نوار وظیفه ویندوز چیست؟ | آموزش تغییر تنظیمات Taskbar در ویندوز

نوار وظیفه ویندوز چیست؟ | آموزش تغییر تنظیمات Taskbar در ویندوز
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

نوار وظیفه ویندوز (Taskbar) نواری است که از نسخه‌های قدیمی کامپیوتر های ویندوزی تا آخرین نسخه محلی برای نمایش برنامه‌های در حال استفاده یا ایجاد میان‌بر برای برنامه‌هایی بوده که بیشتر از همه از آن‌ها استفاده می‌کردید. نوار وظیفه به اندازه قابل توجهی قابل شخصی‌سازی است و می‌توانید آن را به دلخواه خود تنظیم کنید.

تسکبار ویندوز یک بخش عالی برای منظم کردن برنامه‌هایی است که زیاد از آن‌ها استفاده می‌شود یا در حال اجرا هستند. این بخش یکی از قسمت‌های ثابت ویندوز و از بخش‌های پرکاربرد آن است که کار بدون آن برای کاربران غیر قابل تصور است. مایکروسافت این امکان را فراهم آورده تا شما تنظیمات تسک بار ویندوز را تغییر داده و آن را به شکل دلخواه خود درآورید. در این ویدیو به آموزش تنظیمات Taskbar ویندوز 11 می‌پردازیم.

در ادامه می‌خوانید

تنظیمات نوار وظیفه در ویندوز 11

پس از نصب ویندوز 11 اولین چیزی که متوجه آن می‌شوید تغییراتی است که به نوار وظیفه داده شده است. حالا آیکون‌ها به شکل سیستم‌عامل مک، در وسط نوار قرار گرفتند و آیکون کورتونا هم دیگر به صورت پیش‌فرض جزو آیکون‌های تسک‌بار نیست. اما این تغییرات تازه موارد کوچک و ابتدایی هستند. اگر می‌خواهید taskbar را تغییر دهید می‌توانید در ادامه از اموزش نوار وظیفه کامپیوتر ویندوز 11 کمک بگیرید.

1. حذف آیکون های پیش فرض

برخی از آیکون‌های نوار وظیفه ویندوز 11 با راست کلیک و Unpin کردن حذف نمی‌شوند. برای حذف کردن این آیکون‌ها، روی نوار وظیفه راست کلیک و گزینه Taskbar settings را انتخاب کنید.

نوار وظیفه ویندوز - taskbar کامپیوتر

در بالای صفحه می‌توانید تمام آیتم‌هایی که به شکل پیش‌فرض در نوار وظیفه نشان داده می‌شوند را مشاهده کنید. با کلیک روی گزینه روبه‌رویشان می‌توانید آن‌ها را فعال یا غیرفعال کنید.

نوار وظیفه ویندوز - taskbar کامپیوتر

اگر گزینه روی On باشد، آیکون در نوار وظیفه نشان داده می‌شود و اگر روی Off باشد مخفی می‌شود.

2. انتقال آیکون ها به سمت چپ

اگر جزو افرادی هستید که از انتقال آیکون‌های نوار وظیفه به وسط راضی نیستید و می‌خواهید آیکون‌ها به همان شکل قدیمی و در سمت چپ نوار وظیفه چیده شوند می‌توانید مانند بالا، روی نوار راست کلیک و گزینه Taskbar settings را انتخاب کنید. در صفحه تنظیمات، به پایین صفحه بیایید و وارد بخش Taskbar behaviors شوید.

نوار وظیفه ویندوز - taskbar کامپیوتر

حالا در قسمت Taskbar alignment مانند تصویر بالا Left را انتخاب کنید تا آیکون‌ها به سمت چپ منتقل شوند.

3. فعال سازی قابلیت مخفی کردن خودکار

یکی از ویژگی‌های کاربردی ویندوزهای قبلی و ویندوز 10 امکان مخفی کردن خودکار نوار وظیفه بود. به این ترتیب نوار وظیفه از قسمت پایین صفحه حذف می‌شد اما به محض اینکه نشانگر ماوس را به پایین صفحه انتقال می‌دادید، این نوار دوباره ظاهر می‌شد. اما چگونه نوار وظیفه را در ویندوز 11 مخفی کنیم؟

نوار وظیفه ویندوز - taskbar کامپیوتر

در این نسخه هم چنین قابلیتی وجود دارد اما نحوه فعال کردنش تغییر کرده است. برای مخفی کردن نوار وظیفه، ابتدا مانند قبل روی تسک بار راست کلیک و Taskbar settings را انتخاب کنید. حالا دوباره به قسمت Taskbar behaviors بروید و این بار درست زیر بخش Taskbar alignment، گزینه Automatically hide the taskbar را تیک بزنید.

4. شفاف کردن نوار وظیفه

مانند ویندوز 10 در نسخه جدید هم می‌توانید نوار وظیفه را شفاف کنید. باید این کار را از بخش تنظیمات انجام دهید. بنابراین به Settings بروید و گزینه Personalization را از پنل سمت چپ انتخاب کنید. حالا از بخش سمت راست گزینه Colors را انتخاب کنید.

نوار وظیفه ویندوز - taskbar کامپیوتر

در صفحه بعدی فقط کافی است مثل تصویر زیر گزینه Transparency effects را فعال و روی On بگذارید.

نوار وظیفه ویندوز - taskbar کامپیوتر

5. مخفی کردن آیکون های سینی سیستم (System Tray)

شاید تا به حال این سوال برایتان پیش آمده باشد که به ناحیه سمت راست نوار وظیفه چه می گویند؟ این قسمت سینی سیستم یا System Tray نام دارد. در نسخه‌های قبلی ویندوز می‌توانستید به راحتی آیکون‌های سینی سیستم در سمت راست نوار وظیفه را از خود نوار وظیفه مخفی کنید یا نمایش دهید. در ویندوز 11 اما علاوه بر اینکه نام System Tray به Taskbar corner overflow تغییر پیدا کرده، تنظیمات مربوط به آن هم به صفحه تنظیمات تسک بار انتقال پیدا کرده است.

نوار وظیفه ویندوز - Lock the taskbar چیست

برای مدیریت این قسمت دوباره به تنظیمات تسک‌بار بروید. در آنجا یک بخش جداگانه به نام Taskbar corner overflow وجود دارد که با کلیک روی آن می‌توانید تمام آیکون‌هایی که در این قسمت نوار وظیفه وجود دارد را ببینید. حالا برای مخفی کردن یا نشان دادن هرکدام از آن‌ها کافی است از سمت راست، On یا Off را انتخاب کنید.

6. غیرفعال کردن دکمه نمایش دسکتاپ

در ویندوز 11 دکمه نمایش دسکتاپ هم خیلی کوچکتر شده و هم در نسخه‌های اولیه برخلاف ویندوز 10 با بردن نشانگر ماوس روی آن، دسکتاپ را نشان نمی‌دهد و باید رویش کلیک کنید. اگر به این ویژگی علاقه ندارید می‌توانید کلا آن را غیرفعال کنید. برای انجام این کار به صفحه تنظیمات تسک‌بار بروید و وارد قسمت Taskbar behaviors شوید.

taskbar کامپیوتر - نوار وظیفه کامپیوتر کدام است

در اینجا باید تیک گزینه Select the far corner of the taskbar to show the desktop را بردارید.

7. تغییر رنگ نوار وظیفه

در ویندوز 11 می‌توانید یک رنگ دلخواه برای نوار وظیفه انتخاب کنید. کافی است به Settings بروید و از آنجا گزینه Personalization و سپس Colors را انتخاب کنید.

نوار وظیفه ویندوز - اموزش نوار وظیفه کامپیوتر

حالا در بخش Choose your mode حالت Custom و در بخش Choose your default Windows mode حالت Dark را انتخاب کنید.

taskbar کامپیوتر - وظیفه فرمان pin to taskbar

سپس به پایین صفحه بروید و گزینه Show accent color on Start and taskbar را فعال کنید.

نوار وظیفه ویندوز - اجزای نوار taskbar چیست

در ادامه Accent color را روی Manual بگذارید و حالا هر رنگی که می‌خواهید را برای نوار وظیفه انتخاب کنید.

نوار وظیفه ویندوز - taskbar کامپیوتر

اگر از هیچکدام از رنگ‌ها خوشتان نیامد می‌توانید روی Custom colors کلیک کنید و هر رنگی که دوست داشتید را انتخاب کنید.

تنظیمات نوار وظیفه در ویندوز 10

با وجود عرضه ویندوز 11 همچنان ویندوز 10 محبوب‌ترین سیستم‌عامل مایکروسافت به حساب می‌آید و هنوز هم کاربران بسیار زیادی از آن استفاده می‌کنند. به همین دلیل در این قسمت به طور کامل‌تری به تنظیمات تسکبار ویندوز 10 و نحوه تغییر آن می‌پردازیم.

1. تغییر مکان نوار وظیفه ویندوز 10

نوار وظیفه ویندوز 10 به صورت پیش فرض در پایین صفحه قرار دارد اما شما می‌توانید آن را به هر قسمتی از صفحه که خواستید جابجا کنید. برای جابجایی نوار وظیفه در ویندوز 10، در قسمت خالی نوار ابزار پایین ویندوز 10 راست کلیک کرده و Taskbar Settings را انتخاب کنید.

نوار وظیفه ویندوز - taskbar کامپیوتر

در پنجره باز شده به قسمت Taskbar location on screen رفته و قسمتی که می‌خواهید نوار وظیفه در آنجا قرار بگیرد را انتخاب و روی آن کلیک کنید.

2. مخفی کردن نوار وظیفه در ویندوز 10

شاید شما از آن دست کاربرانی باشید که مایل به حضور دائمی نوار وظیفه ویندوز روی صفحه دسکتاپ خود نباشید و بخواهید از تصویر تمام صفحه دسکتاپ خود استفاده کنید. در ویندوز 10 هم مانند ویندوز 11 می‌توانید نوار وظیفه را با فعال سازی قابلیت مخفی کردن خودکار از دید پنهان کنید. برای انجام این کار روی نوار وظیفه راست کلیک و Taskbar settings را انتخاب کنید.

نوار وظیفه ویندوز - taskbar کامپیوتر

حالا فقط کافی است گزینه Automatically hide the Taskbar in desktop mode را فعال کنید. اگر در حالت تبلت از ویندوز استفاده می‌کنید گزینه زیر آن یعنی Automatically hide the Taskbar in tablet mode را انتخاب کنید. حالا نوار وظیفه تنها زمانی که نشانگر ماوس را به قسمتی که قبلا نوار در آنجا قرار داشت انتقال دهید، نشان داده می‌شود.

3. تنظیم اندازه آیکون ها

اگر می‌خواهید بدانید چگونه می‌توانید آیکون‌های نوار وظیفه را کوچک کنید، ویندوز یک گزینه اختصاصی برای انجام این کار دارد. کافی است گزینه Use small Taskbar buttons را در بخش تنظیمات Taskbar ویندوز 10 فعال کنید. افزون بر این فرمان Pin to taskbar هم وظیفه پین کردن یا چسباندن آیکون‌ها به Taskbar کامپیوتر را دارد و می‌توانید با کشیدن و رها کردن آیکون برنامه موردنظرتان آن را به نوار وظیفه اضافه کنید.

4. نگاه به دسکتاپ

آیا می‌خواهید بدون بستن یا پایین زدن پنچره‌های خود به دسکتاپ خود نگاه کنید؟ برای این کار کافی است گزینه Use Peek to preview the desktop when you move your mouse to the Show desktop button at the end of the taskbar را از قسمت تنظیمات تسکبار، روشن کنید.

نوار وظیفه ویندوز - taskbar کامپیوتر

با این کار هنگامی که موس خود را به پایین و سمت راست صفحه می‌برید، دسکتاپ ظاهر می‌شود و وقتی دور کنید دوباره مخفی می‌شود و صفحه‌ای که در حال کار بر روی آن هستید، دوباره به نمایش درخواهد آمد.

5. بزرگ کردن نوار وظیفه

اگر تعداد زیادی آیکون در نوار وظیفه ویندوز 10 دارید که در یک ردیف جا نمی‌شوند، می‌توانید اندازه نوار وظیفه ویندوز را بلندتر کنید تا فضای بیشتری به وجود آید. برای این کار روی نوار وظیفه در ویندوز 10 راست کلیک کرده و مطمئن شوید که گزینه Lock all Taskbars تیک ندارد. سپس از قسمت بالای نوار وظیفه، آن را گرفته و بالا بکشید تا فضا بیشتر شود.

6. فعال کردن Lock the taskbar

برخی اوقات ممکن است اتفاقی روی قسمت بالای نوار وظیفه کلیک کنید و اندازه آن را کوچک یا بزرگ کنید. یا ممکن است اتفاقی آن را از پایین صفحه به بالا، چپ یا راست انتقال دهید.

نوار وظیفه ویندوز - taskbar کامپیوتر

برای حل این مشکل و قفل کردن نوار وظیفه فقط کافی است روی نوار راست کلیک کرده و گزینه Lock all taskbars را تیک بزنید. با این کار مانع از جابجایی نوار وظیفه در ویندوز 10 به شکل اتفاقی می‌شوید.

7. کاهش شلوغی

در بخش تنظیمات Taskbar ویندوز 10 گزینه‌ای با نام Combine taskbar buttons وجود دارد. با زدن روی آن سه گزینه نمایش داده می‌شود.

نوار وظیفه ویندوز - حذف تاریخ از تسکبار

گزینه Always, hide labels باعث می‌شود ویندوز همیشه چندین فایل باز از یک برنامه را با هم ترکیب کند و زیر یک دکمه نشان دهد. با بردن موس روی برنامه، تعداد موارد باز از آن نمایش داده می‌شود.

taskbar کامپیوتر / تنظیمات تسکبار ویندوز 10

گزینه When taskbar is full برای هر فایل باز دکمه مجزایی را نشان می‌دهد ولی زمانی که تسک بار پر می‌شود، آن را زیر یک دکمه می‌برد.

نوار وظیفه ویندوز - نوار وظیفه در کامپیوتر

گزینه Never هم باعث می‌شود که دکمه‌های تسکبار هیچ وقت با هم ترکیب نشوند.

8. تنظیمات System Tray ویندوز 10

شما می‌توانید انتخاب کنید که کدام آیکن‌های مربوط به صدا، ساعت، وای فای و .. که در سمت راست تسکبار قرار دارند، نشان داده شوند. در بخش تنظیمات Taskbar کامپیوتر در ویندوز 10 به بخش Notification area رفته و برای مخفی کردن یا نشان دادن آیکون‌های برنامه‌هایی که جزو برنامه‌های پیش‌فرض ویندوز نیستند روی Select which icons appear on the taskbar و برای آیکن‌های خود ویندوز روی Turn system icons on or off کلیک کنید.

taskbar کامپیوتر - چگونه نوار وظیفه را مخفی کنیم

در صفحه جدید، آیکن‌هایی که می‌خواهید در System Tray مشاهده کنید را روشن کنید و بقیه را خاموش کنید. مثلا برای حذف تاریخ از تسکبار می‌توانید ابتدا روی Turn system icons on or off کلیک و سپس گزینه اول یعنی Clock را خاموش کنید.

9. فعال کردن Shows Badges

یکی از گزینه‌هایی که در بخش تنظیمات نوار وظیفه قرار دارد گزینه Show badges on taskbar buttons است اما این گزینه چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟ این ویژگی چیزی شبیه به قابلیت Live Tiles است و با فعال کردن آن، نوتیفیکشن‌های یک برنامه بسته به تعدادشان، با یک عدد در کنار آیکون آن برنامه در نوار وظیفه به شما نشان داده می‌شوند.

نوار وظیفه ویندوز - taskbar کامپیوتر

با فعال کردن گزینه Show badges on Taskbar buttons می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید.

10. نمایش جامپ لیست

آخرین مورد از تنظیمات Taskbar کامپیوتر ویندوز 10 فعال کردن قابلیت Jump List است. اگر این مورد را فعال کنید با راست کلیک روی برنامه‌هایی که در نوار وظیفه هستند می‌توانید فهرستی از فایل‌ها، لینک‌ها و وبسایت‌هایی که بیشتر از همه از آن‌ها استفاده کردید را مشاهده و با کلیک رویشان به سرعت به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

نوار وظیفه ویندوز - taskbar کامپیوتر

برای فعال کردن این قابلیت به مسیر Settings > Personalization > Start بروید و گزینه آخر یعنی Show recently opened item in Jump Lists on Start or the Taskbar and in File Explorer Quick Access را فعال کنید.

نوار وظیفه ویندوز - taskbar کامپیوتر

آموزش تنظیمات Taskbar ویندوز 7 و 8

مایکروسافت تغییرات زیادی را در نوار وظیفه ویندوز 7 و 8 به وجود آورده و شما می‌توانید قسمت‌های مختلف نوار وظیفه ویندوز 7 و 8 را شخصی سازی کنید، از جمله اینکه آیکن ها را جابجا کرده، نحوه رفتار بارها را تغییر دهید و نوار ابزار اضافه کنید. البته این نوار را نباید با نوار ابزار استاندارد در ویندوز 7 که در فایل اکسپلورر قرار دارد اشتباه بگیرید.

نوار وظیفه در ویندوز 7 و 8 با سه آیکن در کنار منوی استارت ظاهر می‌شود: اینترنت اکسپلورر، ویندوز اکسپلورر و مدیا پلیر. برای اضافه کردن آیکن برنامه دیگر به نوار وظیفه ویندوز 7 کافی است آن را به روی Taskbar بکشید. تمامی آیکون‌های نوار وظیفه در ویندوز 7 و 8 قابل حرکت هستند و می‌توانید هر طور که خواستید آن‌ها را جابجا کنید.

لازم به ذکر است که تنظیمات تسک بار ویندوز 8 مشابه ویندوز 7 است و اگر ویندوز مورد استفاده شما ویندوز 8 است با مطالعه این بخش از نحوه تغییر تنظیمات آن مطلع خواهید شد. برای انجام تنظیمات Taskbar ویندوز 7 و 8 در یک قسمت خالی در نوار وظیفه کامپیوتر راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. با این کار The Taskbar and Start Menu Properties ظاهر می‌شود.

نوار وظیفه ویندوز - taskbar کامپیوتر

با استفاده از گزینه‌های این قسمت می‌توانید تنظیمات Taskbar کامپیوتر در ویندوز 7 را تغییر دهید.

تنظیمات Taskbar ویندوز 7 و 8عملکرد
Lock the Taskbarاین گزینه باعث می‌شود نوار وظیفه در ویندوز 7 قفل شود و نتوانید آنطور که می‌خواهید آن را جابجا یا بلندتر کنید. سعی کنید تغییرات خود را قبل از قفل کردن نوار وظیفه کامپیوتر انجام دهید.
Auto-Hide the Taskbarاین گزینه باعث می‌شود نوار وظیفه ویندوز 7 به صورت خودکار زمانی که ماوس نزدیک آن نیست، خودش را مخفی کند. نوار وظیفه با بردن موس به پایین صفحه دوباره ظاهر می‌شود.
Use Small Iconsاین گزینه باعث کوچک شدن آیکون‌ها و تسک بار ویندوز 7 می‌شود.
Taskbar Location On Screenبا استفاده از این گزینه می‌توانید تسکبار ویندوز 7 را به هر یک از گوشه‌های صفحه انتقال دهید.
Taskbar Buttonsاین گزینه به ویندوز می‌گوید که پنجره‌های مشابه را زیر یک دکمه نشان دهد تا از شلوغ شدن نوار وظیفه در ویندوز 7 جلوگیری شود.
Notification Areaبا استفاده از این بخش تنظیمات Taskbar کامپیوتر در ویندوز 7 می‌توانید تصمیم بگیرید کدام آیکن‌ها در بخش نوتیفیکیشن (نزدیک ساعت) ظاهر شوند.
Preview Desktop with Aero Peekبا روشن کردن این ویژگی در تنظیمات Taskbar کامپیوتر در ویندوز 7 می‌توانید با بردن موس به گوشه راست نوار وظیفه کامپیوتر، زیر تمامی پنجره‌های باز را ببینید.

سوالات متداول

1. نوار وظیفه در کامپیوتر کجاست؟

اگر خیلی با ویندوز آشنا نباشید حتما اولین سوالی که برایتان پیش می‌آید این است که نوار وظیفه چیست و در کجا قرار دارد؟ Taskbar کامپیوتر یا نوار وظیفه، بخشی از سیستم عامل است که شرکت مایکروسافت از زمان عرضه ویندوز 95 آن را به ویژگی‌های سیستم عامل خود افزوده و از آن زمان تا کنون، تسکبار عضو جدا نشدنی ویندوزهای ماکروسافت بوده است. نوار وظیفه در کامپیوتر کاربردهای متعددی دارد و به کاربر کمک می‌کند تا فعالیت‌های مورد نظر خود را با سرعت و دسترسی آسان‌تری انجام دهد. تسکبار در طول سال‌های مختلف تغییرات زیادی را به خود دیده است و با عرضه هر سری از ویندوزهای جدیدتر، تسکبار آنان نیز ارتقاء پیدا کرده است.

2. نوار وضعیت در کامپیوتر چیست؟

نوار وضعیت با نوار وظیفه کاملا متفاوت است. تفاوت نوار وظیفه و نوار وضعیت مثل فرق Taskbar و Toolbar و در کاربرد آن‌ها و محل قرارگیری است. نوار وضعیت در پایین صفحه File Explorer ویندوز قرار دارد و با کلیک روی هر فایل، اطلاعات مختصری مثل حجم و یا تاریخ ایجاد آن را در اختیار شما قرار می‌دهد و بر عکس نوار وظیفه در کامپیوتر کاربرد زیادی ندارد.

3. اجزای نوار Taskbar چیست؟

taskbar کامپیوتر به طور کلی از یک بخش اصلی که در آن برنامه‌های در حال اجرا و برنامه‌های پین شده نمایش داده می‌شوند و بخش‌های دیگری مثل دکمه استارت و همچنینی سینی سیستم تشکیل شده که در آن می‌توانید برنامه‌هایی که در پس‌زمینه باز هستند را در کنار زبان کیبورد، تاریخ و ساعت و یا مواردی مثل باتری و تنظیمات بلندی صدا مشاهده کنید.

4. Lock the taskbar چیست؟

Lock the taskbar قابلیتی است که با فعال کردن آن، نوار وظیفه قفل شده و به این ترتیب دیگر امکان تغییر سایز و یا محل قرارگیری آن با ماوس وجود ندارد.

5. نوار وظیفه کامپیوتر کدام است؟

به نواری که درست در پایین صفحه ویندوز قرار دارد نوار وظیفه گفته می‌شود.

کلام آخر

در این مطلب نوار وظیفه ویندوزهای مختلف را معرفی کردیم و کاربرد آنان را برشمردیم. علاوه بر این نحوه شخصی سازی و تغییر تنظیمات تسکبار در ویندوزهای 11، 10 و 7 را به طور کامل آموزش دادیم. سوالات و نظرات خود در مورد این مطلب را در کادر پایین با پلازامگ به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران6 دیدگاه
avatar
رویا
.
16 اردیبهشت 1398، 16:33
پاسخ
0
0
سلام. قبلامن بالاتر از نوار وظیفه آیکون داشتم یعنی برنامه هام اونجا بودن ولی به تنظیماتش دست زدم الان نیستن. چیکار کنم درست بشه؟
avatar
Omid
.
16 اردیبهشت 1398، 16:42
پاسخ
0
0
آخه اینم آموزش میخاد
avatar
هلیا
.
16 اردیبهشت 1398، 21:32
پاسخ
1
0
چه جالب... لطفا از این آموزش های کاربردیتون بیشتر بزارید ممنون
avatar
Amir
.
19 دی 1398، 12:39
پاسخ
0
0
سلام من رفتم دو اون نوار کلیک راست کردم و میخواستم شکلش رو تغییر بدم ولی وقتی که زدم هم شکلش تغییر کرد صفحه مرتب خاموش و روشن میشد و ریست هم کردم بازم همینجوری بود ولی جالبه که تو صفحه قفلش این اتفاش نمی افته و حتی بعدز برگشت از صفحه بعد رمز ویندوز به خود همون صفحهرمز درست میشه لطفا لطفا لطفا اگر میدونین راهنمایی کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
avatar
محمد
.
19 آذر 1399، 01:01
پاسخ
0
0
من اومدم رو بلوتوث در اون فلشه تو تسکبار بزنم اشتباه دستم خورد از اونجا پرید بعد رفتم تو تنظیمات زدم شو ایکون فور آل بعد همه اونا از تو اون فلشه در اومد چی کار کنم که هم فلشه برگرده هم بلوتوث
نمایش 1 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021
plaza-ads