محبوب ترین شخصیت های منفی سینما ؛ از جوکر تا مالفیسنت

محبوب ترین شخصیت های منفی سینما ؛ از جوکر تا مالفیسنت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مقاله قصد داریم 13 مورد از بهترین و محبوب ترین شخصیت های منفی سینما و بازیگرانشان را معرفی کنیم که نقشی به‌یادماندنی را ایفا کرده‌اند و بسیاری از مردم این بازیگران را با آن نقش منفی خاص می‌شناسند. به نظر شما بهترین شخصیت شرور تاریخ سینمایی کدام است؟

در این مقاله با عنوان محبوب ترین شخصیت های منفی سینما فهرستی از بازیگران برجسته تاریخ سینما را معرفی می‌کنیم که در یک یا چندین نقش منفی بازی کرده و بسیار چشمگیر و خاص بوده‌اند. برخی در این فهرست از برترین نقش های منفور سینما به بازی شرورانه در بیشتر نقش‌هایشان معروف هستند و برخی دیگر در طی سال‌ها، شخصیت‌های مختلفی را ارائه داده‌اند؛ اما این نقش منفی خیلی چشمگیر بوده و در ذهن‌ها مانده است. همچنین این نقش‌ها به گونه‌ای است که بیشتر بازیگران آرزوی بازی آن‌ها را داشته‌اند. افراد بسیاری هستند که به راحتی می‌توانستند در این فهرست از پرطرفدارترین نقش های منفور سینما قرار بگیرند، اما در این مقاله فقط به 13 مورد از محبوب ترین شخصیت های منفی سینما اشاره می‌شود.

در ادامه ویدیو «ده تا از بهترین کاراکترهای شرور دهه» را مشاهده خواهید کرد.

محبوب ترین شخصیت های منفی سینما

در ادامه به معرفی محبوب ترین شخصیت های منفی تاریخ سینما می‌پردازیم و با آن‌ها بیشتر آشنا می‌شویم. به نظر شما برترین شخصیت شرور تاریخ سینمایی کدام است؟

جوکر با بازی هیث لجر

شخصیت های منفی سینما

شاید یکی از بزرگترین و محبوب ترین شخصیت های منفی سینما در کل تاریخ، نقش جوکر قهرمان اصلی فیلم سینمایی Dark Knight است که توسط هیث لجر (Heath Ledger)، بازیگر بسیار محبوب و حرفه‌ای استرالیایی در سال 2008 بازی شد. در این نقش از محبوب ترین شخصیت های منفی هالیوود او مردی را نشان می‌دهد که برای رسیدن به اهداف خود هر کاری را انجام می‌دهد. هیث لجر برای اینکه بتواند نقش جوکر را اینگونه جاودانه بازی کند که سبب کسب جایزه اسکار برای او نیز شد، هفته‌ها در یک اتاق هتل در لندن خود را حبس کرد. او به بررسی تک‌تک طنزهایی که جوکر قرار بود در آن ظاهر شود پرداخت و صداهای مختلفی را تمرین کرد تا سبک و صدای خنده شخصیت خاص خود را پیدا کند. جوکر از بهترین شخصیت های منفی دی سی محسوب می‌شود. برای خواندن بیوگرافی هیث لجر به این مقاله مراجعه کنید.

دکتر هانیبال لکتر با بازی آنتونی هاپکینز

شخصیت های منفی سینما

دکتر هانیبال لکتر یکی از پرطرفدارترین شخصیت های منفی مرد سینما محسوب می‌شود که توسط توماس هریس (Thomas Harris)، نویسنده آمریکایی، ساخته و پرداخته شده است. لکتر یک قاتل سریالی است که قربانیانش را می‌خورد و در واقع آدم خوار است! قبل از اینکه دکتر لکتر گیر بیفتد، او به عنوان یک روانپزشک محترم کار می‌کرد و بعد از اینکه دستگیر شد، به ماموران اف بی آی برای دستگیری قاتلان سریالی دیگر مشورت می‌داد. آنتونی هاپکینز (Anthony Hopkins)، بازیگر با استعداد، به خوبی این نقش را در فیلم‌هایی چون سکوت بره‌ها (1991) و هانیبال (2001) ایفا کرده است.

نورمن بیتس با بازی آنتونی پرکینز

نقش های منفور سینما

نورمن بیتس نیز در فهرست منفور ترین نقش های تاریخ سینما قرار می‌گیرد. این شخصیت توسط نویسنده آمریکایی، رابرت بلاک (Robert Bloch) خلق شده است. این کاراکتر از نوعی بیماری دو شخصیتی رنج می‌برد که خصوصا بعد از مرگ مادرش، نورما بیتس درگیر آن شده است. این نقش از شخصیت های منفور سینمایی را آنتونی پرکینز (Anthony Perkins) در فیلم روانی (1960) به کارگردانی آلفرد هیچکاک (Alfred Hitchcock) ایفا کرده است.

دارث ویدر با بازی دیوید پراوز

شخصیت شرور تاریخ سینمایی

دارث ویدر نیز یکی از شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما است که در سری فیلم‌های جنگ ستارگان شاهد حضورش بوده‌ایم. این شخصیت در فرهنگ عامه تبدیل به یکی از به یادمادنی‌ترین و محبوبترین شخصیت های منفی سینما شده و همواره در چنین لیست‌هایی قرار می‌گیرد. دارث ویدر در واقع یک برده در سیاره تاتویین بود و با نام آناکین اسکای‌واکر عضو محفل جدای بود و چندین سال آموزش دید. این نقش که می‌تواند عنوان بهترین شخصیت شرور تاریخ سینمایی را بگیرد، توسط افراد مختلف ایفا شده است. در سه گانه اصلی جنگ ستارگان، نقش دارث ویدر را دیوید پراوز (David Prowse) ایفا کرد و صدای او نیز کار جیمز ارل جونز (James Earl Jones) بود.

جان فیتزجرالد با بازی تام هاردی

نقش های منفور سینما

تام هاردی (Tom Hardy) یکی دیگر از شخصیت های منفی سینما است که کار فوق‌العاده‌ای را با بازی در نقش جان فیتزجرالد شرور در فیلم The Revenant خلق کرد. بسیاری از افراد و منتقدین براین باورند که بازیگری درخشان او در این فیلم، دلیل اصلی موفقیت این اثر است. سبک این فیلم حماسی و بسیار مهیج بوده که در سال 2015 در ایالات متحده آمریکا تولید شد. داستان فیلم درباره 42 شکارچی سفید پوست است که مورد حمله سرخپوست‌ها قرار می‌گیرند و تام هاردی (فیتزجرالد) نیز یکی از سرخپوست‌های شرور و شیاد است که تصمیم می‌گیرد یکی از شخصیت‌های فیلم (گلاس) را به قتل برساند. این کاراکتر نیز از محبوب ترین شخصیت های منفی فیلم ها محسوب می‌شود. همچنین برای آشنایی با فیلم‌ها و سریال‌های تام هاردی می‌توانید از این مقاله دیدن کنید.

زورگ با بازی گری اولدمن

شخصیت شرور تاریخ سینمایی

وقتی صحبت از شرارت می‌شود، گری اولدمن (Gary Oldman) قطعا یکی از بهترین‌ شخصیت های منفی سینما است. این بازیگر می‌داند که چگونه آدم‌های بد را بطور کامل خلق و بازی کند؛ اما نقش وی به عنوان ژان باپتیست امانوئل زورگ در فیلم The Fifth Element یکی از به‌یادماندنی‌ترین و عالی‌ترین اجراهای او است و از محبوبترین نقش های منفور سینما محسوب می‌شود. گری اولدمن در سال 1997 در این فیلم با کارگردانی لوک بسون نقش‌آفرینی کرد. شخصیت او در این فیلم، زورگ، علاوه بر اینکه دارای کارخانه است، در بازار سیاه نیز فعالیت دارد و قصد دارد تا هرج‌و‌مرجی که به خاطر موجودات بیگانه به وجود آمده را از بین ببرد. او گفته است که برای خلق این شخصیت شرور تاریخ سینمایی، شخصیت‌های مختلفی همچون باگز بانی، راس پرو و کاندیدای سابق ریاست جمهوری را با یکدیگر ترکیب کرده است.

لرد ولدمورت با بازی رالف فاینز

منفی ترین شخصیت های سینما

رالف فاینز (Ralph Fiennes) در تعدادی از فیلم‌های قابل توجه حضور داشته که بیشتر شخصیت‌های منفی آن فیلم‌ها را بازی کرده است؛ اما محبوبیت و معروفیت او به عنوان یکی از بهترین شخصیت های منفی سینما قطعا در فیلم هری پاتر در نقش لرد ولدمورت شرور است که بی‌شک شایسته توجه‌ای ویژه است. این شخصیت از محبوب ترین نقش های شرور تاریخ سینما توسط جی.کی. رولینگ، نویسنده هری پاتر خلق شد که درواقع یکی از شخصیت‌های اصلی فیلم بوده و او را به عنوان بزرگ‌ترین جادوگر سیاه می‌شناسند. ولدمورت در این فیلم نقش جادوگری است که ترس را در جامعه ایجاد کرده و با هری پاتر می‌جنگد. با اینکه شخصیت شروری است، بسیاری از طرفداران فیلم هری پاتر او را به عنوان یکی از بهترین شخصیت‌های فیلم و یکی از منفور ترین شخصیت های تاریخ سینما می‌دانند و می‌توان گفت شخصیت هری پاتر بدون ولدمورت کامل نبود.

کروئلا دویل با بازی گلن کلوز

محبوبترین شخصیت های منفی زن

گلن کلوز (Glenn Close) در سن 35 سالگی وارد این حرفه شد و اولین فیلمش را بازی کرد. با این حال، این مانعی برای ارائه یک نمایش فوق‌العاده به عنوان کروئلا دویل در فیلم 101 سگ خالدار نشد که او را در فهرست بهترین شخصیت های منفی سینما قرار داده است. گلن کلوز در این فیلم نقش یک طراح شرور را ایفا می‌کند که توله سگ‌ها را می‌دزدد و از  پوست آن‌ها، خزهای عجیب و غریب تولید می‌کند و عده‌ای نیز به دنبال گرفتن انتقام از او هستند. کروئلا دویل قطعا یکی از محبوبترین شخصیت های منفی زن محسوب می‌شود.

مالفیسنت با بازی آنجلینا جولی

محبوب ترین شخصیت های منفی هالیوود

مالفیسنت یکی از محبوب ترین شخصیت های منفی زن سینما در سری فیلم‌هایی به همین نام است که آنجلینا جولی (Angelina Jolie)، بازیگر محبوب و بسیار مشهور آمریکایی نقشش را ایفا کرده است. مالفیسنت شخصیت افسانه‌ای شروری است که زیبای خفته را در دوران کودکی می‌دزدد و بزرگ می‌کند. مالفیسنت همچنین دارای پری و جن و موجودات عجیبی در کنار خود است. البته گفتنی است که این شخصیت شرور در واقع دارای قلبی پاک و مهربان است و در طول فیلم به زیبای خفته کمک کرده و از او مراقبت می‌کند. اکثر داوران در مورد فیلم فانتزی Maleficent موافق هستند که آنجلینا جولی در به تصویر کشیدن جادوگر شیطانی، کار درخشانی را انجام داده است. برای دانلود فیلم مالیفیسنت 2 می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

ملکه قلب ها با بازی هلنا بونهام کارتر

محبوب ترین شخصیت های منفی فیلم ها

هلنا بونهام کارتر (Helena Bonham Carter) در به تصویر کشیدن شخصیت‌های تاریک و شرور بسیار خوب است و به همین دلیل در فهرست بهترین شخصیت های منفی سینما قرار دارد. یکی از مهمترین نقش‌های او نقش ملکه قلب‌ها (The Queen of Hearts) است که ملکه‌ای شرور را در فیلم آلیس در سرزمین عجایب ساخته تیم برتون در سال 2010 به زیبایی به تصویر می‌کشد و از شخصیت های منفی محبوب محسوب می‌شود. هلنا کارتر که درواقع همسر کارگردان این فیلم است، نقش ملکه‌ای را بازی می‌کند که برعلیه خواهرش ملکه سفید شورش کرده است. در این میان او با آلیس وارد جنگ می‌شود و به زیبایی نقش ملکه شرور را ایفا می‌کند.

جان دوو با بازی کوین اسپیسی

محبوب ترین نقش های شرور تاریخ سینما

کوین اسپیسی (Kevin Spacey) یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین بازیگران هالیوود است. استعداد بازیگری او هیچ محدودیتی ندارد و به نظر می‌رسد هیچ نقشی برای او خیلی بزرگ نیست. بازی ماهرانه او در نقش قاتلی سریالی به نام جان دوو در فیلم «هفت» شایسته تقدیر ویژه و قرارگیری در فهرست بهترین شخصیت های منفی سینما است. او در این نقش از فهرست محبوبترین قهرمان شرور سینمای تاریخ، قتل‌های خود را طبق 7 گناه کبیره برنامه‌ریزی کرده که شامل شکم‌پرستی، طمع، تنبلی، خشم، غرور، شهوت و حسادت می‌شوند. همچنین او معتقد است که سیاهی در ذات همه انسان‌ها است؛ بنابراین همه گناهکار و محکومند.

کومودوس با بازی واکین فینیکس

منفور ترین شخصیت های تاریخ سینما

نقش امپراطور شرور کومودوس در گلادیاتور، باعث شده است که واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) به یکی از بهترین شخصیت های منفی سینما تبدیل شود. این بازیگر بااستعداد، در به تصویر کشیدن عذاب عاطفی امپراتور بسیار درخشان عمل کرده است. او باعث می‌شود مخاطب به معنای واقعی کلمه از شخصیت او متنفر شود. او همچنین در این نقش شرورانه به دلیل جاه طلبی و رسیدن به تخت پادشاهی، پدر خود را به قتل می‌رساند. در این فیلم واکین فینیکس نقشی پرتنش، پرتحرک و بسیار وحشیانه را ایفا کرد که می‌تواند عنوان بهترین شخصیت شرور تاریخ سینمایی را بگیرد. برای خواندن بیوگرافی واکین فینیکس می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

ماندارین با بازی بن کینگزلی

محبوبترین قهرمان شرور سینمای تاریخ

همچنین بخوانید :

بن کینگزلی (Ben Kingsley)، بازیگری که کاریزمای فوق‌العاده‌ای دارد و در بین مردم بسیار محبوب است، تاکنون در ده‌ها فیلم ظاهر شده و در فهرست بهترین شخصیت های منفی سینما قرار گرفته است. اما او بیشتر به خاطر ایفای نقش ماندارین شناخته می‌شود که یک رئیس شرور در سازمانی تروریستی است و از پرطرفدارترین شخصیت های منفی مارول محسوب می‌شود. درواقع شخصیت ماندارین در فیلم مرد آهنی 3 حضور داشت که یک جنگجوی قدیمی است. او این نقش پرتحرک، جذاب و شرورانه را به زیبایی بازی کرده است.

کلام آخر

در این مقاله تلاش شد تا 13 مورد از بهترین شخصیت های منفی سینما را که بازیگران به زیبایی به تصویر کشیده‌اند برایتان معرفی کنیم. شما نیز می‌توانید دیگر نقش های منفور سینما که شما را تحت تاثیر قرار داده است برای ما در قسمت نظرات بنویسید. به نظر شما محبوبترین شخصیت شرور تاریخ سینمایی کدام است؟ همچنین خوشحال می‌شویم نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
سبحان
.
11 آذر 1399، 16:01
پاسخ
0
0
پس دارث ویدر کوووو؟؟؟؟؟
جدول فروش فیلم ها
 • 708 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 441 میلیون دلار
  Venom
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 352 میلیون دلار
  Dune
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 280 میلیون دلار
  Eternals
  اکران: 05 نوامبر 2021
 • 53 میلیون دلار
  Ron\'s Gone Wrong
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 22 میلیون دلار
  Clifford the Big Red Dog
  اکران: 10 نوامبر 2021
 • 22 میلیون دلار
  The French Dispatch
  اکران: 29 نوامبر 2021
 • 20.4 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 مهر 1400
 • 4.75 میلیارد تومان
  قهرمان
  اکران: 05 آبان 1400
 • 3.1 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 اسفند 1400
 • 1.65 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 1.51 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 982 میلیون تومان
  تک خال
  اکران: 27 فروردین 1400
 • 564 میلیون تومان
  پوست
  اکران: 21 تیر 1400
 • 360 میلیون تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 مرداد 1400
plaza-ads