سرعت قفل‌ گشایی حسگر اثر انگشت وان پلاس 6 تی به‌ مرور زمان بالا می‌ رود

وان پلاس 6 تی / oneplus 6t
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر قابلیت جدیدی است که از سوی شرکت‌های چینی، وارد دنیای فناوری شده است و بنظر می‌رسد که کم‌کم به ویژگی رایج گوشی‌های موبایل تبدیل شود.

حسگر اثر انگشت زیرنمایشگر در گوشی‌های هوشمند قابلیتی است که اخیرا از سوی چند شرکت چینی مورد استفاده قرار گرفته است. بسیاری از سازندگان موبایل با هدف رسیدن به طراحی تمام صفحه، دکمه هوم را از محصولات خود حذف کرده‌اند. برخی شرکت‌ها حسگر اثر انگشت را به قاب پشتی گوشی انتقال دادند و تعدادی از سازندگان هم بدنبال قابلیت حسگر اثر انگشت زیرنمایشگر هستند. هرچند قرار گرفتن حسگر اثر انگشت زیر گلس و قابلیت بیومتریک این حسگرها بشدت کاربران را تحت تاثیر قرار داده است اما وقتی پای مقایسه به میان می‌آید این حسگرها بنسبت حسگرهای اثرانگشت قدیمی کندتر هستند و دقت کمتری دارند.

OnePlus 6T / گوشی وان پلاس ۶ تی

در این میان برخی از سازندگان مثل ویوو و هواوی به این فناوری دست یافته‌اند؛ سامسونگ نیز قصد دارد پرچمداران و گوشی‌های میان‌رده خود را مجهز به حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر کند. کمپانی وان پلاس (OnePlus) که یکی از سازندگان موفق در حوزه موبایل است هم بالاخره وارد جمع سازندگان گوشی‌های هوشمند مجهز به حسگر اثر انگشت زیرنمایشگر شد. وان پلاس 6 تی (OnePlus 6T) پرچمدار شرکت وان پلاس است که از فناوری حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر بهره می‌برد. وان پلاس مدعی است که به فناوری سریع‌ترین و هوشمندترین حسگر اثر انگشت زیرنمایشگر در بازار دست یافته است؛ حسگر هوشمندی که به‌مرور زمان اثر انگشت کاربر را بررسی می‌کند.

در حسگر اثر انگشت زیرنمایشگر مثل حسگرهای اثر انگشت معمولی هم ابتدا باید اثر انگشت حداقل یکبار ثبت شود. سپس همین اثر انگشت ثبت شده بعنوان مرجع برای هربار باز کردن قفل گوشی بکار می‌رود. درحالی‌که بیشتر سازندگان گوشی‌های هوشمند بنا به دلایل امنیتی از ارائه ریز اطلاعات درباره این فناوری اجتناب می‌کنند، شرکت وان پلاس ابایی از به اشتراک گذاشتن این فناوری با کاربران ندارد.

همچنین بخوانید :

گوشی وان پلاس 6 تی تقریبا به پیروی از نسل جدید سیستم‌های تشخیص چهره از «الگوریتم‌های پیشرفته‌ای» بهره می‌برد که به مرور زمان بهتر می‌شوند. هربار که کاربر قفل گوشی را باز می‌کند، حسگر قسمت‌های بیشتری از اثر انگشت را ثبت می‌کند که در مرحله اولیه لحاظ نشده بودند. وان پلاس مدعی است که این حسگر به‌مرور زمان بهتر می‌شود و درنتیجه پس از مدتی استفاده، قفل گوشی وان پلاس 6 تی سریع‌تر باز می‌شود.

البته شاید سایر حسگرهای اثر انگشت زیرنمایشگر هم به همین شکل کار کنند اما وان پلاس تنها شرکتی است که عملا درباره این فناوری صحبت می‌کند و به جزئیات پرداخته است. البته هنوز مشخص نیست که پرده‌برداری وان پلاس از جزئیات قابلیت حسگر اثر انگشت زیرنمایشگر چه پیامدهای امنیتی بدنبال خواهد داشت و کارشناسان چه موضعی در قبال این حرکت وان پلاس خواهند گرفت.

کلام آخر

درحالیکه بیشتر سازندگان از نور سفید برای نشانگر حسگر اثر انگشت زیرنمایشگر استفاده می‌کنند، در وان پلاس 6 تی از نور سبز برای نشانگر این حسگرهای اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر استفاده شده است که بسیار جالب و جذاب است. جالب اینکه وان پلاس علت این کار را هم توضیح می‌دهد. این کمپانی محبوب چینی اعلام کرده است که علاوه بر زیبایی، در آزمایش‌ها متوجه شده است که بهترین نتیجه با استفاده از نور سبز برای اسکن اثر انگشت بدست آمده است؛ نکته‌ای که سایر سازندگان باید در تولید گوشی‌های آتی مجهز به فناوری حسگر اثر انگشت زیرنمایشگر درنظر بگیرند. نظرات خود را در پلازا با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400