بهترین بازی های لینوکس ؛ از Dota 2 تا Star Conflict

بهترین بازی های لینوکس ؛ از Dota 2 تا Star Conflict
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی بهترین بازی های لینوکس بپردازیم. اگر شما نیز دارای سیستم عامل لینوکس هستید و دوست دارید بازی های مخصوص لینوکس را امتحان کنید، با پلازامگ همراه شوید.

برای شروع مقاله بازی های لینوکس ابتدا بهتر است درباره سیستم عامل لینوکس برایتان توضیح دهیم. لینوکس بسیار متفاوت از ویندوز است و افرادی که کاربر ویندوز هستند، قبل از تغییر به لینوکس، نگران این هستند که آیا همه بازی‌ها در دسترسشان خواهد بود یا خیر؟ و آیا این بازی‌های لینوکسی رایگان هستند؟ جواب هم بله و هم خیر است. با این حال در این مقاله از پلازامگ سعی کردیم که تمام بازی‌های رایگان و برتر لینوکس را برایتان معرفی کنیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 • بهترین بازی های لینوکس
  • بازی Alien Arena: Warriors Of Mars
  • بازی Dota 2
  • بازی Team Fortress 2
  • بازی Battle for Wesnoth
  • بازی 0A.D
  • بازی Super Tux Kart
  • بازی War Thunder
  • بازی Star Conflict
  • بازی AdVenture Capitalist
  • بازی No More Room In Hell

 


بهترین بازی های لینوکس


اگر به‌دنبال دانلود بازی های لینوکس هستید، در زیر به معرفی بازی های لینوکس می‌پردازیم تا شما بهترین انتخاب را برای دانلود بازی های لینوکسی داشته باشید.

 

بازی Alien Arena: Warriors Of Mars

بازی های لینوکس

Alien Arena یکی از بازی های برتر لینوکس به سبک تیراندازی اول شخص و البته رایگان است. این بازی که در سال 2004 توسط COR Entertainment منتشر شده است، یک فضای علمی تخیلی را در دهه 1950 با گیم‌پلی مشابه سری Quake، سری Doom و Unreal Tournament ترکیب می‌کند. بازی Alien Arena عمدتاً روی اکشن چندنفره آنلاین تمرکز دارد، اگرچه شامل یک سری مسابقات تک نفره در برابر ربات‌ها نیز می‌شود. این بازی برای پخش به صورت آنلاین، از یک مرورگر داخلی بهره می‌برد و پر از صحنه‌های اکشن و هیجان‌انگیز است.

 

بازی Dota 2

بازی های لینوکسی

Dota 2 یکی از معروف‌ترین بازی های لینوکس است که به صورت چندنفره آنلاین قابل اجرا است. گیم‌پلی بازی Dota 2 درواقع مسابقات بین دو تیم متشکل از 5 بازیکن است که هر تیم از پایگاه جداگانه خود در نقشه دفاع می‌کند. هر یک از ده بازیکن به طور مستقل یک شخصیت قدرتمند و معروف به «قهرمان» را کنترل می‌کند که همگی توانایی‌های بی‌نظیری دارند و به سبک‌های مختلفی نیز بازی می‌کنند. در طول مسابقه، بازیکنان برای قهرمانان خود امتیازات و مواردی را جمع می‌کنند تا قهرمانان تیم مقابل را با موفقیت بتوانند شکست دهند. تیمی به پیروزی می‌رسد که Ancient تیم دیگر را نابود کند. Ancient نیز ساختار بزرگی است که درون پایگاه دو تیم قرار دارد.

 

بازی Team Fortress 2

بهترین بازی های لینوکس

بازی Team Fortress 2 نیز در بین قدیمی‌ترین بازی های لینوکس به سبک تیراندازی اول شخص چندنفره قرار دارد که توسط Valve ساخته و منتشر شده است. اگرچه این بازی در سال 2007 منتشر شد، اما هنوز هم دارای سبکی منحصربه‌فرد است که باعث می‌شود یکی از 10 بازی برتر لینوکس شناخته شود. علاوه براین، بازی Team Fortress 2 به طور مداوم به‌روزرسانی می‌شود و دارای بسیاری از حالت‌های مختلف بازی است. این بازی همچنین به شما امکان می‌دهد شخصیت خود را با صدها اسلحه شخصی‌سازی کنید. گیم‌پلی بازی نیز اینگونه است که بازیکن می‌تواند به یکی از دو تیم RED یا BLU بپیوندد و یکی از 9 کلاس شخصیت را برای جنگ در حالت‌های بازی مانند Capture the flag و King of the hill انتخاب کند.

 

بازی Battle for Wesnoth

دانلود بازی های لینوکس

Battle for Wesnoth یک بازی ویدیویی استراتژیک با یک محیط فانتزی است که برای اولین بار در سال 2003 منتشر شد. گیم‌پلی بازی مبتنی بر نوبت بوده که بر روی یک نقشه انجام می‌شود. استراتژی بازی نیز شامل تلاش برای نبرد در زمین مطلوب، در زمان مطلوب روز و در صورت امکان با نیروهایی است که در برابر دشمنان، قوی باشند. این بازی را می‌توانید به صورت تک نفره و یا مسابقات چندنفره انجام دهید. فلسفه طراحی اصلی بازی نیز بر اساس پذیرفتن ایده جدید، گیم‌پلی نه چندان پیچیده و هیجان است. بنابراین به یکی از بهترین بازی های لینوکس تبدیل شده و به صورت آنلاین و آفلاین قابل انجام است.

 

بازی 0A.D

دانلود بازی های لینوکس

همانند بازی قبلی، این بازی نیز استراتژیک در زمان واقعی بوده که توسط Wildfire Games ساخته شده است. این یک بازی جنگ اقتصادی با تمرکز بر سال‌های 500 قبل از میلاد برنامه‌ریزی شده است. بازی 0A.D ویژگی‌های گیم‌پلی استراتژیک در زمان واقعی مانند ساختن یک پایگاه، توسعه اقتصادی، آموزش ارتش و تحقیقات جنگی را دارد. این بازی شامل چندین واحد و ساختمان خاص برای هر تمدن و همچنین واحدهای زمینی و دریایی نیز هست. در طول بازی، بازیکن از «فاز دهکده» به «فاز شهر» پیشرفت می‌کند. این مراحل نشان‌دهنده روند پیشرفت تمدن‌ها در طول تاریخ هستند و هر مرحله واحدها، ساختمان‌ها و فناوری‌های جدیدی را باز می‌کند.

 

بازی Super Tux Kart

بازی های مخصوص لینوکس

Super Tux Kart یکی از بازی‌های فوق‌العاده معروف و از بهترین بازی های لینوکس در حال حاضر است. این یک مسابقه سه‌بعدی با انواع شخصیت‌ها است و شامل داستان کلی، حالت نبرد و ویژگی‌های مختلفی است که می‌تواند هنگام بازی چالش ایجاد کند. کنترل بازی نیز بسیار آسان است و چرخی برای تنظیم شتاب و جهت‌گیری در سمت راست صفحه وجود دارد. گیم‌پلی بازی به طور کلی عالی و رقابتی است و در کنار گرافیک با کیفیت فوق‌العاده برای بازی در اختیار شما قرار دارند. این بازی مسابقه‌ای از حالت‌های تک نفره، چندنفره و آنلاین نیز پشتیبانی می‌کند.

 

بازی War Thunder

بازی های ترمینال لینوکس

War Thunder یک بازی ویدیویی چندنفره جنگی در بین بازی های لینوکس است که در سال 2016 منتشر شد. بازی War Thunder بر اساس نبردهای ترکیبی تسلیحاتی در هوا، زمین و دریا است. به گفته مدیر خلاق بازی، این تنها عنوانی است که تجربه بازی در هر 3 محیط را در یک بازی گنجانده است. وسایل نقلیه بر اساس جنگ جهانی دوم هستند. بازیکنان می‌توانند هواپیماها، وسایل نقلیه زمینی و کشتی‌های جنگی از ملل مختلف را کنترل کنند که عمده‌ترین آنها شامل ایالات متحده، آلمان، انگلیس، ژاپن و اتحاد جماهیر شوروی است. این بازی به سه دسته اصلی تقسیم می‌شود: هواپیمایی، زمین و ناوگان که هر کدام دارای حالت‌های بازی آرکید، واقع‌گرایانه و شبیه‌سازی برای نبرد را دارند. یک حالت بازی تنها با تمرکز بر روی تنظیمات تاریخی و همچنین حالت ترکیبی وسایل نقلیه زمینی و هواپیما نیز در دسترس است.

 

بازی Star Conflict

بازی های برتر لینوکس

Star Conflict یک بازی اکشن فضایی و قابل بازی به صورت دونفره، چندنفره و رایگان است. هسته اصلی بازی نیز نبردهای سفینه فضایی به صورت گیم‌پلی دونفره و ماموریت‌های مختلف است. بازیکن در یکی از جذاب‌ترین بازی های لینوکس، یک سفینه جنگی را باید کنترل کند. هر بازیکن می‌تواند توانایی‌های خود را توسعه دهد، مهارت‌های تخصصی و تاکتیک‌های مختلفی نیز برای خود ایجاد کند. برای مثال در حالت دونفره، بازیکنان به دو تیم مخالف تقسیم می‌شوند و باید یک کار خاص را انجام دهند، مانند نابود کردن تمام کشتی‌های دشمن و غیره. همچنین با پیشرفت در بازی، هرچه بازیکن امتیاز بیشتری داشته باشد، نبردها و نقشه‌های بیشتری نیز برای آنها وجود خواهد شد. تعداد بازیکنان هر تیم بسته به حالت بازی از 6 تا 32 نفر نیز متغیر است.

 

بازی AdVenture Capitalist

دانلود بازی های لینوکسی

AdVenture Capitalist یکی دیگر از بازی های لینوکس به سبک سرمایه‌گذاری است. بازی AdVenture Capitalist به بازیکنان امکان می‌دهد تا مانند یک سرمایه‌دار زندگی و سرمایه‌گذاری کنند. محصولات خاصی برای تولید درآمد نیز در دسترس بازیکن قرار خواهد گرفت، اما در ابتدا باید با یک دکه فروش آبمیوه شروع کند. سه منطقه نیز برای بازی وجود دارد: زمین، ماه و مریخ. بازیکن با یک سرمایه‌گذاری واحد روی زمین شروع می‌کند و وقتی پول کافی کسب کرد، می‌تواند دکه‌های بیشتری خریداری کند. بازی به صورت خودکار حتی در صورت آفلاین بودن نیز اجرا می‌شود. همچنین وقتی سرمایه بازیکن به 1 تریلیون دلار روی زمین برسد، می‌تواند در منطقه جدیدی سرمایه‌گذاری کند.

 

بازی No More Room In Hell

معرفی بازی های لینوکس

یکی از جذاب‌ترین بازی های لینوکس که دارای سبکی ترسناک و تیراندازی است، بازی No More Room In Hell یا جهنم دیگر جا ندارد است. بازیکن در پایان دنیا قرار دارد و با زامبی‌ها محاصره شده است و شما نیز به عنوان بازیکن، نقش یکی از 8 بازمانده را بر عهده دارید. این بازی به شدت از مجموعه فیلم‌های Living Dead جورج رومرو الهام گرفته است. به طور خاص جمله «وقتی دیگر جایی در جهنم نماند، مردگان روی زمین قدم می‌زنند» از این فیلم برداشته شده است. همچنین برخی کاراکترهای بازی نیز بر اساس شخصیت‌های این فیلم ساخته شده‌اند.

بازی همچنین دارای دو حالت مختلف می‌شود: حالت هدف و حالت بقاء. در حالت هدف، بازیکنان باید دستورالعمل‌های داده شده توسط بازی را رعایت کنند. هر نقشه دارای اهداف متفاوتی است، اما هدف نهایی زنده ماندن در طول بازی است. در حالت بقاء، بازیکنان باید بخش‌های خاصی از سطح را در برابر امواج زامبی‌ها محافظت کنند. هر موج جدید، زامبی‌های بیشتری را به وجود می‌آورد. پس از تعداد مشخصی از موج‌ها، وسیله نقلیه نجات وارد می‌شود تا بازماندگان را نجات دهد. اگر بازیکنان اجازه دهند تا زامبی‌ها بر آنها غلبه کنند، درصد سلامتی همه بخش‌ها کاهش می‌یابد و اگر همه آنها به صفر برسند، وسیله نقلیه نجات از ورود امتناع می‌ورزد و بازیکنان مسابقه را از دست می‌دهند.

در این مقاله بهترین بازی های لینوکس را برایتان معرفی کردیم. امیدواریم این مقاله برایتان مفید باشد. همچنین اگر تجربه انجام این بازی‌ها را داشته‌اید و یا بازی دیگری در این زمینه می‌شناسید، برای ما معرفی کنید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood