راهنمای انتخاب پاور بانک ؛ نکات مهم در خرید پاوربانک چیست؟

راهنمای انتخاب پاور بانک ؛ نکات مهم در خرید پاوربانک چیست؟
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

امروزه انتخاب بهترین پاوربانک در زندگی افراد به موجب افزایش استفاده از گوشی هوشمند، تبلت و لپ‌تاپ، به امری مهم تبدیل شده است. آیا نکات مهم در خرید پاوربانک را می‌دانید؟ در این نوشتار، راهنمای خرید پاور بانک یا همان شارژر همراه را خواهیم گفت.

پاوربانک یعنی چه؟ پاوربانک‌ها ابزارهای بسیار کارآمدی هستند که کمک می‌کنند شارژ گوشی هوشمند، تبلت و یا حتی لپ‌تاپ کاربر همیشه در حالت فول و کامل باقی بماند. با این حال برای انتخاب یک پاوربانک، ویژگی‌ها و فاکتورهای دیگری نیز در نظر گرفته می‌شوند. برای مثال اینکه اندازه و سایز پاوربانک‌ در حدی باشد که به راحتی در جیب یا کیف کاربر قرار بگیرد و یا تعداد دفعاتی که یک پاوربانک‌ می‌تواند گوشی هوشمند کاربر را شارژ کند، هر دو از نکات مهمی هستند که می‌بایست در هنگام خرید یک پاوربانک‌ به آن دقت کرد. در ادامه با راهنمای خرید پاوربانک خوب آشنا خواهیم شد.

در ادامه می‌خوانیم

نکات مهم خرید پاوربانک

پاور بانک خوب چه ویژگی هایی دارد؟ در هنگام خرید پاوربانک باید به عوامل مختلفی توجه کرد که در ادامه به آموزش انتخاب پاوربانک مناسب می‌پردازیم.

دستگاه‌هایی که شارژ می‌کند

راهنمای خرید شارژر همراه

این پاوربانک‌ها می‌توانند تقریباً شارژ هر چیزی را تامین کنند، از تلفن هوشمند و تبلت شما گرفته تا لپ تاپ و کنسول‌های بازی قابل حمل. با این حال، آن‌ها در درجه اول رسانه‌های قابل حمل و دستگاه‌های ارتباطی را هدف قرار می‌دهند. بسیاری می‌توانند با یک بار شارژ دستگاهی مانند گوشی هوشمند شما را چندین بار شارژ کنند. بسیاری هم می‌توانند تعدادی دستگاه را به طور همزمان شارژ کنند (به عنوان مثال دو گوشی هوشمند، یک گوشی هوشمند و یک تبلت، یا یک تبلت، گوشی هوشمند و لپ تاپ). آن‌ها می‌توانند اکثر تبلت‌ها و دستگاه‌های دیگر مانند بلندگوهای قابل حمل، هدفون‌های بی سیم و دوربین‌های کامپکت را شارژ کنند. بسیاری از پاوربانک‌های دارای USB-C می‌توانند نینتندو سوییچ و سایر دستگاه‌های بازی دستی را شارژ کنند.

یکی از نکات مهم خرید پاوربانک، این است که برخی از مدل‌ها برای تغذیه لپ تاپ‌ها به اندازه کافی مناسب نیستند، اما اگر بدون دسترسی به برق گرفتار شده باشید یا شارژر لپ‌تاپ خود را فراموش کنید، این کار را توصیه می‌کنیم. در مواقع اضطراری مفید است، اما جایگزینی برای منبع تغذیه خارجی استاندارد شما نیست. یکی از نکات مهم هنگام خرید پاور بانک در راهنمای انتخاب پاور بانک، این است که بدانید چه دستگاهی را می‌خواهید شارژ کنید.

راهنمای انتخاب پاور بانک : ظرفیت

نکات مهم خرید پاوربانک

یکی دیگر از نکات مهم خرید پاوربانک توجه به ظرفیت است. ظرفیت پاوربانک چیست؟ ظرفیت پاوربانک شاید یکی از مهمترین موارد در راهنمایی برای خرید پاور بانک باشد. چرا که مقدار برق ذخیره شده در این دستگاه برای مصرف کنندگان بسیار اهمیت دارد.

یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام خرید یا انتخاب پاوربانک باید به آن توجه کرد، ظرفیت مورد نیاز است. به این فکر کنید که چه چیزی باید شارژ شود، زیرا یک تبلت بیشتر از یک گوشی هوشمند شارژ نیاز دارد. همچنین برخی از گوشی‌های هوشمند نسبت به سایرین شارژ بیشتری نیاز دارند. برای اینکه متوجه شوید، به مشخصات گوشی هوشمند خود نگاهی بیندازید. ظرفیت باتری در زیر قسمت باتری داده می‌شود.

شارژ بر حسب میلی آمپر ساعت اندازه گیری می‌شود. بنابراین یک باتری هزار میلی آمپر ساعتی، 1000 میلی آمپر، یعنی 1 آمپر برای یک ساعت تامین می‌کند. تلفن‌های قدیمی احتمالاً ظرفیت کمتر از 1000 میلی آمپر ساعت داشتند، اما تلفن‌های مدرن می‌توانند تا 3000 میلی آمپر ساعت ظرفیت و بیشتر داشته باشند. به عنوان مثال یک iPhoneX دارای ظرفیت باتری 2716 میلی آمپر ساعت است.

برای شارژ کامل تلفن شما، ظرفیت پاوربانک باید کمی بیشتر از ظرفیت دستگاهی باشد که باید شارژ شود. همیشه بهتر است مقداری اضافی داشته باشید تا مطمئن شوید دستگاه شارژ کامل می‌شود. شایان ذکر است که تبلت‌ها، باتری‌های بسیار بزرگ‌تری دارند، بنابراین اگر می‌خواهید تبلت را شارژ کنید، به پاوربانک بسیار بزرگ‌تری نیاز خواهید داشت. گاهی هم ظرفیت اسمی و واقعی پاوربانک با هم تفاوت دارد که باید بدانید. ظرفیت واقعی معمولا کمتر از ظرفیت اسمی پاور بانک است که در مشخصات آن نوشته می‌شود.

جریان شارژ خروجی پاور بانک

یکی از نکاتی مهم قبل از خرید پاور بانک، این است که به سرعت شارژ آن نیز فکر کنید. جریان خروجی روی زمان شارژ تاثیر می‌گذارد. می‌توانید از شارژرهایی که همراه دستگاه ارائه می‌شوند، ایده‌ای در مورد آنچه لازم است، به دست آورید. بسیاری از دستگاه‌های USB کوچک فقط جریان شارژ حدود نیم آمپر را انتظار دارند. تلفن‌ها ممکن است حدود یک آمپر و تبلت‌ها حدود 2.5 آمپر جریان شارژ نیاز داشته باشند. اگر هر چیزی دارای قابلیت شارژ سریع باشد، جریان بیشتری مصرف می‌کند، احتمالاً 3 آمپر. دستگاه‌هایی که این قابلیت را دارند، ارزش توجه را دارند. معمولاً پاوربانک‌ها می‌گویند که چه جریانی را می‌توانند ارائه دهند. هرچه حداکثر جریانی که می‌توانند ارائه دهند کمتر باشد، شارژ دستگاه بیشتر طول می‌کشد.

در راهنماي خريد پاور بانك، باید دقت کنید که برخی از پاوربانک‌های بزرگتر دارای چندین خروجی هستند و جریان هر خروجی مشخص شده و اغلب روی پاور بانک نوشته می‌شود. اما توجه داشته باشید که اگر دستگاهی چند خروجی داشته باشد، ممکن است نتواند حداکثر جریان را به طور همزمان به همه خروجی‌ها برساند. بنابراین اگر می‌خواهید شارژ سریع داشته باشید، یک پاوربانک با جریان خروجی بالا بخرید. اگر تلفن یا دستگاه نتواند حداکثر جریان را دریافت کند، نگران نباشید. دستگاهتان فقط آنچه را که می‌تواند تحمل کند، مصرف می‌کند.

