بهترین فیلم های درباره اعدام ایرانی و خارجی ؛ از سام و نرگس تا مسیر سبز

بهترین فیلم های درباره اعدام ایرانی و خارجی ؛ از سام و نرگس تا مسیر سبز
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

موضوع اعدام همواره مورد توجه فیلمسازان ایرانی و خارجی بوده است. در این مقاله می‌توانید با بهترین فیلم های درباره اعدام در سینمای ایران و جهان آشنا شوید. به نظر شما بهترین فیلم سینمایی درباره اعدام کدان عنوان است؟

حکم اعدام یکی از ترسناک‌ترین اقدام‌های قانونی بشر از گذشته تا کنون است که همواره موافقان و مخالفانی داشته است. این حکم عموما به افرادی داده می‌شود که پرونده آنها مربوط به جرم‌های سنگینی مانند قتل، تجاوز، اقدام‌های تروریستی، خیانت، جاسوسی، اغتشاش و فتنه‌انگیزی باشد. 56 کشور در سرتاسر جهان حکم اعدام را اجرا می‌کنند، در حالی که 106 کشور برای هیچ جرمی حکم اعدام نمی‌دهند و کلا آن را حذف کرده‌اند. در حال حاضر به نظر می‌رسد که بیشترین تعداد حکم اعدام در کشور چین اجرا شده است.

60 درصد از مردم جهان در کشورهایی زندگی می‌کنند که حکم اعدام برای جرم‌های مختلف اجرا می‌شود و به همین دلیل هم موضوع اعدام همواره یکی از مضامین جهانی برای خلق آثار هنری بوده است. در سینمای ایران و جهان نیز به موضوع اعدام بسیار پرداخته شده است و این آثار عموما رویکردی مخالف و منتقدانه دارند؛ یا به صورت مستقیم یا به صورت غیرمستقیم و با پرداختن به تاثیرات این موضوع بر جامعه. در این مقاله از پلازامگ با معرفی بهترین فیلم های در مورد اعدام ایرانی و خارجی همراه شما خواهیم بود.

 

فیلم های در مورد اعدام

بهترین فیلم های اعدام در سینمای ایران

موضوع اعدام همواره در سینمای ایران مورد توجه فیلمسازان بوده است و از جنبه‌های مختلف به آن پرداخته‌اند. در ادامه می‌توانید با چند فیلم ایرانی با موضوع اعدام آشنا شوید. با معرفی برترین فیلم های در مورد اعدام ایرانی همراه ما باشید. این فیلم‌ها به ترتیب سال ساخت معرفی شده‌اند.

1. فیلم اعدام ایرانی «می خواهم زنده بمانم»

فیلم سینمایی درباره اعدام - می خواهم زنده بمانم

 • سال ساخت: 1373
 • کارگردان: ایرج قادری
 • بازیگران: فرامرز قریبیان و فاطمه گودرزی
همچنین بخوانید :

یکی از اولین فیلم های اعدامی در ایران، فیلم می‌خواهم زنده بمانم به کارگردانی ایرج قادری بود. داستان این فیلم ایرانی با موضوع اعدام همانند اکثر فیلم‌های با این مضمون، درباره یک حکم اعدام اشتباه و ناعادلانه است. داستان درباره پسر 11 ساله‌ای‌ست که دست به خودکشی می‌زند، اما دادگاه به اشتباه نامادری این پسر را به عنوان قاتل محاکمه می‌کند.

2. فیلم اعدام در ایران «سام و نرگس»

فیلم ایرانی با موضوع اعدام - سام و نرگس

 • سال ساخت: 1379
 • کارگردان: ایرج قادری
 • بازیگران: محمدرضا گلزار و نوشین حسین‌خانی

باز هم ایرج قادری و باز هم یک فیلم سینمایی درباره اعدام. داستان درباره دو دوست صمیمی به نام‌های سام و عبد است. سام عاشق خواهر عبد شده، اما هنوز به او نگفته است. تا اینکه شخصی این موضوع را به گوش عبد می‌رساند و رابطه این دو دوست به هم می‌خورد. در درگیری که بین سام و عبد رخ می‌دهد تصادفا عبد چاقو می‌خورد و می‌میرد. حالا سام که حکم اعدام گرفته باید برای زندگی‌اش بجنگد و ثابت کند که صمیمی‌ترین دوستش را به قتل نرسانده است. فیلم سام و نرگس قطعا یکی از خاطره‌انگیزترین و بهترین فیلم های اعدام ایرانی محسوب می‌شود.

3. فیلم سینمایی در مورد اعدام «شهر زیبا»

فیلم اعدام در ایران - شهر زیبا

شهر زیبا دومین فیلم اصغر فرهادی در مقام کارگردان است. قطعا فیلمی که فرهادی درباره اعدام بسازد، تک‌بُعدی نیست و فقط به این موضوع نمی‌پردازد. داستان این عنوان از فیلم های در مورد اعدام درباره دختری به نام فیروزه با بازی ترانه علیدوستی است که برای نجات برادرش از چوبه دار، سعی دارد رضایت شاکی پرونده‌اش را بگیرد. اما در این فضای تاریک و سیاه، فرهادی داستان یک عشق را نیز به تصویر می‌کشد.

4. فیلم در مورد اعدام «دلخون»

فیلم اعدام ایرانی - دلخون

دلخون، از برترین فیلم های اعدام در ایران، داستان مردی به نام عماد است که همسر خودش را به قتل رسانده و حالا به اعدام محکوم شده است. عماد که به شدت از مردن با طناب دار وحشت دارد، درخواست می‌کند تا اعضای بدنش را اهدا کنند و قلبش را نیز به خواهر همسرش که بیماری قلبی دارد بدهند. اما خانواده همسرش رضایت نمی‌دهند… در این فیلم با اینکه جرم شخصیت اصلی برای ما به عنوان بیننده روشن و ثابت شده است، اما باز هم با سکانس پایانی فیلم نمی‌توان برای این کاراکتر متاثر و متاسف نشد!

5. فیلم ایرانی در مورد اعدام «کیفر»

فیلم های اعدامی در ایران - کیفر

 • سال ساخت: 1388
 • کارگردان: حسن فتحی
 • بازیگران: مصطفی زمانی، امیر جعفری و هانیه توسلی

داستان این عنوان از فیلم های اعدامی ها در ایران هم درباره مردی است که به اعدام محکوم شده و خانواده او برای جمع کردن پول دیه و نجات مرد از چوبه دار سخت در تلاشند. اما وقتی پول دیه جور می‌شود با اتفاقاتی که می‌افتد همه چیز به هم می‌ریزد. فیلم ایرانی با موضوع اعدام «کیفر» در چهارمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران جایزه بهترین فیلم را دریافت کرد و عجیب نیست که در فهرست بهترین فیلم های درباره اعدام نیز قرار بگیرد.

6. فیلم سینمایی درباره اعدام «انتهای خیابان هشتم»

فیلم های اعدام ایران - انتهای خیابان هشتم

 • سال ساخت: 1389
 • کارگردان: علیرضا امینی
 • بازیگران: حامد بهداد، ترانه علیدوستی و صابر ابر

باز هم ترانه علیدوستی و باز هم ایفای نقش دختری که در تلاش است تا برادرش را از چوبه دار نجات بدهد. اما این فیلم نسبت به شهر زیبا به مراتب فضای سیاه‌تر و تلخ‌تری دارد. نیلوفر و نامزدش خودشان را به هر دری می‌زنند تا برادر نیلوفر را از اعدام نجات دهند و پول دیه را جور کنند. اما در انتها نیلوفر تصمیم شومی می‌گیرد… فیلم انتهای خیابان هشتم ماهرانه و بی‌پرده به تبعات و تاثیرات حکم اعدام روی زندگی خانواده افراد اعدامی می‌پردازد و از بهترین فیلم های در مورد اعدام محسوب می‌شود.

7. فیلم ایرانی با موضوع اعدام «من مادر هستم»

فیلم های اعدامی ها - من مادر هستم

 • سال ساخت: 1389
 • کارگردان: فریدون جیرانی
 • بازیگران: باران کوثری، حبیب رضایی، هنگامه قاضیانی و فرهاد اصلانی

فیلم من مادر هستم شاید بیشتر از آنکه درباره اعدام باشد، به مقوله تجاوز می‌پردازد. داستان فیلم درباره دختری است که توسط یکی از دوستان خانوادگی‌شان مورد تجاوز قرار می‌گیرد و دختر در نهایت مرد را به قتل می‌رساند. مادر دختر اما قتل را به گردن می‌گیرد…

8. فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی زنند»

فیلم های اعدام در ایران - هیس! دخترها فریاد نمی زنند

 • سال ساخت: 1392
 • کارگردان: پوران درخشنده
 • بازیگران: طناز طباطبایی، شهاب حسینی و مریلا زارعی

مضمون اصلی فیلم هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند هم موضوع تلخ تجاوز است. داستان از جایی شروع می‌شود که دختری به نام شیرین در روز عروسی‌اش نگهبان خانه را به قتل می‌رساند. اما شیرین بعد از دستگیری‌اش در دفاع از خود چیزی نمی‌گوید. تا اینکه مشخص می‌شود شیرین در کودکی بارها توسط راننده‌شان مورد تجاوز قرار گرفته و این قتل را هم برای نجات یک دختربچه دیگر مرتکب شده است. پوران درخشنده در این عنوان از فیلم های ایرانی درباره اعدام به خوبی نشان می‌دهد که گاهی خود قاتل، قربانی اصلی یک پرونده است و حکم اعدام برای این افراد منصفانه نیست…

9. فیلم ایرانی با موضوع اعدام «دهلیز»

فیلم های اعدام - دهلیز

 • سال ساخت: 1392
 • کارگردان: بهروز شعیبی
 • بازیگران: رضا عطاران و هانیه توسلی

دهلیز هم یکی از فیلم‌های خوبی محسوب می‌شود که به موضوع اعدام پرداخته است. اما روایت متفاوت این فیلم به این خاطر است که بیشتر روی تاثیر مقوله اعدام روی فرزندان فرد اعدامی، خصوصا بچه‌های کوچک، تمرکز کرده است. بهزاد در یک درگیری مرتکب قتل شده و حالا در آستانه اعدام است. همسرش شیوا به دنبال گرفتن رضایت از خانواده مقتول است. امیرعلی پسر کوچک آنها در این میان با ذهن 7 ساله‌اش سعی دارد تا تمام این ماجراها را درک کند و با غیاب پدرش کنار بیاید.

10. فیلم «متری شیش و نیم»

فیلم ایرانی با موضوع اعدام - متری شیش و نیم

متری شیش و نیم یک فیلم پلیسی است که بیشتر روی دستگیری یک فروشنده بزرگ مواد مخدر به نام ناصر خاکزاد تمرکز دارد. اما وقتی ناصر دستگیر می‌شود به نوعی روایت سعید روستایی هم تغییر می‌کند و بیشتر به احوالات این خلافکار می‌پردازد. ناصر در انتها به اعدام محکوم می‌شود و باید برای آخرین بار با خانواده‌اش دیدار و وداع کند که قطعا این دیدار از به‌یادمادنی‌ترین و در عین حال تلخ‌ترین سکانس‌های این فیلم نیز محسوب می‌شود.

11. فیلم ایرانی با موضوع اعدام «شیطان وجود ندارد»

فیلم ایرانی با موضوع اعدام - شیطان وجود ندارد

 • سال ساخت: 1398
 • کارگردان: محمد رسول‌اف
 • بازیگران: احسان میرحسینی، شقایق شوریان، کاوه آهنگر و…

فیلم شیطان وجود ندارد نیز یکی از بهترین فیلم های در مورد اعدام از سینمای ایران محسوب می‌شود. داستان این فیلم ایرانی با موضوع اعدام در چهار اپیزود مختلف روایت می‌شود که همه آنها به نوعی با موضوع اعدام مرتبط هستند. این اثر در هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین جایزه خرس طلایی را گرفته است.

برترین فیلم های در مورد اعدام در سینمای جهان

در سینمای جهان نیز موضوع اعدام یکی از مضامین محبوب فیلمسازان بوده که این علاقه منجر به ساخت شاهکارهایی با این موضوع شده است. با معرفی بهترین فیلم های درباره اعدام در سینمای جهان به ترتیب نمره IMDb آنها همراه ما باشید.

1. فیلم سینمایی درباره اعدام The Green Mile (مسیر سبز)

فیلم های در مورد اعدام -  The Green Mile (مسیر سبز)

 • سال ساخت: 1999
 • کارگردان: فرانک دارابونت (Frank Darabont)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.6
 • بازیگران: تام هنکس، دیوید مورس، بانی هانت و مایکل کلارک دانکن

فیلم درام و فوق‌العاده مسیر سبز درباره یک رئیس زندان در بخش افراد اعدامی است که در آنجا با زندانی خوش قلبی آشنا می‌شود که منتظر اجرای حکم اعدامش است. داستان این فیلم به شدت تلخ که قطعا از بهترین فیلم های درباره اعدام است، بیشتر در همین بخش اعدامی‌ها می‌گذرد.

فرانک دارابونت، کارگردان فیلم مسیر سبز سعی می‌کند تا جنبه‌ای انسانی از شخصیت همه زندانیان این بخش را به تصویر بکشد. او سعی می‌کند درد و عذاب این زندانیان را که منتظر مرگ هستند با بینندگان به اشتراک بگذارد. در این فیلم شاهد المان‌های فراواقعی نیز هستیم که به بیننده فرصت می‌دهند تا کمی از این فضای خشونت‌بار دور شود و تحمل آن راحت‌تر گردد. پیام دارابونت واضح است: مجازات اعدام راه حل نیست. در جایی که مملو از نشانه‌های نژادپرستی و جهالت است، همه در نهایت متحمل رنج و عذاب خواهند شد؛ زندانیان، نگهبانان، خانواده‌های آنها و حتی همه افراد جامعه.

2. فیلم A Short Film About Killing (فیلمی کوتاه درباره کشتن)

فیلم سینمایی درباره اعدام - A Short Film About Killing (فیلمی کوتاه درباره کشتن)

 • سال ساخت: 1988
 • کارگردان: کریشتوف کیشلوفسکی (Krzysztof Kieślowski)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8
 • بازیگران: میروسواف باکا و کریشتوف گلوبیش

فیلم A Short Film About Killing توسط یکی از بهترین کارگردان‌های اروپایی، یعنی کریشتوف کیشلوفسکی ساخته شده است و یکی از برترین فیلم های در مورد اعدام محسوب می‌شود. این فیلم سعی دارد تا بیننده را تحت تاثیر بگذارد و او را با جنبه‌های هولناک زندگی روبرو سازد. در نیمه اول فیلم کارگردان داستان 3 شخصیت مختلف را روایت می‌کند که بالاخره داستان آنها در جایی به هم می‌رسد.

فیلم با یک قتل شروع می‌شود که کیشلوفسکی آن را با جزئیات زیاد به تصویر می‌کشد و بعد از آن بلافاصله داستان از پایان دادگاه این قاتل ادامه می‌یابد. در فیلم A Short Film About Killing شاهد دو قتل با جزئیات زیاد هستیم و این اثر نشان می‌دهد که مجازات اعدام هم نسبت به قتل اول چندان قابل دفاع و توجیه پذیر نیست.

3. فیلم Dancer in the Dark (رقصنده در تاریکی)

فیلم سینمایی در مورد اعدام - Dancer in the Dark (رقصنده در تاریکی)

 • سال ساخت: 2000
 • کارگردان: لارس فون تریه (Lars von Trier)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8
 • بازیگران: بیورک، کاترین دنو و دیوید مورس

فیلم رقصنده در تاریکی هم یکی از تلخ‌ترین و در عین حال بهترین فیلم های درباره اعدام است که تا مدت‌ها سکانس‌های تلخ و شیرین آن در ذهنتان ماندگار خواهند شد. فیلم Dancer in the Dark ملودرامی موزیکال است که فیلمساز موفق دانمارکی، لارس فون تریه ماهرانه آن را کارگردانی کرده است. داستان درباره زنی خیالباف به نام سلما است که در یک کارخانه به کارگری مشغول است. این زن که از چکسلواکی به آمریکا مهاجرت کرده است، زندگی فقیرانه‌ای دارد و با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند.

سلما به صورت ژنتیکی چشمش مشکل دارد و تقریبا بینایی‌اش را از دست داده است. حالا می‌خواهد پول عمل برادر کوچکترش را جور کند تا جلوی مشکل مشابهی را برای او بگیرد. سلما در نهایت درگیر قتلی ناخواسته می‌شود و در کمال ناباوری بعد از دستگیری و دادگاهش، حکم اعدام می‌گیرد. تماشای این فیلم سینمایی درباره اعدام با فضای به شدت تاریک و تلخی که دارد در بعضی قسمت‌ها غیرقابل تحمل می‌شود. با این حال کارگردان سعی کرده با سکانس‌های موزیکال و خیالبافی‌های شخصیت اصلی کمی از این تلخی بکاهد. موزیک‌های این فیلم را بیورک (Björk)، خواننده ایسلندی که نقش شخصیت اصلی را نیز بازی می‌کند ساخته است.

4. فیلم سینمایی درباره اعدام Just Mercy (فقط رحمت)

فیلم در مورد اعدام - Just Mercy (فقط رحمت)

 • سال ساخت: 2019
 • کارگردان: دستین دنیل کرتون (Destin Daniel Cretton)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.6
 • بازیگران: مایکل بی. جردن، جیمی فاکس و راب مورگان

فیلم فقط رحمت که جدیدترین عنوان در فهرست بهترین فیلم های در مورد اعدام محسوب می‌شود، بر اساس داستانی واقعی ساخته شده و روایتی از زندگی والتر مک‌میلیان است؛ مردی سیاه‌پوست که به اتهام قتل یک زن سفیدپوست به اعدام محکوم شده است. اما وکیلی جوان و تازه کار سعی دارد این مرد را نجات دهد.

5. فیلم Dead Man Walking (راه رفتن مرد مرده)

فیلم های درباره اعدام - Dead Man Walking (راه رفتن مرد مرده)

 • سال ساخت: 1995
 • کارگردان: تیم رابینز (Tim Robbins)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.5
 • بازیگران: سوزان ساراندون، شان پن و رابرت پروسکی

تیم رابینز، نویسنده و کارگردان فیلم راه رفتن مرد مرده، سوالات زیادی را در این فیلمش مطرح می‌کند؛ سوالاتی مانند «آیا جهان با اعدام فرد محکوم جای بهتری خواهد شد؟» یا «آیا ما به عنوان یک جامعه، این حق را داریم تا جان کسی، حتی ظالم‌ترین قاتلان را بگیریم؟». هیچ کس با خوی یک قاتل به دنیا نمی‌آید و متیو با بازی شان پن یکی از بهترین نمونه‌های این موضوع است. او 6 سال است که در زندان به سر می‌برد و برای قتل دو نوجوان، منتظر اجرای حکم اعدامش است.

متیو از یک خواهر روحانی به نام هلن می‌خواهد که برای آخرین خواسته‌اش به او کمک کند. خواهر هلن سعی می‌کند تا حکم اعدام متیو را به حکم حبس ابد تغییر دهد، اما با این حال او فکر نمی‌کند که متیو بی‌گناه است؛ با اینکه متیو ادعای بی‌گناهی دارد. فیلم Dead Man Walking قضاوت را برای شما سخت می‌کند و به عنوان بیننده نمی‌دانید چه فکری باید بکنید یا چه واکنشی باید داشته باشید. همین موضوع و رویکرد واقع‌گرایانه‌اش باعث شده است تا این اثر در فهرست بهترین فیلم های درباره اعدام قرار بگیرد.

6. فیلم The Life of David Gale (زندگی دیوید گیل)

فیلم های اعدامی - The Life of David Gale (زندگی دیوید گیل)

زمانی که فیلم زندگی دیوید گیل اکران شد، به خاطر رویکرد متفاوتی که نسبت به مجازات اعدام داشت حسابی سر و صدا کرد و حتی مورد غضب قرار گرفت. در این فیلم کوین اسپیسی نقش استاد دانشگاهی به نام دیوید گیل را بازی می‌کند که به خاطر قتل به اعدام محکوم شده است. او از وکیلی به نام بیتسی با بازی کیت وینسلت می‌خواهد تا به دیدنش برود تا بتواند آخرین حرف‌هایش را درباره این پرونده و قتلی که به آن متهم شده است بزند. جالب است که خود گیل پیش از این اتفاقات یکی از مخالفان حکم اعدام بوده و حالا خودش به اعدام محکوم شده است.

فیلم The Life of David Gale به این موضوع می‌پردازد که ما هیچ وقت نمی‌توانیم از گناهکاری یا بی‌گناهی یک متهم مطمئن باشیم و از کجا معلوم فردی که به اعدام محکوم شده است، بی‌گناه نباشد؟ آیا مجازات اعدام و «چشم در برابر چشم» راه حل درستی است؟ به خاطر همین سوالات و رویکرد تفکربرانگیزی که دارد، این عنوان هم در میان بهترین فیلم های در مورد اعدام قرار می‌گیرد.

7. فیلم سینمایی درباره اعدام Pierrepoint (پیرپوینت)

فیلم های در مورد اعدام - Pierrepoint (پیرپوینت)

 • سال ساخت: 2005
 • کارگردان: آدریان شرگولد (Adrian Shergold)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.4
 • بازیگران: تیموتی اسپال، جولیت استیونسون و ادی مارسن

تا اینجا فیلم‌هایی که معرفی کردیم بیشتر درباره اشخاصی بود که به اعدام محکوم شده بودند. اما فیلم Pierrepoint زندگی یک مامور اجرای حکم اعدام یا به اصطلاح جلاد را به تصویر می‌کشد. این اثر بر اساس زندگی آلبرت پیرپوینت، مامور اعدام انگلیسی ساخته شده که در طول 25 سال دوره کاری‌اش، حکم اعدام 435 تا 600 نفر را اجرا کرده است. به خاطر همین زاویه دید متفاوت، این فیلم را هم در بین بهترین فیلم های درباره اعدام آورده‌ایم.

8. فیلم سینمایی درباره اعدام True Crime (جرم واقعی)

فیلم سینمایی درباره اعدام - True Crime (جرم واقعی)

 • سال ساخت: 1999
 • کارگردان: کلینت ایستوود (Clint Eastwood)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.6
 • بازیگران: کلینت ایستوود، آیزیا واشینگتن و دنیس لری

فیلم True Crime درامی تاثیرگذار درباره یک گزارشگر میانسال به نام استیو اورت با بازی کلینت ایستوود است. استیو هیچ وقت تابع قوانین معمول جامعه نبوده و مشخصا این موضوع در زندگی و حرفه کاری‌اش هم مشهود است. بعد از اینکه یکی از همکارانش در یک تصادف ماشین از دنیا می‌رود، او موظف می‌شود تا پرونده‌ای که همکارش روی آن کار می‌کرد را به پایان برساند.

این پرونده درباره مردی سیاه پوست به نام فرانک بیچم است که به خاطر قتل یک زن حامله به اعدام محکوم شده است. وقتی استیو این مرد را می‌بیند کم کم به این فکر می‌افتد که شاید او بی‌گناه باشد. این فیلم تعلیق زیادی دارد، اما این فقط یکی از جنبه‌های خوب آن محسوب می‌شود. ایستوود که کارگردان این اثر هم هست، با تمرکز دقیقش روی جزئیات به ما این امکان را می‌دهد تا خودمان قضاوت کنیم. به خاطر همین روایت عالی است که این عنوان هم در بین بهترین فیلم های درباره اعدام قرار می‌گیرد.

کلام آخر

در این مقاله به موضوع تلخ اعدام پرداختیم و بهترین فیلم های در مورد اعدام ایرانی و خارجی را معرفی کردیم. نظر شما درباره این موضوع چیست؟ بهترین فیلمی که با این مضمون دیده‌اید کدام عنوان بوده است؟ در قسمت نظرات می‌توانید فیلم‌های انتخابی خودتان را برای ما بنویسید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
عاطفه
.
26 شهریور 1399، 13:47
پاسخ
0
0
مرسی از مطالبتون که با توجه به شرایط روز انتخاب شدن و باعث میشن عمیق تر فکر کنیم
جدول فروش فیلم ها
 • 708 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 441 میلیون دلار
  Venom
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 352 میلیون دلار
  Dune
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 280 میلیون دلار
  Eternals
  اکران: 05 نوامبر 2021
 • 53 میلیون دلار
  Ron\'s Gone Wrong
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 22 میلیون دلار
  Clifford the Big Red Dog
  اکران: 10 نوامبر 2021
 • 22 میلیون دلار
  The French Dispatch
  اکران: 29 نوامبر 2021
 • 20.4 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 مهر 1400
 • 4.75 میلیارد تومان
  قهرمان
  اکران: 05 آبان 1400
 • 3.1 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 اسفند 1400
 • 1.65 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 1.51 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 982 میلیون تومان
  تک خال
  اکران: 27 فروردین 1400
 • 564 میلیون تومان
  پوست
  اکران: 21 تیر 1400
 • 360 میلیون تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 مرداد 1400
plaza-ads