بررسی و دانلود انیمه توکیو غول ؛ نبرد بی پایان آدم ها و شیاطین

انیمه توکیو غول
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از پرطرفدارترین و بهترین بسترها برای خلق آثار فانتزی تاریک، انیمه‌ها هستند. در این مطلب به یکی از جنجالی‌‌ترین این آثار، یعنی انیمه توکیو غول خواهیم پرداخت.

اگر از طرفداران فرهنگ شرق باشید، بدون شک با انیمه‌ها آشنایی دارید؛ آثاری خوش‌ساخت، جذاب و متنوع که نمودی عالی برای خلاقیت سازندگان خود هستند. بخش عمده‌ای از انیمه‌ها، از مدیوم دیگری به نام مانگا اقتباس می‌شوند؛ کتاب‌هایی مصور و عمدتا بزرگسالانه که به مهم‌ترین محصول سرگرمی ژاپن تبدیل شده‌اند. یکی از مشهورترین این آثار را می‌توان توکیو غول دانست. با ما همراه باشید تا به بررسی انیمه توکیو غول بپردازیم. در ویدیوی زیر هم می‌توانید از موسیقی تیتراژ توکیو غول لذت ببرید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


بررسی و نقد انیمه توکیو غول


بررسی انیمه توکیو غول

انیمه توکیو غول توسط استودیو Pierrot و بر اساس مانگایی مشهور و موفق به همین نام ساخته شده است. دو فصل اول این انیمه تحت نام Tokyo Ghoul و دو فصل دوم با عنوان Tokyo Ghoul: re پخش شدند. در ادامه به تفصیل به این چهار فصل خواهیم پرداخت.

 

فصل اول

نقد انیمه توکیو غول

نام انگلیسیسال پخشتعداد قسمتامتیاز My Anime List
Tokyo Ghoul2014127.84 از 990939 رای

نخستین فصل از انیمه توکیو غول را می‌توان اثری ترسناک و هیجان‌انگیز دانست. داستان، سبک و خشونت خاص این اثر منجر به استقبال‌های ضد و نقیضی از جانب مخاطبان انیمه شدند. با نگاهی به عکس های انیمه توکیو غول به اتمسفر و حال و هوای سنگین و تاریک آن پی خواهید برد. در دنیای انیمه توکیو غول دیگر انسان‌ها تنها نژاد برتر نبوده و هیولاهایی انسان‌نما و گوشت‌خوار، در کنار آن‌ها به زندگی می‌پردازند؛ هیولاهایی که هویت خود را مخفی کرده و برای ادامه زندگی به گوشت انسان‌ها نیاز دارند.

هیولاهای مورد بحث با سلاحی مخصوص به نام Kagune به شکار قربانیان خود پرداخته و علاوه بر آن، توانایی‌های فیزیکی و ذهنی بسیار قدرتمندتری نسبت به انسان‌ها دارند. در جنگ بی‌پایان بین این دو نژاد، بقا و زنده ماندن به هدف شماره یک زندگی تبدیل شده است. داستان فصل اول انیمه توکیو غول را می‌توان درگیرکننده و جذاب دانست؛ با این حال، فاصله زیادی بین این اثر و بهترین انیمه‌های سال‌های گذشته وجود دارد. شخصیت‌های توکیو غول اکثرا جذاب بوده و خشونت بالا نیز علاقه‌مندان به این عنصر را راضی خواهد کرد.

شاید بتوان بزرگ‌ترین نقطه قوت انیمه توکیو غول را موسیقی و صداگذاری آن دانست. تیم صداپیشگی این اثر از نام‌های شناخته‌شده‌ای چون مامورو میانو (لایت در Death Note)، تاکاهیرو ساکورای (کلود استرایف در بازی Final Fantasy VII) و یوکی کاجی (ارن در Attack on Titan) تشکیل می‌شود. موسیقی تیتراژ آغازین این انیمه، ساخته تی‌کی کیتاجیما از گروه محبوب Ling Tosite Sigure بوده و بسیار زیبا و مناسب است. انیمیشن‌ها و جنبه هنری فصل اول انیمه توکیو غول نیز در سطح بسیار خوبی قرار داشته و یادآور مانگا هستند. علاوه بر این‌ها، مبارزات نیز به شکلی مناسب طراحی شده‌اند.

 

فصل دوم

دانلود انیمه توکیو غول

نام انگلیسیسال پخشتعداد قسمتامتیاز My Anime List

Tokyo Ghoul √A

2015127.15 از 671108 رای

فصل آغازین نسبتا جذاب و درگیرکننده، انتظار مخاطبان از فصل دوم انیمه توکیو غول را بسیار بالا برده بود. داستان، ادامه مستقیم فصل اول بوده و به ماجراهای کانکی به عنوان یکی از اعضای سازمان Aogiri می‌پردازد. با وجود بستر داستانی قابل توجه و شخصیت‌های متنوع، شاهد کمبود محتوا و نبود جذابیت در داستان فصل دوم انیمه توکیو غول هستیم. به نظر می‌رسد که هیچ‌کدام از شخصیت‌ها مورد پرداخت مناسبی قرار نگرفته و عملا داستان پیشرفت قابل توجهی نمی‌کند. در مجموع، داستان و پرداخت آن در فصل دوم را می‌توان ناامیدکننده و فراموش‌شدنی دانست. در واقع، تصمیم سازندگان مبنی بر انحراف از مسیر داستانی مانگا و روایت ماجرایی اورجینال، نتیجه خوبی نداشته و با استقبال سردی از جانب طرفداران روبرو شد.

خوشبختانه، انیمیشن‌ها و طراحی‌های هنری این فصل در بالاترین سطح ممکن قرار داشته و بسیار جذاب و چشم‌نواز هستند. از برجسته‌ترین جنبه‌های این حوزه می‌توان به طراحی خاص شخصیت‌ها و کارگردانی استادانه اشاره کرد. تنها نقطه ضعف در این میان را می‌توان پس‌زمینه‌های خلوت دانست. موسیقی نیز همچنان به عنوان جذاب‌ترین بخش این انیمه وجود داشته و تاثیر قابل توجهی در درگیری مخاطب با شخصیت‌ها دارد. در تیم صداپیشگی نیز شاهد اضافه شدن هنرمندان بیشتری چون ری کیوگیمیا (کاگور در Gintama) و مایا ساکامونو (شیل فانتومهیو در Black Butler) هستیم.

 

فصل سوم

عکس های انیمه توکیو غول

نام انگلیسیسال پخشتعداد قسمتامتیاز My Anime List

Tokyo Ghoul:re

2018126.74 از 260143 رای

داستان فصل سوم انیمه توکیو غول حدود دو سال پس از حمله CCG به Anteiku آغاز می‌شود. گروه Aogiri در قدرتمندترین حالت خود قرار داشته و غول‌ها همچنان مشکلی بزرگ برای CCG هستند. این سازمان در تلاشی برای نابودی دشمنان گوشت‌خوار خود، جوخه‌ای مخصوص به نام Quinx تشکیل می‌دهد. اعضای این جوخه، انسان‌هایی قدرتمند هستند؛ قدرت‌هایی که از طریق جراحی‌های خطرناک به دست آمده‌اند. رهبر این گروه به نام هایسه ساساکی یک نیمه انسان، نیمه غول بوده که توسط اریما کیشو تربیت شده و به نظر می‌رسد که خاطرات گذشته خود را فراموش کرده است.

با وجود تلاش‌های بسیار استودیو Pierrot در وفاداری داستان این فصل به مانگا، همچنان شاهد نبود اتمسفر و روح خاص آن در انیمه هستیم. ریتم بسیار سریع و کارگردانی ضعیف، از پرداخت به جزئیات جلوگیری کرده و محصولی سرسری، سطحی و گیج‌کننده را خلق می‌کنند. عدم تعریف پیش‌زمینه برای شخصیت‌ها، از ارتباط مخاطبان با آن‌ها جلوگیری کرده و یک تجربه ناامیدکننده دیگر را رقم می‌زند.

شاید بتوان بدترین و ناامیدکننده‌ترین نقطه ضعف فصل سوم انیمه توکیو غول را انیمیشن و طراحی هنری آن دانست. طراحی مبارزات که از برجسته‌ترین نقاط قوت دو فصل ابتدایی بود، اکنون به ضعیف‌ترین و سطحی‌ترین شکل ممکن انجام شده و حالتی آماتور و زننده دارد. با این حال، برخی بخش‌ها از جزئیات بسیار خوبی برخوردار هستند، اما این بخش‌های محدود و کوتاه موفق به نجات این انیمه از شکست نخواهند شد. دیگر ویژگی ناامیدکننده این فصل را می‌توان موسیقی نامناسب و ضعیف دانست که به تجربه آن ضربه قابل توجهی وارد کرده است.

 

فصل چهارم

بیوگرافی شخصیت های انیمه توکیو غول

نام انگلیسیسال پخشتعداد قسمتامتیاز My Anime List

Tokyo Ghoul:re 2nd Season

2018126.34 از 155387 رای

فصل نهایی توکیو غول را می‌توان تداوم تجربه فاجعه‌بار و شکست‌خورده قبلی و توهینی شرم‌آور به منبع اقتباس آن دانست. داستان این فصل پس از انتهای فصل سوم و با بازگشت کانکی آغاز شده و بخش‌های مهمی از مانگا را پوشش می‌دهد. همان‌طور که انتظار می‌رفت، استودیو Pierrot در این فصل نیز ناامیدکننده ظاهر شد و محصولی سطحی و کم‌ارزش را ارائه داد. حضور بی‌منطق و گاه و بی‌گاه شخصیت‌ها، ریتم سریع، روایت گیج‌کننده و مرگ‌های خنده‌دار تنها گوشه‌ای از ضعف‌های روایی فصل نهایی انیمه توکیو غول هستند. سکانس‌های مبارزات نیز از طراحی بد و نچسب رنج برده و حتی در مقابل انیمه‌های متوسط سال‌های گذشته نیز حرفی برای گفتن ندارند.

متاسفانه، انیمیشن‌ها در بدترین حالت ممکن طراحی شده و حاکی از عجله سازندگان در ساخت و پخش این اثر هستند. سبک هنری سطحی این انیمه، فاصله قابل توجهی با طراحی‌های گیرا و عالی مانگا داشته و یادآور یک پروژه دانشجویی شتاب‌زده است. خوشبختانه، شاهد بازگشت موسیقی به سطح بالای فصول قبلی بوده و قطعاتی چون Katharsis را می‌توان از اندک نقاط قوت این پروژه شکست خورده دانست. صداپیشگی‌ها، همان‌طور که از این تیم خوش‌نام و مشهور انتظار می‌رفت، در بالاترین حد ممکن قرار دارد. در مجموع،‌ اگر با فصل اول انیمه توکیو غول به دنیا، فلسفه و شخصیت‌های هنری آن علاقه‌مند شده‌اید، به سراغ مانگا رفته و تا جای ممکن از این سه فصل ناامیدکننده دوری کنید.

 


دانلود انیمه توکیو غول


شخصیت های انیمه توکیو غول

فصل اول انیمه توکیو غول از سپتامبر سال 2014 آغاز به پخش کرد. فصل دوم نیز در قالب 12 قسمت در سال 2015 ساخته و عرضه شد. فصول سوم و چهارم نیز تحت عنوان Tokyo Ghoul: re در گروه انیمه‌های سال 2018 قرار می‌گیرند. در ادامه می‌توانید تمامی قسمت‌های انیمه توکیو غول را دانلود کنید.

دانلود انیمه توکیو غول – فصل اول – تمامی قسمتها با کیفیتهای 480p – 720p – 1080p

دانلود انیمه توکیو غول – فصل دوم – تمامی قسمتها با کیفیتهای 480p – 720p – 1080p

دانلود انیمه توکیو غول – فصل سوم – تمامی قسمتها با کیفیتهای 480p – 720p – 1080p

دانلود انیمه توکیو غول – فصل چهارم – تمامی قسمتها با کیفیتهای 480p – 720p – 1080p

دانلود زیرنویس فارسی انیمه توکیو غول – فصل اول | فصل دوم | فصل سوم | فصل چهارم

 


بیوگرافی شخصیت های انیمه توکیو غول


یکی از نقاط قوت انیمه توکیو غول، دست کم در فصل اول را می‌توان شخصیت‌های آن دانست. در این بخش به معرفی 5 مورد از مهم‌ترین شخصیت های انیمه توکیو غول می‌پردازیم.

 

کن کانکی

انیمه توکیو غول

کن شخصیت اصلی و قهرمان انیمه توکیو غول است. او دانشجوی رشته ادبیات ژاپنی در دانشگاه کامی بوده و زندگی معمولی را می‌گذراند. زندگی عادی و آرام کن دوام زیادی نداشته و بر اثر اتفاقی ترسناک، او به غولی یک‌چشم تبدیل می‌شود. کانکی را می‌توان نخستین غول یک‌چشم مصنوعی در دنیای این مجموعه دانست. هیبت خاص حالت غول او، الهام‌بخش اصلی پروژه Quinx است. کن در ادامه به گروه کافه Anteiku پیوسته و زندگی به عنوان یک غول را می‌آموزد. در جریان اتفاقات داستان، کن اسیر سازمان Aogiri شده و به کلی متحول می‌شود؛ تحولی که هم ظاهر و هم شخصیت او را تغییر می‌دهد.

دو سال پس از این تحول، کن تحت نام هایسه ساساکی به زندگی خود ادامه داده و در جوخه Quinx مشغول به کار است. حافظه او به کلی پاک شده است. با این حال، او خاطراتش را در جریان عملیاتی بازمی‌یابد. او در ادامه لقب پادشاه تک‌چشم را کسب کرده و سازمان Goat را تشکیل می‌دهد. کانکی در اثر نقشه شیطانی نیمورا فوروتا به اژدهایی قدرتمند و غیر قابل کنترل تبدیل شده و توکیو را نابود می‌کند. در نهایت، تلاش‌های دو سازمان Goat و CCG نتیجه داده و این اژدها را از بین می‌برند. در ادامه نیز کانکی به هوش آمده و در نبردی سخت، اژدها و کیچیمورا واشو را شکست می‌دهد. او در حال حاضر با توکا ازدواج کرده و صاحب دو فرزند است. کانکی شخصیتی جذاب و دوست‌داشتنی بوده و به عنوان یکی از بهترین نقاط قوت مجموعه توکیو غول شناخته می‌شود.

 

توکا کیریشیما

انیمه توکیو غول

توکا کیریشیما یکی از مهم‌ترین غول‌های داستان به حساب می‌آید. او در هنگام شکار قربانیان خود، ماسک خرگوش به چهره زده و به همین دلیل با لقب خرگوش شناخته می‌شود. توکا همچنین از دانش‌آموزان مدرسه کیومی است. پس از شکست جغد، توکا مدیریت کافی‌شاپ را بر عهده گرفته و به سازمان Goat می‌پیوندد. او در ادامه با کانکی ازدواج کرده و صاحب دو فرزند می‌شود.

 

ریز کامیشیرو

انیمه توکیو غول

ریز یکی از قدرتمندترین غول‌های انیمه و فرزند مدیر سابق سازمان CCG یعنی سونیوشی واشو است. او در ادامه از خانواده واشو فرار کرده و به فرزندخواندگی ماتاساکا کامیشیرو درمی‌آید. ریز از خطرناک‌ترین غول‌های توکیو بوده و با اشتهای سیری ناپذیر خود شناخته می‌شود. مرگ ریز زمینه تبدیل کانکی به یک غول را فراهم کرد. با این حال، در ادامه مشخص می‌شود که او زنده بوده و توسط دکتر آکیهیرو کانو به اسارت گرفته شده است. در نهایت، ریز به عنوان میزبان اژدها انتخاب شده و به دست کانکی کشته می‌شود.

 

شو سوکیاما

عکس های انیمه توکیو غول

همچنین بخوانید :

سوکیما یکی از مشهورترین غول‌ها در دنیای انیمه توکیو غول بوده و دانشجوی رشته بهزیستی در دانشگاه گاکوین است. او فرزند خانواده پولدار و قدرتمند سوکیاما بوده و پس از مرگ پدرش وظیفه رهبری آن را بر عهده می‌گیرد. او همچنین از اعضای رستوران غول‌ها به حساب آمده و با خیانت خود، آن‌ها را نابود می‌کند. سوکیاما با هدف کشتن و در ادامه خوردن کانکی به گروه او می‌پیوندد، اما در ادامه علاقه قابل توجهی به کانکی پیدا کرده و به یکی از صمیمی‌ترین دوستان او تبدیل می‌شود. پس از مرگ ظاهری کن، سوکیاما به افسردگی دچار می‌شود،‌ اما با اطلاع از زنده بودن او بهبود می‌یابد. سوکیاما در ادامه به گروه Goat پیوسته و به یکی از رهبران سازمان United Front تبدیل می‌شود.

 

یوشیمورا

شخصیت های انیمه توکیو غول

یوشیمورا یکی از قدرتمندترین غول‌ها بوده و وظیفه مدیریت کافه Anteiku را بر عهده دارد. او علاقه زیادی به همنوعان خود داشته و تا جای ممکن به آن‌ها کمک می‌کند. یوشیمورا را می‌توان مرشد کن کانکی نیز به حساب آورد. او در گذشته با لقب جغد یک‌چشم شناخته می‌شد؛ این در حالی بود که جغد اصلی، فرزند او یعنی اتو بود. یوشیمورا در نهایت توسط نیروهای CCG اسیر می‌شود.


سخن پایانی


بیوگرافی شخصیت های انیمه توکیو غول

در این مطلب به نقد انیمه توکیو غول پرداخته و با جزئیات و شخصیت‌های آن آشنا شدیم؛ اقتباسی ناامیدکننده از یکی از بهترین مانگاهای تاریخ که دل بسیاری از هواداران آن را به درد آورد. نظر شما در مورد این انیمه چیست؟ آیا آن را در زمره بهترین آثار دهه اخیر به حساب می‌آورید؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران3 دیدگاه
avatar
Itadori yuji
.
10 دی 1401، 13:07
پاسخ
1
0
فصل اول واقعا شاهکار بود فصل دوم هم خوب بود ولی میتونم بگم به معنای واقعی فصل ۳ و ۴ ارزش دیدن نداره حوصله ادم سر میره موقع دیدن و فایت های جذابی نداشت.اگه خوب میساختنش توکیو غول قطعا یکی از انیمه های برتر میشد با توجه به مانگاش،مانگای توکیو غولی یه اثر هنریه من خودم انیمه میبینم و از نظرم جذابیتی که انیمه داره از یه صفحه سیاه و سفید بهتره ولی در مورد توکیو غول این نظرو ندارم و به نظرم برای توکیو غول فقط باید مانگاش رو خوند
avatar
Maryam
.
03 شهریور 1401، 13:19
پاسخ
0
2
من این انیمه رو دیدم عالیه فوق العادس ولی یکم زیاد خشنه و پیشنهاد میکنم اونایی که روحیه ی لطیفی دارن نگاه نکننولی در کل عالیه خرف نداره
avatar
رضا
.
27 تیر 1399، 22:03
پاسخ
2
11
به نضر من خیلی عالی بود من به هرکسی که این انیمه رو ندیده پیشنهاد میکنم که همین الان بره نگاش کنه من که تا الان دو بار نگاش کردم قشنگ میری تو دنیاش انگار که تو خودشی بی نظیره نگاششش کننننن بخدا پشیمون نمیشی
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402