آموزش جامع پوشه امن سامسونگ و مخفی کردن فایل ها در Secure Folder به همراه ویدیو

آموزش جامع پوشه امن سامسونگ و مخفی کردن فایل ها در Secure Folder به همراه ویدیو
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

پوشه امن سامسونگ که از آن به عنوان پوشه مخفی یا سکیور فولدر (Secure Folder) نیز یاد می‌شود یک فضای رمزگذاری شده در گوشی‌های این کمپانی است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند محتوای حساسی که روی گوشی دارند را از دید پنهان کنند به طوری که تنها با وارد کردن رمزعبور بتوان به آن‌ها دسترسی پیدا کرد.

همه ما ممکن است فایل‌ها و پوشه‌هایی داشته باشیم که مایل نباشیم کسی از وجود آنها مطلع باشد. سامسونگ برای این مشکل چاره‌ای اندیشیده است. پوشه امن سامسونگ شما را قادر می سازد تا پوشه‌ها و فایل‌های خصوصی خود را در آن مخفی کنید. این برنامه در واقع یک نسخه کاربرپسند از برنامه امنیتی KNOX سامسونگ است که به شما اجازه می‌دهد یک فضای خصوصی برای برنامه‌ها و فایل‌های شخصی خود ایجاد کنید.

در ادامه می‌خوانید: 

نحوه فعال سازی پوشه امن سامسونگ؛ چگونه وارد پوشه امن شویم؟

شما می‌توانید با قرار دادن فایل‌ها و اطلاعات یا تصاویر مهم خود در پوشه مخفی سامسونگ و با تنظیم امکان دسترسی به آن‌ها با روش‌های امنیتی متفاوت، کاری کنید که غیر از شما هیچ کس امکان دسترسی به آن‌ها را نداشته باشد. در ادامه ویدیو آموزش استفاده از Secure Folder را می‌بینید.

برای استفاده از قابلیت پوشه مخفی در گوشی سامسونگ، ابتدا انگشتتان را از بالا به پایین صفحه بکشید و گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.

پوشه امن سامسونگ / ریکاوری پوشه امن سامسونگ

در پنجره بعدی گزینه Biometrics and security را لمس کنید.

secure folder سامسونگ / چگونه وارد پوشه امن شویم

در این قسمت گزینه Secure Folder را انتخاب کنید.

پوشه امن سامسونگ / فعال کردن پوشه امن

در این مرحله باید وارد حساب سامسونگ خود شوید. اگر حساب سامسونگ ندارید گزینه Create Account را انتخاب کنید و یک حساب بسازید. در غیر این صورت نام کاربری و رمزعبور اکانت خود را وارد کنید.

آموزش استفاده از secure folder / سکیور فولدر سامسونگ

در مرحله بعد نوع قفل که می‌خواهید برای پوشه امن سامسونگ بگذارید را انتخاب کنید. برای مثال گزینه Pattern یک الگو است گزینه PIN رمزعبور عددی است و Password نیز کلمه عبور است. همچنین گزینه Reset with Samsung account را هم فعال کنید تا اگر رمز را فراموش کردید، برای بازیابی رمز پوشه امن سامسونگ بتوانید از حساب سامسونگ خود کمک بگیرید و آن را ریست کنید.

نحوه استفاده از پوشه امن سامسونگ / پوشه امن در سامسونگ

در پنجره بعدی رمزعبور خود را وارد و گزینه Continue را انتخاب کنید. دوباره در صفحه بعد باید رمز را تکرار و این بار Confirm را لمس کنید. حالا فرایند فعال کردن پوشه امن به اتمام رسیده و یک میانبر به فضای مخفی گوشی سامسونگ یا همان پوشه امن در میان سایر برنامه‌هایی که روی گوشی نصب کردید برای شما به نمایش درمی‌آید.

پوشه امن قفل شد / بازیابی پوشه امن / فضای مخفی گوشی سامسونگ

اگر گوشی شما قدیمی است و این اپلیکیشن روی دستگاه شما از قبل نصب نشده است، باید آن را از پلی استور دریافت کنید. با کلیک روی دکمه زیر، سکیور فولدر را دانلود کرده و نصب کنید. به یاد داشته باشید که این اپلیکیشن با دستگاه‌های سامسونگ دارای سیستم عامل اندروید نوقا (اندروید 7.0) و بالاتر سازگار است.

دانلود پوشه مخفی سامسونگ از پلی استور

نحوه استفاده از پوشه امن سامسونگ

در ویدیوی زیر «آموزش استفاده از پوشه امن در Samsung Galaxy S8» را با زیرنویس فارسی تماشا کنید:

نحوه اضافه کردن فایل ها به پوشه امن سامسونگ

راه‌های زیادی برای اضافه کردن فایل‌ها به پوشه مخفی سامسونگ وجود دارد. راحت‌ترین راه از طریق داخل خود اپلیکیشن است. در داخل برنامه از قسمت بالا، روی سه نقطه افقی زده و Add files را انتخاب کنید. حالا باید نوع فایلی را که می‌خواهید انتخاب کنید (عکس، ویدیو، صدا، پرونده و …) را از قسمت پایین مشخص کنید.

فعال سازی پوشه امن سامسونگ / فایل مخفی سامسونگ

سپس فایل‌هایی را که می‌خواهید را انتخاب کرده و روی Done ضربه بزنید و از بین انتقال کامل یا صرفا کپی کردن فایل‌ها به Secure Folder یکی را انتخاب کنید. گزینه Copy یک نسخه از فایل را به پوشه امن سامسونگ منتقل می‌کند اما گزینه Move پس از اینکه فایل‌ها به سکیور فولدر منتقل شدند، آن‌ها را از مکان اولیه خود حذف می‌کند.

بازیابی اطلاعات پوشه امن سامسونگ / بازنشانی قفل پوشه امن

راه دوم انتقال فایل‌ها به پوشه مخفی، از داخل سایر اپلیکیشن‌های خود سامسونگ است. My Files ،Gallery ،Voice Recorder و Contacts از جمله این برنامه‌ها هستند.

بازیابی رمز پوشه امن سامسونگ / مشکلات secure folder

برای انجام این کار، فایلی را که می‌خواهید انتقال دهید را انتخاب کرده و روی گزینه More (سه نقطه روی هم) در قسمت پایین زده و سپس گزینه Move to Secure Folder را انتخاب کنید.

نحوه استفاده از پوشه مخفی سامسونگ برای اضافه کردن اپلیکیشن ها

با این کار یک کپی از اپلیکیشن به پوشه مخفی سامسونگ منتقل می‌شود که برای کسانی که چندین حساب فیسبوک، توییتر، اینستاگرام یا سایر شبکه‌های اجتماعی دارند، بسیار کاربردی است. در واقع با اضافه کردن یک اپ به پوشه امن، گوشی یک کپی جداگانه از آن برنامه را در پوشه امن ایجاد می‌کند و به این ترتیب شما یک برنامه را می‌توانید دو بار روی گوشی نصب کنید و مثلا از حساب‌های مختلف در هرکدام از آن‌ها استفاده کنید.

اگر از بابت فضا نگرانی دارید می‌توانید پس از اضافه کردن برنامه به پوشه امن، آن را از گوشی خود پاک کنید تا فقط نسخه‌ای که در سکیور فولدر سامسونگ قرار دارد را داشته باشید.

اما برای اضافه کردن اپلیکیشن‌ها به پوشه مخفی سامسونگ چندین راه وجود دارد. اولین راه، وارد شدن به Secure Folder و انتخاب گزینه Add apps یا آیکون + از قسمت بالای برنامه است.

قفل سامسونگ / دانلود پوشه مخفی سامسونگ

اپلیکیشنی که می‌خواهید را از لیست انتخاب کرده و یا از بخش جستجو، پیدا کنید. همچنین با گزینه‌های Download from Play Store و Download from Galaxy Store می‌توانید برنامه‌ها را مستقیما از گوگل‌پلی و یا گلکسی استور در پوشه امن دانلود کنید. در نهایت برای تکمیل فرآیند، روی Add ضربه بزنید.

نحوه خارج کردن فایل ها از پوشه امن سامسونگ

اگر می‌خواهید به هر دلیلی از جمله انتقال فایل‌ها از گوشی به کامپیوتر، آن‌ها را از برنامه Secure Folder خارج کنید، باید مراحلی که در ادامه ذکر می‌کنیم را طی کنید. ابتدا برنامه Secure Folder را باز کرده و به بخش My Files بروید. فایل‌هایی که می‌خواهید از پوشه امن سامسونگ خارج کنید را انتخاب کرده و با ضربه زدن روی سه نقطه روی هم در قسمت پایین و سمت راست، گزینه Move out of Secure Folder را انتخاب کنید.

حذف پوشه امن سامسونگ / ایجاد پوشه مخفی در گوشی سامسونگ

با این کار، این محتوا از فایل مخفی سامسونگ خارج شده و در همان مسیر در گوشی قرار می‌گیرند.

نحوه ریکاوری پوشه امن سامسونگ

گزینه Backup and Restore زمانی به کارتان می‌آید که می‌خواهید گوشی خود را تعویض کنید. با استفاده از آن کار بازیابی اطلاعات پوشه امن سامسونگ بسیار راحت می‌شود چرا که این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا تمام فایل‌هایی که در پوشه امن گوشی وجود دارد را به فضای ابری آپلود کرده و سپس در گوشی جدید، آن‌ها را دانلود کنید.

برای ساختن بکاپ باید به Settings گوشی رفته و روی Backup and restore و سپس Back up Secure Folder data ضربه بزنید.

پوشه مخفی در گوشی سامسونگ / سکیور فولدر سامسونگ

سپس باید فایل‌هایی را که می‌خواهید از آن‌ها بکاپ بگیرید، انتخاب کرده و در نهایت روی Back Up ضربه بزنید.

زمانی که می‌خواهید فایل‌های خود را در پوشه امن گوشی سامسونگ جدید بازگردانی کنید، به بخش تنظیمات رفته و از Backup and restore روی Restore زده و فایل‌هایی که می‌خواهید بازگردانی شوند و همچنین گوشی که آن فایل‌ها در آن قرار داشتند را انتخاب کنید. در نهایت روی Restore زده و صبر کنید تا کار بازیابی پوشه امن به اتمام برسد.

پوشه امن سامسونگ / پوشه مخفی سامسونگ

برای حذف بکاپی که ایجاد کرده‌اید، به مسیر SettingsBackup and restore > Delete Secure Folder backup data رفته و بکاپی که می‌خواهید حذف کنید را انتخاب کرده و روی Delete ضربه بزنید.

نحوه مخفی کردن Secure Folder و تغییر آیکون آن

برای امنیت بیشتر شما می‌توانید پوشه امن در سامسونگ را از فهرست برنامه‌های نصب شده در گوشی مخفی کنید. برای انجام این کار ابتدا به Settings بروید و Biometrics and security و سپس Secure Folder را انتخاب کنید.

پوشه امن سامسونگ / پوشه مخفی سامسونگ

در پنجره بعدی فقط کافی است گزینه Show icon on Apps screen را غیرفعال کنید. حالا HIDE را انتخاب کنید. اکنون دیگر آیکون Secure Folder سامسونگ در بین برنامه‌ها به نمایش در نمی‌آید.

secure folder سامسونگ / سکیور فولدر سامسونگ

شما همچنین می‌توانید آیکون سکیور فولدر سامسونگ را شخصی سازی کنید. برای این کار وارد اپلیکیشن شده و به تنظیمات (سه نقطه روی هم) بروید. در اینجا گزینه Customize icon را انتخاب کنید. سپس آیکون جدیدی را از لیست موجود انتخاب کرده و در صورت نیاز، نام اپلیکیشن را هم تغییر دهید. در نظر داشته باشید که آیکون و نام جدید ممکن است در تنظیمات سریع و تنظیمات گوشی ظاهر نشوند، اما می‌توانید آن‌ها را در اپ دراور و صفحه هوم خود مشاهده کنید.

بازنشانی قفل پوشه امن

اگر پوشه امن قفل شد ه است و رمز آن را فراموش کردید می‌توانید از طریق حساب سامسونگ خود آن را بازیابی کنید. برای انجام این کار پس از اینکه یک بار رمز را اشتباه وارد کردید، گزینه Forgot PIN را انتخاب کنید.

پوشه امن سامسونگ / پوشه مخفی سامسونگ

سپس گزینه Reset را لمس کنید. حالا باید رمزعبور حساب سامسونگ خود را وارد کنید. حالا رمز جدید سکیور فولدر سامسونگ را وارد و گزینه Continue را لمس کنید.

سوالات متداول

1. قابلیت Secure Folder یا پوشه امن سامسونگ چیست؟

پوشه امن سامسونگ یک فضای رمزنگاری شده در گوشی هوشمند شما برای ذخیره‌سازی فایل‌ها، تصاویر، ویدیوها و اپلیکیشن‌ها است. این سرویس تمام فایل‌های شخصی و حساس شما را در خود نگهداری می‌کند تا مطمئن باشید هیچ کس دیگری زمان استفاده از گوشی شما، به آن‌ها دسترسی نخواهد داشت.

2. چگونه پوشه امن را فعال کنیم؟

به تنظیمات بروید و پس از انتخاب گزینه Biometrics and security گزینه Secure Folder را انتخاب کنید. برای استفاده از این ویژگی باید وارد حساب سامسونگ خود شوید سپس برنامه فعال می‌شود و می‌توانید از آن استفاده کنید.

