آموزش جامع و تصویری استوری اینستاگرام؛ چگونه در اینستا استوری بگذاریم؟

آموزش جامع و تصویری استوری اینستاگرام؛ چگونه در اینستا استوری بگذاریم؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

استوری اینستا را می‌توان انقلابی طوفانی در حوزه شبکه‌های اجتماعی دانست. بسیاری از کاربران استفاده از استوری اینستاگرام را به پست‌های سنتی ترجیح می‌دهند. در ادامه می‌توانید راهنمای جامع نحوه و طریقه استوری گذاشتن در اینستا و آموزش استوری گذاشتن در اینستاگرام را مطالعه کنید.

چگونه استوری بگذاریم و آن را ویرایش کنیم؟ این سوالی است که دست کم یک بار توسط اغلب کاربران اینستاگرام پرسیده شده است. استوری گذاشتن در اینستا را می‌توان راهی سریع و آسان برای برقراری ارتباط با دیگران دانست. در ادامه به تمامی جزییات این ویژگی پرداخته و به شکلی مفصل، پاسخ سوال چگونه استوری بگذاریم را ارائه می‌دهیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید

چگونه از اینستاگرام در ویندوز استفاده کنیم ؛ آموزش اینستاگرام در ویندوز

سوالات متداول در مورد استوری گذاشتن در اینستا ؛ چگونه استوری بگذاریم و موارد دیگر

استوری اینستا را می‌توان راهی آسان و سریع برای به اشتراک گذاری خاطرات خود با دوستان و آشنایان دانست. در این بخش به نحوه استوری گذاشتن در اینستا پرداخته و به سوالاتی چون «چگونه در اینستاگرام استوری بگذاریم» پاسخ خواهیم داد. در این آموزش، آموزش استوری گذاشتن حرفه ای در اینستاگرام را توضیح می‌دهیم.

 

استوری اینستاگرام چیست؟ روش استوری گذاشتن در اینستا

نحوه استوری گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر - گذاشتن چند استوری در اینستاگرام

استوری‌ها مجموعه موقتی از عکس‌ها و فیلم‌هایی هستند که به صورت اسلایدشو نمایش داده می‌شوند و درواقع بازگوکننده یک داستان هستند. در این بخش از مقاله، با آموزش استوری گذاشتن در اینستاگرام همراه شما هستیم و به سوالاتی چون «چطور در اینستا استوری بگذاریم» پاسخ خواهیم داد. اگر مشکل استوری گذاشتن در اینستاگرام دارید، از نحوه و طریقه استوری گذاشتن در اینستا استفاده کنید.

 1. نحوه و طریقه استوری گذاشتن در اینستا به این صورت است که روی دکمه دوربین که در گوشه بالا و سمت چپ صفحه نمایش قرار دارد، ضربه بزنید و یا در فید خود به سمت چپ سوایپ کنید. همچنین می‌توان در صفحه اصلی با سوایپ کردن به سمت راست، Instagram Story را به سرعت راه‌اندازی کنید.
 2. حال برای نحوه و طریقه استوری گذاشتن در اینستا، بر روی دکمه دایره شکل که در پایین صفحه نمایش قرار دارد ضربه بزنید تا عکس و یا ویدیوی موردنظر خود را بگیرید. اگر مایل هستید که Story اینستاگرام از گالری بگذارید، در صفحه نمایش به سمت بالا سوایپ کرده و یا بر روی آیکون عکس که در گوشه پایین سمت چپ صفحه نمایش قرار دارد، ضربه بزنید. اپلیکیشن به صورت خودکار یک برچسب تاریخ به عکس شما اضافه خواهد کرد که می‌توانید آن را حذف کنید.

استوری گذاشتن در اینستاگرام

 1. در نحوه و طریقه استوری گذاشتن در اینستا، در این قسمت می‌توان متنی را به عکس یا ویدیوی خود اضافه کرده و یا با استفاده از ابزار نقاشی آنها را ویرایش کنید. اگر بر روی آیکون Aa ضربه بزنید، انواع مدل قلم برای شما نمایش داده خواهد شد. قلم سوم سبب می‌شود که نوشته شما به شکل یک تابلوی نئونی دیده شود.

آموزش استوری اینستاگرام

 1. در نحوه و طریقه استوری گذاشتن در اینستا، برای گذاشتن عکس کامل در استوری اینستاگرام خود، کافیست روی Done ضربه بزنید.
 2. برای آنکه بخواهید استوری خود را با بقیه به اشتراک بگذارید می‌بایست گزینه Add Your Story را انتخاب کنید. در این حالت اگر گزینه Save را انتخاب کرده باشید، عکس و فیلم موردنظر در گوشی شما ذخیره خواهد شد. اگر بر روی آیکون فلش ضربه بزنید می‌توانید عکس موردنظر و Instagram Story خود را برای دوست موردنظرتان ارسال کنید. کافی است در قسمت Your Story تیک کنار افرادی را که تمایل دارید استوری اینستا خود را با آنها به اشتراک بگذارید را بزنید. این تصویر ارسالی به محض آنکه دوست شما آن را ببیند، ناپدید خواهد شد.

استوری اینستا - استوری گذاشتن

 

چگونه به استوری قبلی استوری جدید اضافه کنیم ؛ آموزش گذاشتن چند استوری در اینستاگرام

در این بخش به روش گذاشتن استوری های متعدد می‌پردازیم. اگر تمایل به گذاشتن چند عکس کنار هم در استوری اینستاگرام دارید تا مشابه اسلایدشو نمایش داده شوند، در نحوه و طریقه استوری گذاشتن در اینستا، کافی است تمام مراحل بالا را مجددا تکرار کنید. هر عکسی که به استوری اینستا خود اضافه کنید برای 24 ساعت در پروفایل شما نمایش داده می‌شود.

همچنین بخوانید :

البته روش آسان‌تری برای گذاشتن چند عکس در استوری اینستاگرام نیز وجود دارد که بتوانید چندین عکس را در یک زمان به Instagram Story خود اضافه کنید. کافی است به آیکون مجموعه عکس‌ها که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد، مراجعه کنید. بر روی آن ضربه بزنید تا باز شود حال از مجموعه عکس‌های نمایش داده شده، آن‌دسته از عکس‌هایی را که مایل هستید در استوری به اشتراک بگذارید، انتخاب کنید. شما می‌توانید در هر بار تنها 10 عکس را به صورت همزمان انتخاب کنید. اگر به دنبال آموزش تصویری استوری گذاشتن در اینستاگرام هستید، می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

استوری اینستاگرام - استوری گذاشتن در اینستا

برای آنکه بخواهید هر عکسی را به صورت مجزا ویرایش کنید می‌بایست به صفحه Edit رفته و بر روی هر عکسی که تمایل دارید ویرایش کنید، ضربه بزنید.

عکس‌ها و ویدیویی را که در استوری اینستا خود به اشتراک گذاشته‌اید برای 24 ساعت قابل رویت هستند. در این حالت یک دایره رنگی دور عکس پروفایل شما ظاهر می‌شود که فالوورهایتان بدانند شما یک استوری گذاشته‌اید. گفتنی است که پس از به اشتراک گذاری یک استوری، عکس پروفایل شما در بالای فید فالوورهایتان ظاهر می‌شود. حال کافی است که فالوورهایتان روی عکس پروفایل شما ضربه بزنند تا بتوانند Instagram Story شما را مشاهده کنند.

 

آیا امکان حذف و ویرایش استوری بعد از گذاشتن آن وجود دارد؟

اگر از آن‌دسته افراد هستید که عادت دارند در دنیای مجازی چیزی را به اشتراک بگذارند که بعد از آن پشیمان می‌شوند، خبر خوب این است که استوری‌ها می‌توانند حذف شوند. نحوه و طریقه حذف استوری گذاشتن در اینستا، کافی است پس از گذاشتن کلیپ در استوری اینستا، روی علامت سه نقطه که در گوشه پایین سمت راست عکس و یا فیلمی که مایل هستید آن را حذف کنید، ضربه بزنید و سپس گزینه Delete در آموزش استوری اینستاگرام را انتخاب کنید.

چگونه استوری بگذاریم - چگونه در اینستاگرام استوری بگذاریم

 

گذاشتن عکس گالری در استوری اینستا چگونه است ؛ نحوه گذاشتن استوری در اینستا از گالری گوشی

طریقه استوری گذاشتن در اینستا

در این بخش از آموزش استوری اینستاگرام به آموزش روش استوری گذاشتن در اینستاگرام از گالری گوشی پرداخته و به سوال پرتکرار «چطور استوری بگذاریم» پاسخ می‌دهیم. شما می‌توانید اسنپ‌های ذخیره شده از اسنپ‌چت و یا عکس‌های گالری خود را نیز به استوری اضافه کنید. پس از آنکه عکسی را در اسنپ‌چت گرفتید روی دکمه Download ضربه بزنید. این عکس در گالری تصاویر گوشی شما ذخیره خواهد شد. حال اگر تمایل دارید استوری اینستاگرام از گالری گوشی بگذارید، در مرحله ساخت استوری به سمت پایین سوایپ کنید. در این قسمت گالری عکس‌های جدید شما نمایش داده می‌شود که در میان آنها عکس‌های ذخیره شده از اسنپ‌چت نیز دیده می‌شود. روی عکس موردنظر خود ضربه زده و آن را انتخاب کنید تا Instagram Story شما منتشر شود. این نحوه استوری گذاشتن در اینستاگرام با گوشی است.

 

آیا امکان اضافه کردن آهنگ در هنگام استوری گذاشتن وجود دارد؟

در این بخش از مطلب چگونه استوری بگذاریم به نحوه افزودن آهنگ به استوری می‌پردازیم. شما می‌توانید با استفاده از قابلیت موزیک استوری اینستاگرام در استوری خود از آهنگ‌های مختلفی استفاده کنید. بعد از اینکه استوری خود را ضبط کردید، برای گذاشتن آهنگ در استوری اینستاگرام ابتدا دکمه استیکر آهنگ‌ها را در بخش بالای صفحه بزنید. با این کار کتابخانه موسیقی مربوط به خوانندگان مختلف باز می‌شود که می‌توانید به دنبال یک آهنگ خاص برای گذاشتن در استوری اینستا خود هم بگردید. با زدن دکمه پلی کنار هر آهنگ می‌توانید پیش نمایشی از آن را بشنوید.

چگونه در اینستا استوری بگذاریم - نحوه استوری گذاشتن در اینستاگرام

پس از اینکه آهنگ خود را انتخاب کردید، می‌توانید بخشی از آهنگ را که می‌خواهید در عکس یا ویدیوی شما پخش شود را انتخاب کنید. بازم به ذکر است که شما حداکثر می‌توانید تا 15 ثانیه از یک آهنگ را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که ویژگی گذاشتن آهنگ در استوری اینستاگرام در کشورهای استرالیا، نیوزلند، فرانسه، آلمان، سوئد، انگلستان و امریکا در دسترس است.

 

چگونه از حالتهای مختلف استوری استفاده کنیم؟

 

چگونه در اینستا استوری بگذاریم

در این بخش آموزش تنظیمات استوری اینستاگرام به چند مورد مربوط به آموزش اصطلاحات اینستاگرام اشاره می‌کنیم. اجازه دهید با بومرنگ (Boomerangs) شروع کنیم. بومرنگ ویژگی جالبی است که در آن ویدیوهای کوتاه با تکرار عقب و جلو شدن نمایش داده می‌شود. هر بومرنگی که در 24 ساعت گذشته ساخته باشید را می‌توانید در استوری خود به نمایش بگذارید.

قرار نیست بومرنگ را توسط اپلیکیشن خاصی بسازید. اینستاگرام به تازگی این قابلیت را در استوری خود اضافه کرده است. برای ساختن یک بومرنگ در صفحه فید خود به سمت راست سوایپ کنید. در این قسمت شما به دوربین استوری هدایت می‌شوید. در زیر دکمه ضبط ویدیو، علامت بومرنگ را مشاهده خواهید کرد. روی آن ضربه زده و ویدیوی کوتاه موردنظر خود را ضبط کنید.

دیگر لازم نیست برای ضبط یک ویدیو در اینستاگرام دکمه ضبط را فشرده و نگاه دارید. با استفاده از ویژگی Hands-Free می‌توان ویدیوی موردنظر خود را در فرمت دلخواه و بدون استفاده از دستان خود، ضبط کنید. بر روی دکمه Hands-Free ضربه زده و آن را نگاه دارید تا یک تایمر برای شما ظاهر شود. از حالا تا زمانی‌که ضبط ویدیو آغاز شود تنها 3 ثانیه فرصت دارید.

 

چگونه استوری لایو بگذاریم؟

شما می‌توانید در استوری اینستاگرام از ویژگی ویدیوی لایو نیز بهره ببرید. این ویژگی بسیار مشابه ویدیوی لایو در فیسبوک عمل می‌کند. تنها کافی است دوربین قسمت استوری را باز کرده و گزینه Live را انتخاب کنید. حال یک تگ لایو در زیر حباب استوری اینستاگرام شما ظاهر می‌شود که فالوورهایتان را متوجه خواهد کرد که شما یک ویدیوی لایو به اشتراک گذاشته‌اید. برای حل مشکل نداشتن لایو در اینستاگرام می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

گذاشتن چند عکس در استوری اینستاگرام - آموزش اصطلاحات اینستاگرام

شما می‌توانید یکی از دوستان خود را نیز به لایوتان در استوری خود اضافه کنید. در این حالت هر دو کاربر می‌توانند از فیلترهای مختلفی استفاده کنند. اگر یکی از دوستانتان مشغول تماشای لایو استوری شما است و تمایل دارد که به ویدیوی لایو شما بپیوندد، این امکان برای او وجود دارد. هر کاربری که تمایل دارد به لایو دوست خود بپیوندد کافی است روی گزینه Request که در پایین صفحه نمایش قرار دارد، ضربه بزند. حال این درخواست در صفحه نمایش شما ظاهر شده و درصورتی‌که آن را بپذیرید صفحه نمایش به دو قسمت تقسیم شده و دوست شما نیز در این لایو نمایش داده می‌شود. البته اگر تمایل ندارید که در لایو خود فرد دیگری نیز وارد شود به‌راحتی می‌توانید این درخواست را رد کنید.

شما همچنین می‌توانید ویدیوی آرشیو شده فالوورتان را مجددا تماشا کنید. کافی است روی گزینه Play که در زیر تصویر پروفایل کاربر موردنظر که در نوار استوری بالای فید شما قرار دارد، ضربه بزنید. گزینه Rewind نیز اجازه می‌دهد که شما یک ویدیو را به طور معکوس و در حالتی که از انتها به اول نمایش داده می‌شود را به اشتراک بگذارید. این ویژگی ترفند جالبی است که می‌توانید با آن دوستان خود را سردرگم کنید.

 

چگونه از فیلترهای مختلف برای استوری گذاشتن در اینستا استفاده کنیم؟

یکی از بهترین ویژگی‌های اسنپ‌چت قابلیت اضافه کردن فیلترها و برچسب‌های جالب به عکس است. استوری اینستاگرام نیز در حال حاضر از ویژگی‌های مشابهی بهره می‌برد. برای مثال پس از ثبت یک عکس یا ویدیو می‌توان فیلتر دلخواه خود را روی آن پیاده کرد که در این بخش از آموزش نحوه گذاشتن استوری در اینستاگرام به این موارد می‌پردازیم.

در ویدیوهای لایو نیز می‌توان با انتخاب آیکون چهره که در گوشه پایین سمت راست قرار دارد، فیلتر موردنظر خود را روی ویدیوی لایوتان اعمال کنید. شما می‌توانید این فیلترها را قبل و یا در حین انتشار ویدیو به آن اضافه کنید.

آموزش اکانت اینستاگرام - آموزش چگونه وارد اینستاگرام شویم

درست همانند اسنپ‌ چت، استوری امکان اضافه کردن فیلترهای واقعیت افزوده را به تصاویر نیز ایجاد کرده است. کافی است در قسمت استوری روی آیکون چهره خندان که در گوشه سمت راست قرار دارد، ضربه بزنید. در این حالت فیلترهای متنوع واقعیت افزوده از قبیل انواع تاج‌ها، گوش‌های کوالایی که تکان می‌خورند، صورت یک خرگوش و معادلات ریاضی که در اطراف سرتان در حال حرکت هستند، نمایش داده می‌شود. تنها کافی است روی فیلتر موردنظر خود ضربه زده و آن را روی چهره خود امتحان کنید. هرگاه فیلتر موردنظر خود را پیدا کردید از خود عکس بگیرید.

فیلترهای چهره روی چهره‌هایی که نزدیک به دوربین بوده، اعمال شده و در حالت دوربین عادی، بومرنگ، Hands-Free و ویدیوی Rewind نیز کار می‌کند.

 

چگونه از استیکرها در هنگام استوری گذاشتن استفاده کنیم؟

پس از آنکه فیلتر موردنظر خود را انتخاب کردید، تعدادی استیکر نیز به تصویر خود اضافه کنید. دکمه استیکرها در کنار تکست‌باکس و ابزار نقاشی قرار دارد. بر روی آیکون چهره خندان ضربه زده و استوری خود را با استیکرهای سفارشی زیباتر از قبل کنید. هرگاه یک استیکر را اضافه کردید می‌توانید آن را جابه‌جا کرده و یا تغییر سایز دهید و سپس استیکر بعدی را اضافه کنید.

اینستاگرام به صورت پیوسته استیکرهای جدیدی را به اپلیکیشن خود اضافه می‌کند، برخی از این استیکرها عبارتند از: آب و هوا، نمایش زمان، تعطیلات، روزهای هفته، تگ‌های مکان‌های مختلف، عینک‌های آفتابی، کلاه‌های جالب و ایموجی‌ها که در ادامه آموزش استوری در اینستا بیشتر به استیکرها می‌پردازیم.

آموزش اینستاگرام آپدیت جدید - آموزش اینستاگرام در ویندوز

شما همچنین می‌توانید چهره دوست خود و یا چهره خود را به یک استیکر تبدیل کنید. یک عکس و یا ویدیو ضبط کرده و سپس روی آیکون چهره خندان ضربه بزنید. حال روی گزینه استیکر با آیکون دوربین ضربه بزنید. در این حالت دوربین باز شده و شما می‌توانید یک عکس سلفی از خود بگیرید. روی دایره سفیدرنگ که در زیر چهره‌تان قرار دارد، ضربه زده تا عکس ثبت شود.

انگشت خود را روی عکس سلفی خود نگه دارید تا مرزهای اطراف چهره را به صورت دایره‌ای، مربعی و یا محو درآورید. حال می‌توانید مطابق هر استیکر دیگر، این عکس را نیز دستکاری کنید.

یکی دیگر از استیکرها، گزینه هشتگ است. کافی است روی گزینه Hashtag ضربه زده و آن را با هشتگ خود شخصی‌سازی کنید. همچنین می‌توانید هشتگی به متن معمولی خود در استوری اضافه کنید که قابلیت کلیک کردن نیز داشته باشد. در ادامه ترفندهای لازم برای اضافه کردن یک استیکر به پست‌ها را با هم مرور خواهیم کرد:

 • در کادر جستجو عبارت Accessories را بنویسید تا استیکرهایی که به صورت لایه‌ای روی چهره قرار می‌گیرند را دریافت کنید.
 • اگر از یکسری استیکر موردعلاقه‌تان به صورت مکرر استفاده می‌کنید می‌توانید با ضربه زدن روی آیکون چهره خندان و سپس سوایپ کردن به سمت راست، به استیکرهای موردعلاقه خود دسترسی پیدا کنید. در این پنجره آخرین استیکرهایی را که از آنها استفاده کرده‌اید، نمایش داده می‌شود.
 • اگر عبارت Effects را جستجو کنید، کلیه استیکرهای مربوط به آتش‌بازی، جرقه، انفجار و زرق و برق‌هایی که مرتبط با موضوع استوری شما است، نمایش داده می‌شود.
 • اگر لغت Peekers را جستجو کنید، یکسری از استیکرهایی که به سرعت نمایش داده و سپس ناپدید می‌شوند برای شما ظاهر خواهد شد.
 • اگر تمایل دارید که استیکری در قسمت مشخصی از ویدیو یا بومرنگ نمایش داده شود می‌توان آن را پین کرد. کافی است استیکر را در قسمت موردنظر جایگذاری کرده و سپس روی آن ضربه زده و آن را نگاه دارید. در این قسمت گزینه‌ای مربوط به پین کردن ظاهر خواهد شد که می‌بایست روی Pin ضربه بزنید. شما می‌توانید هر تعداد استیکری که مایل هستید را روی یک ویدیو پین کنید.

آموزش اینستاگرام در ویندوز - روش گذاشتن استوری

 • GIFها روش جالبی هستند که بتوان یک پست جالب را در فیسبوک به اشتراک گذاشت. اینستاگرام نیز از فیسبوک پیروی کرده و کاربران می‌توانند در پست‌های خود از فایل‌های GIF نیز استفاده کنند. برای آنکه یک استیکر GIF را به پست خود اضافه کنید به قسمت استیکر مراجعه کرده و روی آیکون GIF ضربه بزنید. در این قسمت کتابخانه‌ای از عکس‌های متحرک باز خواهد شد، کافی است از هر کدام که خوشتان آمد روی آن ضربه بزنید تا مشابه هر استیکر دیگری به عکس شما اضافه شود.
 • پس از آنکه استیکر موردنظر خود را اضافه کردید، برای نوشتن متن، به‌آسانی روی آیکون تکست که در گوشه بالا سمت راست صفحه نمایش قرار دارد، ضربه زده و همچنین رنگ قلم موردنظر خود را انتخاب کنید. اگر رنگ‌هایی که مشاهده می‌کنید، موردعلاقه شما نیستند ناامید نشوید؛ کافی است روی پالت رنگ به سمت چپ سوایپ کنید تا رنگ‌های بیشتری را ببینید.

 

چگونه تاریخ و ساعت را به Instagram Story خود اضافه کنیم؟ چگونه در استوری ساعت بزنیم؟

چطور در اینستا استوری بگذاریم - آموزش گذاشتن استوری اینستا

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، عکس‌های قدیمی‌تر موجود در گالری گوشی به صورت اتوماتیک استیکر تاریخ می‌گیرند. شما می‌توانید به‌واسطه درگ کردن این استیکر، آن را جابه‌جا کنید و یا با ضربه زدن روی آن، رنگ این استیکر را عوض کنید. اگر هم به طور کل قصد دارید این پرچسب را از روی عکس خود حذف کنید کافی است روی آن ضربه زده و به آیکون سطل آشغالی که در پایین صفحه نمایش قرار دارد، درگ کنید. همچنین، امکان تغییر ساعت در استوری اینستاگرام وجود ندارد.

 

چگونه به استوری اینستاگرام خود هشتگ اضافه کنیم؟

افزودن هشتگ به استوری اینستا، آن را برای مخاطبان بیشتری قابل دیدن می‌کند. دو راه برای افزودن هشتگ به استوری شما وجود دارد. یا از برچسب هشتگ استفاده کنید (روی نماد استیکر در بالای صفحه ضربه بزنید، مربع خندان با گوشه تا شده). و یا از متن معمولی استفاده کنید (روی نماد متن ضربه بزنید – نماد Aa) و از نماد # استفاده کنید.

چگونه استوری بگذاریم

در هر صورت، هنگامی که شروع به تایپ کنید، اینستاگرام ایده‌های محبوب هشتگ را برای شما پیشنهاد می‌کند. می‌توانید تا 10 هشتگ به استوری خود اضافه کنید. (در این صورت توصیه می‌کنیم آن‌ها را کوچک کنید و پشت استیکرها، گیف‌ها یا ایموجی‌ها پنهان کنید)

آموزش استوری گذاشتن حرفه ای در اینستاگرام

 

چگونه یک لوکیشن به استوری اینستاگرام خود اضافه کنیم؟

مانند هشتگ‌ها، افزودن موقعیت مکانی به استوری اینستاگرام، دامنه افراد آن را فراتر از فهرست فالوورهای شما افزایش می‌دهد.

برای استفاده از استیکر موقعیت مکانی در استوری اینستاگرام:

 • روی نماد برچسب در بالای صفحه ضربه بزنید.
 • برچسب مکان را انتخاب کنید.

نحوه استوری گذاشتن در اینستاگرام

 • مکان مورد نظر خود را از لیست انتخاب کنید (ممکن است یک فروشگاه، یک خیابان، یک شهر باشد – به اندازه دلخواهتان وسیع یا خاص باشید).
 • برای تنظیم رنگ، اندازه و مکان استیکر ضربه بزنید و بکشید تا ظاهر استوری شما را تکمیل کند.

 

چگونه به استوری اینستاگرام زیرنویس اضافه کنیم؟

60 درصد مردم استوری اینستاگرام را با صدا تماشا می‌کنند. این بدان معناست که آن 40 درصد با صدای خاموش تماشا می‌کنند. اگر در حال ارسال ویدیو هستید، زیرنویس‌ها راهی عالی برای مفیدتر کردن محتوای شما برای آن 40 درصد از مردم هستند. زیرنویس‌ها همچنین راه مهمی برای کمک به دسترسی بیشتر محتوا هستند. اگر قابلیت جدید استوری اینستاگرام، استیکر زیرنویس را اضافه کنید، اینستاگرام به‌طور خودکار برای استوری‌های ویدیوی شما زیرنویس ایجاد می‌کند.

 • با استفاده از طرز استوری گذاشتن در اینستا، شروع به ایجاد استوری خود کنید. برچسب زیرنویس فقط در صورتی ظاهر می‌شود که از ویدیو استفاده کنید.
 • پس از آماده شدن ویدیو، روی نماد برچسب در بالای صفحه ضربه بزنید.
 • روی برچسب Captions ضربه بزنید.

روش استوری گذاشتن در اینستا

 • اینستاگرام به صورت خودکار زیرنویس ایجاد می‌کند. این ایده خوبی است که نگاهی بیندازید و ببینید که این ابزار چقدر در ضبط آنچه واقعاً گفتید کار کرده است. اگر مشکلی پیش آمد، روی متن ضربه بزنید تا هر کلمه ای را ویرایش کنید.
 • می‌توانید فونت و رنگ عنوان را با استفاده از ابزارهای بالا و پایین صفحه تغییر دهید. وقتی از زیرنویس‌ها راضی بودید، روی Done ضربه بزنید.
 • می‌توانید عنوان را نگه دارید و بکشید تا آن را تغییر دهید و اندازه آن را تغییر دهید.

 

چگونه از هایلایت استوری اینستاگرام استفاده کنیم؟

حتما لازم نیست استوری‌ها بعد از 24 ساعت ناپدید شوند. هایلایت کردن باعث می‌شود که آن‌ها به پروفایل شما پین شوند. این یک راه عالی برای نمایش محتوای پیج شماست. هر هایلایت می‌تواند به تعداد دلخواه حاوی استوری باشد، و می‌توانید با ارسال محتوای جدید، به آن‌ها اضافه کنید.

نحوه ایجاد هایلایت استوری اینستاگرام:

 • روی نماد پروفایل خود در پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس روی نماد منو (سه خط) در بالا سمت راست ضربه بزنید. روی Archive ضربه بزنید. استوری که می‌خواهید هایلایت کنید را پیدا کنید و آن را باز کنید.

چطور در اینستا استوری بگذاریم

 • در گوشه سمت راست پایین صفحه، روی نماد هایلایت ضربه بزنید.

آموزش تنظیمات استوری اینستاگرام

 • هایلایتی را انتخاب کنید که می‌خواهید استوری را به آن اضافه کنید، یا یک هایلایت جدید ایجاد کنید.

آموزش گذاشتن چند استوری در اینستاگرام

 

چگونه از نظرسنجی در استوری اینستاگرام استفاده کنیم؟

برای ایجاد نظرسنجی استوری اینستاگرام:

 • با دنبال کردن مراحل بالا شروع به ایجاد استوری کنید.
 • پس از آماده شدن عکس یا ویدیو، روی نماد برچسب در بالای صفحه ضربه بزنید.
 • برچسب نظرسنجی را انتخاب کنید.

قابلیت جدید استوری اینستاگرام

 • سوال خود را وارد کنید.

اموزش استوری اینستاگرام جدید

 • دو پاسخ احتمالی خود را وارد کنید. پیش فرض بله/خیر است، اما می‌توانید هر پاسخی را تا 24 کاراکتر تایپ کنید، از جمله ایموجی‌ها.

 

چگونه از سوالات در استوری اینستاگرام استفاده کنیم؟

مانند نظرسنجی‌ها، سوالات IG Stories راهی برای تعاملی کردن استوری‌های شما ارائه می‌دهد. استیکر سوالات به دنبال کنندگان شما اجازه می‌دهد تا از شما سوال بپرسند.

برای استفاده از سوالات استوری اینستاگرام:

 • با دنبال کردن مراحل بالا شروع به ایجاد استوری کنید.
 • پس از آماده شدن عکس یا ویدیو، روی نماد برچسب در بالای صفحه ضربه بزنید.
 • برچسب سوالات را انتخاب کنید.

چگونه در اینستا استوری بگذاریم

 • متن درخواست سوال را سفارشی کنید.
 • روی Done ضربه بزنید.

طرز استوری گذاشتن در اینستا

 • سوالات را در لیست ویوهای خود خواهید یافت. برای اشتراک‌گذاری و پاسخ دادن، روی هر سؤالی ضربه بزنید. هویت درخواست کننده فاش نخواهد شد.

 

چگونه یک لینک به استوری اینستاگرام اضافه کنیم؟

برای افزودن لینک‌های Swipe Up به استوری اینستاگرام، باید 10000 فالوور داشته باشید یا یک حساب تایید شده داشته باشید.

نحوه افزودن لینک Swipe-Up در استوری اینستاگرام:

 • با دنبال کردن مراحل بالا شروع به ایجاد استوری کنید.
 • پس از آماده شدن عکس یا ویدیو، روی نماد پیوند در بالای صفحه ضربه بزنید.
 • لینک خود را جایگذاری کنید
 • روی Done یا علامت سبز رنگ (بسته به نوع گوشی شما) ضربه بزنید.

اگر 10 هزار دنبال کننده ندارید:

 • به استیکرها در قسمت استوری بروید.
 • گزینه لینک را انتخاب کنید و لینک خود را در آن جایگذاری کنید.

نحوه استوری گذاشتن در اینستاگرام با گوشی

 • سپس روی Done کلیک کنید. لینک شما آماده است.

 

چگونه از گیف استفاده کنیم؟

 • از یک تصویر یا ویدیو استفاده کنید یا یک تصویر جدید ایجاد کنید.
 • در بالا سمت راست، روی دکمه “برچسب” صورتک کلیک کنید.
 • روی “GIF” کلیک کنید.

تغییر ساعت در استوری اینستاگرام

 • گیف‌های پرطرفدار را بررسی کنید یا یکی را جستجو کنید که مناسب استوری شما باشد.
 • برای افزودن آن به استوری خود کلیک کنید.

 

به اشتراک گذاری استوری با دوستان نزدیک Close Friends

اینستاگرام گزینه جدیدی برای انتخاب دوستان نزدیک ارائه کرد. به این ترتیب می‌توانید استوری‌های شخصی بیشتری را با آن‌ها به اشتراک بگذارید. برای این کار ابتدا دوستان نزدیک را اضافه کنید.

 • به پروفایل دوستتان بروید.
 • روی دکمه Following در سمت چپ، درست بعد از بیوگرافی آنها کلیک کنید.

ماژیک استوری اینستاگرام

 • روی «افزودن به فهرست دوستان نزدیک» کلیک کنید.
 • این یک راه عالی برای به اشتراک گذاشتن چیزهای خاصی با بهترین دوستانتان است یا در مواقعی که نمی‌خواهید تمام مخاطبانتان ببینند.

 

چگونه از ابزار نقاشی استوری اینستا استفاده کنیم؟

در این بخش از آموزش استوری در اینستاگرام به ابزار نقاشی این اپلیکیشن یعنی ماژیک استوری اینستاگرام می‌پردازیم. اگر تمایل ندارید که تنها یک عکس را با بقیه به اشتراک بگذارید و بیشتر مایل هستید یک بوم برای نقاشی و یا نوشتن در اختیار داشته باشید، کافی است پس از آنکه عکس موردنظر خود را گرفتید، به قسمت ابزار نقاشی مراجعه کنید. رنگ موردنظر خود را انتخاب کرده و سپس انگشت خود را روی قسمتی از عکس که تمایل دارید، بگذارید. انگشت خود را نگه دارید تا رنگ موردنظر خیلی آرام صفحه نمایش شما را پر کرده و تمام عکس شما را کاور کند. حال یک بوم خالی دراختیار خواهید داشت.

تغییر ساعت در استوری اینستاگرام - روش استوری گذاشتن در اینستاگرام از گالری

در آموزش استوری گذاشتن در اینستاگرام، شما می‌توانید این بوم را با نقطه‌های پولکی و راه راه پر کنید. روی ابزار نقاشی (Drawing Tool) ضربه زده و سپس روی ماژیک نوک داری (Pointed Marker) که در بالای صفحه نمایش قرار دارد، ضربه بزنید. رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کرده و سپس روی گزینه سه نقطه که در گوشه پایین سمت چپ صفحه نمایش قرار دارد، ضربه بزنید. برای تنظیم میزان ضخامت نوک ماژیک، از خطی که در بالای صفحه نمایش دیده می‌شود کمک بگیرید. اگر تمایل دارید که روی بوم خود، از نقطه‌های پولکی استفاده کنید کافی است تنها با انگشت خود بر هر قسمتی از عکس که مایل هستید ضربه بزنید. اگر می‌خواهید نقطه‌های بزرگ‌تری داشته باشید، انگشت خود را روی صفحه نمایش نگاه دارید.

روش استوری گذاشتن در اینستاگرام از گالری - چطور استوری بگذاریم

در نحوه و طریقه استوری گذاشتن در اینستا، برای ایجاد راه‌راه روی عکس نیز می‌بایست به جای استفاده از Pointed Marker از ماژیک زاویه‌دار (Angled Marker) استفاده کرد. حال روی صفحه نمایش ضربه بزنید تا خطوط راه‌راه کوچک زیبایی روی عکس شما ظاهر شود.

شما می‌توانید از ابزار پاک‌کن نیز کمک بگیرید. عکس مورد نظر خود را گرفته و با رنگ موردنظر آن را بپوشانید. حال کافی است با استفاده از پاک‌کن، مقدار کمی از عکس را پاک کنید تا تصویر زیر آن مشخص شود.

برخی از کاربران اینستاگرام از نقطه‌های پولکی شکل برای حباب‌های فکری در عکس خود استفاده می‌کنند. در نحوه و طریقه استوری گذاشتن در اینستا، شما نیز می‌توانید یک نقطه پولکی بزرگ بالای سر فرد موردنظر خود در عکس ایجاد کنید و سپس چند نقطه کوچک‌تر را در دنباله این حباب فکری بگذارید. داخل این حباب فکری را می‌توان با متن و یا ایموجی پر کرد.

 

چگونه استوری متنی بگذاریم؟

اگر تمایل ندارید که از عکسی در استوری خود استفاده کنید، می‌توانید استوری خود را بنویسید. در آموزش استوری گذاشتن در اینستاگرام، آیکون دوربین را باز کرده و روی گزینه Type که در زیر دکمه ضبط قرار دارد، ضربه بزنید. حال روی صفحه نمایش ضربه زده و آیکون بیضی شکلی که در بالای صفحه نمایش قرار دارد را انتخاب کنید تا نوع فونت موردنظر خود را مشخص کنید. برای انتخاب رنگ پس‌زمینه، روی آیکون دایره شکل ضربه بزنید. شما همچنین می‌توانید روی آیکون دوربین ضربه زده و یک عکس را برای پس‌زمینه خود انتخاب کنید، البته اگر مایل باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه استفاده از فونت نستعلیق در این آموزش استوری اینستا می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

آموزش استوری گذاشتن در اینستا - گذاشتن کلیپ در استوری اینستا

برای متن متحرک در استوری اینستاگرام، روی علامت A در بالای صفحه مانند تصویر کلیک کنید.

نحوه استوری گذاشتن در اینستا

 

چگونه در هنگام گذاشتن استوری دوستان خود را تگ کنیم؟

در نحوه و طریقه استوری گذاشتن در اینستا، وقتی متن موردنظر خود را به استوری اضافه کردید، در آخر لازم است تا با استفاده از علامت @ فردی را تگ کنید. اگر آن شخص را قبلا فالو کرده باشید، آیکون ظاهر خواهد شد. تنها کافی است روی آن ضربه بزنید تا فرد موردنظر روی استوری شما تگ شود. تگ سبب می‌شود که یک لینک فعال به پروفایل کاربر موردنظر ایجاد شود. شما می‌توانید حداکثر 10 نفر را به صورت همزمان تگ کنید.

چگونه در اینستا استوری بگذاریم و تگ کنیم؟

 • در نحوه و طریقه استوری گذاشتن در اینستا، استوری خود را ایجاد کنید.
 • در آموزش استوری گذاشتن در اینستاگرام، با ابزار متن علامت @ را تایپ کنید.

چگونه در اینستا استوری بگذاریم و تگ کنیم

 • پس از تایپ کردن این علامت، لیست دوستان شما در پایین ظاهر می‌شود که می‌توانید روی عکس پروفایل دوست مورد نظر خود کلیک کنید.
 • برای راحت تر پیدا کردن دوست خود، حرف اول و دوم آیدی او را هم بعد از علامت @ تایپ کنید.
 • یک روش دیگر برای این کار، استفاده از استیکر منشن Mention است.

متن متحرک در استوری اینستاگرام

 • این استیکر را انتخاب کنید و آیدی دوست خود را تایپ کنید.

هرگاه شما فردی را تگ کردید، این شخص در قسمت دایرکت خود متوجه خواهد شد. بنابراین این روش مناسبی خواهد بود که دوستان خود را از این طریق از استوری خود آگاه کنید. اگر کاربری را منشن (Mention) کردید که شما را فالو نمی‌کند، نوتفیکیشنی در پیام‌های خود در این باره دریافت خواهد کرد.

 

چگونه استوری دیگران را استوری کنیم؟

در آموزش استوری گذاشتن در اینستاگرام، اگر دیگران شما را در استوری خود منشن کرده باشند، با رفتن به قسمت چت‌های آن شخص، گزینه آبی Add to your Story را خواهید دید که با کلیک بر روی آن، می‌توانید استوری دیگران را استوری کنید.

چرا نمیتونم اد استوری کنم؟ ممکن است شما نوتیفیکیشنی از شخص مورد نظر دریافت نکرده باشید که به این معناست که آن شخص شما را به درستی تگ نکرده است.

 

چگونه استوری اینستاگرام خود را با دیگران به اشتراک بگذاریم؟

در این بخش از آموزش Instagram Story به نحوه به اشتراک گذاری استوری‌ها می‌پردازیم. شما حتی می‌توانید استوری دیگر کاربران را نیز با بقیه به اشتراک بگذارید. کافی است روی آیکون دایرکت که در گوشه پایین سمت راست صفحه نمایش استوری قرار دارد، ضربه بزنید. سپس آن دوستی را که مایل هستید این استوری را با او به اشتراک بگذارید، انتخاب کرده، پیغامی برای او بنویسید و سپس روی گزینه Send ضربه بزنید.

هرگاه برای شما یک استوری ارسال شد، این استوری در قسمت پیام‌های دایرکت ذخیره می‌شود. فورا آن را باز کنید چرا که بعد از گذشت 24 ساعت، استوری ناپدید شده و دیگر قادر نخواهید بود آن را ببینید.

اگر تمایل ندارید دیگران استوری شما را با بقیه فالوورهای خود به اشتراک بگذارند، می‌بایست قابلیت به اشتراک گذاری را در این مورد غیرفعال کنید. در منوی تنظیمات به بخش تنظیمات استوری رفته و سپس گزینه Allow Sharing را غیرفعال کنید.

 

چگونه از اینستاگرام در ویندوز استفاده کنیم ؛ آموزش اینستاگرام در ویندوز

آموزش استوری گذاشتن در اینستاگرام / طریقه استوری گذاشتن در اینستا

زمانی قادر بودید که استوری‌ها را تنها از اپلیکیشن موبایل اینستاگرام ببینید، اما در حال حاضر می‌توان استوری‌ها را در وبسایت Instagram.com نیز مشاهده کرد. البته هدایت و ناوبری استوری‌ها در نسخه آنلاین آن کمی با اپلیکیشن موبایل آن تفاوت دارد. روی یک استوری کلیک کنید تا باز شود. حال اگر می‌خواهید این استوری را رد کرده و یا به استوری فرد بعدی هدایت شوید می‌بایست روی فلش‌های سمت راست و چپ صفحه نمایش، کلیک کنید. البته اضافه کردن و ذخیره کردن یک استوری در وبسایت Instagram.com دقیقا مشابه نسخه اپلیکیشن موبایل آن است. برای آموزش نحوه استوری گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر از طریق گوگل کروم، می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

 

ترتیب نمایش استوری های دیگران در فید من بر چه اساسی است؟

گذاشتن استوری در اینستاگرام - طریقه استوری گذاشتن

در پاسخ به این سوال باید گفت که استوری‌ها در فید براساس چند فاکتور مشخص مرتب می‌شوند. برای مثال اگر فردی را بی‌صدا (Mute) کرده باشید، استوری اینستا او به عنوان آخرین مورد در فید شما نمایش داده می‌شود.

فاکتور بعدی خود اینستاگرام است. اینستاگرام سیستمی دارد که پیش‌بینی می‌کند شما دوست دارید چه چیزی را ببینید. خارج از افرادی که فالو کرده‌اید و سیستم اینستاگرام که تشخیص می‌دهد چه چیزی دوست دارید ببینید، استوری‌ها بر اساس زمان مرتب می‌شوند. هر کس که به ‌تازگی استوری گذاشته باشد، در فید اول نمایش داده می‌شود.

اگر اینستاگرام در مورد پیش‌بینی‌های خود اشتباه می‌کند، ممکن است برخی از استوری‌ها را از دست بدهید. تا آنجا که مشخص است در حال حاضر هیچ روشی برای شخصی‌سازی کردن فید استوری وجود ندارد.

 

چگونه به استوری دیگران پاسخ دهیم؟

در پایین استوری اینستاگرام دوست شما مکانی برای نوشتن یک پیام وجود دارد. شما همچنین می‌توانید عکس‌العمل‌های بصری خود را با ارسال عکس و یا ویدیو نشان دهید که در این بخش از آموزش استوری اینستا به این مقوله می‌پردازیم. کافی است روی آیکون دوربین ضربه زده و سپس از خود عکس بگیرید و یا بومرنگ، ویدیو و یا ویدیوی معکوس (Rewind) ضبط کنید. شما می‌توانید این پاسخ تصویری خود را به استیکر، فیلتر و یا ابزار نقاشی مزین کنید.

گذاشتن عکس گالری در استوری - ویرایش استوری بعد از گذاشتن

علاوه براین پاسخ شما به صورت خودکار شامل یک برچسب تصویر استوری است که می‌توانید آن را جابه‌جا کرده و یا تزئین کرد. پس از اتمام کار روی گزینه Send ضربه بزنید. پاسخ شما به اینباکس دوستتان ارسال خواهد شد.

قابل ذکر است امکان پاسخ تنها در مواقعی کار می‌کند که کاربر قابلیت کامنت‌گذاری روی استوری‌های خود را فعال کرده باشد.

 

چگونه استوری اینستا دیگران را نبینیم؟

اگر هر بار که فید اینستاگرام خود را باز می‌کنید، استوری فردی را می‌بینید که چندان به آن تمایل ندارید به ‌راحتی می‌توانید آن را بی‌صدا (Mute) کنید. بر روی آیکون استوری اینستا آن شخص ضربه زده و انگشت خود را نگه دارید. حال پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که در آن گزینه‌ای برای Mute کردن آن فرد وجود دارد.

آموزش استوری گذاشتن - آموزش استوری اینستاگرام

بی‌صدا کردن (Mute) سبب نمی‌شود که کل استوری از دید شما پنهان شود؛ درواقع شما با Mute کردن فردی که موردعلاقه شما نیست، سبب می‌شوید که استوری آن به عنوان آخرین استوری نمایش داده شود. این استوری هرگز به صورت اتوماتیک پخش نخواهد شد مگر آنکه بر روی آن ضربه بزنید. هرگاه قصد داشتید که فردی را از حالت Mute خارج کنید تا استوری آن مطابق حالت عادی نمایش داده شود، می‌بایست این کار را به صورت دستی انجام دهید. کافی است بر روی آیکون Instagram Story فرد موردنظر ضربه زده و انگشت خود را نگاه دارید و گزینه Unmute را انتخاب کنید.

 

چه کسانی استوری اینستا من را می‌بینند؟

در این بخش از آموزش استوری اینستاگرام جدید می‌توانید انتخاب کنید چه افرادی می‌توانند استوری شما را ببینند درحالی‌که تعدادی دیگر را از دیدن استوری خود محروم می‌کنید. به پروفایل خود در اینستاگرام رفته و در صورتی که گوشی شما آیفون است بر روی علامت خورشید و در اندروید بر روی علامت سه نقطه که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد، ضربه بزنید. از منوی باز شده گزینه Story Settings را انتخاب کرده و سپس روی عبارت Hide My Story From ضربه بزنید. حال نام کاربرانی را که مایل نیستید استوری شما را ببینند، علامت زده و سپس روی Done ضربه بزنید. این افراد همچنان می‌توانند پست‌ها و پروفایل شما را ببینند اما به استوری شما دسترسی نخواهند داشت.

چگونه به استوری قبلی استوری جدید اضافه کنیم - استوری گذاشتن در اینستاگرام

علاوه بر این، می‌توانید تعیین کنید که چه کسانی نمی‌توانند روی استوری شما برایتان پیام ارسال کنند. به پروفایل خود رفته و در قسمت تنظیمات که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد، ضربه بزنید. در قسمت Story Settings می‌توانید گزینه Everyone را انتخاب کنید که در این حالت همه می‌توانند در استوری شما برایتان پیام ارسال کنند. اما اگر گزینه People You Follow را انتخاب کنید، تنها افرادی قادر به ارسال پیام روی استوری شما هستند که آنها را فالو کرده باشید. در صورتی که گزینه Off را انتخاب کنید، هیچکس نخواهد توانست برای شما در استوری، پیام ارسال کند.

 

چگونه کامنت‌های استوری اینستا را محدود کنیم؟

چگونه در استوری ساعت بزنیم - نحوه استوری گذاشتن در اینستا

اگر تمایل دارید افرادی که از آنها متنفر هستید پست‌ها و استوری‌های شما را ببینند اما نتوانند برای شما پیغامی ارسال کنند، به ‌راحتی می‌توانید از ارسال پیام آنها ممانعت کنید.

طریقه هاید استوری گذاشتن در اینستا این است که بر روی آیکون خود که در گوشه پایین سمت راست صفحه نمایش قرار دارد، ضربه بزنید و سپس مسیر Menu > Comments option > Allow Comments From را طی کنید. در این قسمت گروهی از فالوورهایتان را که مایل هستید از آنها پیامی برای شما ارسال شود را انتخاب کنید. در قسمت Comments > Block Comments From می‌توانید کامنت‌های افرادی را که مایل نیستید، مسدود کنید. حال در نوار جستجو نام فرد موردنظر را جستجو کرده و در پروفایل آن روی Block button ضربه بزنید.

 

چگونه استوری اینستا خود را دانلود کنیم؟

در این بخش از آموزش استوری اینستا به نحوه دانلود آن می‌پردازیم. اگر به یکی از استوری‌های خود خیلی علاقه دارید و دوست ندارید که آن را از دست بدهید کافی است آن را برای خود دانلود کنید. استوری خود را باز کرده و روی علامت سه نقطه که در گوشه پایین سمت راست قرار دارد، ضربه بزنید. حال گزینه Save Photo را انتخاب کنید.

 

نحوه و طریقه استوری گذاشتن در اینستا این ایست که شما می‌توانید استوری‌های خود را به صورت اتوماتیک در گالری گوشی خود ذخیره کنید. در صفحه پروفایل خود روی Menu ضربه بزنید. حال Story Settings را انتخاب کنید. در زیر عنوان Camera، گزینه Always Save Photos and Videos را در حالت فعال قرار دهید. همچنین می‌توانید در صفحه استوری گذاشتن در اینستا روی علامت چرخ‌دنده ضربه زده و گزینه Always Save Photos and Videos را روشن کنید. از این پس هرگاه که یک Instagram Story ساختید، تصاویر و ویدیوها به صورت اتوماتیک در گالری گوشی شما ذخیره خواهد شد. البته در iOS این امکان وجود دارد که کاربر کل استوری اینستاگرام خود را به عنوان یک ویدیو در گالری گوشی خود ذخیره کند.

 

چگونه استوری را به یک پست عادی تبدیل کنیم؟

اگر قصد دارید که همه فالوورها عکس‌ها و ویدیوهای به‌کار رفته در استوری شما را برای همیشه ببینند، می‌توانید آنها را به عنوان یک پست عادی به اشتراک بگذارید. استوری خود را باز کرده و روی علامت سه نقطه که در گوشه پایین سمت راست قرار دارد، ضربه بزنید. حال گزینه Share as Post را انتخاب کنید. شما می‌توانید به این تصاویر، فیلتر، کپشن، لوکیشن و برچسب نیز اضافه کنید. پس از اتمام کار خود روی گزینه Share ضربه بزنید.

حال این عکس و ویدیو در صفحه پروفایل شما در کنار سایر پست‌های معمولی دیگر، نمایش داده می‌شود. در نظر داشته باشید در این قسمت اقدامات امنیتی که در بخش استوری گذاشتن در اینستا وجود دارد، قابل استفاده نیست و همه فالوورها قادر به دیدن این پست‌ها خواهند بود.همچنین می‌توانید استوری خود را آرشیو کرده و یا آن را در دسته استوری‌های محبوب خود، برجسته و مشخص سازید. برای آموزش جامع آرشیو اینستاگرام می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

 

چگونه آمار بازدیدهای استوری اینستاگرام خود را ببینیم؟

چگونه در اینستاگرام استوری بگذاریم

اگر کنجکاو هستید که بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام خود را ببینید، کافی است در استوری خود به سمت بالا سوایپ کنید. در پایین صفحه نمایش تعداد و نام کاربرانی که استوری شما را دیده‌اند، نمایش داده می‌شود. اگر از تعداد پایین بینندگان استوری خود احساس خجالت می‌کنید باید بگوییم که این اطلاعات را تنها خود شما می‌بینید.

اگر در این لیست نام کاربری را مشاهده کردید که دوست ندارید استوری‌های شما را ببیند، کافی است روی علامت سه نقطه که در کنار اسم آن فرد وجود دارد ضربه زده و گزینه [Hide Story From [username را انتخاب کنید. همچنین، برای مشاهده جزییات بیشتر از آمار بازدیدهای استوری اینستا خود به این صفحه مراجعه نمایید.

چگونه پست‌های قدیمی را استوری کنیم؟

گذاشتن عکس کامل در استوری اینستاگرام

برای به اشتراک گذاشتن مجدد پست‌های قدیمی خود در قالب استوری اینستا می‌توانید از کلید Share مربوط به هر پست اضافه کرده و سپس گزینه Add to Story را انتخاب نمایید. برای نحوه و طریقه استوری گذاشتن در اینستا، توجه داشته باشید که اگر پست دیگران را به استوری خود اضافه کنید، دیگران توانایی مشاهده پروفایل آن‌ها را خواهند داشت. اگر دوستانتان استوری جدیدی که شما در آن تگ شده‌اید به اشتراک بگذارند، به شما امکان انتشار مجدد آن در استوری اینستاگرام خودتان نیز داده می‌شود.

 

قابلیت جدید Instagram Reels چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

 چطور در اینستا استوری بگذاریم

به تازگی، قابلیت جدیدی به برنامه اینستاگرام اضافه شده که امکان خلق ویدیوهای 15 ثانیه‌ای کوتاه و تدوین آن‌ها با ابزارهای صوتی و تصویری جذاب را به کاربران می‌دهد. در ادامه می‌توانید آموزش ساخت کلیپ‌های جذاب و دوست‌داشتنی را مطالعه کنید.

 • در آموزش استوری گذاشتن در اینستاگرام، ابتدا گزینه Reels را از قسمت پایینی دوربین اینستاگرام انتخاب نمایید. در این حالت، مجموعه‌ای از ابزارهای متنوع در سمت چپ صفحه خواهید دید.
 • با ابزار Audio می‌توانید موسیقی یا فایل صوتی مورد نظر خود را به کلیپ اضافه کنید. امکان انتخاب آهنگ‌های موجود در اینستاگرام یا افزودن فایل‌های شخصی جدید وجود دارد. توجه کنید که فایل‌های جدید به اسم شما در فضای اینستا ثبت شده و اگر اکانتتان شخصی نباشد، دیگران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.
 • از افکت‌های AR می‌توانید برای افزودن جلوه‌های جالب بصری به کلیپ خود بهره ببرید.
 • با استفاده از ابزار Timer and Countdown، شمارش معکوسی را برای آغاز فرآیند ثبت ویدیو انتخاب نمایید.
 • ابزار Align به شما امکان اتصال پیوسته کلیپ‌هایتان را می‌دهد.
 • با کمک ابزار Speed نیز می‌توانید سرعت محتوای صوتی و تصویری خود را تنظیم کنید.

توجه داشته باشید که با نگه داشتن کلید مربوط به ضبط فیلم، نواری مخصوص به تعداد و زمان ویدیوهای شما در بالای صفحه به نمایش درخواهد آمد. مشخصا گر اکانت شما پابلیک باشد، ویدیوهایتان در بخش Explore کاربران ظاهر شده و همه می‌توانند آن‌ها را ببینند. اگر اکانت شخصی نیز داشته باشید، امکان مشاهده کلیپ‌هایتان تنها برای فالوورهایتان میسر است. شما می‌توانید Reel خود را از طریق استوری یا پیام خصوصی با دیگران به اشتراک بگذارید؛ توجه داشته باشید که این کلیپ‌ها نیز پس از 24 ساعت پاک خواهند شد.

ترفندهای استوری اینستاگرام

پس از دریافت پاسخ سوال «چگونه در اینستا استوری بزاریم» در قسمت اول، در این بخش می‌توانید با شماری از ترفندهای جالب و جذاب استوری اینستا و نحوه و طریقه استوری گذاشتن در اینستا آشنا شوید؛ ترفند های استوری اینستاگرام که منجر به استفاده مفید و کاربردی شما از این ویژگی خواهند شد.

 

کمک به دیگران ؛ نیمه روشن استوری گذاشتن در اینستا

اگر می‌بینید فردی یک ویدیوی لایو گذاشته و در آن از خودکشی و یا آزار به خود حرف می‌زند، می‌توانید با استفاده از ویژگی گزارش دادن اینستاگرام به آن شخص کمک کنید. روی گزینه منو که در کنار گزینه Write a Message در پایین صفحه قرار دارد، ضربه بزنید و مسیر Report > It’s inappropriate > Self injury را طی کنید.

نحوه استوری گذاشتن در اینستاگرام

حال پیغامی روی صفحه نمایش فردی که این ویدیو را گذاشته ظاهر می‌شود که از او می‌خواهد با یک داوطلب تلفنی صحبت کند. البته اگر احساس می‌کنید که این فرد در معرض خطر فوری است بهتر است با پلیس محله خود تماس بگیرید.

 

به راحتی از جزییات به‌روزرسانی‌های جدید اینستاگرام آگاه شوید

نحوه گذاشتن استوری - استوری اینستاگرام چیست

جالب است بدانید که حساب رسمی اینستاگرام نیز از استوری استفاده می‌کند. این کمپانی به محض آنکه یک ویژگی جدید را به اپلیکیشن خود اضافه می‌کند، اطلاعات مربوط به این ویژگی را از طریق استوری گذاشتن در اینستا به اطلاع کاربران خود می‌رساند. شما این استوری را همانند سایر استوری‌های دوستان خود خواهید دید با این تفاوت که در بالای آن کلمه New درج شده است. پس از آنکه این استوری را باز کرده و دیدید، از دید شما پنهان خواهد شد. بنابراین اگر تمایل دارید که برای بار دوم این استوری اینستاگرام را مشاهده کنید، کافی است در فید استوری اینستا خود به سمت چپ سوایپ کنید. برای اطلاع از آخرین تغییرات برنامه، به وبلاگ اینستاگرام مراجعه نمایید.

 

سوالات متداول

چگونه در اینستا استوری بگذاریم که فقط یک نفر ببیند؟

شما می‌توانید از استوی کلوز فرند استفاده کنید و فقط آن شخص را به لیست کلوز فرند خود اضافه کنید.

چگونه لینک یوتیوب را در استوری اینستاگرام بگذاریم

اگر 10 هزار دنبال کننده ندارید، به استیکرها در قسمت استوری بروید. گزینه لینک را انتخاب کنید و لینک خود را در آن جایگذاری کنید. سپس روی Done کلیک کنید. لینک شما آماده است.

چگونه در استوری ساعت بزنیم؟

عکس‌های قدیمی‌تر موجود در گالری گوشی به صورت اتوماتیک استیکر تاریخ می‌گیرند. شما می‌توانید به‌واسطه درگ کردن این استیکر، آن را جابه‌جا کنید و یا با ضربه زدن روی آن، رنگ این استیکر را عوض کنید.

 

سخن پایانی

 

در این مطلب به تمامی نحوه و طریقه های استوری گذاشتن در اینستا پرداخته و به سوالاتی چون «چگونه در اینستا استوری بگذاریم» پاسخ دادیم. بدون شک،‌ اینستاگرام محبوب‌ترین شبکه اجتماعی حال حاضر در کشورمان بوده و نحوه و طریقه استوری گذاشتن در اینستا نیز راه مورد علاقه مخاطبان برای به‌اشتراک‌گذاری لحظه‌های زندگی‌شان در این شبکه است. نظر شما در مورد تاثیر استوری اینستاگرام بر محیط این شبکه اجتماعی چیست؟ آیا آموزش استوری گذاشتن در اینستاگرام را مفید می‌دانید؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران14 دیدگاه
avatar
دانلود اینستاگرام ...
.
30 فروردین 1398، 09:36
پاسخ
0
0
ممنونم از آموزش عالیتون تشکر
avatar
رقیه رنجبری
.
30 فروردین 1398، 16:30
پاسخ
0
0
@دانلود اینستاگرام از بازار
سلام دوست عزیز از اینکه مطلب آموزشی مورد توجه شما قرار گرفته، خوشحالیم. موفق باشید
avatar
Omid
.
17 مرداد 1398، 17:10
پاسخ
0
0
جالب بود
avatar
مهشید
.
21 مرداد 1398، 15:20
پاسخ
0
0
سلام و خسته نباشید.مرسی از آموزش خوبتون اکانت من جدید هست ولی قابلیت add post to your story رو نداره ؟؟؟؟؟ حال باید چیکار کنم درست شه ؟؟ لطفا راهنمایی کنید
avatar
رضا
.
22 مرداد 1398، 19:27
پاسخ
0
0
سلام.آیا میشه تو لایو اینستاگرام یه عکس پذاشت که فقط عکس نمایش داده بشه؟
avatar
توماج تیموری
.
24 مرداد 1398، 01:08
پاسخ
0
0
@رضا
سلام دوست عزیز. تا جایی که اطلاع داریم این کار امکان پذیر نیست.
avatar
hossein
.
30 مهر 1398، 14:36
پاسخ
0
0
استوری اینستاگرام من خیلی از این اپشن هارو نداره.اخرین ورژنش رو هم نصب کردم.مشکل چیه؟
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021
plaza-ads