معرفی بازی Grand Theft Auto: The Trilogy | سه عنوان به یادماندنی در قالب یک سه گانه

معرفی بازی Grand Theft Auto: The Trilogy | سه عنوان به یادماندنی در قالب یک سه گانه
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی GTA Trilogy یکی از عناوین خوب سال اخیر  محسوب می‌شود. بازی جی تی ای تریلوژی یک مجموعه از سه بازی مختلف GTA است که سازندگان آن را به روزرسانی کرده‌اند. در بازی اتومبیل دزدی بزرگ: سه گانه شاهد موارد مختلفی هستیم. همراه ما بمانید تا وجوه مختلف بازی جی تی ای سه گانه یا همان بازی Grand Theft Auto: The Trilogy را بررسی کنیم.

بدون شک سری بازی GTA را می‌توان سلطان تمامی عناوین دنیای باز (Open World) نامید. این سری بازی جزو عناوینی است که دامنه محبوبیت آن به عنوان یک محصول سرگرمی آنقدر بالاست که حتی افرادی که از دنیای گیم به دور هستند نیز آن را می‌شناسند. شاید بتوان گفت سه عدد از خاطره‌انگیزترین و البته مهمترین عناوین سری GTA به ترتیب بازی Grand Theft Auto III، بازی Grand Theft Auto: Vice City و بازی Grand Theft Auto: San Andreas باشد. بر همین اساس کمپانی راک استار در طی یک تصمیم بازی اتومبیل دزدی بزرگ: سه گانه را برای پلتفرم‌های نسل جدید و البته گوشی‌های هوشمند منتشر کرده‌ است. بسیاری از طرفداران این سری بازی در گوگل سرچ کرده‌اند که «بازی جی تی ای سه گانه کی میاد؟» که البته هم اکنون شاهد عرضه شدن این عنوان در قالب یک سه گانه و با عنوان بازی Grand Theft Auto: The Trilogy هستیم. بر همین اساس در این مقاله بازی جی تی ای سه گانه و محتویات آن را تحت بررسی قرار خواهیم داد. با بررسی بازی جی تی ای تریلوژی یا همان بازی GTA Trilogy همراه پلازامگ بمانید.

بازی Grand Theft Auto: The Trilogy - بازی اتومبیل دزدی بزرگ: سه گانه

آنچه در ادامه می‌خوانید

معرفی بازی Grand Theft Auto: The Trilogy

محتویات بازی Grand Theft Auto: The Trilogy

همچنین بخوانید :

همانطور که اشاره کردیم در بازی جی تی ای سه گانه جدید سه بازی مختلف در قالب یک بازی واحد جمع آوری شده‌اند که به ترتیب بازی‌ GTA III، بازی GTA: Vice City و بازی GTA: San Andreas را شامل می‌شود. اگر با این بازی‌ها آشنایی ندارید باید خاطرنشان کنیم که تمامی این عناوین بازی‌های اکشن ماجراجویی هستند که در یک محیط دنیای باز اتفاق می‌افتند. بازیکنان این عناوین را از یک زاویه سوم شخص تجربه می‌کنند و وظیفه دارند که یکسری ماموریت‌ها را انجام دهند که شامل یکسری سناریو دارای اهداف مشخص می‌شود و از این طریق در روایت داستانی بازی جلو می‌روند.

البته جا دارد اشاره کنیم که در بازی اتومبیل دزدی بزرگ: سه گانه قابلیت گشت و گذار در محیط دنیای باز بازی را نیز خواهید داشت که بخشی از آن انجام ماموریت‌های فرعی محسوب می‌شود. با پیشروی هرچه بیشتر در روایت داستانی بازی جی تی ای سه گانه مکان‌های جدیدی نیز برای شما باز خواهد شد.

بازی gta trilogy - بازی جی تی ای تریلوژی

داستان اولین عضو از بازی GTA Trilogy یعنی بازی GTA III در شهر لیبرتی سیتی (Liberty City) اتفاق می‌افتد که سازندگان محیط آن را از روی شهر نیویورک ساخته‌اند. در بازی GTA III به عنوان اولین عضو بازی جی تی ای تریلوژی وقایع فردی ساکت به نام کلود (Claude) دنبال می‌شود که دوستش در طی یک عملیات دزدی به او خیانت می‌کند و او را در حال مرگ رها می‌کند. همین امر نیز سبب می‌شود که کلود به دنبال انتقام در دنیایی از جنایت، مواد مخدر، نبرد بین دسته‌های تبه کاری و فساد غرق شود.

دومین عضو بازی Grand Theft Auto: The Trilogy عنوان بسیار محبوب Vice City محسوب می‌شود که بسیاری از بازی‌بازها با آن خاطرات بسیاری دارند. وقایع بازی Vice City به عنوان دومین عضو بازی اتومبیل دزدی بزرگ: سه گانه در شهر وایس سیتی که از روی میامی ساخته شده است روی می‌دهند و ماجراهای فردی به نام تامی ورستی (Tommy Vercetti) دنبال می‌شود که پس از آزاد شدن از زندان و تحت حمله قرار گرفتن در طی یک معامله مواد مخدر شروع می‌کند که از طریق قدرت گیری از گروه‌های تبه کاری شهر امپراطوری خود را بنا نهد.

بازی اتومبیل دزدی بزرگ: سه گانه - جی تی ای

عضو سوم بازی جی تی ای سه گانه بازی San Andreas محسوب می‌شود که وقایع آن در سال 1992 و در ایالت خیالی San Andreas روی می‌دهند که سه شهر اصلی لوس سانتوس (ساخته شده از روی لوس آنجلس)، سن فیرو (ساخته شده از روی سن فرانسیسکو) و لاس ونتوراس (ساخته شده از روی لاس وگاس) را در بر می‌گیرد. قهرمان اصلی سومین عضو بازی Grand Theft Auto: The Trilogy فردی به نام کارل جانسون (Carl Johnson) است که اسم مستعار او CJ است که پس از کشته شدن مادرش به خانه برمی‌گردد و عضو گروه تبه کاری پیشین خود می‌شود و درگیر دست و پنجه نرم کردن با قدرت‌های فاسد و تبه‌کارهای قدرتمند می‌شود.

بازی جی تی ای سه گانه برای اندروید

هر سه عناوینی که به آن‌ها اشاره کردیم در قالب یک عنوان به نام بازی GTA Trilogy: The Definitive Edition گردآوری شده و تحت بازسازی قرار گرفته‌اند. از جمله تغییرات صورت گرفته در بازی جی تی ای سه گانه می‌توان به مواردی همانند نورپردازی اصلاح شده، مدل‌های ارتقا یافته ماشین و شخصیت‌ها، مکانیزم گشت و گذار بازسازی شده، اصلاح سیستم HUD بازی و البته سایه‌های بازسازی شده، انعکاس بهتر این سایه‌ها بر روی زمینه‌های مختلف و مکانیزم اصلاح شده ترسیم فاصله (Draw Distance) اشاره کرد.

البته مکانیزم‌های کنترلی نیز در گیم پلی بازی GTA Trilogy نیز دستخوش تغییر و به روزرسانی شده‌اند و سازندگان در این زمینه از مکانیزم‌های کنترلی عنوان جدیدترشان یعنی بازی Grand Theft Auto V بهره گرفته‌اند. پس از آن باید اشاره‌ای نیز به سیستم چک پوینت (Checkpoint) بازی داشته باشیم که سازندگان آن را اصلاح کرده‌اند و قابلیت ریستارت اتوماتیک (Automatic Restart) را به آن افزوده‌اند. علاوه بر این جا دارد اشاره کنیم که در نسخه نینتندو سوییچ بازی اتومبیل دزدی بزرگ: سه گانه مکانیزم هدف گیری از هلیکوپتر و پشتیبانی از تاچ اسکرین (Touchscreen) به بازی افزوده شده است. نهایتا برخی از موسیقی‌ها و تقلب‌های موجود در نسخه‌های قدیمی تر اعضای بازی Grand Theft Auto: The Trilogy نیز در این نسخه حذف شده‌اند.

تاریخ انتشار بازی سرقت بزرگ اتومبیل

پروسه ساخت بازی اتومبیل دزدی بزرگ: سه گانه

در ادامه قصد داریم اشاره‌ای به پروسه ساخت بازی Grand Theft Auto: The Trilogy داشته باشیم. در این رابطه باید اشاره کنیم که بازی اتومبیل دزدی بزرگ: سه گانه در ابتدا توسط کمپانی Grove Street Games ساخته شده و سپس توسط کمپانی راک استار منتشر شده بود. کمپانی Grove Street Games پیش از این نسخه‌های مختلف بازی جی تی ای سه گانه برای اندروید و Ios را ساخته بود و البته پروسه ساخت نسخه‌های PS3 و Xbox 360 بازی San Andreas را نیز برعهده داشت.

بازی جی تی ای سه گانه برای دو سال تحت ساخت بود و در پروسه ساخت از موتور بازی‌سازی Unreal Engine 4 استفاده شد که از موتور بازی‌سازی RenderWare استفاده شده در عناوین پیشین تفاوت‌‌های بارزی دارد. کمپانی راک استار تا کنون نسبت به ساخت بازسازی (Remake) از روی عناوین مختلف مقاومت زیادی از خود نشان داده است چرا که تیم سازندگان به این نتیجه رسیده بودند که این عناوین نیازمند دقت و توجه فراوانی نسبت به جزئیات هستند. با این وجود همین کمپانی بعدها نتیجه گرفت که بازسازی عناوین پیشین می‌تواند «راهی برای زنده نگه داشتن این عناوین برای دهه بعد» باشد و همین امر نیز سبب شده است که هم اکنون شاهد انتشار بازی جی تی ای تریلوژی باشیم.

دانلود بازی grand theft auto the trilogy

کمپانی راک استار بازی Grand Theft Auto III را از میان عناوین مختلف بازی Grand Theft Auto: The Trilogy سخت ترین عنوان برای بازسازی نامیده است چرا که تکنولوژی به کار رفته در آن تاریخ گذشته‌تر از دیگر عناوین بود. به همین منوال بازسازی کردن بازی San Andreas به مراتب راحت تر محسوب می‌شد. تیم سازندگان پشت بازی اتومبیل دزدی بزرگ: سه گانه هدفشان این بود که حس و حال بازی‌های عضو این مجموعه تحت هر شرایطی حفظ شود و بر همین اساس از الگوهای فیزیک همین عناوین در مجموعه خود استفاده کردند.

برای بازسازی بافت‌های بازی جی تی ای سه گانه سازندگان از یک برنامه هوش مصنوعی ویژه استفاده کردند و پس از آن بود که برخی تغییرات دستی را نیز به این بافت‌ها اضافه کردند. بر اساس اظهارات ریچ روزادو (Rich Rosado) از اعضای تیم سازندگان بیش از 100 هزار بافت در این پروسه دستخوش تغییر شدند. مکانیزم جدید جهت یابی بازی GTA Trilogy نیز از طریق هوش مصنوعی به این بازی اضافه شد. در این میان البته روان بودن بازی جی تی ای سه گانه برای اندروید و تمامی پلتفرم‌های دیگر نیز از اهداف سازندگان محسوب می‌شد.

گیم پلی بازی gta trilogy

بر همین اساس تیم سازندگان بازی جی تی ای تریلوژی به دقت ویژگی‌های اعضای مختلف این مجموعه را تحت بررسی قرار دادند. به عنوان مثال نورهای نئون براق موجود در بازی Vice City و آسمان نارنجی موجود در بازی San Andreas از جمله این موارد بود. تیم سازندگان به این موارد یکسری رنگ‌های پویا اضافه کردند که بر اساس چرخه روز و شب رنگشان تغییر می‌کرد و البته مکان جای گیری و حرکت خورشید، ماه، ابرها و ستاره‌ها را نیز اصلاح کرده و دستخوش تغییر کردند.

تیم سازندگان بازی Grand Theft Auto: The Trilogy همچنین برخی از افکت‌های آب و هوا را نیز در این عناوین دستخوش تغییر کردند که از جمله این افکت‌ها می‌توان به ریزش باران اشاره کرد. در رابطه با نورپردازی اعضای بازی اتومبیل دزدی بزرگ: سه گانه نیز اصلاح اصلی سازندگان در رابطه با مبحث منبع نوری بود. در نسخه‌های پیشین این بازی‌ها منبع نوری وجود نداشت اما در بازی جی تی ای سه گانه شاهد استفاده سازندگان از نور آسمان هستیم که به نوبه خود سبب شد تیم فناوری از برخی نورهای مصنوعی نیز برای جلوگیری از تاریکی کامل در شب در برخی از نقاط بازی استفاده کند.

تاریخ انتشار بازی جی تی ای تریلوژی - بازی gta trilogy the definitive edition

سیستم عامل مورد نیاز نیاز بازی Grand Theft Auto: The Trilogy

تاریخ انتشار بازی جی تی ای تریلوژی برای پلتفرم‌های PC، Nintendo Switch، PS4، PS5، XONE و XSXS یازده نوامبر 2021 محسوب می‌شود. تاریخ انتشار بازی سرقت بزرگ اتومبیل سه گانه برای پلتفرم‌های اندروید و Ios نیز نیمه اول و دوم سال 2022 اعلام شده است.

بسیاری از کاربران با انتشار بازی اتومبیل دزدی بزرگ: سه گانه این جمله را در گوگل سرچ کردند که «سیستم عامل مورد نیاز بازی Grand Theft Auto: The Trilogy چیست؟» در این بخش به این سوال پاسخ می‌دهیم. همراه پلازامگ بمانید.

حداقل سیستم مورد نیاز

 • پردازنده اصلی: Intel Core i5-6600K / AMD FX-6300 or better
 • رم: 8 گیگابایت
 • سیستم عامل: ویندوز 10
 • پردازنده گرافیکی: Nvidia GeForce GTX 760 or AMD Radeon R9 280 (2 گیگابایت)
 • PIXEL SHADER: 5.0
 • VERTEX SHADER: 5.0
 • میزان حافظه داخلی مورد نیاز: 45 گیگابایت
 • میزان حافظه پردازنده گرافیکی: 2048 مگابایت

سیستم مورد نیاز پیشنهادی

 • پردازنده اصلی: Inten Core i7-2700K / AMD Ryzen 5 2600 or better
 • رم: 16 گیگابایت
 • سیستم عامل: ویندوز 10
 • پردازنده گرافیکی: Nvidia GeForce GTX 970 or AMD Radeon RX 570
 • PIXEL SHADER: 5.1
 • میزان حافظه داخلی مورد نیاز: 45 گیگابایت
 • میزان حافظه پردازنده گرافیکی: 4096 مگابایت

تاریخ انتشار بازی سرقت بزرگ اتومبیل

دانلود بازی Grand Theft Auto the Trilogy

در این قسمت لینک دانلود بازی جی تی ای سه گانه را برای شما قرار می‌دهیم. همچنین امیدواریم در زمان‌های آتی لینک دانلود بازی GTA Tokyo برای کامپیوتر را نیز در اختیارتان بگذاریم. همچنین با انتشار بازی جی تی ای سه گانه اندروید لینک دانلود این عنوان برای گوشی‌های هوشمند را نیز در اختیار شما خواهیم گذاشت.

دانلود بازی Grand Theft Auto the Trilogy برای کامپیوتر

بازی جی تی ای سه گانه کی میاد؟

سخن پایانی

بازی جی تی ای تریلوژی در نسخه‌های PS5 و ایکس باکس سری ایکس و اس خود «بازخوردهای متوسطی» دریافت کرده است و بازخوردها نیز نسبت به نسخه نینتندو سوییچ بازی Grand Theft Auto: The Trilogy تا کنون «عموما منفی» بوده است. منتقدین جلوه‌های بصری اصلاح شده بازی اتومبیل دزدی بزرگ: سه گانه را ستوده‌اند و به ویژه نورپردازی‌های انجام شده را مسبب زیباتر شدن این عناوین دانسته‌اند. دومین نکته ستوده شده توسط منتقدین اضافه شدن چک پوینت (Checkpoint)های ماموریتی، دایره اسلحه‌ها و سیستم جهت یابی به بازی بوده است. البته مکانیزم‌های کنترلی جدید تیراندازی نیز مورد تحسین قرار گرفته‌اند.

با این وجود از سوی دیگر مبارزات بازی از سمت و سوی منتقدین نسبت به نسخه‌های قبلی «آسان‌تر» خوانده شده است. علاوه بر این حذف برخی از زاویه‌های دید موجود در بازی‌های قبلی و همچنین بافت‌های جدید کاراکترها عموما بازخوردهای مثبتی دریافت نکرده‌اند و اکثرا این مدل‌ها را «کارتونی» نامیده‌اند. نهایتا جا دارد به مشکلات تکنیکی و برخی باگ‌های جدید نیز اشاره کنیم که از نقاط ضعف بازی Grand Theft Auto: The Trilogy محسوب می‌شود.

نظر شما در رابطه با بازی GTA Trilogy چیست؟ نظرات خود را از بخش پایین و قسمت کامنت‌های سایت با ما در ارتباط بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 755.8 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 469 میلیون دلار
  Venom
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 373 میلیون دلار
  Dune
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 368 میلیون دلار
  Eternals
  اکران: 05 نوامبر 2021
 • 115.5 میلیون دلار
  GhostBusters
  اکران: 19 نوامبر 2021
 • 69.8 میلیون دلار
  Encanto
  اکران: 24 نوامبر 2021
 • 43 میلیون دلار
  Clifford the Big Red Dog
  اکران: 10 نوامبر 2021
 • 34.9 میلیون دلار
  The House of Gucci
  اکران: 24 نوامبر 2021
 • 25.8 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 مهر 1400
 • 12 میلیارد تومان
  گشت ارشاد ۳
  اکران: 26 آبان 1400
 • 8.3 میلیارد تومان
  قهرمان
  اکران: 05 آبان 1400
 • 8.27 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 3.4 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 اسفند 1400
 • 1.6 میلیارد تومان
  منصور
  اکران: 19 آبان 1400
 • 1.51 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 982 میلیون تومان
  تک خال
  اکران: 27 فروردین 1400
 • 771 میلیون تومان
  آتابای
  اکران: 03 آذر 1400
plaza-ads