فضا چه بویی می دهد؟ با ادکلن جدید ناسا، بوی فضا را حس کنید

Eau de Space . عطر ناسا
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ناسا به تازگی عطری طراحی کرده است که با بو کردن آن می‌توانید، با بوی فضا و رایحه بیرون از زمین آشنا شوید. اما عطر فضا چگونه خواهد بود و طراح آن کیست؟

طبق گفته فضانوردان رایحه فضا و جو بیرون از زمین را ترکیبی از بوی باروت، گوشت استیک پخته شده، تمشک و عرق نیشکر تشکیل می‌دهد. بدین ترتیب عطرهایی که بوی فضا و کهکشان‌ها را می‌دهند ممکن است خیلی زود راهی بازار شوند و در دسترس عموم قرار بگیرند. به گزارش CNN، عطر Eau de Space توسط استیو پیرس، شیمی دان و موسس کمپانی Omega (امگا) طراحی شده است. پیرس در ابتدا با بستن قراردادی رسمی با ناسا در سال 2008 تلاش‌هایش را برای بازسازی بوی فضا آغاز کرد؛ تلاش‌هایی که به عنوان بخشی از ماموریت آژانس فضایی به منظور حذف هرگونه سورپرایز احتمالی برای فضانوردانی که قرار است به فضا اعزام شوند، شکل گرفت. این ماموریت حدود 4 سال به طول انجامید تا پیرس توانست عطر ناسا را کامل کند.

Eau de Space . عطر فضا

در هر صورت اگر کنجکاو هستید که ادکلن ناسا قرار است چه بویی داشته باشد، باید مصاحبه‌های فضانوردان و ساکنان ایستگاه‌های فضایی را مرور کنیم. پگی ویسون، فضانورد و از ساکنان قبلی ایستگاه فضایی بین‌المللی درباره اینکه بوی فضای چگونه رایحه‌ای است، گفته است:

یک جورهایی بوی اسلحه می‌دهد، بویی که از اسلحه‌ای که به تازگی شلیک شده است به مشام می‌رسد. من فکر می‌کنم علاوه بر بوی دود و سوختگی، بوی تقریبا تلخی نیز دارد.

استیو پیرس نیز با استفاده از این گفته فضانوردان که بوی فضا ترکیبی از بوی باروت، گوشت استیک پخته شده، تمشک و عرق نیشکر است دست به تولید چنین عطری زده است. او در خصوص تولید این عطر خاص گفت:

تیمی که پشت ساخت عطر فضا، یعنی Eau de Space است، به دنبال جذب حمایت جامعه به کمک شرکت Kickstarter است تا به مردم کمک کند تا بتوانند کمی از عطر فضا را استشمام کنند.

رایحه و بوی فضا سال‌هاست که پشت کاغذبازی‌های اداری، بیشتر بدانیدها و تمرین‌های آماده سازی فضانوردان، پنهان شده است. پیرس در ادامه صحبت‌هایش ضمن اشاره به این نکته، اظهار داشت:

اکنون ما به کمک شما (مردم) نیاز داریم تا بتوانیم بوی فضا را تولید کنیم تا همه آن را شخصا تجربه کنند.

 

Eau de Space . بوی فضا

کلام آخر

طبق آخرین خبرهای منتشر شده از تیم تولید ادکلن فضا، این تیم حدود 391 حامی مالی از سرتاسر دنیا داشته است. همچنین حمایت‌های مالی صورت گرفته از این تیم شامل 20000 دلار به همراه پول‌هایی است که حامیان وعده دادند. مدیر تولید ادکلن Eau de Space ضمن تقدیر و تشکر از حامیان مالی و حمایت مردم در طی مصاحبه‌ای اظهار کرد که امیدوار است این عطر باعث افزایش علاقه مردم نسبت به یادگیری و مطالعه علم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات شود. نظر شما درباره بوی فضا چیست؟ در پایین همین صفحه و در بخش نظرات به ما بگویید که آیا به نظر شما عطر جدید ناسا عطر مورد علاقه شما خواهد بود یا خیر.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401