معرفی مجموعه فیلم‌ های ارباب حلقه ها ؛ تریلر، داستان و نمرات

فیلم‌ ارباب حلقه ها
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فیلم ارباب حلقه ها یکی از پرطرفدارترین فیلم‌های ماجراجویی در جهان است و کم‌تر فیلمی پیدا می‌شود تا با این اثر خاص و فانتزی رقابت کند. امروز قصد داریم به معرفی سری فیلم ارباب حلقه ها بپردازیم و امکان دانلود تمامی فیلم‌های آن را برای شما فراهم کنیم.

نام فیلم ارباب حلقه ها نامی آشنا برای دوستداران سینما و دنیای فانتزی و جادوگری است. مجموعه فیلم های The Lord of the Rings یک اثر سینمایی سه‌گانه در ژانر حماسی، فانتزی و ماجراجویانه است. پیتر جکسون (Peter Jackson) کارگردان سری فیلم ارباب حلقه ها ها این مجموعه را براساس رمانی از جی. آر. آر تالکین (J. R. R. Tolkien) ساخته است. اسامی فیلم های ارباب حلقه ها به ترتیب سال ساخت عبارتند از سری فیلم ارباب حلقه ها: یاران حلقه (The Fellowship of Ring) محصول سال 2001، فیلم‌ ارباب حلقه ها: دو برج (The Two Tawer) محصول سال 2002 و فیلم‌ ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه (The Return of the King) محصول سال 2003.

مجموعه فیلم ارباب حلقه ها با بودجه‌ای 281 میلیون دلاری یکی از بزرگترین پروژه‌های فیلمسازی است. این محصول مشترک بین آمریکا و نیوزیلند پس از اکران توانست به فروش خیره‌کننده 2.981 میلیارد دلار برسد. فیلم‌ ارباب حلقه ها یکی از برترین و تأثیرگذارترین فیلم‌های ساخته شده تاریخ محسوب می‌شود. منتقدین در مورد این فیلم‌ها نگاه بسیار مثبتی دارند و به خصوص ابتکار در جلوه‌های ویژه، بازی‌ها، موسیقی متن و احساسات عمیق فیلم را بسیار تحسین می‌کنند. سری فیلم های ارباب حلقه ها 800 نامزدی و 475 برد در جشنواره‌های مختلف داشته‌اند و فقط در جشنواره اسکار موفق به کسب 30 نامزدی و 17 برد شده‌اند. نام این سه فیلم جزء 15 فیلم برتر IMDb نیز قرار گرفته است.

در ویدئو زیر می‌توانید «تریلر فیلم‌ ارباب حلقه ها: یاران حلقه با زیرنویس فارسی» را ببینید.

این مقاله از مجله پلازا به بررسی مجموعه فیلم ارباب حلقه ها می‌پردازد. ابتدا برای دانلود فیلم‌ ارباب حلقه ها اقدام می‌کنیم، سپس مروری بر داستان فیلم داریم. پس از آن با بازیگران اصلی فیلم‌ها آشنا می‌شویم و در نهایت در سه بخش به بررسی سری فیلم ارباب حلقه ها می‌پردازیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید

دانلود فیلم های ارباب حلقه ها

برای دانلود سری فیلم ارباب حلقه ها می‌توانید از این قسمت اقدام کنید.

دانلود فیلم‌ ارباب حلقه ها: یاران حلقه (دوبله)

فیلم های ارباب حلقه ها / فیلم ارباب حلقه ها

لینک های فیلم‌ ارباب حلقه ها: دو برج (دوبله)

دانلود فیلم‌ ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه (دوبله)

عوامل فیلم ارباب حلقه ها

در این قسمت با عوامل فیلم ارباب حلقه ها آشنا خواهیم شد.

