آموزش پاک كردن حافظه پنهان گوشی اندرويد | حذف کش گوشی های اندرویدی

پاك كردن كش گوشي اندرويد / حذف حافظه کش گوشی
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

پاك كردن حافظه پنهان گوشی یک عمل مفید برای گوشی های هوشمند است ه در ادامه میتوانید به توضیحات بسیار خوبی در این زمینه دسترسی داشته باشید. دانستن نحوه پاك كردن كش گوشی اندرويد یکی از مهارت‌های کاربردی است که می‌تواند به کار شما بیاید. حذف و پاك كردن حافظه پنهان گوشی های اندرویدی، بخصوص اگر در گوشی اندروید خود مدام با کمبود حافظه مواجه می‌شوید می‌تواند به کمک شما بیاید. با کلیر کش در گوشی اندروید، می‌توانید فایل‌های موقتی برنامه‌های موبایل را حذف و فضای بیشتری در اختیار داشته باشید.

دانش مورد نیاز تا حدی که بتواند نیاز کاربر را در زمینه های مختلف برطرف سازد امروزه یک رمز ضروری بوده که در این زمینه قصد داریم شمارا با روش های مختلف مربوط به پاك كردن حافظه پنهان گوشی آشنا کنیم. در این زمینه شاید از دید شما با استفاده از این برنامه ساده بتوان اینکار را انجام داد اما داستان حافظه پنهان بسیار بیشتر از چیزی بوده که در ذهن شما به آن اشاره شده است. لازم به ذکر است بدانید که در زمینه پاك كردن كش گوشي اندرويد باید به موارد مختلفی دقت داشته باشید که در ادامه اصلی ترین آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد که پیشنهاد میشود باما در ادامه همراه باشید.

پاك كردن حافظه کش گوشی به شما این اجازه را میدهد تا بتوانید از منابع بیشتری برای انجام کار های خود استفاده کنید. لزوما این مورد با افزایش سرعت شاید همراه نباشد اما اگر مدت زیادی است که به کش موبایل خود سری نزده باید با پاکسازی آن میتوانید سرعت قابل قبولی را زین پس در اختار داشته باشید که پیشنهاد میشود در این زمینه باما همراه باشید. لزوما برای حذف کش گوشی اندرویدی نیازی نیست که از ابزار های موجود در خود گوشی استفاده کنید که البته موارد موجود بهترین گزینه برای گوشی هستند اما اگر قصد دارید به سایر بخش های مربوط به کش دسترسی داشته باشید پیشنهاد میشود در این زمینه همراه ما باشید.

مواردی که ممکن است در طول کار با گوشی های هوشمند اندرویدی به دردتان بخورد در ادامه مقاله مربوط به پاك كردن حافظه پنهان اندرويد به آن اشاره شده که در این میان اگر با سوال یا مشکلی مواجه شدید میتوانید سوالات خودرا در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

گوشی موبایل شما دارای فضای ذخیره سازی محدودی است که می‌تواند به سرعت پر شود. در واقع، اپلیکیشن‌هایی که به طور منظم در طول روز استفاده می‌کنید، فایل‌های جدیدی را برای ذخیره اطلاعات ایجاد می‌کنند. از این فایل‌های داده‌ای موقتی، به عنوان کش یاد می‌شود که مقدار قابل توجهی از فضای ذخیره سازی گوشی اندرویدی شما را همین فضای کش یا پنهان در بر می‌گیرد. بیایید نگاهی به چگونگی ایجاد حافظه کش، نحوه حذف کردن آن و سایر موارد مرتبط با آن در اندروید بپردازیم. اما قبل از آن این ویدیو آموزش پاك كردن كش گوشي اندرويد هم ممکن است به دردتان بخورد:

با مطالعه آموزش فوق که در پاك كردن حافظه کش گوشی قرار گرفته است میتوانید به اطلاعات بسیار خوبی دسترسی داشته باشید که پیشنهاد میشود در ادامه مقاله پاك كردن حافظه کش گوشی باما همراه باشید.

در ادامه می‌خوانید

نکاتی که پیش از پاك كردن حافظه پنهان گوشی یا پاك كردن كش گوشي اندرويد باید بدانید

امروزه گوشی های هوشمند درصد زیادی از زندگی یا کار مارا دربر گرفته اند که برای انجام بسیاری از کارهای خود از گوشی کمک میگیریم. روند کسب و کار به سمتی پیش رفته است که با ماندن در خانه و استفاده از گوشی میتوانید یک شغل را مدیریت کنید که در این زمینه باید گاهی اوقات حواستان به موارد مهمی که گوشی با انها در ارتباط است باشد. کش یا حافظه پنهان یکی از موارد مهمی بوده که تاریخچه عملیات و مسیر های شمادر آن به ثبت میرسد که مورد خوبی است اما سبب کند و درگیر شدن منابع گوشی میشود.

اگر بدنبال پاك كردن حافظه کش گوشی هستید با پلازا همراه باشید که قصد داریم به شما در این زمینه کمک شایانی نمائیم زیرا با بررسی موارد مهم در این زمینه توانسته ایم به نکات بسیار خوبی دست پیدا کنیم که شاید در انجام حذف کش گوشی اندرویدی تا به حال با آن مواجه نشده باشید که در این زمینه دانستن اطلاعات زیر میتواند شمارا در این زمینه همراهی کند. پیشنهاد میشود نظر خودرا در مورد پاك كردن حافظه کش گوشی باما در میان بگذارید.

با پاك كردن حافظه پنهان اندرويد آمادگی خود برای فراخوانی سریع و دسترسی بهتر به برنامه و حتی بازی های اندرویدی را داشته باشید که در ادامه میتوانید به اصلی ترین مزایای پاک کردن حافظه پنهان گوشی دسترسی داشته باشید که پیشنهاد میشود باما در ادامه همراه باشید.

گوشی هوشمند شما از اطلاعات موقتی ذخیره شده در فایل کش به منظور فراخوانی هر چه سریع‌تر داده‌های مربوط به اپلیکیشن مورد نظر استفاده می‌کند. در واقع، فایل کش زمانی به کارتان می‌آید که قصد دارید برنامه‌ای را در گوشی موبایل خود به سرعت باز کنید. برای مثال اپلیکیشن اسپاتیفای (Spotify) را در نظر بگیرید. این اپلیکیشن لیست آهنگ‌هایی که بیشتر به آن‌ها گوش می دهید را در فایل کش خود ذخیره می‌کند تا با هر بار اجرای آن مجبور به بارگذاری مجدد لیست آهنگ‌ها نشود. از این رو سرعت کار نیز بالا می‌رود.

خوب است بدانید که فایل کش هر برنامه مختص همان برنامه است. برای مثال فایل کش اینستاگرام قابل استفاده برای اپلیکیشن اسپاتیفای نخواهد بود. در اغلب موارد، هنگامی که یک اپلیکیشن متوجه می‌شود که دیگر اطلاعات موقت ذخیره شده مفید نیستند، از فایل حافظه کش خارج می‌شود. به عبارتی فایل را به حال خود می‌گذارد.

به طور کلی، وب سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها، همگی از فایل‌های حافظه کش به منظور دسترسی به تجربه‌ای سریع‌تر استفاده می‌کنند. معمولا، فایل‌های حافظه کش به صورت پنهان و مداوم در پس زمینه گوشی در حال اجرا هستند. آن‌ها به گوشی هوشمند شما سرعت می‌بخشند و بنابراین کنترل کارآمدتری را برای شما فراهم می‌آورند.

اگر از کاربران مبتدی هستید و با سوال حافظه پنهان گوشی کجاست ؟ مواجه شده اید باید بدانید که این حافظه مکان مشخصی ندارد زیرا مسیر و عملیات های انجام شده روی بخش های مختلف گوشی را در یک نقطه بنام کش ذخیره سازی میکند که در صورت نیاز بتوانید کار هیا انجام شده را به صورت مخفف مشاهده کنید. در این زمینه بسیاری از کارهایی که انجام میگیرد عملا مهم نبوده که با پاک کردن آنها از کش میتوانید منابع و حافظه بیشتری را بدست آورید. اگر از روش دیگری برای پاك كردن حافظه کش گوشی استفاده میکنید آنرا برای ما ارسال کنید.

در این زمینه برخی افراد با سوال کلیر کش چیست نیز مواجه شده اند که در ابتدای این سوال باید بدانید کش با دیتا تفاوت دارد پس اگر از شما سوال پرسیده شد که کلیر کش یا کلیر دیتا چه تفاوتی دارد نباید بگوئید که تفاوتی ندارند. کلیر کش به پاکسازی کش هایی گفته میشود که برای افزایش کارایی گوشی و ازادسازی منابع بکاربرده میشود که در این میان از کش های تکراری برخوردار بوده که با حذفشان میتوانید گوشی خودرا در حالت بهتری قرار دهید. لازم است بدانید که در زمینه پاك كردن حافظه کش گوشی برنامه های خوبی در ادامه برای شما درنظر گرفته شده است که پیشنهاد میشود باما همراه باشید.

مزایای پاك كردن كش گوشی اندرويد

در توضیحات فوق به اینکه کلیر کش گوشی اندروید چیست اشاره ای شد که اگر در این زمینه با سوال یا مشکلی مواجه هستید میتوانید سوالات خودرا در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. نظرات ارسالی از سمت شما بطور کامل مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت میتوانید بهترین پاسخ را دریافت کنید. در ادامه این مقاله قصد داریم شمارا با مزایای اصلی پاکسازی کش گوشی اشنا کنیم.

درست است که فایل‌های حافظه کش بسیار مهم هستند، اما نیازی نیست که آن‌ها را به طور کامل بشناسید و درگیر اعمال تغییرات در آن‌ها شوید. با این حال، گاهی اوقات نیاز به حذف حافظه کش گوشی است. در ادامه به تعدادی از نکات کاربردی در این زمینه اشاره شده است:

  • گفتنی است که پاك كردن حافظه پنهان اندروید به شما کمک می‌کند تا فضای ذخیره سازی بیشتری را در گوشی موبایل خود داشته باشید. اما همانطور که می‌دانید این روش یک راه حل موقت است، زیرا هر زمان که برنامه مورد نظر خود را اجرا می‌کنید، فایل‌های کش جدیدی ایجاد می‌شوند.
  • گاهی اوقات فایل‌های حافظه کش قدیمی از بین می‌روند. زمانی که این اتفاق رخ می‌دهد، برنامه‌ها با مشکل مواجه می‌شوند. در این شرایط، حذف حافظه کش گوشی می‌تواند این مسئله را حل کند.
  • فایل‌های کش قدیمی می‌توانند به طور بالقوه تهدیدات امنیتی و حریم خصوصی ایجاد کنند. صفحات وب ذخیره شده در حافظه کش مرورگر شما ممکن است حاوی اطلاعات حساس باشند. اگر فرد غیر مجازی به این فایل‌ها دسترسی پیدا کند، می‌تواند اطلاعات شخصی شما را به سرقت ببرد.
  • اگر مرورگر یا اپلیکیشن دیگری قادر به نشان دادن آخرین نسخه صفحه مورد نظر نباشد، بهترین راه پاک کردن حافظه کش است تا صفحه جدید را بارگذاری کند.

آیا پاك كردن كش گوشی اندرويد باید ب طور منظم باشد؟

اکنون که با مزایای پاک کردن حافظه کش آشنا شدید، ممکن است تصور کنید که باید فایل‌های حافظه کش را به صورت دستی و طبق برنامه زمانی مشخص پاک کنید. اما خوب است بدانید که این رویه تاثیر معکوس خواهد داشت. به یاد داشته باشید که فایل‌های حافظه کش برای سرعت بخشیدن دسترسی به محتویاتی که به طور منظم از آنها استفاده می‌کنید، به کارتان می‌آیند.

به همین دلیل پاك كردن مداوم حافظه پنهان اندروید کار چندان خوبی نیست. سیستم عامل اندروید در حال حاضر از یک مکانیسم داخلی برای پاک کردن فایل‌های کش غیرقابل استفاده بهره می‌برد که معمولا بسیار خوب هم عمل می‌کند.

اگر جزو افرادی هستید که در زمینه های مختلف روی گوشی خود حساس بوده و این سوال که اگر حافظه پنهان گوشی را پاک کنیم چه میشود بطور مداوم در ذهن شما بوجود می آید باید بدانید که با پاکسازی این حافظه نه تنها با مشکلی مواجه نخواهید شد بلکه میتوانید به سرعت بهتری در گوشی اندرویدی خود دسترسی داشته باشید. جدا از سرعت منابع دستگاه فضای بیشتری را در اختیار خواهند داشت که در این شرایط برای اقدامات دیگر میتوانند درصد بیشتری را قرار دهند.

گفتنی است که در موارد زیر می‌توانید فایل‌های حافظه کش را به صورت دستی پاک کنید:

  • فایل حافظه کش برنامه مورد نظر با مشکل مواجه شده و برنامه نمی‌تواند به درستی اجرا شود.
  • هنگامی که قصد دارید فایل‌های حاوی اطلاعات شخصی را پاک کنید تا از حریم خصوصی خود محافظت کنید.
  • فضای ذخیره سازی گوشی موبایل شما اندک است و نمی‌خواهید ویدیوها، عکس‌ها و اپلیکیشن‌های خود را پاک کنید.

همانطور که گفته شد یکی از دلایل کاهش سرعت گوشی‌های اندرویدی پر شدن حافظه است. برای آشنایی بیشتر بد نیست نگاهی به دلایل کند شدن گوشی همراه و راه های برطرف کردن این مشکل بیندازید.

دسترسی به حافظه پنهان گوشی و پاکسازی آن به روش های مختلفی انجام میگیرد که در ادامه قصد داریم شمارا با روش های مختلف در این زمینه آشنا کنیم که اگر در حین انجام اینکار با سوال یا مشکلی مواجه شدید میتوانید در نظرات باما همراه باشید. لازم به ذکر است بدانید که انجام این عملیات از طریق برنامه های دیگر نیز قابل انجام خواهد بود که در ادامه میتوانید به برنامه های خوبی در این زمینه دسترسی داشته باشید که با لینک دانلود در اختیارتان قرار گرفته اند.

روش های پاك كردن كش گوشی اندرويد؛ چگونه کش گوشی را پاک کنیم؟

پاك كردن كش در گوشی اندرویدی از روش های مختلف انجام میگیرد که اگر تصمیم خودرا در این باره گرفته اید پیشنهاد میشود باما همراه باشید که به نکات خوبی در این زمینه اشاره شده است. لازم به ذکر است بدانید که برای راحتی شما عزیزان در این زمینه از تصویر استفاده شده است که طبق آموزش تصویری میتوانید پاکسازی کش را دنبال کنید که اگر با سوالی مواجه شدید آماده پاسخگویی به سوالات شما در نظرات هستیم.

حالا نوبت به پاك كردن حافظه پنهان اندروید می‌رسد. در نسخه‌های جدید اندروید، نیاز است که فایل‌های کش را برای هر برنامه به صورت جداگانه پاک کنید. توجه داشته باشید که به ندرت پاک کردن تمامی حافظه کش نیاز می‌شود. در بیشتر موارد کلیر کش گوش های اندروید در چند اپلیکیشن مشکل ساز می‌تواند مشکلات فضای ذخیره سازی را حل کند و کارایی را افزایش دهد.

نحوه پاک کردن حافظه کش گوشی اندروید در گوشی‌های مختلف به دلیل تغییراتی که سازندگان در رابط کاربری خودشان نسبت به نسخه خام دادند ممکن است متفاوت باشد. با این حال در اکثر گوشی‌های اندرویدی بازار ایران، نحوه پاك كردن كش گوشی اندروید تقریبا یکسان است.

برای پاك كردن كش گوشی اندرويد ابتدا Settings را انتخاب کنید.

پاک کردن Cache گوشی اندروید - حذف کش گوشی شیائومی

سپس گزینه Apps را لمس کنید.

کلیر کش گوش های اندروید - پاکسازی حافظه کش موبایل

حالا هر برنامه‌ای که می‌خواهید کش آن را کلیر کنید پیدا و انتخاب کنید. در صفحه مربوط به برنامه گزینه Storage را انتخاب کنید.

حذف حافظه کش گوشی - آموزش پاک کردن Cache اندروید

در صفحه بعدی برای دیلیت کردن کش اندروید، روی Clear cache در انتهای صفحه کلیک کنید.

کلیر کش گوش های اندروید - حذف حافظه کش گوشی

در آموزش فوق از برنامه پاك كردن حافظه پنهان گوشی استفاده شد که نیازی به دانلود و نصب برنامه نخواهید داشت زیرا عملیات مربوط از طریق تنظیمات انجام گرفت که در این میان با مشکلی مواجه نخواهید شد زیرا مسیر مربوط به پاکسازی کش تقریبا در تمامی گوشی ها یکسان است. اما برای راحتی شما عزیزان در ادامه آموزش پاکسازی حافظه کش در گوشی های هوآوری را قرار داده ایم که میتوانید از آن نیز استفاده کنید.

همچنین بخوانید :

خالی کردن کش گوشی های موبایل هواوی

برای خالي كردن حافظه پنهان گوشي هوآوی باما همراه باشید که به درخواست شما عزیزان این آموزش به صورت تصویری در اختیارتان قرار گرفته است که به نکات خوبی که باید مدنظر داشته باشید اشاره شده است. در این میان متفاوت بودن رابط کاربری گوشی های هواوی با سایر محصولات سبب شده تا برای این برند از آموزش جدیدی استفاده کنیم که میتوانید نظر خودرا در مورد این موضوع با ما در میان بگذارید.

در ادامه با آموزش تصویری پاك كردن كش گوشي اندرويد در گوشی هواوی همراه ما باشید: خالی کردن کش گوشی های هواوی مبتنی بر رابط کاربری EMUI کمی متفاوت از حذف حافظه پنهان گوشی های اندرویدی است. برای انجام این کار و کلیر کش در گوشی اندروید ابتدا به Settings بروید. سپس گزینه Applications را انتخاب کنید. در صفحه بعد گزینه Manage apps را انتخاب کنید.

حذف حافظه پنهان گوشی های اندرویدی - روش حذف حافظه کش گوشی

حالا برنامه موردنظرتان را پیدا و انتخاب کنید. در صفحه مربوط به هر برنامه و در پایین صفحه گزینه Clear cache را لمس کنید.

پاک کردن Cache گوشی اندروید - حذف حافظه کش گوشی

این تمام چیزی است که باید برای خالی و پاک کردن Cache گوشی های موبایل اندروید برای هر اپلیکیشن انجام دهید. در صورتی که Clear Storage را انتخاب کنید، تمام داده‌های اپلیکیشن حذف می‌شوند. در واقع با انجام این کار اپلیکیشن را به روز اول خود باز خواهید گرداند. این گزینه داده‌های برنامه را هم پاک می‌کند و با کلیر کش در گوش های اندروید فرق دارد. البته همانطور که گفتیم، نحوه پاك كردن كش در اندرويد بسته به مدل و سازنده گوشی متفاوت است و ممکن است در گوشی شما مراحل کار کمی متفاوت باشد. در آموزش فوق توضیحات مربوط به پاك كردن كش گوشي اندرويد برای گوشی هوآوی برای شما قرار گرفت که شما عزیزان میتوانید نظر خودرا در مورد پاك كردن كش گوشي اندرويد باما در میان بگذارید.

با این روش حذف حافظه نهان گوشی اندروید می‌توانید کش هر برنامه‌ای که فکر می‌کنید درست عمل نمی‌کند را حذف کنید. با پاك كردن حافظه کش گوشي های موبایل اندروید، اطلاعات کاربری شما مثل تنظیمات داخل برنامه، نام کاربری و رمزعبور و تاریخچه جستجو از برنامه حذف می‌شوند.

در ادامه مقاله مربوط به پاک کننده حافظه پنهان گوشی میتوانید به برنامه های خوبی که در این زمینه فعال هستند دسترسی داشته باشید. لازم است بدانید که برنامه های این سبک بدلیل دارا بودن ابزار و تنظیمات بیشتر گزینه مناسبی برای پاکسازی کش بوده که میتوانید از انها برای حذف کش های اضافی گوشی خود استفاده کنید که اگر برنامه دیگری مدنظرتان بود میتوانید آنرا در نظرات برای ما ارسال کنید. در ادامه با بررسی برنامه های مقاله پاك كردن كش گوشي اندرويد باما همراه باشید.

برنامه های پاك كردن كش گوشي اندرويد

برای پاك كردن كش گوشی اندرويد نیازی به برنامه اضافی ندارید. از داخل خود سیستم‌عامل می‌توان به‌راحتی اینکار را انجام داد و به همین خاطر دیگر کمتر به یک برنامه مخصوص اینکار نیاز است. با این حال درصورت نیاز می‌توانید از برنامه‌های زیر برای پاك كردن حافظه پنهان اندروید خود کمک بگیرید.

1. CCleaner | حذف کش گوشی اندرویدی

کلیر کش در گوشی اندروید / پاك كردن حافظه پنهان اندروید

CCleaner بهترین برنامه برای حذف حافظه پنهان گوشی های اندرویدی است. این برنامه امکانات و ویژگی‌های بسیار بیشتری از تنها پاک کردن کش دارد. با کمک آن می‌توانید پوشه دانلودها را پاکسازی کنید، تاریخچه مرورگر را حذف کنید یا محتوای کلیپ‌بورد را پاک کنید. همچنین می‌توانید از آن برای تجزیه و تحلیل حافظه گوشی هم استفاده کرده و ببینید کدام برنامه‌ها بیشترین فضا و همچنین مصرف اینترنت را دارند. درکنار این‌ها امکان میزان مصرف پردازنده، رم و کنترل دمای باتری نیز وجود دارد.

دانلود CCleaner از گوگل‌پلی

2. One Booster | حذف کش گوشی اندرویدی

پاك كردن كش گوشی اندرويد / پاك كردن حافظه پنهان اندروید

برنامه بعدی برای کلیر کش در گوشی اندروید One Booster است. این برنامه یک برنامه مدیریت حافظه و همچنین یک آنتی‌ویروس است و می‌تواند تمام فایل‌های اضافی و همچنین کش را از حافظه گوشی شما پاکسازی کند. اما اگر یک آنتی‌ویروس روی گوشی ندارید، این برنامه در این زمینه هم می‌تواند به‌شما کمک و از گوشی محافظت کند.

یکی از گزینه های عالی در میان پاک کردن حافظه کش گوشی اندروید برنامه وان بوستر بوده که این ابزار با دارا بودن ویژگی های بسیار توانسته نام خودرا برای کاربرانی که در این زمینه فعال هستند برسر زبان بیندازد. لازم است بدانید که این برنامه را در ادامه میتوانید از گوگل پلی به صورت مستقیم دریافت کنید.

دانلود One Booster از گوگل‌پلی

3. 1Tap Cleaner | حذف کش گوشی اندرویدی

پاك كردن حافظه پنهان اندروید / حذف حافظه پنهان گوشی های اندرویدی

یکی از ساده‌ترین برنامه‌ها برای پاك كردن كش گوشی اندرويد، 1Tap Cleaner است. برنامه علاوه بر قابلیت حذف کش، امکان حذف فهرست تماس‌ها و همچنین پیامک‌ها را هم دارد و می‌تواند کارت حافظه شما را هم مدیریت کند. همانطور که از اسم برنامه مشخص است، در این برنامه قابلیتی وجود دارد تا با لمس تنها یک گزینه تمام داده‌ها را حذف کنید یا اینکه خودتان به‌صورت دستی اینکار را انجام دهید. نظر شما در مورد پاك كردن حافظه پنهان اندرويد چیست ایا از برنامه دیگری استفاده میکنید ؟

اگر بدنبال یک clear cache گوشی اندروید حرفه ای هستید این برنامه از گزینه های خوبی است که میتوان به آن اشاره داشت. دارا بودن تنظیمات و سرعت بالا در شناسایی و پاکسازی میتواند به شما در این زمینه کمک شایانی نماید که پیشنهاد میشود در ادامه این مقاله نیز باما همراه باشید. لازم است بدانید که کاربران گاهی اوقات با سوال چرا حافظه پنهان پاک نمیشه مواجه میشوند که این برنامه گزینه خوبی برای پایان دادن به مشکلات این چنینی است.

دانلود 1Tap Cleaner از گوگل‌پلی

4- Auto Clean Up | حذف کش گوشی اندرویدی

4- Auto Clean Up

یکی از محصولات قدرتمند در این زمینه اتو کین آپ بوده که توانسته بیش از یک میلیون بار دانلودی خودرا در گوگل پلی به ثبت برساند که بیشک از بهترین های این زمینه بوده است. اگر بدنبال یک پاک کننده حافظه کش خودکار هستید پیشنهاد میشود از این برنامه کمک بگیرید که رابط کاربری ساده و سرعت بالا در پاکسازی از اصلی ترین قابلیت هایی است که میتوان برای این برنامه درنظر گرفت. این برنامه را میتوان آخرین اپلیکیشن لیست پاك كردن حافظه پنهان اندرويد دانست.

دانلود Auto Clean Up از گوگل پلی

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
بهترین برنامه های خالی کردن و مدیریت حافظه گوشی اندروید
مهسا راد20 تیر 1401 08:30
thumbnail
عدم شناسایی کارت حافظه در گوشی ؛ چرا گوشی کارت حافظه ...
محمد علی محمدی09 اسفند 1399 16:00

سوالات متداول

چرا پاک کردن حافظه کش اندروید مهم و ضروری است؟

در صورتی یک برنامه به خصوصی در گوشی شما دچار مشکل شده باشد با پاک یا خالی کردن Cache گوشی های موبایل اندروید می‌توانید کش برنامه ریست کرده و دوباره از اول راه‌اندازی کنید. در این حالت و پس از کلیر کش برنامه های گوش های اندروید هرمشکلی که برنامه داشت برطرف می‌شود.

اگر حافظه پنهان گوشی را پاک کنیم چه میشود؟

با اینکار تمام داده‌های آن برنامه حذف خواهد شد و برنامه به حالت روز اول نصب برمی‌گردد.

چرا حافظه پنهان پاک نمیشه؟

درصورتی که از روش بالا برای دسترسی به حافظه پنهان گوشی استفاده کنید می‌توانید کش برنامه‌ها را حذف کنید.

سخن پایانی

مقاله ای با موضوع پاك كردن حافظه پنهان اندرويد در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که در این زمینه اگر با سوالی مواجه هستید پیشنهاد میشود باما در نظرات همراه باشید. نظرات شما در مورد مقاله پاك كردن حافظه پنهان اندرويد تاثیر گذار خواهد بود که پیشنهاد میشود باما همراه باشید.

پس از پاك كردن كش گوشی اندرويد، مقدار فضای ذخیره سازی افزایش می‌یابد و اپلیکیشن همچنان به طور معمول کار می‌کند. از آنجایی که تمامی داده‌های لازم برای افزایش سرعت دسترسی از بین رفته‌اند، بنابراین ممکن است اولین اجرای اپلیکیشن کمی طول بکشد. با گذشت زمان، اپلیکیشن مورد نظر مجددا فایل کش را براساس استفاده شما ایجاد می‌کند. نظر شما در مورد حذف حافظه پنهان گوشی های اندرویدی چیست؟ آیا با اینکار تاثیری در عملکرد برنامه‌ها مشاهده کرده‌اید؟ نظر شما در مورد پاك كردن حافظه پنهان اندرويد چیست ؟ باما در نظرات همراه باشید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها