جهان های موازی ؛ آیا ما همزمان در دو جهان زندگی می کنیم؟

نظریه جهان های موازی، یکی از شگفت انگیز‌ترین تئوری‌های روز دنیاست که هنوز آن را تأیید یا رد نکرده‌اند. این نظریه قرار است به یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین سؤال‌های بشر پاسخ دهد که: آیا نسخه دیگری از کهکشان ما، در یک جهان موازی دیگر وجود دارد یا خیر؟

مشاهده متن کامل مقاله
برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
مونا جلالی 09 آذر 1398، 15:02

جهان های موازی خیلی مبحث جذابیه. فیلم و سریال‌های مختلفی هم با همین مضمون ساخته شده‌اند. شاید یکی از بهترین‌هاش که من دیدم سریال Counterpart (همتا) باشه که دقیقا به همین موضوع می‌پردازه و دو جهان موازی رو در کنار هم پیش می‌بره. از جذاب‌ترین نکاتش هم برخورد آدم‌ها با همتای خودشون از جهان دیگه‌اس 👌👏

زینب افروز 09 آذر 1398، 20:29

دقیقا همینطوره.. تصور ملاقات با افرادی که کاملا شبیه به خودمون هستند واقعا هیجان انگیزه! اینکه اون آدم چقدر می‌تونه متفاوت از ما باشه و تصمیمات متفاوتی که می‌تونه نسبت به ما بگیره هم در نوع خودش جالبه.

hadi3 23 آذر 1398، 20:42

واااای چه باحال یعنی یه حدیث دیگه تو یه جهان دیگه داره دل دل میکنه که برای این مطلب کامنت بزاره یا نه:)))

زینب افروز 24 آذر 1398، 08:20

:)) بله، امکانش هست :)) جالب‌ترین بخش قضیه همین قسمته که در صورت تایید این فرضیه، هر کدوم از همزاد‌های ما در شرایط مشابه، قدرت انتخاب دارند و تصمیم‌های متفاوتی می‌گیرند.

نیلوفر مسلمی 24 آذر 1398، 23:04

خیلی جالب و جذاب بود👌👌

سهیل پورکریمی 27 آذر 1398، 17:48

جهان های موازی مطلب و موضوع جالبیه و من به عنوان یک فرد عادی و بدون تخصص دقیق در این مورد فکر میکنم جهان های دیگری هم وجود داره چون جزئیات عجیب و دقیقی در جهان ما مشاهده میشه بنابراین خلقتی این چنین دقیق نمیتونه تنها به جهان ما خاتمه پیدا کنه و جهان‌های دیگه‌ای هم وجود داره. اما اینکه آیا فردی مشابه من در جهان دیگری وجود داشته باشه و شبیه اتفاقات این جهان در جای دیگری رخ بده و فرد مشابه من قدرت تصمیم گیری متفاوتی داشته باشه رو نمیدونم اما ما به طور جالبی در جهان کنونی یکتا و بی نظیریم، برای مثال ما میلیاردها انسانیم با میلیاردها اثر انگشت متفاوت بنابرین دلیلی بر وجود فردی مشابه من و تکرار اتفاقات این جهان در جهان دیگری نمیبینم چون انگار متفاوت طراحی کردن و متفاوت ساختن ابتدایی ترین اتفاق خلقت هستش. پس به نظرم مشابه من و شما وجود نداره و باید بی نظیر بودنمون رو جشن بگیریم.

سینا 28 آذر 1398، 17:26

جالب بود به نظرم اطلاعات داشتم ولی مقاله کامل بود خسته نباشید

دیدگاههای بیشتر ...