پیتر جکسون کارگردان فیلم ارباب حلقه ها

پیتر جکسون کارگردان فیلم ارباب حلقه ها

 • سن: 60 سال
 • محل تولد: ولینگتون، نیوزیلند
 • فیلم های مهم: سه گانه هابیت (The Hobbit) و کینگ کونگ (King Kong)

سر پیتر رابرت جکسون (Sir Peter Robert Jackson) کارگردان سه گانه های معروف ارباب حلقه ها و هابیت متولد 31 اکتبر 1961 (9 آبان 1340) و سومین کارگردان پرفروش جهان است. فیلم‌های او تاکنون 6.5 میلیارد دلار در جهان فروش داشته اند. این کارگردان علاقه خاصی به جی. آر. آر. تالکین دارد و دو اثر بزرگش نیز اقتباسی از کتاب های این نویسنده مشهور بوده اند. اگرچه داستان در فیلم‌ها تغییر می‌کرد اما ماهیت فیلم و فضا از کتاب های تالکین سرچشمه می‌گرفت. از آثار دیگر این هنرمند می‌توانیم به فیلم های: بد مزه 1987 (Bad Taste)، دیدار با احمقان 1989 (Meet the Feebles) و موجودات آسمانی 1990 (Heavenly Creatures) اشاره کنیم.

سایر عوامل سری فیلم ارباب حلقه ها عبارتند از:

 • فیلم‌نامه نویسان: فرن والش (Fran Walsh) ، فیلیپا بوینس (Philippa Boyens) ، پیتر جکسون و استیون سینکلر (Stephen Sinclair)
 • تهییه کنندگان: باری ام آزبرن (Barrie M. Osborne)، پیتر جکسون، فرن والش و تیم سندرز (Tim Sanders)
 • موسیقی: هاوارد شور (Howard Shore)
 • فیلم بردار: اندرو لزنی (Andrew Lesnie)

داستان فیلم‌ ارباب حلقه ها

همان‌طور که گفته شد مجموعه فیلم ارباب حلقه ها شامل سه فیلم است که داستان رمان جی آر آر تالکین را دنبال می‌کنند. اولین فیلم یاران حلقه، دومین فیلم دو برج و سومین اثر بازگشت پادشاه نام دارد. در ادامه نگاهی به داستان فیلم های ارباب حلقه ها خواهیم انداخت.

خلاصه قسمت اول فیلم ارباب حلقه ها: یاران حلقه

کالکشن فیلم ارباب حلقه ها / یاران حلقه

اولین قسمت از فیلم های سینمایی ارباب حلقه ها به خاستگاه حلقه ها می‌پردازد. ارباب تاریکی سائورون سال‌ها پیش حلقه ای می‌سازد که بخشی از روح خود را درون آن قرار داده است. او این حلقه را ساخته تا بتواند پادشاهی سرزمین میانی را بدست آورد. در جنگی سائورون حلقه اش را از دست می‌دهد، اگرچه جسم او از بین رفته اما روحش هنوز همراه حلقه است. داستان از جایی شروع می‌شود که این حلقه به دست هابیتی جوان به نام فرودو می‌رسد. او برای نجات سرزمین میانی از نابودی مجبور است با هشت یار خود که شامل: که شامل 3 هابیت (سم، مری، پیپین)، دو انسان (آراگورن و بارامیر)، یک الف (لگولاس)، یک دورف (گیملی) و یک جادوگر (گندالف) می‌شوند به کوه نابودی در سرزمین مودور سفر کند.

خلاصه قسمت دوم فیلم ارباب حلقه ها: دو برج

داستان فیلم های ارباب حلقه ها / دو برج

دومین فیلم سه گانه ارباب حلقه ها در ادامه داستان اثر پیشین است. گروه به دو گروه تقسیم شده است. فرودو و سم متوجه می‌شوند کسی درر تعقیب آن‌ها است و متوجه می‌شوند که این موجود گالوم صاحب پیشین حلقه یگانه است. از طرفی دیگر ارک ها مری و پیپین را دستگیر کرده اند و آراگورن، لگولاس و گیملی در پی نجات آنان هستند. فاجعه از آن‌جایی شروع می‌شود که سارومان رهبر جادوگران با سائورون متحد می‌شود تا قدرت برج های باراد-دور و اورتانک را بر مردم تحمیل کند و انسان‌ها را از بین ببرد.

خلاصه قسمت سوم فیلم ارباب حلقه ها

مجموعه فیلم ارباب حلقه ها / بازگشت پادشاه

سومین سری فیلم ارباب حلقه ها درباره ادامه سفر فردو و سم به سمت مودور است. چیزی که این دو همسفر از آن بی‌خبر هستند این است که تنها اتحاد می‌تواند آنان را کنارهم نگه دارد. فرودو و سم از نیت حقیقی گالوم خبر ندارند و فریب او را می‌خورند.

بازیگران فیلم سینمایی ارباب حلقه ها

فیلم‌ ارباب حلقه ها بازیگران بنام بسیاری دارد که متاسفانه معرفی همه آنها در یک مقاله نمی‌گنجد. در این بخش مروری بر 4 بازیگر اصلی داریم و سپس با برخی دیگر از بازیگران کالکشن فیلم ارباب حلقه ها که در هر سه قسمت حضور دارند، آشنا می‌شویم.

الیجا وود در نقش فرودو بگینز

سری فیلم های ارباب حلقه ها / بازیگران ارباب حلقه ها

 • سن: 41 سال
 • محل تولد: سدار راپیدز، آیووا، آمریکا
 • نقش های مهم: مت باکنر در خیابان سبز، (Green Street) مارک ایوانز پسر خوب (The Good Son)

الیجا وود (Elijah Wood) بازیگر و تهیه‌کننده آمریکایی، متولد 28 ژانویه 1981 (8 بهمن 1359) در ایالت آیووا است. او بازیگری را از کودکی با نقش‌های کوچک آغاز کرد. او در کودکی در فیلم Avalon (1990) نزد دیگران شناخته شد. در نوجوانی در فیلم‌هایی چون فیلم Deep Impact (1998) بازی کرد و سرانجام بازی در فیلم ارباب حلقه ها او را به شهرتی بین‌المللی رساند. پس از این موفقیت بزرگ راه وود به سوی دیگر آثار سینمایی هموارتر شد و او را در فیلم‌هایی چون فیلم Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)، فیلم Maniac (2012) و فیلم Come to Daddy (2019) دیدیم.

الیجا وود صداپیشه نیز هست و صدای او را در انیمیشن‌هایی چون انیمیشن 9 محصول سال 2009، انیمیشن Happy Feet Two محصول سال 2011 و همچنین برخی بازی‌های ویدئویی شنیده‌ایم. الیجا در سریال Wilfred محصول سال‌های 2011 تا 2014 نیز بازی کرده و برای این نقش‌آفرینی نامزد جایزه ستلایت شده است. وی همچنین بنیانگذار کمپانی SpectreVision در سال 2010 است.

ایان مک کلن در نقش گندالف

فیلم سینمایی ارباب حلقه ها / بازیگران ارباب حلقه ها

 • سن: 83 سال
 • محل تولد: برنلی، لانکاشر، انگلیس
 • نقش های مهم: اریک لنشر در مردان ایکس (X-Men)، ری کورتنی در دروغگوی خوب (The Good Liar)

ایان مک‌کلن (Ian McKellen) با نام کامل سر ایان موری مک‌کلن از مطرح‌ترین بازیگران انگلیسی است که بیش از 6 دهه از آغاز فعالیت وی می‌گذرد. او متولد 25 می 1939 (3 خرداد 1318) در برنلی است. وی در ژانرهای مختلفی از تئاترهای مدرن و شکسپیری تا فیلم‌های فانتزی و علمی-تخیلی ایفای نقش کرده است. مک‌کلن بازیگری را از سال 1961 با تئاتر آغاز کرد و طی این سال‌ها جوایز بسیاری از جمله 7 جایزه لارنس الیویه، یک جایزه تونی و یک جایزه گلدن‌ گلوب کسب کرده است.

وی همچنین دو بار نامزد جایزه اسکار، برای فیلم Gods and Monsters (1999) و اولین قسمت فیلم‌ ارباب حلقه ها (2002) و 5 بار نامزد جایزه بفتا شده است. مک‌کلن یکی از نمادهای فرهنگی انگلستان محسوب می‌شود. ایان مک‌کلن آثار بیشماری دارد. او با نقش ریچارد سوم در فیلم Richard III (1995)، جیمز ویل در فیلم Gods and Monsters (1998)، مگنیتو در فیلم‌های X-Men و گندالف در سری فیلم ارباب حلقه ها و سه‌گانه هابیت شناخته می‌شود.

شان آستین در نقش سم وایز گمجی

فیلم سه گانه ارباب حلقه ها / دانلود فیلم های ارباب حلقه ها

 • سن: 51 سال
 • محل تولد: سنتا مونیکا، کالیفرنیا، آمریکا
 • نقش های مهم: مایکی در گونیز (The Goonies)، دنیل ای یا رودی در فیلم رودی (Rudy)

شان آستین (Sean Astin) متولد 25 فوریه 1971 برابر با 6 اسفند 1349 در ایالت کالیفرنیا است. او بازیگر، تهیه‌کننده و کارگردان است. شان بازیگری را از سال 1981، در سن 10 سالگی، با حضور در تلویزیون آغاز کرد. اولین فیلم وی نیز فیلم The Goonies محصول سال 1985 است. شان آستین در اوایل سال 2000 با حضور در نقش سم در مجموعه فیلم ارباب حلقه ها به شهرت رسید.

این نقش‌آفرینی 4 نامزدی و 7 برد، ازجمله یک جایزه ساترن، برای او به ارمغان آورد. پس از آن او را در نقش‌های دیگری چون نقش بیل در فیلم Click (2006)، لین مک‌گیل در پنجمین فصل سریال 24 (2006) و باب نیوبای در فصل دوم و سوم سریال Stranger Things (2017, 2019) دیدیم. شان آستین از بازیگران فیلم ارباب حلقه ها در صداپیشگی نیز سابقه بسیار دارد و صدای او را در انیمیشن سریالی Special Agent Oso (2009-2012) و انیمیشن سریالی Teenage Mutant Ninja Turtles (2012-2017) شنیده‌ایم.

ویگو مورتنسن در نقش آراگورن

ترتیب فیلم های ارباب حلقه ها / فیلم های سینمایی ارباب حلقه ها

 • سن: 63 سال
 • محل تولد: واترتاون، نیویورک، آمریکا
 • نقش های مهم: تونی لیپ در کتاب سبز (Green Book)، بن در کاپیتان خارق العاده (Captain Fantastic)

ویگو مورتنسن (Viggo Mortensen) با نام کامل ویگو پیتر مورتنسن جونیور متولد 20 اکتبر 1958 (28 مهر 1337) در نیویورک است. او بازیگر، نویسنده، موسیقیدان، عکاس، شاعر و نقاش است. ویگو از پدری هلندی و مادری آمریکایی متولد شد و دوران کودکی خود را در آرژانتین گذراند. او بازیگری را با نقش کوچکی در فیلم Witness در سال 1985 آغاز کرد. او با نقش آراگورن در مجموعه فیلم ارباب حلقه ها به شهرت بین‌المللی رسید. در سال 2005 با نقش‌آفرینی در فیلم A History of Violence نگاه منتقدین را به خود جلب کرد. از دیگر فیلم‌های او می‌توانیم فیلم On the Road (2012)، فیلم Far from Men (2014) و فیلم Falling (2020) را نام ببریم.

ویگو اولین بار برای فیلم Eastern Promises در سال 2008 نامزد جایزه اسکار و جایزه بفتا در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. وی دو بار دیگر برای فیلم Captain Fantastic (2017) و فیلم Green Book (2019) نیز نامزد این جوایز شده است. سه فیلم ذکر شده به اضافه فیلم A Dangerous Method (2012) برای او نامزدی جایزه گلدن‌ گلوب را نیز به ارمغان آورده‌اند.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
بررسی بازی The Lord of the Rings: Gollum
محمد امین سرافراز27 اسفند 1401 13:30
thumbnail
معرفی 10 بازی ارباب حلقه ها برای کامپیوتر و کنسول
مروارید حاجی پور08 مرداد 1399 20:00

در فهرست زیر به اختصار نام و نقش برخی دیگر از بازیگران فیلم های سینمایی ارباب حلقه ها آمده است:

 • شان بین (Sean Bean) در نقش بارومیر
 • دومینیک مانهن (Dominic Monaghan) در نقش مری
 • جان ریس-دیویس (John Rhys-Davies) در نقش گیملی
 • اورلاندو بلوم (Orlando Bloom) در نقش لگولاس
 • بیلی بوید (Billy Boyd) در نقش پیپین
 • کریستوفر لی (Christopher Lee) در نقش سارومان
 • اندی سرکیس (Andy Serkis) در نقش گالوم/ اسمیگل
 • کیت بلانشیت (Cate Blanchett) در نقش گالادریل
 • لیو تایلر (Liv Tyler) در نقش آروین
 • هوگو ویوینگ (Hugo Weaving) در نقش الراند
 • سالا بیکر (Sala Baker) و الن هاوارد (Alan Howard) در نقش سائرون

نقد و بررسی مجموعه فیلم های ارباب حلقه ها

در این بخش در سه قسمت جداگانه به بررسی مجموعه فیلم ارباب حلقه ها به ترتیب تاریخ اکران می‌پردازیم.

بررسی فیلم‌ ارباب حلقه ها: یاران حلقه

اولین قسمت از سری فیلم ارباب حلقه ها با نام ارباب حلقه ها: یاران حلقه در 19 دسامبر 2001 (28 آذر 1380) در سینماهای ایالات‌ متحده‌ آمریکا به روی پرده رفت. بودجه ساخت این فیلم 178 دقیقه‌ای (2 ساعت 58 دقیقه) 93 میلیون دلار بود. این فیلم پس از انتشار به فروش 888.5 میلیون دلاری در گیشه رسید.

فیلم‌ ارباب حلقه ها: یاران حلقه جوایز و افتخارات بی‌شماری کسب کرده است. از مهمترین آنها می‌توانیم 9 نامزدی و 4 برد جایزه اسکار، 8 نامزدی و 5 برد جایزه بفتا و 4 نامزدی گلدن‌ گلوب را نام ببریم. این فیلم برنده جایزه اسکار در بخش بهترین فیلمبرداری، بهترین گریم، بهترین موسیقی متن و بهترین جلوه‌های تصویری شد. این فیلم دهمین فیلم برتر IMDb است. در زیر نظرات برخی منتقدین در مورد فیلم The Lord of Rings: The Fellowship of Ring را می‌خوانید.

اسامی فیلم های ارباب حلقه ها / فیلم سه گانه ارباب حلقه ها

نام فیلمامتیاز IMDbامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیک
ارباب حلقه ها: یاران حلقه8.891%92

Wall Street Journal /جو مورگنسترن: 100

علیرغم تمامی احتمالات در عصر ساخت مناظر ماشینی، آقای جکسون و همکارانش یکی از  فیلم های حماسی را خلق کرده‌اند که زنده است و نفس می‌کشد.

Variety / تاد مک‌کارتی: 90

به نظر می‌رسد گروه بزرگ طرفداران کتاب از این تصورات وسواسی در مورد شخصیت‌ها و مناظر کتاب و همچنین جریان بی‌وقفه حوادث و مناظر لذت ببرند.

Chicago Sun Times / راجر ابرت: 75

این فیلم اثری فراتر از ژانر خویش است، یک اثر خوش‌ساخت و گاهی اوقات یک ماجراجویی تکان‌دهنده. اما تصور حقیقی تالکین از سرزمین خطه میانی اینگونه نیست.

Chicago Reader / جاناتان روزنبام: 60

این فیلم سرشار از مناظر نمایشی با مقیاس خوبی از احساسات است، اما روند روایت آن به نظر نامناسب است و من از صحنه‌های جنگ خسته شدم.

بررسی فیلم‌ ارباب حلقه ها: دو برج

دومین قسمت از مجموعه فیلم ارباب حلقه ها با نام ارباب حلقه ها: دو برج، 179 دقیقه (2 ساعت و 59 دقیقه) است. بودجه ساخت این فیلم 94 میلیون دلار بود و موفقیت آن در گیشه بیش از قسمت اول بود. فیلم The Two Towers پس از اکران در 18 دسامبر 2002 (27 آذر 1381) در ایالات‌ متحده‌ آمریکا به فروش 943.5 میلیون دلاری در گیشه رسید.

گرچه فروش فیلم بسیار عالی بود، اما در مورد کسب جوایز ضعیف‌تر از نسخه اول فیلم عمل کرد. فیلم‌ ارباب حلقه ها: دو برج موفق به کسب 4 نامزدی و 2 برد جایزه اسکار در بخش بهترین تدوین و بهترین جلوه‌های ویژه، 7 نامزدی و 3 برد جایزه بفتا و 2 نامزدی گلدن گلوب شد. نام فیلم دو برج در فهرست 250 فیلم برتر IMDb در جایگاه چهاردهم آمده است. با بررسی نظرات منتقدین در مورد دومین قسمت فیلمهای ارباب حلقه ها با ما باشید.

مجموعه فیلم های ارباب حلقه ها / فیلم سه گانه ارباب حلقه ها

نام فیلمامتیاز IMDbامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیک
ارباب حلقه ها: دو برج8.795%87

ReelViews / جیمز براردینلی: 100

فیلم‌ ارباب حلقه ها: دو برج همانند فیلم قبلی خود یک فیلم عالی محسوب می‌شود و هیچ فردی که قدر فیلم‌های فانتزی و ماجراجویانه را می‌داند نباید از تماشای این فیلم غافل شود.

The New Yorker Times / ای او اسکات: 90

یک فیلم هیچگاه محصولی چنین قدرتمند از کارگردان با احترام به منبع اصلی نبوده است. آقای جکسون از تمامی استعداد خود برای خدمت به این احترام استفاده می‌کند و ترکیبی عالی از فیلمسازی و اطلاعات را ارائه می‌دهد.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
معرفی فیلم های طولانی دنیا ؛ طولانی ترین فیلم جهان ...
نسیبه عسکری30 آذر 1401 15:30
thumbnail
سائورون کیست؟ معرفی ویژگی ها و حقایق عجیب کاراکتر ...
تیم پلازا04 مهر 1401 15:30

Chicago Sun-Times / راجر ابرت: 75

فیلم‌ ارباب حلقه ها 2 یک ماجراجویی شورانگیز، یک پیوند ماهرانه از جلوه‌های ویژه و انیمیشن کامپیوتری را ارائه می‌دهد که شامل سکانس‌هایی با زیبایی نفسگیر است. این فیلم همچنین شخصیتی به نام گالوم، یکی از جذاب‌ترین و قانع‌کننده‌ترین موجودات محصول CGI را که تاکنون دیده‌ام، به ما ارائه می‌دهد.

TV Guide Magazine / میتلند مک‌دونا: 60

دومین قسمت فیلمهای ارباب حلقه ها به طور سنگینی بر صحنه‌های نبرد متکی است که برخی از بینندگان را بیشتر از بقیه به هیجان می‌آورد.

بررسی فیلم‌ ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه

سومین و آخرین قسمت از فیلم ارباب حلقه ها در 17 دسامبر 2003 (26 آذر 1382) به روی پرده سینماها رفت. این فیلم، با نام ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه، رکورد فروش دو فیلم قبلی را شکست و به فروش 1.143 میلیارد دلاری در گیشه رسید. فیلم The Return of the King از لحاظ زمانی نیز طولانی‌تر از دو نسخه قبل است. بودجه ساخت این فیلم 201 دقیقه‌ای (3 ساعت و 21 دقیقه) 94 میلیون دلار بود.

فیلم The Lord of the Rings: The Return of the King در جشنواره‌ها نیز درخششی عالی و خیره‌کننده داشت. این فیلم برنده 11 جایزه اسکار در هفتاد و ششمین مراسم سالیانه اسکار شد. جوایز اسکار کسب‌شده عبارتند از اسکار بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه اقتباسی، کارگردان هنری، طراحی لباس، تدوین، طراحی گریم، موسیقی متن، موسیقی فیلم، تدوین صدا و جلوه‌های ویژه. این فیلم همچنین 8 نامزدی و 5 برد جایزه بفتا و 4 برد جایزه گلدن‌ گلوب را نیز در کارنامه خود دارد. فیلم بازگشت پادشاه هفتمین فیلم در فهرست 250 فیلم برتر IMDb است. در اینجا مروری بر نظرات منتقدین در مورد آخرین قسمت از فیلم های The Lord of the Rings داریم.

فیلم های ارباب حلقه ها به ترتیب / فیلم ارباب حلقه ها

نام فیلمامتیاز IMDbامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیک
ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه8.993%94

Time / ریچارد کورلیس: 100

نیمه دوم فیلم‌ ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه تمامی عناصر داستان را به اوج بتهوونی می‌رساند. در اینجا حماسه‌ای با عمق ادبیات و شکوه اپرا داریم، چیزی که فقط در فیلم‌ها می‌توان به آن دست یافت. چه چیزی می‌تواند فوق‌العاده‌تر و مهیب‌تر از این باشد؟

Salon / اندرو اوهیر: 90

من عاشق حماسه «حلقه‌ها» جکسون، علیرغم تمایل او به انیمیشن‌های عجیب و غریب در هر زمانی که می‌خواهد رشته‌ای از ترس یا تهدید را ایجاد کند، هستم.

The New Yorker / آنتونی لین: 80

پیتر جکسون واقعا فیلم سه گانه ارباب حلقه ها را نساخته است. او جهشی آشکار به سوی ساخت چیزی جدید دارد. او یک نفس عمیق می‌کشد و در پروژه غرق می‌شود.

TV Guide Magazine / میتلند مکدونا: 70

طرفداران واقعی رمان‌ها پس از این فیلم خود را برای یک سریال مکمل آماده می‌کنند. اما افراد ناآگاه چندین بار تصور می‌کنند فیلم به اتمام رسیده پیش از اینکه واقعا فیلم به پایان برسد.

Christian Science Monitor / دیوید استریت: 50

تعداد زیادی بازی کسل‌کننده، به جز بازی سر ایان مک‌کلن و بازی اندی سرکیس، به این اثر بیفزایید و اکنون شما یک فیلم ناهموار با خمیازه‌های فراوان دارید.

حقایقی از فیلم ارباب حلقه ها

در این بخش چند حقیقت بزرگ از مجموعه فیلم ارباب حلقه ها بیان می‌کنیم.

برای مجموعه فیلم ارباب حلقه ها بارها فیلم‌نامه نوشته شد:

ابتدا قرار بود این سری فیلم با دو فیلم کار خود را تمام کند. سپس تهییه کننده در خواست داشت ‌که کل فیلم طی یک قسمت پخش شود اما سر انجام با مجموعه فیلم ارباب حلقه ها روبه‌رو شدیم.

شان کانری بازی در نقش گندالف را رد کرد!

مجموعه فیلم ارباب حلقه ها / شان کانری و گاندولف

شان کانری بازیگر معروف جیمزباند ابتدا برای نقش گندالف انتخاب شده بود که آن را رد می‌کند زیرا نمی‌توانست با فضای فیلم ارتباط برقرار کند. دستمزد او علاوه بر میزان پول دریافتی شامل 15 درصد سود پروژه نیز می‌شد که کانری آن را رد کرد. جالب است بدانید که ایان مک‌کلن برای بازی در نقش گاندولف نامزد جایزه اسکار شد.

دردسرهای نقش آراگون در فیلم ارباب حلقه ها

ابتدا نیکلاس کیج (Nicolas Cage) برای ایفای این نقش انتخاب شد که به دلیل مسائل خانوادگی پیشنهاد را رد کرد. پس آن استوارت توانسند (Stuart Townsend) برای نقش انتخاب شد و ماه ها تمرین آمادگی کرد اما درست در دقایق آخر این بازیگر را به دلیل جوان بودن حذف کردند و ویگو مورتنسن به ایفای نقش آراگون پرداخت.

جیک جیلنهال برای نقش فرودو رد شد!

سری فیلم ارباب حلقه ها / جیک جیلنهال و فرودو

جیک جیلنهال یکی از بازیگران برتر جهان است که تاکنون نقش های فوق العاده زیادی بازی کرده است. او برای نقش فرودو در سری فیلم ارباب حلقه ها تست داد و چون لهجه بریتانیایی نداشت رد شد. این بازیگر ادعا داشت که قبل از تست به او خبر نداده بودند که باید لهجه خود را عوض کند.

ترس شان بین از پرواز

شان بین از پرواز می‌ترسد و در طی فیلم‌برداری یاران حلقه از سری فیلم ارباب حلقه ها مجبور شد برای صحنه ای که در کوه ضبط می‌شد به جای سوار شدن بر هلیکوپتر از کوه بالا برود.

لگولاس و موهای بلوند

لگولاس برای موهای بلوند و سفیدش معروف بود اما در هیچ جای کتاب به این موضوع اشاره نشده بود.

کریستوفر لی و عشق اش به ارباب حلقه ها

سری فیلم ارباب حلقه ها / کریستوفر لی

این بازیگر طی 40 سال، سالانه یک بار کتاب های ارباب حلقه ها را مطالعه می‌کرد و سرانجام برای نقش سائورون انتخاب شد.

پسر تالکین نسخه پیتر جکسون ارباب حلقه ها را دوست ندارد

کریستوفر تالکین (Christopher Tolkien) نسخه ارباب حلقه هایی که جکسون نوشته و کارگردانی کرده را دوست ندارد و ادعا دارد که او زیبایی کتاب های پدرش را از بین برده است.

نحوه انتخاب الایجا وود برای نقش فرودو

این بازیگر تست بازیگری خود برای نقش فرودو در فیلم ارباب حلقه ها را در جنگل و با لباسی که خودش ساخته بود ضبط کرد و برای عوامل فرستاد.

مورتنسن در فیلم بدلی نداشت

ویگو مورتنسن برای بازی در نقش آراگون هیچ بدلی نداشت و تمام صحنه ها را خودش انجام داد.

سریال ارباب حلقه ها

سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت

یکی از سوپرایز هایی که در سال 2022 با آن مواجه خواهیم شد سریال ارباب حلقه ها است. قسمت اول این سریال قرار است در 2 سپتامبر 2022 (11 شهریور 1401) از آمازون پرایم ویدیو پخش شود. این سریال با عنوان ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت (The Lord of the Rings: The Rings of Power) پخش خواهد شد. داستان به هزاران سال قبل از سری فیلم ارباب حلقه ها برمی‌گردد و دوران صلح تقریبی سرزمین میانه را نشان می‌دهد. در این سریال چگونگی به وجود آمدن سائورون، حلقه ها و قدرت ها نشان داده خواهد شد.

کلام آخر

همانطور که دیدیم ترتیب فیلم ارباب حلقه ها براساس سال ساخت آنها است. اگر از طرفداران فیلم‌های فانتزی و ماجراجویانه هستید ولی هنوز این سه‌گانه جذاب را ندیده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم هرچه زودتر برای دانلود و تماشای آنها اقدام کنید. نظر شما در مورد سری فیلم ارباب حلقه هاچیست؟ به نظر شما کدام قسمت بهتر و قوی‌تر است؟ آیا مجموعه فیلم های The Lord of the Rings جزء فیلم‌های مورد علاقه شما است؟ شما می‌توانید نظرات خود را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

کارگردان فیلم ارباب حلقه ها کیست؟

کارگردان ارباب حلقه ها پیتر جکسون است.

بهترین شخصیت ارباب حلقه ها کیست؟

جواب این سوال به سلیقه شخصی مخاطبان بستگی دارد اما در نظر سنجی ها آراگون، گندالف و گالوم بهترین شخصیت های ارباب حلقه ها هستند.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
.
27 مرداد 1401، 22:25
پاسخ
0
0
هنرپیشه های ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت، افراد به نام و مشهوری هستن که مردم به شدت دوسشون دارن و خیلی پرطرفدارن. این هنرپیشه های بنام مثل الایجا وود، ایان مک کلن، لیوتایلر، ویگو دیویس و.. به کارگردانی پیترجکسون بازی میکنن. نقطه قوت فیلم ارباب حلقه ها هنرنمایی زیبای بازیگران اون هستش که بسیار خوش درخشیدن.
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402