محصولات برند اپل

برند اپل

یک سیب گاز زده ولی خوشمزه!
اپل (Apple) را با آیفون گران قیمت و زیبایش می شناسند. البته لوگوی سیب گاز زده در پشت محصولات اپل یکی دیگر از مشخصه های منحصر به فرد این برند است. اما اپل از چه زمانی کار خود را آغاز کرد و به جز استیو جابزِ معروف چه کسانی در موفقیت اپل نقش داشته اند؟ با ما همراه باشید.

اپل یک شرکت امریکایی چند ملیتی است که مقر اصلی آن در شهر کوپرتینوی کالیفرنیا قرار دارد. فعالیت اصلی این شرکت در حوزه طراحی، توسعه و فروش لوازم الکترونیکی مصرفی، نرم افزار کامپیوتری و خدمات آنلاین است. این شرکت در سال 1976 توسط استیو جابز، استیو وزنیاک و رونالد وین به منظور توسعه و فروش رایانه های شخصی IWozniak تاسیس شد. در سال 1977 این شرکت نام خود را به Apple Computer تغییر داد و با معرفی Apple II توانست به فروش قابل توجه و موفقیت زیادی دست پیدا کند.
سال 1980 یک سال پر از موفقیت در حوزه فروش برای این شرکت کوپرتینویی بود و اپل توانست در این سال به میزان فروش بالایی در محصولات خود دست پیدا کند. اپل رابط گرافیکی مخصوص خود را عرضه کرد و تبلیغاتی که این شرکت برای محصولات خود انجام می داد، با استقبال زیاد مشتریان روبرو شد. اما کمی بعد به دلیل برخی مشکلاتی بین مدیران اپل و روند منفی در میزان فروش، استیو جابز استعفای خود را اعلام و مدتی بعد شرکتی به نام Next افتتاح کرد. در انتهای همان سال، اپل تصمیم به خرید Next گرفت و استیو جابز پذیرفت که به سمت قبلی خود، یعنی مدیرعاملی اپل بازگردد و روند بازسازی شرکتی که خود از ابتدا یکی از بنیانگذاران آن بود را آغاز کرد.
در ژانویه سال 2007، استیو جابز نام اپل کامپیوتر را به اپل تغییر داد تا حوزه فعالیت این شرکت دیگر محدود به کامپیوتر نباشد و تمام حوزه های الکترونیک را دربرگیرد. وی همچنین آیفون را معرفی کرد که مورد تحسین منتقدان و رسیدن به موفقیت مالی فوق العاده برای اپل شد. در آگوست سال 2011، استیو جابز به دلیل بیماری قلبی، از سمت خود به عنوان مدیرعامل اپل استعفا داد و دو ماه بعد از این اتفاق، درگذشت. وی قبل از مرگ، تیم کوک را به جانشینی خود انتخاب کرد.
از محصولات معروف این کمپانی می توان به تلفن های هوشمند آیفون،آیپد، پخش کننده موسیقی آی پاد، کامپیوترهای Mac، ساعت های هوشمند با نام Apple Watch و تلویزیون اپل اشاره کرد.

{isLogin:false}

برای استفاده بهتر از وب سایت پلازا، دستگاه خود را در حالت عمودی قرار دهید