بازار کار مدیریت محصول در خارج از کشور

بازار کار مدیریت محصول در خارج از کشور
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

تا به حال به تحصیل در رشته مدیریت محصول و  مدیریت پروژه در خارج از کشور فکر کرده‌اید؟ اطلاعاتی در رابطه با نحوه ورود به بازار کار مدیریت محصول در خارج از کشور دارید؟

امروزه اکثر دانشجویان و فارغ التحصیلان در رشته‌های مدیریت تمایل به مهاجرت دارند. به گونه‌ای که سالیانه تعداد بسیاری از جوانان درخواست خود را برای اخذ پذیرش کاری و یا تحصیلی در گرایش‌های مختلف مدیریت به دانشگاه‌های معتبر سراسر دنیا ارسال می‌کنند.

یکی از رشته‌های پر طرفدار با آینده شغلی روشن، مدیریت محصول است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا امروز در رابطه با تحصیل و بازار کار مدیریت محصول در خارج از کشور صحبت کنیم. در صورتی که شما هم جزء افرادی هستید که قصد تحصیل و یا کار در خارج از کشور را دارند، تا آخر مطالب ما را همراهی کنید.

فهرست عناوین مطلب:

مدیریت محصول - مزایای کار در خارج از کشور چیست ؟

ورود به بازار کار بعد از تحصیل :

بعد از اتمام تحصیل در خارج از کشور و اخذ مدرک تحصیلی در برخی از کشورها از جمله انگلیس و آلمان می‌توانید به مدت 2 الی 3 سال در آن کشور به جستجوی کار بپردازید.

برای مثال، دانشجویان مقطع لیسانس می‌توانند در سومین سال تحصیلی خود از دانشگاه بخواهند تا آن‌ها را به شرکت‌ها و کمپانی‌هایی که به دنبال نیروی کار می‌گردند، معرفی کند. در چنین حالتی، دانشجویان از پرداخت شهریه معاف می‌شوند و مبلغی را به عنوان حقوق، ماهانه، از شرکت دریافت خواهند کرد.

همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند در سال دوم تحصیل خود در شرکت‌های طرف قرارداد دانشگاه کار خود را آغاز کنند. در ادامه مطالب به بررسی بیشتر تحصیل و کار در خارج از کشور می‌پردازیم.

 

تحصیل در رشته‌ مدیریت در مقطع لیسانس :

جهت ادامه تحصیل در مقطع لیسانس باید حداکثر 22 سال سن داشته باشید و مدرک دیپلم خود را 12 ساله کسب کرده باشید. همچنین برای ادامه تحصیل نیاز به مدرک زبان (IELTS 6 به بالا) دارید.

تحصیل در رشته مدیریت محصول در اکثر کشورهای دنیا، 4 ساله و در برخی از کشورها از جمله انگلیس، 3 ساله است. یکی از مزیت‌های تحصیل در خارج کشور این است که دانشجویان بعد از اتمام درس‌شان قادر به تحصیل در همان کشور خواهند بود.

ناگفته نماند که برای ورود به بازار کار مدیریت محصول در خارج از کشور لازم است از یک دانشگاه معتبر با نمرات قابل قبول فارغ التحصیل شده باشید. همچنین داشتن مهارت‌هایی از جمله حسابداری، استراتژی مدیریت، اخلاق تجاری و… شانس شما را برای ورود به بازار کار افزایش خواهد داد.

تحصیل در رشته مدیریت در مقطع فوق لیسانس :

رشته مدیریت یک رشته شناور است و اکثر افرادی که که لیسانس آن‌ها مدیریت بوده و یا در رشته‌های غیر مدیریت تحصیل کرده‌اند، قادر به ادامه تحصیل در گرایش‌های مختلف رشته مدیریت خواهند بود. ناگفته نماند که برخی از دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو در مقطع فوق لیسانس کمی سختگیری می‌کنند.

یکی از مزیت‌های ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس مدیریت این است که فوق لیسانس حدود 1 الی 2 سال طول می‌کشد و دانشجویان می‌توانند به محض إتمام تحصیل‌شان بلافاصله وارد بازار کار مدیریت محصول در خارج از کشور شوند.

مزایای کار در خارج از کشور چیست ؟

تحصیل در رشته مدیریت در مقطع دکتری :

دانشجویانی که موفق به دریافت مدرک فوق لیسانس شده‌اند و علاقه زیادی به تحصیل در خارج از کشور دارند، می‌توانند برای مقاطع بالاتر از جمله دکتری اقدام نمایند.

نکته‌ای که در رابطه با بازار کار مدیریت محصول در خارج از کشور این دسته از افراد وجود دارد این است که آینده شغلی دانشجویان دکتری بیشتر به صورت آکادمیک و در حوزه‌های تحقیقی و پژوهشی است.

 

تنها راه ورود به بازار کار، تحصیل در خارج از کشور است ؟

برخی از دانشجویان و فارغ التحصیلان از تحصیل خسته هستند و تمایل دارند تا با اخذ اقامت کاری به کشور مورد نظر مهاجرت کنند. یکی از دلایل محبوبیت مهاجرت کاری، هزینه کمتر آن در مقایسه با مهاجرت تحصیلی است.

لازم به ذکر است که مهاجرت کاری دشوارتر از مهاجرت تحصیلی است. به همین خاطر تبدیل به یک دغدغه برای واجدین شرایط کار در خارج از کشور شده است. به طوری کلی می‌توان روش‌های مهاجرت به خارج کشور به شرح زیر است :

 1. ویزای تحصیلی
 2. ویزای دوره زبان
 3.  ویزای کاری
 4. سرمایه گذاری

همانطور که در بالا ذکر کردیم، راه‌ها و روش‌های مختلفی برای مهاجرت و ورود به بازار کار مدیریت محصول در خارج از کشور وجود دارد. متقاضیان کار در خارج از کشور باید به طور دقیق با روش‌های مختلف کاریابی آشنا شوند و یک CV قوی برای اخذ ویزا تنظیم نمایند.

اصلی‌ترین فاکتور مهاجرت و کاریابی در خارج از کشور، تسلط به زبان رایج در کشور هدف است. از دیگر فاکتورهای ضروری می‌توان به تجربه کاری بالا و تخصصی در زمینه فعالیت فردی است.

مزایای کار در خارج از کشور چیست ؟

مزایای کار در خارج از کشور چیست ؟

 1. یکی از مزیت‌های ورود به بازار کار مدیریت محصول در خارج از کشور این است که آینده‌ای روشن در خارج از کشور خواهید داشت و قادر به تحصیل و کار به صورت همزمان خواهید بود.
 2. زندگی در یک کشور دیگر کمک می‌کند تا تجربه‌های جدیدی بدست آورید و با فرهنگ‌های جدید آشنا شوید.
 3. ادامه تحصیل و یا کار در کشوری جدید باعث می‌شود که استقلال شما چند برابر شود.
 4. یکی از ارزشمندترین مزایای کار در خارج کشور، یادگیری زبان و مهارت جدید است.
 5. از دیگر مزایای مهاجرت و ورود به بازار کار مدیریت محصول در خارج از کشور این است که با چالش‌های جدید مواجه می‌شوید که نتیجه آن رشد شخصیت و فردی است.

 

سخن پایانی :

در این مقاله سعی کردیم تا به طور مختصر شما را با مزایای تحصیل و ورود به بازار کار مدیریت محصول در خارج از کشور آشنا سازیم.

توصیه ما این است که قبل از آنکه به طور جدی برای مهاجرت اقدام کنید، تمام جوانب آن را بسنجید و با موسسات مهاجرتی صحبت کنید تا با تمام موانع، مشکلات، هزینه‌ها و … مهاجرت آشنا شوید و شانس خوذ را برای ورود به بازار کار کشور هدف بسنجید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
plaza-ads