بهترین بازی های استراتژیک 2019 برای کامپیوتر، PS4 و Xbox

بازی های استراتژیک از جمله بازی‌های محبوبی هستند که طرفداران بیشماری در سراسر جهان دارند. در این مقاله بهترین بازی های استراتژیک را بررسی خواهیم کرد. با ما باشید.

از جمله ژانرهای متفاوت و در عین حال محبوب در بازی‌های رایانه‌ای، ژانر استراتژیک است که همواره لذت خاص خود را داراست. این لذت از جنبه‌های مختلف قابل بررسی است و می‌تواند در قالب توانایی برنامه‌ریزی، مدیریت عوامل گوناگون و همچنین استفاده از تاکتیک‌های گوناگون قرار گیرد. بازی های استراتژیک خوب از جمله‌ بازی‌هایی هستند که در صورت انجام دادن وظایفتان در آن‌ها بسیار پاداش‌دهنده محسوب می‌شوند. البته ژانر استراتژیک نیز صرفا به دسته خاصی از بازی‌ها محدود نمی‌شود و انواع مختلفی دارد؛ از شبیه‌سازی تمدن شهری گرفته تا جنگ و رویارویی قلعه‌ها در قرون وسطی. در این راستا بر آن شدیم تا تعدادی از بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر، Xbox و پلتفرم‌های دیگر را برایتان گردآوری کنیم. با ما باشید تا بهترین بازی های استراتژیک را با یکدیگر بررسی کنیم.

دانلود بازی استراتژیک 2019 / بازی استراتژیک جنگی

 


بهترین بازی های استراتژیک 2019 برای کامپیوتر، PS4 و Xbox


 

بازی استراتژیک Sid Meier’s Civilization 6

بازی استراتژیک کامپیوتر / بهترین بازی استراتژیک کامپیوتر 2019

اولین عنوان در لیست بهترین بازی های استراتژیک که قصد معرفی آن را برای شما داریم بازی Civilization 6 است که برای پلتفرم‌های کامپیوتر و نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد. سری Civilization معروف به یکی از بهترین سری بازی‌ها در زمینه بازی‌های استراتژیک نوبتی (Turn-based) است. نسخه ششم سری خصوصیات مثبت بازی‌های قبل را جمع کرده و آن‌ها را کمی تمیزتر و سرراست‌تر در اختیارمان قرار داده است. البته المان‌های جدیدی نیز به بازی افزوده شده است. همچنین سازندگان به فکر تازه‌واردها هم بوده و آموزش‌های تازه‌ای به بازی افزوده شده است. اگر با درون‌مایه آن آشنایی ندارید در بازی‌های Civilization کنترل و رشد «تمدن» را از ابتدا تا انتها در دست می‌گیرید. بیش از 20 رهبر (Leader) در نسخه ششم وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید و هر یک دارای هدف‌های متفاوتی هستند. دامنه‌ تاکتیک‌هایی که برای پیروزی تمدن خود می‌توانید به کار بگیرید نیز بیشتر شده است و در نسخه ششم سری Civilization سازندگان به خصوص دقت کرده‌اند که محدود به سبک بازی مشخصی نباشید.

 

بازی استراتژیک XCOM 2

بهترین بازی استراتژیک ایکس باکس / بهترین بازی استراتژیک کامپیوتر

دومین بازی در لیست بهترین بازی های استراتژیک Xbox، کامپیوتر و PS4 بازی XCOM 2 است. اگر به دنبال چالش باشید، دنیای انباشته از بیگانگان بازی XCOM 2 این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد. سبک بازی به شکل نوبی (Turn-based) طراحی شده و مناطق گسترده‌ای نیز برای محوطه گیم‌پلی بازی در نظر گرفته شده است. به طور کلی بازی XCOM 2 نسبت به نسخه اول بسیار گسترده‌تر محسوب می‌شود. در این نسخه فرماندهی آخرین نیروهای باقی‌مانده XCOM را بر عهده خواهید گرفت که این نیروها آخرین خط دفاع در برابر بیگانگان محسوب می‌شوند که زمین کنونی را اشغال کرده‌اند. درجه سختی بازی نیز نسبت به قبل بیشتر شده است و هر تصمیمی که در رابطه با نیروهای خود بگیرید، حیاتی خواهد بود. همچنین در نظر داشته باشید که رویکرد تاکتیکی‌تان نسبت به هر مبارزه باید متفاوت باشد. به طور کلی بازی XCOM 2 یک بازی استراتژیک درجه یک با تم شبه‌تخیلی (Sci-fi) است که از ذهن استراتژیکتان نهایت استفاده را خواهد برد.

 

بازی استراتژیک Anno 1800

بهترین بازی استراتژیک کامپیوتر 2019 / بهترین بازی های استراتژیک

سومین عنوان در لیست «بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر» که برایتان در نظر گرفته‌ایم بازی Anno 1800 است که آخرین نسخه سری پرطرفدار Anno محسوب می‌شود و وقایع آن در اوایل انقلاب صنعتی رخ می‌دهد؛ دورانی که در تاریخ چه از نظر اقتصادی و چه از نظر محیطی تاثیری ماندگار داشته است. در بازی Anno 1800 از ابتدا وارد این دوره تاریخی خواهید شد و تصمیم در رابطه با چگونه پیش‌بردن آن با شما خواهد بود. از مناطق موجود در بازی می‌توان به اروپا و همچنین مناطق آمریکای جنوبی اشاره کرد. تکنولوژی در حال پیشرفت، تحولات اجتماعی و همچنین فرازوفرود‌های سیاسی همه از جمله مواردی هستند که در شهرتان باید کنترلشان کنید. ویژگی‌های جدیدی نیز به بازی افزوده شده‌اند که کمک می‌کنند کارخانه‌هایتان را بهتر مدیریت کنید و با گذر زمان نیز نیازمند این قضیه خواهید بود که رویکرد استراتژیکی خود را برای سازگاری با نیازهای زمانه تغییر دهید. بازی Anno 1800 یک بازی چالش‌برانگیز، جذاب و اعتیادآور است که در یکی از هیجان‌انگیزترین دوره‌های تاریخ به وقوع می‌پیوندد.

 

بازی استراتژیک StarCraft 2: Wings of Liberty

چهارمین عنوان در لیست بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر 2019 نسخه دوم سری بازی محبوب StarCraft است که درهای دنیای جدیدی را به روی شما خواهد گشود. می‌توان گفت بازی StarCraft 2: Wings of Liberty در دهه اخیر به یکی از کلیدی‌ترین مهره‌های عناوین استراتژیک رقابتی تبدیل شده است. علاوه بر این نسخه دوم سری StarCraft از این جهت قابل تقدیر است که رویکرد کاملا تازه‌ای نسبت به ساخت پایگاه در یک بازی به سبک استراتژی همزمان (Real-time strategy) داشته است. لازم به ذکر است که بازی دوم، یک مجموعه سه قسمتی است که Wings of Liberty بخش اول آن محسوب می‌شود و بخش‌های دیگر Heart of the Swarm و Legacy of the Void نام دارند. بازی StarCraft 2: Wings of Liberty یک ماجراجویی نوآورانه است که در فرمول سنتی ژانر خود دست برده و یک عنوان خلاقانه از لابه‌لای آن بیرون کشیده است. از سناریو‌های دفاع در برابر زامبی‌ها بگیرید تا سیاره‌هایی که موجودات عجیب‌و‌غریب همواره در آن‌ها موج می‌زند. اگر می‌خواهید نسخه دوم StarCraft را امتحان کنید باید المان‌های آن را از نو یاد گرفته و به تدریج بر آن‌ها مسلط شوید.

 

بازی استراتژیک Warcraft 3

بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر / بهترین بازی های استراتژیک Xbox

