دوربین سلفی پیکسل 3 و گلکسی نوت 9 از نگاه DxOMark بهترین هستند

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

به تازگی گزارشی جالب و برای اولین سوی DxOMARK منتشر شده است که نشان می‌دهد گوشی‌های پیکسل 3 و گلکسی نوت 9 جزو بهترین دارندگان دوربین سلفی در میان 10 گوشی برتر دنیای فناوری بوده‌اند.

همه ما DxOMark را برای بررسی‌هایی که بر روی دوربین‌های اصلی گوشی‌های هوشمند انجام می‌دهد، می‌شناسیم. درواقع DxOMARK در این زمینه سابقه‌ای 10 ساله دارد و همیشه گزارش تست‌های خود را براساس دوربین اصلی گوشی‌ها منتشر می‌کرد. اما بالاخره به سمت ارزیابی دوربین سلفی گوشی‌ها نیز روی آورده است. به این ترتیب که در اولین گزارش خود 10 نمونه از دوربین سلفی موبایل‌های دنیای فناوری را ارزیابی کرد.

پیکسل 3 و سامسونگ گلکسی نوت 9/ samsung galaxy note 9 and pixel 3

در بررسی انجام شده 1500 عکس و ضبط ویدیویی 2 ساعته توسط دستگاه‌هایی که در ادامه اشاره خواهیم کرد، صورت پذیرفت. خوب است به این نکته نیز اشاره کنیم که تصاویر ثبت شده طیف وسیعی از تصاویر در شرایط مختلف اعم از داخل ساختمان، فضای بیرون یا طبیعت، شرایط پرنور یا کم نور و تصاویر تکی یا دسته‌جمعی را در بر می‌گرفت. با این حال گوشی‌های پیکسل 3 و سامسونگ گلکسی نوت 9 توانستند بهترین امتیازها را در بخش دوربین سلفی کسب کنند.

نتایج Dxomark از دوربین سلفی / selfie camera report by dxomark

همچنین بخوانید :

حالا جالب است بدانید که شیائومی می میکس 3 نیز توانست با کسب امتیاز 84 مقام سوم را در بین 10 گوشی بررسی شده از آن خود کنند. نکته جالب اینجاست که دوربین سلفی آیفون 10 اس مکس اپل نیز با امتیاز 82 در جایگاه چهارم یعنی بعد از شیائومی می میکس 3 قرار گرفت. این در حالی بود که دیگر پرچمدار سال گذشته کره‌ای ها یعنی گلکسی اس 9 پلاس باوجود برخورداری از سخت افزار مشابه گلکسی نوت 9 جایگاه پنجم بررسی DxOMARK را از آن خود کرد. با این حال فرض را بر این می‌گذاریم که دوربین این گوشی هوشمند قبل از دریافت آپدیت مورد ارزیابی قرار گرفته بود.

کلام آخر

همچنین براساس آنچه که DxOMARK گزارش داده است، گوشی هوشمند پیکسل 3 در بخش سلفی جزو بهترین گوشی‌هایی انتخاب شد که می‌تواند بهترین جزئیات ممکن سورژه را (حتی در شرایطی که نویز اتفاق می‌افتد) با حفظ بافت ثبت کند. این در حالی است که دوربین سلفی گلکسی نوت 9 نویزهای کمتری را در تصاویر ثبت شده برجای می‌گذارد و تصاویر ثبت شده با آن نیز شفاف‌تر به نظر می‌رسند. اما در بخش حفظ جزئیات ممکن است به مانند دوربین پیکسل 3 دقیق نباشد. این در حالی است که در بخش ضبط فیلم با دوربین سلفی گلکسی نوت 9 شاهد پردازش رنگ خوب، پایداری و وضوح سوژه بودیم که در شرایط مختلف عملکردهای عالی را نیز به نمایش می‌گذاشت. همچنین در این تست شیائومی می میکس 3 به دلیل ثبت تصاویر پرتره نوآورانه و عالی مورد تحسین قرار گرفت. نظرات خود را در پلازا با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022