معرفی بهترین مسیریاب های خودرو | با برترین نرم افزارهای راهنمای مسیر آشنا شوید

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

استفاده از برترین و بهترین مسیریاب های خودرو و برنامه های نقشه یاب می‌تواند تا حد زیادی به شما در مسیریابی کمک کرده و مانع از اتلاف وقت یا گیرافتادنتان در ترافیک کلان شهرها شود. بیشتر کاربران با ویز و گوگل مپ به عنوان برترین و محبوب ترین نرم افزارهای راهنمای مسیر آشنا هستند اما غیر از آن‌ها برنامه های دیگری هم وجود دارند که می‌توانند جایگزین خوبی باشند.

امروزه با گسترش استفاده از گوشی‌های موبایل، برنامه‌های کاربردی آن مانند برنامه های مسیریابی هم گسترش یافته‌اند. حالا دیگر افراد در مسیرهای ناشناس ترجیح می‌دهند به جای نقشه کاغذی از نقشه‌ها و برنامه‌ های نقشه یاب آنلاین استفاده کنند؛ چراکه این برنامه‌ها علاوه بر مشخص کردن مکان‌ها، می‌توانند بهترین مسیر را با توجه به ترافیک موجود در سایر مسیرها و همچنین سهل‌الوصل بودن به کاربران پیشنهاد دهند. در ادامه ما به معرفی تعدادی از بهترین برنامه های نقشه یاب می‌پردازیم.

آنچه در ادامه خواهیم خواند

بهترین مسیریاب های خودرو

برنامه های نقشه یاب در موبایل کمک خواهند کرد تا مسیریابی راحت‌تری داشته باشید. درواقع با کمک آن‌ها می‌توان مسیر کوتاه‌تری را، در صورت وجود مسیرهای زیاد از مبدا به مقصد انتخاب کرد و درنتیجه در زمان کوتاهی به مقصد رسید.

1. بهترین برنامه مسیریاب سخنگو ویز (Waze)

از دید خیلی از کاربران، بهترین مسیریاب سخنگو فارسی برای ایفون و اندروید خودرو Waze است. ویز یکی دیگر از برنامه‌های مجموعه بهترین برنامه مسیریاب سخنگو است. این برنامه که دائما در حال بروزرسانی بوده، اطلاعات بسیار خوبی را در اختیار کاربران در زمان رانندگی قرار می‌دهد. با استفاده از این برنامه کاربران می‌توانند از راهنمای صوتی آن نیز بهره‌مند شده و مسیری را بدون نگرانی طی کنند.

پیش‌بینی ترافیک و انتخاب بهترین مسیر ممکن از دیگر امکانات برنامه ویز (Waze) محسوب می‌شود. خوب است بدانید که این برنامه در اندروید اوتو نیز قابل نصب بوده و در رقابت با گوگل مپس است. همچنین به دلیل پشتیبانی از زبان فارسی، از دید اکثر کاربران بهترین مسیریاب سخنگو فارسی ویز است و یک گزینه مناسب برای کاربرانی است که به دنبال دانلود بهترین مسیریاب سخنگو فارسی هستند.

دانلود نرم افزار مسیریاب برای خودرو ویز: اندروید | iOS

2. اپلیکیشن مسیریابی گوگل مپس؛ بهترین مسیریاب 2020 گوشی

گوگل مپس برترین نرم افزارهای راهنمای مسیر - محبوب ترین برنامه مپ

امکان ندارد ما فهرستی از بهترین نرم افزار مسیریابی گوشی را معرفی کنیم، اما از گوگل مپس به عنوان محبوب ترین برنامه مپ غافل شویم. ازآنجایی‌که گوکل از نقاط مختلف دنیا عکاسی و نقشه‌برداری کرده و دائما در حال بروزرسانی پایگاه داده خود است و حتی بروزرسانی‌ها را در برنامه Google Street View نیز می‌توانیم مشاهده کنیم، باید بگوییم که برنامه مسیریاب این شرکت به‌عنوان یکی از بهترین نرم افزار های مسیریاب مخصوص موبایل در بین کاربران اندروید شناخته می‌شود.

این برنامه به شما کمک خواهد کرد تا با مشکلات موجود در مسیر آشنا شوید و بتوانید تجربه رانندگی خوبی را برای خود رقم بزنید؛ البته خوب است بدانید در طی مسیر علاوه بر مسیریابی، این برنامه به شما محل‌هایی را برای صرف نوشیدنی و همچنین غذا پیشنهاد خواهد داد.

افزون بر این می‌توانید نقشه‌های نقاط مختلف یک شهر را نیز دانلود کنید تا بعدا بدون نیاز به اینترنت هم بتوانید از قابلیت مسیریابی آن استفاده کنید. البته در این حالت به داده‌هایی مثل وضعیت ترافیک و خیابان‌ها دسترسی ندارید با این حال به دلیل همین قابلیت دانلود نقشه‌ها، گوگل مپس را می‌توانیم بهترین مسیریاب خودرو آفلاین هم به شمار بیاوریم.

دانلود نرم افزار مسیریاب برای خودرو گوگل مپس: اندروید | iOS

3. برنامه مسیریاب اپل مپس

اپل مپس از بهترین مسیریاب های خودرو - دانلود مسیریاب رایگان ایرانی آیفون

اگر از کاربران سیستم عامل iOS و گوشی های آیفون اپل باشید، باید بگوییم که اپل مپس، برنامه نقشه یاب پیش فرض برای شما خواهد بود. اپل مپس نیز تمام ویژگی‌های برنامه های مسیریاب را براساس GPS به شما ارائه می‌دهد؛ اما یک سری از آیتم‌ها را نیز براساس فعالیت‌های قبلی و نکات درج شده در تقویم به شما پیشنهاد خواهد داد. با همه این‌ها می‌توانیم بگوییم که اپل مپس تمام ویژگی‌های بهترین مسیریاب را در خود جای داده است. علاوه بر این‌ها پیشنهاد نزدیکترین رستوران‌ها و کافه‌ها از دیگر امکانات اپل مپس محسوب می‌شود.

دانلود مسیریاب iOS برای خودرو اپل مپس

4. نرم افزار مسیریاب مخصوص موبایل HERE WeGo Maps

HERE WeGo Maps از برترین نرم افزارهای راهنمای مسیر - بهترین نرم افزار رهیاب خودرو

HERE WeGo یکی از بهترین برنامه های مسیر یاب اندروید و آیفون است و شاید جدی‌ترین رقیب گوگل مپس به حساب بیاید. استفاده از این برنامه رایگان است. شما با استفاده از آن به یک رابط کاربری ساده و روان و همچنین نقشه تمامی نقاط جهان دسترسی پیدا می‌کنید.

افزون بر این می‌توانید نقشه نقاط مختلف را هم دانلود کنید تا بعدا بدون نیاز به اینترنت بتوانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. از همین رو این برنامه انتخاب خوبی برای کاربرانی است که به دنبال بهترین مسیریاب آفلاین هستند. از دیگر امکانات HERE WeGo به عنوان یکی از برترین نرم افزارهای راهنمای مسیر می‌توان به وضعیت ترافیک و نقشه سیستم حمل و نقل عمومی اشاره کرد.

دانلود بهترین مسیریاب خودرو 2021 HERE WeGo Maps: اندروید | iOS

 

5. نرم افزار مسیریاب MapQuest

MapQuest از محبوب ترین برنامه مپ - دانلود بهترین مسیریاب خودرو 2021

یکی دیگر از بهترین نرم افزار های رهیاب خودرو که در بین 10 برنامه اول مسیر یاب قرار دارد، برنامه MapQuest است. این برنامه با برنامه‌های معروفی همچون گوگل مپس و اپل مپس در رقابت بوده و تلاش می‌کند تا بهترین پیمایش GPS را داشته باشد. همچنین اطلاعاتی در مورد نزدیک‌ترین غذاخوری‌ها، هتل‌ها و پمپ‌بنزین‌های موجود در مسیر از دیگر امکانات MapQuest محسوب می‌شود. با همه این‌ها مپ کوئست نیز یکی از بهترین برنامه‌های جایگزین گوگل مپس و یا اپل مپس محسوب می‌شود.

دانلود نرم افزار مسیریاب برای خودرو MapQuest: اندروید | iOS

6. برنامه مسیریاب نشان؛ محبوب ترین برنامه مپ ایرانی

برنامه نقشه یاب نشان - دانلود بهترین مسیریاب سخنگو فارسی

برنامه مسیریاب نشان، یک برنامه اندروید است که می‌توان آن را به‌عنوان بهترین برنامه مسیریاب ایرانی نیز معرفی کرد. این برنامه به سخنگوی فارسی مجهز بوده و می‌تواند راهنمای خوبی از مبدایی که انتخاب می‌کنید تا مقصد نیز برایتان باشد. رابط کاربری خوب و همین که می‌توانید با زبان فارسی با این نرم افزار ارتباط برقرار کنید، باعث شده است تا آن را بهترین نرم افزار مسیریاب ایرانی بشناسیم. برای دانلود بهترین مسیریاب سخنگو فارسی می‌توانید از اینجا اقدام کنید.

7. برنامه مسیریاب بلد؛ مسیر یاب سخنگوی فارسی

بهترین مسیریاب سخنگو فارسی بلد - بهترین مسیریاب آفلاین

بلد یکی دیگر از بهترین مسیریاب های سخنگو فارسی برای اندروید است. این برنامه را از آن جهت جزو بهترین نرم افزار مسیریابی ایرانی معرفی می‌کنیم که می‌تواند کمک بسیار خوبی در زمینه پیدا کردن کوتاه‌ترین مسیر به مقصد باشد تا کاربران در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد برسند. بهترین مسیریاب سخنگو فارسی بلد همچنین اطلاعات اضافه دیگری مثل مراکز واکسیناسیون، مناطقی که شامل طرح ترافیک یا زوج و فرد می‌شوند، دوربین‌های پلیس و … را نیز به شما ارائه می‌کند. برای دانلود این مسیریاب رایگان ایرانی آیفون و اندروید می‌توانید به وبسایت آن مراجعه کنید.

8. برنامه نقشه Sygic GPS Navigation؛ از برترین نرم افزارهای راهنمای مسیر

Sygic GPS Navigation از بهترین مسیریاب های خودرو - بهترین نرم افزار رهیاب خودرو

Sygic یکی دیگر از محبوب ترین برنامه های مپ و همچنین از بهترین مسیریاب های خودرو است که بیشترین تعداد نصب را دارد. کمپانی سازنده این برنامه نقشه‌های آفلاین را برای تمام کشورهای جهان فراهم می‌کند. از دیگر ویژگی‌های قابل توجه این برنامه می‌توان به بروزرسانی‌های رایگان نقشه‌ها، مسیریابی جی‌پی‌اس صوتی و مسیریابی زمانی که پیاده هستید، اشاره کرد.

این برنامه نقشه همچنین به شما کمک می‌کند تا در پول خود صرفه‌جویی کنید. اگر اتصال اینترنت دارید، Sygic ارزان‌ترین پارکینگ‌ها و ایستگاه‌های سوختی را نشان می‌دهد و اطلاعاتی را درباره دوربین‌های ثبت سرعت ارائه می‌دهد. این برنامه در دو نسخه پولی و رایگان ارائه می‌شود و می‌توانید بعد از دانلود، نسخه پولی آن را به مدت یک هفته امتحان کنید.

دانلود برنامه مسیریاب Sygic: اندروید | iOS

9. برنامه مسیریاب آفلاین OsmAnd

OsmAnd از محبوب ترین برنامه مپ - بهترین مسیریاب خودرو آفلاین

OsmAnd یکی دیگر از بهترین و محبوب ترین برنامه های مسیریابی ماشین و نقشه است که به صورت آفلاین کار می‌کند. یک حالت آنلاین هم برای زمانی که اتصال مطمئن اینترنت دارید، وجود دارد. بخش GPS این برنامه چندین ویژگی کلیدی دارد که شامل هدایت صوتی، پیش‌بینی زنده زمان رسیدن، حالت صفحه شب یا روز، ارائه سریع مسیر جدید زمانی که اشتباه حرکت کردید و ارائه مسیرهای ویژه دوچرخه‌سواران می‌شود.

نقشه‌های آفلاین این برنامه مسیریابی در برخی از کشورها دارای اطلاعات اضافی مانند زمان باز شدن و روش‌های پرداخت مورد قبول برخی فروشگاه‌ها هم هست. در نهایت این برنامه مسیریاب برای کسانی که به اسکی علاقه دارند، ضروری است. یک پلاگین پولی در این اپلیکیشن وجود دارد که بهترین و محبوب‌ترین تفریح‌گاه‌های دنیا را نشان می‌دهد.

