معرفی 23 نمونه از لوگوهای معروف جهان ؛ از آمازون تا کوکاکولا

معنی لوگوهای معروف جهان
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

داشتن یک لوگو معروف در کسب‌وکار بسیار مهم است و لوگوهای معروف جهان داستان ها و مفهوم شناسی های مختلفی دارند. در ادامه به تاریخچه لوگو های معروف و معانی آن‌ها خواهیم پرداخت.

در این نوشتار قرار است که به معرفی لوگوهای معروف بپردازیم که بارها و بارها آن‌ها را دیده‌ایم و چه بسا به خوبی با کسب و کار هر کدام از آن‌ها آشنا هستیم؛ چراکه این لوگوها در همه جهان شناخته شده هستند. اما آیا می‌دانید که هرکدام از آن‌‌ها چه داستانی در پشت پرده دارند. واضح است که همه لوگوهای معروف هدف واحدی را دنبال می‌کنند و آن شناساندن یک محصول و یا کسب و کار به مشتری در قالب یک طرح گرافیکی است.  به هر حال همه ما ممکن است لوگوهای معروف مختلفی را ببینیم اما به ندرت به این فکر می‎کنیم که چرا کسب و کار مورد نظر از این چنین طرحی برای معرفی خود استفاده کرده است. درواقع پشت هر لوگوی معروف می‌توان معنی عمیقی را پیدا کرد.

با این حساب ما در این مقاله داستان لوگوهای معروف از برندهای مختلف را برای شما تعریف خواهیم کرد. پس اگر کنجکاوید که درباره آن‌ها بدانید با ما همراه باشید و اگر هم به دنبال طراحی لوگو برای کسب و کار خود هستید این نوشتار شاید بتواند الهام بخش ایده‌های جدیدی برای شما باشد.

 

معروف ترین لوگوهای جهان

در این قسمت می‌خواهیم به معرفی لوگوهای معروف دنیا بپردازیم که داستان و مفاهیم جالبی در پشت پرده بعضی از آن‌ها نهفته شده است. برخی از این لوگوها دچار تغییراتی در طول تاریخ شده‌اند و برخی هم همان لوگوی معروف اولیه خود را حفظ کرده‌اند.

1. لوگوی معروف شرکت آمازون (Amazon)

لوگوی آمازون

همه بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنی جهان یعنی آمازون را با لوگوی معروفش می‌شناسیم. لوگویی که در زیر آن یک فلش نارنجی مشاهده می‌شود. درواقع این فلش بسیار واضح است و لازم نیست که برای دیدن آن نگاه عمیقی به لوگو بیندازید. خب آیا می‌دانید که پشت پرده این فلش نارنجی رنگ دو معنی هوشمندانه نهفته است؟

  • معنی اول: اگر دقت کنید این فلش از حرف «A» آغاز می‌شود و تا «Z» ادامه می‌یابد. این حرکت بدین معنی است که شما هر آنچه که بخواهید با هر حرفی هم از الفبا که آغاز شود، در آمازون فروخته می‌شود.
  • معنی دوم: این فلش همچنین نشان‌دهنده یک لبخند است که انحنای بیشتری در سمت چپ دارد تا موجبات شادی مشتریانی که از فروشگاه خرید می‌کنند را به‌صورت غیرمستقیم فراهم نماید.

2. والت دیزنی

والت دیزنی

والت دیزنی نام تجاری موفق، پیشرو و شناخته‌شده‌ای بین کودکان است که توانسته در بین همه مخاطبان برندی شناخته شده باشد. خب فکر می‌کنید چه چیزی بهتر از این است که لوگوی یک برند، امضای صاحب آن باشد؟ بله درست است. شما در لوگوی دیزنی، امضای والت دیزنی بنیانگذار محصولات این شرکت را می‌بینید و این یعنی اینکه صاحب یک برند، اعتبار کسب و کار خود را با این امضا تایید کرده است. البته فونت این امضا چندان شبیه خط والت دیزنی نیست اما هنوز قدرت به تصویر کشیدن مفاهیم مهمی را در خود جای داده است. مانند اینکه نام شخصی تاثیرگذار را به روشی جادویی نشان می‌دهد و همچنین این موضوع که برند دیزنی تاکنون کارهای قابل تحسینی در کارنامه کاری خود دارد را در ذهن تداعی می‌کند.

3. نایکی

لوگوی نایک

خب لوگوی نایکی بسیار محبوب و شناخته شده است که شاید نیازی به توضیح درباره آن نداشته باشیم. درواقع این لوگو حتی بدون آنکه معرف نایکی باشد در همه جهان شناخته شده است؛ البته نه اینکه به شکل معنی تایید یک چک مارک (تیک) است بلکه معنی عمیق‌تری را در دل خود جای داده است. درواقع نایکی اسم الهه بالدار پیروزی یونان است که توانایی پرواز داشت. طراح این لوگو یعنی کرولین دیویدسن نیز از بال این الهه برای طراحی الهام گرفته است. جالب است بدانید که می‌توان دو خط قوس دار آن را نیز نماد سرعت و حرکت دانست. همچنین لازم است که مفهوم پیروزی را نیز به آن اضافه کنیم. در توضیح بیشتر باید بگوییم که نایکی با الهام گرفتن از الهه یونانی ثابت کرده است که می‌توان با کفش‌های نایکی پرواز کرد و شاید بتوانیم آن را در عمل به پرش‌های مایکل جردن در بسکتبال با کفش‌های نایکی ربط دهیم.

4. برگر کینگ

لوگوهای معروف مواد غذایی

درواقع برگر کینگ دومین زنجیره بزرگ فست فود در جهان است. در لوگوی این برند معروف مشاهده می‌شود که نام آن بین دو نان قرار گرفته است و این موضوع را نشان می‌دهد که در عرصه فست فود و محصول معروف خود یعنی همبرگر همچنان به عنوان یک پادشاه فرمانروایی می‌کند. از طرف دیگر رنگ‌های هیجان‌انگیزی که در این لوگو استفاده شده است از دایره آبی رنگی که لوگو را احاطه کرده تا رنگ قرمز نوشته داخل آن باعث می‌شود تا مردم در هر سنی به سمت استفاده از محصولات آن جذب شوند.

5. شنل

شنل

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید، برند شنل امروزی متعلق به طراح لباس معروفی به نام کوکو شنل (با نام اصلی گابریل شنل) است که با همکاری آرتور کیپل این برند را راه‌اندازی کرد. درواقع کوکو شنل نقش مهمی در شکل‌گیری مد و مدل لباس‌های امروزی داشت و توانست در زمان خود تغییرات زیادی را در این صنعت به وجود آورد که البته همراه با ورود زنان به عرصه اجتماع این موفقیت پررنگ‌تر شد.

حالا در مورد لوگوی شنل باید بگوییم که حتما ایده بزرگی پشت این لوگو وجود دارد. درواقع این لوگو محدود به زمان نیست و در هر عصری مفهوم خود را حفظ کرده است. حتی در خارج از حوزه مد نیز برای بسیاری از مردم عادی شناخته شده و دوست داشتنی بوده است. با این حساب دو حرف «C» در هم تنیده در این لوگو می‌تواند برگرفته از حروف اول نام بنیانگذاران آن باشد و یا اینکه برگرفته از تاکستان Château de Crémat باشد که کوکو زمان زیادی را در آنجا می‌گذراند؛ حتی ممکن است نماد کلیسا و در واقع یتیم خانه‌ای باشد که شنل دوران کودکی خود را در آنجا گذرانده بود و شاید هم تنها نماد حرف اول اسم او باشد. به هر حال اطلاعاتی درباره این لوگو که از کجا برگرفته شده است به طور مشخص بیان نشده اما چیزی که بر آن ایمان داریم این است که این لوگو بر روی همه محصولات شنل بسیار گیرا و جذاب جلوه می‌کند.

6. اپل

لوگوی معروف اپل

برخی می‌گویند لوگوی اپل اشاره به داستان آدم و هوا و سیب ممنوعه دارد و برخی هم آن را ادای احترام به نیوتون می‌دانند. اما داستان این لوگوی معروف ساده‌تر است. راب جانوف (Rob Janoff) برای طراحی لوگوی اپل در سال 1977 استخدام شده بود. او می‌گوید هدف استیو جابز این بود که لوگو کمپانی زیاد بانمک نباشد. جانوف تنها یک طرح ارائه کرد که یک سیب رنگین‌کمانی گاز خورده بود. این طرح تایید شد و هنوز هم نماد اپل است؛ البته طرح مونوکروم سیاه جای رنگین‌کمانی را گرفته است. جانوف گفته که گاز روی لوگو، بعدا برای تمایز آن از گیلاس اضافه شد. به هر حال، اپل یکی از معروف ترین لوگوهای جهان را دارد.

7. چوپا چابز

کمپانی آب نبات سازی اسپانیایی چوپا چابز دارای لوگوی منحصر به فردی است که توسط سالوادور دالی، نقاش اسپانیایی طراحی شده است. او از طرح گل آفتابگردان درخشانی برای طراحی این لوگو استفاده کرد تا نه تنها بتواند بدین وسیله برندی جذاب و گیرا را طراحی کند بلکه در این هدف به سر می‌برد که بتواند آن را در مرکز برگه بسته بندی آب نبات‌ها بگنجاند. این درواقع همان چیزی است که دالی بر آن معتقد بوده و این را می‌رساند که در این صورت است که لوگو همیشه نمای جذاب و قابل توجهی بر روی محصول خواهد داشت. جالب است بدانید که نام این کمپانی نیز آب نبات را در ذهن مشتری تداعی خواهد کرد؛ چراکه این نام از کلمه اسپانیایی «chupar» می‌آید که در زبان انگلیسی معادل «to lick» به معنای لیسیدن است.

8. لوگوی ای‌بی‌ام (IBM)

لوگو معروف ibm

پائول رند (Paul Rand)، پدر لوگوهای کمپانی‌های مدرن، لوگوی معروف 8 خطی IBM را در سال 1972 خلق کرد و آغازگر عصر جدیدی در تبلیغات بود. خطوط این لوگو نشان‌دهنده حرکت، سرعت و ریتم هستند و حروف بزرگ انگلیسی هم نماد قدرت بوده و نام مستعار IBM که «آبی بزرگ» (Big Blue) نام دارد هم از اینجا آمده است. رند معتقد است که در دنیای رقابتی محصولات مشابه، یک لوگوی متمایز است که باعث تشخیص یک محصول از دیگری می‌شود و اهمیت بسیار زیادی دارد.

9. ناسا

تاریخچه لوگو های معروف

ناسا در سال 1958 از منحل شدن کمیته رایزنی ملی هوانوردی آمریکا (NACA) ایجاد شد. ناسا دارای سه لوگوی رسمی است که مورد بالا، بیشترین استفاده را دارد و استفاده از یکی دیگر نیز به کلی کنار گذاشته شده است. در این لوگوی اصلی، ستاره‌ها نماد فضا، خط قرمز به شکل بال نماد هوانوردی و درنهایت، یک فضاپیما در حال حرکت به دور آن‌ها است.

10. اچ‌پی (HP)

داستان لوگو های معروف

لوگو معروف کمپانی Hewlett-Packard در سال 1939 خلق شد و تقریبا تا امروز، بدون تغییر بوده است. در سال 2011 صحبت‌هایی مبنی بر تغییر شکل لوگو و مدرن‌سازی آن صورت گرفت که در همان حد صحبت باقی ماند. شاید یکی از دلایل اینکه یکی از معروف ترین لوگوهای دنیا است هم همین بدون تغییر و ساده بودن آن است. H و P حروف اول موسسین این کمپانی است. خارج شده این دو حرف از دایره هم نماد نوآوری است.

11. المپیک

مفهوم شناسی لوگوهای معروف جهان

المپیک که از سال 1912 در سراسر دنیا شناخته می‌شود، دارای لوگوی معروفی است که از پنج حلقه متصل به هم تشکیل شده است. این پنج حلقه نماد 5 قاره آمریکا، آسیا، آفریقا، اروپا و اقیانوسیه است و رنگ‌های این لوگو، نماد پرچم‌های تمام کشورهای شرکت کننده در آن هستند.

12. کوکا کولا

لوگوی کوکا کوکلا

این برند نیز جزو کسب و کارهایی است که نماد و لوگویش را از ابتدای آغاز به کار خود تاکنون حفظ کرده است. جالب است بدانید که این نوشیدنی توسط جان پمبرتون،  داروساز آمریکایی، ابداع شد و کتابدار او فرانک رابینسون نام کوکا کولا را برای این نوشیدنی پیشنهاد داد و لوگوی دستنویس آنر را طراحی کرد. درواقع فونت این لوگو دستنویسی سلیس و کلاسیک است و طرح آن به سال 1986 بر می‌گردد. البته در گذر زمان با اندک تغییراتی مواجه شده ولی با این حال اصالت و کلاسیک بودن خود را حفظ نموده است. گفتنی است که کوکا کولا یکی از شاخته‌شده‌ترین برندهای جهان است و دارای آشناترین لوگویی است که مردم سراسر جهان آن را می‌شناسند.

13. گوگل

لوگوی گوگل

همان‌طور که همه شما حتما با این برند آشنا هستید، حتما این را هم می‌دانید که لوگوی گوگل یکی از ساده‌ترین و در عین حال جذاب‌ترین لوگوها در بین برندهای معروف دنیا مخصوصا در عرصه فناوری است؛ به طوری که کلمه گوگل به عنوان سرچ نیز شناخته می‌شود. یکی از موضوعاتی که می‌تواند در مورد این لوگو مورد بررسی قرار بگیرد انتخاب رنگ‌هایی است که توسط آرتور کدار طراح معروف این لوگو صورت گرفته است و قابل توجه ترین آن انتخاب رنگ سبز برای حرف L در این لوگو است. درواقع این لوگو 6 حرف دارد که 5 رنگ آن از رنگ‌های اصلی (آبی، قرمز، زرد) وام گرفته‌اند و تنها حرف L به طور تصادفی به رنگ سبز انتخاب شده است. همین موضوع می‌تواند گویای این حقیقت باشد که انتخاب این رنگ‌ها از قاعده و قانون خاصی پیروی نمی‌کند و این موضوعی مهم برای گوگل است که به دور از قوانین دست و پا گیر باشد و خواسته است به نوعی در لوگوی خود نیز این موضوع را نشان دهد.

14. اینستاگرام

اینستاگرام

اینستاگرام جزو برندهای نوپا است که عمر زیادی از بنیانگذاری آن نمی‌گذرد. درواقع بسیاری از ما می‌توانیم اولین لوگوهای این برند را نیز در سال 2010 به خاطر بیاوریم که در آن سال‌ها تازه آغاز به کار کرده بود. لوگوی ابتدایی اینستاگرام رنگ‌هایی ساده مانند قهوه‌ای را در بر داشت تا نظر مخاطبان عکاسش را جلب نماید. با این حال این برند در سال 2016 تصمیم گرفت دستی به سر و روی لوگوی قبلی خود بکشد؛ چراکه دیگر نه تنها عکاسان بلکه افراد دیگری هم جزو مخاطبان آن محسوب می‌شدند. افراد میانسال، نوجوانان، جوانان و حتی برندهای معروف، همه و همه جزو مخاطبین این شبکه اجتماعی محبوب بودند. درواقع با این تغییرات، این برند لوگوی خود را با رنگ‌های روشن، درخشان و بکارگیری گرادینت جلا داد تا بتواند از این طریق روحیه فعالیت و تنوع مخاطبان را نشان داده و  از طرف دیگر جالب است بدانید که استفاده از رنگ‌های گرادینت موضوعی مهم در طراحی وب نیز محسوب می‌شود.

15. داو (Dove)

لوگوی داو

خب واضح است که شکل این لوگو نماد پرنده‌ای را تداعی می‌کند که با نام تجاری Dove مرتبط شده است. جالب است بدانید این شرکت به تولید طیف وسیعی از محصولات بهداشتی و آراشی ملایم و خالص کلاسیک معروف است. در این راستا رنگ‌های به کار رفته در این لوگو نیز به خوبی این موضوع را نشان می‌دهند. درواقع رنگ آبی تیره در این لوگو به معنی اصالت، اعتبار و برتری بوده و رنگ طلایی پرنده نیز احساس شادی و رفاه را در ذهن مخاطب خلق خواهد کرد. با این حساب می‌توان گفت که چنین نمادی برای یک شرکت پیشگام در عرصه تولید لوازم آرایشی و بهداشتی نشان دهنده دید رو به جلو و تفکر اندیشمندانه آن در استفاده از طرح و رنگ به جای استفاده از زنان در تبلیغات حکایت دارد.

16. مایکروسافت

لوگوهای معروف

لوگوی چهار رنگی مایکروسافت نماد 4 محصول اصلی این کمپانی است. آبی نماد ویندوز، قرمز نماد آفیس، سبز نماد ایکس باکس و زرد نماد موتور جستجوی بینگ است. مایکروسافت از سال 1992 از این لوگوی معروف استفاده کرده است اما اخیرا در سال 2012 آن را به عنوان لوگوی رسمی کمپانی معرفی کرد.

17. ژیلت (Gillette)

لوگو ژیلت

این لوگوی ساده نمادی از برند معروف ژیلت است که محصولات زیبایی مردان را تولید می‌کند که البته در عین سادگی در درون خود نیز رازهای زیادی نهفته دارد. اول اینکه بولد بودن آن نمادی مردانه را نشان می‌دهد و از آنجایی که به فونتی ایتالیک نیز مزین شده است بیانگر سرعت نیز هست. معنی دوم نیز به نوعی مردانگی را در ذهن مخاطبین تداعی خواهد کرد. به عنوان یک معنی عمیق‌تر که این لوگو در دل خود نهان کرده است می‌‍‌توان گفت که محصولات شناخته شده‌ای مانند تیغ ژیلت از این شرکت در برشی که در حرف «I» و «G» مشاهده می‌کنیم، نشان داده شده است.

18. پپسی

معروف ترین لوگو

کیلب بردهام (Caleb Bradham) پپسی کولا را در سال 1893 تاسیس کرد و لوگوی آن در سال 1898 طراحی شد. این لوگو تا سال 1962 تغییرات کوچکی داشت تا اینکه کولا از آن حذف شد و تنها پپسی باقی ماند. بین سال‌های 1971 و 2005، این لوگو معروف 5 بار مدرن شد که در هر بار، شاخص‌تر می‌شد.

19. لگو (Lego)

لگو

لگو را دیگر همه از کودکی می‌شناسیم. تقریبا همه کودکان در سال‌های ابتدایی از آغاز رشد مغزیشان با لگو همراه بوده است. بنابراین لگو به‌عنوان یک برند تجاری مخاطبانی چون کودکان و خردسالان را مورد هدف قرار می‌دهد. درنتیجه به این دلیل بود که این شرکت تصمیم گرفت لوگویی برجسته و رنگی که نام لگو در وسط آن می‌درخشد و هر بیننده‌ای با نگاه کردن به می‌تواند متوجه این نام شود، طراحی کند. علاوه بر این، ابری که دور کلمه لگو (Lego) مشاهده می‌کنید، سمبل دو چیز است: یکی نماد خود محصول را نشان دهد و دیگر اینکه بیان کننده سادگی محصول است که هر کودکی می‌تواند به راحتی با آن بازی کند.

20. ایبی (eBay)

بهترین لوگوهای جهان

لوگوی جدید ایبی در سال 2012 به کار گرفته شد و لوگوی قدیمی این کمپانی که از سال 1997 و زمان تغییر نام آن از Auction Web به eBay در حال استفاده بود، کنار گذاشته شد. لوگوی جدید از رنگ‌های شاد استفاده می‌کند که نماد انرژی هستند و از فونت نازک‌تری نسبت به لوگوی اولیه استفاده می‌کند.

21. نشنال جئوگرافیک

لوگوی نشنال جئوگرافیک

شاید یکی سوالات تعجب‌برانگیزی که در ذهن شما وجود دارد این است که چرا یک مربع زرد رنگ در نشنال جئوگرافیک مشاهده می‌شود. خب نشنال جئوگرافیک درواقع سازمانی مردم نهاد است که علاوه بر مجله‌ای که دارد، به فعالیت‌های دیگری با هدف شناساندن و حفظ و حراست از محیط زیست، باستان شناسی، علوم جغرافیایی و همچنین زیست شناسی می‌پردازد. درواقع رنگ زرد بکار رفته در این لوگو نشان‌دهنده خورشید است و این مفهوم را تداعی می‌کند که همان‌طور که خورشید در همه جای جهان می‌درخشد، این رسانه هم در فعالیت‌های خود همه جای جهان را تحت پوشش قرار می‌دهد و به آن‌ها دسترسی دارد. برای آشنایی با تاریخچه نشنال جئوگرافیک می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

22. مرسدس بنز

لوگو مرسدس بنز

این برند متشکل از دو شرکت موتورسازی بنز و دایملر است که همکاری خود را در سال 1998 آغاز کرده بودند؛ درنتیجه لوگوی آن‌ها نیز معرف هر دو شرکت است و از همان زمان تاکنون اثراتی از آن باقی مانده است. انتخاب ستاره سه ضلعی برای این برند به عنوان یک لوگو درواقع سه چیز را در رویارویی با جهان موتور سازی نشان می‌دهد: زمین، آب و هوا. جالب است بدانید که این شرکت خودرو سازی از سال 1926 خودروهای تولیدی خود را با نام مرسدس بنز عرضه کرد. گفتنی است که دایره دور این ستاره هم از نماد اولیه بنز می‌آید که در ابتدا به نشان حلقه گل و نام مرسدس در بالا و بنز در پایین مزین بود و در نهایت در سال 2009 اندکی ساده‌تر شد و تبدیل به آرمی شد که ما امروزه آن را می‌شناسیم.

23. تور دو فرانس (Tour de France)

رویدارد سالانه دوچرخه سواری تور فرانسه

مسابقات تور فرانسه یکی از معتبرترین مسابقات و رویدادهای دوچرخه سواری در جهان است. لوگوی این مسابقات نیز به خوبی نام و هدف این مسابقات را در خود جای داده است. درواقع با مشاهده این لوگو می‌توانید حرف «R» را با دایره‌ای زرد و نقطه‌ای در کنار آن مشاهده کنید که درواقع نماد یک دوچرخه‌سوار را نشان می‌دهد. البته دایره طلایی معنی دیگری نیز دارد و آن این است نمادی از خورشید در این لوگو محسوب می‌شود و این را می‌رساند که مسابقه در طول ساعات روز برگزار خواهد شد.

لوگو چیست؟

لوگو نمادی است که برند شما با آن شناخته می‌شود. لوگو معمولا از تصویر و متن تشکیل شده و مختص کمپانی مربوطه است. با اینکه لوگو نمادی تصویری از کمپانی است، ولی هدف از آن چیزی فراتر از زیبا دیده شدن است. لوگو به کسانی که آن را می‌بینند، چیزی که یک کمپانی ارئه می‌دهد را انتقال داده و ارزش‌های آن کمپانی و چیزی که آن را با سایر کسب‌وکارها متمایز می‌کند، نشان می‌دهد. لوگوها کاملا برای برند شما شخصی‌سازی می‌شوند و باید موارد مختلفی در طراحی آن‌ها در نظر گرفته شوند. این موارد شامل تصویر اصلی، رنگ و نحوه ارائه متن می‌شود که همه این‌ها باید با هم سازگار باشند تا بتوانند هدف لوگو را به خوبی منتقل کنند.

اهمیت و کاربرد لوگو برای تبلیغ یک برند

اگر لوگو به خوبی ساخته شود، باید بتواند در یک نگاه، حوزه کاری، خدمات، جامعه هدف و ارزش‌های شما را نشان دهد و اهمیت آن هم به همین خاطر است. لوگو به برند شما قدرت می‌دهد و تاثیر ذهنی فوق‌العاده‌ای در مخاطب دارد به شکلی که حتی اگر چیزی شبیه به لوگوی شما را ببینند، به فکر برند شما می‌افتند. در صنایع رقابتی، این تشخیص داده شدن برند است که شما را از رقیبان متمایز می‌کند. لوگوی مناسب باعث می‌شود که شما با صدها کسب‌وکار مشابه که موارد یکسانی را به فروش می‌گذارند، در یک دسته قرار نگیرید. وقتی لوگوی شما به حد کافی معروف شد، باعث ایجاد حس اعتماد در مخاطبان می‌شود.

اهمیت و کاربرد لوگو برای تبلیغ یک برند

در این مقاله به معرفی لوگوهای معروف جهان و داستان آن‌ها پرداختیم. قطعا اگر به دنبال طراحی لوگو هستید، مواردی که در این مطلب گفتیم می‌توانند الهام‌بخش شما باشند تا شاید روزی طراحی شما هم به عنوان یک لوگوی معروف شناخته شود.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران6 دیدگاه
avatar
امیررضا
.
04 بهمن 1400، 21:59
پاسخ
1
1
داستان لوگو اپل یچیز دیگه هم هستش اینه که استیو جابز توی جوونیش رفت یه کارواش استخدام بشه و صاحب اون کارواش داشت سیب میخورد استیو میگه که میخوام استخدام بشم ولی طرف قبول نمیکنه و میگه تو ارزشت از این سیب گار رده بیشتره و مینداره جلوی پای استیو (توی این فاضله مرده سیب قبلی رو تموم میکنه و میره سراغ بعدی که یه گاز میزنه و سیبو پرت میکنه)و این خاطره تو ذهن استیو میمونه تا وقتی که میخواست لوگو اولش که عکس نیوتون داشت رو عوض کنه و اون رو گذاشت (اولین لوگو سیبش دورش برای این رنگی بوده که صاحب کارواش لباس رنگی رنگی تنش بوده)
avatar
siisis
.
07 خرداد 1399، 18:25
پاسخ
0
0
ماکروسافت باحال بود مرسی از سایت خوبتون ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
avatar
علی
.
05 بهمن 1398، 01:19
پاسخ
0
0
لوگو با هولوگو فرق داره؟
avatar
کاربر مهمان
.
07 بهمن 1398، 00:24
پاسخ
0
1
@علی
هولوگو اسم یه شرکته که کارش لوگو درست کردن برای بقیه س، تو گوگل بزنی میبینی داداش
avatar
علی
.
04 بهمن 1398، 18:30
پاسخ
0
1
وقتی متوجه میشیم هر لوگو از چی ایده گرفته جالبتر میشه
avatar
قلی زاده
.
11 آبان 1397، 17:13
پاسخ
0
0
ممنون جالب بود ، خیلی دید بازی دارن واقعا...
avatar
اعظم بجاری
.
11 آبان 1397، 19:32
پاسخ
0
0
@قلی زاده
ممنون از شما، بله همینطوره
نمایش 1 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها