راهنمای تبدیل عکس به پی دی اف (PDF) در گوشی و کامپیوتر

راهنمای تبدیل عکس به پی دی اف (PDF) در گوشی و کامپیوتر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

برای تبدیل عکس به پی دی اف (PDF) چندین راه مختلف وجود دارد. می‌توانید از برنامه‌های تبدیل تصویر به پی دی اف استفاده کنید یا اینکه از آسان‌ترین راه یعنی وبسایت‌های تبدیل فرمت کمک بگیرید. در این مطلب آموزش پی دی اف کردن عکس ما به این دو روش و همچنین روش‌های دیگر برای انجام این کار خواهیم پرداخت.

فرمت پی دی اف در بسیاری از برنامه‌ها و پلتفرم‌های مختلف کاربرد دارد. پس ممکن است بسیاری از مواقع بخواهید فرمت‌های دیگری از فایل‌های مختلفی را که در اختیار دارید به این فرمت تبدیل کنید. در این مقاله سعی داریم تبدیل فایل عکس به پی دی اف فارسی را از طریق برنامه‌ها و پلتفرم های آنلاین برایتان شرح دهیم. با پلازامگ با پاسخ سوالاتی مثل ” چگونه یک عکس را پی دی اف کنیم ” همراه باشید.

در ادامه می‌خوانید

چگونه عکس را به پی دی اف تبدیل کنیم؟

در این قسمت روش‌های مورد استفاده برای تبدیل تصویر به پی دی اف (PDF) آنلاین را در پلتفرم‌های مختلف و با استفاده از نرم‌افزارها شرح می‌دهیم. با استفاده از این روش‌ها می‌توانید چندین عکس با فرمت JPG را در یک فایل PDF قرار دهید. می‌توانید برای تبدیل عکس به پی دی اف از نرم افزارهای موجود در سیستم عامل‌های ویندوز 7 یا 10 و مک به عنوان مبدل PDF استفاده کنید.

با اینکه بسیاری از گوشی‌های هوشمند عکس‌ها را با فرمت PNG ذخیره می‌کنند، هنوز هم می‌توانید با نصب نرم‌افزارهایی برای تبدیل چند عکس به پی دی اف اقدام کنید. همچنین تبدیل آنلاین عکس به پی دی اف (PDF) نیز امکان پذیر و قابل استفاده است. در ادامه چگونگی تبدیل چند عکس به پی دی اف در گوشی و کامپیوتر را می‌خوانید.

تبدیل عکس به پی دی اف در ویندوز 10 | آموزش پی دی اف کردن عکس

چگونه چند عکس را پی دی اف کنیم ؟ برای تبدیل دسته ای عکس به پی دی اف نیاز به دانلود برنامه تبدیل عکس به پی دی اف دارید که برای این کار می‌توانید از Adobe Reader DC برای تبدیل عکس به pdf با adobe reader کمک بگیرید. اما برای تبدیل عکس به پی دی اف در ویندوز 10 یا به طور کلی ویندوز 8.1 یا نسخه‌های جدیدتر، بدون نیاز به دانلود نرم افزار تبدیل عکس به پی دی اف می‌توانید از منوی استارت در سمت چپ پایین صفحه اصلی یا دسکتاپ اقدام کرده و روی Photos کلیک کنید. آیکون این برنامه به منظره‌ای از کوهستان با پس زمینه رنگی شباهت دارد. اگر این گزینه را نمی‌یابید، از قسمت پایین منوی استارت، Photos را جستجو کنید.

آموزش پی دی اف کردن عکس - تبدیل چند عکس به پی دی اف

از قسمت بالا سمت راست در محیط برنامه Photos روی گزینه Select یا انتخاب کلیک کرده، عکس‌هایی با فرمت JPG را انتخاب کرده و به فایل PDF خود اضافه کنید.

تبدیل عکس به پی دی اف - سایت تبدیل عکس به پی دی اف

از قسمت سمت راست بالای صفحه روی گزینه Print یا چاپ کلیک کنید تا منوی پرینت باز شود. اطمینان حاصل کنید که پرینتر انتخابی‌تان Microsoft Print to PDF باشد. بالای این منو این گزینه را یافته و آن را انتخاب کنید. اگر نام متفاوتی را در این قسمت می‌بینید، با کلیک روی منوی این قسمت Microsoft Print to PDF را انتخاب کنید.

تبدیل عکس به pdf - نحوه تبدیل عکس به پی دی اف

سپس، روی گزینه Print پایین منو کلیک کنید تا پنجره‌ای جدید باز شود. برای فایل PDF خود نامی انتخاب کنید و در قسمت File name در قسمت پایین پنجره موردنظر آن را بنویسید. آدرسی را که می‌خواهید فایل را در آن ذخیره کنید، وارد کنید. برای راحتی در این کار می‌توانید از پوشه‌های سمت چپ استفاده کنید. سپس روی گزینه ذخیره در قسمت سمت راست پایین پنجره کلیک کرده تا تبدیل JPG به PDF در ویندوز انجام گیرد. با این روش تبدیل عکس به پی دی اف بدون افت کیفیت با نام و آدرس موردنظر به راحتی ذخیره خواهد شد.

تبدیل عکس به پی دی اف در سیستم عامل مک | آموزش پی دی اف کردن عکس

در سیستم عامل مک چگونه عکس را پی دی اف کنیم ؟ یک روش تبدیل عکس به پی دی اف در سیستم عامل مک، از طریق برنامه Preview صورت می‌گیرد. روی آیکون این برنامه در Dock کلیک کنید تا پنجره فایندر باز شود. اگر Preview در قسمت Dock موجود نیست، می‌توانید با استفاده از قسمت Spotlight آن را جستجو کنید. پس از آن از قسمت نتایج جستجو روی آن کلیک کنید.

عکس‌های مورد نظر خود را برای تبدیل فرمت JPG به PDF انتخاب کنید. برای این منظور در پنجره فایندر به پوشه‌ای که فایل‌های JPG مورد نظرتان در آن ذخیره شده‌اند، مراجعه کنید. کلید ⌘ Command را نگه داشته و عکس‌ها را یکی یکی برای تبدیل JPG به PDF انتخاب کنید. پس از آن از قسمت پایین سمت راست پنجره گزینه Open یا باز کردن را برگزینید.

روی گزینه File از قسمت بالا سمت چپ صفحه کلیک کنید تا منویی کشویی باز شود. حالا گزینه Export as PDF را انتخاب کنید.

آموزش پی دی اف کردن عکس - تبدیل آنلاین عکس به پی دی اف

در پنجره پاپ‌آپ در بخش Save As اگر خواستید می‌توانید نام فایل را عوض کنید. در قسمت Where نیز یک محل را برای ذخیره کردن خروجی PDF انتخاب کنید و در نهایت روی Save کلیک کنید.

تبدیل عکس به پی دی اف - تبدیل عکس به پی دی اف فارسی

با این کار می‌توانید تبدیل عکس به پی دی اف بدون افت کیفیت را در سیستم عامل مک تجربه کنید. به این صورت مشاهده می‌کنید که نحوه تبدیل‌ عکس به پی دی اف در مک نیز ساده و آسان است.

آموزش تبدیل عکس به پی دی اف (PDF) در آیفون

در آیفون چگونه یک عکس را پی دی اف کنیم ؟ برنامه تبدیل‌ عکس به پی دی اف برای آیفون به نام PDF Photos را دانلود کنید. پروسه تبدیل JPG به PDF نرم افزار PDF Photos همانند مبدلی عمل کرده و به شما در تبدیل فایل JPG به PDF در iOS کمک می‌کند. در گوشی آیفون خود App Store را باز کنید. روی گزینه جستجو و سپس روی نوار جستجو ضربه بزنید. PDF Photos را در نوار جستجو تایپ کرده و جستجو کنید. در صفحه‌ای که برای PDF Photos پدیدار می‌شود روی گزینه GET ضربه بزنید و سپس رمز عبور Apple ID یا Touch ID را وارد کنید.

تبدیل عکس به پی دی اف - تبدیل عکس به پی دی اف در گوشی

برای تبدیل تصاویر به pdf، برنامه را باز کرده و از قسمت معرفی برنامه نیز بگذرید. طرح صفحه PDF را با ضربه روی طرح موردنظر خود انتخاب کنید. سپس از قسمت پایین سمت راست روی گزینه Next ضربه بزنید. می‌توانید برای فایل PDF خود طرح جلد انتخاب کنید. ابتدا روی قالبی که با طرح موردنظرتان همخوانی دارد و سپس روی گزینه Next در قسمت پایین سمت راست صفحه ضربه بزنید.

تبدیل عکس به pdf / تبدیل عکس به پی دی اف بدون افت کیفیت

برای مشاهده عکس‌های گوشی خود از قسمت پایین صفحه روی گزینه Add Photos ضربه بزنید. ابتدا در پنجره کوچکی که پدیدار می‌شود با انتخاب گزینه OK به برنامه اجازه دسترسی به عکس‌های روی گوشی خود را بدهید.

آموزش پی دی اف کردن عکس - تبدیل عکس به پی دی اف آنلاین

نحوه تبدیل JPG به PDF در این برنامه نیز همچون روش‌های دیگر به این صورت است که ابتدا باید عکس‌ها را از آلبوم موردنظر خود انتخاب کنید تا به فایل PDF اضافه شوند. سپس روی گزینه Done از بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید. در صورت لزوم ترتیب عکس‌های خود را با ضربه زدن و کشیدن آن‌ها به مکان موردنظرتان تغییر دهید و بعد گزینه Next را از پایین سمت راست صفحه انتخاب کنید.

همچنین بخوانید :

تبدیل عکس به پی دی اف - تبدیل عکس به پی دی اف آنلاین

در صفحه بعد Files را انتخاب کرده و روی On My iPhone ضربه بزنید. پوشه‌ای را انتخاب کرده و از بالا سمت راست روی Add ضربه بزنید. به این صورت تبدیل عکس به پی دی اف در ایفون انجام می‌شود.

آموزش پی دی اف کردن عکس - آموزش تبدیل عکس به pdf

 

تبدیل متن و عکس به پی دی اف (PDF) برای اندروید

اما تبدیل‌ عکس به پی دی اف در گوشی های اندرویدی مثل شیائومی و سامسونگ چگونه است؟ برای تبدیل‌ عکس به پی دی اف در اندروید هم می‌توانید از وبسایت‌ها کمک بگیرید و هم از برنامه‌های زیر استفاده کنید.

برنامه PDF Converter

در اندروید چطور عکس را به پی دی اف تبدیل کنیم ؟ طریقه تبدیل عکس به پی دی اف در اندروید به این صورت است: برنامه تبدیل عکس به پی دی‌ اف برای گوشی اندرویدی خود به نام PDF Converter را از فروشگاه گوگل دریافت کنید. برای استفاده از برنامه تبدیل JPG به PDF اندروید روی Google Play Store ضربه زده و در قسمت جستجو Image to PDF را تایپ کنید.

روی Image to PDF Converter ضربه بزنید، به شکل آیکون برنامه تبدیل عکس به پی دی‌ اف و نام BG Studio در مشخصات آن دقت کنید. برنامه تبدیل JPG به PDF در اندروید را نصب کرده و در صورت لزوم روی گزینه ACCEPT که روی صفحه تلفنتان پدیدار می‌شود، ضربه بزنید. پس از دانلود برنامه تبدیل JPG به PDF و نصب آن، وارد برنامه شوید.

تبدیل عکس به پی دی اف - تبدیل تصویر به pdf

از قسمت بالا سمت چپ صفحه روی علامت + ضربه بزنید و سپس آلبوم شامل عکس‌های موردنظرتان را انتخاب کنید. عکس‌هایی را که می‌خواهید در فایل PDF خود داشته باشید، انتخاب کنید. حالا برای تبدیل عکس JPG به PDF روی علامت ✔ در بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید.

تبدیل عکس به pdf - تبدیل دسته ای عکس به پی دی اف

نحوه تبدیل فایل JPG به PDF در این برنامه بسیار ساده بوده و حالا تنها نیاز است که روی گزینه PDF از بالا سمت راست صفحه و سپس روی گزینه Save PDF در پایین صفحه ضربه بزنید تا با این نرم افزار تبدیل JPG به PDF فایل نهایی را در گوشی خود ذخیره کنید.

آموزش پی دی اف کردن عکس - تبدیل چند عکس به پی دی اف

در صورت لزوم می‌توانید فایل PDF خود را باز کنید. برای این کار از محیط همین برنامه تبدیل JPG به PDF روی گزینه Open PDF ضربه بزنید و برنامه‌ای را که می‌خواهید فایل خود را با آن باز کنید برگزینید.

برنامه CamScanner

برنامه CamScanner نیز برای تبدیل تصویر به پی دی اف Pdf کاربرد زیادی دارد. شما می‌توانید در لحظه عکس خود را بگیرید و آن را تبدیل به فایل Pdf کنید. نکته مثبت دیگر این برنامه، افکت‌های مختلف آن است که عکس شما را به صورت واضح تر و با کیفیت تر تبدیل می‌کند.

نحوه استفاده از این برنامه به صورت زیر است:

برنامه CamScanner را از طریق گوگل پلی یا پلتفرم‌های دیگر نصب کنید. بعد از نصب، بر روی عبارت Use Now کلیک کنید. سپس به برنامه اجازه عکس برداری بدهید. بعد از گرفتن عکس مورد نظر، ابزارهای مختلفی برای ادیت آن، به شما ارائه می‌شود. شما در این قسمت می‌توانید عکس را به صورت آزادانه برش دهید. همچنین می‌توانید کیفیت عکس را بالا ببرید. بعد از اتمام، فایل PDF شما آماده ذخیره سازی است.

تبدیل عکس به پی دی اف - تبدیل فایل عکس به پی دی اف

تبدیل آنلاین یک تصویر یا تصاویر مختلف به فایل پی دی اف PDF

تبدیل عکس به پی دی‌ اف به صورت آنلاین می‌توانید از وبسایت‌های مختلفی که در این زمینه فعالیت می‌کنند استفاده کنید. این روش تبدیل تصویر یا تصاویر به فایل پی دی اف PDF بدون نرم افزار می‌تواند پروسه‌ای بسیار آسان را برای شما فراهم آورد؛ چراکه برای این کار تنها کافی است عکس‌هایی را که می‌خواهید در فایل PDF خود قرار دهید در وبسایت بارگذاری کرده و به پی دی اف تبدیل کنید و یا از یک عکس فایلی PDF تهیه کنید.

سایت Jpg2pdf

آموزش پی دی اف کردن عکس - سایت Jpg2pdf

همه وبسایت‌ها اساسا برای تبدیل JPG به PDF با کیفیت بالا از یک روش استفاده می‌کنند، اما وبسایتی که ما به شما معرفی می‌کنیم برخلاف سایر وبسایت‌های دیگر برای اندازه فایل‌های شما محدودیتی ایجاد نکرده و در فایل PDF نهایی نیز واترمارک قرار نمی‌دهد.

آموزش نحوه تبدیل عکس به pdf به این صورت است: از طریق این لینک صفحه اصلی سایت تبدیل‌ عکس به پی دی اف jpg2pdf را باز کرده و با استفاده از گزینه Upload Files یا با کشیدن و رها کردن در محیط سایت تبدیل‌ عکس به پی دی اف، عکس‌های مورد نظر خود را در سایت بارگذاری کنید. ممکن است برای باز کردن سایت نیاز به استفاده از وی پی ان داشته باشید

وقتی فایل‌هایتان در سایت بارگذاری شد، روی گزینه COMBINED کلیک کرده و فایل نهایی را دانلود کنید. پس از دانلود نام فایل را تغییر دهید؛ چراکه به صورت پیش‌فرض jpg2pdf.pdf نام‌گذاری خواهد شد.

سایت HiPDF

یک سایت تبدیل عکس به pdf، سایت HiPDF است که در زمینه تبدیل تصاویر به فایل pdf بسیار کاربرد دارد. به این صورت بدون نیاز به نصب برنامه، با استفاده از این سایت تبدیل‌ عکس به پی دی اف انلاین می‌توانید به راحتی تبدیل تصویر به پی دی اف (PDF) را انجام دهید. از طریق این لینک تبدیل عکس به پی دی اف، تصاویر خود را آپلود کنید و در کمترین زمان، آن‌ها را به صورت پی دی اف دریافت کنید. نکته مهم درباره این سایت این است که تصاویر شما با بالاترین کیفیت تبدیل به فایل pdf می‌شوند. HiPDF ابزاری مفید است و در همه سیستم عامل‌ها در دسترس و قابل استفاده است.

سایت SmallPDF

این سایت تمام تصاویر شما را به فایل PDF تبدیل می‌کند، حتی عکس‌هایی که در Dropbox یا Google Drive ذخیره شده باشند. کاربر می‌تواند تصاویر را در سایت آپلود کند و آن‌ها را به صورت دلخواه بچیند. همچنین این سایت از فرمت‌های مختلف عکس نیز پشتیبانی می‌کند و استفاده از آن راحت است. رابط کاربری آن نیز به صورت ساده و زیبا طراحی شده است. شما می‌توانید از طریق این لینک، به سایت وارد شوید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
آموزش تبدیل پی دی اف به عکس ؛ چگونه فرمت PDF را به JPG تبدیل ...
جلال آشیری12 اردیبهشت 1400 16:00
thumbnail
نحوه ترکیب فایل های PDF / آموزش ادغام فایل های پی دی اف
محمدجواد پورمحمد28 اسفند 1399 12:00

جمع بندی

دقت کنید که تبدیل‌ عکس به پی دی‌ اف قابل سرچ امکان پذیر نیست و برای قابل سرچ بودن، باید متن مورد نظر شما تایپ شود. شما برای تبدیل عکس به پی دی اف از چه روش‌هایی استفاده می‌کنید؟ کدام یک از روش‌های تبدیل تصویر به پی دی اف موجود در این مقاله آموزش پی دی اف کردن عکس را استفاده خواهید کرد؟ استفاده از کدام یک به نظرتان ساده تر است؟ کدام یک را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟ منتظر نظرات شما هستیم.

سوالات متداول

1. آیا میتوان عکس را به پی دی اف تبدیل کرد؟

بله. شما با استفاده از روش‌هایی که در این مطلب آموزش پی دی اف کردن عکس به آن‌ها پرداختیم می‌توانید به راحتی یک یا چند عکس را به پی دی اف (PDF) تبدیل کنید.

2. چگونه چند عکس را به پی دی اف تبدیل کنیم؟

می‌توانید این کار را با استفاده از وبسایت‌ها انجام دهید. البته بیشتر آن‌ها محدودیت دارند و به همین دلیل ممکن است نتوانید تصاویر زیادی را در لحظه تبدیل کنید. به همین دلیل بهتر است به سراغ نرم‌افزارهای مخصوص این کار بروید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
Sari
.
23 آذر 1400، 05:49
پاسخ
0
0
من دنبال همین ابزار بودم. خیلی ممنون
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021
plaza-ads