رنگ سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۰-۱۴۰۱) اعلام شد ؛ رنگی با آرامش دریا و هیجان آتش

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

رنگ سال ۲۰۲۲ انتخاب شد! کمپانی پنتون، که شرکتی معتبر در رنگ‌شناسی است، به تازگی رنگ سال جدید 2022 را نیز انتخاب کرده است: رنگ Very Peri. این رنگ آبی با ته‌رنگ بنفش-قرمز در ایران نیز به عنوان رنگ سال ۱۴۰۱ معرفی شده است. در این مقاله با ما باشید تا نگاهی به رنگ سال 1401 یا 2022 و پروسه انتخاب آن بیندازیم.

ترند رنگ سال ۲۰۲۲ را می‌شناسید؟ هرساله کمپانی‌های معتبر رنگ خاصی را برای سال انتخاب می‌کنند. یکی از معتبرترین این شرکت‌ها، کمپانی پنتون، است. این کمپانی در زمینه چاپ، رنگ‌سازی و رنگ‌‌شناسی از معتبرترین شرکت‌های جهان است. پنتون از سال 2000 پروسه انتخاب رنگ سال را آغاز کرد و هرساله یک یا دو رنگ را به عنوان رنگ سال اعلام می‌کند. دنیای رنگ‌ها دنیایی بی‌حدومرز و بسیار گسترده است. رنگ‌ها یکی از مهمترین عوامل زیبایی هستند و با نگاهی اجمالی به اطراف درمی‌یابیم که ما همیشه در احاطه رنگ‌ها بوده و هستیم. انتخاب رنگ سال به عوامل بسیاری بستگی دارد که در این مقاله بدان پرداخته‌ایم.‌ رنگ‌ها تاثیر بسیاری بر زندگی ما دارند. برای آشنایی با تاثیر رنگ‌ها بر تبلیغات به این مقاله از پلازامگ مراجعه کنید.

اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که رنگ سال جدید 2022 چه رنگی است و دوست دارید با این رنگ و پروسه انتخاب آن بیشتر آشنا شوید، در این مقاله از پلازامگ با ما همراه شوید.  احتمالا مقاله رنگ سال 2020 نیز برای شما جالب باشد. کمپانی پنتون در ویدئو کوتاهی رنگ سال 2022 را اعلام کرد که در زیر مشاهده می‌کنید.

آنچه در ادامه خواهید خواند

درباره شرکت پنتون

کمپانی پنتون یک شرکت در کارلاستات در ایالت نیوجرسی آمریکا است.این شرکت در زمینه چاپ، رنگ‌سازی و رنگ‌شناسی فعالیت دارد. کمپانی پنتون بیش از 40 سال سابقه فعالیت دارد و در این مدت الهام‌بخش بسیاری از برندها، از مد و فشن گرفته تا لوازم و ابزار، بوده است. این کمپانی برای سیستم رنگ پنتون (PMS) شناخته می‌شود. این سیستم برای تولید رنگ استاندارد به کار می‌رود. بدین ترتیب تولیدکنندگان مختلف در اقصی نقاط جهان می‌توانند مطمئن شوند رنگ مورد نظر آنها، همان رنگی است که سفارش می‌دهند بدون اینکه نیاز باشد از نزدیک آن را ببینند.

رنگ سال 2022 چیه؟ - رنگ سال ۲۰۲۲

رنگ سال چگونه انتخاب می‌شود؟

شرکت پنتون به طور غیررسمی برای انتخاب رنگ سال شهرت دارد. از سال 2000، موسسه رنگ پنتون هرساله یک رنگ را به عنوان رنگ خاص سال انتخاب می‌کند. این شرکت دو بار در سال، در ماه می و نوامبر، میزبان جلسه‌ای محرمانه با حضور متخصصین است. این جلسات در اتاقی به رنگ سفید برگزار می‌شود تا رنگ‌های محیطی تاثیری بر انتخاب رنگ سال نداشته باشند.

متخصصین هرساله به دنبال تاثیرات رنگ جدید می‌گردند. این می‌‌‌تواند شامل صنعت فیلم و سرگرمی در حال تولید، مجموعه‌های هنری مسافرتی و هنرمندان جدید، فشن، تمام زمینه‌های طراحی، مقاصد گردشگری محبوب، و همچنین سبک‌های زندگی، سبک‌های بازی، و شرایط اجتماعی-اقتصادی باشد. همچنین تاثیرات می‌تواند از سوی تکنولوژی‌های جدید، مواد، بافت‌ها و جلوه‌های جدید رنگ، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مرتبط و حتی رویدادهای ورزشی آتی که توجه جهانیان را جلب می‌کند، باشند.

مد رنگ سال ۲۰۲۲ - رنگ سال 1401

فقط در سال 2016 و 2021 بود که دو رنگ به عنوان رنگ سال انتخاب شدند. رنگ‌های Rose Quartz و Serenity (صورتی کوارتز و آبی روشن) رنگ‌های سال 2016، و دو رنگ Ultimate Gray و Illuminating (خاکستری عمیق و زرد نورانی) رنگ‌های سال 2021 بودند.

رنگ سال ۲۰۲۲ چیست؟

ویژگی های رنگ سال - رنگ سال جدید 2022

رنگ سال جدید 2022 یا همان رنگ سال ۱۴۰۱ نیز از سوی شرکت پنتون انتخاب شده است: رنگ Very Peri. این رنگ با نام کامل Pantone 17-3938 یک رنگ آبی با ته‌رنگ بنفش-قرمز است. نمایش اعتماد به نفسی آسوده‌خاطر و کنجکاوی متهورانه که روح خلاقیت، کنجکاوی و اشتیاق را در ما زنده می‌کند، از ویژگی‌های رنگ سال جدید  است۲۰۲۲ و به ما کمک می‌کند تغییرات چشم‌اندازی از فرصت‌ها را با آغوش باز بپذیریم و نگاه ما را به سوی افق‌های جدید برای بازنویسی زندگی باز می‌کند.

ویژگی های رنگ سال جدید 2022

به طور کلی، طبق گفته لوری پرسمن (Laurie Pressman)، معاون موسسه رنگ پنتون، “رنگ سال پنتون بازتاب‌دهنده آن چیزی است که در فرهنگ جهانی رخ می‌دهد، و توضیح می‌دهد که مردم به دنبال چه چیزی هستند و آن رنگ می‌تواند پاسخ سوال باشد”.

وی در ادامه افزود: “خلق یک رنگ جدید برای اولین بار در تاریخ رنگ سال پنتون، نشان‌دهنده نوآوری و تحول جهانی است که در حال وقوع است. همانطور که جامعه، رنگ را به عنوان یک فرم ضروری از ارتباطات، و راهی برای بیان و تاثیرگزاری بر ایده‌ها و احساسات و ارتباط و تعامل می‌شناسد، این پیچیدگی رنگ جدید قرمز-بنفش با آبی، امکانات گسترده‌ای که پیش روی ما قرار دارد را برجسته‌تر می‌کند”.

معرفی رنگ سال - رنگ سال جدید 2022

وبسایت پنتون در معرفی رنگ سال ۲۰۲۲ می‌نویسد: “ما در دوران تحولات و دگرگونی زندگی می‌کنیم. رنگ Very Peri نمادی از روح زمان در این لحظه و گذاری است که در حال عبور از آن هستیم. همانطور که ما از یک دوره شدید انزوا بیرون می‌آییم، عقاید و استاندارهای ما تغییر می‌کنند، و زندگی فیزیکی و دیجیتالی ما با روش‌های جدیدی ادغام شده‌اند. طراحی دیجیتالی به ما کمک می‌کند مرزهای واقعیت را گسترش دهیم، و دری را به سوی دنیای مجازی پویا باز کنیم. جایی که در آن می‌توانیم فرصت‌های جدید رنگی را خلق و کشف کنیم. با افزایش محبوبیت بازی‌ها، پیشرفت محبوبیت متاورس‌ها و افرایش جوامع هنری در فضای دیجیتالی، رنگ Very Peri نشانگر ادغام زندگی مدرن و چگونگی تجلی رنگ دنیای دیجیتال در دنیای فیزیکی و بالعکس است”.

لئاتریس ایزمن (Leatrice Eiseman) مدیر اجرایی موسسه رنگ پنتون نیز در مورد انتخاب رنگ Very Peri به عنوان رنگ سال ۲۰۲۲ می‌گوید: “همانطور که به دنیای تغییرات بی‌سابقه می‌رویم، انتخاب رنگ Pantone 17-3938 Very Peri برای ما نگرش و دید تازه‌ای از خانواده رنگ آبی مورد اعتماد و دوست‌‌داشتنی می‌آورد”. او در ادامه به این نکته نیز اشاره کرد که این رگ با کیفیت رنگ آبی که در عین حال ویژگی‌های رنگ بنفش-قرمز را نیز دارد، نگرشی شادی‌بخش و پرروح و حضوری پویا را به نمایش می‌گذارد که خلاقیت و بیان تخیلی ما را تقویت می‌کند”.

رنگ سال جدید ۲۰۲۲ / رنگ سال ۱۴۰۱

سخن پایانی

در این مقاله مد رنگ سال ۲۰۲۲ و یا رنگ سال ۱۴۰۱ را دانستیم. البته لازم به ذکر است که هرساله رنگ‌های متفاوتی توسط شرکت‌های متفاوت به عنوان رنگ سال انتخاب می‌شوند، ولی رنگ انتخابی شرکت پنتون معمولا بیشترین تاثیر را بر دنیا دارد. در این مقاله سعی کردیم به سوال رنگ سال ۱۴۰۱ چه رنگی است؟ پاسخ دهیم و با پیشینه شرکت پنتون، نحوه انتخاب رنگ سال، و همچنین ویژگی‌های رنگ سال ۱۴۰۱ آشنا شویم. شما نیز می‌توانید نظرات و سوالات خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما و دیگردوستان خود درمیان بگذارید.

سوالات متداول

رنگ سال 2022 چیه؟

طبق اعلام شرکت پنتون، رنگ Very Peri به عنوان رنگ سال جدید 2022 انتخاب شده است. رنگ سال 1401 یک رنگ آبی با ته‌رنگ بنفش-قرمز است.

سال 1401 چه رنگی مده؟

ما نیز همانند بقیه مردم دنیا از انتخاب رنگ سال توسط شرکت پنتون استقبال می‌کنیم. بنابراین رنگ سال 1401 رنگ Very Peri، یک رنگ آبی با ته‌رنگ بنفش-قرمز است.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021
plaza-ads