آموزش تصویری سامانه همتا ؛ افزودن دستگاه ، رجیستر گوشی ، انتقال مالکیت و ثبت موبایل
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:05 مرداد 1398، 18:00
اربعیناربعین

آموزش تصویری سامانه همتا ؛ افزودن دستگاه ، رجیستر گوشی ، انتقال مالکیت و ثبت موبایل

در این مطلب قصد داریم جواب سوال سامانه همتا چیست را بدهیم و در ادامه به مراحل طرح رجیستری گوشی و ثبت موبایل در کنار انتقال مالکیت گوشی و سایر کارهایی که می‌توان در سامانه همتا انجام داد بپردازیم.

طرح رجیستری و در راستای آن، سامانه همتا طرحی برای رجیستر یا ثبت کردن تجهیزات الکترونیکی اعم از گوشی و تبلت‌هایی است که از سیم کارت استفاده می‌کنند و هدف از آن، کاهش قاچاق و گوشی‌های تقلبی است. این طرح با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اپراتورهای کشور، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و گمرک اجرا شده است. در این مطلب می‌خواهیم آموزش جامعی از سامانه همتا یا طرح رجیستری گوشی و ثبت موبایل در کنار انتقال مالکیت آن و … را با شما به اشتراک بگذاریم.

سامانه همتا

عناوین مطلب:

 • سامانه همتا چیست و چگونه کار می کند؟
 • هنگام خرید گوشی چه مراحلی باید طی شود؟
  • مراحلی که باید هنگام خرید گوشی نو طی شوند
   • استعلام اصالت
   • بررسی یکسان بودن کد IMEI روی جعبه گوشی و کد IMEI داخل گوشی
   • فعال سازی گوشی برای سیم کارت خریدار
   • دریافت فاکتور معتبر که دارای مهر فروشگاه و کد IMEI است
  • مراحلی که باید هنگام خرید گوشی دست دوم طی شوند
   • بازگرداندن دستگاه به تنظیمات کارخانه
   • استعلام اصالت
   • انتقال مالکیت گوشی دست دوم
   • فعالسازی گوشی موبایل با سیم کارت جدید
   • دریافت فاکتور معتبر که دارای مهر فروشگاه و کد IMEI است
 • برای استعلام اصالت گوشی از سامانه همتا چکار کنیم؟
 • آموزش رجیستری گوشی در سامانه همتا
  • مراحل فعال کردن گوشی از طریق کد #7777*
  • مراحل فعال‌سازی تلفن همراه از طریق اپلیکیشن سامانه همتا
  • مراحل فعال‌سازی تلفن همراه از طریق سایت سامانه همتا
 • انتقال مالکیت گوشی در سامانه همتا به چه شکلی انجام می شود؟
 • موبایل های مسافرتی چگونه رجیستر می شوند؟
  • ثبت موبایل مسافرتی در گمرک هنگام ورود به کشور
  • ثبت گوشی مسافرتی از طریق سایت گمرک
 • آموزش افزودن تلفن همراه به سامانه همتا

سامانه همتا / رجیستری گوشی

 


سامانه همتا چیست و چگونه کار می کند؟


سامانه همتا مخفف عبارت «سامانه هوشمند مدیریت تجهیزات ارتباطی» است و یکی از دستاوردهای دولت دوازدهم در برابر مقابله با گوشی‌های قاچاق محسوب می‌شود که البته به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده است. این سامانه خدمات متنوعی را به کاربران ارائه می‌دهد که از میان آن‌ها می‌توان به ثبت گوشی‌های مسافرتی، استعلام اصالت گوشی‌ها، فعال سازی و … اشاره کرد. کاربران برای ارتباط و استفاده از خدمات این سامانه می‌توانند از طریق سایت، اپلیکیشن، پیامک یا کد USSD اقدام کنند. با این حساب که اکنون یک تعریف کلی از این سامانه می‌دانیم، در ادامه این نوشتار به توضیح خدمات متنوع آن می‌پردازیم.

 


هنگام خرید گوشی چه مراحلی باید طی شود؟


ابتدا می‌خواهیم مراحلی که این روزها برای خرید گوشی باید طی شوند را بیان کنیم. بسته به اینکه می‌خواهید گوشی نو بخرید یا دست دوم، حتما باید یکی از مراحل زیر را طی بکنید تا مشکلی از نظر رجیستری گوشی در آینده پیش نیاید.

 

مراحلی که باید هنگام خرید گوشی نو طی شوند

 

1- استعلام اصالت گوشی

در این مرحله باید با استفاده از کد IMEI درج شده روی جعبه دستگاه، استعلام اصالت بگیرید. آموزش این کار در ادامه مقاله آمده است. در نهایت باید پاسخ استعلام اصالت را با مشخصات گوشی تطابق دهید.

 

2- بررسی یکسان بودن کد IMEI روی جعبه گوشی و کد IMEI داخل گوشی

پس از اینکه تصمیم قطعی برای خرید گوشی گرفتید، دستگاه را روشن کرده و با شماره گیری کد #06#* شماره IMEI نمایش داده شده داخل گوشی را با IMEI درج شده روی جعبه تطابق دهید. اگر یکسان نبودند، به هیچ وجه آن گوشی را نخرید.

آموزش رجیستری موبایل

 

3- فعال سازی گوشی برای سیم کارت خریدار

حال که از اصالت کالا اطمینان کامل حاصل کردید، باید در کنار فروشنده و با استفاده از کد فعال‌سازی که روی جعبه یا کارت گارانتی گوشی وجود دارد، به فعال کردن گوشی بپردازید. آموزش انجام این کار در مراحل بعدی شرح داده شده است.

 

4- دریافت فاکتور معتبر که دارای مهر فروشگاه و کد IMEI است

پس از طی این مراحل، حتما یک فاکتور معتبر دارای مهر فروشگاه و کد IMEI ذکر شده روی فاکتور دریافت کنید تا در صورت نیاز، از طریق همین فاکتور پیگیری‌های لازم را انجام دهید.

 

مراحلی که باید هنگام خرید گوشی دست دوم طی شوند

 

1- بازگرداندن دستگاه به تنظیمات کارخانه

قبل از هر چیز باید تنظیمات گوشی که قصد خرید آن را دارید، به حالت کارخانه برگردانید یا همان ریست فکتوری کنید. هدف از این کار این است که شاید اگر IMEI تقلبی در گوشی استفاده شده است، حذف شود و IMEI واقعی برگردد. بعد از انجام این کار با شماره گیری کد #06#* ، شماره IMEI نمایش داده شده داخل گوشی را با IMEI روی جعبه تطابق دهید. اگر یکسان نبودند، به هیچ وجه آن گوشی را نخرید.

 

2- استعلام اصالت

حال باید با استفاده از کد IMEI، یک استعلام اصالت بگیرید که آموزش آن در مراحل بعدی بیان شده است. دقت کنید که اطلاعات استعلام با مشخصات خود گوشی مطابقت داشته باشند.

 

3- انتقال مالکیت گوشی دست دوم

حال که نتایج مثبتی از مراحل قبلی به دست آورده‌اید و گوشی تقلبی نیست، باید با کمک فروشنده، فرآیند انتقال مالکیت را از طریق سامانه همتا دنبال کنید. آموزش انتقال مالکیت دستگاه در ادامه این مطلب بیان شده است.

سامانه همتا

 

4- فعالسازی گوشی موبایل با سیم کارت جدید

بعد از اتمام مرحله انتقال مالکیت، یک پیام از HAMTA دریافت می‌کنید که حاوی کد فعالسازی است. مطمئن شوید که اطلاعات IMEI این پیام با IMEI گوشی یکسان باشند. حال با کمک فروشنده، مراحل فعالسازی گوشی را که در این مطلب هم آورده شده، دنبال کنید.

 

5- دریافت فاکتور معتبر که دارای مهر فروشگاه و کد IMEI است

پس از طی این مراحل، حتما یک فاکتور معتبر دارای مهر فروشگاه و کد IMEI ذکر شده روی فاکتور دریافت کنید تا در صورت نیاز، از طریق همین فاکتور پیگیری‌های لازم را انجام دهید.

 


برای استعلام اصالت گوشی از سامانه همتا چکار کنیم؟


توجه داشته باشید که با راه‌اندازی سامانه همتا همه گوشی‌هایی که قانونی وارد می‌شوند، می‌بایست بر روی جعبه آن‌ها برچسبی با عنوان «رجیستری‌شده» درج شده باشد. این برچسب حاوی کد یک بار مصرف 15 رقمی است. پس حتما در زمان خرید به برچسب یاد شده دقت کنید تا از این طریق بتوانید از اصالت محصول باخبر شوید.

برای اطمینان از اصالت کالا، شما نیاز به کد IMEI خواهید داشت. این کد در روی جعبه، پشت باتری و یا در همه گوشی‌های موبایل با وارد کردن کد #06#* قابل مشاهده خواهد بود. از طرف دیگر شما باید شناسه IMEI گوشی که از طریق کد #06#* به دست می‌آورید را با شماره‌ای که روی جعبه درج شده است، تطبیق دهید.

استعلام کد IMEI

برای اطمینان از اصل بودن گوشی ابتدا کد #7777* را با هر سیم کارتی شماره گیری کرده و از منوی ظاهر شده، گزینه استعلام اصالت را انتخاب کنید. حال در منوی ظاهر شده، کد 15 رقمی IMEI خود را وارد کنید.

اگر این کد را به صورت صحیح وارد کنید، اس‌ام‌اسی حاوی نام گوشی، کارخانه سازنده، شرکت وارد کننده و همین‌طور مشخصاتی از این دست دریافت خواهید کرد.

استعلام اصلت گوشی از سامانه همتا


آموزش رجیستری گوشی در سامانه همتا


برای ثبت و فعال‌سازی یک گوشی در سامانه همتا می‌توانید از روش‌های مختلفی مانند سایت همتا، اپلیکیشن همتا و یا از طریق شماره‌گیری کد #7777* اقدام کنید که در همه روش‌های بیان شده، مراحل انجام کار یکسان خواهد بود.

 

مراحل فعال کردن گوشی از طریق کد #7777*

 • سیم کارت را در گوشی وارد می‌کنیم.
 • ابتدا کد #7777* که در بالا معرفی کردیم را با گوشی خود شماره‌گیری می‌کنیم.
 • بعد از این مرحله از لیست نشان داده شده گزینه مربوط به فعال‌سازی یعنی 2 را وارد می‌کنیم.
 • در مرحله بعد باید کد 15 رقمی IMEI را بدون هرگونه ممیز، خط تیره یا … وارد کنیم.
 • حالا شماره سیم کارت درون گوشی می‌بایست وارد شود.
 • در مرحله بعد کد فعال‌سازی که روی جعبه درج شده است را وارد کنید.
 • بعد از این مرحله عدد 1 باید برای تایید وارد شود. حالا باید منتظر دریافت پیام تایید از سوی سامانه همتا باشید.
 • بعد از دریافت پیامک تایید می‌توانید با خیال راحت از گوشی خود استفاده کنید.

 

مراحل فعال‌سازی تلفن همراه از طریق اپلیکیشن سامانه همتا

هرچند به نظر می‌رسد که استفاده از کد دستوری روش آسان‌تری است، اما با استفاده از اپلیکیشن سامانه همتا نیز می‌توان این کار را انجام داد. برای این کار کافی است این اپلیکیشن را از این آدرس دانلود کرده و نسبت به نصب آن اقدام کنید. حالا کافی است سایر مراحل را براساس توضیحات اپ طی کنید. البته قبل از شروع کار با اپلیکیشن یاد شده می‌بایست شماره تلفن خود را وارد کرده و در مرحله بعد پیامی که حاوی یک کد است برای شما ارسال می‌شود. کد را در محل مربوطه یعنی مرحله بعدی ورود به اپلیکیشن وارد کنید. حالا می‌توانید با خیال راحت از خدمان این اپلیکیشن بهره‌مند شوید.

حالا برای فعال‌سازی از این طریق باید گزینه «فعال سازی تلفن همراه» را برگزینید و سپس در مراحل بعدی شماره تلفن، کد IMEI دستگاه و همین‌طور کد فعال‌سازی را در کادری که اپلیکیشن در اختیار شما قرار می‌دهد وارد کنید و در نهایت نیز می‌بایست بر روی دکمه فعال‌سازی ضربه بزنید. در مرحله بعد همانند آنچه که در تصویر پایین مشاهده می‌کنید اطلاعات درخواست شده را وارد کنید.

 

مراحل فعال‌سازی تلفن همراه از طریق سایت سامانه همتا

برای دسترسی به سایت سامانه همراه نیز لازم است بر روی آدرس کلیک کرده و در پنجره باز شده نسبت به کارهایی که می‌خواهید انجام دهید اقدام کنید. گفتنی است که مراحل فعال کردن گوشی تلفن همراهی که در اختیار دارید بعد از ورود به سامانه مانند روش بالا است.

سایت سامانه همتا / hamta samane / رجیستری کردن گوشی

 


انتقال مالکیت گوشی در سامانه همتا به چه شکلی انجام می شود؟


همه دارندگان گوشی‌های موبایل بعد از اجرای طرح رجیستری می‌بایست اگر قصد فروش گوشی را دارند، در زمان فروش مالکیت آن را انتقال دهند و در سامانه ثبت کنند. بدین منظور این دسته از افراد می‌بایست در سامانه همتا (سایت، اپ، کد دستوری #7777*) گزینه انتقال مالکیت گوشی را برگزینند. در مرحله بعدی، پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که شناسه‌‌های IMEI تحت مالکیت سیمکارت شما را نمایش می‌دهد که می‌بایست IMEI گوشی که قصد فروش آن را دارید وارد کنید. بعد از این مرحله می‌بایست شماره تلفن خریدار گوشی را وارد کنید.

پس از آن IMEI و شماره تلفنی که وارد کرده‌اید دوباره نشان داده می‌شوند که باید در روش کد دستوری با وارد کردن عدد 1، این موضوع تایید شود. در مرحله بعد با تایید اطلاعات دستگاه شما به شماره فردی که قصد فروش به آن را دارید انتقال می‌یابد. در نهایت یک کد فعالسازی برای سیم کارت خریدار ارسال می‌شود که با استفاده از آن، باید به رجیستری گوشی بپردازد که در مرحله قبل به صورت کامل به این موضوع پرداختیم.

در تصاویر زیر هم مراحل انتقال مالکیت با استفاده از اپلیکیشن سامانه همتا نشان داده شده است:

 


موبایل های مسافرتی چگونه رجیستر می شوند؟


 

آیا موبایل‌های مسافرتی باید رجیستر شوند؟

شاید یکی از سوالاتی که در رابطه با طرح رجیستری گوشی‌های موبایل مطرح می‌شود این باشد که آیا گوشی‌های مسافرتی نیز نیاز به رجیستری دارند یا خیر. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله. اگر شما سفری به خارج از کشور داشته‌اید و به همراه خود یک گوشی وارد ایران می‌کنید می‌بایست علاوه بر پرداخت حق گمرک، گوشی مربوطه را ثبت کنید. این در حالی است که بدون انجام این مراحل گوشی شما تنها به مدت 30 روز پس از اتصال به شبکه قابل استفاده خواهد بود. برای ثبت موبایل مسافرتی دو روش وجود دارد. یک اینکه از طریق مراجعه به گمرک این کار را انجام دهید و روش دوم اینکه از طریق سایت گمرک اقدام کنید.

