راهنمای خرید رینگ لایت با کیفیت

رینگ لایت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

رینگ لایت ها یکی از موارد پرکاربردی می باشند که برای عکسبرداری و تامین نور محیط مورد استفاده قرار می گیرند. با توسعه فعالیت بلاگر ها از این وسیله نیز برای تنظیم نور محیط بیشتر استفاده می شود. رینگ لایت ها می توانند خروجی عکاسی را بسیار بهتر و حرفه ای تر نمایند. امروزه از این رینگ ها در آرایشگاه ها، تهیه تصاویر اینستاگرام یا وبلاگ های شخصی و همچنین توسط اینفلوئنسرها استفاده می شود.

فهرست عناوین مطلب:

آشنایی با رینگ لایت ها:

رینگ لایت ها در واقع یک حلقه نورانی هستند که می توانند نور را به صورت یکنواخت به سمت سوژه شما روانه نمایند. این موارد به صورت دایره ای طراحی شده اند تا بتوانید دوربین خود را در مرکز دایره قرار دهید و عکسی تهیه کنید که نور به صورت یکنواخت در آن پخش شده است. افرادی که در اینستاگرام فعالیت می نمایند، اینفلوئنسرها و آرتیست ها برای نورپردازی از این مورد استفاده می کنند.

با توجه به اینکه این رینگ لایت ها دارای انواع متفاوتی می باشند و قیمت آنان نیز با یکدیگر فرق دارد، از همین رو در زمان خرید لازم است تا المان های زیادی را در نظر بگیرید که این فاکتور ها در زیر بیان شده اند.

با انواع رینگ لایت ها آشنا شوید:

رینگ لایت ها می توانند انواع متفاوتی داشته باشند. لذا افراد بنا بر نیاز خود می توانند از گزینه مناسبی بهره ببرند. برخی از نمونه های پرکاربرد به قرار زیر هستند:

  • مخصوص گوشی: این رینگ ها را در بازار به نام رینگ های سلفی نیز می شناسند. رینگ های مذکور دارای یک کلیپس می باشند که روی گوشی نصب می شود. از این مورد برای تهیه عکس های سلفی استفاده می شود.
رینگ لایت
آشنایی با انواع رینگ لایت ها
  • رینگ لایت های رومیزی: این مورد اغلب برای اینفلوئنسرها گزینه کارآمدی می باشد. رینگ های فوق دارای پایه بوده که به راحتی روی میز قرار می گیرند. طول پایه رینگ های مذکور کم است. عموما برای لایو های اینستاگرام از این مورد استفاده می گردد.
  • رینگ های پایه دار: این رینگ ها دارای پایه بلند می باشند و برای عکس های حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند. اغلب در آتلیه ها و استودیوها از این مورد استفاده می شود. بهتر است تا پایه ها قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشند.

به اندازه حلقه و نوع نور دقت داشته باشید:

در زمان خرید رینگ لایت ها باید حتما دقت نمایید که قطر حلقه چقدر است. هر اندازه قطر بیشتر باشد، می تواند نور ملایم تری را ایجاد نماید. رینگ های کوچک نورهای تندی نیز ایجاد می کنند. چراغ هایی که در این حلقه های نورانی استفاده می شوند، اغلب از نوع LED یا SMD می باشد. اگر مایلید تا عکاسی پرتره انجام دهید، توصیه می شود تا از رینگ هایی بهره ببرید که کوچکتر هستند.

رنگ نور:

رینگ لایت ها دارای نور گرم یا سرد می باشند. لذا با توجه به حالت عکاسی می توان از گزینه مناسب بهره برد. توصیه می شود تا رینگ لایتی را خریداری نمایید که امکان تنظیم روشنایی را داشته باشد. زیرا در این صورت می توان با تغییر محل رینگ، میزان کنتراست نور را تغییر داد.

مشخصات انواع رینگ لایت ها
مشخصات انواع رینگ لایت ها

اندازه پایه و سه پایه رینگ لایت دارای اهمیت است:

همانگونه که در بالا بیان شد، رینگ لایت ها دارای انواع متفاوتی می باشند و برای کاربردهای مختلفی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. اگر قصد دارید در فضاهای بزرگ مانند آرایشگاه ها از این رینگ ها بهره ببرید، توصیه می شود گزینه هایی را خریداری نمایید که پایه بلند دارند. رینگ هایی که سه پایه آنها دارای قابلیت تغییر ارتفاع می باشند، بسیار کاربردی هستند. در نظر داشته باشید که این سه پایه ها کمک می نمایند تا نور را به صورت عمودی یا افقی روی سوژه تنظیم نمود.

امکان نصب موبایل یا آینه روی رینگ لایت:

در اکثر اوقات رینگ لایت ها برای عکسبرداری سلفی مورد استفاده قرار می گیرند. از همین رو رینگ های شما باید محلی برای نصب آینه یا موبایل داشته باشند. به صورت کلی این موارد جزو امکانات جانبی می باشند که به رینگ ها اضافه می شوند.

در زمان استفاده از رینگ لایت ها به موارد زیر دقت نمایید:

اگر مایلید تا عکس های حرفه ای ثبت نمایید، لازم است تا نحوه کار با رینگ لایت ها را به خوبی فرا بگیرید. در همین راستا توصیه می شود تا موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • برای اینکه وضوح چهره در زمان عکاسی سلفی بیشتر شود، توصیه می گردد شدت نور را زیاد نکنید. برای این موارد تغییر زاویه رینگ لایت بهتر پاسخ می دهد.
 • از رینگ لایت ها در کنار سایر منابع نور استفاده نمایید تا عکس های شما جذاب تر شوند. در همین راستا بکارگیری نورهای طبیعی می تواند کیفیت تصاویر شما را بسیار بالا ببرد.
 • برای عکاسی پرتره بهتر است تا از رینگ لایتی استفاده نمایید که قابلیت تنظیم دمای نور را دارد. در این صورت دمای نور بهتر است تا روی 4200 تنظیم شده باشد.
ویژگی های انواع رینگ لایت ها
ویژگی های انواع رینگ لایت ها
 • فاصله رینگ لایت تا سوژه شما باید معقول باشد. در غیر این صورت عکس های تهیه شده کیفیت لازم را نخواهند داشت. همچنین دقت نمایید که نور زیاد در فضای عکاسی می تواند جزئیات سوژه را پوشش دهد.

 

تهیه یک رینگ لایت خوب:

برای اینکه یک حلقه روشنایی خوب و کارآمد خریداری نمایید، لازم است تا در گام اول با انواع رینگ های موجود در بازار و ویژگی های آنان آشنا شوید. این موارد در بالا شرح داده شدند. اما در گام دوم باید به دنبال یک فروشگاه معتبر باشید. دیدنگار یک فروشگاه اینترنتی خوب می باشد که در زمینه ارائه انواع تجهیزات عکاسی و همچنین فروش دوربین عکاسی فعالیت می نماید.

با توجه به اینکه فروشگاه مذکور بیش از یک دهه سابقه فعالیت در این حوزه را دارد لذا پشتیبان های آن می توانند به خوبی شما را در زمینه خرید گزینه مناسب راهنمایی نمایند. در نظر داشته باشید که شما می توانید با ویژگی ها و مشخصات انواع رینگ ها در این فروشگاه آشنا شده و اقدام به خرید کنید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها