لیست بهترین کارتون های سریالی برای بچه ها و بزرگترها

لیست بهترین کارتون های سریالی برای بچه ها و بزرگترها
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

از دانشمندان خودخواه گرفته تا سربازان جنگ‌های صلیبی و سوارکاران هالیوودی، این انیمیشن‌ها کوچک و بزرگ نمی‌شناسند. در ادامه لیستی از بهترین سریال های انیمیشن را خواهید دید که برخی مناسب بزرگسالان و برخی مناسب کودکان است.

مدت‌ها از زمانی که تصور می‌شد انیمیشن مخصوص کودکان است گذشته و امروزه نه تنها انیمیشن‌هایی وجود دارد که کودکان و بزرگسالان می‌توانند با هم تماشا کنند و لذت ببرند، بلکه انیمیشن‌هایی نیز وجود دارد که مخصوص بزرگسالان بوده و کودکان نباید آن‌ها را تماشا کنند. برخی از این سریال های انیمیشنی برتر مانند The Simpsons و South Park خیلی وقت است که پخش می‌شوند و برخی دیگر مانند Gravity Falls و The Tick به تازگی در تلویزیون درخشیده‌اند. در ادامه با هم به بررسی بهترین سریال های کارتونی می‌پردازیم.

[namasha id=”DCfWTVK8″ ]

 

بهترین سریال های انیمیشن

دنیای انیمیشن و کارتون به خصوص سریال های انیمیشنی دنیای گسترده و متنوعی است. اما بهترین سریال های کارتونی کدام‌ها هستند؟ در ادامه به برترین انیمیشن های سریالی دنیا اشاره می‌کنیم.

سریال کارتونی وقت ماجراجویی (Adventure Time)

Adventure Time / بهترین سریال های انیمیشن

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
کودک و نوجوان102010 تا 20188.6100

تمام چیزهایی که در کودکی عاشقشان بودید رو به یاد بیاورید: شمشیر، پرنسس‌های زیبا، قهرمانان نجیب، جادو، خوابیدن در خانه دوستان و… . حال تمام چیزهایی که از آن‌ها می‌ترسیدید را مرور کنید: زامبی، خون‌آشام، تاریکی و… . Adventure Time سریال کارتونی است که همه این‌ها را با هم دارد. شخصیت‌های اصلی سریال یک پسر بچه و سگ جادویی‌اش است. این کارتون سریالی همزمان احساسات متفاوتی را در شما برمی‌انگیزد. ممکن است در حین تماشای انیمیشن آرزو کنید که ای کاش کودک بودید و همچون شخصیت‌های سریال، کارهای فوق‌العاده انجام می‌دادید.

کارتون سریالی راکی و بولوینکل (The Rocky and Bullwinkle)

The Rocky and Bullwinkle Show / بهترین انیمیشن های سریالی 2019

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
کودک و نوجوان51959 تا 19647.7100

کارتون سریالی Rocky and Bullwinkle چیزی فراتر از یک سریال برای کودکان است؛ این انیمیشن تابوها و رفتارهای محبوب و اشتباه جامعه را به چالش می‌کشد. بچه‌ها در حین لذت بردن از تماشای ماجراجویی‌های راکت، سنجاب باهوش و شجاع و بول‌وینکل، گوزن احمق و خوش‌قلب، نکاتی درمورد جامعه و دنیای امروز می‌آموزند. اما Rocky and Bullwinkle به دلیل ساده‌ی دیگری جزء بهترین سریال های انیمیشن است؛ این کارتون سریالی به طرز شگفت‌انگیزی خنده‌دار و یکی از انیمیشن های سریالی برتر در سال های اخیر است و برخی معتقدند ممکن است به پایان جنگ سرد نیز کمک کرده باشد!

کارتون سریالی ماجراهای رن و استیمپی (The Ren & Stimpy)

The Ren & Stimpy Show / سریال های انیمیشنی برتر

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
کودک و نوجوان51991 تا 19967.592

کارتون سریالی The Ren & Stimpy که از شبکه Nicktoons پخش می‌شد، درمورد یک سگ چیواوا و بهترین دوستش، گربه‌ای کاملاً احمق است که تمام سریال پر است از صحنه‌های حال‌بهم‌زن و نامناسب که به همین دلیل مخاطبین دهه 90 آن را یکی از بهترین انیمیشن های سریالی خنده‌دارترین سریال‌ها می‌دانستند. اصالت عجیب شخصیت‌های سریال یکی از دلایل تفاوت این انیمیشن با تمام انیمیشن‌های دیگر است. یکی دیگر از دلایل موفقیت این سریال کارتونی، درخشش بیلی وست به عنوان صداگذار یکی از شخصیت‌هاست.

کارتون سریالی پادشاه تپه (King of the Hill)

King of the Hill / بهترین سریال های انیمیشن

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
نوجوان131997 تا 20107.382

سریال کارتونی King of the Hill داستان زندگی مردی تگزاسی و خانواده‌اش را به نمایش می‌گذارد. فقط مایک جاج می‌تواند داستان کسل‌کننده زندگی همچین مردی که از راه فروش پروپان زندگی‌اش را می‌گرداند را به 13 فصل خنده‌دار تبدیل کند. شاید دلیل موفقیت و محبوبیت این سریال کارتونی، که آن را به یکی از انیمیشن های سریالی برتر در سال های اخیر تبدیل کرده است را بتوان همین سادگی داستان دانست.

 

کارتون سریالی عصر حجر (The Flintstones)

The Flintstones / بهترین سریال های انیمیشن

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
بزرگسالان61960 تا 19667.5100

ماه عسلی در عصر حجر؛ داستان عجیب کارتون سریالی The Flintstones که روایت زندگی فرد و ویلما فلینستون است که با همسایگان خود، بارنی و بتی رابل زندگی می‌کنند. سرتاسر زندگی آن‌ها توسط وسایل ماقبل تاریخ محصاره شده است و آن‌ها از این وسایل به عنوان ابزاری برای کارهای مدرن‌تر استفاده می‌کنند. این کارتون سریالی پر است از طعنه‌ها و تیکه‌های ناب که لحظه‌ای شما را رها نمی‌کنند. این سریال انقدر موفق و محبوب شده بود که برای ساخت لایو اکشن آن تلاش‌های زیادی شد.

کارتون سریالی بیویس و بات‌هد (Beavis and Butt-head)

Beavis and Butt-head / بهترین سریال های انیمیشن

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
بزرگسالان81992 تا 20117.572

بسته به سن شما و علاقه‌تان به شوخی‌های خاص، سریال کارتونی Beavis and Butt-head ممکن است یک برنامه تلویزیونی خنده‌دار، یک طنز لطیف اگزیستانسیالیستی و یا مرگ تمدن دنیای غرب باشد. سریال کارتونی مایک جاج داستان دو دانش‌آموز احمق و تنبل و بددهن است که مسیری جدید برای انیمیشن‌های بزرگسال همچون King of the Hill و Daria و South Park گشود. این کارتون سریالی از آغاز به کار شبکه MTV در سال 1993، یکی از بهترین انیمیشن های سریالی شبکه در طول تمامی این سال‌ها بوده است.

کارتون سریالی بونداک‌ها (The Boondocks)

The Boondocks / سریال های انیمیشنی برتر

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
بزرگسالان42005 تا 20148.448

کارتون سریالی The Boondocks ساخته‌ی آرون مک‌گرودر انیمیشنی است بر اساس سری کتاب‌های کمیک و به‌گونه‌ای در این سریال به مسئله نژادپرستی پرداخته شده است که هیچ سریال و انیمیشن دیگری حتی نزدیک به آن هم نیست؛ این برنامه انیمه مانند با خط داستانی جذاب و جنجالی به کسی رحم نمی‌کند و به همین دلیل در لیست سریال های انیمیشنی برتر قرار گرفته است.

کارتون سریالی راگرتز (The Rugrats)

The Rugrats / بهترین سریال های انیمیشن

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
کودک و نوجوان91991 تا 20047.459

نمی‌دانیم هدف سریال کارتونی Rugrats این بود به ما یاد بدهد که چگونه شیرینی بدزدیم یا اینکه چیز دیگری بود؛ اما به هر حال همه ما با سریال دوست‌داشتنی The Rugrats که از شبکه Nickelodeon پخش می‌شد خاطره داریم؛ آن شخصیت‌های کودکانه با چهره‌های احمقانه که هر قسمت به ماجراجویی جدیدی می‌رفتند و با گذشت این همه سال همچنان عاشق‌شان هستیم و این سریال را یکی از بهترین انیمیشن های سریالی می‌نامیم.

کارتون سریالی اسکوبی دو (Scooby-Doo)

Scooby-Doo / سریال های انیمیشنی برتر

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
کودک و نوجوان31969 تا 19707.997

در بین داستان‌هایی که روی کاغذ برای کودکان ترسناک هستند، انیمیشن Scooby-Doo در صدر قرار می‌گیرد؛ داستان سگ بزرگ ترسویی که به همراه چهار کارآگاه (فرد، دافنه، ولما، شگی) در حال حل معماهای عجیب و ماورایی و خوردن تنقلات هستند. ترکیب منطق، مهارت‌های واقعی، جذابیت‌های بصری و سگ سخنگوی بامزه، انیمیشن تحسین‌برانگیزی را به وجود آورده است که شخصیت‌های آن پس از گذشت سال‌ها همچنان در حال کشف اسرار هستند و یکی از بهترین انیمیشن های سریالی 2019 محسوب می‌شود.

کارتون سریالی کابوی بیباپ (Cowboy Bebop)

Cowboy Bebop / بهترین انیمیشن های سریالی 2019

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
بزرگسالان119988.965

انیمه‌های فوق‌العاده‌ای وجود دارند که به راحتی می‌توانستند در اینجا قرار بگیرند؛ همانند Neon Genesis Evangelion و Paranoia Agent و FLCL. اما در بین همه، شاهکار شینشیرو واتانابی، انیمه Cowboy Bebop، از نظر ما بهترین است. از تیتراژ آغازین با تم جاز گرفته تا عناوین جالب و جذاب هر قسمت، همه این‌ها با هم باعث شده‌اند که با یک انیمه کاملاً جذاب روبه‌رو باشیم.

انیمیشن سریالی آرچر (Archer)

Archer / بهترین انیمیشن های سریالی 2019

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
بزرگسالان112009 تا 20178.690

کارتون سریالی Archer به نوعی بازسازی انیمیشن جذاب Frisky Dingo ساخته‌ی آدام رید و مت تامپسون است. از همان ابتدا معلوم بود که این کارتون سریالی فراتر از یک داستان جاسوسی طعنه‌آمیز خواهد بود. شبکه FX برای خود بخش مخصوص انیمه راه انداخته است و انیمه‌هایی با داستان‌های سطحی و به درد نخور می‌سازد؛ دلیل اینکه سریال Archer که زمان زیادی از آغاز پخشش نمی‌گذرد در این لیست قرار گرفته این است که ترکیب تمام شخصیت‌های داستان به شکلی مرموز جالب‌اند؛ ترکیبی از معتادین به روابط جنسی و مواد، روانی‌ها، بدل هیتلر و… . همه این‌ها در کنار هم انیمیشن Archer را در لیست بهترین سریال های کارتونی 2019 و بهترین انیمیشن های بزرگسالان قرار داده‌اند.

سریال انیمیشنی یاکو و واکو (Animaniacs)

Animaniacs / سریال های انیمیشنی برتر

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
کودک و نوجوان51993 تا 19987.979

انیمیشن Animaniacs به کمک طنز نابش، دیوار بین خود و مخاطب رو از بین برد. به کمک لونی تونز، استیون اسپیلبرگ و کمپانی برادران وارنر، مجموعه‌ای از شخصیت‌های دوست‌داشتنی و شوخی‌های خاص و خالص ساخته شد که به زیبایی به مسائل اجتماعی محبوب می‌پرداخت. در دوره‌ای که کارتون‌ها فقط برای سرگرمی کودکان بودند و فقط برخی از آن‌ها درس‌های خیلی ساده به آنان می‌دادند، Animaniacs به معرفی کتاب‌ها و افراد مشهوری همچون The Andromeda Strain و Peter Bogdanovich می‌پرداخت و نتیجه‌گیری را به مخاطب می‌سپارد.

انیمیشن سریالی برادران ماجراجو (The Venture Bros)

The Venture Bros / بهترین سریال های کارتونی

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
بزرگسالان72003 تا 20188.592

در ظاهر ممکن است کارتون سریالی The Venture Bros تقلیدی ساده از سایر انیمیشن ‌های ماجراجویی همچون Jonny Quest باشد، اما در واقعیت خیلی فراتر از این‌هاست. البته که سکانس‌های خنده‌دار زیاد دارد اما صحنه‌های اکشن سریال خیلی خاص هستند و آن را به یکی از بهترین انیمیشن های بزرگسالان تبدیل کرده است. شخصیت‌ها نیز به شکل زیرکانه‌ای خلق شده‌اند؛ مانند Brock Sampson که نوعی تستوسترون زنده است. همچنین روابط احساسی بین شخصیت‌ها می‌تواند احساسات شما را نیز برانگیزد؛ مانند رابطه مردی با لباس پروانه‌ای و دوست‌دختر بدصدایش.

انیمیشن سریالی میگ میگ (Road Runner Show)

The Bugs Bunny-Road Runner Hour / بهترین انیمیشن های سریالی 2019

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
کودک و نوجوان21966 تا 20108100

شاید متفکران پشت Looney Tunes مفهوم سرگرمیِ مخصوص کودکان و بزرگسالان را اختراع نکرده باشند، اما یقیناً در پیشرفت آن نقش چشمگیری داشته‌اند؛ سریال‌ها و شخصیت‌هایی همچون Bugs Bunny و Daffy Duck و Wile E. Coyote و Tweety Bird و کلی حیوانات دوست‌داشتنی دیگر که با گذشت سال‌ها همچنان به عنوان سرگرم‌کننده‌ترین برنامه‌های خانوادگی شناخته می‌شوند. آن‌ها بامزه، خلاق و خاص هستند. Road Runner نیز از این قضیه مستثنی نیست و به عنوان یکی از بهترین انیمیشن های سریالی شناخه می‌شود.

کارتون سریالی بتمن (Batman)

Batman-The Animated Series / بهترین سریال های کارتونی 2019

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
کودک و نوجوان21992 تا 19959100

باید خاطرات نویسنده را بخوانید تا متوجه شوید که او چگونه توانسته است ابرقهرمانش را بالاتر از سایر ابرقهرمان‌ها قرار دهد. او از زیبایی‌های بصری کارتون سوپرمنِ مکس فلیشر استفاده کرد و دنیای تاریک و خشن شهر گاتهام را با الهام از کتاب‌های The Dark Knight Returns نوشته‌ی فرانک میلر، به نمایش درآورد؛ این گونه تهیه‌کنندگان توانستند داستانی خلاقانه و با طراحی زیبا بسازند و همچنین شخصیت‌های محبوبی همچون هارلی کوئین را خلق کنند. این کارتون سریالی دنیای بتمن را بهبود بخشید و یکی از سریال های انیمیشنی برتر لقب گرفت.

انیمیشن سریالی فیوچراما (Futurama)

Futurama / بهترین سریال های کارتونی

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
بزرگسالان71999 تا 20138.495

برخی، Futurama را به سیمپسون‌ها ترجیح می‌دهند؛ اولین سریال مت گرونینگ برای شبکه FOX TV، دنیای تلویزیون را تغییر داد؛ اما هر قسمت از سریال پر است از ایده‌های عجیب از آینده که دور هم جمع شده‌اند و شما این اتفاق را فقط در برنامه‌ای تلویزیونی می‌بینید که به دنبال مخاطب است. اما انیمیشن Futurama به خوبی به راه خود ادامه داده است. پایان قسمت Jurassic Bark یکی از ناراحت کننده‌ترین قسمت‌های تلویزیونی است که شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

انیمیشن سریالی باب اسفنجی شلوار مکعبی (SpongeBob SquarePants)

SpongeBob SquarePants / بهترین سریال های کارتونی 2019

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
کودک، نوجوان و بزرگسالان121999 تا کنون8.298

زمانی، SpongeBob SquarePants جزء بهترین سریال های انیمیشن در تلویزیون بود؛ حتی می‌توان گفت بهترین از نظر کمدی بود، آن هم نه فقط در بین سرگرمی‌های کودکانه یا کارتون‌ها، بلکه در بین تمامی سریال‌های کمدی. باب اسفنجی نشان داد که روابط دوستانه داشتن می‌تواند به شکلی لذت‌بخش، دردسر ایجاد کنند. این ایده خلاق به نظر ترکیبی از آثار چاک جونز و تکس اوری می‌آید؛ واقعا چه کسی در آناناسی در اعماق اقیانوس زندگی می‌کند!

انیمیشن مرد خانواده (Family Guy)

Family Guy / سریال های انیمیشنی برتر

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
بزرگسالان191999 تا کنون8.160

سریال شبکه Fox مثل یک زامبی خوب می‌ماند؛ پس از اینکه سریال Family Guy برای مدت کوتاهی کنسل شد، فروش دی‌وی‌دی‌ها آن را از مرگ برگرداند و دوباره این سریال به ذهن ما رخنه کرد. بله، به عنوان تقلیدی از سریال South Park، شاید به نظر بیاید که این داستان خانواده گریفین، حرفی برای گفتن ندارد؛ اما انیمیشن Family Guy یک چیز را به خوبی به مخاطب منتقل می‌کرد: طنز. با یک نگاه به امتیازات سریال می‌توان به موفقیتش پی برد و آن را یکی از بهترین سریال های کارتونی دانست.

انیمیشن سریالی خانواده سیمپسون‌ها (The Simpsons)

The Simpsons / سریال های انیمیشنی برتر

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
بزرگسالان321989 تا کنون8.787

کارتون سریالی The Simpsons باید به عنوان یکی از افسانه‌های کمدی و یکی از بهترین سریال های انیمیشنی دهه اخیر شناخته شود؛ نه بخاطر آن سقوط تراژدیکش، بلکه بخاطر تمام لحظات شاد و جذابی که برای ما به وجود آورد و تأثیر زیادی که بر روی فرهنگ عمومی داشت. داستان دوستان زرد رنگی که در شهر اسپرینگ‌فیلد زندگی می‌کنند، بدون شک همیشه یکی از سریال های انیمیشنی برتر بوده است و همچنان یکی بهترین سریال های کارتونی 2019 است. برای آشنایی با 30 اپیزود برتر این سریال می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

انیمیشن خانواده سیمپسون یکی از محبوب‌ترین و بهترین سریال های کارتونی در سطح جهان است. سریال انیمیشنی سیمپسون‌ها یکی از طولانی‎‌ترین و بهترین سریال های کارتونی تاریخ تلویزیون آمریکا است. این انیمیشن کمدی داستان خانواده‌ای عجیب به نام خانواده سیمپسون را روایت می‌کند. این مجموعه با بیش از 177 جایزه و 322 نامزدی برای دریافت جایزه از جشنواره‌ها و مراسم‌های مختلف، پرافتخارترین سریال انیمیشنی تلویزیون آمریکا محسوب می‌شود. فصل اول انیمیشن سیمپسون‌ها در سال 1989 پخش شد و اکنون فصل سی و یکم این سریال در شبکه فاکس در حال نمایش است.

انیمیشن سریالی پارک جنوبی (South Park)

South Park / بهترین انیمیشن های سریالی 2019

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
بزرگسالان241997 تا کنون8.781

مسخره کردن همه از بن افلک گرفته تا پاپ باعث شده است که اثر تری پارکر و مت استون تبدیل به بالغانه‌ترین برنامه تلویزیونی شود که داستان یک سری از نابالغ‌ترین بچه‌های دنیا را به تصویر می‌کشد. انیمیشن South Park نه تنها به شکلی فوق‌العاده متفکرانه نظرات خودش درمورد شهرت، ثروت و دین را بیان می‌کند، بلکه توانسته است به گونه‌ای عمل کند که پس از گذشت 22 سال از آغاز پخشش، همچنان یکی از بهترین انیمیشن های 2019 باشد.

انیمیشن سریالی برگری باب (Bob’s Burgers)

انیمیشن سریالی

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
نوجوان112011 تا کنون8.191

کارتون سریالی برگری باب، یکی از بهترین سریال های انیمیشنی است که طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد. سریال کارتونی برگری باب در ژانر کمدی و به کارگردانی لرن بوچارد ساخته شده است.پخش این انیمیشن سریالی از سال 2015 در شبکه فاکس روی آنتن رفته است و پخش آن برای 11 فصل متوالی ادامه پیدا کرد.
داستان این مجموعه انیمیشنی درمورد یک خانواده خیالی به نام خانواده بلچر و ماجراهای آنان است. پدر و مادر این خانواده باب و لیندا به همراه فرزندان خود تینا، جین و لوئیس یک رستوران برگر فروشی را اداره می‌کنند و در همین رابطه ماجراهای گوناگونی برای آنان ایجاد می‌شود.

سریال کارتونی آبشار جاذبه (Gravity Falls)
انیمیشن های سریالی برتر

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
کودک و نوجوان22012 تا 20168.3100

یکی دیگر از بهترین سریال های کارتونی در لیست انیمیشن های سریالی ، سریال انیمیشنی آبشار جاذبه است. این انیمیشن ماجراجویانه و کمدی برای سنین کودک و نوجوان در نظر گرفته شده بود که با محبوبیتی فزاینده میان بزرگسالان نیز مواجه شد. این انیمیشن سریالی داستان خواهر و برادری دو قلو را روایت می‌کند که به همراه خانواده خود برای گذراندن تعطیلات به محل تفریحی آبشار جاذبه سفر کرده‌اند. در طی این سفر دوقلوها متوجه اتفاقات عجیب و غریبی در محل این آبشار شده و تلاش می‌کنند تا رازهای مخفی این مکان را کشف کنند. این سریال کارتونی پخش خود را از سال 2012 آغاز کرد و تا سال 2016 از شبکه‌های تلویزیونی چون Disney Channel و Disney XD پخش خود را ادامه داد.

انیمیشن سریالی ریک و مورتی (Rick and Morty)

بهترین سریال‎های انیمیشنی

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
نوجوان و بزرگسالان42013 تا کنون9.294

انیمیشن ریک و مورتی یکی از محبوب‌ترین انیمیشن‌های مخصوص بزرگسالان است که امتیاز بسیار بالایی را نیز در سایت‌های نقد و بررسی فیلم و سریال کسب کرده است به طوری که بسیاری این سریال انیمیشنی را در زمره بهترین انیمیشن های سریالی جهان قرار داده‌اند. این انیمیشن جذاب که داستان سفرهای عجیب و غیرعادی یک دانشمند دیوانه به نام ریک و نوه‌اش مورتی را روایت می‌کند، یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های تلویزیونی در سبک انیمیشن است که موفق شده امتیاز 9.2 را در سایت IMDb از آن خود کند. این انیمیشن مخصوص بزرگسالان و در ژانر علمی- تخیلی ساخته شده است. فصل اول این سریال در سال 2013 پخش شد و تاکنون 4 فصل از آن ساخته شده است.

کارتون سریالی بوجک هورسمن (Bojack Horseman)

سریال های انیمیشنی برتر

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
بزرگسالان62014 تا 20208.793

سریال BoJack Horseman نیز در فهرست بهترین انیمیشن های سریالی جهان قرار دارد. این سریال در ژانر درام و کمدی سیاه ساخته شده و محصول شبکه نتفلیکس است. این سریال انیمیشنی در 6 فصل ساخته شده و 77 قسمت دارد. انیمیشن سریالی Bojack Horseman درباره یک انسان اسب‌نما است که در دهه 80 و 90 میلادی، ستاره یک برنامه سیتکام بوده است، اما پس از کنسلی این برنامه، بی‌هدف می‌شود عمرش را به بطالت می‌گذراند. بوجک تصمیم می‌گیرد دوباره به اوج بازگردد و در این مسیر با چالش‌های متعددی روبرو می‌شود. هنرمندانی چون آرون پاول، ویل آرنت و ایمی سداریس به عنوان صداپیشه در این انیمیشن سریالی فعالیت کرده‌اند.

سریال افسانه کورا (The Legend of Korra)

برترین انیمیشن های سریالی

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
نوجوان42012 تا 20143.989

افسانه کورا یکی از برترین انیمیشن های سریالی است که از سال 2012 تا 2014 از شبکه نیکلودئون آمریکا پخش می‌شد. این انیمیشن سریالی در چهار فصل به کارگردانی برایان نیتزکو و مایکل دانته دی‌مارتینو ساخته شده است. جالب است بدانید که سریال افسانه کورا دنباله مجموعه آواتار است و در ادامه قسمت آخرین بادافزار ساخته شده است. داستان انیمیشن سریالی افسانه کورا در همان دنیای آواتار و حدود 70 سال پس از پایان آن مجموعه آغاز می‌شود، در این زمان روح آواتار به دختر آب افزاری به نام کورا انتقال یافته است و این دختر ماجراهای مختلفی را باید از سربگذراند.

انیمیشن سریالی شکارچیان ترول (Trollhunters)

انیمیشن های سریالی مارول

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
کودک و نوجوان32016 تا 20188.597

سریال انیمیشنی شکارچیان ترول یکی از انیمیشن های سریالی برتر در فهرست ما است. این سریال آمریکایی در سبک انیمیشن، به سفارش شبکه نتفلیکس در سال 2016 و در سه فصل ساخته شد که پخش آن تا سال 2018 نیز در نتفلیکس ادامه داشت. این سریال انیمیشنی در ژانر ماجراجویانه و اکشن به نویسندگی دل تورو است. داستان سریال شکارچیان ترول از جایی آغاز می‌شود که یک نوجوان دبیرستانی به نام جیم لیک جونیور به صورت اتفاقی طلسمی باستانی را پیدا می‌کند. این طلسم توانایی‌های خارق‌العاده‌ای به جیم می‌بخشد و او را به یک غول کش حرفه‌ای تبدیل می‌کند. حال حیم باید با هیولاهای اهریمنی متعدد بجنگد و مانع از نابودی دنیای خود شود.

سریال کارتونی Trollhunters موفق به دریافت چندین جایزه امی در زمان پخش خود شد و نظر مثبت بسیاری از منقدان را نیز به خود جلب کرد.

انیمیشن سریالی محبوب بن تن (Ben 10)

بهترین کارتون های سریالی

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
کودک و نوجوان42005 تا کنون7.297

یکی از بهترین کارتون های سریالی دنیا که محبوبیت بسیاری در بین کودکان و نوجوانان سراسر دنیا دارد، انیمیشن سریالی بن تن است. سریال بن تن اولین بار در سال 2005 به صورت اپیزودهای تکی از شبکه Cartoon Network پخش شد و سرانجام با استقبال‌های بسیار مخاطبان تصمیم بر این شد تا این مجموعه به صورت سریال پخش خود را ادامه دهد. داستان این مجموعه در مورد یک پسر بچه 10 ساله به نام بنجامین تنیسون است که به صورت اتفاقی یک مچ بند ساعت مانند به نام آمنیتیریکس پیدا می‌کند. این مچ بند نیروی خارق‌العاده‌ای دارد که بن را به موجودات مختلف فضایی تبدیل می‌کند. حال بن باید با دشمنان این سیاره مقابله کند.

سریال انیمیشنی محبوب بچه رئیس (The Boss Baby)

برترین انیمیشن های سریالی

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
کودک و نوجوان42018 تا کنون6.489

سریال انیمیشنی بچه رئیس : بازگشت به کار، محصول سال 2018 آمریکا است که از آوریل سال 2018 در شبکه نتفلیکس به نمایش درآمد. لازم به ذکر است که پس از انتشار فیلم انیمیشنی بچه رئیس در سال 2017 و موفقیت بالای آن در کسب رضایت مخاطبان، سازندگان این انیمیشن تصمیم گرفتند تا مجموعه‌ای سریالی در ادامه داستان فیلم بچه رئیس، بسازند و ادامه این داستان را به نمایش بگذارند. انیمیشن سریالی بچه رئیس یکی از برترین انیمیشن های سریالی است که در چهار فصل از شبکه نتفلیکس پخش شده است. در این سریال شاهد بازگشت بچه رئیس به نی‌نی کندو هستیم. بچه رئیس با ماموریت ترویج عشق به بچه‌ها، کار خود را آغاز می‌کند اما در این مسیر با چالش‌های بسیاری مواجه می‌شود که باید به آنان غلبه کند. لازم به ذکر است که فصل چهارم انیمیشن سریالی 2020 بچه رئیس در سال 2020 و 2021 پخش می‌شود.

سریال کارتونی استار علیه نیروهای شیطان (Star vs. the Forces of Evil)

انیمیشن سریالی 2020

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
کودک و نوجوان42015 تا 2019896

کارتون سریالی استار علیه نیروهای شیطان یکی از سریال های کارتونی محبوب است که از سال 2015 در شبکه دیزنی اکس دی پخش خود را آغاز کرد و تا سال 2019 نیز ادامه یافت. این انیمیشن سریالی در 4 فصل داستان دو شخصیت به نام‌های استار باترفلای و مارکو دیاز را روایت می‌کند. استار پرنسسی از قلمروی جادویی باترفلای و وارث آینده تاج و تخت این سرزمین جادویی است. به دلیل شیطنت‌های فراوان استار، پدر و مادر او تصمیم می‌گیرند که همزمان با چهارده سالگی استار، او را برای ادامه تحصیل به زمین بفرستند تا در میان انسان‌های عادی زندگی کند. استار پس از تبعید به زمین و حضور در مدرسه، به یکی از همکلاسی‌های خود به نام مارکو علاقه‌مند می‌شود و در ادامه ماجراهایی برای این دو نوجوان پیش می‌آید.

سریال انیمیشنی سه فراری (3below)

بهترین انیمیشن های بزرگسالان

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
کودک و نوجوان22018 تا 20197.8100

سریال انیمیشنی سه فراری از سری داستان‌های آرکادیا است که فصل اول آن در سال 2018 از نتفلیکس منتشر شد و پخش آن نیز تا سال 2020 نیز ادامه یافت. داستان این سریال انیمیشنی داستان دو خواهر و برادر سلطنتی فضایی، پرنسس آجا و پرنس کرِل هاوس تارون و محافظ آنان به نام وارواتوس وکس را روایت می‌کند. این سه بیگانه از سیاره خود به نام آکیریدیون5 فرار کرده‌اند اما سفینه آنان در ایالت کالیفرنیا آمریکا سقوط می‌کند. از آنجا که این سه نفر ناچارند مدتی را در سیاره زمین زندگی کنند تلاش می‌کنند تا نوع پوشش و رفتار خود را با انسان‌های کره زمین مطابقت دهند.

کارتون سریالی بابا لنگ دراز (My Daddy Long Legs)

بهترین انیمیشن های جهان

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
کودک و نوجوان119908.293

کمتر کسی است که نام یکی از بهترین سریال های انیمیشنی در دنیا یعنی بابالنگ دراز را نشنیده باشد. نام این انیمیشن محبوب ژاپنی، احساسات متعددی از جمله حس نوستالژی را در مخاطب زنده می‌کند. این انیمه ژاپنی در سال 1990 میلادی بر اساس رمان بابا لنگ دراز به قلم جین وبستر، ساخته شد و برای سالهای متعدد در کشورهای آسیایی و اروپایی پخش و به عنوان یکی از بهترین سریال های کارتونی تاریخ انتخاب شد. این مجموعه کارتونی داستان دختری شاد و سرزنده به نام جودی ابوت را روایت می‌کند که در یک پرورشگاه و زیر نظر مدیر سختگیر آن نگهداری می‌شود. جودی، به کمک یک حامی مالی ناشناس موفق می‌شود تا وارد یک مدرسه خصوصی سطح بالا شده و درس خود را ادامه دهد. جودی در طول سالهای تحصیل خود موفق به دیدار حامی مالی خود نمی‌شود و تنها از طریق نامه با او در ارتباط است. تا اینکه سرانجام هویت حامی مالی برای او آشکار می‌شود.

انیمیشن سریالی آن شرلی با موهای قرمز (Anne of Green Gables)

بهترین سریال‎های انیمیشنی

رده سنیتعداد فصل‌هاسال‌های نمایشامتیاز IMDBامتیاز Rotten tomatoes
کودک و نوجوان119797.792

یکی دیگر از بهترین انیمیشن های سریالی جهان که مانند مجموعه بابا لنگ دراز، محبوبیت و شهرتی فراگیر دارد و از جمله کارتون های سریالی نوستالژی محسوب می‌شود، سریال انیمیشنی آن شرلی با موهای قرمز است. این انیمه ژاپنی بر پایه رمان آنه در گرین گیبلز به قلم لوسی ماد مونتگومری است که توسط استودیو نیپون انیمیشن ساخته شده‌است. پخش آن از ابتدای سال 1979 آغاز و تا پایان همان سال ادامه داشت و تا سال‌ها بعد نیز پخش آن در کشورهای آسیای مثل ایران ادامه داشت.

آنشرلی دختر بی سرپرستی است که در یک پرورشگاه دولتی نگهداری می‌شود. پس از مدتی طولانی، خانواده‌ای پیدا می‌شود که برای سرپرستی به این پرورشگاه درخواست می‌دهند. الیته این خانواده برای سرپرستی فرزند پسر به پرورشگاه درخواست می‌دهند اما آنشرلی برای این خانواده فرستاده می‌شود. آنشرلی در حین اینکه سعی می‌کند در خانواده جدید خود جایی باز کند و در میان آنان پذیرفته شود، با چالش‌های متعددی روبرو می‌شود.

کلام آخر

در این مطلب نگاهی به لیست انیمیشن های سریالی محبوب و پرمخاطب انداختیم و هریک را به صورت اجمالی معرفی کردیم. در میان آنان بهترین انیمیشن های سریالی جهان نیز به چشم می‌خورد. آیا شما نیز از طرفداران انیمیشن و کارتون های سریالی هستید؟ تاکنون کدام یک از سریال های انیمیشنی معرفی شده در این مطلب را تماشا کرده‌اید؟! نظرات خود را در کادر پایین و در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران18 دیدگاه
علیرضا
.
26 مهر 1398، 12:14
پاسخ
1
3
واقعا عجیبه انیمیشنی مثل the Flintstones جزو آثار بزرگسال هست اونوقت king of the hill جزو آثار خانوادگی هست یه نگاهی به عکس سریال بندازید
امیرحسین
.
08 دی 1398، 14:53
پاسخ
1
3
سلام میخواستم بدونم که اواتار اخرین باد افزار و افسانه ی کورا جزو اینها نیست[ناراحت]
سجاد
.
15 دی 1398، 20:50
پاسخ
0
4
چرا سریال تیتان ها به پبش و کامبول چرا جزو لیست ها نیستند.
مهدی
.
18 دی 1398، 11:39
پاسخ
3
0
@سجاد
اونا انیمه هستند نه انیمیشن سریالی
P
.
21 بهمن 1399، 10:40
پاسخ
0
0
@مهدی
اولا کابوی بیکاپ هم انیمه است ولی تو لیست حضور داره ضمنا انیمه کارتون و.. همه زیر شاخه انیمیشن هستند و همه نوعی از انیمیشن اند اتک ان تایتان دفتر مرگ وان پیس و ناروتو باید تو لیست باشن هم معروفن وهم امتیازات بالایی دارن
masih
.
23 دی 1398، 12:48
پاسخ
2
4
چرا Gravity Falls جزوش نیس⁦:-\⁩
X21crazy
.
23 بهمن 1398، 01:04
پاسخ
2
2
ریک اند مورتی بهترینه ولی تو لیست نبود (:
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 56 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 14.8 میلیون دلار
  The Marksman
  اکران: 15 ژانویه 2021
 • 12.6 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 7 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 5.9 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 3.8 میلیون دلار
  Boogie
  اکران: 05 مارس 2021
 • 2.1 میلیون دلار
  Nomadland
  اکران: 19 فوریه 2021
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 10 اردیبهشت 1400
 • 10 اردیبهشت 1400
  New Pokemon Snap
 • 17 اردیبهشت 1400
  Resident Evil 8: Village
  پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5