معروف ترین پل های معلق ایران و جهان، هیجان قدم زدن در میان زمین و آسمان

معروف ترین پل های معلق ایران و جهان، هیجان قدم زدن در میان زمین و آسمان
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

احتمالا با شنیدن اسم پل های معلق دنیا به یاد صحنه‌هایی از فیلم‌های ترسناک می‌افتید. این پل‌ها که به واسطه معلق بودنشان سست و لرزان هستند، گذرگاه هوایی هیجان‌انگیزی به‌شمار می‌آیند. خودتان را تصور کنید که روی یکی از پل های معلق ایران و جهان ایستاده‌اید. تکان‌های پل، جریان هوا، رودخانه زیر پل، و کوه‌های اطراف را می‌توانید در ذهن خود ببینید؟ برای همین است که پلهای معلق ایران طرفداران زیادی داشته و یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم کشورمان محسوب می‌شوند.

پل های معلق جهان معمولا نقطه اتصال دو طرف یک رودخانه و یا دره هستند. در اکثر موارد پل های معلق دنیا سست بوده و از استحکام کمی برخوردارند. همین موضوع باعث می‌شود تا طرفداران هیجان از این پدیده هولناک اما شگفت‌انگیز استقبال کنند. آن‌ها معتقدند وقتی با دلهره و احتیاط فراوان بدون توجه به مقصد روی پلهای معلق ایران قدم می‌گذارند، هیجانی باورنکردنی را تجربه می‌کنند. در قرن 19 اولین پل معلق جهان جهت بهبود رفت و آمد بومی‌های منطقه ساخته شد. اما امروزه این پدیده هیجان‌انگیز یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم به‌شمار می‌آید. به‌همین دلیل بر آن شدیم تا شما را با پل های معلق ایران و جهان آشنا کنیم.

پل های معلق ایران

افراد زیادی پیاده‌روی روی پل‌های سست و لرزان را یک تجربه وصف‌نشدنی می‌دانند. اگر به انجام کارهای دلهره‌آور علاقه‌مندید، تجربه هیجان و دلهره هم‌زمان با هم را می‌توانید با قدم زدن بر روی پل های معلق ایران احساس کنید. در این قسمت هیجان‌انگیزترین پل های معلق ایران را معرفی می‌کنیم.

1. پل معلق مشگین شهر

 • آدرس: اردبیل، شهرستان مشگین شهر، پارک جنگلی مشگین شهر
 • معروف به: طولانی‌ترین پل معلق خاورمیانه

پل های معلق ایران مشگین شهر اردبیل / طولانی ترین پل های معلق جهان

همچنین بخوانید :

«پل معلق مشگین شهر» از شگفت‌انگیزترین پلهای معلق ایران محسوب می‌شود که کف شیشه‌‌ای دارد. این پل با ارتفاعی نزدیک به 80 متر بر روی رودخانه «خیاوچایی» در سال 1394 ساخته شد. پل معلق مشگین شهر با 365 متر طول از طولانی‌ترین پل‌های معلق خاورمیانه به‌شمار می‌آید. چشم‌انداز زیبا و منحصربه‌فرد این پل هرساله گردشگران زیادی را به سمت خود می‌کشاند. بخشی از پل مشگین شهر از پل های معلق اردبیل کف شیشه‌ای دارد که طبیعت زیبای زیر پایتان را به‌خوبی مشاهده خواهید کرد. در واقع همین کف شیشه‌ای است که هیجان راه رفتن روی پل را چندین برابر کرده. برای همین پل معلق مشگین شهر را به هیچ عنوان از دست ندهید.

لوکیشن پل معلق مشگین شهر روی گوگل مپ

2. پل معلق دره خزینه

 • آدرس: لرستان، شهرستان پلدختر، روستای دره خزینه
 • معروف به: بلندترین پل معلق خاورمیانه

پل معلق دره خزینه لرستان / ترسناک ترین پل های معلق جهان

«پل معلق دره خزینه» یکی از منحصربه‌فردترین جاذبه‌های گردشگری استان لرستان به‌شمار میآ‌ید. دره خزینه در این استان را از لحاظ شباهت با منطقه «گرند کانیون» آمریکا مقایسه می‌کنند. پل معلق دره خزینه با 85 متر ارتفاع بر روی رودخانه کرخه ساخته شده است. این پل را به واسطه ارتفاع زیادش یکی از پل های معلق ترسناک ایران می‌شناسند.

همچنین بخوانید :

جالب است بدانید که پل معلق دره خزینه از پلهای معلق ایران با طول 112 متر از یک سمت در استان لرستان واقع شده و سمت دیگر آن در استان ایلام ختم می‌شود. هیجان و شگفتی این پل هر ساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به سمت خود کشانده تا قدم بر یکی از بهترین پل های معلق ایران بگذارند.

3. پل معلق نمک آبرود

 • آدرس: مازندران، جاده چالوس، شهرک نمک آبرود
 • معروف به: زیباترین پل معلق ایران

پل های معلق شمال ایران نمک آبرود مازندران / پل های معلق ترسناک

«پل معلق نمک آبرود» از پل های معلق شمال ایران در قله معروف «دیوحمام» ساخته شده است. برای رسیدن به این پل شگفت‌انگیز باید با خط دوم تله کابین نمک آبرود به قله دیوحمام برسید. پل معلق نمک آبرود یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری این منطقه محسوب شده و بسیار دیدنی است.

همچنین بخوانید :

طبیعت سرسبز و جنگل زیبای مازندران زیر پای شماست. فضای مه ‌آلود باعث می‌شود تا قدم زدن بر یکی از پلهای معلق ایران شما را به صحنه‌ای از فیلم‌های ترسناک برده و آدرنالین خونتان را چندبرابر می‌کند. جالب است بدانید این پل دارای عرض بسیار کمی است. تا جایی‌که فقط یک نفر می‌تواند از آن عبور کند.

4. پل معلق پیرتقی، از ترسناک ترین پل های معلق ایران

 • آدرس: اردبیل، شهر خلخال، شهرستان هشتجین
 • معروف به: مرتفع‌ترین پل معلق ایران

پل های معلق در ایران پیر تقی / پل های معلق اردبیل

«پل معلق پیرتقی» یکی دیگر از پل های معلق در ایران است که آن را بسیار هیجان‌انگیز میدانند. اگر ترس از ارتفاع و بلندی دارید هرگز بر روی این پل قدم نزنید. چون پل معلق پیرتقی با 60 متر ارتفاع بر روی رودخانه «قزل اوزن» ساخته شده است. با قدم گذاشتن بر روی این پل، زیر پایتان شاهد جنگلی صخره‌ای و رودخانه پر خروش قزل اوزن هستید. اما چیزی که هیجان و دلهره این پل معلق را بیشتر می‌کند عرض کم (یک متر) آن است. اگر تعداد بازدیدکنندگان بر روی پل زیاد باشند به‌دلیل عرض کم، بسیار لرزان می‌شود، آنقدر که که طرفداران هیجان آن را وصف‌نشدنی می‌دانند.

5. پل معلق نهج البلاغه

 • آدرس: تهران، بوستان نهج البلاغه
 • معروف به: پل آسمان

پل های معلق ایران / نهج البلاغه تهران / پل های معلق تهران

«پل معلق نهج البلاغه» یکی دیگر پل های معلق ایران با ارتفاع زیاد است. طول این پل از پل های معلق تهران، 280 متر بوده که نقطه اتصال بوستان نهج البلاغه به بوستان پردیسان محسوب می‌شود. عرض 2 متری این پل معلق باعث شده تا به‌طور هم زمان تردد حدود 200 نفر بر روی آن امکان‌پذیر باشد.

6. پل معلق هیر، یکی از پلهای معلق ایران که قبل از مرگ باید ببینید

 • آدرس: اردبیل، شهرستان هیر، دره دربند
 • معروف به: اولین پل معلق شیشه‌ای ایران

پل معلق دیدنی در ایران / هیجان انگیزترین پل های معلق ایران

«پل هیر» یک پل معلق دیدنی در ایران است که ارتفاع آن به 80 متر می‌رسد. کف این پل معلق از شیشه ساخته شده و باید آن را اولین پل معلق کاملا شیشه‌ای ایران دانست. این ویژگی پل معلق هیر باعث شده تا یکی از پرطرفدارترین پلهای معلق ایران محسوب شود. ساخت پل معلق هیر در تاریخ 21 خرداد ماه 1399 به اتمام رسید و از ان زمان تا به حال گردشگران زیادی را هم به خود جذب کرده. اگر اهل تفریحات هیجان انگیز هستید باید بدانید پل هیر امکانات دیگری هم مانند زیپ لاین و کافه هم دارد. خلاصه این که این پل می‌تواند سفر شما به اردبیل را کاملا به یاد ماندنی کند.

پل های معلق جهان

پل های معلق جهان با تجهیزات و ارتفاع بسیار زیاد ساخته می‌شوند. علاقه‌مندان به تجربه هیجان و موقعیت دلهره‌آور از همه جای جهان به تماشای پل های معلق دنیا رفته و بر روی آن قدم می‌گذارند. بعضی از این پل های معلق جهان بسیار ترسناک بوده و طول برخی از آن‌ها به 500 متر می‌رسد. در این قسمت شما را با هیجان‌انگیز ترین پل های معلق دنیا آشنا می‌کنیم.

1. پل معلق آروکا

 • واقع در: پرتغال
 • معروف به: طولانی‌ترین پل معلق جهان

گران‌ترین پل های معلق دنیا / پل معلق آروکا

«پل معلق آروکا» یکی از گران‌ترین پل های معلق دنیا محسوب می‌شود. هزینه ساخت این پل معلق حدود 3 میلیون دلار تخمین زده شد. پل معلق آروکا با 516 متر طول یکی از طولانی ترین پل های معلق جهان شناخته می‌شود. این پل معلق عابر پیاده بر روی کوه آروکا ساخته شد و از وسط جنگل‌های پر درخت با رودخانه‌ای خروشان عبور می‌کند.

2. پل معلق لنکاوی

 • واقع در: مالزی
 • معروف به: ترسناک‌ترین پل معلق جهان

ترسناک ترین پل های معلق جهان / پل معلق لنکاوی

«پل معلق لنکاوی» با ارتفاعی نزدیک به 700 متر بر فراز طبیعتی سرسبز پوشیده از درخت و دره‌های کوچک و بزرگ ساخته شده است. این پل معلق را به واسطه دره زیر پایتان و ارتفاع زیادش یکی از ترسناک ترین پل های معلق جهان می‌دانند. اما با وجود این ویژگی باید آن را از امن‌ترین پل های معلق دنیا دانست.

همچنین بخوانید :

تاکنون چندین سکانس از فیلم سینمایی بر روی این پل معلق فیلمبرداری شده است. فضای مه‌آلود پل و ترکیب آن با آسمان آبی و سرسبزی طبیعت شما را با منظره‌ای بی‌نظیر روبه‌رو می‌کند.

3. پل معلق هلیکس

 • واقع در: سنگاپور
 • معروف به: پلی الهام گرفته از DNA انسان

پل های معلق دنیا / پل معلق هلیکس

«پل معلق هلیکس» در بین سال‌های 2007 تا 2010 با هزینه‌ای نزدیک به 68 میلیون دلار ساخته شد. این پل که ظاهرش بر اساس DNA انسان طراحی شده دارای 280 متر طول است. چرغ‌های LED به‌کار رفته در این پل شگفت‌انگیز باعث میشود تا حروف (C.G.T.A) حروف اولیه 4 پایه اصلی DNA به رنگ قرمز و سبز در شب روشن شوند.

4. پل معلق چارلز کونن

 • واقع در: سوئیس
 • معروف به: بلندترین پل معلق جهان

هیجان‌انگیزترین پل های معلق دنیا / پل معلق چارلز کونن

«پل معلق چارلز کونن» یکی از پل های معلق دنیاست که در سال 2017 ساخت آن به اتمام رسید. این پل معلق عابر پیاده بر روی کوه‌های شگفت‌انگیز آلپ واقع شده است. پل معلق چارلز کونن دو روستای «زرمات» و «گراچن» را به هم وصل می‌کند. سال‌های زیادی بود که مردمان این روستا برای رفت و آمد به مشکل برخورده بودند و باید مدت زمان زیادی را در راه می‌ماندند. اما با ساخت این پل معلق اکنون در 10 دقیقه مسافت چندساعته را طی می‌کنند.

5. پل معلق استورمز

 • واقع در: آفریقای جنوبی
 • معروف به: هیجان‌انگیز ترین پل معلق جهان

ترسناک ترین پل های معلق جهان / پل معلق استورمز

«پل معلق استورمز» بر روی رودخانه استورمز به طول 77 متر ساخته شده است. ارتفاع این پل معلق تا رودخانه حدود 6 متر بوده که باعث می‌شود تا گردشگران هنگام طغیان رودخانه با آب سرد آن برخورد کنند. به‌همین دلیل عده زیادی پل معلق استورمز را از هیجان‌انگیزترین پل های معلق دنیا می‌دانند. این پل نزدیک به 50 سال قدمت داشته و یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری آفریقای جنوبی محسوب می‌شود.

6. پل معلق هونگیاگو

 • واقع در: چین
 • معروف به: طولانی‌ترین پل معلق کف شیشه‌ای جهان

پل های معلق چین / پل معلق هونگیاگو

«پل معلق هونگیاگو» از پل های معلق چین در سال 2017 به طول 488 متر ساخته شد. کف این پل معلق شیشه‌ای بوده که آن را به طولانی‌ترین پل های معلق جهان دارای کف شیشه‌ای تبدیل کرده است. اگر به زیر پایتان نگاه کنید منظره‌ای زیبا و منحصربه‌فرد از معابد باستانی و آبشارهای شگفت‌انگیز خواهید دید.

ظرفیت این پل 600 نفر بوده که برای هیجان بیشتر آن را با تکان‌های ریز و درشت طراحی کرده‌اند. جهت حفاظت از کف شیشه‌ای آن هنگام ورود به پل معلق هونگیاگو باید پوشش محافظتی به پا کنید.

جمع بندی

علاقه به هیجان و موقعیت‌های دلهره‌آور فقط مختص ایران نیست بلکه در همه جای دنیا وجود دارد. پلهای معلق ایران امروزه مکانی مناسب برای تجربه این حس به‌شمار می‌آید. همچنین گردشگران زیادی از کشورهای مختلف برای تماشای شگفتی و لذت بردن از طبیعت در ارتفاع زیاد بر روی پل های معلق دنیا قدم می‌گذارند. به‌همین منظور ما در این مقاله هیجان‌انگیزترین پل های معلق ایران و جهان را معرفی کردیم.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 708 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 441 میلیون دلار
  Venom
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 352 میلیون دلار
  Dune
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 280 میلیون دلار
  Eternals
  اکران: 05 نوامبر 2021
 • 53 میلیون دلار
  Ron\'s Gone Wrong
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 22 میلیون دلار
  Clifford the Big Red Dog
  اکران: 10 نوامبر 2021
 • 22 میلیون دلار
  The French Dispatch
  اکران: 29 نوامبر 2021
 • 20.4 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 مهر 1400
 • 4.75 میلیارد تومان
  قهرمان
  اکران: 05 آبان 1400
 • 3.1 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 اسفند 1400
 • 1.65 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 1.51 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 982 میلیون تومان
  تک خال
  اکران: 27 فروردین 1400
 • 564 میلیون تومان
  پوست
  اکران: 21 تیر 1400
 • 360 میلیون تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 مرداد 1400
plaza-ads