آموزش اتصال اپل واچ به آیفون / چگونه اپل واچ را به گوشی وصل کنیم؟

وصل كردن اپل واچ به گوشي آیفون / اتصال اپل واچ با گوشی اپل
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

وصل كردن اپل واچ به گوشي آیفون کار بسیار راحتی است. درست مثل دیگر گجت‌های اپل، اتصال اپل واچ هم به ساده‌ترین شکل ممکن قابل انجام است. اگر به‌تازگی یک اپل واچ خریداری کرده‌اید و با شیوه ست كردن اپل واچ با گوشی جديد آشنا نیستید، با ادامه این مطلب همراه پلازا باشید.

اپل واچ و آیفون، دو دستگاهی هستند که برای هم ساخته شده‌اند و کارکردهای هم را ارتقا می‌دهند. در حال حاضر، جدیدترین نسخه ساعت هوشمند اپل، اپل واچ سری 7 است که همراه آیفون‌های سری 13 عرضه شده است. با این وجود خیلی فرقی نمی‌کند که از ساعت جدید این شرکت استفاده می‌کنید یا ساعت قدیمی، باید آن را به آیفون خود وصل کنید. اتصال اپل واچ به آیفون کار نسبتا آسانی است و در این مطلب می‌خواهیم آموزش تصویری و قدم‌به‌قدم این کار را با شما به اشتراک بگذاریم. با اموزش وصل كردن اپل واچ به ايفون همراه پلازا باشید.

در ویدیوی زیر می‌توانید «نحوه وصل كردن اپل واچ به گوشي آیفون» را مشاهده کنید.

فهرست مطالب

آموزش وصل كردن اپل واچ به گوشي آیفون ؛ چگونه اپل واچ را به گوشی وصل کنیم؟

این مراحل مخصوص اپل واچ‌هایی هستند که از سال 2017 به بعد وارد بازار شدند. یعنی از اپل واچ سری 3 به بعد. چرا که باید نسخه watchOS آن‌ها 7 به بعد باشد؛ افزون بر این آیفون شما نیز باید آیفون 6s به بعد با iOS 14 باشد.

ست كردن ساعت اپل به ایفون و اینکه کدام اپل واچ با کدام آیفون‌ها سازگار است کمی گیج‌کننده است. در فهرست پایین می‌توانید وضعیت سازگاری ساعت‌ها با آیفون‌های مختلف را ببینید.

  • نسل اول اپل واچ با آیفون‌های 5 به بعد که از سیستم‌عامل iOS 8.2 به بالا استفاده می‌کنند سازگار است.
  • اپل واچ سری 1 و 2 با آیفون‌های 5 به بعد با iOS 11 یا بالاتر سازگار هستند.
  • اپل واچ سری 3، دو مدل دارد. مدل‌های جدید سری 3 با آیفون‌های 6s با iOS 14 به بعد سازگار هستند. مدل‌های قدیمی اما ممکن است با آیفون 6 و iOS 13 نیز سازگاری داشته باشند. اما اگر watchOS 8 را روی آن نصب کرده باشید باید نسخه iOS گوشی شما هم iOS 15 باشد.
  • اپل واچ سری 4 هم 2 مدل دارد. مدل LTE آن با آیفون 6 به بعد سازگار است و مدل معمولی اما با آیفون 5s به بعد سازگاری دارد. هردو این مدل‌ها نیز تنها با iOS 12 به بعد قابل اتصال هستند.
  • اپل واچ سری 5 تنها با آیفون 6s و iOS 13 به بعد سازگار است.
  • ست كردن ساعت اپل واچ SE به ایفون با آیفون 6s ولی iOS 14 قابل انجام است.
  • اپل واچ سری 6 و 7 نیز هردو با آیفون 6s و سازگار هستند اما سری 7 تنها با iOS 15 به بعد سازگار است.

1. اتصال اپل واچ به گوشی اپل به‌صورت خودکار

ابتدا ساعت را با فشار دادن و نگه‌داشتن دکمه کناری روشن کنید. آیفون را کنار ساعت قرار دهید تا صفحه Pair کردن نشان داده شود. همچنین می‌توانید از طریق برنامه Watch اپل هم ساعت را پیر کنید. برای ست كردن اپل واچ با گوشي اپل از طریق این برنامه، در صفحه اول روی Start Pairing بزنید.

وصل كردن اپل واچ به گوشي آیفون / اتصال اپل واچ با گوشی اپل

در صفحه بعدی برای نصب اپل واچ به گوشی جدید آیفون، گزینه Set Up for Myself را انتخاب کنید.

ست كردن ساعت اپل به ایفون / آموزش pair کردن اپل واچ به آیفون

با این کار از شما خواسته می‌شود که نمایاب دوربین را به سمت اپل واچ خود بگیرید.

وصل كردن اپل واچ به گوشي آیفون / اتصال اپل واچ با گوشی اپل

اگر قبلا از اپل واچ‌های اپل استفاده کرده بودید، در صفحه بعدی، می‌توانید با انتخاب گزینه Restore from Backup، تنظیمات و فایل پشتیبان آن ساعت را که در حساب آی‌کلاود خود داشته‌اید به ساعت جدید اضافه کنید. در غیر این صورت گزینه Set Up as New Apple Watch را انتخاب کنید تا ساعت به‌عنوان یک ساعت جدید به آیفون متصل شود.

آموزش pair کردن اپل واچ به آیفون / وصل كردن اپل واچ به گوشي آیفون

بعد از آن، مشخص کنید که می‌خواهید از ساعت در کدام مچ خود استفاده کنید. اگر دست راست را انتخاب کنید باید سپس سمتی که ترجیح می‌دهید تاج دیجیتال در آن قرار بگیرد را مشخص کنید.

اتصال اپل واچ با گوشی اپل / ست كردن ساعت اپل به ایفون

در صفحه جدید، باید با قوانین اپل واچ موافقت کرده و تعیین کنید که می‌خواهید اطلاعات خود را با اپل برای کارهای تحلیلی به اشتراک بگذارید یا خیر. سپس باید وارد حساب آی‌کلاود خود شوید. در صفحه بعدی می‌توانید مشخص کنید می‌خواهید کدام تنظیمات را روشن کنید. مثلا دسترسی به سیری، ردیابی مسیر، به‌اشتراک‌گذاری داده‌ها با اپل و دسترسی به برنامه Find My. اگر برنامه Find My را در آیفون راه‌اندازه نکرده باشید، باید در مرحله بعدی Activation Lock را تعریف و برای ساعت یک قفل بگذارید.

آموزش pair کردن اپل واچ به آیفون / اتصال اپل واچ با گوشی اپل

اگر Wrist Detection را فعال کرده باشید لزومی ندارد هربار که می‌خواهید از ساعت استفاده کنید، رمزعبور را وارد کنید و فقط وقتی ساعت را دربیاورید باید رمز را وارد کنید. در صفحه بعد می‌توانید یک رمز جدید بسازید. در صفحه بعدی باید تنظیمات اضافی را مچ انتخاب کنید.

مثلا اینکه که می‌خواهید ساعت خود را به صورت خودکار و یا دستی آپدیت کنید و سپس می‌توانید تعیین کنید که سیستم SOS و تشخیص افتادن فعال باشد یا خیر. اگر اپلیکیشن Health تشخیص دهد که سن شما 65 سال یا بیشتر است، ویژگی تشخیص افتادن به صورت پیش‌فرض فعال خواهد شد.

ست كردن ساعت اپل به ایفون / ست كردن اپل واچ با گوشي جديد آیفون

در صفحه بعدی، می‌توانید انتخاب کنید که تمامی اپلیکیشن‌ها را هنگام پیر شدن نصب کنید یا خودتان انتخاب کنید که کدام اپلیکیشن‌ها را هنگام اتصال اپل واچ به آیفون می‌خواهید. شما می‌توانید بعدا برنامه‌هایی که نمی‌خواهید را تک‌تک حذف کنید. چند دقیقه صبر کنید تا ست كردن اپل واچ با گوشي ایفون تمام شود. بعد از تکمیل این فرآیند، یک صفحه خوشامد‌گویی مشاهده خواهید کرد.

2. نحوه اتصال اپل واچ به گوشی اپل به‌صورت دستی

برخی اوقات نصب اپل واچ به گوشی جدید به‌شکل خودکار انجام نمی‌شود و شما باید این کار را به‌صورت دستی انجام دهید. در این صورت ابتدا تمام مراحل بالا را از اول انجام داده تا به مرحله زیر که برای جفت کردن ساعت است برسید. در اینجا به‌جای این که نمایاب را روی ساعت قرار دهید، گزینه Pair Apple Watch Manually را انتخاب کنید.

اموزش وصل كردن اپل واچ به ايفون / وصل كردن اپل واچ به گوشي آیفون

حالا روی ساعت، گزینه i را لمس کنید. سپس می‌توانید نام و مدل اپل واچ خود را مشاهده کنید.

اتصال اپل واچ به گوشی اپل / ست كردن اپل واچ با گوشي جديد

در گوشی نیز همان نام و مدل را از فهرست Devices انتخاب کنید.

وصل كردن اپل واچ به گوشي آیفون / ست كردن اپل واچ با گوشي جديد

بلافاصله، یک کد 6 رقمی روی ساعت نشان داده خواهد شد. آن کد را در کادر زیر در گوشی وارد کنید.

وصل كردن اپل واچ به گوشي آیفون / وصل كردن اپل واچ به گوشي آیفون

سپس اپل واچ و آیفون با موفقیت با هم جفت خواهند شد و تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

آموزش pair کردن اپل واچ به آیفون / وصل كردن اپل واچ به گوشي آیفون

حالا می‌توانید بقیه مراحل ست كردن اپل واچ با گوشي جديد خود را مانند بالا دنبال و تنظیمات دلخواهتان را اعمال کنید.

نحوه Unpair کردن اپل واچ

در بالا به نحوه اتصال اپل واچ به گوشی پرداختیم اما نحوه قطع اتصال چگونه است؟ برخلاف فرایند ست كردن اپل واچ با گوشي جديد آیفون، Unpair کردن اپل واچ آن را به تنظیمات کارخانه برمی‌گرداند؛ اما قبل از اینکه اپل واچ شما ریست شود، گوشی آیفون یک فایل پشتیبان از آن تهیه می‌کند تا بعدا آن را در اپل واچ دیگری بازگردانی کنید. برای Unpair و ریست کردن اپل واچ اپلیکیشن Apple Watch را در آیفون خود باز کرده و به تب My Watch بروید. اپل واچ خود را از بالا انتخاب کرده و روی آیکون i جلوی آن بزنید.

اتصال اپل واچ با گوشی اپل / وصل كردن اپل واچ به گوشي آیفون

در نهایت، گزینه Unpair Apple Watch را انتخاب کنید.

ست كردن ساعت اپل به ایفون / آموزش pair کردن اپل واچ به آیفون

با این کار، چندین پاپ‌آپ ظاهر می‌شود که تایید کنید می‌خواهید اپل واچ خود را Unpair کنید. در مورد اول، دوباره Unpair را انتخاب کنید و سپس از شما خواسته می‌شود تا رمز اپل آیدی خود را وارد کنید تا ساعت از حساب شما پاک شود.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
14 مشکل اپل واچ و راه حل رفع آنها
محمدجواد پورمحمد05 مرداد 1401 12:30
thumbnail
مقایسه اپل واچ سری ۶ و اپل واچ سری ۷ ؛ باز هم تکراری؟!
نگار رئیسی05 مهر 1400 12:00
thumbnail
اپل واچ سری ۷ رونمایی شد | مشخصات، قیمت و امکانات
محمد علی محمدی24 شهریور 1400 10:00
thumbnail
معرفی بهترین بازی های اپل واچ + لینک دانلود
سید هادی هادیان15 خرداد 1400 20:00

سوالات متداول

1. چجوری اپل واچ را به گوشی وصل کنیم؟

ست كردن اپل واچ با گوشي جديد آیفون کار آسانی است. فقط کافی است اپل واچ را روشن کرده و آن را نزدیک آیفون قرار دهید. سپس مراحلی که در این مطلب گفته شد را دنبال کنید.

2. ایکون i در اپل واچ کجاست ؟

پس از پير كردن اپل واچ به آیفون، در برنامه Watch از بالای سمت چپ صفحه، گزینه All Watches را انتخاب کنید. سپس آیکون i را می‌توانید روبه‌روی ساعت مشاهده کنید.

سخن پایانی

همانطور که مشاهده کردید، وصل كردن اپل واچ به گوشي آیفون کار چندان سختی نیست. با کمی دقت می‌توانید ساعت را پیر یا Unpair کنید تا بعدا در گوشی آیفون جدید از آن استفاده کنید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران9 دیدگاه
avatar
.
26 مرداد 1401، 23:16
پاسخ
0
0
چگونه اپل واچ را به گوشی وصل کنیم، ممکنه سوال بسیاری از شماها باشه که بخواین بدونین این فرایند چجوری صورت میگیره؟ باید گفت که خیلی فرایند پیچیده ای نیست، تنها چیزی که اهمیت داره اینه که باید سیستم عامل و فریمور گوشی خودتون رو بررسی کنین و از سازگاری اون با اپل واچ اطمینان حاصل کنین.
avatar
سوگل
.
25 مرداد 1401، 22:54
پاسخ
0
0
کاش این مقاله‌تون رو زودتر دیده بودم.من جدیدا اپل واچ خریدم و دادم به یکی از اقواممون که برام سینک کنه چون برای من سوال بود که چگونه اپل واچ را به گوشی وصل کنیم. خیلی خوبه الان میتونم وقتی توی خیابونم نوتیفیکیشن‌های گوشیم رو ببینم و با تلفن صحبت کنم بدون اینکه گوشیم رو از کیفم دربیارم. آخه از بس دزدی زیاد شده و میگن گوشیمون رو توی خیابون درنیاریم دیگه واقعا برام دغدغه شده بود. ان‌شاالله اپل واچ‌های بعدی باید مرحله به مرحله طبق سایت شما پیش برم.
avatar
.
24 مرداد 1401، 15:25
پاسخ
0
0
پیر كردن اپل واچ با گوشي جديد واقعا کاره سختیه، خیلی سعی کردم که خودم تنهايی انجام بدم ولی نشد و هر چقدر سعی کردم نتونستم جور در بیارمش، ولی با توضیحی که شما مرحله به مرحله دادین واقعا کارم راحت شد و دیگه نیاز نبود که به موبایل فروشی برم تا برام وصلش کنن، این روز ها واقعا ی اپل واچ نیازه، ممکنه قبل اینکه داشته باشینش اصلا بودنشو مهم ندونید اما وقتی بخرین تازه متوجه میشین که چقدر نیازش داشتین، به هر حال خیلی خوب توضیح دادین، ممنون از شما.
avatar
ارسلان طالبی
.
25 مرداد 1401، 10:04
پاسخ
0
0
@
خوشحالم که تونستیم کمکی کرده باشیم بهتون
avatar
سونا
.
23 مرداد 1401، 21:35
پاسخ
0
0
پير كردن اپل واچ به گوشی آیفون کار آسونی نیست با این آموزش شما آسون شده😐 من دوستم چند وقت پیش برای pair کردن گوشی و اپل واچ مجبور شده از صبح تا غروب گوشیش و بذار apple store برای همین یه کار هم یه تومن داده! متاسفانه بخاطر محدودیت این برند تو ایران کلی از هر راهی یه پولی در میارن! من خودم اپل واچ سری ۳ داشتم با آیفون ۱۲ خیلی راحت pair شد اما متاسفانه تا گوشیمو بردم آپدیت کردن ، دیگه بهش وصل نشد انگار آپدیت های جدید خیلی حساس تر هستن برای همین منم اپل واچم و عوض کردم! مرسی از توضیحات خوبتون کاش زودتر این مطلب و می‌دیدم! حالا که خوندم میبینم کاری نداره فقط هزینه اضافی تو گلوشون گیر کرده بود 😬🤌🏽 مرسی همیشه مطالب خوب میذارید 👌🏽
avatar
.
22 مرداد 1401، 23:53
پاسخ
0
0
من جدیدا یه اپل واچ خریدم الان میخواستم با گوشیم ستش کنم از مقاله خوبتون کمک گرفتم همونطور که بنظر میرسه کار راحت بود ممنون که آنپیر کردنش رو هم توضیح دادین خیلی ساده و روون با تصویر آموزش دادید تصاویری که استفاده کردید به افراد آماتوری مثل من خیلی کمک میکنه
نمایش 4 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها