علت پر شدن بی دلیل حافظه گوشی چیست؟ چطور حافظه گوشی را خالی کنیم؟

علت پر شدن بی دلیل حافظه گوشی چیست؟ چطور حافظه گوشی را خالی کنیم؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

علت پر شدن بی دلیل حافظه گوشی چیست؟چگونه فضای گوشی را خالی کنیم؟ بسیاری از کاربران اندروید با مشکل پرشدن حافظه گوشی مواجه هستند. به همین دلیل در این مطلب به راه‌های خالی کردن حافظه گوشی خواهیم پرداخت.

پر شدن بی دلیل حافظه گوشی یکی از مشکلاتی است که اکثر کاربران اندروید با آن مواجه می‌شوند. حافظه گوشی‌های اندروید به راحتی و ظرف مدتی می‌تواند به حداکثر ظرفیت خود برسد به خصوص اگر از یک گوشی برای مدت طولانی استفاده کنید. یکی از راه‌حل‌های این مشکل خرید گوشی با حافظه بیشتر است اما تقریبا تمام تولیدکنندگان مدل‌های مختلف گوشی خود را که حافظه بیشتری دارند با قیمت بیشتری هم به فروش می‌رسانند.اما همه ما نمی‌توانیم هزینه بیشتری را صرف گوشی با حافظه اضافی کنیم و باید با همان حافظه پیش‌فرض گوشی سر کنیم. در چنین مواقعی خالی کردن حافظه گوشی به صورت دوره‌ای می‌تواند کمک زیادی به فضای خالی در حافظه گوشی کند.

در ویدیوی زیر نحوه پاک کردن زباله های اندروید را تماشا کنید:

چگونه حافظه گوشی را خالی کنیم؟ پر شدن بی دلیل حافظه گوشی و نحوه خالی کردن آن

برای خالی کردن حافظه گوشی چندین راه مختلف پیش روی ما وجود دارد که در ادامه به هرکدام از آن‌ها و همچنین علت پر شدن حافظه گوشی خواهیم پرداخت.

آموزش نحوه بررسی وضعیت حافظه در اندروید

در هر گوشی با سیستم عامل اندروید یک قسمت به نام Storage وجود دارد که اطلاعات مختلفی در ارتباط با حافظه و مواردی که آن را اشغال کرده‌اند می‌دهد. برای دسترسی به این قسمت ابتدا به Settings بروید و بعد گزینه Storage را انتخاب کنید. البته برای خالي كردن حافظه گوشي سامسونگ پیش از اینکه به Storage دسترسی پیدا کنید باید یک گزینه دیگر به نام Device Care را انتخاب کنید.

How to free up storage Android / خالی کردن حافظه گوشی

در صفحه بعد می‌توانید اطلاعات جامعی از حافظه ببینید و با استفاده از آن‌ها علت پر شدن حافظه گوشی را پیدا کنید. در بالای صفحه با استفاده از یک نمودار دایره‌ای به شما نشان داده می‌شود که چه مقدار از حافظه گوشی پر و چه مقدار آن خالی است. زیر این نمودار مواردی که در حافظه ذخیره شدند در دسته‌بندی‌های جداگانه نشان داده می‌شوند.

برای مثال اگر دسته‌بندی تصاویر بیشترین سهم را داشت طبعا دلیل پر شدن حافظه گوشی تصاویر بسیار زیادی هستند که در حافظه دارید. افزون بر این برخی گوشی‌های اندروید در این قسمت یک گزینه به نام Free Up Space دارند که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

پاک کردن حافظه گوشی های سامسونگ و اندرویدی

در صفحه Storage و زیر نمودار می‌توانید یکی از دسته‌بندی‌ها را انتخاب کنید. ما در اینجا دسته‌بندی موسیقی و صدا را انتخاب می‌کنیم. در صفحه بعدی می‌توانیم فهرستی از اپلیکیشن‌هایی که در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند را مشاهده کنیم. یکی از آن‌ها را انتخاب و در صفحه مربوط به آن برنامه، گزینه‌های Clear Storage و Clear Cache را لمس می‌کنیم. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که با انتخاب گزینه Clear Storage، برنامه به حالت اولیه برمی‌گردد و تمام اطلاعات شما در آن حذف خواهد شد.