3. پوشه امن سامسونگ کجاست؟

در بخش تنظیمات و قسمت Biometrics and security می‌توانید گزینه Secure Folder سامسونگ را پیدا کنید. علاوه بر این آیکون آن نیز در بین برنامه‌های نصب شده در گوشی وجود دارد. البته برای فعال کردن آن باید با حساب سامسونگ خود وارد پوشه امن شوید.

4. چگونه پوشه امن را غیر فعال کنیم؟

از صفحه تنظیمات گوشی به Biometrics and security بروید و Secure Folder را انتخاب کنید. حالا از پایین صفحه گزینه More settings را انتخاب کنید و در نهایت روی Uninstall بزنید. با این کار پوشه امن و تمام محتویات آن از گوشی حذف خواهد شد.

5. پوشه امن گالری سامسونگ کجاست؟

برای اضافه کردن محتویات گالری به Secure Folder سامسونگ، ابتدا برنامه پوشه امن را باز کنید و سپس سه نقطه افقی را لمس و گزینه Add files را انتخاب کنید. حالا با انتخاب Images یا Gallery می‌توانید محتویات گالری را به پوشه انتقال دهید.

6. چگونه برنامه را از پوشه امن خارج کنیم؟

برنامه‌ها قابلیت خارج شدن از پوشه امن را ندارند. شما تنها می‌توانید آن‌ها را از این پوشه حذف کنید و با اینکار نسخه‌ای که در پوشه امن بوده به همراه محتویاتش از گوشی حذف می‌شود. ابتدا وارد پوشه امن شوید، انگشتتان را روی برنامه‌ای که می‌خواهید حذف کنید نگه دارید و گزینه Uninstall و سپس OK را انتخاب کنید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
thumbnail

سخن پایانی

این‌ها مهم‌ترین نکاتی هستند که باید درباره پوشه امن سامسونگ بدانید. با این وجود این، سکیور فولدر سامسونگ ویژگی‌های زیاد دیگری هم دارد که از آن‌ها می‌توان به قابلیت مخفی کردن موارد خاصی از نوتیفیکیشن‌ها اشاره کرد. اگر می‌خواهید این برنامه را حذف کنید، می‌توانید به این مطلب پلازامگ مراجعه کنید. همچنین اگر در هنگام استفاده از Secure Folder با مشکلات مواجه شدید می‌توانید در بخش نظرات سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران126 دیدگاه
avatar
Rezat
.
05 تیر 1396، 12:25
پاسخ
0
0
سلام.ببخشید یه سوال داشتم.اینکه چه جوری میشه عکس و کلیپی که با خود برنامه secure folder گرفتیمو به حافظ رم یا خود گوشی انتقال بدیم.یا به کامپیوتر.اگه انتقال نداشته باشه که این برنامرو پاک کنم همچیم پاک میشه باهاش.
avatar
طاهره غلامیان
.
05 تیر 1396، 21:55
پاسخ
0
0
@Rezat
سلام برای این منظور می تونید از داده هاتون یه بکاپ تهیه کنید و این بکاپ فقط در فضای cloud اکانت سامسونگ شما ذخیره میشه که اگر زمانی گوشیتون به سرقت رفت یا خواستید داده هاتون رو منتقل کنید بهش دسترسی داشته باشید. این بکاپ فقط روی اکانت شما روی یک فضای ابری ذخیره شده و شخص دیگری نمیتونه بهش دسترسی داشته باشه.
avatar
پریا
.
05 مرداد 1396، 14:51
پاسخ
0
0
سلام ببخشید میخواستم بدونم چطور میشه برنامه های موجود در پوشه امن رو آپدیت کنیم؟ من هر برنامه ای رو که به روز رسانی میکنم برنامه های پوشه امن به روز رسانی نمیشه مثل اینستاگرام و تلگرام
avatar
طاهره غلامیان
.
05 مرداد 1396، 15:32
پاسخ
0
0
@پریا
سلام برنامه های موجود در پوشه های امن رو نمیشه بروزرسانی کرد یعنی این قابلیت براش دیده نشده، با اینکه ممکنه نوتیفیکیشن آپدیت رو دریافت کنید. نهایت کاری که مقدوره اینه که برنامه رو خارج از پوشه های امن ، آپدیت کنید و انتقالش بدید به پوشه. راه دیگری براش دیده نشده.
avatar
یاسین
.
23 دی 1396، 00:58
پاسخ
0
1
@پریا
* پاسخ شما ...سلام می توانید با رفتن به قسمت افزودن برنامه ، وارد پلی استور بشید و از اونجا آپدیت کنید و یا در همان قسمت افزودن برنامه ، برنامه بازار و یا مایکت رو که در گوشی نصب کردید به پوشه امن کپی کنید و سپس از طریق پوشه امن وارد همین برنامه ها شوید و برنامه ها را آپدیت کنید.
avatar
آرمین
.
07 مرداد 1396، 13:49
پاسخ
0
0
سلام.دوستان به کمکتون نیاز دارم..من یه سری فیلم یه این برنامه انتقال داده بودم،الان واسه گوشیم آپدیت اومده بود آپ کردم..بعداً که به برنامه سر زدم دیدم تمام فیلم هام پاک شدن آخه چرا؟؟؟؟ من گوشی رو آپ کردم فیلم ها چرا پاک شدن..نا سلامتی برنامه حفاظت هست مثلاً!! لطفاً کمک کنین بتونم برگردونم
avatar
طاهره غلامیان
.
07 مرداد 1396، 14:17
پاسخ
0
0
@آرمین
سلام. از فایل هاتون در اکانت سامسونگتون بکاپ نگرفته بودید؟
avatar
حسین حسینی
.
09 مرداد 1396، 16:12
پاسخ
0
0
سلام لطفا بفرمایید چگونه میشه برنامه ها را از داخل پوشه امن خارج کرد؟ سپاس
avatar
طاهره غلامیان
.
09 مرداد 1396، 17:23
پاسخ
0
0
@حسین حسینی
سلام با درگ دراپ کردن برنامه و فرستادنش به Uninstall
avatar
حسین حسینی
.
09 مرداد 1396، 16:21
پاسخ
0
0
سلام سرکار خانم غلامیان من یه گوشی سامسونگ A5چند روزه خریدم .چند تا برنامه را داخل پوشه امن گذاشتم اول اینکه چطور میتونم خارج کنم و برنامه دیگری جایگزین کنم و دوم اینکه من همون برنامه ها را بیرون از پوشه هم دارم ، خب معنی مخفی کردن چیه الان...؟!!! لطفا راهنمایی بفرمایید . بسیار سپاسگزارم
avatar
طاهره غلامیان
.
09 مرداد 1396، 17:28
پاسخ
1
0
@حسین حسینی
سلام برای خارج کردن برنامه ها ، روی برنامه نگهدارید و با درگ دراپ کردن به قسمت Uninstall که براتون ظاهر میشه بفرستیدشون. از این طریق برنامه از Secure Folder خارج میشه. عکس و فیلم هایی که به Secure Folder منتقل می کنید ، می تونید از گالری که خارج از Seucre Folder هست پاک کنید ، یک کپی از اون تو برنامه هست. میشه گفت سامسونگ این ویژگی رو بیشتر برای برنامه هایی گذاشته که میشه با دو اکانت مختلف در آنها حضور داشت. برای مثال دو اکانت مختلف اسنپ چت و ... یک برنامه بیرون از Secure Folder و برنامه دیگر با اکانت دیگر داخل Secure Folder البته این رو هم بگیم که سامسونگ این ویژگی رو در گوشی های خودش قرار داده اما ضعف و نقص زیادی داره. اینطور که دیده شده و به سامسونگ گزارش شده ، کاربرانی تصویر رو به Secure Folder انتقال دادند و بعد چند روز ، برنامه ازشون کد شناسایی خواسته و بعد ورود عکس ها حذف شده. حتما از برنامه ، فیلم و تصاویر خودتون در فضای Cloud اکانت سامسونگتون بکاپ تهیه کنید. سامسونگ راه دیگری برای ریکاوری کردن محتوای Secure Folder قرار نداده فعلا.
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 708 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 441 میلیون دلار
  Venom
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 352 میلیون دلار
  Dune
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 280 میلیون دلار
  Eternals
  اکران: 05 نوامبر 2021
 • 53 میلیون دلار
  Ron\'s Gone Wrong
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 22 میلیون دلار
  Clifford the Big Red Dog
  اکران: 10 نوامبر 2021
 • 22 میلیون دلار
  The French Dispatch
  اکران: 29 نوامبر 2021
 • 20.4 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 مهر 1400
 • 4.75 میلیارد تومان
  قهرمان
  اکران: 05 آبان 1400
 • 3.1 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 اسفند 1400
 • 1.65 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 1.51 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 982 میلیون تومان
  تک خال
  اکران: 27 فروردین 1400
 • 564 میلیون تومان
  پوست
  اکران: 21 تیر 1400
 • 360 میلیون تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 مرداد 1400
plaza-ads