دانلود فصل 5 سریال Better Call Saul به بهانه تولد 58 سالگی باب ادنکیرک

دانلود فصل 5 سریال Better Call Saul به بهانه تولد 58 سالگی باب ادنکیرک
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فصل 5 سریال Better Call Saul که در بین طرفداران سریال برکینگ بد بسیار محبوب است، منتشر شد. به بهانه تولد 58 سالگی بازیگر نقش اصلی این سریال یعنی باب ادنکیرک قصد داریم مروری مجدد بر فصل‌های گذشته این سریال داشته باشیم.

در ادامه ویدیو «اولین نگاه به فصل پنجم سریال بهتره با ساول تماس بگیری (Better Call Saul)» را مشاهده خواهید کرد.

استورات هریتیج از گاردین معتقد است که برکینگ بد بهترین سریال تاریخ است. «بهترین سریال تاریخ» عنوان خیلی بزرگی است؛ همچنین کمی شک‌بر‌انگیز است. ولی این تنها ادعای او نیست؛ خیلی‌های دیگر نیز این سریال را بهترین می‌نامند. هر چند بعد از انتشار فصل اول سریال «بهتره با ساول تماس بگیری» دوباره گمانه‌زنی‌ها درباره بهترین سریال تاریخ شروع شد. گاردین با این عنوان که «چطور سریال بهتره با ساول تماس بگیری از برکینگ بد سبقت گرفت؟» این سریال را ستود و راتن تومیتوز نیز با بررسی 66 نقد، 98 درصد از آن‌ها را مثبت ارزیابی کرد.

Better Call Saul . سریال بهتره با ساول تماس بگیری فصل 5

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


دانلود فصل 5 سریال Better Call Saul


در این بخش می‌توانید دانلود فصل 5 سریال Better Call Saul را با زیرنویس فارسی دانلود کنید.

قسمت 01  «480p»  «720p»  «1080p»

قسمت 02  «480p»  «720p»  «1080p»

قسمت 03  «480p»  «720p»  «1080p»

قسمت 04  «480p»  «720p»  «1080p»

قسمت 05  «480p»  «720p»  «1080p»

قسمت 06  «480p»  «720p»  «1080p»

قسمت 07  «480p»  «720p»  «1080p»

قسمت 08  «480p»  «720p»  «1080p»

قسمت 09  «480p»  «720p»  «1080p»

قسمت 10  «480p»  «720p»  «1080p»

دانلود زیرنویس فارسی


مروری بر داستان فصل های گذشته سریال Better Call Saul


سریال Better Call Saul بدون شک یکی از جذاب‌ترین و پرمخاطب‌ترین سریال‌های چند سال اخیر است. به همین مناسبت بد نیست قبل از هر چیز بر داستان فصل‌های گذشته این سریال مروری داشته باشیم.

 

فصل اول سریال بهتره با ساول تماس بگیری

 • تاریخ انتشار: سال 2015

جیمی وکیلی است که برای خانواده کتلمن کار می‌کند؛ خانواده‌ای که متهم به اختلاس هستند. جیمی مجبور به مراقبت از برادرش چاک است. چاک معتقد است به برق حساسیت دارد و برای همین خودش را در خانه‌ای تاریک حبس کرده است. در حالی که جیمی مشغول وکالت است، پی می‌برد که خانه سالمندان سَندپیپِر از بعضی از مشتریانش کلاهبرداری کرده است. چاک به او پیشنهاد می‌کند که این پرونده را به شرکت حقوقی هاروارد همیلتون یا HHM ارجاع دهد و از طرف دیگر هم در حال برنامه‌ریزی با شخص هاوارد همیلتون است تا این پرونده را از دست برادرش بیرون بکشد.

Better Call Saul . زمان پخش فصل پنجم better call saul

فصل نخست از این سریال به سرعت مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و اکثر آن‌ها مدعی شدند که این سریال جانشین شایسته‌ای برای سریال برکینگ بد است. راتن تومیتوز با متوسط امتیاز 8.16 از 10 و در جمع‌بندی نهایی خود گفت «این سریال یک شخصیت‌شناسی عجیب و غریب و تاریک است که تحت‌تأثیر سریال‌های دیگر قرار نگرفته است».

فصل دوم سریال Better Call Saul

 • تاریخ انتشار: سال 2016

کیم، همکار سابق جیمی به وی شغلی را در شرکت D&M پیشنهاد‌ می‌کند. اما او به علت بی‌تفاوتی و بدرفتاری با موکلین از D&M نیز بیرون می‌آید. کیم که به دلیل رفتارهای جیمی مقامش در شرکت تنزل پیدا کرده است، بانکی به نام مسا ورد را به عنوان موکل به شرکت معرفی می‌کند. این بانک اعتبارات لازم شرکت را فراهم می‌آورد؛ ولی هاوارد این موضوع را از همه پنهان می‌کند. جیمی به طور مخفیانه سبب می‌شود چاک اشتباه بزرگی مرتکب شود و این عمل باعث اخراج چاک از شرکت می‌شود. همین موضوع موجب به خطر افتادن موقعیت کیم در شرکت می‌شود. ناچو وارگا، مایک (افسر سابق پلیس) را برای حذف توکو (یکی از شخصیت های اصلی برکینگ بد) استخدام می‌کند. مایک دست به اقداماتی می‌زند که باعث به زندان افتادن توکو می‌شود.

Better Call Saul . سریال better call saul فصل 5

متاکریتیک با اعطای نمره 85 از 100 این فصل را شایسته تحسین جهانی خواند و راتن تومیتوز نیز در جمع‌بندی نهایی خود اظهار داشت: «فصل دوم سریال بهتره با ساول تماس بگیری هیجان بیشتری دارد و مخاطبان را پای نمایشگرها میخکوب می‌کند».

 

فصل سوم سریال بهتره با ساول تماس بگیری

 • تاریخ انتشار: سال 2017

چاک با استفاده از اسناد و مدارک محرمانه باعث رو شدن دست جیمی و تقلب‌هایش می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود مجوز وکالت جیمی تعلیق شود. اخراج چاک از شرکت منجر به خودکشی او می‌گردد. هکتور، عموی توکو که قصد دارد به هر نحوی جلوی مایک را بگیرد، توسط مایک مورد سرقت قرار می‌گیرد و مایک 250000 دلار از او می‌دزد. گاس که یک قاچاقچی مواد مخدر است، از کشته شدن هکتور جلوگیری می‌کند و او را از مرگ نجات می‌دهد؛ ولی هکتور در کما فرو می‌رود.

Better Call Saul . فصل 5 سریال بهتره با ساول تماس بگیری

این فصل بیشتر به خاطر شخصیت‌پردازی مناسب جیمی و گسترش شخصیت وی مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. راتن تومیتوز اظهار کرد که «برخلاف بسیاری از سریال‌ها که با پیش رفتن داستان، از اوج خود فاصله می‌گیرند، سریال بهتره با ساول تماس بگیری قصد افول ندارد و محکم و استوار به راهش ادامه می‌دهد».

 

فصل چهارم سریال Better Call Saul

 • تاریخ انتشار: سال 2018

هاوارد به علت مرگ چاک مورد سرزنش همگان قرار می‌گیرد. در همین اثنا جیمی به وضع سابق خود بر می‌گردد. او اداره مغازه فروش تلفن همراه را به عهده می‌گیرد و از بازگشت به شرکت HMM به علت سوگواری مرگ برادرش سر باز می‌زند. او بعد از مدتی با نام جدید گود من به شرکت بر می‌گردد. گاس که ناچو را سبب به کما رفتن هکتور می‌داند، با به خطر انداختن جان او سعی در تضعیف بنیان سالامانکا دارد. هکتور به طور ناگهانی بهبود پیدا می‌کند و در همین حین شخصی به نام لالو سالامانکا برای اداره امور هکتور وارد داستان می‌شود.

Better Call Saul . فصل 5 سریال better call saul

فصل چهارم از سه فصل پیشین در جلب رضایت منتقدان، موفق‌تر عمل کرد و با گرفتن امتیاز 8.7 از راتن تومیتوز ثابت کرد که این سریال قصد قبضه کردن تلویزیون را دارد. در نقد جامع راتن تومیتوز آمده است: «این فصل همانند فصول گذشته با به تعادل کشیدن داستان، جذاب و خوش‌ساخت بود».

 


داستان فصل 5 سریال Better call Saul


از زمانی که اعلام شد قرار است فصل 5 سریال Better Call Saul ساخته شود، همه بی‌صبرانه منتظر انتشار جزئیات داستان فصل پنجم بودند. باب ادنکیرک بازیگر نقش جیمی در مصاحبه جدیدش با گلد دربی در مورد نقشش در فصل پنجم چنین گفت:

من فکر می‌کنم جیمی هنوز آنجاست. شاید نویسندگان اینگونه احساس نکنند. احساس می‌کنم قلب و ذهنش هنوز درون سریال است. او ساول است و تنها کارش بدست آوردن دفترش است و پیدا کردن جواب سوال‌هایی نظیر این است که چه کسی از مهارت‌هایش سود می‌برد؟ چه کسی بیشترین ارزش را برای او قائل است؟

Better Call Saul . فصل 5 سریال better call saul

او در مورد آینده سریال هم اظهار نظر کرد. ادنکیرک دوست دارد یک جهش بزرگ ایجاد شود، او فکر می‌کند این سریال ممکن است بدون هیچ نتیجه‌گیری خاصی پایان یابد:

من هم دوست دارم داستان سرعت بیشتری پیدا کند. نویسندگان در آرام کردن روند داستان مهارت دارند، ولی من دوست دارم اوضاع کمی سریعتر پیش رود. برای من دو فصل پیش رو کمی کندتر است.

در نهایت می‌توان گفت فصل پنجم این سریال بیشتر در مورد اتفاقاتی است که قبل از شروع داستان برکینگ بد اتفاق می‌افتد.

 


بازیگران سریال Better Call Saul


در این فصل شاهد حضور برخی از ستاره‌های سریال Breaking Bad خواهیم بود. بازیگران اصلی فصل 5 سریال Better Call Saul عبارتند از:

Better Call Saul . زمان پخش فصل پنجم better call saul

 • باب ادنکیرک (Bob Odenkirk) در نقش جیمی
 • جاناتان بانکز (Jonathan Banks) در نقش مایک ارمنترات
 • جانکارلو اسپوزیتو (Giancarlo Esposito) در نقش گاس فرینگ
 • آنتونی دالتون (Tony Dalton) در نقش لالو سالامانکا
 • ریا سیهورن (Rhea Seehorn) در نقش کیم وکسلر
 • پاتریک فابیان (Patrick Fabian) در نقش هاوارد همیلتون
 • مایکل ماندو (Michael Mando) در نقش ناچو وارگو
 • دین نوریس (Dean Norris) در نقش هنک شریدر
 • استیون مایکل کوئیزادا (Steven Michael Quezada) در نقش استیو گومز

 


تاریخ انتشار فصل پنجم سریال Better Call Saul


در تاریخ 28 ژوئن سال 2019، شبکه AMC قبل از شروع پخش فصل چهارم این سریال اعلام کرد که این سریال برای فصل پنجم نیز تمدید خواهد شد. فیلمبرداری این فصل در دهم آوریل سال 2019 آغاز و در سپتامبر همین سال به پایان رسید. در ژانویه سال 2020 تأیید شد که بازیگران سریال Breaking Bad، دین نوریس و استیون مایکل کوئیزادا، عهده‌دار نقش‌های خود یعنی هنك شریدر و استیو گومز در این فصل هستند. رابرت فورستر نیز نقش اد گالبرایت را بازی می‌کند. فصل 5 سریال Better Call Saul  در 23 فوریه سال 2020 (4 اسفند 1398) در ایالات متحده منتشر شد.

Better Call Saul . سریال better call saul فصل 5

بی‌شک سریال Better Call Saul یکی از بهترین سریال‌های این روزهای تلویزیون است. این سریال علاوه بر طرفداران همیشگی سریال برکینگ بد، توانست تماشاگران بسیاری را جذب کند؛ حتی آن‌هایی که سریال برکینگ بد را ندیده بودند. داستان جذاب و هیجان‌انگیز این سریال فصل به فصل مهیج‌تر شد و به همگان ثابت کرد که همچنان قصد دارد پرقدرت مخاطبانش را پای نمایشگرهایشان نگه دارد. در این مطلب نگاهی کردیم به فصل 5 سریال Better Call Saul و خلاصه‌ای گفتیم از آنچه در فصل‌های قبل این سریال گذشته است. نظر شما در مورد این سریال چیست؟ شما کدام سریال را بیشتر دوست داشتید؟ Breaking Bad یا Better Call Saul؟

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 163.5 میلیون دلار
  سریع و خشن 9
  اکران: 25 ژوئن 2021
 • 157.5 میلیون دلار
  یک مکان آرام 2
  اکران: 28 می 2021
 • 154.8 میلیون دلار
  بیوه سیاه
  اکران: 09 جولای 2021
 • 51.4 میلیون دلار
  Space Jam: A New Legacy
  اکران: 16 جولای 2021
 • 50 میلیون دلار
  بچه رئیس 2
  اکران: 02 جولای 2021
 • 40.4 میلیون دلار
  The Forever Purge
  اکران: 02 جولای 2021
 • 16.9 میلیون دلار
  Old 2021
  اکران: 23 جولای 2021
 • 13.4 میلیون دلار
  Snake Eyes
  اکران: 23 جولای 2021
 • 7 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.5 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.36 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 950 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400