دانلود برنامه نقشه OsmAnd: اندروید | iOS

10. برنامه MAPS.ME

MAPS.ME بهترین مسیریاب خودرو - بهترین مسیریاب سخنگو فارسی برای ایفون

MAPS.ME یکی دیگر از برترین نرم افزارهای راهنمای مسیر است. اگر نیاز به مسیریابی آفلاین دارید، حتما ارزش این را دارد که این برنامه را امتحان کنید. در حالت آفلاین، یک ویژگی کامل جستجو را به همراه هدایت صوتی، محاسبات مسیر جدید و حمل و نقل عمومی را در اختیار دارید. شما همچنین می‌توانید رستوران‌ها، خودپردازها و سایر نقاط جالب توجه را مشاهده کنید. اگر آنلاین باشید، می‌توانید موقعیت خود را با دوستان به اشتراک گذاشته و حتی بدون ترک کردن اپلیکیشن، هتل رزرو کنید.

نقشه‌های این برنامه توسط OpenStreetMap بروز نگه داشته می‌شود و یک پروژه کاملا متن‌باز است. توسعه‌دهندگان این برنامه نقشه یک قول هم داده‌‌اند. آن هم این است که تمامی نقشه‌ها و ویژگی‌ها برای همیشه رایگان خواهند بود؛ البته در این اپلیکیشن تبلیغات وجود دارد و می‌توانید برای حذف آن‌ها، مبلغی را پرداخت کنید.

دانلود نرم افزار مسیریاب MAPS.ME: اندروید | iOS

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
آموزش ثبت مکان در ویز ؛ چگونه آدرس خانه و محل کار را ...
لعیا خیام باشی13 اردیبهشت 1400 16:00
thumbnail
معرفی بهترین برنامه های جی پی اس گوشی و بهبود عملکرد ...
محسن امیری16 اسفند 1399 13:38
thumbnail
راهنمای خرید جی پی اس (GPS) + قیمت در بازار ایران
رقیه رنجبری13 شهریور 1399 18:00
thumbnail
تغییر صدا در Waze و استفاده از صدای خود در آن
المیرا رحیمی31 اردیبهشت 1398 12:00

سوالات متداول

1. بهترین برنامه مسیریاب آفلاین خودرو کدام است؟

برنامه‌های OsmAnd و سایجیک جزو بهترین مسیریاب های خودرو آفلاین هستند. البته بیشتر مسیریاب‌ها مثل گوگل مپس امکان دانلود نقشه را برای استفاده در حالت آفلاین فراهم کردند و بدون اینترنت هم می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

2. بهترین برنامه نقشه با سخنگوی فارسی کدام برنامه است؟

در حال حاضر از بین گزینه‌ها بهترین مسیریاب خودرو Waze است که از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند و سخنگوی فارسی دارد.

سخن پایانی

امروزه کمک گرفتن از بهترین مسیریاب های خودرو یکی از کارهای متداول در زمان رانندگی است. محبوب ترین برنامه های مپ با شناسایی کوتاه‎‌ترین مسیرها و پیش‌بینی‌های ترافیکی می‌توانند به کاربران کمک کنند تا در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد خود برسند. اگر شما هم تجربه استفاده از برنامه های مسیر یاب را در زمان رانندگی دارید، خوشحال خواهیم شد نظر خود را با ما در بخش دیدگاه‌ها در میان بگذارید. همچنین برای ما بگویید که از کدام یک برنامه های نقشه یاب استفاده می‌کنید و چقدر از آن راضی هستید؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران7 دیدگاه
avatar
ابی
.
03 خرداد 1399، 09:30
پاسخ
0
4
نشان باتریتون رو داغون میکنه بلد گمتون میکنه.فقط ویز اگه آقایون بزران
avatar
cold air intake
.
26 شهریور 1399، 06:13
پاسخ
0
0
This post was very nicely formatted; it maintained a flow from the first word to the last.
avatar
رضا
.
14 بهمن 1399، 18:14
پاسخ
0
3
مجیک ارث ازهمشون بهتره
avatar
Reza
.
14 بهمن 1399، 18:16
پاسخ
0
3
برای باتری مجیک ارث خیلی بهتره
avatar
رضا
.
13 آبان 1400، 16:12
پاسخ
0
1
همه این مسیریاب ها خوب هستند اما یک مسیریاب بسیار عالی را فراموش کردید مجیک ارث بنظرم از همه این برنامه‌ها بهتر است
نمایش 2 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021
plaza-ads