در مشهد از کدام خانه‌های تاریخی بازدید کنیم؟

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

شهر مشهد آنقدر جاذبه تاریخی و طبیعی دارد که برای اقامت در این شهر، حداقل یک هفته را باید در نظر داشته باشید. بخشی از دیدنی‌های شهر مشهد به خانه‌های تاریخی آن برمی‌گردد. خانه‌هایی که اکثرا در نزدیکی حرم مطهر امام رضا (ع) قرار دارند و میراثی از دوران قاجار هستند. ما در این مقاله این خانه‌های تاریخی را برای شما معرفی می‌کنیم و در نهایت می‌گوییم که اگر قصد داشتید با خرید بلیط چارتری هواپیما به این شهر بزرگ سفر کنید، چطور می‌توانید بلیط‌تان را با مناسب‌ترین قیمت خریداری کنید. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

فهرست عناوین مطلب:

خانه تاریخی توکلی - خانه های تاریخی مشهد

خانه تاریخی توکلی

یکی از خانه‌های تاریخی شهر مشهد که قدمت آن به دوران قاجاریه بازمی‌گردد، خانه تاریخی توکلی است. این خانه قدیمی در سال 1221 ساخته شد و تا امروز نیز سرپا مانده است. خانه توکلی در ابتدا محل سکونت یکی از تاجران معروف این شهر به اسم آقای کشمشیان بوده که در زمینه تجارت خشکبار فعالیت می‌کرده است. سال‌ها بعد این خانه توسط آقای توکلی خریداری شد و به همین دلیل به این خانه، خانه توکلی می‌گویند. خانه توکلی در سال 1389 مورد بازسازی قرار گرفت تا عموم مردم بتوانند از آن بازدید کنند. این خانه فاصله خیلی کمی تا حرم مطهر امام رضا (ع) دارد.

خانه تاریخی داروغه

از دیگر خانه‌های تاریخی این شهر پهناور، خانه تاریخی داروغه می‌باشد. این خانه نیز مانند خانه توکلی، میراث دوران قاجار است. خانه تاریخی داروغه در آن زمان به دستور داروغه وقت مشهد ساخته شد. اگر به مشهد سفر کنید و از این خانه دیدن کنید، قطعا از تماشای معماری روسی آن لذت خواهید برد، زیرا این خانه توسط بناها و معماران روس ساخته شد. این خانه نیز مانند خانه توکلی فاصله کمی تا حرم دارد.

خانه تاریخی ملک

آخرین خانه تاریخی مشهد که می‌خواهیم آن را معرفی کنیم، خانه تاریخی ملک می‌باشد. این خانه که در سال 1379 بازسازی شده است، مانند دو خانه دیگر که معرفی کردیم، بجای مانده از دوران قاجاریه است. این خانه در زمان‌های گذشته متعلق به یکی از نیکوکاران معروف این شهر بوده که در زمینه املاک مشغول بوده است. ایشان بخش بزرگی از دارایی‌شان را وقف می‌کنند و بعدها به سبب همین فعالیت‌های نیکوکارانه‌شان، در شهر مشهد به شهرتی می‌رسند.

سفر هوایی به مشهد

اگر قصد داشتید با خرید بلیط هواپیما تهران مشهد به این شهر شرقی کشورمان سفر کرده و علاوه بر زیارت از حرم مطهر امام رضا (ع)، به بازدید از اماکن تاریخی این شهر بپردازید، کافیست سری به سایت اسنپ تریپ بزنید. از آن طریق می‌توانید بلیط هواپیما به مقصد این شهر را با بهترین قیمت خریداری کرده و برای برگشت خود نیز از همان ابتدا بلیط هواپیما مشهد تهران را خریداری نموده و هزینه هر دو را بصورت آنلاین پرداخت نمایید و با خیال راحت به این شهر سفر کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021
plaza-ads