گروه کویین ؛ بیوگرافی باشکوه ترین گروه راک تاریخ

گروه کویین ؛ بیوگرافی باشکوه ترین گروه راک تاریخ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

گروه کویین به عنوان باشکوه‌ترین گروه راک تاریخ شناخته می‌شود و اجراهای کویین بند همیشه با جمعیت زیادی همراه بوده است. در ادامه بیوگرافی کوئین بند را خواهید خواند.

گروه کویین یک گروه راک انگلیسی است که در سال 1970 در لندن شکل گرفت. اعضای گروه کویین شامل فردی مرکوری (Freddie Mercury)، خواننده اصلی گروه و پیانیست، راجر تیلور (Roger Taylor)، درامر و خواننده، برایان می (Brian May)، گیتاریست و خواننده و جان دیکن (John Deacon)، گیتاریست بیس بود. آثار کویین بند تحت تاثیر پراگرسیو راک، هارد راک و هوی متال بوده است، اما این گروه کارهای عامه پسندتر مثل سبک پاپ راک نیز تولید کردند.

در ویدیوی زیر می‌توانید «اجرای زنده آهنگ Bohemian Rhapsody از گروه Queen» را تماشا کنید.

قبل از تشکیل کوئین بند، برایان می و راجر تیلور در یک بند به نام اسمایل (Smile) با هم همکاری می‌کردند. فردی مرکوری یکی از طرفداران اسمایل بود و آن‌ها را به ضبط بهتر و بیشتر تشویق می‌کرد. مرکوری در سال 1970 به گروه پیوست و نام کویین را برای گروه پیشنهاد داد. جان دیکن نیز در سال 1971، قبل از انتشار اولین آلبوم کویین، در گروه استخدام شد. گروه کویین دستاوردهای زیادی کسب کرد و در تاریخ موسیقی جاودانه شد. گروه کویین در سال 1991 به علت مرگ فردی مرکوری بر اثر بیماری ایدز، به پایان فعالیت خود رسید. در این مقاله از پلازامگ با بیوگرافی گروه کویین همراه ما باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

بیوگرافی گروه Queen

تشکیل گروه کویین

کویین بند

اعضای بنیان گذار گروه کویین در اواخر دهه 1960 در غرب لندن دیدار کردند. برایان می گیتاریست، در سال 1963 گیتار دست ساز خود را به همراه پدرش ساخت و در سال بعد، گروهی به نام 1984 را به همراه خواننده تیم استافل (Tim Staffell) تشکیل داد. برایان می در سال 1986 گروه را ترک کرد تا به تحصیلاتش در رشته فیزیک و نجوم در دانشگاه امپریال بپردازد. او گروه اسمایل را با استافل و نوازنده کیبورد، کریس اسمیت (Chris Smith) بنا کرد. برای تکمیل کردن گروه، آن‌ها آگهی استخدام درامر را در تابلوی اعلانات کالج قرار دادند. راجر تیلور، دانشجوی جوان دندانپزشکی، به آگهی پاسخ داد و بعد از تست به گروه اضافه شد. اسمیت نیز در اوایل سال 1969 بعد از یکی از اجراهای گروه، اسمایل را ترک کرد.

هنگام تحصیل در کالج هنر Ealing در غرب لندن، استافل با یکی از دانشجویان به نام فردی بولسارا (Freddie Bulsara)، صمیمی شد. فردی اهل زنگبار تانزانیا و از پارسیان هند بود. فردی یک سال در زمینه طراحی مد درس خواند و سپس دانشجوی گرافیک و طراحی شد. او به سرعت به یکی از طرفداران اسمایل تبدیل شد.

در سال 1970 به دلیل عدم موفقیت گروه و علاقه استافل به آر اند بی و سول و صدای هارد راک گروه، استافل گروه را ترک کرد. اعضای باقیمانده گروه، فردی مرکوری را به عنوان خواننده به گروه اضافه کردند. همچنین مایک گروس (Mike Grose) نیز به عنوان بیسیست به گروه اضافه شد. فردی پیشنهاد تغییر نام گروه به کویین را داد و اعضای گروه نیز موافقت کردند. در همین موقع، او اسم مستعار مرکوری (Mercury) به معنای سیاره عطارد را برای خود برگزید.

دو آلبوم اول گروه کویین، متشکل از کاورهای مختلف سبک راک اند رول بود. آن‌ها توجه جان آنتونی (John Anthony) تهیه کننده را به خود جلب کردند. جان آنتونی به  صدای گروه بسیار علاقمند بود، اما معتقد بود که آن‌ها با بیسیست خوبی کار نمی‌کنند. سپس مایک گروس، گروه را ترک کرد و باری میچل (Barry Mitchell) جایگزین او شد. اما نوازندگی میچل نیز دوام زیادی در گروه نداشت و در 1971 داگ بوگی (Doug Bogie) بیسیست جایگزین او شد. در همان سال، بیسیست جان دیکن جایگزین داگ بوگی شد. علاوه بر این که جان دیکن بیسیست خوبی بود، مکمل گروه بود و در زمینه الکترونیک نیز مهارت داشت.

سال های اول فعالیت گروه کویین

کوئین بند

بعد از شکل گیری کوئین بند، تک آهنگ Keep Yourself Alive از آلبوم کویین به نام Queen منتشر شد. به عنوان اولین آلبوم بعد از شکل گیری گروه، منتقدین نظرات مثبتی درباره آن ارائه دادند؛ هر چند که این آلبوم مورد توجه عامه مردم قرار نگرفت و فروش کمی داشت. در سال 2008، رولینگ استون آهنگ Keep Yourself Alive را در رتبه 31 بهترین آهنگ‌های گیتار قرار داد.

در سال 1974، کویین بند در استرالیا فستیوال Sunbury Pop را برگزار کرد. در آنجا، گروه کویین توسط تماشاگران مورد تمسخر و طعنه قرار گرفتند. قبل از ترک استرالیا، فردی مرکوری اعلام کرد:

وقتی دوباره به استرالیا برگردیم، کویین بزرگترین گروه در جهان خواهد بود!

در همان سال، آلبوم Queen ll منتشر شد و اولین آلبوم کوئین بند بود که در جدول آلبوم‌های بریتانیا قرار گرفت. این آلبوم یک موفقیت بزرگ برای گروه کویین محسوب می‌شد و مورد تحسین زیادی قرار گرفت. آلبوم Sheer Heart Attack که در سال 1974 منتشر شد، به رتبه دوم در بریتانیا رسید. این آلبوم کویین بند، در سراسر اروپا و آمریکا فروش خوبی داشت و در هر دو سمت اقیانوس اطلس، مورد توجه قرار گرفت. این اولین تجربه موفقیت بین‌المللی کویین بود.

موفقیت های بی پایان

دانلود آهنگ معروف گروه کویین

کوئین بند کار بر روی آلبوم چهارم خود را شروع کرد. در آن زمان، این آلبوم گران ترین آلبوم تولید شده با هزینه 40 هزار یورو بود و از سه استودیوی مختلف برای ضبط استفاده شد. نام آلبوم A Night At The Opera بود که از فیلم محبوب برادران مارکس (Marx Brothers) برگرفته شده بود. مشهور ترین آهنگ این آلبوم، آهنگ Bohemian Rhapsody است که با سبک اپرا ادغام شده است. این تک آهنگ به مدت 9 هفته در شماره یک انگلستان بود. این آهنگ سومین آهنگ پرفروش تاریخ بریتانیا است و تنها تک آهنگی است که در دو نوبت جداگانه، یک میلیون فروش داشته است. همچنین در سه نظرسنجی مختلف، به عنوان بهترین آهنگ تاریخ موسیقی جهان انتخاب شده است. آلبوم A Night At The Opera در بریتانیا به موفقیت بزرگی رسید. این آلبوم در نظر منتقدان مختلف در بین بهترین آلبوم‌های تاریخ قرار می‌گیرد.

در سال 1976 آلبوم A Day at the Races از کویین بند منتشر شد که به نوعی دنباله آلبوم قبلی یعنی A Night at the Opera بود. اسم این آلبوم نیز از فیلمی از برادران مارکس برگرفته شده بود. همچنین جلد آلبوم نیز شبیه به آلبوم قبلی بود و تنها تفاوت آن تغییر در لوگوی گروه کویین بود. آلبوم A Day at the Races هم توسط منتقدان و هم توسط طرفداران مورد تمجید بسیاری قرار گرفت. این آلبوم در انگلیس و ژاپن به رتبه یک و در آمریکا به رتبه پنج رسید.

ششمین آلبوم استودیویی کوئین بند به نام News of The World در 1977 منتشر شد که شامل دو آهنگ We Will Rock You و We Are The Champions بود. این دو آهنگ بعدها به سرودهای ورزشی تبدیل شدند. آلبوم The Game در سال 1980 منتشر شد و شامل دو آهنگ محبوب Crazy Little Thing Called Love و Another One Bites the Dust بود که به جدول‌های بریتانیا و آمریکا راه یافتند. اجراهای تور The Game از بزرگترین اجراهای کویین بند هستند و از برجسته ترین اجراهای فردی مرکوری و کویین محسوب می‌شوند.

آلبوم The Greatest Hits اولین آلبوم تلفیقی کویین بود که شامل بهترین آهنگ‌های کویین از سال 1974 تا 1981 است. این آلبوم پرفروش‌ترین آلبوم تاریخ انگلستان است و بیش از 900 هفته را در چارت آلبوم‌های انگلستان سپری کرده است. همچنین بیش از 25 میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته است.

مشکلات

اعضای گروه کویین

در سال 1982 آلبوم Hot Space از کوئین بند منتشر شد که کاملاً با فضای آلبوم‌های قبلی تفاوت داشت. صدای این آلبوم ترکیبی از پاپ راک، دنس، فانک و آر اند بی بود. راجر تیلور و برایان می کاملاً از این تغییر ناراضی بودند. پس از کم شدن محبوبیت گروه کویین و خشم طرفداران از فردی مرکوری، گروه پس از 10 سال کار ثابت تصمیم گرفت که در سال 1983 اجرای زنده‌ای نداشته باشد. چندین نفر از اعضای گروه در این مدت شروع به ضبط کارهای انفرادی کردند.

در سال 1984، آلبوم The Works از کویین بند منتشر شد که شامل آهنگ‌های معروف Radio Gaga و Hammer to Fall و I Want to Break Free بود. این آلبوم در انگلستان به موفقیت بسیاری دست یافت، اما در ایالات متحده چندان موفق نبود. دلیل آن موزیک ویدیوی آهنگ I Want to Break Free و لباس‌های عجیب و غریب اعضای گروه بود و این آهنگ در MTV ممنوع شد.

گروه کویین تور The Works را در آفریقای جنوبی برگزار کردند، اما هنگام بازگشت به انگلستان، مورد خشم قرار گرفتند؛ زیرا آن‌ها در اوج آپارتاید در آفریقا اجرا داشتند و خلاف تحریم فرهنگی سازمان ملل عمل کردند. کوئین بند به عنوان اقدامی خیرخواهانه به یک مدرسه ناشنوایان و نابینایان کمک مالی کرد، اما توسط اتحادیه موسیقی دانان انگلیس جریمه شد و در لیست سیاه هنرمندان سازمان ملل قرار گرفت.

کنسرت Live Aid

فیلم گروه کویین

در کنسرت Live Aid که در 13 جولای 1985 (22 تیر 1364) در ومبلی برگزار شد، گروه کویین بهترین آهنگ‌های خود را در مقابل بیشترین مخاطب تلویزیونی که حدود 1.9 میلیارد نفر تخمین زده شد، اجرا کرد. بسیاری از روزنامه نگاران و منتقدان، از گروه کویین در این اجرا به عنوان برجسته و فوق‌العاده یاد کردند. در یک نظرسنجی نیز این اجرا به عنوان بهترین اجرای راک تاریخ انتخاب شد. بعد از این اجرا، فروش نسخه‌های کویین بند بالا رفت و گروه دوباره احیا شد.

سال های آخر

دانلود اهنگهای گروه کویین

در اواسط سال 1986، کویین به تور Magic رفت. این آخرین تور کویین بند با حضور فردی مرکوری بود و جمعیت دیوانه کننده‌ای در آن حضور داشتند. در سال 1988 رسانه‌ها اعلام کردند که مرکوری به شدت بیمار است و بیماری احتمالی او، بیماری ایدز است. مرکوری این موضوع را انکار کرد و اعلام کرد که فقط خسته شده است. حقیقت این بود که در سال 1987، HIV مرکوری مثبت شده بود و فقط نزدیکان و همکاران او از این موضوع باخبر بودند.

گروه ضبط آلبوم‌ها را ادامه داد و آلبوم‌های The Miracle و Innuendo منتشر شدند. آخرین حضور فردی مرکوری در اجتماع، برای دریافت جایزه Brit Award برای کمک به موسیقی بریتانیا بود. آلبوم Inneundo در سال 1991 منتشر شد و شامل آهنگ The Show Must Go On بود. هنگامی که مرکوری این آهنگ را ضبط می‌کرد، به شدت بیمار بود و به سختی می‌توانست راه برود، اما کار آواز این آهنگ را به زیبایی به پایان رساند. مرکوری در این مدت دائم از اعضای گروه درخواست می‌کرد که شعر بنویسند تا او آن‌ها را بخواند.

در 23 نوامبر 1991 (2 آذر 1370)، هنگامی که مرکوری در بستر مرگ بود، در بیانیه‌ای بیماری ایدز خود را تایید کرد. تنها 24 ساعت بعد از این بیانیه، فردی مرکوری بر اثر این بیماری درگذشت. مراسم تشییع جنازه او در 27 نوامبر 1991 (6 آذر 1370) در غرب لندن به صورت خصوصی و مطابق با آیین مذهبی زرتشتی خانواده‌اش برگزار شد.

کویین پس از مرکوری، کنسرتی را برای ادای احترام به او در ورزشگاه ومبلی برگزار کردند. سه عضو بازمانده کویین به همراه افرادی مثل دیوید بویی (David Bowie)، رابرت پلنت (Robert Plant)، تونی آیومی (Toni Iommi)، راجر دالتری (Roger Daltrey)، التون جان (Elton John)، جورج مایکل (George Michael)، آنی لنکس (Annie Lennox)، گروه دف لپارد (Def Leppard)، گروه گانز ان روزز (Guns N’ Roses)، گروه سیل (Seal)، گروه متالیکا (Metallica) و گروه اکستریم (Extreme) اجرا کردند. درآمد 20 میلیون یورویی حاصل از این کنسرت، به خیریه‌های ایدز اهدا شد.

آخرین آلبوم کویین با مرکوری، آلبوم Made in Heaven، چهار سال بعد از مرگ او در سال 1995 منتشر شد. این آلبوم به شماره یک انگلیس رسید و 20 میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رسید.

دانلود آهنگ معروف گروه کویین

عکسهای گروه کویین

در این قسمت، می‌توانید دانلود اهنگهای گروه کویین را انجام دهید.

دانلود آهنگ Bohemian Rhapsody

دانلود آهنگ We Will Rock You

دانلود آهنگ We Are The Champions

دانلود آهنگ Another One Bites The Dust

دانلود آهنگ Crazy Little Thing Called Love

دانلود آهنگ The Show Must Go On

دانلود آهنگ Who Wants To Live Forever

دانلود آهنگ Love of My Life

دانلود آهنگ I Want To Break Free

دانلود آهنگ Hammer To Fall

افتخارات و جوایز کویین بند

لوگوی گروه کویین

فروش آهنگ‌های کویین چیزی بین 170 تا 300 میلیون نسخه تخمین زده شده است. این، گروه کویین را به یکی از پرفروش ترین آرتیست‌های تاریخ موسیقی جهان تبدیل می‌کند. در سال 1990، کویین بند جایزه بریت (Brit Award) را برای کمک برجسته به موسیقی بریتانیا دریافت کرد. کوئین بند در سال 2001 به تالار مشاهیر راک اند رول وارد شد. همچنین هر چهار عضو گروه نیز در سال 2003 به تالار مشاهیر ترانه سرایان وارد شدند. کویین بند جایزه Ivor Novello را برای مجموعه آهنگ‌های برجسته در سال 2005 از آکادمی ترانه سرایان، آهنگسازان و نویسندگان بریتانیایی دریافت کرد. همچنین این گروه در سال 2018 جایزه گرمی Lifetime Achievement را کسب کرد.

فیلم گروه کویین

بیوگرافی گروه Queen

فیلم Bohemian Rhapsody با بازی رامی ملک (Rami Malek) در نقش فردی مرکوری، در سال 2018 منتشر شد. این فیلم بیش از 900 میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته است و به پر درآمدترین فیلم بیوگرافی تاریخ تبدیل شد. رامی ملک برای بازی در این فیلم جایزه اسکار را دریافت کرد. همچنین پس از پخش فیلم، آهنگ Bohemian Rhapsody برای سومین بار به چارت بیلبورد آمریکا وارد شد.

سخن پایانی

گروه کویین اعتبار زیادی در سبک موسیقی هارد راک و هوی متال داشته است. همچنین بسیاری از گروه‌ها و موسیقی دانان بزرگ، از این گروه تاثیر گرفته‌اند و آن‌ها را تحسین می‌کنند. امیدواریم که از بیوگرافی گروه کویین، آهنگ‌های معروف آن‌ها و عکسهای گروه کویین لذت برده باشید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 24 اردیبهشت 1400
  Mass Effect Legendary Edition
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
  پلی استیشن 5
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5