بهترین شخصیت های کارتونی تاریخ، از بامبی تا هومر سیمپسون

شخصیت های کارتونی و انیمیشنی مختلفی در دنیا وجود دارند که هر کدامشان طرفدارهای خودشان را دارند. در این مطلب قصد داریم لیستی از بهترین شخصیت های انیمیشنی و کارتونی را به شما معرفی کنیم.

کارتون‌‌ها یکی از موارد سرگرم‌کننده و جذاب برای مردم هستند. شخصیت های کارتونی مختلفی در این کارتون‌ها و انیمیشن‌ها هستند که باعث محبوب شدن و جذابیت آن‌ها می‌شوند. در این مطلب لیستی از بهترین شخصیت های کارتونی را به شما معرفی کرده و راجع به آن‌ها و کارتون‌ها و انیمیشن‌هایی که در آن‌ها حضور داشته‌اند برایتان صحبت خواهیم کرد. با معرفی 16 شخصیت کارتونی محبوب در تاریخ با ما همراه باشید.

بهترین شخصیت های انیمیشنی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • بهترین شخصیت‌ های کارتونی تاریخ
  • شخصیت کارتونی بامبی
  • شخصیت کارتونی پیکاچو
  • شخصیت های کارتونی لاک‌پشت‌های نینجا
  • شخصیت انیمیشنی گربه چکمه‌پوش
  • شخصیت کارتونی استیتچ
  • شخصیت انیمیشنی رِمی
  • شخصیت انیمیشنی نی‌نی
  • شخصیت کارتونی دامبو
  • شخصیت انیمیشنی وودی
  • شخصیت کارتونی باگز بانی
  • شخصیت کارتونی وینی د پو
  • شخصیت کارتونی پیگلِت
  • شخصیت کارتونی گوفی
  • شخصیت های کارتونی اسکوبی‌دو و شَگی
  • شخصیت کارتونی باب اسفنجی
  • شخصیت انیمیشنی هومر سیمپسون

 


بهترین شخصیت‌ های کارتونی تاریخ


در ویدیوی بالا می‌توانید با برخی از بهترین شخصیت های کارتونی آشنا شوید. در ادامه به ارائه توضیحاتی درباره این شخصیت های انیمیشنی معروف می‌پردازیم.

 

شخصیت کارتونی بامبی

برترین شخصیت های کارتونی

یکی از بهترین شخصیت‌های کارتونی، بامبی است. بامبی، انیمیشنی آمریکایی است که در سال 1942 توسط شرکت والت دیزنی و به کارگردانی دیوید هند ساخته شد. این انیمیشن بر اساس کتاب فلیکس سالتن، نویسنده اتریشی با نام «بامبی، زندگی در جنگل» ساخته شده بود.

داستان این انیمیشن درباره بچه گوزنی به نام بامبی است که قرار است در آینده شاهزاده جنگل شود. او بسیار کنجکاو و بازیگوش است و در کنار مادر و دوستانش زندگی شادی را در جنگل تجربه می‌کند. تا این‌که روزی شکارچی وارد جنگل شده و…

در سال 2008، بنیاد فیلم آمریکا برای ده ژانر مختلف سینمایی، ده فیلم برتر برگزید. در دسته  انیمیشن، «بامبی» در رتبه سوم این لیست قرار داشت.

 

شخصیت کارتونی پیکاچو

شخصیت های کارتونی

پیکاچو هم یکی از شخصیت های کارتونی معروف است که از انواع گونه‌های پوکمون است. پوکمون‌ها موجوداتی ساختگی هستند که شبیه جوندگان بوده و هر کدام قدرت الکتریکی ویژه‌ای دارند و در انواع بازی‌ها، کارتون‌ها، فیلم، کتاب و … نقش داشته‌اند.

پیکاچو یکی از اصلی‌ترین و شناخته‌شده‌ترین شخصیت‌های پوکمون است. یکی از اصلی‌ترین دلایل این موضوع آن است که این شخصیت کارتونی، یکی از شخصیت‌های اصلی پوکمون‌هاست.

