اینترنت بالونی ، این بار به کمک مردم آسیب دیده طوفان پورتوریکو آمده است!

اینترنت بالونی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اینترنت بالونی پروژه لون آلفابت به پورتوریکو، رسیده است و لذا می‌تواند به برخی از مشترکان اینترنت بی‌سیم ارائه بدهد. این جزیره طوفان زده با این اقدام می‌تواند از اینترنت بالونی استفاده کند.

برخی از مشترکان شرکت  AT & T در پورتوریکو می‌توانند با تلفن های 4G LTE  به اینترنت بالونی که توسط پروژه لون( Loon) ارائه شده است، متصل شوند.

خدمات اضطراری اینترنتی در اختیار برخی از مشترکان AT & T قرار گرفته است. این مشترکان باید گوشی هوشمند با قابلیت اتصال به شبکه 4G LTE  را داشته باشند. البته محدودیت هایی در اتصال برای کاربران وجود دارد، در اصل شرکت آلفابت، اکنون با اینترنت بالونی توانسته اتصال محدودی برای ارسال پیام های متنی، دسترسی به ایمیل را برای انتقال اخبار مهم و اطلاعات برای این منطقه فراهم کند.

اینترنت بالونی

در اوایل ماه جاری، مقامات ایالات متحده مجوز پروژه Loon را برای پرواز 30 بالن بر فراز پورتوریکو صادر کردند، این اقدام بعد از طوفان جزیره ماریا و  تخریب شبکه های محلی سلولی و ایجاد اختلال در همه شبکه ها صورت گرفت.

بالون‌های هوای گرم از نوادا آمده اند و  11 مایل بالاتر از سطح زمین پرواز می کنند تا بتوانند یک شبکه بی‌سیم هوایی را ایجاد کنند تا داده ها را بتوانند دریافت و ارسال کنند.

هر بالون می‌تواند تا 5000 کیلومتر مربع را پوشش دهد و پروژه  Loon امیدوار است این شبکه بتواند بیشتر قسمت های این جزیره را نیز پوشش دهی کند.

آلستار وست گارت ،مسئول پروژه لون، می‌گوید :« با توجه به بادهای محلی این منطقه، امیدواریم که بالون‌ها را بتوانیم در مناطق دیگری که نیاز به اتصال اینترنت در آنها ضروری است نیز مستقر کنیم تا در آن مناطق هم دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد.»

علاوه بر این، اپراتور بی‌سیم ، یعنی شرکت AT & T، سرویس‌های اضطراری تلفن همراه را در این منطقه مستقر کرده است.  این فعالیت ها در جهت کمک به آسیب دیدگان و احیا سیستم  خدمات ارتباطات تلفنی به بیش از 60 درصد جمعیت پورتوریکو است.

پروژه لون، در حال تلاش برای پر کردن برخی از مسایل و نقاط ضعف باقیمانده این پروژه است. شبکه های بی‌سیم هوایی در سخت ترین مناطق این جزیره راه اندازی شده است و می‌تواند به صورت شبانه روزی ، اتصال اینترنتی را فراهم کند. با این حال، بسته به شرایط باد، ممکن است اختلال‌هایی در خدمت رسانی هم دیده شود.

مشخص نیست که آیا سایر اپراتورهای تلفن هم می توانند چنین خدمات اینترنت بالونی را ارائه بدهند یا خیر؟ و مشخص نیست این سیستم اینترنت بالونی تا چقدر گسترش پیدا کند.  این اولین بار است که در چنین مکانی ،پروژه لون توانسته با توجه شرایط جوی و بادهای منطقه ای، چنین خدمت رسانی داشته باشد.

گفتنی است این پروژه از سوی آجیتا پای ( Ajit Pai ) ، رئیس هیئت مدیره FCC ایالات متحده، مورد حمایت قرار گرفته است.

 

مطلب مرتبط : اینترنت بالونی LTE برای کمک به آسیب دیدگان بلایای طبیعی!

 

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400