Immediate Spike

معرفی بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild + تریلر و نمرات

بازی افسانه زلدا: نفس وحش
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مقاله به معرفی بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild که هجدهمین سری از بازی زلدا است می‌پردازیم. برای آشنایی با بازی افسانه زلدا: نفس وحش همراه ما باشید.

بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild از نظر بسیاری از منتقدین بزرگ، برترین بازی جهان باز دهه اخیر است و لقب بازی‌ای که حتما باید آن‌ را امتحان کنید را از آن خود کرده است. این بازی بهترین، عظیم‌ترین و پرفروش‌ترین سری بازی زلدا است که توسط نینتندو برای پلتفرم‌های وی‌یو و نینتندو سوئیچ منتشر شده ‌است. بازی افسانه زلدا: نفس وحش به‌دلیل گیم‌پلی باز و توجه به جزئیات مورد تحسین قرار گرفت و به عنوان یکی از برترین باز‌ی‌های ویدیویی در تمام دوران‌ها معرفی شده است. منتقدان آن را یک نقطه عطف در طراحی جهان باز نامیده‌اند. تاریخ انتشار بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild برابر با 3 مارس 2017 ( 13 اسفند 1395) بود.

نقد و بررسی بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 

تریلر بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

در این بخش می‌توانید به تماشای تریلر بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild بپردازید و با دنیای معروف هایرول که شخصیت‌های اصلی بازی در یک ماجراجویی شگفت‌انگیز همیشه در حال تلاش برای نجات آن هستند آشنا شوید.

 

داستان بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

تریلر بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

در بازی افسانه زلدا: نفس وحش شما به عنوان لینک (Link)، قهرمان دنیای خیالی هایرول (Hyrule) بازی می‌کنید. لینک در حالی که حافظه خود را از دست داده است از خوابی صد ساله بیدار می‌شود. با قدم گذاشتن در سرزمین با شکوه و پهناور هایرول که حالا ویران شده است، ماجراجویی لینک آغاز می‌شود. لینک در طی مسیر خود با پیرمردی که در واقع روح پادشاه سابق سرزمین هایرول یعنی پادشاه روهام است رو به رو می‌شود و از تاریخچه و داستان‌های رخ داده در گذشته باخبر می‌شود. روهام توضیح می‌دهد که گانون (Ganon)، شیطان قدرتمند و شروری که سعی در نابودی هایرول دارد توسط جادوی پرنسس زلدا، در قلعه هایرول مهر و موم و زندانی شده است، اما در این 100 سال گذشته قدرتمندتر شده و لینک باید قبل از آزادی گانون و نابودی جهان، او را شکست دهد.

داستان بازی افسانه زلدا: نفس وحش آنقدر زیبا، گیرا و پر از جزئیات فراوان است که بازیکن را در طی بازی حسابی جادو می‌کند و خاطره تلاش برای کمک به لینک و زلدا برای نابودی گانون و ماجراهای بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild برای نینتندو تا مدت‌ها در حافظه‌تان حک خواهد شد.

 

گیم پلی بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

راهنمای بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

گیم پلی بازی افسانه زلدا: نفس وحش ترکیبی از ژانرهای ماجراجویی، اکشن و حل معما در جهانی باز و بسیار عظیم و شگفت‌آور است. سازندگان تلاش کرده‌اند این سری از بازی زلدا را به گونه‌ای طراحی کنند که اگر سری‌های قبلی بازی را تجربه نکرده‌اید نیز بدون نیاز به راهنمای بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild بتوانید آرام آرام با پیش‌روی در مسیر بازی، با همه‌چیز آشنا شوید و با کمی دقت و تجربه و خطا بتوانید مراحل و چالش‌های متنوع و هیجان‌انگیز بازی را پشت سر بگذارید و در بازی پیشرفت کنید.

اگر از آن دسته بازیکنانی هستید که مجموعه بازی‌های زلدا را تجربه کرده‌اید حسابی خوشحال خواهید شد اگر بشنوید که در دنباله بازی The Legend of Zelda خبری از ساعت‌ها آموزش اولیه و راهنمایی‌های گوناگون نیست و با صرف زمانی حدود یکی دو ساعت گشت و گذار در دنیای بازی، می‌توانید بیشتر آیتم‌های مورد نیاز اولیه برای پیش‌روی در بازی را به‌دست آورید.

بازی نینتندو سوییچ افسانه زلدا نفس وحش سخت‌ترین بازی Zelda در 20 سال گذشته است. حدود 20 دقیقه اول شروع بازی کم اهمیت است. شما می‌توانید بوکوبلین‌ها و سایر دشمنان کوچکی را که با آن‌ها ملاقات می‌کنید بدون دردسر زیادی از بین ببرید، کافیست از یک شاخه درخت که روی زمین افتاده است استفاده کنید. اما همین که فضاهای یادگیری اولیه را ترک کنید و به مناطق معمولی‌تری بروید، احتمالاً خواهید مرد. بارها و بارها مرگ را تجربه خواهید کرد؛ چرا که هوش مصنوعی به‌کار گرفته شده در دشمنان حسابی سخت‌گیرانه عمل می‌کند. از بین بردن آن‌ها ساده نیست؛ زیرا بسته به استراتژی و نبرد شما، حرکات و نوع حمله و دفاع آن‌ها نیز هر لحظه تغییر خواهد کرد.

بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild برای کامپیوتر

هنگام مرگ چیزی از دست نمی‌دهید، غیر از زمان از دست رفته برای بازگشت به جایی که بودید. شما مجبورید با تجهیزات و سلاح‌هایی با طول عمر محدود در مقابل دشمن مقابله کنید. سلاح‌ها فرسوده می‌شوند و غیرقابل استفاده خواهند شد و این خود یکی دیگر از جذابیت‌های بازی افسانه زلدا: نفس وحش است. مورد مهم دیگر جمع‌آوری مواد لازم برای تهیه معجون و وعده‌های غذایی است. این یک ضرورت مطلق است؛ چرا که قدرت دشمنان شما می‌تواند فراتر از توانایی‌های جسمی و سلاح‌هایی که در دسترس دارید باشد. در این صورت مصرف معجونی که بتواند قدرتی ماورایی و عظیم برای ضربه فنی کردن آن‌ها به شما بدهد، تنها راه حل ممکن است.

میزان زنده ماندن لینک به صورت قلب‌هایی در بالای صفحه نمایش داده می‌شود. او می‌تواند از بیشتر دیوارها بالا برود، با نوعی گلایدر پرواز کند و در صورت لزوم شنا کند. فعالیت شدید، نوار مقاومت محدود Link را خالی می‌کند. با این حال، اگر چیزهای مناسبی را با هم بپزید، می‌توانید وعده‌های غذایی و اکسیرهایی ایجاد کنید که مثلاً استقامت شما را دوباره پر کند یا حتی استقامت موقت اضافی به شما بدهد که به شما امکان می‌دهد به نقطه‌ای برسید که در غیر این صورت نمی‌توانستید.

معابد و سیاه‌چال‌های زیادی در سراسر هایرول پراکنده شده‌اند که در هر کدام مجموعه‌ای از سناریوهای آموزشی برای آموختن یک توانایی خاص است. با حل معماها و چالش‌های هر معبد هدایایی می‌گیرید که می‌توانید هنگام رسیدن به هر شهر و گشت و گذار در بازارها، آن‌ها را با لباس، اسلحه و هر چیز دیگری مبادله کنید. فعال سازی برج‌ها، مکان‌های متفاوت و جدیدی را به نقشه بازی اضافه می‌کند که لینک می‌تواند در هر زمان به آن مکان‌ها تلپورت کند. اگرچه نام مکان تا وقتی بازیکن در آن منطقه کاوش نکند، اضافه نمی‌شود.

بازی افسانه زلدا، تنفس وحشی

پیشنهاد می‌کنیم به اندازه کافی در مراحل فرعی و مسیرهای مختلف بچرخید و سعی کنید تجهیزات خود را حسابی تکمیل کنید. این بازی پر از تعاملات هیجان‌انگیز و شگفت‌آوری است که برای مقابله با آن‌ها باید خود را آماده کنید. مثلا اگر در کوهستان گیر کنید و لباس یا معجون مناسب نداشته باشید، لینک از سرما یخ خواهد زد. شرایط آب و هوایی مختلف در هر بخش از بازی ممکن است تغییر کند. این‌که شما بتوانید از رعد و برق به نفع خود و برای نابودی دشمن استفاده کنید یا خیر تماما به بازی و استراتژی‌های خودتان بستگی دارد.

به عنوان مثال، در هنگام رعد و برق، اشیا فلزی صاعقه‌های قدرتمندی را به خود جذب می‌کنند. در هنگام طوفان، مراقب باشید تا از پوشش فلزی استفاده نکنید. همچنین می‌توانید اشیا فلزی را به سمت دشمن پرتاب کنید تا صاعقه را به سمت آن‌ها بکشانید. گیم پلی بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پر از شگفتی و تعاملات باورنکردنی است. جزئیات بازی آنقدر زیاد است و دنیایی که می‌توانید در آن آزادانه بازی کنید آنچنان عظیم و پهناور است که می‌تواند تبدیل به بهترین تجربه بازی شما شود.

بررسی بازی افسانه زلدا: نفس وحش

بسیاری از موارد چندین کاربرد دارند. به عنوان مثال، سلاح‌های چوبی می‌توانند برای آتش روشن کردن استفاده شوند، سپرهای چوبی می‌توانند تیرهای ورودی دشمن را جمع کنند و از سپرها می‌توان به عنوان تخته اسکی روی برف موقت استفاده کرد. بازیکنان می‌توانند از شکار حیوانات، جمع آوری میوه‌های وحشی یا جمع‌آوری قسمت‌هایی از دشمنان شکست خورده، غذا دریافت کنند. با پخت ترکیبی از غذا یا مواد گوناگون، بازیکن می‌تواند اکسیرهایی ایجاد کند که می‌توانند سلامتی و استقامت لینک را دوباره جبران کنند، یا پاداش‌های وضعیت موقت مانند افزایش قدرت یا مقاومت در برابر هوا را فراهم کنند.

سیر داستانی بازی زلدا با هر تصمیم شما در هر لحظه تغییر خواهد کرد و طراحی مراحل، موسیقی متن و عمق گیم‌پلی بازی آنقدر ستودنی و تاثیرگذار است که باعث شده بازی افسانه زلدا: نفس وحش یکی از بهترین بازی‌های ماجراجویی جهان باز در تمام طول تاریخ بازی‌های ویدئویی به‌حساب آید. رمز و رازهای سرزمین هایرول و چالش‌ها و معماهای این بازی تمامی ندارد و یکی از معدود بازی‌هایی است که اکثر منتقدین توصیه کرده‌اند حتما باید آن ‌را بازی کرد.

 

نمرات بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

دانلود بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild از منتقدین سایت متاکریتیک امتیاز 97 از 100 را گرفته است که نشان‌دهنده رضایت کم سابقه و بی‌نظیر اکثر منتقدین و بازیکنان از بازی افسانه زلدا: نفس وحش را خاطر نشان می‌شود. در این بخش به بررسی بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild، یکی از پربحث‌ترین و محبوب‌ترین بازی‌های تاریخ بازی‌های ویدئویی از نظر منتقدین متاکریتیک می‌پردازیم.

 

Vgames: امتیاز 100

بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild چیزی کمتر از یک شاهکار نیست. تغییراتی که در این بازی ایجاد شده، آن را کاملاً جدید و در عین حال آشنا می‌کند. دنیایی که بازی برای ما به ارمغان می‌آورد گسترده، زیبا و نفس‌گیر است و موسیقی متن و طراحی صدا کاملاً خارق‌العاده است. به عنوان یک فرد علاقه‌مند به طراحی بازی، این بازی درس خوبی در مورد نحوه انجام آن است، به عنوان یک بازیکن این یک بازی عالی برای بازی بود و من به عنوان یک طرفدار طولانی‌مدت این مجموعه بسیار خوشحالم که این بازی را نیز تجربه کردم. The Legend of Zelda: Breath of the Wild قرار بود که یک تجربه عالی باشد و واقعا نیز چنین بود.

 

همچنین بخوانید :

CD-Action: امتیاز 100

من واقعاً از خوب بودن بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild شوکه شدم. نینتندو تصمیم گرفت وارد ژانر بازی‌های Sandbox شود که تحت سلطه توسعه‌دهندگان غربی قرار دارد و نتیجه این کار یک دنیای باز است که بازی های Assassin’s Creeds، بازی Skyrims، بازی The Witchers و Just Causes را پشت سر می‌گذارد و تعامل بی سابقه‌ای را ارائه می‌دهد. به زبان ساده Breath of the Wild استانداردی جدید و باورنکردنی برای بازی‌های جهان باز است.

 

GameCrate: امتیاز 98

این تجربه بسیار خارق‌العاده است و لیاقت آن را دارد که بهترین بازی Zelda در تاریخ باشد، البته اگر در میان بهترین بازی‌های تمام دوران‌ها نباشد. وقتی می‌گویم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild عنوانی است که باید بازی کنید، هیچ اغراقی در آن نیست، شما فقط باید این بازی را حتما انجام دهید.

خرید بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

LevelUp: امتیاز 98

بازی افسانه زلدا: نفس وحش بدون شک یکی از بهترین و پیچیده‌ترین بازی‌های تاریخ نینتندو است. فضای اعتیاد آور آن با داشتن دنیایی باز و پر از شگفتی، شما را دائماً اغوا می‌کند تا به جستجو در اعماق هایرول بپردازید، در حالی که با مکانیک‌های عالی مبارزاتی بهترین مهارت‌های خود را به چالش می‌کشید. این بازی به راحتی در میان لذت‌بخش‌ترین بازی‌های Sandbox قرار دارد.

 

The Games Machine: امتیاز 97

بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild نوعی تجربه اسطوره‌ای است، آن نوع سفری که در نهایت از خود می‌پرسید آیا خدای بازی‌های ویدیویی واقعاً وجود دارد یا خیر؟ و اگر وجود داشته باشد ممکن است چهره شیگرو میاموتو را داشته باشد؟ یک دنیای بزرگ و عظیم که بازیکن را در هر قدمی مسحور خود می‌کند. Breath of the Wild بهترین زلدا است که تاکنون ساخته شده است و یکی از بهترین بازی‌های ویدیویی در تمام دوران‌ها است.

 

Hobby Consolas: امتیاز 97

ممکن است از لحاظ ظاهری متفاوت به نظر برسد، اما Breath of the Wild همان افسانه زلدای سی سال پیش است که با یک بازگشت پیروزمندانه بازی را برای همیشه تغییر می‌دهد.

 

IGN Italia: امتیاز 96

بازی افسانه زلدا: نفس وحش یک سفر باورنکردنی و یک ماجراجویی شورانگیز در یک دنیای غنی است. یک بازی که واقعا باید آن را داشته باشید.

 

JeuxActu: امتیاز 95

Zelda: Breath of the Wild بهترین بازی IP است، حتی با وجود برخی بافت‌های ضعیف. یک شاهکار واقعی که مجموعه‌ای را که همه ما می‌شناسیم به چیز دیگری تبدیل می‌کند. یک ماجراجویی واقعی برای بزرگسالان، بازی‌ای که باید انجام دهید.

گیم پلی بازی افسانه زلدا: نفس وحش

EGM: امتیاز 95

در حالی که Breath of the Wild از فرمول استاندارد Zelda پیروی نمی‌کند، اما ممکن است این یک نمونه عالی از روح Zelda باشد. با یک دنیای فوق‌العاده زیبا و تعاملی، دشواری شگفت‌آور و معماهایی گیج کننده رو به رو هستیم. اسرار پنهان شده در سرزمین وسیع هایرول پایانی ندارند.

 

CGMagazine: امتیاز 95

بازی افسانه زلدا: نفس وحش اوج تمام قدم‌های کوچکی است که نینتندو با این مجموعه برداشت و در نتیجه یکی از رضایت‌بخش‌ترین بازی‌هایی را که من تا کنون بازی کرده‌ام تولید کرد.

 

GamePro Germany: امتیاز 94

Zelda: Breath of the Wild ایده‌های هوشمندانه‌ای را به شما معرفی می‌کند و مانند یک نفس تازه برای این مجموعه است. یکی از بهترین ماجراجویی‌های اکشن در تاریخ بازی‌های ویدیویی.

 

InsideGamer.nl: امتیاز 93

برای هر گیمر که Ocarina of Time را به عنوان برجسته‌ترین زلدا در نظر داشته ‌است، Breath of the Wild یک غافلگیری بسیار دلپذیر است. نوآوری‌های ارائه شده توسط نینتندو شگفت‌انگیز هستند و هایرول بیش از هر زمان دیگری جذاب و با عظمت است.

 

Hardcore Gamer: امتیاز 90

Legend of Zelda: Breath of the Wild چه در این مجموعه تازه وارد باشید و چه کهنه‌کار و باسابقه، تعادل کامل چالش، ماجراجویی و سرگرمی است و نباید آن را از دست داد.

 

Gameblog.fr: امتیاز 90

Breath of The Wild کامل نیست. این در مقایسه با سایر بازی‌های دنیای باز در کنسول‌های دیگر از محدودیت‌های فنی رنج می‌برد. اما این ماجراجویی جدید کاملاً خارق‌العاده است و در واقع یکی از بهترین‌های این مجموعه است.

 

Eurogamer Italy: امتیاز 90

Breath of the Wild یکی از بهترین بازی‌های سری Zelda تا به امروز است. عظیم، جذاب و چالش برانگیز است. شاید بهترین بازی برای نشان دادن پتانسیل سوئیچ نباشد، اما یکی از بهترین تجربه‌ها تاکنون است.

 

جوایز و افتخارات بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

بازی نینتندو سوییچ افسانه زلدا نفس وحش

بازی افسانه زلدا: نفس وحش از نظر بسیاری از منتقدان بهترین بازی نینتندو و یکی از برترین و کامل‌ترین بازی‌های ویدئویی جهان باز دهه اخیر است. این بازی پس از معرفی در مراسم E3 2016، چندین جایزه را در Game Critics Awards از آن خود کرد که شامل بهترین بازی ماجراجویی اکشن، بهترین بازی کنسول و بهترین نمایش بود. در سال‌های 2017 و 2018 نیز در بسیاری از مسابقات، جایزه بهترین بازی سال، جایزه بزرگ بازی سال، بهترین بازی ماجراجویی سال، بهترین بازی نینتندو و افتخارات بسیار دیگری را از آن خود کرده است. تا سال 2020 حدود 20 میلیون نسخه از این بازی به فروش رسیده و این عنوان تبدیل به پرفروش‌ترین سری بازی زلدا و یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های ویدئویی تاریخ نیز شده است.

قبل از سخن پایانی، پیشنهاد ما به شما برای تجربه بهتر بازی، تهیه ست‌های گیمینگ مانند دسته بازی، هدفون گیمینگ، کیبورد گیمینگ، موس مخصوص بازی، پایه شارژ دسته PS4، برچسب PS4، کاور دسته PS4، کیف PS4، برچسب xbox و … از فروشگاه اینترنتی پلازا است.

سخن نهایی

بررسی بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

بازی افسانه زلدا: نفس وحش یک بازی جهان باز است که بخاطر دنیای غنی، موسیقی متن تاثیرگذار، طراحی بی‌نظیر مراحل و گیم‌پلی تعاملی و بی‌نقص خود تبدیل به یکی از کامل‌ترین و محبوب‌ترین عناوین بازی‌های ویدئویی دهه اخیر شده‌ است. ممنونیم که با این مقاله از پلازا همراه ما بودید. نظرات خود را درباره بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
علی
.
20 آذر 1399، 15:15
پاسخ
0
0
بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild برای کامپیوتر عالیه
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402