چگونه محل ذخیره فایل های دانلود شده در آیفون را پیدا کنیم؟

محل ذخیره آیفون
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر گوشی تلفن همراه شما هم از برند اپل است، این مقاله را تا انتها بخوانید. یکی از دغدغه‌های اولیه کاربران گوشی‌های آیفون، تفاوت در سیستم عامل و تنظیمات گوشی است. در گوشی‌های اندروید، ما می‌توانیم پس از دانلود، فایل دانلود شده را در قسمت نوتیفیکیشن‌ها ببینیم اما در گوشی‌های اپل، پیدا کردن فایلهای دانلود شده ایفون متفاوت است. در این مقاله قصد داریم مرحله به مرحله، محل ذخیره فایل های دانلود شده در آیفون را توضیح بدهیم.

بسیاری از کاربران گوشی‌های اندرویدی که تصمیم می‌گیرند تلفن همراه خود را عوض کنند و گوشی آیفون بخرند با چالش‌های زیادی مواجه می‌شوند. علاوه بر اینکه سیستم عامل گوشی اپل کاملا متفاوت است، طراحی قسمت‌های مختلف و اپلیکیشن‌های آن نیز فرق دارد. خیلی از افراد به دلیل همین هراس‌ها، از خریدن گوشی آیفون اجتناب می‌کنند. یکی از همین تفاوت‌ها نحوه دسترسی به فایل های دانلود شده در آیفون است. در گوشی‌های اندرویدی همه فایل‌های دانلود شده، در قسمت Downloads قرار دارند اما محل ذخیره فایل های دانلود شده در آیفون، متفاوت است که در ادامه این مطلب از پلازا، به بررسی نحوه پیدا کردن محل ذخیره فایل های دانلود شده در آیفون خواهیم پرداخت.

در ادامه می خوانید

محل ذخیره فایل های دانلود شده در آیفون

اگر شما هم از گوشی آیفون استفاده کرده باشید، حتما برای شما هم اتفاق افتاده که نمی‌دانید فایلی که دانلود کرده‌اید در کجا ذخیره شده است. برای دسترسی به فایل های دانلود شده در آیفون بایستی اپلیکیشنی به نام Files را باز کنید. این اپلیکیشن به شکل یک پوشه آبی رنگ است.

اگر نتوانستید اپلیکیشن Files را پیدا کنید، می‌توانید با استفاده از پایین کشیدن صفحه قسمت Search را فعال کنید و در آن بالا کلمه Files را جستجو کنید.

پس از باز کردن Files در گوشه سمت راست پایین روی کلمه Browse بزنید و بعد On My iphone را انتخاب کنید و بعد برای پیدا کردن فایلهای دانلود شده ایفون، پوشه Downloads را باز کنید. اینجا محل ذخیره فایل دانلود شده در گوشی ایفون شما است.

محل ذخیره عکس دانلود شده در موبایل آیفون

برای دانلود عکس ها در گوشی های آیفون، روی عکس بزنید و بعد گزینه share را در پایین صفحه انتخاب کنید. در این مرحله شما میتوانید انتخاب کنید که عکس خود را کجا ذخیره کنید. اگر قصد دارید عکس در گالری عکس‌ها ذخیره شود گزینه save image را بزنید و عکس شما در پوشه عکس‌ها سیو می‌شود. در گوشی های IOS پوشه عکس ها و گالری عکس ها در اپلیکیشنی به نام Photos هستند. محل ذخیره عکس دانلود شده در موبایل آیفون، اپلیکیشن Photos است. اگر می‌خواهید عکس در قسمت دانلود‌ها و در اپلیکیشن Files سیو شود، گزینه Save to Files را انتخاب کنید. بعد می‌توانید انتخاب کنید که آن عکس را می‌خواهید در گوشی خود یا در icloud سیو کنید.

محل ذخیره فیلم دانلود شده در آیفون

سافاری، مرورگر در گوشی های آیفون است. برای دانلود فیلم در سافاری میتوان نام فیلم را جستجو کرد و محل ذخیره فیلم دانلود شده در آیفون همان اپلیکیشن Files می‌باشد. مثل سایر فایل‌ها می‎‌توانید فیلم‌ها را در گوشی خود یا در icloud ذخیره کنید. اما برای دسترسی به فایل‌ها در دستگاه های مختلف، می توانید در Dropbox یا Google Drive سیو کنید. برای تنظیم ذخیره فایل ها در گوشی می‌توانید به قسمت Setting و بعد در قسمت Apps سافاری را انتخاب کرده و در قسمت Downloads اولویت مکان ذخیره فایل‌ها را تغییر بدهید یا Google Drive و Dropbox را اضافه کنید.

محل ذخیره آهنگ دانلود شده در آیفون

بسیاری از کاربران گوشی های اپل، برای پیدا کردن فایل های دانلود شده آیفون شان بسیار اذیت می‌شوند. برای مثال در نگاه اول، یافتن آهنگ‌هایی که قبلا دانلود کرده‎‌ایم، واقعا گیج کننده است اما ما در این مقاله می‌خواهیم یک راه راحت برای پیدا کردن آهنگ های دانلود شده به شما نشان دهیم. ابتدا نرم افزار Music را باز کنید و سپس Library را انتخاب کنید. در ادامه، گزینه Downloaded را انتخاب کنید. در این جا شما می‌توانید آهنگ‌های خود را بر اساس نام خواننده، آلبوم‌ها، نام شاعر و … مرتب‌سازی کنید.  البته می‌توانید آهنگ‌های دانلود شده را در Files و قسمت Downloads هم مشاهده کنید.

محل ذخیره فایل های واتساپ در آیفون

اپلیکیشن واتساپ که این روزها بسیار مورد استفاده ما در ایران قرار گرفته است، یک پیام‌رسان خوب برای انتقال داده، عکس و فیلم است. دسترسی آسان به این نرم‌افزار، یکی از علل عمده روی آوردن همه سنین به واتساپ است. برای ذخیره فایل ها در واتساپ در گوشی آیفون، بایستی به قسمت Setting که در پایین گوشه سمت راست قرار دارد، بروید. سپس Chats را انتخاب کرده و گزینه Save incoming media را فعال کنید. همه فایل ها در پوشه Whatsapp ذخیره می‌شوند. همچنین، برای ذخیره عکس و فیلم، گزینه share و بعد سیو را بزنید. عکس و فیلم در Photos ذخیره می‌شوند.

محل ذخیره فایل های تلگرام در آیفون ؛ پیدا کردن فایلهای دانلود شده ایفون

تلگرام یک سیستم پیام‌رسان جهانی بسیار عالی می‌باشد که سرعت انتقال فایل در آن بسیار بالاست. به علاوه، تلگرام قابلیت ارسال عکس‌ها و ویدئو‌ها، با کیفیت بالا را دارد و از کیفیت تصاویر نیز کم نمی‌کند. در ضمن، تلگرام محدودیت حجمی برای انتقال اطلاعات ندارد و میتوان فایل‌هایی با حجم بالا را در آن جابه جا کرد. برای پیدا کردن فایل های دانلود شده در آیفون می توانید در قسمت Setting تلگرام، گزینه Advanced را انتخاب کرده و بعد Local storage را بزنید و فایل‌های خود را ببینید. البته در هنگام ذخیره عکس و ویدئو، اگر گزینه پایین و سمت چپ را بزنید می‌توانید یا عکس و فیلم را در Photos ذخیره کنید و یا در اپلیکیشن Files سیو نمایید.

پخش فیلم دانلود شده در آیفون

یکی از چالش‌هایی که کاربران گوشی های آیفون با آن مواجه هستند، باز نشدن بعضی از ویدئو‌های دانلود شده است. در گوشی اپل فقط بعضی فرمت‌های ویدئویی باز می‌شوند و برای ما سوال ایجاد می‌شود که پس چگونه به فایل های دانلود شده مان که فرمت متفاوتی دارند، دسترسی داشته باشیم. راه حل این مسئله این است که برای پخش فیلم دانلود شده در آیفون، بایستی یک نرم افزار بازکننده فیلم دانلود کنیم. نرم افزارهایی مثل VLC media player یا KM player نرم افزارهای خوبی برای باز کردن همه فرمت‌های ویدئویی هستند.

نحوه دانلود فیلم از YouTube در گوشی آیفون

یکی از مشکلات عمده مخاطبان گوشی های آیفون، عدم توانایی در دانلود ویدئو‌های یوتیوب است. در این مورد بایستی از یک سایت به نشانی y2matemp3.online استفاده کنید. ابتدا URL ویدئو یوتیوب خود را کپی کنید، در سافاری وبسایت y2matemp3.online را باز کنید و در آنجا URL را پیست کنید. سپس گزینه دانلود را بزنید و ویدئو را به طور کامل دانلود کنید.

سخن پایانی

به طور کلی، در پایان اگر بخواهیم جمع بندی کنیم، محل ذخیره فایل های دانلود شده در آیفون در اپلیکیشن Files می‌باشد. شما، در صورت دانلود عکس و فیلم، می‌توانید آنها را در Photos سیو کنید و به همین خاطر؛ دسترسی به فایل های دانلود شده در آیفون کار چندان مشکلی نیست. به علاوه، در صورت دانلود فیلم‌ها، می‌توانید از نرم‌افزارهای مخصوص آیفون مثل VLC برای پخش فیلم‌ها، استفاده کنید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401