محبوب ترین شخصیت های پلی استیشن در گذر تاریخ

playstation characters / بهترین شخصیت های پلی استیشن
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

کنسول پلی استیشن در آستانه 25 سالگی است و بسیاری از ما نیز با آن بزرگ شدیم و خاطرات خود را ساختیم. در این مقاله سعی کرده‌ایم تا محبوب ترین شخصیت های پلی استیشن را که همگی با آن‌ها خاطره داریم، معرفی کنیم.

حدود 2 دهه است که پلی استیشن تبدیل به بخشی از زندگی ما شده و حالا هر کدام از ما شخصیتِ بازی مورد علاقه خودمان را داریم. اولین نسخه از کنسول پلی استیشن در تاریخ 12 آذر 1373 (3 دسامبر 1994) منتشر شد و از آن تاریخ تا الان که آخرین نسخه آن یعنی پلی استیشن 5 عرضه شده، همه ما تجربه بازی با صدها کاراکتر  را داشتیم که تبدیل به شخصیت های جذاب و محبوب ما شدند. پس حالا می‌توانید تصور کنید که تهیه کردن لیستی از محبوب ترین شخصیت های پلی استیشن چه کار سختی است! حتی مجبور شدیم شخصیت‌هایی را که بصورت زوج در بازیها ظاهر شدند نیز بیاوریم. اگر به لیست توجه کنید شاید متوجه این نکته هم بشوید که بعضی از بازی‌ها بین کنسول‌ها مشترک هستند. حالا یا برای اولین بار این بازی‌ها بر روی پلی استیشن منتشر شدند یا در ادامه همکاری بیشتری با کمپانی سونی داشتند. شاید شما هم شخصیت مورد علاقه‌ای داشتید که در لیست حضور ندارد، اما مطمئن باشید که هر شخصیتی که در لیست آمده، محبوب همگان است. حالا بدون اینکه ترتیب خاصی برای معرفی شخصیت‌ها داشته باشیم، نگاهی به این لیست می‌اندازیم.

شخصیت های کارتونی ps4

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • محبوب ترین شخصیت های پلی استیشن در گذر تاریخ
  • شخصیت Crash Bandicoot
  • شخصیت Sackboy
  • شخصیت Solid Snake
  • شخصیت Cloud Strife
  • شخصیت Squall Leonhart
  • شخصیت Abe
  • شخصیت های کارتونی پلی استیشن راچت و کلانک
  • شخصیت Cole MacGrath
  • شخصیت های کارتونی Jak و Daxter
  • شخصیت های Jill Valentine و Chris Redfield
  • شخصیت‌های Joel و Ellie
  • شخصیت Kratos
  • شخصیت Marshall Law
  • شخصیت Sly Cooper
  • شخصیت PaRappa the Rapper
  • شخصیت Spyro
  • شخصیت Nathan Drake
  • شخصیت Lara Croft

 

 


محبوب ترین شخصیت های پلی استیشن در گذر تاریخ


در این قسمت با محبوب ترین شخصیت های پلی استیشن آشنا می‌شویم که عبارت‌اند از:

 

شخصیت کارتونی کراش باندیکوت / Crash Bandicoot

Crash Bandicoot محبوب ترین شخصیت های کارتونی پلی استیشن

«کراش باندیکوت» برای اولین بار در سال 1996 بر روی کنسول پلی استیشن در یک بازی با همین اسم ظاهر شد. اولین نسخه از این بازی توسط استودیوی ناتی داگ (Naughty Dog) ساخته شد که بعدها با ساخت سری بازی‌های Uncharted به شهرت بیشتری دست یافت. شخصیت کارتونی کراش به حدی طی آن سال محبوب شد که در اکثر بازی‌های مسابقه‌ای و سکوبازی حضور داشت. طی سال‌های اخیر نیز نسخه ریبوت این بازی ساخته شد.
بسیاری از گیمرها ترجیح می‌دهند ظاهر کنسول پلی استیشن خود را به شکل بازی یا کاراکتر مورد علاقه خود درآورند. اگر شما هم از طرفداران بازی کراش هستید می توانید برای خرید برچسب PS4 این بازی به لینک محصول زیر مراجعه کنید.

 

شخصیت دوست داشتنی Sackboy

Little Big Planet / شخصیت های محبوب بازی ها

Sackboy برای اولین بار در سال 2008 در بازی «بزرگ سیاره کوچک» (Little Big Planet) بر روی کنسول پلی استیشن 3 ظاهر شد. این شخصیت دوست داشتنی کوچولو تبدیل به نماد بازی‌های زیادی شد. نمادی که نشان می‌دهد بازی مورد نظر برای رده سنی خاصی ساخته شده تا بازیکنان را به «بازی، ساخت و اشتراک گذاری» تشویق کند.

 

شخصیت محبوب سالید اسنیک / Solid Snake

Metal Gear Solid / بهترین شخصیت های بازی های ویدیویی

«سالید اسنیک» با پلی استیشن رشد کرد و با آن پا به سن گذاشت. این شخصیت ابتدا در سال 1987 به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی سری متال گیر (Metal Gear) ظاهر شد اما شهرت و حضور جهانی آن در کنسول پلی استیشن با بازی «متال گیر سالید» (Metal Gear Solid) اتفاق افتاد. سری بازی‌های «متال گیر» به حدی محبوب شد که طی سال‌های بعد از انتشار، برای سایر کنسول‌ها و همچنین رایانه‌های شخصی هم منتشر شد.

 

شخصیت جذاب کلاود استرایف / Cloud Strife

Final Fantasy VII / محبوب ترین شخصیت های بازی های ویدیویی

«کلاود» شخصیت اصلی بازی «فاینال فانتزی 7» (Final Fantasy VII) بود. شمشیر زنی مغرور و متکبر که می‌رفت تا بهای قهرمان بودن را یاد بگیرد. این شخصیت برای اولین بار در سال 1997 بر روی پلی استیشن ظاهر شد و بعدها در انیمیشن «فاینال فانتزی ۷: ظهور کودکان» (Final Fantasy VII: Advent Children) و بازی Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII حضور پیدا کرد.

پیشنهاد می‌شود برای تنوع در ظاهر دسته بازی از محافظ دسته PS4 استفاده کنید.

شخصیت جذاب اسکوال لئون‌هارت / Squall Leonhart

Final Fantasy VIII / محبوب ترین شخصیت های پلی استیشن

یکی دیگر از شخصیت‌های معروف سری بازی‌های فاینال فانتزی، «اسکوال لئون‌هارت» است که برای اولین بار در سال 1999 ظاهر شد و شخصیت اصلی بازی فاینال فانتزی 8 بود. این شخصیت به خوبی ساخته شده بود و به او لقب «فرمانده» نیز داده بودند. «اسکوال لئون‌هارت» بعدها در بازی‌های دیگری مانند Kingdom Hearts نیز ظاهر شد.

 

شخصیت های کارتونی پلی استیشن راچت و کلانک / Ratchet and Clank

شخصیت های ps4

راچت و کلان هم از دیگر شخصیت های کارتونی پلی استیشن محسوب می‎شوند که کار خود را در سال 2002 روی پلی استیشن 2 آغاز کردند. ترکیب یک گربه سان شبیه انسان و ربات دارای احساس در محیطی علمی تخیلی، ماجراجویی سرگرم کننده‌ای را فراهم کرد که باعث شد شاهد بازی‌های بیشتری از این دو باشیم.

 

شخصیت کارتونی اِیب / Abe

OddWorld / محبوب ترین شخصیت های پلی استیشن

«اِیب» برده‌ کارگری بود که در کارخانه تولید گوشت کار می‌کرد. این شخصیت برای اولین بار در بازی «جهان عجیب و غریب: ادیسه اِیب» (Oddworld: Abe’s Oddysee) در سال 1997 حضور پیدا کرد. این شخصیت دوست داشتنی زمانی که پی می‌برد افراد قبلیه‌اش به زودی سلاخی خواهند شد، به ماموریتی برای نجات آنان می‌رود. نسخه بازسازی شده این عنوان هم در سال 2014 منتشر شد.

 

شخصیت جذاب Cole MacGrath

InFamous / جذاب ترین شخصیت بازی

«کول مک‌گراس» برای اولین بار در سال 2009 به عنوان شخصیت اصلی بازی «بدنام» (infamous) بر روی کنسول پلی استیشن 3 ظاهر شد. او در حال رساندن بسته‌ای بود که طی حادثه‌ای ناگوار به قدرت‌های ماورایی دست پیدا کرد. این شخصیت به حدی جذاب بود که ما را برای تجربه کردن قسمت‌های بعدی هم مشتاق کند.

 

شخصیت های کارتونی جک و دکستر / Jak و Daxter

jak and daxter / شخصیت های کارتونی ps4

«جک و دکستر» عنوان دیگری بود که توسط استودیو ناتی داگ ساخته شد. Jak and Daxter: The Precursor Legacy جزو اولین بازی‌هایی بود که در سال 2001 برای کنسول پلی استیشن 2 ساخته شد. در این بین جک به‌طور اتفاقی دکستر را درون استخر «دارک اکو» می‌اندازد که او را تبدیل به یک موجود ترکیبی شبیه به سمور و راسو می‌کند. جک نیز برای جبران کار خود تلاش می‌کند به دوست خود کمک کند.

پیشنهاد می‌شود برای شارژ دسته بازی از پایه شارژ دسته PS4 استفاده کنید.

شخصیت های جذاب جیل ولنتاین و کریس ردفیلد / Jill Valentine و Chris Redfield

Resident Evil / خوشتیپ ترین شخصیت های بازی

اکثر گیمرها این دو شخصیت را به نام کوچک‌شان هم می‌شناسند. کریس و جیل، ستاره های اصلی بازی Resident Evil که در سال 1996 بر روی کنسول پلی استیشن حضور پیدا کردند. این نکته هم قابل توجه است که جیل ولنتاین یکی از اولین شخصیت‌های مونث قابل بازی بود.

 

شخصیت های پلی استیشن محبوب جوئل و الی / Joel و Ellie

The Last of Us / قوی ترین شخصیت بازی های رایانه ای

«جوئل» و «الی» برای اولین بار در سال 2013 در بازی The Last of Us بر روی پلی استیشن 3 ظاهر شدند. بازی جذاب دیگری که توسط استودیو ناتی داگ ساخته شد. محیط بازی پسا آخر زمانی و در آمریکاست که این دو شخصیت باید خود را از محیطی آشفته نجات دهند. این بازی دارای داستانی احساسی و تکان دهنده بوده که قلب و ذهن همه گیمرهای جهان را درگیر به خود کرد.

 

شخصیت خشن و جذاب کریتوس / Kratos

God of War / خشن ترین شخصیت های بازی ها

«کریتوس» برای اولین بار در سال 2005 در بازی «خدای جنگ» (God of War) حضور پیدا کرد. بازی در دوره یونان می‌گذرد، جایی که کریتوس به ماجراجویی‌های خود می‌پردازد. ماجراجویی‌هایی که شامل دوراهی‌های اخلاقی و خشونت‌های بی حد و مرز است. او یک جنگجوی اسپارتان است که در ادامه با کشتن Ares تبدیل به خدای جنگ می شود. با داشتن اصل و نسبی که به زئوس برمی‌گردد، کریتوس شخصیت جذاب و قابل توجهی است. محبوبیت این بازی به حدی بود که بعدها تبدیل به نمادی برای پلی استیشن شد.

 

شخصیت مارشال لاو / Marshall Law

Tekken / خشن ترین شخصیت های بازی ها

شاید این شخصیت به اندازه شخصیت‌های بازی Street Fighter یا Mortal Kombat بصورت نمادین ظاهر نشده باشد، اما قطعا یکی از بهترین‌های Tekken است. این بازی که در سال 1995 منتشر شد، مارشال لاو را تبدیل به یکی از محبوب ترین شخصیت های پلی استیشن دوران خود کرد.

 

شخصیت کارتونی Sly Cooper

«اسلای کوپر» راکون زیرکی است که اولین بار در سال 2002 در بازی‌ای با نام Sly Cooper and the Thievius Raccoonus بر روی کنسول پلی استیشن 2 ظاهر شد. این بازی که توسط استودیو Sucker Punch Productions ساخته شده، به حدی محبوب شد که سال‌های بعد از آن چندین نسخه دیگر از این بازی نیز ساخته شد. آخرین بازی از این عنوان Sly Cooper: Thieves in Time نام دارد که در سال 2013 منتشر شد. در بالا نیز می توانید تریلری از این بازی مشاهده کنید.

 

شخصیت کارتونی PaRappa the Rapper

PaRappa the Rapper / محبوب ترین شخصیت های کارتونی پلی استیشن

«پاراپا رپر» نام یک شخصیت بامزه و خنده‌دار از یک بازی با همین نام است که در سال 1996 در ژاپن منتشر شد. پاراپا سگ رپ خوانی است که ماجراهای پشت پرده و شخصیت خنده داری دارد و سعی می کند دل دختری را که دوستش دارد، بدست بیاورد.

 

شخصیت کارتونی Spyro

Spyro-the-Dragon / محبوب ترین شخصیت های کارتونی پلی استیشن

«اسپایرو» بخاطر بازی Spyro the Dragon در سال 1998 معروف شد و بعد از آن به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی در بازی “Skylanders” حضور پیدا کرد. این اژدهای دوست داشتنی در بازی‌های زیادی حضور داشت که آخرین آن Spyro Reignited Trilogy نام دارد و برای کنسول‌های خانگی و رایانه شخصی منتشر شده است.

پیشنهاد می‌شود برای مراقبت از کنسول و دسته بازی از کیف PS4 استفاده کنید.

شخصیت محبوب نیتن دریک / Nathan Drake

Uncharted / جذاب ترین شخصیت بازی

اصلا «نیتن دریک» ساخته شده که محبوب و دوست داشتنی باشد! جوانی که به مانند ایندیانا جونز در جستجوی اشیاء گران قیمت است و با جوک‌های بامزه‌ی خود، ما را همراه می‌کند. ما نیتن دریک و هر بازی که او در آن حضور داشته باشد را دوست داریم. این شخصیت برای اولین بار در سال 2007 بر روی کنسول پلی استیشن 3 در بازی Uncharted ظاهر شد.

 

شخصیت جذاب لارا کرافت / Lara Croft

Tomb Raider / خوشگل ترین شخصیت بازی

البته که این لیست بدون حضور «لارا کرافت» کامل نمی‌شد. این شخصیت نه تنها نمادی برای پلی استیشن، بلکه قهرمانی برای عرصه گیم بود. لارا کرافت اولین بار در بازی Tomb Raider در سال 1996 در کنسول پلی استیشن ظاهر شد. 

همانطور که خواندید، در این مقاله سعی کردیم محبوب ترین شخصیت های پلی استیشن را معرفی کنیم. حتما شما هم شخصیت‌های محبوبی را در ذهن دارید که در این لیست حضور ندارند. در بخش کامنت‌ها، نام شخصیت‌های محبوبتان را با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران3 دیدگاه
avatar
مسی
.
18 آذر 1398، 17:58
پاسخ
1
0
بله قبلا خوندم جالب بودن.موفق باشید
avatar
مسی
.
17 آذر 1398، 17:28
پاسخ
1
1
whatculture.com/gaming/10-scariest-video-games-of-the-decade
avatar
محمد سالار نعمتی ...
.
18 آذر 1398، 08:31
پاسخ
0
0
@مسی
مقاله‌ای با این عنوان رو حدود 2 ماه پیش منتشر کردیم؛ اتفاقا مقاله‌ی پربازدیدی هم شد. اگه دوست داشته باشید می‌تونید این مقاله رو ببینید .www.plaza.ir/mag/139807/190602/best-horror-games
avatar
مسی
.
17 آذر 1398، 13:18
پاسخ
0
1
سلام اگر امکانش هست این مقالات را هم بررسی و ترجمه کنیدhttps://www.thegamer.com/resident-evil-albert-wesker-actions-moments-worst/https://www.forbes.com/sites/mattgardner1/2019/11/11/oh-my-stars-resident-evil-3-nemesis-is-20-years-old-today/#592942f7d965
avatar
محمد سالار نعمتی ...
.
18 آذر 1398، 08:27
پاسخ
0
0
@مسی
ممنون از منابعی که برامون فرستادید؛ حتما در اولین فرصت سعی می‌کنیم این موضوعات رو پوشش بدیم پیشنهاد می‌کنم این مقاله پلازامگ که در مورد رزیدنت اویل هست رو بخونید؛ شاید براتون جالب باشه . . . https://www.plaza.ir/mag/139807/163491/scariest-resident-evil-monsters
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401