معرفی بهترین بازیگران نقش جوکر (Joker) | کدامیک بهتر است؟
محمد امین سرافراز
ارسال شده در:26 دی 1398، 16:00

معرفی بهترین بازیگران نقش جوکر (Joker) | کدامیک بهتر است؟

کاراکتر جوکر (Joker) در میان محبوب‌ترین ضدقهرمان‌های تاریخ رده‌بندی می‌شود. در این مقاله قصد داریم بهترین بازیگران نقش جوکر را معرفی کرده و به بررسی هر کدام از آن‌ها بپردازیم. با ما باشید.

از جمله مهمترین نقش‌هایی که شاید آرزوی اکثر بازیگران برای ایفا کردن آن قلمداد شود، نقش جوکر است که از مهمترین ضدقهرمان‌های تاریخ سینما و حتی تاریخ سرگرمی محسوب می‌شود. شاید اغراق نکرده باشیم اگر بگوییم که جوکر محبوب‌ترین کاراکتر منفی تاریخ سرگرمی تاکنون به حساب می‌آید و همین امر نیز سبب شده است که بازیگران بزرگی همانند هیث لجر (Heath Ledger)، جک نیکلسون (Jack Nicholson) و اخیرا واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) هر یک در برهه‌های مختص به خود، نهایت استعداد و توان بازیگری خود را در خدمت ایفای این نقش سخت قرار دهند. در این مقاله می‌خواهیم بهترین بازیگران نقش جوکر (Joker) را برای شما معرفی کنیم و یا به عبارت بهتر بازیگرانی که از امتحان سخت ایفای این نقش طاقت‌فرسا موفق بیرون آمده‌اند و سبب تحسین مخاطبان و منتقدین شده‌اند. با پلازامگ همراه باشید.

بازیگر نقش جوکر ۲۰۱۹ / بازیگر نقش جوکر جدید

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • بازیگرانی که در نقش جوکر ظاهر شده‌اند
  • Cesar Romero / سزار رومرو (1966)
  • Jack Nicholson / جک نیکلسون (1989)
  • Mark Hamill / مارک همیل (1992 تا کنون)
  • Kevin Michael Richardson / کوین مایکل ریچاردسون (2004)
  • Richard Epcar / ریچارد اپکار (2004)
  • Heath Ledger / هیث لجر (2008)
  • John DiMaggio / جان دیماگیو‌ (2010)
  • Michael Emerson / مایکل امرسون (2012)
  • Troy Baker / تروی بیکر (2014)
  • Cameron Monaghan / کامرون موناگان (2014 تا کنون)
  • Anthony Ingruber / آنتونی اینگروبر (2016)
  • Jared Leto / جرد لتو (2016)
  • Jach Galifianakis / زک گالیفیاناکیس (2017)
  • Jason Spisak / جیسون اسپیساک (2018)
  • Joaquin Phoenix / واکین فینیکس (2019)

 


بازیگرانی که در نقش جوکر ظاهر شده‌اند


در ادامه با بهترین بازیگران نقش جوکر آشنا می‌شویم.

 

Cesar Romero / سزار رومرو (1966)

بازیگر نقش جوکر ۲۰۱۹

نقش آفرینی در فیلم ها/سریال های تاریخ
Batman 1966-1968
Batman: The Movie 1966
اولین فردی که در فهرست بازیگران نقش جوکر می‌خواهیم برای شما معرفی کنیم، سزار رومرو (Cesar Romero) است. رومرو یک بازیگر، خواننده، رقاص و صداپیشه محسوب می‌شد که در 15 فوریه 1907 (25 بهمن 1285) در آمریکا به دنیا آمده و در اول ژانویه 1994 (11 دی 1372) چشم خود را از جهان فرو بست. از جمله نکات قابل توجه در رابطه با رومرو دامنه متنوع نقش‌هایی است که در آن‌ها هنرنمایی کرده است؛ نقش‌هایی همانند عشاق لاتینی، چهره‌های تاریخی، کاراکترهای کمیک و البته نقش جوکر در سری تلویزیونی بتمن و فیلم Batman: The Movie که در سال 1966 به اکران عمومی رسید. جالب است بدانید که رومرو بر خلاف درخواست دست‌اندرکاران فیلم از اصلاح ریش خود برای نقش جوکر صرف نظر کرده و به همین دلیل مسئولان گریم مجبور شدند به همراه ریش، صورت او را آرایش کنند.

 

Jack Nicholson / جک نیکلسون (1989)

بازیگر نقش جوکر در بتمن / بازیگر نقش جوکر 2019

نقش آفرینی در فیلم تاریخ
Batman 1989
دومین بازیگر فهرست بازیگران نقش جوکر فردی نیست جز جک نیکلسون (Jack Nicholson) که از پرآوازه‌ترین بازیگران تاریخ سینما محسوب می‌شود. نیکلسون تاکنون 12 بار در مراسم اسکار نامزد شده و دو دفعه نیز جایزه بهترین بازیگر را از این مراسم برای فیلم‌های One Flew Over the Cuckoo’s Nest و As Good as It Gets دریافت کرده است. علاوه بر این او به همراه دنیل دی لویس (Daniel Day-Lewis) و والتر برنان (Walter Brennan) جزو سه بازیگری محسوب می‌شود که تاکنون موفق به اخذ سه جایزه اسکار شده‌اند. می‌توان گفت نیکلسون را کمتر با نقش جوکر و بیشتر با نقش‌های دیگرش می‌شناسند. با این وجود هنرنمایی او در این فیلم همانند اغلب فیلم‌های دیگرش، امضای مختص به خود نیکلسون را داراست؛ امضایی که سبب می‌شود فیلم بتمن به کارگردانی تیم برتون (Tim Burton) را تنها به خاطر جک نیکلسون حداقل یک بار ببینیم.

 

Mark Hamill / مارک همیل (1992 تا کنون)

بازیگر نقش جوکر / بازیگر نقش جوکر در فیلم بتمن

صداپیشگی در فیلم ها/سریال های تاریخ
Batman: The Animated Series 1992-1994
Batman: Mask of the Phantasm 1993
The New Batman Adventures 1997-1999
Superman: The Animated Series 1997
Batman Beyond: Return of the Joker 2000
Justice League 2002-2003
Batman: New Times 2005
Batman: The Killing Joke 2016
Justice League Action 2016 تا کنون

سومین بازیگری که در فهرست بازیگران نقش جوکر می‌خواهیم برای شما معرفی کنیم، مارک همیل (Mark Hamill) است. همیل یک بازیگر، صداپیشه و نویسنده آمریکایی است که او را عمدتا با ایفای نقش‌ لوک اسکای واکر (Luke Skywalker) در فیلم‌های جنگ ستارگان (Star Wars) می‌شناسند. او از همین طریق سه بار موفق به اخذ جایزه ساترن برای بهترین بازیگر مرد نیز شده است. دومین مقوله‌ای که همیل بخش مهمی از زندگی حرفه‌ای خود را به آن اختصاص داده است، صداپیشگی در نقش جوکر در انیمیشن‌ها و بازی‌های ویدیویی مختلف است که در بالا برخی از آن‌ها را برای شما فهرست کرده‌ایم.

ایفای نقش جوکر همیل از سوی بسیاری از منتقدین و همچنین مخاطبان فیلم‌های کارتونی بتمن مورد تحسین واقع شده و او را از بهترین صداپیشگان آثار کارتونی به حساب می‌آورند. جا دارد به بازی‌های ویدیویی همانند بازی Batman Vengeanc، بازی The Adventures of Batman & Robin، بازی Batman: Arkham Asylum و Batman: Arkham City نیز اشاره کنیم که ایفای نقش جوکر در تمامی آن‌ها بر عهده مارک همیل بوده است.

 

Kevin Michael Richardson / کوین مایکل ریچاردسون (2004)

بازیگران نقش جوکر 2019 / بازیگران نقش جوکر و هارلی

صداپیشگی در فیلم ها/سریال های تاریخ
The Batman 2004-2008
The Batman vs. Dracula 2005

بازیگر چهارم فهرست بازیگران نقش جوکر کوین مایکل ریچاردسون (Kevin Michael Richardson) نام دارد. ریچاردسون یک بازیگر و صداپیشه آمریکایی است که در سری فیلم‌های انیمیشنی و همچنین بازی‌های متعدد، نقش‌های متنوعی را ایفا کرده است. از جمله مواردی که در مورد ریچاردسون حائز اهمیتند می‌توان به صدای عمیق او و همچنین ایفا کردن نقش کاراکترهای عمدتا منفی اشاره کرد. جا دارد اشاره کنیم که ریچاردسون پس از ایفای نقش جوکر در سریال انیمیشنی The Batman، دو بار نامزد جایزه امی (Emmy) شد.

به غیر از موارد گفته شده شاید خالی از لطف نباشد که بدانید او اولین فرد آفریقایی-آمریکایی محسوب می‌شود که وظیفه صداپیشگی شخصیت جوکر در کارتون‌های بتمن را برعهده گرفته است. از بازی‌های ویدیویی که ریچاردسون در صداپیشگی آن‌ها نقش داشته است می‌توان به مورتال کامبت (شخصیت Goro)، سری دروازه بالدور، بازی Star Wars: Knights of the Old Republic، بازی کرش باندیکوت و همچنین بازی Halo 2 اشاره کرد که در مورد آخر او صدایش را به شخصیت تارتاروس (Tartarus) بخشیده است.

 

Richard Epcar / ریچارد اپکار (2004)

بازیگر نقش جوکر در جوخه انتحاری / بازیگر نقش جوکر در شوالیه تاریکی

صداپیشگی در بازی های ویدیویی تاریخ
Mortal Komat vs. DC Universe 2008
Injustice: Gods Among Us 2013
Infinite Crisis 2015
Injustice 2 2017

پنجمین بازیگر فهرست بازیگران نقش جوکر ریچارد اپکار (Richard Epcar) نام دارد. اپکار یک صداپیشه، کارگردان و نویسنده آمریکایی است که تاکنون صداپیشگی بیش از 600 شخصیت مختلف را در انیمیشن‌ها، انیمه‌ها و بازی‌های گوناگون برعهده گرفته است. از کاراکترهایی که اپکار تاکنون به آن‌ها جان بخشیده است می‌توان به ریدن (Raiden) در سری‌ بازی‌های مورتال کامبت، جوکر در بازی Injustice، آنسم (Ansem) در بازی Kingdom Hearts، آکوما (Akuma) در بازی Street Fighter V و بسیاری از کاراکترهای دیگر اشاره کرد.

جا دارد بگوییم که اپکار و صداپیشه دیگری با نام الین استرن (Ellyn Stern)، کمپانی Epcar Entertainment را در شهر لوس آنجلس آمریکا که یک کمپانی صداپیشگی محسوب می‌شود احداث کرده‌اند. از فیلم‌هایی که اپکار در آن‌ها ایفای نقش کرده است نیز می‌توان به فیلم انیمیشنی Mohammad: The Last Prophet (نقش ابوجهل،‌ مشاور و رهبر دوم قبیله)، انیمیشن Space Dogs (نقش Kazbek)، فیلم انیمیشنی Bayonetta: Bloody Fate (نقش راوی) و سری فیلم‌های انیمیشنی Batman Unlimited اشاره کرد که در هر نسخه از آن‌ها صداپیشگی کمیسر گوردون (Commissioner Gordon) بر عهده او گذاشته شده است.

 

Heath Ledger / هیث لجر (2008)

ایا بازیگر نقش جوکر خودکشی کرده / بازيگر نقش جوكر

نقش آفرینی در فیلم تاریخ
The Dark Knight 2008
بازیگر ششم فهرست بازیگران نقش جوکر، هیث لجر (Heath Ledger) است که بدون شک از ویژه‌ترین گزینه‌های فهرستمان محسوب می‌شود. هیث لجر یک بازیگر و کارگردان موزیک ویدیو استرالیایی بود که پس از ایفای نقش‌های متعدد در تلویزیون‌ها و فیلم‌های این کشور در دهه 90 وطن خود را برای پیشرفت بیشتر به مقصد آمریکا ترک کرد. از لجر 19 فیلم باقی‌ مانده است که از میان آن‌ها می‌توان به فیلم Monster’s Ball، فیلم Brokeback Mountain، فیلم Lords of Dogtown و فیلم The Dark Knight اشاره کرد.

جا دارد اشاره کنیم که لجر علاوه بر بازیگری، به کارگردانی موزیک ویدیوها نیز علاقه داشت و قصد داشت در آینده تبدیل به یک کارگردان فیلم شود. لجر چند ماه قبل از مرگ ناگهانی خود، پروژه شخصیت جوکر در فیلم شوالیه تاریکی (The Dark Knight) را به اتمام رسانده بود؛ فیلمی که جوایز متعددی برای او به همراه داشت و مورد تحسین منتقدین و مخاطبان قرار گرفت. جا دارد اشاره کنیم که بازیگران بزرگی همانند دنیل دی لویس (Daniel Day Lewis)، بازیگری لجر را تحسین کرده و بنا به اظهارات خودشان از آن الهام گرفته‌اند.

 

John DiMaggio / جان دیماگیو‌ (2010)

تمام بازیگران نقش جوکر / بهترین بازیگران نقش جوکر

صداپیشگی در فیلم های تاریخ
Batman: Under the Red Hood 2010
Lego DC Comics Super Heroes: Justice League: Attack of the Legion of Doom 2015

هفتمین فردی که در فهرست بازیگران نقش جوکر می‌خواهیم برایتان معرفی کنیم جان دیماگیو (John DiMaggio) نام دارد که یک بازیگر و صداپیشه آمریکایی محسوب می‌شود. دیماگیو با صدای زمخت خود که در دسته آوایی باریتون (Baritone) قرار می‌گیرد شناخته می‌شود که از این صدا به خوبی در بازی‌هایی همانند گیرزآف‌وار (Gears of War) و همچنین فیلم‌های کارتونی متعددی همانند فیلم Kim Possible، فیلم Samurai Jack، فیلم The Spectacular Spider-Man و نهایتا چندین نسخه از بتمن استفاده شده است. از بازی‌های ویدیویی دیگری که دیماگیو در آن‌ها ایفای نقش کرده است می‌توان به بازی Final Fantasy XIII،‌ بازی Destiny، بازی Hearthstone،‌ بازی Gears of War 4 و Crash Bandicoot اشاره کرد.

جا دارد اشاره کنیم به غیر از فیلم انیمیشنی Batman: Under the Red Hood که دیماگیو در آن نقش جوکر را ایفا کرده است، او در آثار مختلف دیگری همانند Batman: The Killing Joke و Batman Unlimited: Mechs vs. Mutants نیز به شخصیت‌های گوناگونی مثل کارلوس فرانچسکو (Carlos Francesco)، کروک (Killer Croc)، سارج استیل (Sarge Steel) و میستر فریز (Mr. Freeze) جان بخشیده است.

 

Michael Emerson / مایکل امرسون (2012)

همه ی بازیگران نقش جوکر / تمامی بازیگران نقش جوکر

صداپیشگی در فیلم های تاریخ
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1 2012
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2 2013

بازیگر هشتم فهرست بازیگران نقش جوکر مایکل امرسون (Michael Emerson) نام دارد. امرسون یک بازیگر فیلم و تلویزیون آمریکایی است که او را بیشتر با نقش‌‌های خود در قالب قاتلان زنجیره‌ای در آثاری همانند فیلم The Practice، فیلم Lost، اولین نسخه از فیلم Saw، فیلم Arrow و همچنین سری تلویزیونی Person of Interest می‌شناسیم. جا دارد اشاره کنیم که امرسون سابقه‌ای طولانی در زمینه صداپیشگی و بازیگری تئاتر نیز دارد.

امرسون تاکنون موفق به دریافت دو جایزه امی (Emmy) و جوایز مختلف دیگر شده است. از تئاترهایی که با حضور او تاکنون به صحنه برده شده‌اند می‌توان به اتللو، هملت، طوفان و هنری پنجم اثر شکسپیر، هدا گابلر اثر هنریک ایبسن و تارتوف اثر مولیر اشاره کرد. سری فیلم انیمیشنی Batman: The Dark Knight Returns در دو قسمت و با الهام از کتاب کمیکی به همین نام با نویسندگی فرنک میلر (Frank Miller) ساخته شده است و امرسون در این انیمیشن‌ها وظیفه صداپیشگی جوکر را بر عهده گرفته است.

 

Troy Baker / تروی بیکر (2014)

سرنوشت بازیگران نقش جوکر / اسم بازیگران نقش جوکر

صداپیشگی در فیلم های تاریخ
Batman: Assault on Arkham 2014
Batman Unlimited 2015
Batman Unlimited: Monster Mayhem 2015
Batman Unlimited: Mechs vs. Mutants 2016

نهمین فرد فهرست بازیگران نقش جوکر تروی بیکر (Troy Baker) نام دارد. بیکر یک صداپیشه و موسیقیدان آمریکایی است که او را با نقش‌آفرینی در قالب قهرمان‌های مختلف در بازی‌های ویدیویی می‌شناسیم. از بهترین اجراهای او می‌توان به نقش جوئل (Joel) در بازی The Last of Us، هیگز (Higgs) در بازی Death Stranding، بوکر دویت (Booker DeWitt) در بازی Bioshock Infinite، جوکر در بازی Batman: Arkham Origins و سم دریک (Sam Drake) در بازی Uncharted 4: A Thief’s End اشاره کرد.

در رابطه با فیلم‌های انیمیشنی نیز او در نسخه‌های مختلف سری‌های Batman Unlimited و Lego DC Comics Super Heroes به غیر از نقش جوکر در موارد دیگر عمدتا نقش بتمن را عهده‌دار شده است. جا دارد به انیمیشن‌ها و انیمه‌هایی همانند انیمیشن Persona 4: The Animation و Eden of the East نیز اشاره کنیم که بیکر در آن‌ها نقش‌های مختلفی را بازی کرده است.

 

Cameron Monaghan / کامرون موناگان (2014 تا کنون)

بازیگر نقش جوکر در جوخه انتحاری / بازیگر نقش جوکر در شوالیه تاریکی

نقش آفرینی در سریال تاریخ
Gotham 2014 تا کنون

بازیگر دهم فهرست بازیگران نقش جوکر کامرون موناگان (Cameron Riley Monaghan) نام دارد که یک بازیگر و مدل آمریکایی است. او فعالیت حرفه‌ای خود را از سه سالگی و به عنوان یک مدل کودک آغاز کرد و در هفت سالگی نیز به عنوان بازیگر، فعالیت خود را شروع نمود. موناگان را بیشتر با نقش او به عنوان ایان گالاگر (Ian Gallagher) در سریال کمدی-درام Shameless می‌شناسیم. علاوه بر این او در قالب کاراکترهای دو قلوی ژروم و ژرمیا والسکا در سریال تلویزیونی گاتهام (Gotham) ایفای نقش می‌کند؛ شخصیت‌هایی که اجداد احتمالی جوکر محسوب می‌شوند. نقش‌آفرینی موناگان را به عنوان کال کستیس (Cal Kestis) در بازی ویدیویی اکشن ماجرایی Star Wars Jedi: Fallen Order نیز نباید از یاد ببریم. جا دارد اشاره کنیم که سریال تلویزیونی گاتهام از سال 2015 کلید خورده و تا کنون نیز پخش قسمت‌های جدید آن ادامه دارد.

 

Anthony Ingruber / آنتونی اینگروبر (2016)

بازیگران نقش جوکر و هارلی / بازیگران نقش جوکر در بتمن

صداپیشگی در بازی های ویدیویی تاریخ
Batman: The Telltale Series 2016
Batman: The Enemy Within 2017

یازدهمین بازیگر فهرست بازیگران نقش جوکر آنتونی اینگروبر (Anthony Ingruber) نام دارد. اینگروبر یک بازیگر و صداپیشه کانادایی است که در بازی‌های ویدیویی Batman: The Telltale Series و Batman: The Enemy Within نقش‌های جان دو (John Do) و جوکر را ایفا کرده است. به غیر از موارد گفته شده، اینگروبر در فیلم The Age of Adaline نیز ایفای نقش ویلیام جونز (William Jones) جوان را بر عهده گرفته است. جا دارد اشاره کنیم آنتونی اینگروبر از جمله افرادی است که فعالیت زیادی در شبکه اجتماعی یوتیوب (Youtube) دارد و بسیاری از افراد از نظرگاه‌های مختلف او را شبیه هریسون فورد (Harrison Ford) قلمداد می‌کنند. هر دو بازی‌های ویدیویی اشاره شده توسط کمپانی تل تیل (Telltale) و در سبک ماجراجویی اپیزودیک ساخته و برای پلتفرم‌های گوناگون عرضه شده‌اند.

 

Jared Leto / جرد لتو (2016)

بازیگر نقش جوکر در بتمن / بازیگر نقش جوکر 2019

نقش آفرینی در فیلم تاریخ
Suicide Squad 2016

بازیگر دوازدهم فهرست بازیگران نقش جوکر جرد لتو (Jared Leto) است. لتو یک بازیگر، خواننده و آهنگساز آمریکایی است که از دهه 90 به شکل حرفه‌ای در سریال‌های تلویزیونی شروع به ایفای نقش کرد. از آثار سینمایی قابل توجهی که لتو در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته است می‌توان به فیلم The Thin Red Line، فیلم Fight Club، فیلم American Psycho، فیلم Requim for a Dream و Blade Runner 2049 اشاره کرد.

علاوه بر این‌ها همانطور که اشاره شد لتو خواننده اصلی، نوازنده و آهنگساز گروه Thirty Seconds to Mars نیز محسوب می‌شود که در سال 1998 آن را به همراه برادر بزرگترش شنون لتو (Shannon Leto) تشکیل داد. فیلم Suicide Squad که در سال 2016 منتشر شد و لتو در آن نقش جوکر را بازی می‌کند، براساس یک کامیک بوک با همین نام ساخته شده است. جا دارد بگوییم اغلب بازخوردها نسبت به فیلم از سوی منتقدین منفی محسوب می‌شود؛ اما در عین حال لتو را به خاطر حضور کوتاه، ولی موثرش در فیلم ستوده‌اند.

 

Jach Galifianakis / زک گالیفیاناکیس (2017)

بازیگر نقش جوکر ۲۰۱۹ / بازیگر نقش جوکر جدید

صداپیشگی در فیلم تاریخ
The Lego Batman Movie 2017

سیزدهمین بازیگر فهرست بازیگران نقش جوکر زک گالیفیاناکیس (Zach Galifianakis) است. گالیفیاناکیس بازیگر، کمدین و نویسنده آمریکایی است که برای اولین بار از طریق برنامه Comedy Central Presents در سال 2001 توسط عموم شناخته شد. از فیلم‌هایی که زک در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته است می‌توان به تریلوژی The Hangover، فیلم Due Date، فیلم The Campaign، فیلم Birdman، فیلم Masterminds و The Lego Batman Movie اشاره کرد.

علاوه بر موارد گفته شده، گالیفیاناکیس میزبان برنامه میزگرد Between Two Ferns with Zach Galifianakis نیز محسوب می‌شود که از طریق وب‌سایت Funny or Die در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته و موفق به دریافت جایزه امی نیز شده است. به غیر از این مورد، زک در سری تلویزیونی Baskets نیز ایفای نقش کرده و در فیلم The Lego Batman Movie که توسط کریس مک‌ کی (Chris Mckay) کارگردانی شده است، صداپیشگی نقش جوکر را برعهده گرفته است.

 

Jason Spisak / جیسون اسپیساک (2018)

بازیگر نقش جوکر در جوخه انتحاری / بازیگر نقش جوکر در شوالیه تاریکی

صداپیشگی در فیلم های تاریخ
Lego DC Comics Super Heroes: Justice League: Gotham City Breakout 2016
Lego DC Comics Super Heroes: The Flash 2018
Batman: Hush 2019

بازیگر چهاردهم فهرست بازیگران نقش جوکر جیسون اسپیساک (Jason Spisak) نام دارد. اسپیساک یک بازیگر، صداپیشه، تهیه‌ کننده و برنامه‌‌‌نویس کامپیوتری برای انیمیشن و بازی‌های کامپیوتری است که در عین حال موسس شرکت Blackchalk Productions نیز محسوب می‌شود. او همچنین نایب رئیس پروژه Symphony OS محسوب شده و نقش اصلی را در طراحی Mezzo desktop environment این شرکت بازی کرده است. از سریال‌های انیمیشنی که اسپیساک تاکنون در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته است می‌توان به Avengers Assemble و Guardians of the Galaxy اشاره کرد. در مورد فیلم‌های انیمیشنی او نیز می‌توان به فیلم Batman: Hush، فیلم Lego DC Comics: The Flash و Lego DC Comics: Justice Jungle اشاره کرد که در هر سه نقش جوکر را ایفا کرده است.

 

Joaquin Phoenix / واکین فینیکس (2019)

تمام بازیگران نقش جوکر / بهترین بازیگران نقش جوکر

نقش آفرینی در فیلم تاریخ
Joker 2019

پانزدهمین و آخرین بازیگری که در فهرست بازیگران نقش جوکر می‌خواهیم برایتان معرفی کنیم، واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) محسوب می‌شود. فینیکس یک بازیگر و تهیه‌کننده آمریکایی است که تاکنون جوایز متعددی همانند گرمی (Grammy)، گلدن گلوب (Golden Globe) و اسکار (Academy Awards) را از آن خود کرده است. واکین بازیگری را برای اولین بار از طریق تلویزیون و به همراه برادر خود ریور (River) و خواهرش سامر (Summer) آغاز کرد. بعدها او با ایفای نقش در آثاری همانند فیلم To Die For، فیلم Quills، فیلم Gladiator و Walk the Line به تدریج در حرفه خود پیشرفت کرده و موفق به جلب توجه عموم مخاطبان و منتقدین شد. علاوه بر این‌ها او در کارگردانی موزیک ویدیوها و تهیه‌کنندگی فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی نیز فعالیت کرده است. برای خواندن بیوگرافی واکین فینیکس می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

فیلم جوکر (Joker) به کارگردانی تاد فیلیپس (Tod Philips) یک تریلر روان شناختی محسوب می‌شود که فینیکس با ایفای نقش خود در آن علاوه بر آن‌که سبب موفقیت تجاری عظیم فیلم شده است، سبب نامزدی او در مراسم‌های مختلف و همچنین تحسین مشترک مخاطبان، منتقدین و حتی برخی از بازیگران مهم سینما همانند کیت بلنشت (Cate Blanchett)، کتی بیتس (Kathy Bates) و جسیکا چستین (Jessica Chastain) نیز شده است. جا دارد اشاره کنیم که عملکرد تاثیرگذار فینیکس در فیلم جوکر سبب شده است که بسیاری نقشی را او که ایفا کرده با هیث لجر و فیلم شوالیه تاریکی (The Dark Knight) مقایسه کنند. برای آشنایی بیشتر و دانلود فیلم جوکر، می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

سرنوشت بازیگران نقش جوکر / اسم بازیگران نقش جوکر

بازیگران نقش جوکر را برای شما فهرست کردیم. امیدواریم از خواندن مقاله‌مان نهایت لذت را برده باشید. واقعیت امر آن است که تاکنون بازیگران بزرگ بسیاری ایفای نقش این ضدقهرمان محبوب را بر عهده گرفته‌اند و هر یک به شیوه خود و البته با توجه به توانایی‌های خود، جنبه‌های مختلفی از شخصیت جوکر و صد البته شخصیت خود را برای ما نمایانده‌اند. بنابراین در پاسخ به این سوال که «کدامیک از این بازیگران بهتر است؟» بدون شک علایق و سلیقه‌های ما نقش مهمی بازی می‌کنند. در هر صورت امیدواریم مقاله‌مان در معرفی بازیگران نقش جوکر تا کنون و به ویژه بازیگران کمتر شناخته‌شده‌تر برای شما مفید واقع شده باشد.

 

به نظر شما بهترین بازیگر نقش جوکر کدام یک از بازیگران این فهرست است؟ نظرات خود را در قسمت پایین و از بخش کامنت‌های سایت می‌توانید با ما در میان بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
مجتبی 25 بهمن 1398، 18:42

به نظر من گریم هیث لجر خیلی بهتره ولی واکین فینیکس شخصیت شروره جوکر رو بهتر به بیننده القا میکنه.

مسعود 09 اسفند 1398، 17:22

به هیچ وجه...هیث لجر و جوکرش بهترین هستن..وهیچکس در حدو اندازش نیس

مسعود 09 اسفند 1398، 17:23

خب معلومه دیگه هیث لجر برترینه و هیچکس درحدواندازش نیست اصلا جوکر هیث لجر یه طرف بقیشون یه طرف

پاری 24 اسفند 1398، 21:21

فقط هیث لجر