با ویژگی های هیجان انگیز اینستاگرام در سال 2021 آشنا شوید

با ویژگی های هیجان انگیز اینستاگرام در سال 2021 آشنا شوید
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اینستاگرام به عنوان یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی دنیا همیشه در حال تغییر و نوآوری و معرفی امکانات تازه از طریق آپدیت های جدید اینستا برای جذاب نگه‌داشتن پلتفرم خود است. کاربران نیز همیشه دنبال قابلیت های جدید اینستاگرام هستند تا با جدیدترین ویژگیهای این برنامه بتوانند به شکل بهتری از آن استفاده کنند. در سال 2021 نیز اینستا تغییرات زیادی داشته و امکانات بیشتری را در اختیار کاربران قرار داده است.

اینستاگرام از روز اول یک برنامه این چنینی با این همه امکانات متنوع نبوده است و اکثر این قابلیت‌ها به مرور زمان و کم کم به این شبکه اجتماعی افزوده شدند. اما آپشن های جدید اینستاگرام و تغییرات آخرین آپدیت آن در سال ۱۴۰۰ و ۲۰۲۱ چه مواردی بودند؟ با ما همراه باشید تا ویژگی های جدید آخرین آپدیت اینستا آشنا شویم.

قابلیت های جدید اینستاگرام در سال 2021

سال 2021 سال شلوغی برای شبکه‌های اجتماعی بود به خصوص به دلیل همه‌گیری کرونا که بسیاری از کاربران در قرنطینه و داخل خانه بودند و تنها سرگرمی آن‌ها شبکه‌های اجتماعی بود. جدیدترین بروزرسانی اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ امکانات و ویژگیهای متنوع زیادی را به این برنامه اضافه کرد که در ادامه به برترین نمونه‌های آن‌ها اشاره می‌کنیم.

1. داشبورد حرفه ای (Professional Dashboard) از قابلیت های جدید اینستاگرام

جدیدترین ویژگیهای اینستاگرام در سال 2021 - داشبورد حرفه ای (Professional Dashboard)

این ویژگی که جز امکانات آخرین به روزرسانی اینستا در ژانویه 2021 بود به شما این امکان را می‌دهد تا عملکرد خود در این شبکه اجتماعی را با کمک ابزارهای حرفه‌ای ردیابی کنید تا بتوانید کسب و کارتان را به شکل بهتری توسعه دهید. برای مثال می‌توانید ببینید مخاطبین شما بیشتر در چه زمانی فعال هستند تا در همان زمان‌ها پست ارسال کنید.

در این قسمت بخش‌های مختلفی برای ردیابی فعالیت شما وجود دارد. مثلا بخش Stay Informed که در آن می‌توانید با نکات مهمی که سایر تولیدکنندگان محتوا در این شبکه اجتماعی ارائه کردند آشنا شوید و از آن‌ها الگو بگیرید. همچنین یک بخش دیگر نیز برای فروش محصولات کسب و کارتان وجود دارد که به کاربران این اجازه را می‌دهد تا از پروفایل شما از محصولاتتان بازدید کرده و در صورت تمایل آن‌ها را خریداری کنند.

علاوه بر این در بخش Most Active Times نیز می‌توانید ببینید مخاطبینتان در چه ساعت‌هایی بیشتر فعالیت دارند.

2. اطاق‌های زنده (Live Rooms) از امکانات جدید اینستاگرام

امکانات جدید اینستاگرام - اطاق‌های زنده (Live Rooms)

اطاق‌های زنده یکی دیگر جدیدترین ویژگیهای و قابلیت های 2021 اینستاگرام است که در ماه مارس معرفی شد. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا در لحظه با بیش از 1 حساب اینستاگرام به صورت ویدیویی لایو پخش کنید. با این ویژگی می‌توانید با همکارانتان لایو برگذار کنید یا اینکه با مشتریانتان این کار را انجام دهید.

3. رمیکس ریلز ها (Remix Reels) یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام

تغییرات آخرین آپدیت اینستاگرام ۱۴۰۰ - رمیکس ریلز ها (Remix Reels)

قابلیت رمیکس کردن ریلزها نیز از تغییرات و قابلیت های آپدیت جدید اینستا در سال 1400 و 2021 بود. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا ریلزهای مختلف را با هم میکس کنند. می‌توان با این ویژگی ریلزهای سایر کاربران را به ریلزهای خودتان اضافه کنید. همچنین سایر کاربران نیز اگر از ریلزهای آنان استفاده کنید مطلع می‌شوند و می‌توانند آن را با دنبال‌کنندگانشان به اشتراک بگذارند. البته برای آنکه از این ویژگی استفاده کنید باید کاربری که می‌خواهید ریلزهایش را با خودتان میکس کنید این ویژگی را فعال کرده باشد.

4. کپشن خودکار استوری ها از هیجان انگیزترین قابلیت های جدید اینستاگرام

آپدیت های جدید اینستا ۲۰۲۱ - کپشن خودکار استوری ها

یکی از جدیدترین امکانات اینستاگرام قابلیت اضافه کردن خودکار کپشن به صورت استیکر روی استوری‌ها است. از آنجایی که خیلی از کاربران ویدیوها را بدون صدا تماشا می‌کنند این ویژگی به شما کمک می‌کند تا به شکل بهتری با این دسته از مخاطبین ارتباط برقرار کنید و هرآنچه که در استوری می‌گویید را به صورت متن روی استوری اضافه کنید. آن هم به شکل خودکار.

این قابلیت تنها برای ویدیوهایی که 15 ثانیه یا کمتر باشند قابل استفاده است بنابر این باید بهترین استفاده را از این زمان محدود داشته باشید. علاوه بر این ممکن است متن نوشته‌ها کاملا درست نباشد، در این صورت کافی است روی کلمات بزنید و آن‌ها را ویرایش کنید.

5. بروزرسانی بخش اینسایت

این بخش شاید جزو قابلیت های جدید اینستاگرام نباشد اما در سال 2021 با تغییرات کلی همراه بود و بسیار کاربردی‌تر از قبل شد. بیشتر این تغییرات به لایو و ریلز مربوط می‌شود و به تولیدکنندگان محتوا کمک می‌کند با تعداد بیشتری از مخاطبین ارتباط برقرار کنند.

برای مثال می‌توانید به بخش اینسایت لایوها و ریلزهایتان دسترسی پیدا کنید و ببینید مخاطبین شما از کدام بخش‌ها و کدام محتوای آن‌ها خوششان آمده است. همچنین حالا مدت زمان بیشتری می‌توانید تاریخچه آنالیز داده‌های مربوط به عملکردتان در اینستاگرام را در دسترس داشته باشید. قبلا این مدت زمان 30 روز بود اما حالا به 60 روز رسیده است.

افزون بر این در بخش Insights Overview و در قسمت Accounts Reached می‌توانید ببینید کدام نوع از محتوا توجه بیشتری را به خود جلب کرده است.

6. تغییر الگوریتم ها

این مورد قطعا جز ویژگی های اپدیت جدید اینستاگرام ۲۰۲۱ نیست چرا که جزو قابلیت‌ها به حساب نمی‌آید اما به همان اندازه و شاید بیشتر اهمیت دارد. اینستاگرام امسال الگوریتم‌هایش را تغییر داده و گفته می‌شود الگوریتم جدید بیشتر از همه محتوای ویدیویی تمرکز دارد. برای مثال حالا می‌توانید کپشن‌های طولانی‌تر برای ویدیوها بنویسید و حتی به ویدیوها موسیقی اضافه کنید.

7. استوری های مبتنی بر لوکیشن

آپدیت های جدید اینستا در سال 2021 - استوری های مبتنی بر لوکیشن

این ویژگی قبلا هم در اینستاگرام وجود داشت اما در اکتبر 2020 حذف شد و حالا دوباره به همراه سایر ویژگی های جدید اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ بازگشته است. با این قابلیت کاربران می‌توانند استوری‌های حساب‌هایی که در نزدیکی آن‌ها هستند را روی یک نقشه مشاهده کنند.

8. جستجو روی نقشه؛ از امکانات جدید اینستاگرام

یکی از جدیدترین قابلیت‌ها که در اپدیت جدید اینستاگرام برای سال ۲۰۲۱ به تازگی عرضه شده قابلیت جستجو در نقشه است. شما با این ویژگی می‌توانید روی یک نقشه مکان کافه‌ها و فروشگاه‌ها را ببینید و اگر روی یکی از آن‌ها بزنید، اطلاعات تکمیلی در مورد آن کسب و کار را مشاهده می‌کنید. مثلا آدرس، قیمت، ساعات کار و همچنین پروفایل اینستاگرام آن‌ها.

9. مخفی کردن تعداد لایک ها از جالب ترین قابلیت های جدید اینستاگرام

اگر شما هم مانند بسیاری از کاربران اینستاگرام روی تعداد لایک پست‌هایتان حساس هستید حتما می‌دانید برای آنکه بخواهید یک پست خوب ارسال کنید که مورد استقبال کاربران قرار بگیرد کار خیلی سختی دارید. ممکن است یک عکس که فکر می‌کنید بسیار زیبا است پست کنید و هیچکس آن را لایک نکند. این اتفاق ممکن است به اعتماد به نفس افراد آسیب وارد کرده و طبعات سنگینی داشته باشد.

اینستاگرام با علم بر این موضوع امکان مخفی کردن تعداد لایک‌ها را در دسترس کاربران قرار داده است. این ویژگی از مدت‌ها قبل به صورت آزمایشی وجود داشت اما از چند ماه پیش در دسترس تمام کاربران قرار گرفته است. با فعالسازی این قابلیت جدید اینستاگرام می‌توانید تعداد لایک های پست خود را از دیگر کاربران مخفی کنید.

10. پاسخ دادن به دایرکت با ویدیو یا عکس یکی از جدیدترین ویژگیهای اینستاگرام

یکی از ویژگی های اپدیت جدید اینستاگرام امکان پاسخ دادن به دایرکت‌ها با عکس یا ویدیو است. اگر حوصله تایپ کردن ندارید یا می‌خواهید به جای متن یک عکس یا ویدیو به طرف مقابلتان بفرستید می‌توانید ویدیو خودتان را ضبط کرده و آن را به جای استیکر یا گیف ارسال کنید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
thumbnail

11. امکان خاموش کردن صدا یا تصویر در لایو

آپدیت های جدید اینستا در سال 2021 - امکان خاموش کردن صدا یا تصویر در لایو

امکان جدید اینستاگرام در سال 2021 خاموش کردن صدا یا تصویر در هنگام پخش یک لایو است. اگر نمی‌خواهید تصویرتان در جریان یک لایو پخش شود یا برعکس اگر فقط می‌خواهید تصویری را بدون صدا پخش کنید، حالا می‌توانید این کار را انجام دهید. اینستاگرام دکمه‌های جداگانه‌ای درست زیر پنجره لایو برای انجام این کار اضافه کرده است.

وقتی ویدیو را خاموش کنید به جای پخش زنده تصویر پروفایل شما نشان داده می‌شود.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
thumbnail

سوالات متداول

1. چگونه قابلیت های جدید اینستاگرام را فعال کنیم؟

هرکدام از امکانات جدید اینستاگرام در بخش‌های مربوط به خودشان قابل دسترسی هستند. مثلا ویژگی خاموش کردن صدا و تصویر در لایو، در زیر پنجره خود لایو و با کلیدهای مخصوص و جداگانه قابل دسترسی است.

2. مهمترین ویژگی آپدیت جدید اینستا کدام است؟

استوری‌های مبتنی بر لوکیشن، مخفی کردن لایک از روی پست‌ها و همچنین خاموش کردن صدا یا تصویر در جریان لایو از مهمترین تغییرات آپدیت های جدید اینستا در سال 2021 بودند.

سخن پایانی

در این مطلب با مهمترین تغییرات و جدیدترین ویژگیهای اینستا که در آپدیت های سال 2021 در دسترس قرار گرفتند آشنا شدیم اما نظر شما در مورد امکانات جدید اینستاگرام چیست؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران10 دیدگاه
avatar
محمد
.
02 شهریور 1398، 23:26
پاسخ
0
1
اینستاگرام خیلی وقت که یه روال معمولی رو داره طی میکنه.. واقعا به یه تغییر اساسی و یه آپدیت با ویژگی های خاص نیاز داره
avatar
اعظم بجاری
.
12 شهریور 1398، 22:29
پاسخ
0
0
@محمد
ممنون از نظرتون ولی باز هم جذابیت‌های خاص خودش رو داره بزرگترین جذابیتش هم همون به اشتراک گذاری عکس ها می تونه، آدما عاشق خاطره بازین و داستان های خوب که تو اینستا هم این چیزا خوب پیدا می شه مرسی از بیان نظر و دیدگاهتون در این باره
avatar
سعید
.
03 شهریور 1398، 17:00
پاسخ
0
0
قابلیت های جدید اینستا که معرفی کردید خوب هستند ولی با صحبت دوستمون موافقم و اینستاگرام یک روال عادی و بدون جهش رو داره ادامه میده
avatar
اعظم بجاری
.
12 شهریور 1398، 22:30
پاسخ
0
0
@سعید
من خیلی موافق نیستم چون به هدفی که داره رسیده و کاربران زیادی ازشاستفاده می کنند، به هر حال خیلی ممنونم از بیان نظرتون
avatar
دانیال
.
03 شهریور 1398، 21:25
پاسخ
0
1
بر خلاف نظر دوستان معتقدم که اینستاگرام روز به روز داره بهتر میشه و میشه گفت پر قدرت ترین و پر نفوذترین شبکه اجتماعی حال حاضره.
avatar
اعظم بجاری
.
12 شهریور 1398، 22:30
پاسخ
0
0
@دانیال
سلام بله همینطوره
avatar
علی
.
17 شهریور 1398، 13:13
پاسخ
0
1
با سلام به نظر بنده با روی کار آمدن برنامه ی اینستاگرام میشه گفت بیشتر کاربران شبکه های اجتماعی دیگر مثل فیس بوک یا بی تالک یا... به این شبکه اجتماعی یعنی اینستاگرام پیوستن و تا حالا اینستاگرام جذابیت های زیادی بین کاربران و مردم داشته یکی از ویژگی های خوبی که داره فالور جمع کردن و لایو گذاشتن برای آنهاست که به نظر بنده خیلی کار جالب و پرطرفداریه که ببینی زندگی بقیه چگونه هست و سرگرمی خیلی مدرنی هست.
avatar
اعظم بجاری
.
17 شهریور 1398، 14:28
پاسخ
0
0
@علی
تقریبا میشه گفت که درسته و اینستاگرام برای جذب مخاطبانش ویژگی‌های کاربرپسندی رو ارائه داده. ممنون از اینکه نظرتون رو با ما در میان گذاشتید
avatar
مهدی
.
17 مهر 1398، 01:22
پاسخ
0
1
اینستاگرام به تازگی قسمت دیدن فعالیت فالورها یا همون دیدن لایک و کامنت فالورهارو حذف کرده که به نظرم کاره خوبی انجام نداده و این ویژه گی هم خوب بود و هم بد
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 708 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 441 میلیون دلار
  Venom
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 352 میلیون دلار
  Dune
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 280 میلیون دلار
  Eternals
  اکران: 05 نوامبر 2021
 • 53 میلیون دلار
  Ron\'s Gone Wrong
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 22 میلیون دلار
  Clifford the Big Red Dog
  اکران: 10 نوامبر 2021
 • 22 میلیون دلار
  The French Dispatch
  اکران: 29 نوامبر 2021
 • 20.4 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 مهر 1400
 • 4.75 میلیارد تومان
  قهرمان
  اکران: 05 آبان 1400
 • 3.1 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 اسفند 1400
 • 1.65 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 1.51 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 982 میلیون تومان
  تک خال
  اکران: 27 فروردین 1400
 • 564 میلیون تومان
  پوست
  اکران: 21 تیر 1400
 • 360 میلیون تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 مرداد 1400
plaza-ads