В 1win казино вас ждут захватывающие игры и щедрые бонусы. Регистрация проста, вход удобен, а промокоды помогут увеличить ваши шансы на выигрыш. source Immediate Spike

معرفی بازی Terraria ؛ تنها در جزیره‌ای گمشده

دانلود بازی Terraria
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از متفاوت‌ترین عناوین ژانر سندباکس (Sandbox) در دنیای گیمینگ بازی Terraria محسوب می‌شود. در مقاله‌ای که پیش رویتان هست جوانب مختلف بازی جزیره گمشده را برای شما معرفی خواهیم کرد.

بازی Terraria یک بازی اکشن ماجراجویی (Action-adventue) به شیوه Sandbox است که توسط کمپانی Re-Logic ساخته شده و کمپانی 505 Games آن را به انتشار رسانده است. بازی تراریا برای اولین بار بر روی پلتفرم کامپیوتر و در تاریخ 16 می سال 2011 (26 اردیبهشت 1390) منتشر شد و از آن زمان تا کنون برای شماری از پلتفرم‌های دیگر نیز منتشر شده است. در بازی جزیره شناور المان‌های مختلفی حضور دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به اکتشاف (Exploration)، ساخت و ساز (Crafting)، ساخت بناها، نقاشی و مبارزه در قالب یک دنیای دو بعدی اشاره کرد.

گیم پلی بازی Terraria / دانلود بازی Terraria

بازی Terraria برای کامپیوتر عموما بازخوردهای مثبتی دریافت کرده و المان‌های سندباکس آن توسط منتقدین و مخاطبین ستوده شد. این بازی موفق شد تا آپریل ماه سال 2020 بیش از 30 میلیون نسخه در سراسر جهان فروش کند. همراه پلازا بمانید تا جوانب مختلف بازی Terraria را با همدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


داستان بازی Terraria


در ابتدا قصد داریم داستان بازی Terraria را برای شما مورد بررسی قرار دهیم. برای این منظور نگاهی به متن موجود در خود بازی در این رابطه خواهیم انداخت:

به دنیای تراریا خوش آمدید. دنیایی پر از رمز و راز و شگفتی که سرنوشت آن به دوردست‌های خیال تعلق دارد. البته چندین روایت از گذشتگان به زمان کنونی‌مان راه پیدا کرده‌اند که توسط نسل‌های متمادی فرمانروایان راهنما به دست ما رسیده است. این تکه‌های بریده از اطلاعات به شما کمک خواهد کرد که راه خود را پیدا کرده و بر تهدیداتی که در خلال سایه‌ها گم شده‌اند غلبه کنید. این دانش هم‌اکنون به شما منتقل شده است؛ با این امید که شمای قهرمان شجاع را در ماموریتتان مبنی بر نجات دادن جهان ما یاری کند.

تریلر بازی Terraria / داستان بازی Terraria

در ابتدا، خدایان تعادلی برهم ساختند که عدالت را برای همه موجودات زنده تضمین کند. این تعادل دارای اهمیتی حیاتی بود و تلاش برای حفظ آن از والاترین کارها محسوب می‌شد. هم‌اکنون قرن‌ها از اولین باری که خدایان شروع به آزمایش پیچیدگی‌های زندگی در معادله عدالت خود کرده‌اند گذشته است. در همین پروسه بود که تعداد بی‌شماری از دنیاهای مختلف پدید آورده شدند و هم‌اکنون در جهان تراریا موجود هستند. هر کدام از دنیاهای تراریا یک موجود حساس است که بر همه آنچه می‌گذرد واقف است و می‌تواند افکار همه موجودات زنده را حس کند؛ با این هدف واحد که اطمینان حاصل کند تعادلی که از آن سخن به میان آمد حفظ شود و حتی اگر مجبور باشد در این راه خشونت به خرج دهد.

دنیاهای تراریا از مکانیزم‌های دفاعی متعددی بهره می‌برند تا مطمئن شوند که تعادل به هر قیمت ممکنی حفظ شد؛ دنیاهایی که برخی از آن‌ها مقدس (Hallow)، فساد (Corruption) و خون (Crimson) نام گرفته‌اند.

تریلر بازی Terraria / داستان بازی Terraria

 


گیم پلی بازی Terraria


بازی Terraria یک بازی سندباکس (Sandbox) دو بعدی است که گیم پلی آن حول محور مقوله‌های اکتشاف، ساخت و ساز، مبارزه، تلاش برای بقا و حفاری می‌چرخد. گیم پلی بازی Terraria هم به شکل تک نفره و هم به شکل چند نفره در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. طراحی بصری بازی Terraria نوعی طراحی کاشی وار (Sprite) دو بعدی است که بازی‌های 16 بیتی پلتفرم Super NES را در خاطرمان زنده می‌کند. این بازی همچنین به واسطه گیم پلی اکتشافی/ماجراجویی کلاسیک خود سری بازی‌هایی همانند متروید (Metroid) و ماینکرفت (Minecraft) را به یادمان می‌آورد.

بازی Terraria در یک دنیای از قبل تولید شده شروع می‌شود و بازیکن‌ها با یکسری ابزار ابتدایی جهت آغاز ماجراجویی خود شروع می‌کنند. بسیاری از منابع مورد نیاز همانند سنگ معدن را می‌توان از طریق اکتشاف در غارها کشف کرد. بازیکن بازی Terraria در ابتدا با میزان جان (Health) و مانا (Mana) کمی شروع می‌کند و این موارد را با پیشروی در بازی و پیدا کردن یکسری آیتم‌های مشخص می‌تواند افزایش دهد.

گیم پلی بازی Terraria / دانلود بازی Terraria

برخی از منابع مشخص در بازی Terraria را تنها می‌توان در قسمت‌های ویژه‌ای از نقشه بازی و درون محموله‌های معمولی (Common) و نایاب (Rare) و یا پس از کشتن یکسری دشمن‌ها پیدا کرد. بازیکن‌ها در بازی جزیره گمشده از این منابع برای ساختن آیتم‌های جدید و ابزار کاربردی در مکان‌های مشخص استفاده می‌کنند. به عنوان مثال میزها یا آیتم‌های دیگر را می‌توان در میز کار درست کرد. میله‌ها را نیز می‌توان از طریق گداختن آهن در کوره آهنگری ساخت.

برخی از آیتم‌های مشخص پیچیده در بازی Terraria نیازمند چند پروسه ساخت همزمان هستند به شیوه‌ای که محصول آماده شده یک دستورالعمل به عنوان یکی از مواد اولیه یک ماده یا ابزار پیچیده‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. مقوله دیگر در رابطه با گیم پلی بازی Terraria دشمنان این بازی است. بازیکن‌ها در بازی تراریا با انواع مختلفی از دشمنان گوناگون روبرو خواهند شد و این رویارویی وابستگی زیادی به فاکتورهایی همانند زمان، مکان و وقایع تصادفی دارد.

بازی تراریا / بازی جزیره شناور

دشمنانتان را در بازی Terraria می‌توانید از طریق شمشیرها، تیروکمان، اسلحه، جادو و یا مینیون‌هایتان از پای در آورید. علاوه بر این در بازی Terraria با رئیس‌ها (Bossها) نیز نبرد خواهید کرد که برای از پای درآوردن هر کدامشان نیازمند مکانیزم‌های مبارزه متفاوت خواهید بود؛ رئیس‌هایی که پس از کشتنشان آیتم‌های کمیابی از طریق آن‌ها بدست خواهید آورد. رئیس‌های بازی Terraria را از طریق استفاده یکسری آیتم مشخص و یا رفتن به مکان‌های مشخص می‌توان احضار کرد.

از بین بردن این رئیس‌ها در خلال بازی Terraria ارتباط تنگاتنگی با پیشرفت شما در بازی دارد. از بین بردن یکی از رئیس‌های مشخص بازی سبب خواهد شد که به حالت سخت (Hardmode) بازی دسترسی پیدا کنید و این امر نیز به نوبه خود سبب خواهد شد که با شمار متنوعی از دشمنان، شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPCها) و آیتم‌های جدید نیز روبرو شوید.

بازی اندروید Terraria / دانلود بازی جزیره شناور

با اتمام ماموریت‌های مشخص در بازی Terraria همانند از بین بردن یک رئیس و یا به دست آوردن یک آیتم خاص، بازیکن‌ها برخی شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPCها) را به خود جذب خواهند کرد. شخصیت‌هایی که می‌توانند ساکن اتاق‌ها یا خانه‌هایی شوند که در بازی می‌سازید و دامنه‌شان از یک فروشنده تا پرستار یا جادوگر متنوع است. به برخی از شخصیت‌های غیرقابل بازی این عنوان می‌توان از طریق اکتشاف آن‌ها و نجات دادنشان در خلال دنیای بازی دسترسی پیدا کرد.

پس از انجام دادن این کار شخصیت‌های گفته شده در خانه‌هایی که شما ساخته‌اید سکونت خواهند کرد. بازیکن‌ها سپس قابلیت آن را پیدا می‌کنند که با این کاراکترها معامله کرده و از طریق سکه دادن به آن‌ها برخی از سرویس‌های مشخص را نیز از آن‌ها دریافت کنند. در بازی Terraria مکان‌ها و زمین‌های مختلفی وجود دارند که هر کدامشان دارای دشمنان و چالش‌های مخصوص و منحصربه‌فرد خود هستند. همچنین وسعت برخی از مکان‌های بازی را می‌توان از طریق تصاحب مناطق دیگر و تغییر نوع زمین‌ آن‌ها افزایش داد.

بازی terraria برای کامپیوتر / آموزش بازی Terraria

نکته آخر در رابطه با گیم پلی بازی Terraria حالت‌های Expert Mode و Master Mode موجود در آن است که چالش گیم پلی بازی را در ازای برخی از آیتم‌های اختصاصی افزایش می‌دهند. یک حالت دیگر نیز به نام Journey Mode در بازی وجود دارد که به بازیکن‌ها این امکان را می‌دهد که آیتم‌ها را کپی کنند، درجه سختی دنیای بازی را تنظیم کنند و هنگام تجربه بازی زمان و آب و هوا را بر اساس خواست خود تحت کنترل خود درآورند. بازی Terraria همچنین از حالت‌های مختلف دیگر ساخته شده به وسیله بازیکنان نیز پشتیبانی می‌کند.

بازی Terraria

 


تریلر بازی Terraria


در ادامه ویدیو «تریلر بازی Terraria» را با همدیگر مشاهده خواهیم کرد.

 


آموزش بازی Terraria

در این بخش قصد داریم با آموزش بازی Terraria و ذکر برخی نکات کلیدی در این رابطه همراه شما باشیم. بسیاری از بازیکنان هنگام پیشروی در دنیای پهناور بازی تراریا در رابطه با اینکه به کدام قسمت از آن روند و یا چه کاری انجام دهند دچار سردرگمی می‌شوند. بازی Terraria یک بازی سندباکس آزاد است؛ به این معنی که شما مجبور نیستید در آن به جای خاصی بروید یا کار خاصی انجام دهید. شما آزاد هستید که اهداف خود را مشخص کنید و به دنبال این اهداف بروید؛ چه یک کارگر باشید و چه یک مبارز، اکتشافگر، جمع آور منابع و یا دارای هر شغل دیگر.

همچنین جا دارد اشاره کنیم که مجبور نیستید همه دنیاها و مناطق بازی Terraria را فتح کرده و یا کشف کنید و در رابطه با ترتیب فتوحات نیز هیچ الزامی برای شما وجود ندارد. با این وجود توصیه می‌کنیم اگر مطمئن نیستید که در ابتدا چه نوع نقشه‌ای انتخاب کنید، از یک نقشه کوچک شروع کنید. حتی در یک دنیای کوچک نیز ممکن است مسافت‌های طولانی را سفر کنید و صدها ساعت طول می‌کشد که تمام غارها را با ریتم معمولی و در این دنیا کشف کنید.

گیم پلی بازی Terraria / دانلود بازی Terraria

از سوی دیگر اگر تجربه‌ کافی در بازی Terraria دارید توصیه می‌کنیم یک دنیای با مقیاس متوسط را انتخاب کنید؛ چرا که برای اکتشاف دارای موقعیت‌های بیشتر و همچنین لوت (Loot) بیشتری نیز خواهید بود و با این وجود قادر به اکتشاف سریع نیز می‌شوید. هنگامی که یک دنیای جدید می‌سازید یک شخصیت غیرقابل بازی ظاهر خواهد شد که با نام راهنما (Guide) شناخته می‌شود و برای راهنمایی شما احضار شده است.

اگر با دنیای تراریا تازه آشنا می‌شوید توصیه می‌کنیم با این راهنما حرف بزنید؛ چراکه از این طریق نسبت به المان‌های مختلف دنیایی که در آن هستید و بسته به مرحله‌ای که در خلال بازی در آن قرار دارید، اطلاعات زیادی دریافت خواهید کرد. حتی اگر تجربه زیادی در بازی Terraria دارید توصیه می‌کنیم راهنما را کنار خود نگه دارید؛ چرا که قادر است تمام دستورالعمل‌های ساخت در دسترس را (در صورت گرفتن یک آیتم مشخص) در اختیار شما قرار دهد. علاوه بر این او برای پیشروی در بازی نیز نیاز است و در قسمت‌های پایانی بازی از او برای احضار دیوار گوشت (Wall of Flesh) استفاده می‌شود.

تریلر بازی Terraria / داستان بازی Terraria

وظیفه اصلی شما در ابتدای بازی Terraria به هنگام روز آن است که به دنبال ابزار شروع جدیدی از اطرافیان خود باشید و همچنین به دنبال آن باشید که خانه‌ کوچکی درست کنید که شب را در آن بمانید. به هنگام شب نیز توصیه اصلی‌مان آن است که زیرزمین و یا درون خانه‌تان (اگر ساخت آن را به اتمام رساندید) بمانید؛ تا زمانی که به قدر کافی قوی شوید که توانایی رویارویی با گروه‌های زامبی‌ها را به دست آورید. به هنگام شب به ویژه برای یک کاراکتر ساده مزیت زیادی برای به دست آوردن وجود ندارد و از سوی دیگر استعداد از دست دادن زیادی نیز خواهید داشت.

اگر به هنگام شب پناهگاه یا غاری برای پنهان شدن نداشتید، می‌توانید جعبه‌ای دور خود درست کنید و شب را به آن شیوه سپری کنید. نهایتا باید اشاره کنیم که یکی از کلیدی‌ترین قابلیت‌های شما در یک بازی سندباکس توانایی‌تان در حرکت دادن بلوک‌ها (Blockها) است و باید از این قابلیت نهایت استفاده را ببرید.

بازی تراریا / بازی جزیره شناور

 


دانلود بازی جزیره شناور برای اندروید


در قسمت زیر لینک دانلود بازی Terraria برای پلتفرم اندروید را برای شما قرار می‌دهیم. با دانلود بازی جزیره شناور برای اندروید همراه ما بمانید.

دانلود بازی اندروید Terraria

گیم پلی بازی Terraria / دانلود بازی Terraria

در مقاله‌ای که خواندید سعی کردیم جنبه‌های مختلف بازی Terraria را برای شما مورد بررسی قرار دهیم. جا دارد اشاره کنیم که بازی Terraria تنها پس از یک هفته بعد از انتشار خود موفق شد 200 هزار نسخه در سراسر جهان فروش کند؛ رقمی که تنها طی یک ماه تبدیل به بیش از 432 هزار نسخه شد. تا تاریخ 15 ژوئن 2015 حدود دوازده میلیون نسخه از بازی تراریا برای پلتفرم‌های مختلف به فروش رفت و تا آپریل 2020 این رقم به 30.3 میلیون نسخه رسید. 14 میلیون نسخه برای کامپیوتر، 7.6 میلیون نسخه برای کنسول‌ها و 8.7 میلیون نسخه از این بازی در این تاریخ برای پلتفرم موبایل به فروش رفت.

همچنین این بازی موفق شد در نسخه کامپیوتر خود میانگین نمرات خوب 83 را از سایت متاکریتیک دریافت کند. در نسخه PS3 و Xbox 360 خود بازی جزیره گمشده نمره 81 را دریافت کرد. همچنین در پلتفرم iOS نمره این بازی 82 و در پلتفرم PS VITA این نمره 85 بود. برای پلتفرم PS4 بازی تراریا نمره 83 و برای پلتفرم Xbox One نمره 84 را کسب کرد. نهایتا باید به نسخه‌های 3DS و NS این بازی اشاره کنیم که به ترتیب نمره‌های 71 و 82 را از سایت متاکریتیک دریافت کردند.

نظر شما در رابطه با بازی Terraria چیست؟ آیا این بازی را تجربه کرده‌اید؟ نظرات خود را در رابطه با بازی جزیره گمشده از طریق قسمت پایین و بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
جیمی پی ان او
.
22 تیر 1402، 22:33
پاسخ
1
1
من فقط ی کلمه میگم بازی بهتر تراریا در دنیا وجود ندارد
avatar
Rt
.
22 آبان 1399، 15:13
پاسخ
3
3
عالی بود
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402