تعداد پورت‌ها

یکی از ویژگی های یک پاور بانک خوب، تعداد پورت آن است. پاوربانک‌های اولیه فقط یک پورت خروجی داشتند، اما با توجه به اینکه مردم بیشتر و بیشتر از آن‌ها استفاده می‌کنند و می‌خواهند چندین دستگاه را به طور همزمان شارژ کنند، بسیاری از پاوربانک‌های بزرگتر دارای دو پورت و گاهی اوقات بیشتر هستند. فقط بررسی کنید که قابلیت‌های جریان خروجی برای هر پورت کافی هستند یا خیر. همچنین به یاد داشته باشید که اگر چندین دستگاه به طور همزمان شارژ شوند، ممکن است پاوربانک حداکثر جریان را به هر پورت ندهد. ممکن است حداکثر جریان خروجی کلی وجود داشته باشد که بین خروجی‌ها تقسیم می‌شود و سرعت شارژ دستگاه‌ها را کاهش می‌دهد.

راهنمای انتخاب پاور بانک: اندازه و وزن

نکات مهم به منظور خرید پاور بانک

اندازه و وزن به طور کلی با ظرفیت میلی آمپر ساعت افزایش می‌یابد. در حالی که یک مدل 20000 میلی آمپر ساعتی ممکن است گزینه ای مفید به نظر برسد، ممکن است برای جیب یا کیف شما خیلی بزرگ باشد. اگر به دنبال روشن نگه داشتن گوشی خود در یک روز پیک نیک یا در طول شب هستید، مدل جیبی با حداقل 6000 تا 10000 میلی آمپر ساعت را بررسی کنید. موقعیت‌های دیگر که شما را برای چند روز از شارژر دور می‌کنند، ممکن است به مدل‌های بزرگ‌تر نیاز داشته باشند، اما این مدل‌ها معمولا برای اکثر جیب‌ها خیلی بزرگ هستند. از نکات مهم قبل از خرید پاوربانک وزن آن است.

راهنمای انتخاب پاور بانک: شکل و استایل

نکات مهم هنگام خرید پاور بانک

در راهنمای خرید پاور بانک با کیفیت، باید به شکل آن توجه کنید. اگر قصد دارید پاوربانک را در یک کیف حمل کنید، این مسئله چندان مشکل بزرگی نیست. با این حال، اشکال عجیب و غریب و طرح‌های حجیم ممکن است برای جیب شما ناراحت کننده باشد. سعی کنید دستگاهی را پیدا کنید که اندازه و شکل آن شبیه به گوشی هوشمند باشد. اشکال و سبک‌های خاص می‌توانند بر قابلیت حمل و جابجایی تأثیر بگذارند.

اتصال

نکات مهم هنگام خرید پاور بانک

یکی از نکات مهم خرید پاوربانک توجه به نحوه اتصال آن است. اکثر پاوربانک‌ها حداقل یکی از این ورودی‌های شارژ را خواهند داشت:

پورت USB-A: پورت مستطیلی شکل که اساساً در هر لپ تاپ، هارد دیسک، تلویزیون و غیره در 15 سال گذشته تعبیه شده است.

پورت Micro/mini-USB: نوع USB مینیاتوری که معمولاً در گوشی‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های قابل حمل استفاده می‌شود.

پورت USB-C: نسخه جدید و جمع و جور USB-A که قابلیت چرخش را نیز دارد، بنابراین لازم نیست نگران قرار دادن آن به روش صحیح باشید. به دلیل اندازه و تطبیق پذیری آن، جایگاهی در میان تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند و لپ تاپ به دست آورده است.

بی‌سیم: تعداد کمی از مدل‌ها به شما امکان شارژ بی‌سیم را با قرار دادن گوشی هوشمند خود روی پاور بانک می‌دهند. برای این کار، گوشی شما باید از شارژ بی سیم نیز پشتیبانی کند.

لیتیوم یون در مقابل لیتیوم پلیمر

دو فناوری باتری اصلی برای پاوربانک‌ها استفاده می‌شود: لیتیوم یون و لیتیوم پلیمر. اگرچه از بسیاری جهات بسیار مشابه است، چند تفاوت جزئی نیز وجود دارد. لیتیوم یون چگالی توان بالا، فقدان اثر حافظه (زمانی که شارژ باتری‌ها در طول زمان هدر می‌شود) و هزینه بسیار پایین‌تر آن‌ها نسبت به لیتیوم پلیمر است. باتری‌های لیتیوم پلیمری معمولاً قوی‌تر و انعطاف‌پذیرتر هستند، مخصوصاً وقتی صحبت از اندازه و شکل ساخت آن‌ها می‌شود. همچنین عمر طولانی‌تری هم دارند. آن‌ها همچنین سبک وزن هستند، مشخصات بسیار پایینی دارند و شانس کمتری برای نشت الکترولیت دارند.

برخی از پاوربانک‌ها در مشخصات بیان می‌کنند که لیتیوم یون هستند یا لیتیوم پلیمر، اما نه همه.

راهنمای انتخاب پاور بانک: شارژ سریع تر

نکات قبل خرید شارژر همراه

برای اینکه بتوانید با موفقیت یک دستگاه را سریع شارژ کنید، به سه چیز نیاز دارید:

  • یک پاوربانک سازگار
  • یک کابل سازگار
  • دستگاهی که شارژ سریع را پشتیبانی می‌کند.

اگر شارژ سریع با پاوربانک و کابل همراه آن ارائه شود، دو نکته اول قابل دسترسی است بنابراین واقعاً به این بستگی دارد که آیا دستگاه شما پشتیبانی لازم را دارد یا خیر. اگر نه، برای ویژگی‌ای که نمی‌توانید از آن استفاده کنید، هزینه بیشتری پرداخت نکنید. مشخصات دستگاه خود را در وب سایت سازنده بررسی کنید تا مطمئن شوید که آیا شارژ سریع دارد یا خیر. اگر این اطلاعات در دسترس نیست، و اگر از یک دستگاه ارزان قیمت با اجزای پایه یا مدل قدیمی‌تر استفاده می‌کنید، می‌توان فرض کرد که شارژ سریع ندارد.

قابلیت‌های اضافه

قابلیت‌های اضافه یک پاوربانک می‌تواند آپشن‌های خوبی باشد تا امکانات بیشتری را از یک دستگاه استفاده کنید، از قابلیت های بیشتر پاوربانک می‌توان به فندک، جای چاقو و …. اشاره کرد.

سرعت شارژ

راهنمای خرید پاور بانک خوب

اکثر مدل‌ها می‌توانند یک دستگاه استاندارد 3000 میلی آمپر ساعتی مانند تلفن هوشمند را در حدود 90 دقیقه شارژ کنند. زمان شارژ مجدد پاوربانک چندان مشکل ساز نیست، زیرا می‌توانید آن را در طول یک شب به برق وصل کنید، اما به طور کلی سریع تر، بهتر است. برای اینکه یک پاوربانک بتواند دستگاه شما را شارژ کند، چند چیز باید مطابقت داشته باشند. خروجی پاوربانک باید مطابق با دستگاهی باشد که می‌خواهید شارژ کنید. گوشی‌های هوشمند می‌توانند توان کمتری را دریافت کنند، تبلت‌ها به مقدار بیشتری نیاز دارند، در حالی که لپ‌تاپ‌ها و کنسول‌های دستی به توان بسیار بیشتری نیاز دارند. در راهنمای خرید شارژر همراه به این نکات دقت کنید.

راهنمای خرید شارژر همراه: دقت به نوع کابل

راهنمای خرید پاور بانک

پورت USB-C یک اتصال استاندارد است که در سال‌های گذشته راه خود را به دستگاه‌ها باز کرده است. از نظر بصری، این نسخه فشرده USB-A با گوشه‌های گرد است. مانند پورت شارژ سریع USB-A، USB-C فقط در صورتی کار می‌کند که با شرایط تلفن شما مطابقت داشته باشد. شما همچنین باید آن را به یک دستگاه دارای USB-C وصل کنید. اگر آن را ندارید، پول خود را با پاوربانک USB-C هدر ندهید. در راهنمای انتخاب پاور بانک، به نوع پورت خود دقت کنید.

راهنمای خرید شارژر همراه: توجه به قیمت

یکی از نکات مهم در راهنمای انتخاب پاور بانک، قیمت است. قیمت دستگاه‌های موجود از 25 دلار تا تقریباً 200 دلار متغیر است. اگرچه می‌توانید پاوربانک‌های زیر 30 دلار بخرید، اما این مدل‌های ارزان‌تر معمولاً کمتر از 3000 میلی‌آمپر ساعت هستند.

بهترین و محبوب ترین پاور بانک‌های بازار

پاوربانک یونیوو مدل UN20 ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت

آنچه باید قبل خرید پاوربانک دانست - پاوربانک یونیوو

این پاور بانک با ظرفیت 20 هزار میلی آمپر ساعت، یکی از پرطرفدارترین پاور بانک‌ها در فروشگاه پلازا است. این پاور بانک با قدرت زیاد و یک بار شارژ، می‌تواند گوشی شما را تا چندین بار شارژ کند. همچنین قیمت آن نیز بسیار مقرون به صرفه است. به علاوه، ظاهر ساده و شیکی دارد که بسیاری از کاربران به دنبال آن هستند و در دو رنگ مشکی و سفید به فروش می‌رسد. بر روی آن‌ دو ورودی دیده می‌شود اما با این حال فقط می‌تواند یک دستگاه را شارژ کند. این دو پورت، دو پورت USB-A هستند.

پاوربانک یونیوو مدل UN20 ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت

پاوربانک یونیوو مدل UN20 ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعتUnivo UN20 20000mAh Power Bank

شدت جریان خروجی1.0 آمپر,2.1 آمپر
تعداد درگاه خروجی2 عدد,USB

 

پاوربانک تسکو مدل TP 842N ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

راهنمای خرید پاور بانک با کیفیت - پاوربانک تسکو مدل TP 842N

یکی دیگر از پاور بانک‌های پرفروش از برند ایرانی تسکو در این راهنمای خرید شارژر همراه، پاوربانک تسکو مدل TP 842N است که با طراحی سبک و شیک در اختیار شما قرار می‌گیرد. ظرفیت آن 10 هزار میلی آمپر ساعت است که به شما اجازه می‌دهد چندین بار گوشی خود را شارژ کنید. بنابراین برای سفر و موارد دیگر که به شارژر دسترسی ندارید مناسب است. برای شارژ کردن آن می‌توانید از دو پورت میکرو یو اس بی و یو اس بی سی استفاده کنید. همچنین می‌توانید با هر کابلی از آن استفاده کنید و دستگاه‌های مختلف را شارژ کنید.

مشاهده و خرید انواع پاوبانک های انر جایزر با کیفیت عالی و قیمت مناسب

پاوربانک تسکو مدل TP 842N ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

پاوربانک تسکو مدل TP 842N ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعتTSCO TP 842N 10000mAh Powerbank

وزن220 گرم
شدت جریان خروجی2.1 آمپر
تعداد درگاه خروجی2 عدد,USB

 

پاوربانک تسکو مدل TP 845 ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

نکات مهم قبل از خرید پاوربانک - پاوربانک تسکو مدل TP 845

یکی از محصولات خوب تسکو، پاوربانک تسکو مدل TP 845 با ظرفیت 10 هزار میلی آمپر ساعت است که در طول روز می‌تواند شارژ گوشی شما را تامین کند. اندازه و طراحی آن بسیار مناسب است و بسیار شیک به نظر می‌رسد.‌ شما می‌توانید آن را به هر نوع کابلی وصل کنید و از این بابت نگرانی نداشته باشید‌. بدنه باریک و وزن سبک آن باعث می‌شود که قابل حمل باشد و راحت درون کیف یا جیب شما قرار بگیرد. به علاوه قیمت مناسب آن، باعث می‌شود که در راهنمای خرید شارژر همراه، بسیار ارزشمند باشد.

پاوربانک تسکو مدل TP 845 ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

پاوربانک تسکو مدل TP 845 ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعتTSCO TP 845 10000mAh Power Bank

وزن181 گرم
شدت جریان خروجی1.0 آمپر,2.0 آمپر
تعداد درگاه خروجی2 عدد,USB

 

پاوربانک یونیوو مدل UN20 Pro ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت

راهنمای انتخاب پاور بانک - پاوربانک یونیوو مدل UN20 Pro

این پاور بانک از جنس پلاستیک مات ساخته شده است و در دو رنگ مشکی و سفید به فروش می‌رسد. ابعاد آن هم به دلیل ظرفیت زیاد آن، نسبتا بزرگ و سنگین است. بنابراین اگر به دنبال پاور بانک قابل حمل هستید، این پاور بانک مناسب شما نیست. این پاور بانک دو پورت دارد که یکی MicroUSB و دیگری USB-C است. با استفاده از ظرفیت بسیار بالای این پاور بانک، حتی می‌توانید تا چند روز گوشی خود را شارژ کنید. از آن برای شارژ کردن دستگاه‌های دیگر هم استفاده می‌شود و قیمت مناسبی نیز دارد.

پاوربانک یونیوو مدل UN20 Pro ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت

پاوربانک یونیوو مدل UN20 Pro ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعتUnivo UN20 Pro 20000mAh Power Bank

وزن415 گرم
شدت جریان خروجی1.0 آمپر,2.1 آمپر
قابلیت شارژ سریعدارد

 

پاوربانک یونیوو مدل UN10 Pro ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

راهنمای خرید شارژر همراه - پاوربانک یونیوو مدل UN10 Pro

پاوربانک یونیوو مدل UN10 Pro با وجود این که از پلاستیک ساخته شده است، ظاهر بسیار جذابی دارد و ابعاد کوچک آن، آن را به دستگاهی قابل حمل تبدیل می‌کند. این پاور بانک یک صفحه نمایش LED دارد که شارژ باقیمانده را به صورت عدد به شما نشان می‌دهد. همچنین پورت‌های آن، پورت MicroUSB و USB-C است. این پاور بانک همه نوع دستگاهی را شارژ می‌کند و ظرفیت بالایی هم دارد. با این ظرفیت گوشی شما می‌تواند تا حداقل یک روز شارژ داشته باشد. این یک دستگاه بسیار مناسب برای خرید شما است. می‌توانید آن را از فروشگاه پلازا خریداری کنید.

پاوربانک یونیوو مدل UN10 Pro ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

پاوربانک یونیوو مدل UN10 Pro ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعتUnivo UN10 Pro 10000mAh Power Bank

وزن198 گرم
شدت جریان خروجی1.0 آمپر,2.1 آمپر
قابلیت شارژ سریعدارد

 

کلام آخر

پاور بانک‌ها وسایل بسیار کاربردی هستند که در زندگی روزمره ما جای خود را پیدا کرده اند. با استفاده از آن‌ها می‌توانید اطمینان داشته باشید که گوشی شما همیشه در دسترس است. اما سوال اصلی این است که چه نوع پاور بانکی را باید خریداری کرد؟ در این مقاله نکات مهم در راهنمای انتخاب پاور بانک و مدل‌های پروفروش آن را مشاهده کردید. لطفا نظرات خود را درباره راهنمای انتخاب پاور بانک یا همان راهنمای خرید شارژر همراه با ما به اشتراک بگذارید.

 

سوالات متداول

خروجی پاور بانک چند ولت است؟

خروجی پاور بانک ها معمولا 5 ولت است.

پاوربانک با باتری لیتیوم یونی بهتر است یا لیتیوم پلیمری؟

هر کدام از آنها مزایا و معایب خود را دارند اما باتری های لیتیوم یونی مقرون به صرفه تر هستند.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
plaza-ads