آموزش کامل لایو اینستاگرام؛ روش ها، نحوه و چگونگی لایو یک نفره و دو نفره

آموزش کامل لایو اینستاگرام؛ روش ها، نحوه و چگونگی لایو یک نفره و دو نفره
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مطلب می‌خواهیم ببینیم روش پخش زنده اینستا (Instagram Live) چیست و کجاست و چگونگی گذاشتن لایو در اینستا در کنار طریقه بازیابی لایو را می‌آموزیم. با ما و آموزش نحوه گذاشتن لایو  اینستاگرام همراه باشید.

یکی از ویژگی‌های محبوب اینستا، روش ویدیوی لایو اینستاگرام (Instagram Live) است که به موجب آن کاربر می‌تواند با دوستان خود تعامل و ارتباط زنده برقرار کند. این شیوه باعث می‌شود که در فید دوستان‌تان برجسته‌تر شده و بالاتر بیایید، بنابراین دیگر نیازی نیست نگران چگونگی عملکرد الگوریتم‌های اینستا باشید چراکه پخش زنده، یک میانبر برای بالا آمدن در فید است و اولویت بیشتری دارد. دوستان شما هم هنگامی شما پخش زنده اینستا دارید، از طریق اعلانی متوجه شده و به خاطر اینکه نمی‌خواهند چیزی را از دست دهند، وارد لایو شما می‌شوند.

How-Use-Instagram-Live / طریقه لایو گذاشتن در اینستاگرام

حال که با اهمیت گذاشتن لایو اینستاگرام آشنا شدید، می‌خواهیم در ادامه شما را با طریقه لایو گذاشتن در اینستا آشنا کنیم که کار بسیار آسانی است. برای آموزش جامع استوری اینستا می‌توانید به این مطلب پلازامگ مراجعه کنید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 

لایو اینستاگرام چیست


 

پخش زنده اینستا یکی از زیرمجموعه‌های استوری است که به شما اجازه می‌دهد تا با فالوورهای‌تان در همان لحظه ارتباط برقرار کنید. گذاشتن لایو اینستاگرام طی چند مرحله ساده صورت می‌گیرد و بعد از اینکه پخش زنده شما تمام شد، بلافاصله حذف می‌شود که همین امر هم باعث می‌شود تا افراد بیشتری بدون نگرانی و با خیال راحت از آن استفاده کنند. در سوی دیگر، اینکه محتوای شما پس از پخش دیگر در دسترس نخواهد بود باعث ایجاد حسی در کاربران دیگر می‌شود تا لایو اینستاگرام شما را تماشا کرده و چیزی را از دست ندهند.

Instagram Live / لایو اینستاگرام چیست

 


لایو اینستاگرام کجاست


همانطور که گفتیم، لایو اینستا زیر مجموعه بخش استوری است. برای رفتن به بخش استوری باید روی دکمه دوربین در بالا و سمت چپ برنامه زده و در صفحه باز شده، از قسمت پایین روی Live ضربه بزنید تا به بخش لایو اینستاگرام بروید. برای آشنایی بیشتر با نحوه لایو گذاشتن در اینستا در ادامه با ما همراه باشید.

getting-started-instagram-live / لایو اینستاگرام کجاست

 


آموزش نحوه لایو گذاشتن در اینستا


ممکن است شما هم پخش زنده دوستان خود را در اینستاگرام دیده و از خود بپرسید که روش لایو گذاشتن در اینستا چگونه است؟ برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 

1- با موبایل خود به اینستاگرام وارد شوید

با وجود آنکه می‌توانید برای مشاهده پست‌های دوستانتان و یا کامنت گذاشتن برای آنها از نسخه دسکتاپ اینستا استفاده کنید، اما برای لایو گذاشتن حتما می‌بایست از اپلیکیشن موبایل اینستاگرام استفاده کرد. اگر تا به حال حساب اینستا نداشته‌اید، می‌توانید از طریق خود اپلیکیشن و یا وبسایت برای خود یک اکانت بسازید.

 

2- دوربین اینستاگرام را باز کنید

از صفحه اصلی برنامه، روی آیکون دوربین که در گوشه بالا سمت چپ صفحه نمایش قرار دارد، ضربه بزنید و یا در فید اینستا به سمت راست سوایپ کنید. خاطر نشان می‌شود این همان دوربینی است که برای اضافه کردن عکس به استوری خود از آن استفاده می‌کنید.

instagram live / لايو اينستاگرام در ايفون

 

3- ویدیوی لایو خود را آغاز کنید

در صفحه دوربین، در منو پایین صفحه نمایش سوایپ کنید تا گزینه Live را مشاهد کنید. در این منو امکان اضافه کردن فیلترهای مختلف به عکس‌ها و همچنین ویژگی بومرنگ دیده می‌شود. پس از انتخاب گزینه Live، دکمه‌ای در انتهای صفحه نمایش با عنوان Start Live Video ظاهر می‌شود، وقتی که آمادگی لازم را داشتید روی آن ضربه بزنید. با زدن روی دو فلش دایره‌ای می‌توانید دوربین گوشی را عوض کنید.

شیوه گذاشتن لایو اینستاگرام/ Instagram

 

4- کامنت خود را پین کنید یا نظردهی را ببندید

پس از یک تست ارتباطی سریع که به صورت خودکار انجام می‌شود، لایو شما آغاز خواهد شد. در این هنگام اینستا نوتیفیکیشنی را به برخی از فالورهایتان ارسال می‌کند تا آنها را مطلع سازد که شما یک ویدیوی زنده گذاشته‌اید. تعداد بینندگان این پخش زنده در بالا و کامنت‌های آنها در پایین صفحه نمایش ظاهر خواهد شد.

اگر تمایل دارید که یک کامنت نیز بگذارید، روی Comment ضربه زده و متن موردنظر خود را تایپ کنید و سپس روی Post ضربه بزنید. اگر روی کامنت خود بزنید و انگشت‌تان را نگاه دارید، امکان پین کردن کامنت را در بالای صفحه نمایش خواهید داشت و درنتیجه بینندگان به‌راحتی قادر خواهند بود که آن را نیز ببینند.

لایو دو نفره

اگر تمایل دارید که در جریان پخش زنده خود، کامنت گذاشتن را غیرفعال کنید، روی علامت سه نقطه که در سمت راست Comment قرار دارد، ضربه زده و گزینه Turn Off Commenting را انتخاب کنید.

instagram-live-menus / شیوه لایو گذاشتن در اینستا

 

5- لایو خود را به اتمام برسانید

هرگاه ضبط ویدیو به اتمام رسید روی گزینه End که در گوشه بالا سمت راست صفحه نمایش قرار دارد، ضربه بزنید و گزینه End Live Video را انتخاب کنید. در این حالت یک صفحه مات روی فید دوربین شما ظاهر می‌شود که به شما اطلاع می‌دهد ویدیوی زنده شما به اتمام رسیده است.

در این قسمت در صورتی‌ که مایل باشید می‌توانید با انتخاب گزینه Save که در گوشه بالا سمت راست صفحه نمایش قرار دارد، ویدیوی خود را در گالری گوشی ذخیره کنید یا آن را در استوری با بقیه به اشتراک بگذارید. اگر هیچ کدام از دو گزینه را انتخاب نکردید، ویدیو پس از کلیک کردن ناپدید خواهد شد.

روش لایو گذاشتن در اینستا / Instagram

 

آیا امکان بازیابی لایو اینستاگرام وجود دارد

متاسفانه اگر در مرحله آخر پخش زنده اینستا گزینه Save را برای ذخیره در گالری یا به اشتراک گذاری در استوری انتخاب نکنید، ویدیوی شما حذف شده و راهی برای بازیابی لایو اینستاگرام وجود ندارد.

 


چگونه در اینستاگرام لایو دو نفره بگذاریم؟


دو راه برای شروع لایو دو نفره در اینستاگرام وجود دارد. میتوانید یک دوست را برای پیوستن به ویدیوی زنده خود دعوت کنید یا این که از یک دوست درخواست کنید به لایو او بپیوندید.

برای پخش یک لایو اینستاگرام و سپس دعوت یک دوست برای لایو دو نفره باید مراحل زیر را انجام  دهید:

 1. همان طور که در بخش “لایو اینستاگرام کجاست” گفته شددر سمت چپ بالای صفحه نمایش روی تصویر دوربین ضربه بزنید یا از هر نقطه در فید به سمت راست سوایپ کنید.
 2. در پایین صفحه روی Live ضربه بزنید، سپس علامت دایره‍ای بالای آن را لمس کنید.
 3. روی تصویر دو چهره که در پایین صفحه، سمت راست باکس کامنت قرار دارد ضربه بزنید.
 4. بر روی نام افراد ضربه بزنید تا آنها را برای پیوستن به ویدیوی زنده خود دعوت کنید، سپس Add را لمس کنید. به خاطر داشته باشید فقط می‌توانید از شخصی که در حال مشاهده لایو شماست برای لایو دو نفره دعوت کنید.
 5. اگر دوست شما دعوت شما برای پیوستن به لایو را پذیرفت، تصویر زنده او در قسمتی از صفحه نمایش ظاهر می‌شود. در صورتی که فرد مورد نظر شما دعوتتان را نپذیرفت نیز متوجه خواهید شد.
 6. شما می‌توانید در هر زمانی با ضربه زدن به x در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش، شخصی را که دعوت کرده‌اید به لایو دو نفره بپیوندد حذف کنید.

لایو اینستاگرام چیست

برای درخواست پیوستن به یک لایو اینستاگرم که در حال تماشای آن هستید به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. هنگام مشاهده گزینه درخواست برای پیوستن به لایو، روی Request ضربه بزنید.
 2. Send Request را لمس کنید.
 3. هنگامی که درخواست شما پذیرفته شد، اعلانی دریافت می‌کنید مبنی بر این که شما در صدد پیوستن به یک ویدیوی لایو هستید.

 


دلیل نداشتن لایو در اینستاگرام چیست


اگر گزینه Live را در منوی استوری خود نمی‌بینید، دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد. ممکن است گوشی شما قدیمی بوده و یا با یک باگ طرف باشید؛ شاید هم در منطقه شما این ویژگی از دسترس خارج شده است. برای آشنایی بیشتر با دلایل و راه‌حل‌های نداشتن لایو اینستاگرام می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

نداشتن لایو در اینستاگرام

در آخر باید گفت که ویژگی پخش زنده در اینستا روش مناسبی برای برقراری تعامل و ارتباط با افراد دیگر است. این روش بسیار جالب‌تر و غیررسمی‌تر از پست گذاشتن بوده و فرآیند به‌کارگیری آن بی‌نهایت ساده است.

این روزها گذاشتن لایو دو نفره نیز بسیار رایج شده است و لایو اینستاگرام برخی از افراد مشهور هزاران تماشاگر دارد.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران4 دیدگاه
محمد
.
22 مرداد 1398، 21:56
پاسخ
0
0
سلام...وقت بخیر؛مرسی از آموزش خوبتون من یه گوشی هواوی وای 9 2019 دارم و نسخه اینستاگرامم اپدیته . مشکلی دارم وقتی میرم لایو کسی گزینه که باید بیاد و من درخواست شرکت در لایو را بدم نمی آد. نمی دونم مشکل از کجاست.لطفا راهنمایی بفرمایید
توماج تیموری
.
24 مرداد 1398، 01:06
پاسخ
0
0
@محمد
سلام دوست عزیز می تونید به مطلب زیر مراجعه کنید تا ببینید می‌تونید مشکلتون رو حل کنید یا نه: https://www.plaza.ir/mag/139803/40848/%d9%81%d8%b9%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d8%b9%d9%84%d8%a7%d9%86-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88%db%8c-%d8%b2%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85/
آیدین
.
23 مرداد 1398، 16:22
پاسخ
0
0
واقعا آموزش جامع و کاملی از لایو اینستا درست کردید. خیلی خوب بود. ممنون
جوادی
.
06 دی 1398، 18:09
پاسخ
0
0
سلام من داشتم استوری دوستمو چک میکردم به صفحه ای رسید که تو اون صفحه زمان لایو شو گذاشته بود و بالای همون صفحه گزینهfrom create Mode بود دستم به این گزینه خورد ویه صفحه باز شد و پایین صفحه هم عکسهای گالری من باز شد از هل صفحه رو بستم.. حالا خیلی نگرانم عکس گالری من برا ارسال شده یا اینکه دیده دوستم!! مثل این بود بخام برای خودم استوری درست کنم. سوالم اینه میتونه عکسمو دیده باشه؟؟؟ ویه سوال دیگه اینکه اگه کسی و فالو نکرده باشیم بعد استوری شو ببینیم متوجه میشه ما استوری شو دیدیم یا نه؟؟؟
Jh
.
06 دی 1398، 18:10
پاسخ
0
0
سلام
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood