گران ترین بازیگران مرد ایرانی | معرفی 12 بازیگر از پردرآمدترین بازیگران مرد ایرانی

گران ترین بازیگران مرد ایرانی | معرفی 12 بازیگر از پردرآمدترین بازیگران مرد ایرانی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

تماشای فیلم و سریال یکی از تفریحات مورد علاقه خانواده‌های زیادی است. آن‌ها با خرید بلیط سینما باعث رونق صنعت سینمای ایران می‌شوند. به‌همین منظور تهیه‌کنندگان اغلب از پر درآمدترین بازیگران ایران در فیلم‌های خود استفاده می‌کنند. برخی از بازیگران مرد گران در ایران باعث فروش بالای گیشه شده به‌همین دلیل از آن‌ها به عنوان گران ترین بازیگران مرد ایرانی یاد می‌شود.

بازیگران زیادی به دلیل توانایی و حرفه‌ای بودنشان امروزه در لیست پر درآمدترین بازیگران ایران قرار گرفته‌اند. اما در این بین برخی از بازیگران مرد صرفا به دلیل فروش بالای گیشه به جهت حضورشان در فیلم، گرانترین بازیگران مرد ایرانی شناخته می‌شوند. میزان دستمزد بازیگران تا حد زیادی به میزان علاقه تماشاگر بستگی دارد. هرچه تقاضا از طرف بیننده بیشتر باشد محبوبیت بازیگران بیشتر خواهد شد و این موضوع ارتباط مستقیم با دستمزد بازیگران مرد ایرانی خواهد داشت. با پلازامگ همراه باشید تا در این مقاله شما را با گران ترین بازیگران مرد ایرانی آشنا کنیم.

گران ترین بازیگران مرد ایرانی

برخی از بازیگران مرد ایرانی به‌منظور بازی درخشان و توانمند خود دستمزد‌های زیادی را از تهیه‌کنندگان دریافت می‌کنند. در بیشتر موارد تهیه‌کننده فیلم و سریال ایرانی مخالفتی نداشته چون می‌داند با حضور ستاره‌های سینمای کشورمان سود چند برابری خواهد کرد. به‌طور دقیق دستمزد بازیگران مرد ایرانی مشخص نیست، اما برخی از سایت‌های ایرانی رقمی را تحت عنوان دستمزد هر بازیگر مشخص کرده‌اند. ما در این مقاله به استناد سایت‌های ایرانی مبالغ حدودی دستمزد را عنوان می‌کنیم. اگر شما هم کنجکاو هستید تا گرانترین بازیگران مرد ایرانی را بشناسید با ما همراه باشید.

1. فرامرز قریبیان

گران ترین بازیگران مرد ایرانی / فرامرز قریبیان

 • دستمزد: 1 میلیون تومان در دهه 60
 • معروف‌ترین فیلم‌ها: پایگاه جهنمی، سناتور، گمشده

«فرامرز قریبیان» یکی از گران ترین بازیگران مرد ایرانی محسوب می‌شود. او از گذشته تاکنون بازیگر محبوب تهیه‌کنندگان ایرانی بود. همچنین به دلیل توانایی زیادش در بازیگری و حرفه‌ای بودنش از بازیگران مرد گران در ایران به‌شمار می‌آمد. مثلا در گذشته که کل هزینه یک فیلم 4 میلیون تومان پیش‌بینی می‌شد، دستمزد آقای قریبیان 1 میلیون تومان بود. فرامرز قریبیان از بازیگران مشهور و محبوب دهه 60 ایران بود که نقش‌های اصلی زیادی را در آن سال‌ها بازی کرد.

2. اکبر عبدی

اکبر عبدی در سریال کمدی چوب خط / سریال چوب خط / سریال طنز چوب خط/گران ترین بازیگران مرد ایرانی

 • دستمزد: حدود 400 میلیون تومان
 • معروف‌ترین فیلم‌ها: تحفه هند، آدم برفی، اخراجی‌ها

«اکبر عبدی» یکی دیگر از گرانترین بازیگران مرد ایرانی است. این بازیگر محبوب کشورمان با بازی در نقش‌های متنوع از گذشته تاکنون یکی از پر درآمدترین بازیگران ایران شناخته می‌شود. او در دهه 60 معتقد بود «وقتی تهیه‌کننده پولدار است باید حقم را بگیرم». به‌همین منظور توسط وزارت ارشاد مدتی را به دلیل دریافت دستمزد بالا ممنوع‌الکار شد. هنوز هم حضور اکبر عبدی در فیلم یا سریال ایرانی تضمین خوبی برای فروش بالای آن به‌شمار می‌آید. درواقع اکبر عبدی را یکی از بازیگران موفق در فیلم‌های تجاری می‌دانند. به‌همین دلیل تهیه‌کنندگان با دستمزد بالای او موافقت می‌کنند.

3. خسرو شکیبایی

خسرو شکیبایی / گران ترین بازیگران مرد ایران

 • معروف‌ترین فیلم‌ها: هامون، سالاد فصل، اتوبوس شب

«مرحوم خسرو شکیبایی» از بازیگران محبوب در دهه 70 ایران به‌شمار می‌آمد. حضور او در یک فیلم یا سریال نشان‌دهنده موفق بودن آن فیلم بود. بدون شک او را باید یکی از بهترین و بزرگ‌ترین بازیگران صنعت سینمای کشورمان بدانیم. خسرو شکیبایی با بازی در نقش «حمید هامون» یکی از ماندگارترین نقش‌های تاریخ سینمای ایران را از خود به یادگار گذاشت. او در آن سال‌ها جزء 3 بازیگر از گران ترین بازیگران مرد ایرانی شناخته می‌شد.

4. ابوالفضل پورعرب

ابوالفضل پورعرب / پر درآمدترین بازیگران ایران

 • دستمزد: 8 میلیون تومان در دهه 70
 • معروف‌ترین فیلم‌ها: غریبانه، دست‌های آلوده، عروس
همچنین بخوانید :

«ابوالفضل پورعرب» یکی از گران ترین بازیگران سینمای ایران در دهه 70 محسوب می‌شد. او با بازی در فیلم سینمایی «عروس» به شهرت رسید. استعداد درخشان ابوالفضل پورعرب او را به ستاره‌ای بی بدیل در سینمای کشورمان تبدیل کرد. به‌همین دلیل او برای بازی در فیلم‌های سینمایی دستمزد بالایی می‌گرفت و یکی از گرانترین بازیگران مرد ایرانی شناخته می‌شد. در آن سال‌ها که میانگین دستمزد بازیگران 2 میلیون تومان بود ابوالفضل پورعرب برای اکثر فیلم‌هایش حدود 8 میلیون تومان دستمزد می‌گرفت.

5. مهران مدیری

سریال جدید مهران مدیری/بازیگران مرد گران در ایران

 • دستمزد: حدود 700 میلیون تومان
 • معروف‌ترین آثار: قلب یخی، دایره زنگی، پل چوبی

«مهران مدیری» از کارگردانان طناز کشورمان است که در انتخاب نقش‌هایش به‌عنوان بازیگر وسواس زیادی خرج می‌دهد. شاید او را به‌عنوان بازیگر در فیلم‌های سینمایی و یا سریال‌های کمی دیده باشیم، اما بدون شک می‌توان او را از گران ترین بازیگران مرد ایرانی دانست.

حضور مهران مدیری در یک فیلم سینمایی تضمین خوبی برای فروش بالای آن فیلم محسوب می‌شود. چون همه می‌دانند که این کارگردان خوش قریحه کشورمان در هر فیلمی بازی نمی‌کند. «درخت گردو» تازه‌ترین فیلم سینمایی مهران مدیری به‌عنوان بازیگر، چندی پیش به اکران درآمد و تاکنون از فروش بالایی برخوردار بود.

6. محمدرضا گلزار

اینستاگرام محمدرضا گلزار/گرانترین بازیگران مرد ایرانی

 • دستمزد: حدود 600 میلیون تومان
 • معروف‌ترین فیلم‌ها: بوتیک، رحمان 1400، آینه بغل

«محمدرضا گلزار» سوپراستار سینمای کشورمان یکی از گران ترین بازیگران مرد ایرانی شناخته می‌شود. هنوز هم بعد از گذشت سال‌ها و با بالا رفتن سن این بازیگر خوش چهره کشورمان حضورش در یک فیلم سینمایی تضمین خوبی برای فروش بسیار بالا خواهد بود. تهیه‌کنندگان فیلم‌های تجاری برای بازی او در فیلم‌هایشان با رقم قراردادش مخالفتی نمی‌کنند. چون می‌دانند حضور محمدرضا گلزار سود بسیار خوبی برایشان به ارمغان می‌آورد.

جالب است بدانید که محمدرضا گلزار در فیلم سینمایی «دموکراسی در روز روشن» به کارگردانی علی عطشانی برای بازی 3 روزه خود مبلغ 90 میلیون تومان دستمزد گرفت. عده زیادی او را جزء اولین بازیگران مرد گران در ایران می‌دانند که 200 میلیون تومان برای یک فیلم در سال 89 دستمزد دریافت کرد.

7. رضا عطاران

رضا عطاران/پردرآمدترین بازیگران ایران

 • دستمزد: حدود 600 میلیون تومان
 • معروف‌ترین فیلم‌ها: هزارپا، نهنگ عنبر، من سالوادور نیستم

«رضا عطاران» از گران ترین بازیگران مرد ایرانی است که حضورش در یک فیلم سینمایی باعث فروش صددرصدی بالای آن فیلم خواهد شد. او در دهه 80 به ساختن سریال در تلویزیون مشغول بود و سریال‌های مناسبتی پرمخاطبی را از خود به یادگار گذاشت، اما به‌دلیل مشکلاتی که با تلویزیون پیدا کرد به سراغ بازیگری در سینما رفت.

از آن پس رضا عطاران را در فیلم‌ های کمدی سینمایی دیدیم که برخی از آن‌ها عنوان پرفروش ترین فیلم سینمایی سال را از آن خود کرده‌اند و رضا عطاران توانست یکی از پر درآمدترین بازیگران ایران شناخته شود. جالب است بدانید که او برای فیلم سینمایی پرمخاطب هزارپا 300 میلیون تومان دستمزد به همراه 10 درصد از مالکیت فیلم را دریافت کرد.

8. شهاب حسینی

شهاب حسینی/گران ترین بازیگران سینمای ایران

 • دستمزد: حدود 600 میلیون تومان
 • معروف‌ترین فیلم‌ها: درباره الی، جدایی نادر از سیمین، نبات

«شهاب حسینی» بازیگر محبوب سینمای کشورمان است که توانست جایزه باارزش بهترین بازیگر را از جشنواره کن دریافت کند. او با سریال خاطره‌انگیز «پلیس جوان» به کارگردانی سیروس مقدم شناخته شد و خیلی زود به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کرد. عده زیادی این بازیگر محبوب و با استعداد کشورمان را از بازیگران مرد گران در ایران می‌دانند.

شاید حضور شهاب حسینی در یک فیلم تضمین صددرصدی برای فروش بالایش نباشد، اما نمی‌توان تاثیر او را در کیفیت بالای یک فیلم نادیده گرفت. شهاب حسینی را باید جزء 3 بازیگر از گرانترین بازیگران مرد ایرانی معرفی کرد.

9. بهرام رادان

بهرام رادان / بازیگران جشنواره فیلم فجر 99/گران ترین بازیگران مرد ایرانی

 • دستمزد: حدود 400 میلیون تومان
 • معروف‌ترین فیلم‌ها: شور عشق، سنتوری، شمعی در باد

«بهرام رادان» از بازیگران مرد گران در ایران به‌شمار می‌آید. او در ابتدا با فیلم‌های تجاری شروع به کار کرد. اما خیلی زود توانست استعداد و توانایی بالایش در بازیگری را به کارگردانان مشهوری همچون داریوش مهرجویی، بهروز افخمی، رخشان بنی‌اعتماد و مسعود کیمیایی نشان بدهد.

او به واسطه استعدادش توانست برنده 2 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر شود و مورد تحسین منتقدین قرار بگیرد. بهرام رادان امروزه با گزیده‌کاری سعی دارد تا در فیلم‌های سینمایی تاثیرگذاری حضور پیدا کند. شاید همچون گذشته او را در فیلم‌های تجاری نبینیم، اما حضور او در یک فیلم سینمایی تاثیر به‌سزایی در فروش خواهد داشت.

10. امین حیایی

امین حیایی در فیلم قاتل و وحشی / جشنواره فیلم فجر 99/بازیگران مرد گران در ایران

 • دستمزد: حدود 500 میلیون تومان
 • معروف‌ترین فیلم‌ها: مهمان مامان، کما، شعله ور

نام «امین حیایی» از بازیگران مشهور دهه 80 در لیست پر درآمدترین بازیگران ایران قرار دارد. او در آن سال‌ها بسیار پرکار بود و از بازیگران اصلی اکثر فیلم‌های تجاری و پرفروش گیشه به‌شمار می‌آمد. تهیه‌کنندگان فیلم‌های تجاری سلیقه مخاطبشان را به‌خوبی می‌شناختند. به‌همین دلیل از امین حیایی ستاره پولساز کشورمان با هر میزان دستمزدی که می‌خواست برای بازی در فیلم‌هایشان دعوت می‌کردند.

عده زیادی معتقدند امین حیایی در دهه 80 کشورمان عنوان بیشترین دستمزد بازیگران مرد ایران را از آن خود کرده بود. امروزه هم او به‌عنوان یکی از گران ترین بازیگران مرد ایرانی شناخته می‌شود. شاید دیگر همچون قبل بازیگر اصلی فیلم‌های سینمایی گیشه نباشد، اما حضور او در یک فیلم تضمین خوبی برای فروش بالایش خواهد بود.

11. حامد بهداد

زندگینامه حامد بهداد/گرانترین بازیگران مرد ایرانی

 • دستمزد: حدود 450 میلیون تومان
 • معروف‌ترین فیلم‌ها: بوتیک، سعادت آباد، نارنجی پوش

«حامد بهداد» با حضورش در فیلم‌های سینمایی ایران انقلابی جدید ایجاد کرد. او اکثرا نقش‌های اعتراضی بازی می‌کرد و خیلی زود توانست دل مخاطبینش را به دست آورد. اوج بازیگری او در دهه 90 بود که موفق شد با کارگردانان بزرگی کار کند. او هیچگاه به بازی در فیلم‌های تجاری تن نداد و با استعداد درخشانی که داشت توانست در اکثر مواقع انتخاب اول کارگردانان و تهیه‌کنندگان سینما باشد. او امروزه یکی از گرانترین بازیگران مرد ایرانی شناخته می‌شود که به بازی در سریال‌های نمایش خانگی روی آورده است.

12. نوید محمدزاده

بیوگرافی نوید محمدزاده/گران ترین بازیگران مرد ایرانی

 • دستمزد: حدود 400 میلیون تومان
 • معروف‌ترین فیلم‌ها: ابد و یک روز، عصبانی نیستم، سرخپوست

«نوید محمدزاده» بازیگر تازه‌کار کشورمان با استعداد درخشان خود توانست خیلی زود به یکی از بهترین بازیگران مرد ایرانی تبدیل شود. این محبوبیت و معروفیت او باعث شد تا نامش در لیست بالاترین درامد بازیگران مرد ایرانی قرار بگیرد. نوید محمدزاده در سال 1392 با بازی در فیلم «عصبانی نیستم» به کارگردانی رضا درمیشیان به سینمای ایران معرفی شد.

بازی درخشان او در این فیلم به دل مخاطبین و منتقدین زیادی نشست. پس از آن حضور او در فیلم‌های سینمایی موفقی همچون «ابد و یک روز»، «لانتوری» و «بدون تاریخ بدون امضا» روز به روز بر محبوبیتش افزود تاجایی‌که امروزه او را یکی از پر درآمدترین بازیگران ایران می‌دانند.

سوالات متداول

1. دستمزد بازیگران مرد ایرانی چقد است؟

تعداد بازیگران مرد گران در ایران زیاد است. اکثر آن‌ها بالای 500 میلیون تومان دستمزد دریافت می‌کنند.

2. پردرآمدترین بازیگر مرد ایران چه کسی است؟

محمدرضا گلزار، رضا عطاران، مهران مدیری، فرامرز قریبیان، امین حیایی، اکبر عبدی، بهرام رادان، نوید محمدزاده و شهاب حسینی

جمع بندی

امروزه بازیگری یکی از حرفه‌های مورد علاقه جوانان زیادی است. درآمد بالای این حرفه باعث شده تا نام برخی از بازیگران سینمای کشورمان در لیست گرانترین بازیگران مرد ایرانی قرار بگیرد. اما باید توجه کنید که برای رسیدن به این نقطه استعداد و توانایی بالا نقش مهمی را ایفا می‌کند. ما در این مقاله گران ترین بازیگران مرد ایرانی را معرفی کردیم و دستمزد حدودی آن‌ها را یادآور شدیم.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 525 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 421 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 352 میلیون دلار
  Venom
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 220 میلیون دلار
  Dune
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 90 میلیون دلار
  Halloween Kills
  اکران: 15 اکتبر 2021
 • 75 میلیون دلار
  The Addams Family 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 17 میلیون دلار
  Ron\'s Gone Wrong
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 17 میلیون دلار
  The Last Duel
  اکران: 15 اکتبر 2021
 • 17.4 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 3.6 میلیارد تومان
  پوست
  اکران: 21 مهر 1400
 • 3.6 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 3.2 میلیارد تومان
  مدیترانه
  اکران: 04 مرداد 1400
 • 2.7 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 مهر 1400
 • 1.9 میلیارد تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.55 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 0 دلار
  اکران: 26 دی 2021
 • 0 دلار
  اکران: 26 دی 2021
plaza-ads