آموزش تصویری گام به گام تغییر رمز اینستاگرام و روش های بازیابی پسورد اینستا

آموزش تصویری گام به گام تغییر رمز اینستاگرام و روش های بازیابی پسورد اینستا
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سوالی که برای خیلی از کاربران اینستاگرام به وجود می‌آید این است که چگونه رمز اینستا را عوض کنیم؟ تغییر رمز اینستاگرام به چه صورت انجام می‌شود؟ یا چگونه رمز اینستا را عوض کنیم وقتی فراموش کردیم ؟ خیلی از کاربران در زمانی این سوال را از خود می‌پرسند که رمز قبلی را فراموش کرده باشند و برای بازیابی پسورد اینستا نیاز به یادآوری رمز قبلی داشته باشند. در صورت فراموشی پسورد اینستا قادر نخواهید بود که دقیقا به بازیابی رمز اکانت اینستاگرام و بازگردانی رمز اینستا بپردازید، اما کافی است با تغییر پسورد قبلی و ایجاد یک پسورد جدید، حساب خود را ریکاوری کنید.

در ادامه ابتدا آموزش تصویری تغییر رمز اینستاگرام را خواهید دید و سپس آموزش بازیابی رمز اینستاگرام را معرفی می‌کنیم. استفاده از اپلیکیشن، وبسایت یا بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک ساده‌ترین روش‌هایی‌ست که در ادامه به شما معرفی می‌شوند. همراه ما باشید.

در ویدیوی زیر «شیوه بازیابی رمز اینستاگرام با ایمیل یا نام کاربری» را تماشا کنید:

در ادامه می‌خوانید:

آموزش تصویری تغییر رمز اینستاگرام (موبایل و کامپیوتر)

نحوه عوض كردن رمز اینستاگرام خیلی ساده است و فرقی نمی‌کند که از گوشی اندروید استفاده می‌کنید یا iOS؛ فقط، مراحل تغییر رمز اینستاگرام در گوشی و کامپیوتر با هم فرق دارد. در ادامه تغییر رمز اینستاگرام در هر دو پلتفرم را به شما آموزش می‌دهیم.

1. کامپیوتر (وب)

 • برای عوض كردن پسورد اینستاگرام از طریق وبسایت ابتدا در مرورگر خود instagram.com را باز کنید و وارد اکانت خود شوید
 • روی آواتار (عکس) خود که در سمت بالا-راست قرار دارد کلیک کنید

تغییر رمز اینستاگرام | رمز اینستا رو فراموش کردم

 • روی گزینه تنظیمات (Settings) کلیک کنید
 • گزینه تغییر رمز (Change Password) را کلیک کنید

تغییر رمز اینستاگرام | چگونه رمز اینستا را بازیابی کنیم

 • رمز قدیمی خود را وارد کنید و سپس رمز جدید را بنویسید
 • رمز جدید را دوباره وارد کنید و گزینه تائید را بزنید

عوض کردن گذرواژه اکانت اینستاگرام

2. موبایل (اندروید و iOS)

 • اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید
 • روی آواتار (عکس) خود در پایین سمت راست کلیک کنید

چگونه گذرواژه اینستا را پیدا کنیم

 • روی آیکون سه خط ☰ (بالا-راست) کلیک کنید

عوض کردن گذرواژه اکانت اینستاگرام

 • روی گزینه تنظیمات (Settings) اشاره کنید

بازنشانی رمز اینستا

 • روی گزینه امنیت (Security) اشاره کنید

رمز اینستامو فراموش کردم

 • روی گزینه پسورد (Password) اشاره کنید

تغییر رمز اینستاگرام | چگونه پسورد اینستا را پیدا کنیم

 • در مرحله آخر، رمز فعلی خود را وارد کنید و سپس دوبار رمز جدید خود را در کادرها بنویسید. سپس گزینه Save را بزنید.

تغییر رمز اینستاگرام

بازیابی پسورد اینستاگرام

فراموشی پسورد اینستا موضوعی متداول است. بسیاری از کاربران ممکن است با خود بگویند میخوام رمز اینستامو عوض کنم ولی فراموشش کردم ، رمز اینستامو فراموش کردم یا رمز اینستا را فراموش کردم و یا اگر رمز اینستا را فراموش کردیم چه کنیم و چگونه رمز اینستاگرام خود را پیدا کنیم ؟ خوب است بدانید که در صورت فراموش کردن رمز اینستاگرام ، راهی برای عوض كردن رمز اينستاگرام فراموش شده وجود دارد.

در ادامه آموزش بازیابی رمز اینستاگرام ، روش بازنشانی رمز عبور اینستا و راهنمای ریست پسورد اینستا ، روش‌های تغییر رمز فراموش شده اینستاگرام و تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی را به شما آموزش خواهیم داد تا برای همیشه این پرسش که چگونه رمز اینستاگرام را بازیابی کنیم ؟ و چه کار کنیم رمز اینستامو فراموش کردم ؟ همراه ما باشید.

1. بازیابی پسورد اینستا از طریق وبسایت

در صورت فراموش كردن گذرواژه اینستاگرام می‌توانید به راحتی آن را از طریق وبسایت این شبکه بازیابی کنید. برای بازیابی پسورد اینستا از طریق وبسایت و سایت اینستاگرام برای بازیابی رمز مراحل زیر را طی کنید:

 • در این روش بازنشانی رمز عبور اینستا ، به سایت اینستاگرام مراجعه کرده و روی Log In که در پایین صفحه قرار دارد، کلیک کنید.

چگونه رمز اینستا را پیدا کنیم

 • در ادامه راهنمای ریست پسورد اینستا ، در صفحه بعد، در زیر کادر Log In روی لینک Forgot Password کلیک کنید.

فیلم اموزش بازیابی رمز اینستاگرام

 • در این قسمت نام کاربری، آدرس ایمیل و یا شماره تلفنی که با آن اکانت خود را باز کرده‌اید، وارد کنید. پس از عبور از مرحله بررسی امنیت روی گزینه Reset Password کلیک کنید.

آموزش بازیابی رمز اینستاگرام

در این مرحله از تغییر رمز اینستاگرام فراموش شده ، ایمیلی به آدرسی که قبلا در سایت وارد کردید، ارسال خواهد شد که حاوی یک لینک برای ریست کردن پسورد اینستاگرام شما خواهد بود. هرگاه این پیغام را دریافت کردید، روی گزینه Reset Password کلیک کنید.

فراموشی پسورد اینستا

حالا در این قسمت از روش بازنشانی رمز عبور اینستا ، در صورت فراموش كردن گذرواژه اینستاگرام ، پسورد جدید خود را وارد کنید. در مرحله بعدی آموزش بازیابی رمز اینستاگرام ،  در کادر بعدی نیز جهت تایید پسورد، مجددا رمز جدید را وارد کنید و سپس روی Reset Password کلیک کنید.

فراموش كردن گذرواژه اینستاگرام

در این مرحله از راهنمای ریست پسورد اینستا ، قادر خواهید بود که با اکانت خود در اینستاگرام وارد شده و به فید اینستاگرام خود هدایت خواهید شد. این روش در واقع از طریق سایت بازیابی رمز اینستاگرام که خود وبسایت اینستاگرام است، انجام می‌شود.

2. بازیابی رمز اینستاگرام از طریق اپلیکیشن اندروید یا iOS

اگر هنوز با خود می‌گویید پسورد اینستامو فراموش کردم و چه کنم، خوب است بدانید که در صورت فراموش كردن پسورد اينستا ، بازیابی رمز اینستاگرام از روی اپلیکیشن نیز بسیار ساده است. ما این آموزش را برای نسخه اندروید منتشر کردیم، اما باید گفت که این روش به خوبی روی آیفون و یا آیپد نیز با کمی تفاوت جواب خواهد داد. در ویدیوی زیر می‌توانید آموزش بازیابی رمز اینستاگرام از طریق ایمیل یا نام کاربری را در iOS تماشا کنید.

اولین و رایج‌ترین راهی که کاربران موقع فراموش کردن رمز اینستا از آن استفاده می‌کنند، بازیابی رمز اینستاگرام با ایمیل یا نام کاربری است.

 • در صورت فراموشی پسورد اینستاگرام ، اپلیکیشن اینستاگرام را روی موبایل خود باز کرده و در صفحه ورود، روی لینک Get Help Signing In کلیک کنید.

روش بازنشانی رمز عبور اینستا

 • در این قسمت از روش بازنشانی رمز عبور اینستا و راهنمای ریست پسورد اینستا با ایمیل؛ نام کاربری، آدرس ایمیل و شماره تلفنی که با آن اکانت خود را باز کرده‌اید، وارد کنید و سپس روی گزینه Next کلیک کنید.

راهنمای ریست پسورد اینستا

بازیابی رمز اینستا از طریق ایمیل، پیامک یا اکانت فیسبوک

 • در این قسمت از آموزش بازیابی رمز اینستاگرام از طریق ایمیل یا نام کاربری؛ سه گزینه برای انتخاب وجود دارد: اینکه اینستاگرام برای شما از طریق ایمیل، یک پیغام ارسال کند، یا به‌واسطه SMS یک پیام بفرستد و یا از طریق وارد شدن به اکانت فیسبوک (البته اگر قبلا آن را تنظیم کرده باشید) این کد را دریافت کنید. در ادامه آموزش، ما ارسال پیام از طریق ایمیل را بررسی خواهیم کرد اما روش ارسال پیام با SMS نیز بسیار مشابه با ایمیل بوده و در ادامه مقاله به آن می‌پردازیم.

آموزش بازیابی رمز اینستاگرام

 • پس از انتخاب گزینه بازیابی رمز اینستاگرام از طریق ایمیل، پیامی به آدرس ایمیلی که قبلا در اپلیکیشن وارد کرده‌اید، دریافت خواهید کرد.

فراموشی پسورد اینستا

 • در پیغامی که به‌واسطه ایمیل دریافت کرده‌اید روی گزینه {Login In As {Username کلیک کنید. همچنین قادر خواهید بود که روی لینک  Reset Your Instagram Password کلیک کنید. در واقع هر دو روش، شما را به صفحه ریست پسورد هدایت خواهد کرد.

فراموش كردن گذرواژه اینستاگرام

 • حال رمز جدید خود را تایپ کنید (در نظر داشته باشید که آن را از نظر امنیت، قوی انتخاب کنید) و سپس بر روی گزینه Reset Password کلیک کنید.

روش بازنشانی رمز عبور اینستا

 • در این مرحله قادر هستید که با اکانت خود در اینستاگرام وارد شوید و به فید اینستاگرام خود هدایت خواهید شد.

3. بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک

ممکن است روش‌های بالا برای شما نتیجه نداده باشد و هنوز با خود بگویید گذرواژه اینستا را فراموش کردم و نمی‌دانم چه کنم؟ یکی دیگر از راه‌هایی که موقع فراموش كردن پسورد اينستاگرام می‌توانید از آن استفاده کنید، تغییر رمز اینستاگرام از طریق پیامک و تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی با شماره تلفن است.

 • برای بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک، برنامه اینستاگرام را باز کرده و در صفحه ورود، روی Get help signing in بزنید.

راهنمای ریست پسورد اینستا

 • گزینه Send an SMS را انتخاب کنید.

Reset-Your-Instagram-Password / بازیابی پسوورد اینستا

 • شماره خود را وارد کرده و ارسال کنید.

Reset-Your-Instagram-Password / بازیابی پسوورد اینستا

 • با این کار یک اس ام اس دریافت می‌کنید که حاوی لینکی برای تغییر پسورد اینستاگرام است.

Reset-Your-Instagram-Password / بازیابی رمز اینستاگرام

 • لینک را باز کرده و در صفحه تغییر پسورد، رمز جدیدی برای اینستای خود انتخاب کنید.

Reset-Your-Instagram-Password / فراموشی رمز اینستا

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک یکی از مطمئن ترین و سریع ترین راه های ممکن است اما به شرطی که در زمان ثبت نام در این شبکه اجتماعی حتما شماره تماس خود را که همیشه در دسترس از را ثبت نمایید.

4. بازیابی پسورد از طریق فیسبوک در صورت فراموش كردن گذرواژه اینستاگرام

در صورت فراموش كردن گذرواژه اینستاگرام می‌توانید از فیسبوک هم برای بازیابی آن استفاده کنید، اما تنها در صورتی که قبلا اکانت فیسبوک خود را به اینستاگرام متصل کرده باشید.

 • برنامه اینستاگرام را باز کرده و در صفحه ورود، روی Get help signing in بزنید.

Reset-Your-Instagram-Password / بازیابی پسوورد اینستاگرام

 • در این قسمت Log in with Facebook را انتخاب کنید.

facebook login to instagram / فراموشی پسورد اینستاگرام

 • با این کار یک هشدار دریافت می‌کنید که قبلا اجازه این کار را داده‌اید. سپس روی (Continue as (Your Name بزنید که قسمت Your Name، نام کاربری شما خواهد بود تا وارد اینستاگرام خود شوید.

facebook login to instagram / فراموشی رمز اینستاگرام

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
آیا اینستاگرام من هک شده است؟! چطور از هک اینستاگرام ...
محسن آرونی16 مرداد 1400 23:30
thumbnail
آموزش کامل و تصویری حذف اکانت اینستاگرام به صورت دائمی ...
عباد رمضان زاده01 خرداد 1400 18:30
thumbnail
حذف دایرکت اینستاگرام ؛ آموزش حذف پیام در اینستاگرام ...
مهسا راد22 اردیبهشت 1400 16:00
thumbnail
آموزش ارسال پست زمان دار در اینستاگرام + ویدیو
رضوان بهمن27 فروردین 1400 12:00

سوالات متداول

1. فراموش کردن رمز اینستا ؛ اگر رمز اینستا را فراموش کردیم چه کنیم؟

کافیست با استفاده از یکی از روش‌هایی که در بالا گفته شد رمز خود را بازیابی کنید. رمز جدید به آدرس ایمیل یا شماره تلفن شما ارسال خواهد شد.

2. چگونه رمز اینستا را عوض کنیم؟ عوض کردن گذرواژه اکانت اینستاگرام چگونه است؟

باید وارد تنظیمات حساب کاربری خود شوید، سپس گزینه Security و پس از آن گزینه Password را اشاره کنید. به همین سادگی تغییر رمز اینستاگرام امکان پذیر است.

3. روش تغییر رمز برنامه اینستاگرام در گوشی آیفون به چه صورت است؟

تغییر رمز برنامه اینستاگرام در آیفون تفاوتی با گوشی‌های اندروید ندارد. کافیست توضیحاتی که در ابتدای این مطلب داده شده را به همراه عکس‌های آموزشی مطالعه کنید.

4. آیا می توان در صورت فراموش کردن رمز اینستاگرام با استفاده از فیس بوک وارد آن شد؟

بله. آموزش بازیابی پسورد از طریق فیسبوک در این مطلب به صورت جامع گفته شد.

فراموش كردن گذرواژه اینستاگرام اتفاق معمولی است که ممکن است برای هریک از ما رخ دهد و اینستاگرام نیز راه های آسان و در دسترسی را برای بازیابی پسورد در اختیار ما قرار داده است. در این مطلب سعی کردیم به معرفی راه هایی برای بازیابی رمز اینستا با ایمیل، نام کاربری، اکانت فیس بوک و اپلیکیشن بپردازیم. شما چه راه هایی برای بازیابی پسورد اینستاگرام می شناسید؟ تجربیات خود را در قسمت کامنت ها با ما درمیان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران16 دیدگاه
Omid
.
10 مرداد 1398، 12:16
پاسخ
1
0
رمزو چرا فراموش میکنید؟ مگه مرض دارین؟
شروین
.
13 مرداد 1398، 16:29
پاسخ
0
0
@Omid
با این همه مشکلات اقتصادی و اجتماعی و ... مگه اعصاب و حافظه درست و حسابی برای آدم میمونه؟ مگه حالی به آدم میمونه؟؟؟!!! :)
Mmm
.
23 فروردین 1399، 12:12
پاسخ
0
0
@Omid
شما مگه ***?
یلدا صادقی
.
13 مرداد 1398، 00:03
پاسخ
0
0
مرسیی. خیلی آموزش خوب و کاملی بود،واسه از طریق فیس بوک درست شد
ابوالفضل
.
03 دی 1398، 19:57
پاسخ
0
0
با سلام دوستانی که مشکل اینستاگرام دارن میتونم بهشون کمک کنم.اگ اینجوا نتونستم جواب بدم میتونین تلگرام پیام بدین خوشحال میشم کمکتون کنم با اجازه A_bolfazl74@
Afsoun
.
28 دی 1398، 14:35
پاسخ
0
0
@ابوالفضل
سلام من پسورد یوزر وایمیلودارم ولی ب شماره ای ک باهاش اینستارفتم دسترسی ندارم چطورمیتونم اکانتوبازیابی کنم ؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید واینکه ازطریق فیسبوک هم امتحان کردم
مریم
.
02 اسفند 1398، 14:36
پاسخ
1
0
@ابوالفضل
سلام من ن ادرس ایمیل یادمه ن شماره. نمیدونم با چ شماره ای رفتم چکار کنم ؟؟؟؟
سعید
.
19 آبان 1399، 21:26
پاسخ
0
0
@ابوالفضل
سلام اگه میشه اکانت منو برگردونیین ????
Afsoun
.
28 دی 1398، 14:30
پاسخ
0
0
پسورد و ایمیل.یوزر ودارم ولی ب شماره ای ک باهاش اکانت داشتم دسترسی ندارم چطور باایمیل اکانتوبازیایی کنم ؟؟؟
roya_3256462
.
09 اسفند 1398، 21:58
پاسخ
0
0
فراموش کردن رمز
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 410 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 321 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 314 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 185 میلیون دلار
  Venom 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 76 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 37 میلیون دلار
  The Addams Family 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 14 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 2.1 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 مهر 1400
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
plaza-ads