تاثیر سئو بر رونق کسب و کار آنلاین

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سئو سایت موثرترین و مقرون به صرفه ترین راه برای درک و رسیدگی به مشتریان در لحظات مهم است. بسیاری از برندها و کسب‌وکارها می‌دانند که برای ویژگی‌های دیجیتال خود به سئو نیاز دارند، و آگاهند به مزایایی که از سئو انجام شده به دست خواهند آورد. سئو مطمئناً قابلیت جستجو و دید کلی یک وب سایت را بهبود می بخشد، اما چه ارزش واقعی دیگری ارائه می دهد؟ چرا اهمیت سئو به این شکل که هست در حال افزایش است؟

 جستجوی ارگانیک اغلب منبع اصلی ترافیک وب سایت است

جستجوی ارگانیک بخش بزرگی از عملکرد وب‌سایت اکثر کسب‌وکارها و یک جزء حیاتی از قیف خریدار است و در نهایت باعث می‌شود کاربران یک تبدیل یا تعامل را تکمیل کنند. همانطور که بازاریابان می‌دانند، گوگل نسبت به رقبایی مانند Yahoo، Bing، Baidu، Yandex،DuckDuckGo  و بسیاری دیگر از رقبا ، سهم قابل توجهی از بازار جستجو را در اختیار دارد.( چیزی در حدود 93 درصد) این بدان معنا نیست که همه موتورهای جستجو به دیده شدن یک برند کمک نمی کنند بلکه آنها نیز تاثیرات خود را دارند. فقط گوگل بخش قابل توجهی از کل بازار جستجو را در اختیار دارد. با این وجود، گوگل یک رهبر واضح است و بنابراین پیروی از دستورالعمل های آن مهم است. اما بخش باقی مانده از بازار که متعلق به موتورهای دیگر است برای برندها نیز ارزشمند است این امر به ویژه در مورد برندهایی که موتورهای جستجوی صوتی، بصری و عمودی نقش اساسی دارند، صادق است . گوگل، به عنوان پربازدیدترین وب سایت در جهان (و به طور خاص در ایالات متحده)، همچنین با بیش از 1 میلیارد کاربر، محبوب ترین ارائه دهنده ایمیل در سراسر جهان است. یوتیوب دومین موتور جستجوی بزرگ است و بیش از 2 میلیارد نفر حداقل یک بار در ماه به آن مراجعه میکنند. ما می دانیم که اکثریت واضح جهان با دسترسی به اینترنت حداقل یک بار در روز برای دریافت اطلاعات به گوگل مراجعه می کنند. قابل مشاهده بودن به عنوان یک منبع قابل اعتماد توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو همیشه به نفع یک برند است. سئوی با کیفیت و یک وب سایت با کیفیت، برندها را به صفحه اول SERP می برد.

فهرست عناوین مطلب:

 SEO باعث ایجاد اعتماد و اعتبار می شود

هدف هر سئوکار با تجربه، ایجاد یک پایه قوی برای یک وب سایت زیبا با تجربه کاربری تمیز و موثر است که به لطف اعتماد و اعتبار برند و ویژگی های دیجیتال آن، به راحتی در جستجو قابل کشف و مشاهده باشد. عناصر بسیاری در ارتقاع رتبه در مورد موتورهای جستجو مانند گوگل نقش دارند. علاوه بر عوامل ذکر شده در بالا، اختیارات در طول زمان در نتیجه جنبه هایی مانند:

 • لینک سازی داخلی و خارجی
 • رفتار مثبت کاربر
 • سیگنال های یادگیری ماشین
 • عناصر و محتوای بهینه روی صفحه

نیز بر روی رتبه بندی تاثیر گذار اند. اما ایجاد این جایگاه بیشتر از سایر بهینه‌سازی‌های دیجیتال، اگر نگوییم همه، برای یک برند مفید است. مشکل این است که ایجاد اعتماد و اعتبار یک شبه غیرممکن است. درست مانند زندگی واقعی که اقتدار در طول زمان به دست می آید و ساخته می شود. پیروی از دستورالعمل های گوگل برای اطمینان از نتایج موفقیت آمیز بسیار مهم است. تثبیت یک برند به عنوان یک مرجع، نیازمند صبر، تلاش و تعهد است و متکی بر ارائه یک محصول یا خدمات ارزشمند و با کیفیت است که به مشتریان اجازه می دهد به یک برند اعتماد کنند.

تاثیر سئو بر رونق کسب و کار آنلاین

سئو بهترین راه برای درک صدای مشتریست

از درک تغییرات بازار کلان تا درک هدف مصرف کننده در جزئیات، سئو به ما می گوید که مشتریان چه می خواهند و چه نیازی دارند. داده‌ها و قالب‌های  SEOگفتاری یا کلامی سیگنال‌های واضحی از قصد و رفتار کاربر به ما می‌دهد. این کار را به طرق مختلف انجام می دهد:

 • داده های پرس و جو را جستجو کنید.
 • تجزیه و تحلیل SERP
 • داده های تجزیه و تحلیل و بینش هوش مصنوعی

 SEO خوب همچنین به معنای تجربه کاربری بهتر است

تجربه کاربری به اولویت اول هر بازاریاب تبدیل شده است. همه خواهان رتبه بندی ارگانیک بهتر و حداکثر دید هستند. با این حال، تعداد کمی متوجه می شوند که تجربه کاربری بهینه بخش بزرگی از رسیدن به آنجا است. گوگل یاد گرفته است که چگونه یک تجربه کاربری خوب یا نامطلوب را تفسیر کند و یک تجربه کاربری مثبت به عنصری اساسی برای موفقیت یک وب سایت تبدیل شده است.دیک مثال واضح از ایجاد یک تجربه کاربری مستحکم این است که چگونه گوگل بیشتر و بیشتر به موتور پاسخگویی تبدیل شده است که داده‌های جستجو شده را مستقیماً در SERPs (صفحات نتایج موتور جستجو) ارائه می‌کند. هدف این است که به کاربران اطلاعاتی را که به دنبال آن هستند با کلیک کمتر، سریع و آسان ارائه دهند. سئوی باکیفیت تجربه کاربری مثبتی را در بر می گیرد و از آن به نفع یک برند استفاده می کند.

سئوی محلی به معنای افزایش تعامل، ترافیک و تبدیل است

با افزایش و تسلط رو به رشد ترافیک موبایل،  جستجوی محلی  به بخش اساسی موفقیت کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​تبدیل شده است. هدف سئوی محلی بهینه‌سازی ویژگی‌های دیجیتال شما برای یک محدوده خاص است ، بنابراین افراد می‌توانند به سرعت و به راحتی شما را پیدا کنند و آنها را یک قدم به خرید نزدیک‌ تر کنند. بهینه ‌سازی ‌های محلی بر محله‌ ها، شهرک ‌ها، شهر ها، مناطق و حتی ایالت‌ های خاص تمرکز می‌کنند تا یک رسانه مناسب برای پیام‌ رسانی یک برند در سطح محلی ایجاد کنند. متخصصان سئو این کار را با بهینه‌سازی وب‌سایت برند و محتوای آن، از جمله نقل ‌قول ‌های محلی و  بک لینک‌ها، و همچنین فهرست‌های منطقه ‌ای مرتبط با مکان و بخش تجاری که یک برند به آن تعلق دارد، انجام می‌دهند.  همچنین باید تاکید زیادی بر نظرات کاربران در گوگل و همچنین سایر سایت‌های بررسی  مانندYelp،Home Advisor و  Angie’s Listبسته به صنعت وجود داشته باشد.

SEO بر چرخه خرید تأثیر می گذارد

تحقیقات در حال تبدیل شدن به یک عنصر حیاتی سئو است و اهمیت تحقیق در زمان در حال افزایش است. استفاده از تاکتیک‌های سئو برای انتقال پیام‌های خود برای معاملات خوب، محصولات و خدمات نوآورانه، اهمیت و قابل اعتماد بودن آنچه به مشتریان ارائه می‌دهید، بازی را تغییر خواهد داد و همچنین بدون شک در صورت انجام صحیح، بر چرخه خرید تأثیر مثبت خواهد گذاشت. برندها باید در مکان هایی که مردم به آنها نیاز دارند قابل مشاهده باشند تا ارتباطی شایسته ایجاد شود. سئوی محلی این دید را افزایش می‌دهد و به مشتریان احتمالی اجازه می‌دهد تا پاسخ‌ها و کسب‌ و کار هایی را که این پاسخ ‌ها را ارائه می ‌دهند، بیابند.

SEO به طور مداوم در حال بهبود است و بهترین روش ها همیشه به روز می شوند

اجرای تاکتیک های سئو در وب سایت یک برند و ویژگی های دیجیتال آن بسیار خوب است. با این حال، اگر این یک تعامل کوتاه ‌مدت باشد (محدودیت‌های بودجه و غیره) و سایت در طول زمان مجدداً ارزیابی نشود، به آستانه‌ای می‌رسد که به دلیل موانع دیگر نمی‌تواند بهبود. فعال بودن و نظارت بر تغییرات قابل توجه الگوریتم همیشه به نفع برندهایی است که این کار را انجام می دهند. ما می دانیم که گوگل هزاران تغییر الگوریتم را در سال انجام می دهد. اگر خیلی عقب بمانید، بازگشت به صدر سخت خواهد بود.

سئو روابط عمومی است

سئو به ایجاد ارزش ویژه بلندمدت برای برند شما کمک می کند. یک رتبه خوب و یک موقعیت مطلوب به ارتقای نمایه برند شما کمک می کند. مردم اخبار و موارد مرتبط را جستجو می کنند و داشتن یک استراتژی سئو و روابط عمومی خوب به این معنی است که برند شما دیده می شود. داشتن یک تجربه کاربری خوب در وب سایت شما به این معنی است که پیام های شما شنیده می شود و محصولات یا خدمات شما به فروش می رسند.

سئو یک استراتژی بلند مدت است

سئو می تواند تأثیر قابل توجهی در سال اول انجام اقدامات داشته باشد و بسیاری از این اقدامات تأثیری خواهند داشت که بیش از چندین سال طول می کشد. همانطور که بازار در حال تحول است، بهتر است روندها و تغییرات را از نزدیک دنبال کنید و سئو سایت خود را مطابق با تغییرات روز بهینه سازی نمایید. هر چه زمان، تلاش و بودجه سئو بیشتر باشد، یک وب سایت بهتر و طولانی تر می تواند یک رقیب شایسته در بازار خود باشد.

قابل سنجش است

سئو قابل اندازه گیری است. در حالی که سئو همان بازگشت سرمایه آسان برای محاسبه را مانند ادوردز را ارائه نمی دهد، می توانید تقریباً هر چیزی را با ردیابی و تجزیه و تحلیل مناسب اندازه گیری کنید.  برندها همچنین می‌خواهند بدانند و بفهمند که کجا بودند، کجا هستند، و از نظر عملکرد دیجیتالی به کجا می‌روند، به ‌ویژه برای سئو وقتی که از شخص/شرکتی هزینه می‌ گیرند تا سئو را بر روی وبسایت اجرا کنند. هیچ راه بهتری برای نشان دادن موفقیت سئو نیز وجود ندارد. اما، البته، همه ما می دانیم که داده ها هرگز دروغ نمی گویند و میتوان با استفاده از ابزار های گوناگون پیشرفت وبسایت را اندازه گیری نمود.

نتیجه گیری

همانطور که پیش تر نیز باهم سئو و تاثیر آن بر رونق کسب و کار را مورد بررسی قرار دادیم و دانستیم که سئو برای هر کسب و کاری امری ضروری به شمار میرود. اگر به فکر بهبود کسب و کار خود هستید بهتر است که سئو سایت خود را جدی بگیرید. برای گرفتن بهترین نتیجه و یا یک پله عقب تر، طراحی سایت مطابق با نیاز خود بهتر است با کارشناسان ما تماس بگیرید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021