بهترین فیلم های مافیایی و گانگستری ؛ از پدرخوانده تا خیابان‌های پایین شهر

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ژانر فیلم مافیایی و گانگستری یکی از محبوبترین ژانرهای سینمایی است. آیا می‌توانید چند نمونه از بهترین فیلم های مافیایی و برترین فیلم های گانگستری که تاکنون تماشا کرده‌‌اید را نام ببرید؟ علاقه به فیلم های برتر گنگستری و مافیایی، سن و سال و جنسیت نمی‌شناسد. در این مطلب با معرفی 10 نمونه از بهترین فیلم های خلافکاری تاریخ، شامل فیلم‌های مافیایی و گنگستری با شما هستیم.

مافیا؛ کلمه‌ای آشنا برای همه ما. مافیا در اصطلاح به خانواده‌های تبهکاری گفته می‌شود که با در دست گرفتن قدرت به رهبری یک روستا، شهر و یا یک منطقه مشغول هستند. نخستین خانواده‌های مافیایی که نفوذ زیادی در سیاست و امور اجتماعی مردم داشتند، در سیسیل کار خودشان را آغاز کردند و به تدریج در سراسر دنیا گسترش یافتند. کلمه گانگستر نیز که هم اکنون در سراسر دنیا شناخته شده است، هم ردیف با کلمه مافیا به افراد و باندهای خلافکاران گفته می‌شود. از آنجایی که در همه مقاطع، جامعه و مردم با گروه‌های مافیایی و گانگستری درگیری‌های زیادی داشتند، توجه سینما و دنیای هالیوود به این موضوعات زیاد عجیب نیست.

اول از همه بیایید این ویدیو را در مورد برترین فیلم های گانگستری ببینیم:

از اولین فیلم های سبک گانگستری و فیلمهای مافیایی در دنیای سینما ساخته شده می‌توانیم به فیلم‌های The Public Enemy (دشمن مردم) 1931، Little Caesar (سزار کوچولو) 1931 و Scarface (صورت زخمی) 1932 اشاره کنیم که تاثیر بسیار زیادی در چرخش دنیای سینما به سمت موضوعات جنایی مرتبط با گروه‌های گانگستری و مافیایی داشت. در این مطلب قصد داریم به معرفی بهترین فیلم های مافیایی دنیا و برترین فیلم های گانگستری دنیای سینما بپردازیم. با پلازامگ همراه باشید.


10 مورد از بهترین فیلم های مافیایی و فیلم های گانگستری


به نظر شما بهترین فیلم مافیایی تاریخ کدام فیلم است؟ در ادامه با معرفی فیلم های برتر گنگستری و مافیایی با شما همراه می‌شویم. این فهرست شامل فیلم های مافیایی ایتالیایی و آمریکایی است که به ترتیب امتیاز آنها در IMDb مرتب شده‌اند.

فیلم مافیایی پدرخوانده – The Godfather

The Godfather . بهترین فیلم های مافیایی دنیا

 • سال ساخت: 1972
 • کارگردان: فرانسیس فورد کاپولا (Francis Ford Coppola)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 9.2/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 97%
 • بازیگران: مارلون براندو، آل پاچینو، جیمز کان، ریچارد اس. کاستلانو، رابرت دووال

دون ویتو کورلئونه یکی از آشناترین نام‌ها در بین سینما دوستان است. هنگامی که بخواهیم فهرستی از بهترین فیلمهای مافیایی دنیا تهیه کنیم، امکان ندارد بتوانیم دور فیلم پدرخوانده را خط بکشیم و آن را کنار بگذاریم. فیلم The Godfather ساخته سال 1972 به عقیده بسیاری یکی از برترین فیلم‌های ساخته شده در دنیای هالیوود , بهترین فیلم سینمایی مافیایی است. این فیلم با موضوع مافیا با بازی ماندگار مارلون براندو، آل پاچینو و جیم کان بر اساس رمان پدر خوانده اثر نویسنده سرشناس ایتالیایی-آمریکایی، ماریو پوزو ساخته شده است.

داستان فیلم، که از فیلم های برتر گنگستری است، درباره یکی از بزرگترین خانواده‌های مافیای جهان به نام کورلئونه است که با نفوذ بسیار زیادشان می‌توانند خواسته‌های دوستان و آشنایانشان را تحقق ببخشند. در هنگام جشن عروسی کانی، دختر دون کورلئونه، بسیاری فرصت را مناسب می‌بینند و به خدمت دون کورلئونه می‌روند تا خواسته‌هایشان را اجابت کند. در این میان پسر خوانده او که یک خواننده است از او می‌خواهد که برای گرفتن نقشی در یک فیلم او را یاری کند. این فیلم که با بیش از 1400000 رای پس از فیلم رستگاری در شاوشنک در مقام دوم بهترین فیلم‌های تاریخ سینما سایت IMDb است، برنده 3 جایزه اسکار و نامزد دریافت 6 جایزه اسکار دیگر شد. اگر دوست دارید دانلود فیلم های گانگستری را با این فیلم آغاز کنید، سری به این مقاله از پلازامگ بزنید.

فیلم مافیایی امریکایی پدرخوانده قسمت دوم – The Godfather Part II

The Godfather Part II . پدرخوانده قسمت دو . بهترین فیلم های مافیایی دنیا

 • سال ساخت: 1974
 • کارگردان: فرانسیس فورد کاپولا (Francis Ford Coppola)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 9/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 96%
 • بازیگران: آل پاچینو، رابرت دووال، دایان کیتن، رابرت دنیرو، لی استراسبرگ

هر چند کارگردان سه‌گانه محبوب پدر خوانده، فرانسیس فورد کاپولا در مصاحبه‌ای اظهار داشت که «فقط باید فیلم اول را می‌ساختم»، هنوز که هنوز است مجادله‌ای میان سینما دوستان بر سر انتخاب بین قسمت اول و دوم پدرخوانده به عنوان بهترین قسمت در جریان است. کاپولا که در ابتدا قصد نداشت خود کارگردانی این قسمت را بر عهده گیرد، برای کارگردانی آن مارتین اسکورسیزی را پیشنهاد کرد. اما در نهایت با اصرار شرکت پارامونت و اختیارات زیادی که از این شرکت گرفت، راضی به کارگردانی این قسمت شد. این قسمت درباره پسر دون کورلئونه، مایکل است که بعد از پدر به قدرت می‌رسد.

این اثر  با بیش از 1000000 رای در جایگاه سومین فیلم برتر سایت IMDb و از برترین فیلم های مافیایی است. این فیلم یکی از فیلم های گانگستری معروف است که توانست نامزد 9 جایزه اسکار شود. همچنین آل پاچینو برای بازی در نقش مایکل کورلئونه برنده جایزه بفتا بهترین بازیگر نقش اول مرد شد و به این ترتیب این عنوان در فهرست پیشنهادی ما برای بهترین فیلم های مافیایی جای می‌گیرد.

فیلم گانگستری داستان عامه‌پسند – Pulp Fiction

pulp fiction . فیلم گانگستری

 • سال ساخت: 1994
 • کارگردان: کوئنتین تارانتینو (Quentin Tarantino)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.9/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 92%
 • بازیگران: جان تراولتا، ساموئل ال جکسون، اوما تورمن، هاروی کیتل

فیلم داستان عامه پسند یکی از جالب‌ترین و بهترین فیلم های گانگستری تاریخ سینما است که با ساختاری نسبتا پیچیده مخاطبان را درگیر خود می‌کند. این فیلم که در سال 1994 اکران شد، داستانی است غیرخطی و شامل سه بخش اصلی است که پیکره اصلی داستان را شکل می‌دهند. ماجرای فیلم Pulp Fiction، از بهترین فیلم های گانگستری ، درباره گانگسترهای شرور، بازیکن بوکس و سارقان مسلحی است که اتفاقات فیلم را رقم می‌زنند.

فیلم پالپ فیکشن با حضور ستاره‌هایی همچون جان تراولتا، ساموئل ال. جکسون و اوما تورمن موفق شد به سرعت دل تماشاگران را بدست آورد؛ بطوریکه در گیشه بیش از 213 میلیون دلار فروش کرد و به یک موفقیت تجاری در دنیای آن روزهای هالیوود تبدیل شد. فیلم Pulp Fiction به کارگردانی کوئنتین تارانتینو نامزد دریافت 7 جایزه اسکار، 9 جایزه بفتا و 6 جایزه گلدن گلوب شد. بدین ترتیب نام این فیلم در فهرست فیلم های برتر گنگستری تاریخ قرار می‌گیرد. شکی نیست که به هنگام دانلود بهترین فیلم های خلافکاری از این فیلم نباید غافل شد. برای آشنایی بیشتر و دانلود این فیلم به مقاله معرفی فیلم Pulp Fiction مراجعه کنید.

فیلم مافیایی رفقای خوب – Goodfellas

Goodfellas . فیلم گانگستری رفقای خوب

 • سال ساخت: 1990
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.7/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 96%
 • بازیگران: رابرت دنیرو، جو پشی، ری لیوتا، لورین براکو، پل سوروینو

هنگامی که صحبت از بهترین فیلم های خلافکاری به میان می‌آید، اکثر ما فیلم رفقای خوب با بازی درخشان رابرت دنیرو به ذهنمان خطور می‌کند. این فیلم درام و جنایی به کارگردانی مارتین اسکورسیزی در سال 1990 به روی پرده سینماها رفت. این فیلم به سرعت در بین منتقدان و دوستداران سینما به محبوبیت رسید، و با فروشی بالغ بر 46 میلیون دلار تبدیل به یکی از برترین فیلم های گانگستری شد. فیلم رفقای خوب که بر اساس کتابی به نام وایزمن اثر نیکولاس پیلگی ساخته شده است، با نقدهای مثبت زیادی روبه‌رو شد.

داستان فیلم Goodfellas درباره پسری است به نام هنری هیل که از کودکی آرزو داشت به یک گانگستر تبدیل شود تا اینکه بالاخره به کمک دوستانش، جیمی و تامی موفق می‌شود به یک گروه تبهکار که در نزدیکی محله‌شان است وارد شود. این فیلم یکی از بهترین فیلم های گانگستری بر اساس واقعیت و در واقع ماجرای زندگی واقعی هنری هیل، گانگستر و خبررسان اف‌بی‌آی است. فیلم رفقای خوب در مجموع توانست نامزد دریافت 6 جایزه اسکار، 5 جایزه گلدن گلوب و 7 جایزه بفتا شود. از طریق مقاله معرفی فیلم Goodfellas می‌توانید برای دانلود فیلم مافیایی رفقای خوب اقدام کنید.

فیلم رفتگان – The Departed

The Departed 2 . بهترین فیلم های مافیایی تاریخ

 • سال ساخت: 2006
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.5/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 90%
 • بازیگران: لئوناردو دی کاپریو، مت دیمون، جک نیکلسون، مارک والبرگ، ورا فارمیگا
همچنین بخوانید :

فهرست فیلم های گانگستری را با فیلم دیگری از اسکورسیزی ادامه می‌دهیم. فیلم رفتگان به کارگردانی مارتین اسکورسیزی یکی از موفق‌ترین و بهترین فیلم های سبک گانگستری تاریخ سینما است که توانست نظر مثبت اکثر منتقدان را به خود جلب کند؛ بطوریکه سایت متاکریتیک با بررسی 93 نقد به این فیلم نمره 85 از 100 را اعطا کرد. فیلم The Departed با بازی لئوناردو دی‌کاپریو، مت دیمون و جک نیکلسون، بازسازی است از فیلم هنگ کنگی Infernal Affairs (امور دوزخی).

داستان فیلم، که از فیلم های برتر گنگستری است، درباره ماموران پلیس شهر بوستون است که به دنبال گانگسترهای شهر هستند. دو تن از این مامورین، کوئینان و دیگنام تلاش می‌کنند تا با نفوذ به بزرگترین گروه گانگسترهای شهر، آن‌ها را به دام بیندازند. این فیلم موفق به دریافت 4 جایزه اسکار شد و علاوه بر آن توانست نامزد دریافت 1 جایزه اسکار دیگر، 6 جایزه گلدن گلوب و 5 جایزه بفتا شود. فیلم The Departed در مجموع بیش از 291 میلیون دلار در گیشه سینماها فروخت و تبدیل به یکی از برترین فیلم های گنگستری تاریخ شد. اگر قصد دارید دانلود بهترین فیلم های خلافکاری را با این فیلم آغاز کنید، به مقاله معرفی فیلم رفتگان مراجعه کنید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
بهترین فیلم های بیوگرافی تاریخ سینما ؛ از فهرست شیندلر ...
فریبا انصاری پور03 آذر 1400 20:30
thumbnail
بهترین فیلم های سه گانه تاریخ سینما ؛ از بتمن تا ارباب ...
شهریار نادرمحمد27 شهریور 1400 18:42
thumbnail
بهترین فیلم های معمایی ، کارآگاهی و اسرار آمیز؛ از ...
فاطمه ایزدپناه10 مرداد 1400 19:40
thumbnail
بهترین موسیقی متن فیلم ؛ از پدرخوانده تا تایتانیک
فاطمه طلاوری01 تیر 1399 10:30

فیلم مافیایی روزی روزگاری در آمریکا – Once Upon a Time in America

بهترین فیلم های گانگستری تاریخ سینما . Once Upon a Time in America

 • سال ساخت: 1984
 • کارگردان: سرجیو لئونه (Sergio Leone)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.3/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 87%
 • بازیگران: رابرت دنیرو، جیمز وودز، الیزابت مک‌گاورن، جو پشی، جنیفر کانلی

بیایید روراست باشیم! لیست بهترین فیلم های مافیایی تاریخ بدون فیلم روزی روزگاری در آمریکا به پشیزی نمی‌ارزد. یکی دیگر از برترین فیلم های گانگستری تاریخ، فیلم روزی روزگاری در آمریکا است که در سال 1984 به کارگردانی سرجو لئونه ساخته شد. این فیلم از رمانی به همین نام نوشته هری گری اقتباس شده است. داستان فیلم درباره مردی است به نام نودولس که توسط گروهی از تبهکاران تحت تعقیب است. تبهکاران همسر او را می‌کشند و دوستش را شکنجه می‌کنند تا جای او را لو دهد. در همین حین او در یک بار چینی مخفی شده است و از طریق روزنامه متوجه می‌شود که دوستان صمیمی‌اش توسط پلیس به جرم قاچاق مشروبات الکلی بازداشت شدند.

این فیلم در واقع سه مقطع زمانی سال‌های کودکی، دوران جوانی و کهنسالی شخصیت اصلی فیلم را روایت می‌کند. فیلم Once Upon a Time in America نامزد دریافت 5 جایزه بفتا و 2 جایزه گلدن گلوب شد و در مجموع توانست رضایت منتقدان و تماشاگران را بدست آورد. این فیلم از بهترین فیلم های گنگستری است که تماشای آن به همه علاقمندان به این ژانر توصیه می‌شود.

فیلم گانگستری صورت زخمی – Scarface

Scarface . بهترین فیلم های مافیایی تاریخ

صورت زخمی ساخته برایان دی پالما بی‌شک از تاثیرگذارترین و برترین فیلم های گانگستری تاریخ هالیوود است. این فیلم با بازی تحسین شده آل پاچینو در سال 1983 به روی پرده سینماها رفت و به سرعت مورد تحسین همگان قرار گرفت. داستان این فیلم درباره تونی مانتانا است که قصد دارد از کوبا به آمریکا پناهنده شود. او که در نهایت موفق به مهاجرت به آمریکا می‌شود به همراه دوست نزدیکش، مانی یکی از بزرگترین امپراطوری‌های قاچاق مواد مخدر در آمریکا را به وجود می‌آورند. فیلم Scarface در حقیقت ماجرای شکل گیری این امپراطوری توسط این دو دوست و ماجراهای هیجان‌انگیزی است که برایشان اتفاق می‌افتد.

راجر ابرت منتقد مشهور دنیای سینما در نقدی که در سال 1983 در خصوص فیلم صورت زخمی نوشت، آن را به فهرست فیلم‌های مورد علاقه‌اش اضافه کرد. در آخر باید خاطر نشان کرد که فیلم اسکارفیس نامزد دریافت 3 جایزه گلدن گلوب شده بود. در میان فیلم های گانگستری برتر ، فیلم صورت زخمی یکی از بهترین آنها به شمار می‌رود.

فیلم مافیایی مرد ایرلندی – The Irishman

The Irishman . فیلمهای مافیایی رابرت دنیرو

 • سال ساخت: 2019
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.8/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 95%
 • بازیگران: رابرت دنیرو، آل پاچینو، جو پشی، مارتین اسکورسیزی، ری رومانو
همچنین بخوانید :

در معرفی فیلم های گنگستری از فیلم‌های جدید نباید عافل شد. فیلم مرد ایرلندی با بازی ستارگان دوست داشتنی هالیوود، رابرت دنیرو، آل پاچینو و جو پشی در سال 2019 بسیار خوش درخشید و تبدیل به یکی از بهترین فیلم های خلافکاری تاریخ شد.  این فیلم نامزد دریافت 9 جایزه اسکار، 9 جایزه بفتا و 4 جایزه گلدن گلوب شد. فیلم The Irishman که در سال 2019 منتشر شد، در روز اول انتشارش بیش از 17.1 میلیون نفر آن را تماشا کردند که پس از فیلم جعبه پرنده پربیننده‌ترین فیلمی است که نتفلیکس توزیع آن را بر عهده داشته است.

داستان فیلم درباره زندگی مردی است به نام فرانک شیرن که در ابتدا یک راننده کامیون ساده است. او با وقوع اتفاقاتی با راسل بوفالینو از بزرگان مافیا ارتباط بر قرار می‌کند. او از طریق بوفالینو با فردی به نام جیمی هوفا آشنا می‌شود و برای او مشغول به کار می‌شود. این فیلم روایت جنایات و قتل‌هایی است که توسط شیرن به انجام می‌رسد تا او جایگاه ویژه‌ای در گروه‌های مافیایی آمریکا پیدا کند. سایت متاکریتیک با تحسین این فیلم امتیاز 94 از 100 را به آن اعطا کرد. از این آدرس می‌توانید فیلم The Irishman، یکی از برترین فیلم های گانگستری را دانلود کنید و درباره آن بیشتر بخوانید.

فیلم Eastern promises

Eastern promises . فیلم های سبک گانگستری

 • سال ساخت: 2007
 • کارگردان: دیوید کراننبرگ (David Cronenberg)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.6/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 89%
 • بازیگران: ویگو مورتنسن، نائومی واتس، ونسان کسل، آرمین مولر-اشتال

فیلم قول های شرقی، یکی از برترین فیلم های گانگستری ، فیلمی است جنایی به کارگردانی دیوید کراننبرگ و نویسندگی استیون نایت که در سال 2007 به روی پرده سینماها رفت. این فیلم از جمله فیلم های برتر گنگستری است که داستان آن در خارج آمریکا اتفاق می‌افتد. هنگامی که زنی باردار برای تهیه دارو به داروخانه می‌رود، از حال رفته و به بیمارستان منتقل می‌شود. مامایی با اصالت روسی که بچه را به دنیا آورده، تصمیم به نگهداری نوزاد پس از مرگ مادرش در اثر زایمان می‌گیرد. او با استفاده از دفتر خاطرات مادر نوزاد به رستورانی مراجعه می‌کند که صاحبش یکی از بزرگترین گانگسترهای لندن است.

این فیلم در نظر منتقدان فیلم دلپذیری جلوه کرد و سایت راتن تومیتوز با بررسی 199 نقد، 89 درصد از آن‌ها را مثبت اعلام کرد. بدین ترتیب در فهرست نام بهترین فیلم های گنگستری ، نام این فیلم نیز می‌درخشد. راجر ابرت در مورد این فیلم در روزنامه شیکاگو سان تایم نوشت:

فیلم Eastern Promises یک فیلم جنایی معمولی نیست؛ همانگونه که کارگردان آن، دیوید کراننبرگ کارگردانی معمولی نیست.

فیلم مافیایی Mean Streets

Mean Streets . سینمایی گانگستری

 • سال ساخت: 1973
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.2/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 96%
 • بازیگران: هاروی کایتل، رابرت دنیرو، دیوید پرووال، ایمی رابینسون

لیست فیلم های گنگستری را با فیلمی از مارتین اسکورسیزی به پایان می‌بریم. فیلم خیابان‌‌های پایین شهر از بهترین فیلم های خلافکاری تاریخ سینماست که توسط مارتین اسکورسیزی، کارگردان افسانه‌ای فیلم های گانگستری در سال 1973 ساخته شد. سایت راتن تومیتوز با بررسی 97 درصد از نقدهای نوشته شده در خصوص این فیلم، آن را مثبت ارزیابی کرد. همچنین این فیلم با رای بیش از 92000 نفر، از سایت IMDb امتیاز 7.3 را دریافت کرد.

داستان فیلم درباره مرد جوانی ایتالیایی- آمریکایی است به نام چارلی که در منطقه Little Italy در شهر نیویورک زندگی می‌کند. او در تلاش است تا دوست بی‌پروایش را از دام نزول‌خورها و مافیای منطقه نجات دهد. این فیلم به همراه فیلم پدرخوانده از جمله اولین فیلم‌هایی است که توانست توجه‌ها را به سمت فیلم های مافیایی جلب کرده و نام خود را وارد فهرست فیلم های برتر گنگستری کند.

The Godfather Part II . بهترین فیلم های گانگستری

سخن پایانی

در پایان باید گفت فیلم های برتر گنگستری و مافیایی هواداران زیادی در دنیای هالیوود دارند و هر ساله فیلم‌های خوبی در این ژانرها ساخته می‌شوند. فیلم‌هایی با موضوع جنایت و تبهکاری که گاهی اوقات شخصیت اصلی آن‌ها در عین منفور بودن، بسیار دوست‌داشتنی است. این دست از فیلم‌ها که معمولا با نقدهای خوبی نیز روبه‌رو می‌شوند، از موفق‌ترین فیلم‌های سینما هستند. فیلم های برتر گنگستری علاوه بر فروش خوب و موفقیت‌های تجاری‌شان، توسط فیلم دوستان، ماندگاترین فیلم‌های هالیوود لقب گرفته‌اند.

متاسفانه سال 2020 سال خوبی برای فیلم های مافیایی نبود و فیلم های گنگستری 2020 نتوانستند نام خود را در فهرست بهترین فیلم های خلافکاری دنیا ثبت کنند. اما یکی از فیلم های مافیایی جدید که مدت زمان زیادی از انتشار آن نمی‌گذرد، فیلم The Many Saints of Newark است. آیا با فیلم های مافیایی ترکی و فیلم های مافیایی ایرانی آشنا هستید؟ به نظر شا چرا فهرست بهترین فیلم های خلافکاری 2020 چنین خالی بود؟ به نظر شما بهترین فیلم در میان فیلم های مافیایی عاشقانه جدید کدام فیلم است؟ در پایین همین صفحه و در قسمت نظرات، دیدگاه‌ها و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

بهترین فیلم های مافیایی و گانگستری کدام فیلم ها هستند؟

دو قسمت اول مجموعه فیلم‌های پدرخوانده، فیلم داستان عامه‌پسند و فیلم مافیایی رفقای خوب از برترین فیلم های گانگستری و مافیایی محسوب می‌شوند.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021
plaza-ads