How to free up storage Android / پاک کردن حافظه گوشی / چگونه رم گوشی را آزاد کنیم

همچنین در صفحه مربوط به هر دسته‌بندی یک گزینه مربوط به فایل‌هایی که در آن دسته قرار می‌گیرند اما ارتباطی با برنامه‌های نصب شده در گوشی ندارند هم قرار دارد. مثلا در دسته‌بندی موسیقی این گزینه Audio files نام دارد و در آن ترک‌های موسیقی که از کامپیوتر به گوشی انتقال داده‌اید یا به صورت مستقیم دانلود کرده‌اید وجود دارند. با کلیک بر روی این گزینه می‌توانید به فهرستی از تمامی این فایل‌ها دست پیدا و هرکدام را که خواستید پاک کنید.

How to free up storage Android / علت پر شدن حافظه گوشی

اما همانطور که بالاتر گفتیم، هنگام حل مشکل پر شدن حافظه گوشی اندروید با ابزار Storage، برخی گوشی‌ها گزینه‌ای تحت عنوان Free Up Space در اختیار شما قرار می‌دهند. اگر گوشی شما چنین گزینه‌ای دارد آن را انتخاب کنید.

How to free up storage Android / پر شدن بی دلیل حافظه گوشی

در پنجره بعدی، اگر یک برنامه مدیریت فایل در گوشی نصب کرده‌اید ممکن است گوشی از شما بخواهد یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. در این قسمت باید گزینه Smart Storage را انتخاب و سپس گزینه Just Once را لمس کنید.

How to free up storage Android / خالی کردن حافظه گوشی

پنجره بعدی بسته به دستگاه شما ممکن است در شکل‌های مختلفی به نمایش دربیاید. اما به طور کلی شما در این صفحه فهرستی از قسمت‌های مختلف گوشی که امکان خالی کردن حافظه گوشی در آن‌ها وجود دارد را مشاهده می‌کنید. مانند:

 • Backed Up Photos & Videos: با انتخاب این گزینه تمامی محتوای رسانه‌ای که قبلا از آن‌ها در فضای ابری گوگل بکاپ گرفته شده حذف خواهند شد.
 • Temporary Files: فایل‌هایی مثل داده‌های کش و آیتم‌های ذخیره شده در کلیپ‌بورد که دیگر نیازی به آن‌ها نیست.
 • Downloads: مواردی که قبلا دانلود کرده‌اید.
 • Idle/Infrequently Used Apps: با انتخاب این گزینه برنامه‌هایی که زیاد از آن‌ها استفاده نمی‌کنید به شما نشان داده خواهد شد و می‌توانید آن‌ها را به صورت یکجا حذف کنید. اپلیکیشن‌ها را می‌توانید با تیک زدن باکس کناری آن‌ها انتخاب کنید.

در نهایت نیز کافی است گزینه Free Up یا Delete یا Remove را لمس کنید تا مواردی که انتخاب کرده‌اید حذف شوند.

قابلیت حافظه هوشمند یا Smart Storage

اگر برای شما این سوال پیش آمده است که چرا رم گوشی پر میشود؟ باید بگوییم که یکی از دلایل پر شدن بی دلیل حافظه گوشی سامسونگ عکس‌ها و ویدیوهای قدیمی هستند. از بهترین پاسخ ها برای این سوال که چگونه رم گوشی را آزاد کنیم استفاده از قابلیت اسمارت استرانگ گوشی های سامسونگ است. اندروید یک قابلیت تحت عنوان حافظه هوشمند دارد که با فعال کردن آن، گوشی به صورت خودکار ویدیوها و تصاویری که قبلا از آن‌ها پشتیبان تهیه شده را از حافظه داخلی گوشی حذف می‌کند.

How to free up storage Android / پاک کردن حافظه گوشی

برای فعال کردن این ویژگی به مسیر Settings > Storage بروید و گزینه Smart Storage را فعال کنید. همچنین با لمس این گزینه می‌توانید مشخص کنید گوشی هرچند وقت یک بار تصاویر و ویدیوهای قدیمی و اضافی را حذف کند.

از کارت حافظه استفاده کنید

یکی دیگر از روش های کاربردی در پاسخ به این سوال شما که چگونه حافظه موبایل را خالی کنیم استفاده از کارت حافظه است. اگر گوشی شما دارای درگاه کارت حافظه است حتما از آن استفاده کنید. می‌توانید از کارت حافظه به دو شیوه مختلف استفاده کنید. یک اینکه از آن به عنوان یک حافظه ذخیره‌سازی خارجی استفاده و فایل‌های حجیم را به آن انتقال دهید. روش دوم را احتمالا بیشتر ترجیح دهید.

برخی گوشی‌های اندرویدی به شما این امکان را می‌دهند تا از یک کارت حافظه به عنوان حافظه داخلی گوشی استفاده کنید. به این ترتیب کارت حافظه به بخشی از حافظه داخلی گوشی تبدیل می‌شود نه فقط یک فضای اضافی برای خلاص شدن از شر فایل‌هایی که حجم بالایی دارند.

البته این شیوه مشکلاتی هم دارد. اولین مشکل این است که با این کار دیگر نمی‌توانید از آن کارت حافظه در گوشی دیگری استفاده کنید. همچنین پس از اینکه کارت حافظه به عنوان حافظه داخلی گوشی انتخاب شد هم نمی‌توانید آن را از گوشی خارج کنید چرا که با این کار تمام اطلاعات روی آن حذف خواهد شد. آخرین مورد هم این است که بسیاری از کارت‌های حافظه سرعت کافی برای استفاده به عنوان حافظه داخلی گوشی را ندارند بنابر این اگر قصد استفاده از این شیوه را دارید حتما یک کارت حافظه با سرعت بالا خریداری کنید.

اما چگونه می‌توانیم کارت حافظه را به عنوان حافظه داخلی گوشی استفاده کنیم؟ فقط کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا کارت حافظه را داخل گوشی قرار دهید.
 • به بخش تنظیمات بروید.
 • گزینه Storage را انتخاب کنید.
 • بر روی کارت حافظه (SD card) که داخل گوشی قرار دادید کلیک کنید.
 • سه دکمه افقی بالای صفحه را لمس و گزینه Storage settings را انتخاب کنید.
 • گزینه Format as internal را انتخاب کنید.
 • در صفحه بعد گزینه Erase and format را انتخاب کنید تا کارت حافظه فرمت شود.
 • گزینه OK را انتخاب کنید.
 • حالا می‌توانید اطلاعاتتان را به کارت حافظه انتقال دهید.

افزون بر این اگر گوشی شما از یواس‌بی اوتی‌جی پشتیبانی می‌کند می‌توانید با خرید یک کابل OTG علاوه بر کارت حافظه، هارد دیسک اکسترنال و فلش را نیز به گوشی متصل و فایل‌هایی که حجم زیادی دارند را به آن‌ها انتقال دهید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
آموزش روش های آزاد کردن حافظه آیفون و آیپد ؛ چگونه ...
مهسا راد22 خرداد 1400 12:00
thumbnail
تشخیص حافظه گوشی؛ از کجا بفهمیم حافظه داخلی گوشی چقدر ...
رقیه رنجبری13 خرداد 1400 13:30
thumbnail
پاک كردن حافظه گوگل کروم اندروید ؛ چگونه کش و کوکی ...
محمد علی محمدی21 اسفند 1399 12:00
thumbnail
عدم شناسایی کارت حافظه در گوشی ؛ چرا گوشی کارت حافظه ...
محمد علی محمدی09 اسفند 1399 16:00

از سرویس‌های ذخیره سازی ابری استفاده کنید

سرویس‌های ذخیره سازی ابری مزیت‌های بسیار زیادی به خصوص برای آن‌هایی که با مشکل کمبود حافظه مواجه هستند دارد. بسیاری از آن‌ها نیز رایگان هستند. برای مثال گوگل فوتوز به شما این امکان را می‌دهد تا تصاویر را با کیفیت معمولی به صورت رایگان در یک فضای ابری ذخیره کنید.

همچنین سرویس‌های دیگر مانند گوگل درایو و دراپ‌باکس نیز هرکدام مقدار مشخصی فضای ذخیره سازی در اختیار شما قرار می‌دهند. همچنین اگر ترک‌های موسیقی بسیار زیادی روی گوشی دارید بهتر است آن‌ها را حذف و از سرویس‌های مانند اسپاتیفای استفاده کنید.

پاک کردن کش برای خالی کردن حافظه گوشی

خالي كردن حافظه گوشي سامسونگ یا دیگر گوشی‌های اندرویدی با پاک کردن کش همیشه ایده خوبی نیست چرا که حافظه کش حاوی اطلاعاتی است که گوشی شما برای عملکرد بهتر و سریع‌تر به آن نیاز دارد. اما این حافظه نیز در طول زمان می‌تواند حجم زیادی از گوشی را به خود اختصاص دهد و اگر به دنبال یک راه سریع برای پاک کردن حافظه گوشی هستید، حذف کردن کش یکی از کارهایی است که می‌توانید انجام دهید.