 

ثبت موبایل مسافرتی در گمرک هنگام ورود به کشور

در روش اول کاربران با مراجعه به دفاتر گمرکی علاوه بر اینکه حق گمرک را پرداخت می‌کنند، می‌توانند در همانجا نیز نسبت به ثبت گوشی خود اقدام کنند. گفتنی است که دفاتر گمرکی در فرودگاه و پایانه‌های مرزی وجود دارند و کاربران به راحتی در بدو ورود به کشور می‌توانند نسبت به ثبت گوشی خود اقدام کنند.

بعد از ارائه مشخصات گوشی و حق گمرک، مجوزی در اختیار مراجعه کنندگان قرار می‌گیرد. فرد باید این مجوز را تا پایان ثبت و رجیستری در سامانه همتا نزد خود نگه دارد که البته چند روز بعد از ثبت گمرک می‌تواند نسبت به رجیستری گوشی خود همان‌طور که در بالا به مراحل آن اشاره کردیم، از طریق سامانه همراه اقدام کند. در زیر، تصویر نمونه یک مجوز را مشاهده می‌کنید.

آموزش رجیستری گوشی

 

ثبت گوشی مسافرتی از طریق سایت گمرک

گفتنی است که امکان رجیستری گوشی از طریق سایت گمرک نیز برای کاربران فراهم بوده و آن دسته از افرادی که در بدو ورود به کشور امکان مراجعه به دفتر گمرک برایشان میسر نیست می‌توانند از این طریق اقدام کنند. البته باید توجه داشته باشند برای این کار 30 روز مهلت خواهند داشت. برای استفاده از خدمات سایت گمرک می‎بایست مراحل زیر را طی کنند.

به صفحه ثبت گوشی در سایت گمرک جمهوری اسلامی وارد شوید. در صفحه باز شده ضمن تایید قوانین می‌بایست کد IMEI گوشی خود را وارد کنید. اگر دستگاه شما دارای دو سیم کارت است، با زدن روی علامت مثبت، شماره IMEI دوم را هم وارد کنید. اگر این کد را در اختیار ندارید از طریق شماره‌گیری کد #06#* آن را به راحتی استعلام کنید.

رجیستر گوشی مسافرتی در سایت گمرک

پس از آن پاسخ استعلام را از سامانه همتا مشاهده خواهید کرد. مطمئن شوید که نام و مدل دستگاهی که در استعلام می‌آید، با مشخصات دستگاه شما مطابقت داشته باشد. در این صورت کد امنیتی نمایش داده شده را وارد کرده و ادامه را بزنید.

رجیستری موبایل در سایت گمرک

در مرحله بعدی می‌بایست اطلاعاتی از نوع دستگاه، مدل و مشخصات آن وارد شود. خوب است اشاره کنیم که هزینه گمرک با توجه به مدل دستگاه متفاوت خواهد بود. پس مدل گوشی می‌بایست درست وارد شود. دقت کنید که این موارد درست انتخاب شوند، در غیر این صورت ممکن است دستگاه شما ثبت نگردد.

رجیستر گوشی مسافرتی در سایت گمرک

بعد از کلیک بر روی دکمه ادامه، صفحه دیگری باز می‌شود که شماره سیم‌کارت، شماره ملی، گذرنامه و سایر اطلاعت می‌بایست با دقت وارد شوند. در مورد شماره سیم کارت باید دقت داشته باشید که حتما شماره سیم کارت باید متعلق به همان شماره ملی باشد که در سایت وارد می‌کنید.

رجیستری موبایل در سایت گمرک

بعد از وارد کردن اطلاعات یاد شده، کد امنیتی از طریق پیامک ارسال خواهد شد. این کد باید در ادامه وارد شود و بعد بر روی ادامه کلیک کنید.

رجیستری موبایل در سایت گمرک

حالا در مرحله آخر، هزینه مورد نیاز برای ثبت گوشی مسافرتی از طریق سایت اعلام خواهد شد که برای پرداخت آن می‌توانید با کلیک بر روی دکمه پرداخت از طریق کارت‌های بانکی اقدام کرد.

رجیستری موبایل در سایت گمرک

بعد از پرداخت کردن و نمایش موفقیت آمیز بودن پرداخت، حتما کد پیگیری داخلی و بانکی و شناسه پرداخت را تا زمانی که از ثبت دستگاه در سامانه همتا مطمئن شدید، نزد خود نگه دارید.

ثبت گوشی موبایل در گمرک

با زدن تکمیل پرداخت، به سایت گمرک بازمی‌گردید و پیغام موق بودن ثبت شناسه دستگاه نمایش داده می‌شود. حال برای ارسال کد فعال سازی به صورت پیامک، حتما گزینه ارسال اطلاعات به همتا را انتخاب کنید.

ثبت گوشی موبایل در گمرک

پس از ارسال اطلاعات به همتا، پیام زیر نمایش داده شده و کد فعال‌سازی برای شماره‌ای که در گمرک ثبت کرده‌اید ارسال می‌شود.

ثبت گوشی موبایل در گمرک

 


آموزش افزودن تلفن همراه به سامانه همتا


اگر گوشی دارید که قبل از طرح رجیستری از آن استفاده می‌کردید، می‌توانید با استفاده از این روش آن را به مالکیت سیم کارت خود درآورید. دقت داشته باشید که برای انجام این کار باید حتما از سیم کارتی که قبل از شروع طرح رجیستری روی دستگاه بوده استفاده کنید. برای انجام این کار ابتدا به سایت سامانه همتا مراجعه کرده و وارد شوید. برای ورود می‌توانید از شماره سیم کارت استفاده کرده و یا ثبت نام کرده و با استفاده از کد ملی وارد شوید. در این بخش با شماره سیم کارت وارد سامانه می‌شویم.

add phone / اضافه کردن گوشی به سامانه همتا

ابتدا شماره سیم کارتی که قبل از طرح رجیستری روی گوشی بوده را وارد کرده و روی ادامه کلیک کنید. یک رمز موقت برای شما ارسال می‌شود که باید آن را وارد کنید تا به حساب خود در سامانه همتا وارد شوید.

add phone / اضافه کردن گوشی به سامانه همتا

در بخش مدیریت دستگاه‌ها روی دکمه افزودن دستگاه کلیک کنید.

add phone / اضافه کردن گوشی به سامانه همتا

حال در این بخش باید کد IMEI گوشی خود را وارد کرده و روی ثبت کلیک کنید. برای دریافت کد IMEI می‌توانید از گوشی خود، #06#* را شماره گیری کنید. در سامانه همتا باید از 15 رقم اول این شماره بدون هرگونه تیره یا ممیز استفاده شود.

add phone / اضافه کردن گوشی به سامانه همتا

اگر دستگاه شما دو سیم کارت دارد، سامانه به صورت خودکار به شما هشدار می‌دهد تا شماره IMEI دوم را هم وارد کنید.

add phone / اضافه کردن گوشی به سامانه همتا

اگر همه کارها را درست انجام داده باشید، با صفحه زیر مواجه می‌شوید که تکمیل فرآیند را نشان می‌دهد.

add phone / اضافه کردن گوشی به سامانه همتا

حال در بخش مدیریت دستگاه‌ها می‌توانید IMEIهای خود را به همراه اطلاعات گوشی مشاهده کنید.

add phone / اضافه کردن گوشی به سامانه همتا

برای انجام این مراحل از طریق کد دستوری، می‌توانید به ویدیویی که در بالا ارائه شده، مراجعه کنید.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
asa 04 فروردین 1398، 22:15

سلام ،من بیشتر از پنح ماهه گوشی خریدم ولی یا سایت خرابه یا سایت شلوغه. یا کد نمیاد یا پول نمیشه واریز کرد و..... هنوزم ک هنوزه نتونستیم از گوشی استفاده درستی کنیم لطفا رسیدگی کنید

اعظم بجاری 05 فروردین 1398، 10:29

با سلام ممنون از نظر و توجه شما همونطور که متوجه شدید این مطلب جنبه آموزش و اطلاع رسانی داره هر جا مشکلی دارید دقیقا اشاره کنید تا واضح توضیح بدم در مورد مشکلات سایت همتا هم به پشتیبانی خود سایت مراجعه کنید ممنون https://hamta.ntsw.ir/Home/Contact

وحید 06 مرداد 1398، 16:39

با سلام ممنون میشم راهنماییم کنید گوشی هایی که در گمرک سامانه همتا ثبت نشده اند از چه طریقی میتونم رجیستر کنم منظورم مدلهای جدید

اعظم بجاری 06 مرداد 1398، 20:24

سلام، تو ویدیوی همین مطلب می تونید جواب سوالتون رو بگیرید

امین 07 مرداد 1398، 01:10

دمتون گرم واقعا... خیلی آموزش کامل و خوبی بود... کامل ترین مطلبی بود که در مورد این سامانه بی حود و رو اعصاب تو اینترنت خوندم! فقط کی بشه از دسته این تصمیمات بی خود مسئولین راحت شیم که جز دردسر واسه مردم چیزی نداره... تا دلتون بخواد هم باگ داره

اعظم بجاری 07 مرداد 1398، 10:46

سلام، ممنون از توجه شما دوست عزیز دقیقا امیدواریم همیشه تصمیات نتایج ساده تری داشته باشند و مردم بی دردسرتر کاراشون رو انجام بدن، موفق باشید

Omid 08 مرداد 1398، 16:46

گوشی بدون رجیسترم داریم؟

اعظم بجاری 08 مرداد 1398، 21:59

سلام بله تقریبا 20 درصد گوشی‌های وارداتی قاچاق هستند که رجیستر نمیشن اما با این حال درصد زیادی از گوشی‌ها این قانون رو رعایت می‌کنند. حتی اگر کسی گوشی رو بخره و رجیستر شده نباشه می تونه به فروشنده پسش بده و پولش رو پس بگیره و حتی ار فروشنده پولش رو نده می توانه شکایت کنه ازش

رسول 05 شهریور 1398، 18:56

سلام، الان دو ماه و چند روز هست که از ورودم به کشور که مسافرت رفته بودم میگذره اما هر چی تو سایت گمرک برای ثبت شناسه گوشی که برای یکی از اقوام آوردم تلاش می‌کنیم ارور مسافرتی برای شما در سه ماه گذشته ثبت نشده. البته دو هفته قبل نسبت به ثبت گوشی اقدام کردیم که اون موقع دو ماه هم نشده بود.حالا باید چیکار کنیم این فرجه سه ماهه چه جور حساب میشه؟حضوری برم گمرک میتونم ثبتش کنم!با تشکر

مهدی فتح اله زاده 06 شهریور 1398، 09:03

در مرحله اول با پشتیبانی گمرک و پشتیبانی سامانه همتا تماس بگیرید، ببینید چه راهنمایی ای می کنند؟ اگر در طول یک هفته به جواب نرسیدید حضوراً برید گمرک برای ثبت شناسه گوشی ولی دوستانم حضوراً رفتن و حضوری جوابی نمیدن. میگن همه کارها الکترونیکی هست و از این حرف ها. از طریق موبایل فروش ها هم پرس و جو کنید ببینید چه راهنمایی ای می کنند؟ سعی کنید از طریق عمده فروش هایی که واردکننده هستند بپرسید نه موبایل فروش های جز. مثلا خانه موبایل ایران یا امثال این ها

دیدگاههای بیشتر ...