10 اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام ؛ از اسنپ چت تا فیسبوک

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در طول چند سال گذشته خیلی از کاربران به دنبال بهترین اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام می‌گردند چرا که اینستا دیگر فقط مخصوص عکاسی نیست و تبدیل به یک شبکه اجتماعی مثل توییتر شده است. اما کدام برنامه شبیه اینستاگرام می‌تواند به عنوان یک اپ مشابه بهترین جایگزین برای آن باشد؟

اگر در حال حاضر اینستاگرام محبوب‌ترین رسانه اجتماعی نباشد، بدون شک یکی از محبوب‌ترین‌ها است. این پلتفرم که تحت مالکیت فیسبوک است، به کاربران خود اجازه می‌دهد که عکس یا فیلم تقریبا هر چیزی را با سایر کاربران به اشتراک بگذارند. اما شاید افرادی هم باشند که علیرغم علاقه به اشتراک گذاری محتوای خود با سایر افراد، رابطه خوبی با اینستاگرام نداشته باشند.

پیشنهاد ما به این دسته از افراد استفاده از یک برنامه مثل اینستا به جای خود اینستاگرام است. اما چگونه یکی از آن‌ها را با توجه به سلیقه و نیاز شخصی خود انتخاب کنیم؟ پلازامگ برای پاسخ به این سوال در ادامه 10 برنامه شبیه اینستاگرام را خدمت شما معرفی خواهد کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

این برنامه های مشابه اینستاگرام تا حدودی زیادی شبیه به اینستا هستند با این تفاوت که بهترین ویژگی‌های آن را به صورت کاملا متفاوت در پلتفرم خود به کاربران ارائه می‌کنند.

1. برنامه Snapchat

برنامه Snapchat / برنامه شبیه اینستاگرام / برنامه ای مثل اینستا

اسنپ چت یکی از اصلی‌ترین برنامه های شبیه اینستا است و همین مسئله باعث می‌شود که آن را به عنوان نخستین برنامه شبیه اینستاگرام به شما معرفی کنیم. در محیط Snapchat می‌توانید استوری‌هایی که تا 24 ساعت باقی می‌مانند را به اشتراک بگذارید، اما امکان پست دائمی همانند اینستاگرام وجود ندارد. این اپلیکیشن قابلیت ساخت استیکر‌ها را شامل بوده و فیلتر‌های عکس جذاب و پرطرفداری را ارائه می‌کند که بسیاری از طرفداران شبکه‌های اجتماعی فقط بخاطر آن‌ها به سراغ اسنپ چت می‌روند.

دانلود اپلیکیشن اسنپ چت برای اندروید و iOS

2. برنامه Flickr

برنامه Flickr / اینستاگرام ساخت ایران / برنامه مثل اینستا

Flickr برنامه ای مثل اینستا است که گروهی از خدمات ترکیبی دیگری را ارائه خواهد کرد. این اپلیکیشن به عنوان جایگزین جدید اینستاگرام می‌تواند همانند یک سرویس ابری به فضایی برای ذخیره‌سازی عکس‌های شما تبدیل شده و البته قابلیت اشتراک این تصاویر را نیز به شما خواهد داد. کاربران برنامه Flickr می‌توانند با استفاده از این اپلیکیشن با یکدیگر تعامل داشته؛ اما به نوعی می‌توان گفت که این تعامل به هیجان انگیزی اینستاگرام نخواهد بود. Flickr استوری و لایو را شامل نمی‌شود و هشتگ‌ها اینجا همانند اینستاگرام قدرتمند نیستند، اما آپلود تصاویر در رزولوشن کامل امکان پذیر است.

دانلود اپلیکیشن Flickr برای اندروید و iOS

3. اپلیکیشن Imgur

اپلیکیشن Imgur / اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام / برنامه های شبیه اینستا

Imgur یک برنامه مثل اینستا است که شباهت زیادی نیز به Flickr دارد، اما کمی پرطرفدار‌تر است. شما می‌توانید تعداد بیشمار عکس را در این اپلیکیشن آپلود کرده و آن‌ها را با سایر کاربران و حتی وب‌سایت‌های دیگر به اشتراک بگذارید. به طور کلی Imgur محیطی مناسب برای برقراری ارتباط و تعامل داشتن با سایرین خواهد بود. کاربران در این اپلیکیشن عکس‌ها، والپیپیر‌ها، محتواهای آموزشی و یا خنده‌دار را به اشتراک خواهند گذاشت. البته همانند Flickr، اپلیکیشن Imgur نیز همه امکانات اینستاگرام را شامل نمی‌شود.

دانلود اپلیکیشن Imgur برای اندروید و iOS

4. اپلیکیشن Tumblr

اپلیکیشن Tumblr / برنامه شبیه اینستاگرام / اپ مشابه اینستاگرام

اگر طرفدار اینستاگرام نیستید، شاید Tumblr بهترین برنامه مثل اینستا باشد که باید به آن بروید. این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد که عکس، ویدئو یا پست‌های متنی را به اشتراک بگذارید. Tumblr از استوری یا لایو پشتیبانی نمی‌کند، اما سایر ویژگی‌های مهم مشابه اینستاگرام را شامل می‌شود. هشتگ‌ها در این برنامه شبیه اینستاگرام فعال بوده و می‌توانند به دیده شدن بیشتر پست‌های شما کمک کنند. بعلاوه امکان ساختن گیف‌ها نیز برای کاربران وجود خواهد داشت. همین ویژگی باعث میشود تامبلر بهترین اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام باشد.

دانلود اپلیکیشن Tumblr برای اندروید و iOS

5. اپلیکیشن Retrica

اپلیکیشن Retrica / جایگزین جدید اینستاگرام / اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام

شاید در فهرست نرم افزار های جایگزین اینستاگرام، Retrica از نظر محبوبیت اصلا با اینستاگرام قابل مقایسه نباشد، اما می‌تواند جایگزین خوبی برای آن باشد. در این اپلیکیشن شما می‌توانید عکس‌ها و ویدئوهای خود را به صورت استوری و پست با دوستان مجازیتان به اشتراک گذاشته و به آن‌ها پیام بفرستید. Retrica به عنوان یک برنامه شبیه اینستاگرام ویژگی‌های جذابی مانند ساختن گیف از روی ویدئوها و همچنین فیلترهای سرگرم کننده عکس را شامل می‌شود که نمی‌توانید آن‌ها را روی خود اینستاگرام پیدا کند.

دانلود اپلیکیشن Retrica برای اندروید و iOS

6. اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام 500px

500px / برنامه شبیه اینستاگرام / نرم افزارهای مشابه اینستاگرام

500px در ابتدا به عنوان یک شبکه اجتماعی مخصوص عکاسان شروع به کار کرد اما در طول چند سال گذشت توانسته امکانات و قابلیت‌های دیگری را هم ارائه و سایر کاربران را هم به خود جذب کند. اما رابط کاربری آن همچنان مناسس عکاسان است و به همین دلیل این برنامه بهترین جایگزین اینستاگرام برای کسانی است که تنها روی عکاسی متمرکز هستند. برای عکاسان ۵۰۰ پی اکس بهترین اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام محسوب می‌شود.

در این پلتفرم عکاسان با راحتی بیشتری نسبت به اینستاگرام می‌توانند مطرح شوند و با دیگر عکاسان ارتباط برقرار کنند.

دانلود اپلیکیشن 500px برای اندروید و iOS

7. برنامه مثل اینستا VSCO

VSCO / اپلیکیشن ایرانی جایگزین اینستاگرام / اپ جایگزین اینستاگرام

VSCO نرم افزار جایگزین اینستاگرام است که مانند اینستاگرام فیلترهای مختلفی را برای تصاویر در اختیارتان قرار می‌دهد اما در عین حال یک برنامه ویرایش تصویر، عکاسی و همچنین شبکه اجتماعی هم به حساب می‌آید. البته در این برنامه شما نمی‌توانید تصاویر را لایک کنید یا برایشان کامنت بگذارید یا حتی کسی را دنبال کنید. در عوض می‌توانید تصاویر دیگر کاربران را ببینید و از آن‌ها الگو بگیرید. همین است که می‌گوییم وسکو هم اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام محسوب می‌شود.

دانلود اپلیکیشن VSCO برای اندروید و iOS

8. اپ جایگزین اینستاگرام We Heart It

We Heart It / نرم افزار جایگزین اینستاگرام / برنامه ایرانی جایگزین اینستاگرام

We Heart It یکی دیگر از اپ های مشابه اینستاگرام است. البته شاید تفاوت این شبکه اجتماعی محیط کمی زنانه آن به حساب بیاید؛ چراکه بیشتر کاربران حاضر در آن را بانوان جوان تشکیل می‌دهند. Canvas نام پروفایل شما در We Heart It بوده که بعد از ساخت و تکمیل آن می‌توانید تصاویر خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. چرا می‌گوییم وی هییر ایت بهترین اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام است؟ در We Heart It می‌توانید پست‌های دیگر کاربران را مشاهده کرده و همچنین اگر تصویری مورد توجه شما قرار گرفت آن را به فهرست مورد علاقه‌های خود اضافه کنید.

دانلود اپلیکیشن We Heart It برای اندروید و iOS

9. اپلیکیشن Pinterest شاید بهترین اپ مشابه اینستاگرام

Pinterest / اپ مشابه اینستاگرام / بهترین برنامه جایگزین اینستاگرام

Pinterest یک اپلیکیشن شبکه اجتماعی متفاوت از دیگر نرم افزارهای مشابه اینستاگرام است. این برنامه به شما امکان می‌دهد که تصاویر هرچیزی که دوست دارید را منتشر کرده و در مورد آن حرف بزنید که این قابلیت هنگام پست تصویر مربوط به غذاها، لباس و یا چیزهایی از این قبیل می‌تواند بسیار مفید باشد. امکان فالو کردن سایر کاربران در Pinterest وجود دارد، اما این برنامه مشابه اینستاگرام از ویژگی‌هایی مانند استوری و یا لایو پشتیبانی نمی‌کند.

دانلود اپلیکیشن Pinterest برای اندروید و iOS

10. برنامه Facebook

Facebook / اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام / نرم افزار های جایگزین اینستاگرام

فیسبوک و اینستاگرام نقاط مشترک بسیاری با هم دیگر دارند و همین مسئله باعث شده است که این شبکه اجتماعی را به عنوان آخرین اپ مشابه اینستاگرام خدمت شما معرفی کنیم. البته شاید فکر کنید که فیسبوک اصلا نیازی به معرفی ندارد، اما جالب است بدانید که بسیاری از کاربران جدید شبکه‌های اجتماعی با فیسبوک آشنایی ندارند.

فیسبوک به شما امکان می‌دهد که ویدئوها و عکس‌های خود را با استفاده از فیلترهای مختلف به صورت پست و استوری به اشتراک گذاشته و همچنین از لایو نیز پشتیبانی می‌کند. البته فیسبوک از نظر محبوبیت از اینستاگرام جلو بوده و سرویس پیام رسان خود را نیز دارد. بنابراین، می‌توان فیسبوک را در کنار اینستاگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی دانست. بعلاوه، به سبب اینکه اینستاگرام تحت مالکیت فیسبوک قرار دارد، امکان وارد شدن به اینستاگرام از طریق حساب فیسبوک نیز وجود دارد. البته از آنجایی که فیسببوک و اینستاگرام هر دو متعلق به مارک زاکربرگ هستند فیسبوک به راحتی می‌تواند اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام شود.

دانلود اپلیکیشن فیسبوک برای اندروید و iOS

سخن پایانی

در این مقاله 10 اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام را معرفی کردیم. همه برنامه‌های معرفی شده در این مطلب از قابلیت‌ها و امکانات مختلفی پشتیبانی می‌کنند که می‌توانند انتظارات مختلف از شبکه‌های اجتماعی را برآورده کنند. اما جایگزینی اینستاگرام با هر یک از آن‌ها می‌تواند یک چالش بزرگ به حساب بیاید. شما در این مورد چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما کدام یک از اپلیکیشن‌های معرفی شده بهترین اپ مشابه اینستاگرام هستند؟ با ما در بخش نظرات همراه باشید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
شماتیک
.
10 مرداد 1399، 11:05
پاسخ
3
1
سلام و تشکر از مطلب مفیدتون (برای تبلیغ، به واحد تبلیغات پلازا مراجعه کنید؛ با تشکر)
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021
plaza-ads