برای پاک کردن کش برنامه‌ها باید به صورت جداگانه عمل کنید. ابتدا به Settings > Storage بروید و بعد گزینه Other apps را انتخاب کنید. با انتخاب هرکدام از برنامه‌ها مانند اولین تصویر مطلب، یک گزینه تحت عنوان Clear cache برای انجام این کار وجود دارد.

نقشه‌های آفلاین در گوگل مپس و پر شدن بی دلیل حافظه گوشی

در گوگل مپس با دانلود نقشه‌های آفلاین مناطق مختلف می‌توانید در آینده بدون نیاز به اتصال به اینترنت با استفاده از این برنامه مسیریابی کنید. این قابلیت باوجود تمام مزایایی که دارد بزرگترین مشکلش این است که حجم زیادی از فضای گوشی را اشغال می‌کند و می‌تواند علت پر شدن حافظه گوشی سامسونگ یا دیگر برندها باشد.

How to free up storage Android / علت پر شدن حافظه گوشی

برای اطلاع از اینکه نقشه چه مناطقی را دانلود کردید ابتدا گوگل مپس را باز کنید. تصویر پروفایلتان را لمس و گزینه Offline Maps را انتخاب کنید. در این قسمت فهرستی از مناطقی که نقشه آن‌ها در گوشی دانلود شده‌اند را می‌توانید مشاهده کنید. حالا برای پاک کردن آن‌ها، سه نقطه کنار هر منطقه را لمس و گزینه Delete یا Remove را انتخاب کنید.

اطلاعات مرورگر گوشی علت پر شدن بی دلیل حافظه گوشی

از مهمترین علت پر شدن حافظه گوشی اطلاعاتی است که توسط مرورگر در حافظه موبایل ذخیره می‌شوند. این اطلاعات در حقیقت سهم بزرگی از بخش Other حافظه را نیز به خود اختصاص داده‌اند و حذف آن‌ها یک راه حل مشکل پر بودن فضای Other در اندروید است. در حقیقت هربار که شما از طریق مرورگر وارد یک وبسایت می‌شوید، مرورگر بخشی از آن سایت را در حافظه گوشی ذخیره کرده تا در صورتی که در آینده از آن سایت بازدید کردید بتواند با سرعت بیشتری آن را بارگذاری کند.

اگر از مرورگر کروم استفاده می‌کنید می‌توانید از طریق بخش Settings این برنامه به Site Settings و سپس Storage رفته و در پایین صفحه گزینه Clear site storage را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه این اطلاعات را می‌توانید پاک کنید. در سایر مرورگرها نیز چنین گزینه‌ای در بخش حافظه و در تنظیمات آن‌ها وجود دارد.

پوشه دانلودها را پاکسازی کنید

در گوشی‌های اندرویدی مانند کامپیوتر یک پوشه وجود دارد که مخصوص فایل‌هایی است که از اینترنت دریافت می‌کنید. این پوشه را در بیشتر گوشی‌های اندرویدی می‌توانید در برنامه Files پیدا کنید اما در گوشی‌های سامسونگ این برنامه My Files نام دارد.

این پوشه در حقیقت پاتوق فایل‌های اضافی و به دردنخوری است که از طریق مرورگر یا اپلیکیشن‌ها دانلود شده‌اند و یک دلیل پر شدن حافظه گوشی است. وقتی این فایل را پیدا کردید در بالای صفحه روی سه نقطه بالای صفحه کلیک و فهرست را بر اساس اندازه مرتب کنید. حالا آیتم‌هایی که بیشترین حجم را دارند انتخاب و با پاک کردن حافظه گوشی از آن‌ها، فضای زیادی را آزاد کنید.

ریست فکتوری گوشی برای حل مشکل پر شدن بی دلیل حافظه گوشی

اگر با هیچکدام از روش‌های بالا نتوانستید فضای مورد نیازتان را آزاد کنید، آخرین راهی که پیش رویتان قرار دارد ریست فکتوری است. به این ترتیب تمامی اطلاعات گوشی حذف خواهد و دستگاه به وضعیت کارخانه بازمی‌گردد. بنابر این پیش از انجام ریست فکتوری حتما از اطلاعاتی که نیاز دارید پشتیبان تهیه کنید.

اما خبر خوب این است که با ریست فکتوری و خالی کردن حافظه گوشی، فایل‌های اضافی که ممکن است دلیل پر شدن بی دلیل حافظه گوشی بوده باشند نیز حذف خواهند شد.

سوالات متدوال

موارد دیگر در حافظه گوشی سامسونگ چیست؟

اما مهمترین سوالی که حتما برایتان پیش آمده این است که موارد دیگر در آنالیز محل ذخیره چیست؟ در گوشی‌های اندرویدی معمولا یک بخش جداگانه به عنوان Other وجود دارد که مختص فایل‌های نامعلوم و بدون پسوند است. این اطلاعات معمولا شامل فایل‌های مربوط به اطلاعات شخصی شما در اپ‌ها، فایل‌های بکاپی که به صورت موفقیت آمیز در سرویس‌های ابری آپلود نشدند و فایل‌های موقتی مرورگر و اپلیکیشن‌ها می‌شود.

حافظه گوشی پر شده ولی چیزی توش نیست؟ (حافظه گوشیم خالیه ولی میگه پره)

در گوشی‌های قدیمی اندرویدی ارور Insufficient storage available معمولا به دلیل اشکال نرم‌افزاری در گوشی به نمایش در می‌آید و نه مشکل مربوط به حافظه. در قدم اول برای حل مشکل گوشی را ریستارت کنید. اگر مشکل حل نشد، برنامه‌ها و فایل‌هایی که به آن‌ها نیاز ندارید را حذف کنید. در مرحله بعد می‌توانید کش برنامه‌هایی که بیشترین حجم را اشغال کردند پاک کنید. همچنین راه دیگری که در حل این مشکل می‌تواند به شما کمک کند ریست کردن گوگل‌پلی استور است. ابتدا به بخش اپلیکیشن‌های گوشی بروید و Google Play Store را پیدا کنید. حالا سه نقطه بالای سمت راست صفحه را انتخاب و گزینه Uninstall Updates را لمس کنید. پس از اینکه گوگل پلی به نسخه اولیه بازگشت دوباره آن را باز و بروزرسانی کنید.

چگونه حافظه گوشی را خالی کنیم؟

حافظه گوشی را می‌توانید با استفاده از روش‌هایی که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم مانند پاک کردن برنامه‌ها و تصاویر و همچنین اپلیکیشن‌ها حذف کنید.

چگونه حافظه پنهان گوشی سامسونگ را پاک کنیم؟

طریه پاک کردن حافظه پنهان یا کش در گوشی‌های سامسونگ مانند بیشتر گوشی‌های اندرویدی است. کافی است در قسمت Apps برنامه مورد نظرتان را پیدا و گزینه Clear cache را انتخاب کنید.

چگونه حافظه داخلی گوشی را پاک کنیم؟

حافظه داخلی را نیز می‌توانید مانند روش‌های بالا حذف کنید. اما اگر می‌خواهید این کار را به سرعت انجام دهید سریع‌ترین راه ریست فکتوری گوشی است. البته یادتان باشد از فایل‌های موردنیازتان پشتیبان تهیه کنید.

سایر موارد در حافظه گوشی هواوی چیست؟

سایر موارد در حافظه گوشی‌های هواوی نیز مانند سایر گوشی‌های اندرویدی به فایل‌های دانلود شده، بروزرسانی‌های ناموفق نرم‌افزار گوشی، فایل‌های پشتیبانی که در سرورهای ابری پذیرفته نشدند و یا داده‌های موقتی مانند اطلاعاتی که از صفحات وب در مرورگر ذخیره می‌شوند اختصاص دارد.

بخش Other در حافظه گوشی اندروید چیست؟

بخش Other نیز همان اطلاعات قسمت سایر موارد است که در سوالات قبلی به آن پرداختیم.

سخن پایانی

با اطلاعاتی که در این مطلب ارائه کردیم می‌توانید پر شدن حافظه داخلی گوشی سامسونگ یا دیگر برندها را پیدا و نسبت به رفع این مشکل اقدام کنید. البته بهتر است با استفاده از برنامه‌های مدیریت حافظه گوشی یا حتی به صورت دستی، هرچند وقت یک بار برای پاک کردن حافظه گوشی سامسونگ و سایر برندهای خود وقت بگذارید تا اطلاعات اضافی که به آن‌ها نیاز ندارید روی هم تلنبار نشوند.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران18 دیدگاه
رضا
.
31 مرداد 1398، 16:03
پاسخ
0
0
ممنون از آموزش خوبتون. برای خالی کردن گوشی ام خیلی کمک کرد. از هرکی پرسیدم گوشیم خالیه ولی حافظه پره نتونست جوابی بده و گوشی من سامسونگه خیلی به دنبال راهی برای حذف موارد دیگر در گوشی سامسونگ گشتم. حتی تعمیر کار هم نتونست کاری کنه فقط فلش کرد.
Omid
.
31 مرداد 1398، 17:07
پاسخ
0
1
گوشیم خالیه ولی پر نشون میده، خالی کردن حافظه گوشی اندروید بعضی از اوقات خیلی درد ساز میشه. عالی بود. درمورد خالي كردن حافظه گوشي سامسونگ a10 هم نکات رو بذارید. آیا این مدل هم با همین روش جواب میده؟
سارا
.
02 شهریور 1398، 23:23
پاسخ
0
0
مرسی از آموزش کاملتون.. کلا خیلی رو اعصاب این پر شدن الکی گوشی و حذف کردن موارد دیگر در حافظه داخلی گوشی. :(((( الان که تعداد برنامه هام زیاد شد مجبورم هر یکی دو هفته گوشیمو خالی کنم. برای پر شدن حافظه گوشی شیائومی این روش خوبه؟
سعید
.
09 مهر 1398، 12:39
پاسخ
0
2
اینکارها هم که انجام بشه بازم یه قسمت به اسم other هست که حجم زیادیو اشغال کرده.چطور میشه خالیش کرد؟؟؟؟؟ چطور حافظه گوشی سامسونگ را خالی کنیم؟؟؟؟ خواهشا یکی جواب بده!!! دانلود برنامه ای که حافظه را خالی کند امکان پذیر هست؟
وحید
.
11 دی 1398، 21:11
پاسخ
0
0
@سعید
شما گوشیتو خاموش کن دکمه پاور و زیادکردن صدا رو همزمان نگه دار وارد صفحه ای میشی که شبیه safe mode کامپیوتره با دکمه های صدا برو روی گزینه ی wipe data و با دکمه ی پاور بزن روش نمی دونم بعدش چه گزینه ای میاد تو گوشی های مختلف به هر حال اعمالش کن. حواست باشه فاکتوری ریست نزنی فقط. بعدش بیا روی گزینه ی reboot و با پاور گوشیت روشن میشه به احتمال زیاد فایل های others پاک میشه
وحید
.
11 دی 1398، 21:20
پاسخ
0
0
@سعید
ببخشید اصلاح می کنم به جای wipe data باید wipe cash partition رو بزنی
اعظم شعبانی
.
28 تیر 1400، 13:54
پاسخ
0
0
@سعید
سلام . وقت بخیر آموزش خالی کردن رم گوشی که در این مقاله آورده شده برای همه گوشی ها و همه برندها کاربرد دارد. در حال حاضر برنامه کم کردن حافظه گوشی به طور اختصتاصی وجود ندارد ولی می توانید برای مدیریت بهتر از برنامه های مدیریت حافظه گوشی ها استفاده کنید. لینک زیر می تونه کمک کننده باشه https://www.plaza.ir/mag/140004/364017/best-android-cleaner-apps/
مونا
.
14 آذر 1398، 11:46
پاسخ
0
0
سلام مرررسی خیلی کمک کرد ۷ گیگ راحت شدمممم ??? همه اش میگفتم خداوندا تو گوشیم هیچی ندارم ولی حافظم پره چکار کنم؟ الان راحت شدم. بنظرم آموزش خالی کردن رم گوشی این وبسایت خیلی به درد بخوره
اعظم شعبانی
.
28 تیر 1400، 13:51
پاسخ
0
0
@مونا
در صورت پر شدن ناگهانی حافظه داخلی گوشی و جواب ندادن هیچ یک از روش های نام برده در این مقاله حتما به تعمیر کار معتبر مراجعه کنید. شاید نیاز به فلش شدن یا ریست فکتوری داشته باشه.
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 280 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 273 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 203 میلیون دلار
  Jungle Cruise
  اکران: 30 جولای 2021
 • 94 میلیون دلار
  PAW Patrol: The Movie
  اکران: 20 آگوست 2021
 • 64 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 45 میلیون دلار
  Dont Breathe 2
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 16.5 میلیون دلار
  Malignant
  اکران: 10 سپتامبر 2021
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
 • 11.7 میلیون تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
plaza-ads