در سال 2019، فیلمی انیمیشنی با نام «کارآگاه پیکاچوی پوکمون» ساخته شد که رایان رینولدز، بازیگر سرشناس هالیوودی، صداپیشگی نقش پیکاچو را برعهده داشت.

 

شخصیت های کارتونی لاک‌پشت‌های نینجا

شخصیت کارتونی

یکی دیگر از شخصیت های کارتونی پرطرفدار دنیا، لاک‌پشت‌های نینجا هستند. لاک‌پشت‌های نینجا داستان چهار لاک‌پشت نوجوان است که در کانال‌های آب در شهر نیویورک زندگی می‌کنند. آن‌ها استادی به نام سنسی دارند که او هم یک موش انسان‌نماست و به آن‌ها هنر نینجوتسو را آموخته است. آن‌ها با جنایت‌کاران خرده‌پا، موجودات جهش‌یافته و شرور و مهاجمان بیگانه می‌جنگند و در عین حال سعی می‌کنند خودشان را از دید جامعه انسان‌ها مخفی نگاه دارند.

این شخصیت های کارتونی در اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990، شهرت و محبوبیتی جهانی یافتند. در سال‌های 2014 و 2016 نیز دو فیلم از این شخصیت‌ها ساخته و اکران شد که مگان فاکس، بازیگر سرشناس هالیوودی در آن‌ها بازی می‌کرد.

 

شخصیت انیمیشنی گربه چکمه‌پوش

شخصیت های انیمیشنی

یکی دیگر از برترین شخصیت های انیمیشنی، گربه چکمه‌پوش است. منشا این شخصیت از داستان‌های ادبی اروپایی و ایتالیاست. گربه چکمه‌پوش، گربه‌ای انسان‌نماست که با استفاده از حیله و حقه در پی قدرت و ثروت است و می‌خواهد با شاهزاده خانمی ثرومند ازدواج کند.

گربه چکمه‌پوش در سری فیلم‌های انیمیشن محبوب شرک در سال‌های 2004، 2007 و 2010 به عنوان یکی از دو یار این غول سبز مهربان حضور دارد و در سال های 2011 و 2012 نیز اولین انیمیشن‌های مستقل او ساخته شد که خود این گربه در آن، شخصیت اصلی داستان است.

 

شخصیت کارتونی استیتچ

شخصیت انیمیشنی

این اسم نیز اسم یکی از شخصیت های کارتونی بامزه است. این شخصیت، شخصیتی ساختگی در کارتون «لیلو و استیتچ» است. کوالایی آبی رنگ که به صورت غیرقانونی ساخته شده است و توسط علم مهندسی ژنتیک، به صورتی فرازمینی زندگی کرده است. استیتچ، یار غار و همراه همیشگی شخصیت اصلی دیگر این کارتون، لیلو پِلِکای بود.

خلاصه داستان این کارتون به شرح زیر است: دکتر جومبا جوکیبا، موجودی ماورایی و خاص خلق می‌کند تا از طریق او بتواند در کهکشان هرج و مرج و آشوب به بار آورد. این کوالای آبی رنگ، رفتاری شیطان‌صفت و شرورانه دارد ولی لیلو، دخترکی که در هاوایی زندگی می‌کند؛ استیتچ را پیدا کرده و او را به عنوان سگش تحت سرپرستی خود می‌گیرد. لیلو باورها و اعتقاداتی دارد که باعث می‌شود در گذر زمان، استیتچ از موجودی شرور و شیطان‌صفت به موجودی مهربان و عاطفی تبدیل ‌شود که «عشق» برایش مفهومی خاص دارد.

 

شخصیت انیمیشنی رِمی

شخصیت های انیمیشنی معروف

یکی دیگر از شخصیت های انیمیشنی پرطرفدار، رِمی است. این شخصیت در انیمیشن «رتتویی» حضور داشته است. انیمیشن «رتتویی» در سال 2007 توسط کمپانی پیکسار تهیه شد و کمپانی والت دیزنی نیز آن را منتشر کرد.

داستان این انیمیشن در مورد موشی به نام رمی است که رویای سرآشپز شدن را در سر دارد و در تلاش است که با پسری به نام آلفردو که در رستورانی پاریسی کارگر است، متحد شده و به این هدف دست یابد.

این انیمیشن توانست جایزه اسکار بهترین انیمیشن را به دست آورد. بعدتر کمپانی BBC، میان منتقدان بین‌المللی یک نظرسنجی برگزار کرد و صد فیلم برتر قرن 21 را رتبه‌بندی کرد. انیمیشن «رتتویی» یکی از عنوان‌های این لیست بود.

 

شخصیت انیمیشنی نی‌نی

اسم شخصیت های کارتونی بامزه

یکی دیگر از شخصیت های انیمیشنی پرطرفدار دنیا، نی‌نی است. این شخصیت در انیمیشن «هیولاها علیه بیگانگان» حضور دارد.

نی‌نی یک کرم ابریشم است که توسط تابش هسته‌ای از اندازه 25 میلی‌متری به اندازه‌ای غول‌آسا (حدود 110 متر) تبدیل شده است. او این توانایی را دارد که از طریق بینی خود، ابریشم شلیک کند و نمی‌تواند واضح صحبت کند. «لینک»، یکی دیگر از شخصیت های این انیمیشن است که پیوند نزدیکی با نی‌نی داشته و متوجه صحبت‌های او می‌شود.

انیمیشن جالب «هیولاها علیه بیگانگان»، انیمیشنی آمریکایی است که در سال 2009 ساخته شد. این انیمیشن ترکیبی از دو ژانر سینمایی کمدی و علمی‌تخیلی است.

 

شخصیت کارتونی دامبو

شخصیت های کارتونی ماه تولد

یکی دیگر از شخصیت های کارتونی محبوب، دامبو است. دامبو شخصیت اصلی انیمیشنی آمریکایی است که در سال 1941 توسط کمپانی والت‌دیزنی تولید شد. دامبو چهارمین انیمیشن تولیدشده توسط این کمپانی بود.

خلاصه داستان این انیمیشن به شرح زیر است: روی فیلی نیمه‌انسانی به نام جامبو جونیور، لقب «دامبو» گذاشته‌اند. او گوش‌های بسیار بزرگی دارد و به همین دلیل، همه او را مسخره می‌کنند ولی درواقع او می‌تواند با استفاده از این گوش‌های بزرگ پرواز کند…

با وجود این‌که این انیمیشن از کوتاه‌ترین انیمیشن‌های کمپانی دیزنی است، اما یکی از تولیدات سودآور این کمپانی محسوب می‌شود. تیم برتون، یکی از کارگردان‌های بزرگ هالیوودی، در سال 2019 فیلم دامبو را ساخت.

 

شخصیت انیمیشنی وودی

شخصیت های کارتونی واقعی

یکی دیگر از شخصیت های انیمیشنی معروف، وودی است. کلانتر وودی پراید، شخصیت اصلی و قهرمان سری انیمیشن‌های «داستان اسباب‌بازی» است. او یک عروسک گاوچران بوده و در داستان‌های مختلف این سری انیمیشن‌های معروف، در کنار «باز لایتیر» وظیفه رهبری گروه اسباب‌بازی‌ها را برعهده دارد.

تام هنکس، بازیگر بزرگ و سرشناس هالیوودی، صداپیشگی وودی را در سری انیمیشن‌های «داستان اسباب‌بازی» برعهده داشته است.

 

شخصیت کارتونی باگز بانی

شخصیت های کارتونی پرطرفدار دنیا

اسم یکی دیگر از شخصیت های کارتونی بامزه، باگز بانی است. باگز بانی، شخصیت کارتونی است که در اواخر دهه 1930 ساخته شد. باگز خرگوش انسان‌نمای خاکستری و سفیدی است که به خاطر شخصیت پرحرف و بی‌پروایی که دارد، بسیار معروف شد. در عین حال او بسیار مکار و حیله‌گر هم هست.

باگز به حدی معروف بود که در عصر طلایی انیمیشن آمریکا، او نه تنها به عنوان آیکون فرهنگی آمریکایی و خوش‌یمن‌ترین شخصیت کمپانی برادران وارنر شناخته شد، بلکه به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین شخصیت‌ های کارتونی در سراسر جهان هم معرفی شد. در نتیجه می‌توان طراحی‌های مربوط به باگز بانی را در لوگوهای قدیمی‌تر کمپانی برادران وارنر هم مشاهده کرد.

تاکنون این شخصیت کارتونی قدیمی در فیلم‌های کوتاه، سریال‌های تلویزیونی، بازی‌های ویدیویی، تبلیغات تلویزیونی و فیلم‌های انیمیشنی مختلفی حضور داشته است. هم‌چنین باگز بانی، ستاره مخصوص به خودش را نیز در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود دارد. در این پیاده‌رو ستاره‌های مختلفی به معروفترین بازیگران، کارگردانان، موسیقی‌دانان، تهیه‌کنندگان، شخصیت‌های تخیلی و… اختصاص داده می‌شود.

 

شخصیت کارتونی وینی د پو

شخصیت های کارتونی قدیمی

 

اسم یکی دیگر از شخصیت های کارتونی بامزه، «پو» است. این خرس کوچک زرد رنگ در ابتدا فقط در حد یک طرح در کتاب‌های داستانی بچه‌ها بود اما بعدتر به یکی از آثار موفق کمپانی دیزنی تبدیل شد. این شخصیت کارتونی بامزه از اواخر دهه 60 میلادی به همراه دوستانش در کارتون‌های مختلفی در تلویزیون و سینما حضور داشته است. در سال 2011، کمپانی دیزنی فیلم بسیار موفق «وینی د پو» را با اقتباس از کتاب داستانی مربوط به این شخصیت ساخت و سود بسیاری به دست آورد.

 

شخصیت کارتونی پیگلِت

اسم شخصیت های کارتونی بامزه

اسم یکی دیگر از شخصیت‌ های کارتونی بامزه، پیگلت است. او صمیمی‌ترین و نزدیک‌ترین دوست پو، خرس زرد و بامزه‌ داستان‌های معروف «وینی د پو» است. پیگلت پوستی صورتی‌رنگ و بلوزی آهن‌ربایی دارد. او سایزی بسیار کوچک دارد و همیشه از چیزهای مختلف نگران بوده و می‌ترسد؛ ولی در عین حال در مواقعی که لازم است تمام شجاعتش را جمع کرده و به دوستانش کمک می‌کند.

در کارتون‌هایی که دیزنی ساخته است، این شخصیت کارتونی قدیمی عاشق گل‌هاست، بسیار مهربان بوده و در پاکیزگی بسیار وسواس دارد.

 

شخصیت کارتونی گوفی

زیباترین شخصیت کارتونی

یکی دیگر از شخصیت‌ های انیمیشنی بامزه، گوفی است. کمپانی والت‌دیزنی در سال 1932 این شخصیت را ساخت. گوفی سگ قدبلند و انسان‌نمایی است که معمولا بلوزی یقه‌اسکی و جلیقه، شلوار، کفش، دستکش‌هایی سفیدرنگ و کلاهی بلند پوشیده است. او دوست صمیمی میکی‌ماوس و دانلد داک است. این شخصیت کارتونی، بسیار دست‌وپاچلفتی و کندذهن است ولی مواقعی هم وجود دارد که تماشاگر می‌بیند گوفی به شیوه خودش، حرکاتی زیرکانه از خود نشان می‌دهد.

 

شخصیت های کارتونی اسکوبی‌دو و شَگی

شخصیت کارتونی باهوش

یکی دیگر از بهترین شخصیت های کارتونی، اسکوبی‌دو و شگی هستند. در اواخر دهه‌های 60، 70 و 80 میلادی همه بچه‌ها عادت داشتند پس از مدرسه پای جریان‌های اسکوبی‌دو و شگی بنشینند و ببینند آن‌ها چگونه معماهای مختلفی که برایشان پیش می‌آید را حل می‌کنند. ویلیام هانا و جوزف باربرا در سال 1969 مجموعه‌ای را با حضور اسکوبی‌دو و دار و دسته‌اش شروع کردند و نام این مجموعه کارتون را «اسکوبی‌دو کجایی؟» یا « ?Scooby Doo, Where Are You» گذاشتند. این مجموعه تا سال 1991 ادامه داشت و طرفداران زیادی در سراسر دنیا پیدا کرد.

 

شخصیت کارتونی باب اسفنجی

شخصیت های کارتونی معروف دختر

یکی دیگر از شخصیت های انیمیشنی معروف، باب اسفنجی است. داستان‌های باب اسفنجی و اهالی شهر «بیکینی باتم» از سال 1999 آغاز شد.

باب اسفنجی و دوست صمیمی او، پاتریک و اختاپوس و آقای خرچنگ و پلانکتون و … از بامزه‌ترین و محبوب‌ترین شخصیت های کارتونی هستند. در سال 2004 نیز فیلمی سینمایی از آن‌ها ساخته شد. نکته جالبی که وجود دارد این است که یک زیست‌شناس دریایی به نام استفن هیلبورگ، باعث شکل گرفتن کاراکتر باب اسفنجی شد.

 

شخصیت انیمیشنی هومر سیمپسون

بهترین شخصیت های کارتونی

شخصیت انیمیشنی معروف دیگری که در این لیست جای گرفته است، هومر سیمپسون است. هومر سیمپسون و خانواده‌اش از سال 1989 با مجموعه «سیمپسون‌ها» در حال سرگرم کردن خانواده‌ها هستند.

هومر سیمپسون شخصیت اصلی سریال کارتونی سیمپسون‌هاست. هومر و همسرش مارج، سه فرزند با نام‌های بارت، لیسا و مگی دارند. او در نیروگاه هسته‌ای شهر اسپرینگ فیلد کار می‌کند. اسپرینگ فیلد شهری تخیلی است که سیمپسون‌ها در آن زندگی می‌کنند. او مظهر بسیاری از صفات کلیشه‌ای مردم آمریکاست. او بی‌تجربه است، اضافه وزن دارد، تنبل و دست و پا چلفتی است و علاوه بر آن فردی بی‌لیاقت ،کندذهن، زودجوش و با رفتارهای بچگانه است. هومر معتاد به مصرف فست‌فود و تماشای تلویزیون هم هست. البته در زمان‌هایی که خانواده‌اش بیشتر از هر زمان دیگری به کمک او نیاز داشته باشند، هومر تمام سعیش را می‌کند که مردی شایسته باشد و با همه توان خودش را وقف خانواده‌اش کند.

هومر را نیز می‌توان به عنوان یکی دیگر از آیکون‌های فرهنگی آمریکا به حساب آورد.  روزنامه بریتانیایی The Sunday Times، به این شخصیت کارتونی، لقب «بزرگترین شخصیت کمدی معاصر» را داده است. هم چنین نشریه TV Guide با برگزاری یک نظرسنجی، هومر سیمپسون را به عنوان دومین شخصیت کارتونی برتر در دنیا معرفی کرد. اولین رتبه این لیست، باگزبانی بود. هومر سیمپسون و خانواده‌اش هم در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود، ستاره‌ای به خود اختصاص داده‌اند.

بهترین شخصیت های کارتونی

در این مقاله شانزده شخصیت کارتونی پرطرفدار در دنیا را به شما معرفی کردیم. قطعا همچنان صدها شخصیت انیمیشنی دیگر وجود دارند که هر کدامشان می‌توانند طرفدارانی برای خودشان داشته باشند. لطفا شما هم در قسمت نظرات، به ما بگویید که طرفدار کدام شخصیت یا شخصیت های کارتونی هستید؟

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha