نگاهی به گذشته جان مارستون و احتمال قابل بازی بودن او در Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

راک استار تایید کرده که خانواده جان مارستون در بازی Red Dead Redemption 2 حضور دارند. در این مطلب نگاهی به گذشته و دلیل محبوبیت جان مارستون خواهیم داشت و شایعه قابل بازی بودن او در RDR 2 را بررسی می‌کنیم.

شرکت راک استار تریلر گیم پلی از بازی Red Dead Redemption 2 منتشر کرده که حضور خانواده مارستون در این بازی را تایید می‌کند. داستان جان مارستون در Red Dead Redemption یکی از بهترین داستان‌های روایت شده در بازی‌های ویدیویی است. در این مطلب قصد داریم نگاهی به دلیل محبوبیت این شخصیت و داستان او بپردازیم و در نهایت شایعه امکان بازی کردن با او را در RDR II بررسی کنیم. برای مروری بر داستان بازی‌های Red Dead می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

 


دلیل محبوبیت جان مارستون در Red Dead Redemption


یکی از نکات جالب درباره بازی‌های راک استار این است که هیچ کدام درباره نجات دنیا نیستند. اکثر بازی‌های اکشن یا RPG به نحوی داستانی درباره نجات زمین از یک خطر بزرگ دارند. البته در این میان استثناهایی هم مانند بازی اخیر God of War وجود دارد، اما به صورت کلی سپردن وظیفه نجات دنیا به بازیکن راهی آسان برای توجیه کردن قدرت‌های زیاد و تصمیمات اخلاقی است که بازیکن در طول بازی می‌گیرد؛ تصمیماتی مانند کشتن، نقص عضو کردن و تصمیماتی که سرنوشت مردم دیگر را تعیین می‌کند. با اینکه بازی‌های راک استار هم بازیکن را مجبور به کشتن و دزدیدن می‌کنند، اما داستان آن‌ها در مقیاس کوچکتر و شخصی‌تری هستند.

جان مارستون در Red Dead Redemption

تامی ورستی (Tommy Vercetti) بعد از سپری کردن مدتی در زندان به دنبال ساخت امپراطوری جرم و جنایت و قدرت است. مکس پین می‌خواهد با خشونت و الکل از گذشته خود فرار کند. نیکو بلیک تنها به دنبال یک زندگی جدید در سرزمین فرصت‌ها است. تمامی این داستان‌ها جالب هستند چون روایاتی را بیان می‌کنند که سایر بازی‌ها معمولا به آن‌ها نمی‌پردازند. بزرگترین موفقیت راک استار تنها مربوط به ساخت یک دنیای باز نیست، بلکه ارائه ترکیبی از داستان‌ها و سیستم‌هایی است که باعث می‌شود شخصیت‌ها درست شبیه انسان‌های واقعی باشند و صرفا آواتاری با پس زمینه برای انجام کارها نباشند.

همچنین بخوانید :
شخصیت جان مارستون از Red Dead Redemption بهترین نمونه از این کاراکترها است. او فرزند یک زن خودفروش و یک مهاجر بی‌سواد اسکاتلندی است. جان مارستون بعد از فرار از یتیم‌خانه طی اتفاقاتی وارد گروه داچ ون در لیند شده و تبدیل به یک خلافکار می‌شود، اما بعدها او در حالی که سعی می‌کند از زندگی گذشته خود فرار کند، توسط «ادگار راس» (Edgar Ross) که مامور دولت است، مجبور می‌شود تا دوباره مثل قبل، به یک هفت تیر کش تبدیل شده و به دنبال افراد گروه خلافکار قبلی خود بیفتد تا بتواند خانواده خود را آزاد کند. از همان ابتدا جان مارستون شخصیت گیرایی دارد و بازیکنان سریعا با او ارتباط برقرار می‌کنند. مارستون ترکیب درستی از سمج و فروتن است که باعث می‌شود او را به عنوان یک انسان واقعی ببینیم، نه یک انسان مقدس. در کنار این‌ها، جان مارستون شخصیت بسیار بامزه و طنزی دارد که به کمک صداگذار او یعنی «راب وایتوف» (Rob Wiethoff) اینگونه دیالوگ‌ها به خوبی ادا می‌شوند.

جان مارستون در Red Dead Redemption

هنگام بازی کردن Red Dead Redemption حسی دست می‌دهد که گویا دشمنان واقعی بازی، خلافکاران و دوستان قدیمی که جان مارستون باید آن را از بین ببرد نیستند، بلکه بدی‌های فایق نیامدنی گذشته او هستند. مارستون در بخشی از بازی به بانی (Bonnie) می‌گوید که «مردم فراموش نمی‌کنند، هیچ چیز بخشیده نمی‌شود.» تلاش جان مارستون برای فرار از گذشته خود تراژیک است؛ افسوس خوردن او هنگامی که درباره زمان حضورش در گروه داچ ون در لیند صحبت می‌کند، کاملا مشخص است. اکنون بالاخره می‌توانیم بعد از مدت‌ها، بخشی از گذشته‌ای را که جان مارستون در تلاش برای فرار از آن بود را در بازی Red Dead Redemption 2 تجربه کنیم.

 


آیا در Red Dead Redemption 2 می توانیم کنترل «جان مارستون» را بدست بگیریم؟


شرکت راک استار اخیرا اولین تریلر گیم پلی بازی Red Dead Redemption 2 را منتشر کرد. طرفداران در این ویدیو شاهد نحوه مبارزه (هم تیراندازی و هم مبارزه تن‌به‌تن) و سیستم گفتگوی این بازی بودند. همچنین بخش‌های کمی از مکانیک Dead Eye نیز در این تریلر وجود داشت. البته این موارد همه آنچه در این ویدیو به نمایش گذاشته شد نیست، بلکه شرکت راک استار شایعه طولانی مدت مبنی بر حضور خانواده جان مارستون در بازی Red Dead Redemption 2 را هم تایید کرد.

جان مارستون در Red Dead Redemption

راک استار پیش از این حضور جان مارستون را در بازی Red Dead Redemption 2 تایید کرده بود، اما جدیدترین ویدیوی منتشر شده از بازی، آینده حماسی گاوچران‌ها را نشان می‌دهد که در آن، کل خانواده مارستون در کنار یکدیگر و در یک دوره بهتر زندگی می‌کنند. در دقیقه 2:32 این تریلر، بینندگان می‌توانند جان مارستون را ببینند که کنار همسرش «ابیگل» و پسر جوانشان «جک» (که در زمان پخش این تریلر تقریبا 4 سال دارد) نشسته و به موسیقی که یکی از اعضای گروه وندر لیند می‌نوازد گوش می‌دهند.

این لحظه از تریلر بازی در یک چشم به هم زدن تمام می‌شود و ممکن است که تماشاچیان آن را از یاد ببرند اما با توجه به وقایع نسخه اصلی بازی Red Dead Redemption، دیدن تمامی خانواده جان مارستون در کنار هم، خیلی دلگرم کننده است. علاوه بر این، این صحنه از گیم پلی بازی Red Dead Redemption 2 شایعات اخیری را که درباره وقایع آن گفته شد تایید می‌کند. ده ماه پیش یک افشاگر این موضوع را اعلام کرد که بازیکنان در بازی Red Dead Redemption 2 اعضای گروه قدیمی را در کنار هم جمع خواهند کرد و این جمع، جان، ابیگل و جک را نیز شامل می‌شود. این موضوع تا حدی به‌وسیله تریلر منتشر شده تایید شد.

جان مارستون در Red Dead Redemption

همچنین این افشاگر گفته است که بازی Red Dead Redemption 2 نوعی حالت New Game Plus دارد که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا در نقش جان مارستون به جای «آرتور مورگان» به بازی ادامه دهند. بازیکنان به عنوان شخصیت جان مارستون می‌توانند به ساخت‌وساز در منطقه بیچرز هوپ بپردازند و همچنین یک مینی‌گیم نیز وجود خواهد داشت که این گاوچران در حال کمک کردن به دنیا آمدن بچه یک زن باردار است.

شرکت راک استار این موضوع را تایید کرده که بخش زیادی از داستان بازی Red Dead Redemption 2 مربوط به آرتور مورگان است. با توجه به این گفته راکستار، ممکن است توانایی بازی کردن در نقش جان مارستون و به‌طور کلی ارتباط با این خانواده وجود داشته باشد که در واقع یادآوری از نسخه اصلی بازی است.

Red Dead Redemption 2

با توجه به اینکه در تریلر این بازی، خانواده مارستون خیلی کوتاه نمایش داده شدند، طرفداران باید منتظر بمانند (احتمالا تا زمان انتشار بازی) تا ببینند که این خانواده چه نقشی را در داستان Red Dead Redemption 2 ایفا خواهند کرد. شرکت راک استار هنوز مقدار زیادی از ویژگی‌های این بازی را نمایش نداده که از جمله آن‌ها می‌توان به قسمت آنلاین چندنفره بازی و قسمت سرقت و دزدی آن که بسیاری از طرفداران خیلی در موردش شنیده‌اند اشاره کرد.

بازی Red Dead Redemption 2 در 26 ماه اکتبر سال 2018 (4 آبان 97) برای کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر خواهد شد. هنوز خبری از عرضه بازی برای رایانه‌های شخصی نیست و صرفا شایعات وجود دارند.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران3 دیدگاه
avatar
نیما
.
12 اردیبهشت 1398، 22:21
پاسخ
1
1
مگه میشه راک استار یه بازی بزنه و بد باشه... این بازی از نظر گرافیکی و سبکی در نوع خودش بی نظیره.
avatar
رجب طیب اردوغان
.
11 اردیبهشت 1398، 16:46
پاسخ
1
1
عالی بود
avatar
سعید
.
11 اردیبهشت 1398، 16:24
پاسخ
1
1
من هروقت Red Dead Redmption و Red Dead Redmption Nightmare رو بازی می کنم هیچوقت خسته نمی شم هیچ بلکه حوصلمم سرنمی ره البته من Red Dead Redmption و Red Dead Redmption Nightmare با XBOX360 بازی می کنم
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402