پنجمین بازی در لیست بهترین بازی های استراتژیک PC بازی Warcraft 3 است که عموما نقطه آغازین سبک MOBA شناخته می‌شود. به غیر از مقوله گفته شده، این بازی یک عنوان استراتژیک نوآورانه و در عین حال جاه‌طلب محسوب می‌شود که چهارچوب‌های ژانر مورد نظر را ارتقا داده و جلوه‌ای فانتزی و سینماتیک به آن بخشید. بازی Warcraft 3 از جمله نخستین عناوینی است که المان‌های نقش‌آفرینی را در شکل قهرمان‌ها یا هیروها (Heroes) و قابلیت‌های گوناگون آن‌ها به این ژانر اضافه کرد و نوعی خلا را پوشش داد که قبل از آن در بازی‌های مشابه به خصوص عناوین شبه‌تخیلی (Sci-fi) احساس می‌کردیم. روایت داستانی بازی نقطه قوت دیگر آن محسوب می‌‌شود که در حد و اندازه خود روایتی جذاب، گیرا و در عین حال فانتزی برای یک بازی استراتژیک است. بازی Warcraft 3 از همه‌نظر یک بازی استراتژیک ایده‌آل است که به همراه‌ المان‌های نقش‌آفرینی خود گزینه‌ای عالی برای طرفداران این سبک محبوب محسوب می‌شود.

 

بازی استراتژیک Cities: Skylines

بهترین بازی های استراتژیک PC / بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر

بازی ششمی که در لیست بهترین بازی استراتژیک ایکس باکس، کامپیوتر و PS4 قصد معرفی‌اش را برایتان داریم Cities: Skylines نام دارد. این بازی که توسط استودیو Paradox ساخته شده، تجربه‌ای لذت‌بخش در زمینه مدیریت شهری محسوب می‌شود. از ویژگی‌های بازی می‌توان به تصادف‌های طبیعی، ترافیک‌ها و مشکلات‌ متعدد دیگر اشاره کرد که شما به عنوان شهردار یک شهر وظیفه دارید با همه آن‌ها مقابله کنید. در بازی Cities: Skylines شهر خود را از صفر خواهید ساخت و از ابتدا باید ذهن استراتژیک خود را در این زمینه استفاده کنید؛ چرا که باید تمامی نیازهای یک شهر همانند آموزش، آب، برق، سلامت جسمانی و همچنین قوانین شهری را تامین کنید. سیستم اقتصادی بازی از روی مدل‌های واقعی طراحی شده است و سناریوهای مختلفی نیز برای تجربه کردن در آن گنجانده شده‌اند. به طور کلی بازی Cities: Skylines یک بازی شبیه‌سازی شهری لذت‌بخش و در عین حال چالش‌برانگیز است که سازندگان آن تلاش کرده‌اند استاندارد‌های مورد نظر در این ژانر را به شکلی که باید به تعادل برسانند.

 

بازی استراتژیک Battlefleet Gothic: Armada 2

بهترین بازی های استراتژیک برای کامپیوتر / بازی استراتژیک کامپیوتر

هفتمین عنوان که می‌خواهیم برایتان معرفی کنیم بازی Battlefleet Gothic: Armada 2 است که مخصوصا اگر به انفجارهای بزرگ و نبردهای فضایی علاقه‌مند باشید، گزینه‌ ایده‌آلی برایتان محسوب می‌شود. سبک بازی استراتژی همزمان (Real-time strategy) است و دنیای بازی شباهت زیادی به Warhammer 40,000 دارد. در بازی Battlefleet Gothic: Armada 2 در خلال جنگ‌های سفینه‌های فضایی قرار خواهید گرفت. 12 حزب (Faction) مختلف در بازی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به Imperial Navy ،Drukhair و Necros اشاره کرد. علاوه بر این‌ها گزینه‌های بسیار زیادی نیز برای سفارشی‌سازی سفینه‌هایتان وجود دارد. Battlefleet Gothic: Armada 2 از عناوین خوب دیگر در زمینه‌ استراتژی محسوب می‌شود که بسیاری از انتظاراتتان را در این زمینه برآورده خواهد کرد.

 

بازی استراتژیک Warhammer 40,000: Dawn of War II

بازی استراتژیک کامپیوتر / بهترین بازی استراتژیک کامپیوتر 2019

هشتمین عنوان در لیست بهترین بازی های استراتژیک برای کامپیوتر که می‌خواهیم برایتان معرفی کنیم، نسخه دوم بازی محبوب Warhammer 40,000 است. اولین بازی سری Warhammer از جمله عناوین خوب استراتژیک محسوب می‌شود که تمام استانداردهای ژانر خود را از جنبه‌های مختلف رعایت کرده است. می‌توان گفت نسخه دوم Warhammer رویکردی پخته‌تر دارد و ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدیدی به عنوان نخست افزوده است. بخش مهمی از سیستم مبارزه بازی شامل کنترل و مدیریت نیروهای ویژه، زمان‌بندی حمله سربازها و همچنین استفاده از قابلیت‌های مختلف دیگر نیروها است. همچنین حالت دیگری نیز با نام  Last Stand در بازی وجود دارد که به شکل Co-op طراحی شده و از هیجان‌انگیزترین بخش‌های بازی محسوب می‌شود.

 

بازی استراتژیک Sins of a Solar Empire

دانلود بازی استراتژیک 2019 / بازی استراتژیک جنگی

آخرین عنوانی که در لیست بهترین بازی استراتژیک کامپیوتر 2019 قصد معرفی‌اش را داریم، بازی متفاوت Sins of a Solar Empire است که می‌توان گفت برخی از المان‌های سبک استراتژیک نوبتی را در چهارچوب استراتژی همزمان (RTS) به کار برده است. بازی Sins of a Solar Empire در رابطه با امپراطوری‌هایی است که به اوج رسیده و یک شبه سقوط می‌کنند و همچنین در رابطه با سفینه‌های همان امپراطوری‌های گفته شده که از میان دنیاهای نیمه‌سوزان به فضا برمی‌خیزند و وجود جنگ را در سراسر این بازی اعلام می‌کنند. البته مکالمه یا دیپلوماسی نیز از گزینه‌های قابل اجرا در بازی Sins of a Solar Empire است؛ اما اگر قصد جنگ با سفینه‌های فضایی عظیم را داشته باشید هم این امکان را دارا خواهید بود. علاوه بر این‌ها بازی یک بسته‌الحاقی با نام Rebellion دارد که ابعاد جنگ‌های گفته شده را به شکل قابل‌توجهی گسترش خواهد داد.

بهترین بازی های استراتژیک PC / بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر

در این مطلب تعدادی از بهترین بازی های استراتژیک را با درون‌مایه‌های متفاوت برایتان معرفی کردیم. بازی های استراتژیک از جمله عناوینی هستند که همواره طرفداران مخصوص خود را داشته‌اند. البته به زعم بسیاری از افراد این ژانر خسته‌کننده و یا بیش‌ازحد چالش‌برانگیز است؛ اما از سوی دیگر طرفداران گفته شده همواره حاضرند تا از لذت نابی که صرفا مختص تجربه بازی‌ های استراتژیک است دفاع کنند. بازی های استراتژیک خوب دیگری نیز وجود دارند که از لیست ما غایبند. در هر صورت امیدواریم با تجربه بازی های گفته شده در پلتفرم‌های مختلف شما نیز به جمع علاقه‌مندان ژانر استراتژیک در بازی‌های رایانه‌ای بپیوندید.

نظر شما در رابطه با لیست بهترین بازی های استراتژیک چیست؟ نظرات خود را می‌توانید از طریق بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
ببببببب 21 دی 1398، 01:41

از کی Warcraft 3 مال 2019 هست؟

معین نسیم دوست 17 بهمن 1398، 03:32

بحث تاریخ انتشار نیست. اکثر بازی های این لیست واسه قبل 2016 هستن. ولی همچنان در سال 2019 پر طرفدارن و تا این تاریخ جزو بهترین‌ها محسوب میشن.

حصین 16 بهمن 1398، 08:49

داداچ dota 2 رو از قلم انداختی must popular game in world

معین نسیم دوست 17 بهمن 1398، 03:33

بازی استراتژیک یه سری تعریف و معیار داره DOTA 2 استراتژیک نیست. اگه سرچ کنی نوشته Multiplayer online battle arena

Mahdi_UMK 08 اسفند 1398، 00:14

تیترِ پستت به مطالب نمیخوره گفتی برای 2019 ، حتی نگفتی پر ترفدار ترین ، نوشتی بهترین ، که غلط به نظر میرسه وگرنه سری بازی های total war حتما باید میبود

king_wolf 18 خرداد 1399، 10:27

اهان بعد جنرال چی شد این لیست بدون جنرال هیچ فایده ایی نداره برید از اول بزنید