فصل پنجم سریال پیکی بلایندرز: داستان، بازیگران و تاریخ پخش اپیزودها

فصل پنجم سریال پیکی بلایندرز (Peaky Blinders) در حال پخش است؛ سریالی که تحسین بسیاری از منتقدان را برانگیخته و همچنین از محبوبیت بالایی بین بینندگان برخوردار است. اگر می‌خواهید اطلاعاتی در مورد سریال پیکی پلایندرز و فصل جدید آن بدانید، با ما همراه شوید.

پیکی بلایندز، نام یک سریال درام جنایی است که توسط استیون نایت (Steven Knight) خلق شده است. قسمت اول سریال پیکی بلایندرز در سال 2013 از شبکه BBC Two پخش شد. این سریال، داستان سوءاستفاده‌های خانواده جنایت‌کار «شلبی» (Shelby Family) را پس از پایان جنگ جهانی اول شرح می‌دهد. این باند خیالی بر اساس یک باند واقعی که متشکل از جوانان افسارگسیخته در شهر بیرمنگام در دهه 1890 و اوایل قرن بیستم بوده، الهام گرفته شده است.

کیلیان مورفی به همراه استیون نایت

سریال پیکی بلایندز به تدریج به یکی از قدرتمندترین و با کیفیت‌ترین سریال‌های درام در حال پخش تبدیل شد. اوج موفقیت این سریال به فصل چهارم آن بازمی‌گردد که «تام شلبی» (Tom Shelby) باید با رقیب تازه‌اش، «لوکا چانگارتا» (Luca Changertta) رو در رو شود.

اکنون پس از دو سال وقفه، فصل پنجم سریال پیکی بلایندرز در حال پخش است و تاکنون سه قسمت از فصل جدید نیز منتشر شده است. بنابراین ما تصمیم گرفتیم همزمان با پخش فصل پنجم سریال پیکی بلایندرز، مقاله‌ای را در مورد تاریخ پخش قسمت‌های فصل پنجم، بازیگران فصل 5 سریال Peaky Blinders و همچنین تریلر آن منتشر کنیم. پس با پلازامگ همراه باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


تاریخ پخش اپیزودهای فصل 5 سریال پیکی بلایندرز


اپیزودهای فصل پنجم سریال پیکی بلایندرز

شبکه بی بی سی اعلام کرده بود که قسمت اول فصل پنجم سریال پیکی بلایندز از تاریخ 25 اوت (مصادف با 3 شهریور 1398) پخش می‌شود. عنوان قسمت اول فصل پنجم پیکی بلایندز، «سه شنبه سیاه» (Black Tuesday) نام دارد که قرار است در این قسمت، با انتشار خبری از وال استریت کراش، خانواده شلبی را بار دیگر با هم متحد کند که این اتفاق می‌تواند تاثیر بسیار مهمی در تجارت خانوادگی آن‌ها بگذارد. همچنین فعالیتهای سیاسی تام شلبی به لطف سخنرانی‌های الهام بخشش در مجلس، قدرت او را بیش از پیش بیشتر کرد. گرچه هنوز او رقبا و مخالفانی را دارد که می‌تواند موقعیتش را در معرض خطر قرار دهد. در جدول زیر می‌توانید عناوین قسمت‌های فصل پنجم سریال پیکی بلایندرز همراه با تاریخ پخش آن را مشاهده کنید.

اپیزود عناوین اپیزودهای فصل پنجم Peaky Blinders تاریخ پخش اپیزودهای این فصل
1 جمعه سیاه 3 شهریور 1398
2 گربه های سیاه 4 شهریور 1398
3 استراتژی 10 شهریور 1398
4 چرخه 17 شهریور 1398
5 شوک 24 شهریور 1398
6 قسمت ششم (عنوان نامعلوم) 16 مهر 1398

 


تریلر فصل 5 سریال Peaky Blinders


تریلر فصل پنجم سریال Peaky Blinders

تریلر کامل فصل پنجم سریال پیکی بلایندرز در تاریخ 30 جولای سال 2019 (مصادف با 8 تیر 1398) منتشر شد. در این تریلر منتشر شده می‌بینید که تام شلبی باید با دشمن جدید راست افراطی، اسوالد موزلی (سام کلفلین) که رهبری اتحادیه فاشیست‍‌های انگلیس را برعهده دارد، مقابله کند. همچنین در تریلر، نگاه دقیق‌تری به معشوقه جدید «مایکل گری» (Michael Gray) داریم که آنیا تیلور جوی نقش او را بازی می‌کند.

تریلر کامل فصل 5 سریال Peaky Blinders را می‌توانید در پایین تماشا کنید:

 


بازیگران فصل 5 سریال پیکی بلایندرز


بازیگران جدید سریال پیکی بلایندرز

پیش از این اعلام شده بود که تمام بازیگران اصلی فصل‌های قبلی سریال پیکی بلایندرز در فصل پنجم حضور خواهند داشت. البته قابل ذکر است که جو کول (Joe Cole)، بازیگر نقش «جان شلبی» (John Shelby) در این فصل حضور ندارد.

 • کیلیان مورفی (تام شلبی): رهبر پیکی بلایندرز و برادر آرتور، جان، آیدا و فین شلبی. او در جنگ جهانی اول در ارتش انگلیس خدمت کرده و نشان شجاعت دریافت کرده است. گذشتخ وی در جنگ جهانی اول، باعث شده که او درگیر کابوس‌های وحشتناکی شود.
 • هلن مک کروری (پالی الیزابت گری): خاله تامی و صندوقدار اصلی پیکی بلایندرز؛ وقتی برادران شلبی در جنگ بودند، او اداره تشکیلات را برعهده داشت.
 • پاول اندرسون (آرتور شلبی): برادر بزرگ تامی، او صاحب گریسون است. او علاوه بر تجارب جنگی، از بیماری اختلال روانی پس از حادثه رنج می‌برد و چند باری به این علت، اقدام به خودکشی کرده است. او یکی از اعضای ارشد باند پیکی بلایندرز است.
 • سوفی راندل (آدا تورن): تنها خواهر خانواده شلبی است. او تنها اعضای خانواده شلبی است که درگیر فعالیت‌های باند پیکی بلایندرز نمی‌شود.
 • کیت فیلیپس (لیندا شلبی): او همسر آرتور شلبی است.
 • ناتاشا اوکیف (لیزی استارک): او قبلا در میخانه کار می‌کرد و اکنون منشی تام شلبی است.
 • آیدان گیلن (آبراهاما گولد): متحد جدید و خطرناک خانواده شلبی و مشعوقه پالی الیزابت.
 • جک روان (بانی گولد): پسر آبراما. او قهرمان مدال طلای بوکس است.
 • چارلی مورفی (جسی ادن): او مشاور اتحادیه و معشوقه تام شلبی است.
 • کینگزلی بن ادیر (کول بن یانگر): او کلنل جوانی است که با آدا تورن در رابطه است.
 • هری کیرتون (فین شلبی): او پنجمین فرزند خانواده شلبی است.
 • پکی لین ( جانی داگز): دوست صمیمی تام شلبی است.
 • ایان پک (کرلی): او همکار چارلی استرانگ است.
 • ند دنهی (چارلی استرانگ): او صاحب یک قایق است و به گونه‌ای دایی تام شلبی محسوب می‌شود.

آیدان گیلن در فصل پنجم سریال پیکی بلایندرز

گیلن در طی مصاحبه با وب سایت «دیجیتال اسپای» (Digital Spy)، از اینکه بازی‌اش در سریال Peaky Blinders از سوی طرفداران سریال مورد استقبال قرار گرفته، خوشحال است و احساس می‌کند که نقش جدید و متفاوتی را ایفا کرده است. او در ادامه می‌گوید:

فکر کنم سه سال از پخش قسمت پایانی فصل چهارم گذشته است. بنابراین به شخصیت‌ها فرصتی می‌دهد که یک مدل موی تازه و یک سبیل یا ریش بلند داشته باشند و لباسهای جدیدی بر تن کنند. من نمی‌دانم که تا حالا چه اطلاعاتی در مورد فصل جدید گفته یا منتشر شده است اما می‌توانم بگویم که این فصل بر روی سقوط مالی خانواده شلبی تمرکز دارد. این اتفاق، خانواده شلبی را در معرض خطر قرار می‌دهد که ممکن است آن‌ها پول زیادی را از دست بدهند.

او در ادامه گفت:

داستان این فصل در دهه 1930 اتفاق می‌افتد. یک دهه جالب که اتفاق‌هایی در آن وجود دارد که مطابق به آن چیزی است که از بین رفته است.

آنیا تیلور جوی (Anya Taylor Joy)، بازیگر فیلم جادوگر (The Witch) و سم کلفلین (Sam Calflin)، بازیگر سری فیلم‌های بازی‌های گرسنگی (The Hunger Games)، بازیگران جدید فصل پنجم سریال پیکی بلایندز هستند. قبلا اشاره کردیم که سم کلفلین، نقش «اسوالد موزلی» (Oswald Mosley) را ایفا می‌کند که رهبری اتحادیه فاشیست‌ها را برعهده دارد.

سم کلفلین در فصل پنجم سریال Peaky Blinders

کلفلین در مصاحبه با وب سایت Digital Spy، در مورد نقشش گفت:

اسوالد موزلی از بسیاری از جهات هنوز یک فرد جوان و بی تجربه بوده اما در عین حال، بسیار باتجربه‌تر از تامی است. بنابراین فکر می‌کنم این دو نفر از تلاش برای پیشی گرفتن از یکدیگر و استفاده از یکدیگر لذت ببرند. اما فکر کنم برای تامی یک تجربه متفاوت باشد. این مسئله می‌تواند تامی را بیشتر با خودش درگیر کند و حتی تامی به بدترین دشمن خودش هم تبدیل شود.

برایان گلسون (Bryan Glesson)، کاسمو جارویس (Cosmo Jarvis)، دریل مک کورمک (Daryl McCormack)، اندرو کوجی (Andrew Koji)، الیوت کوان (Elliot Cowan) و نیل ماسکل (Neil Maskell)، سایر بازیگران جدید فصل پنجم سریال پیکی بلایندز هستند.

 


داستان فصل 5 سریال Peaky Blinders


داستان فصل پنجم سریال Peaky Blinders

پس از اینکه تانی از شر لوکا چاگرتا و آلفی سالمونز (Alfie Solomons) در پایان فصل چهارم خلاص می‌شود، تلاش می‌کند که برای مدت کوتاهی از تجارت خانوادگی دور بماند. به خصوص وقتی که آرتور به تام می‌گوید: «قرار نیست کسی ما را بکشد.»

اما متاسفانه، تام زیاد تحمل دوری از تجارت خانوادگی را ندارد؛ او در سه ماه گذشته درگیر مشکلات روحی و روانی بوده است و پولی او را تشویق به کمک گرفتن از دیگران می‌کند. این امر باعث می‌شود که تام دوباره با جسی ادن ارتباط برقرار کند و به او قول بدهد که «هدف تو، هدف من هم است». اما این تنها یک حیله است و هدف او، نقوذ به حزب کمونیست و کمک به دولت برای حل مشکلات است.

فصل پنجم سریال Peaky Blinders بر روی سقوط سهام در سال 1929 تمرکز دارد. همچنین در خلاصه رسمی فصل پنجم آمده است که سریال جنایی ساخته استیون نایت، داستان حماسه یک خانواده را شرح می‌دهد که در اثر سقوط مالی در سال 1929، به آشفتگی کشیده می‌شوند. فرصت و بد اقبالی در همه جا وجود دارد.

استیون نایت در مورد داستان فصل پنجم سریال گفته است:

داستان پیکی بلایندرز و خانواده شلبی وارد فضای سیاسی انگلیس و اروپا دز پایان دهه 1920 و آغاز دهه 30 می‌شود. تامی شلبی با تاریک‌ترین نیرویی که تا حالا وجود داشته، برخورد می‌کند و مبارزات وی امروز به همان اندازه مرتبط است که در آن زمان بود.

 

جذابیت‌های سریال پیکی بلایندرز در فصل 5 خود هم با بازیگران جدید و داستانی جذاب که در این مطلب به آن‌ها پرداختیم، ادامه پیدا می‌کند. نظر شما درباره این سریال شبکه بی بی سی چیست؟

 

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha