آموزش فارسی کردن اعداد در ورد به صورت دائمی و موقت

تایپ فارسی اعداد در Word
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

نوشته شدن اعداد به صورت انگلیسی در ورد یک مشکل رایج بین کاربران ایرانی این برنامه است. در این مقاله فارسی کردن اعداد در ورد را به صورت تصویری و مرحله به مرحله آموزش خواهیم داد.

نرم افزار مایکروسافت آفیس ورد کامل‌ترین و محبوب‌ترین نرم افزار ویراستار است که از ابتدای عرضه آن تاکنون کاربران زیادی را به خود جذب کرده است. در کشور ما نیز اشخاص، کمپانی‌ها و کسب و کار‌های متعددی هر روزه با هدف تولید محتوای متنی مورد نظر خود از مایکروسافت ورد استفاده کرده و به نوعی جایگزین کردن آن با یک نرم افزار دیگر تقریبا غیرممکن شده است. اما یکی از مشکلاتی که شاید کاربران ایرانی با ورد داشته باشند نوشته شدن لاتین اعداد در حالت پیشفرض در این نرم افزار است. البته این مسئله یک مشکل واقعی به حساب نیامده و خوشبختانه، فارسی کردن اعداد در ورد به راحتی امکانپذیر بوده و تنها بعد از طی چند مرحله بسیار کوتاه دیگر لازم نیست نگران آن باشید. برای مرور این مراحل و آموزش فارسی کردن اعداد در ورد از شما دعوت می‌کنیم که ادامه این مطلب را از مجله خبری تحلیلی پلازا دنبال کنید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

نحوه فارسی کردن اعداد در Word

برای تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در ورد ابتدا یک فایل جدید ورد را باز کنید. مطابق شکل زیر، از بالا و سمت چپ بر روی گزینه File کلیک کنید. لازم به ذکر است که تصاویر استفاده شده در این مقاله مربوط به مراحل فارسي كردن اعداد در ورد 2016 هستند.

فارسی کردن اعداد در ورد

بعد از انجام این کار گزینه منوی زیر برای شما باز خواهد شد.

فارسی کردن اعداد در word

در انتهای منوی بر روی گزینه Options کلیک کرده تا به مرحله پایانی فارسی کردن اعداد در ورد بروید.

نحوه فارسی کردن اعداد در word

در این مرحله از لیست سمت چپ بر روی Advanced کلیک کنید. بعد از انجام این کار به پایین اسکرول کرده تا قسمت Show document content را پیدا کنید. در این قسمت گزینه Numeral را روی Hindi تنظیم کنید. برای ذخیره شدن تنظیمات اعمال شده بر روی OK کلیک کنید. هم اکنون شما تمام مراحل فارسی کردن اعداد در مایکروسافت ورد را انجام داده و می‌توانید از تایپ فارسی اعداد در Word لذت ببرید.

لازم به ذکر است که نحوه فارسی کردن اعداد در ورد در تمامی ورژن‌های این نرم افزار مشترک و از طریق دستورالعمل‌های بالا امکان پذیر بوده و تنها ممکن است که محل قرارگیری برخی منوها و گزینه‌ها در نسخه‌های مختلف متفاوت باشد. بنابراین، به عنوان مثال، هیچ تفاوتی بین مراحل فارسي كردن اعداد در ورد 2013 و فارسي كردن اعداد در ورد 2010 وجود ندارد.

فارسی کردن اعداد در ورد به صورت موقت

اگر تمایل ندارید که اعداد شما در ورد به صورت دائم فارسی شوند و نوشتن فقط یک یا چند عدد به فارسی برای شما کافی است می‌توانید با استفاده از کیبورد استاندارد فارسی و به صورت موقت نسبت به حل مشکل اعداد در Word اقدام کنید. مراحل فارسي كردن اعداد در ورد ويندوز 10 به شکل موقت به شرح زیر است:

فارسي كردن اعداد در ورد 2019

از منوی تنظیمات ویندوز گزینه Time & Language را انتخاب کنید.

فارسي كردن اعداد در ورد 2007

بر روی Language کلیک کنید.

فارسي كردن اعداد در ورد 2003

سپس از قسمت Preferred languages روی زبان فارسی کلیک کرده و بعد از آن Options را انتخاب کنید.

فارسي كردن اعداد در ورد 2020

در قسمت Keyboards بر روی Add a keyboard کلیک کنید.

فارسي كردن اعداد در ورد 2017

از منوی باز شده کیبورد Persian Standard را انتخاب کنید. حالا شما یک کیبورد فارسی به ویندوز خود اضافه کرده‌اید که امکان فارسی نوشتن اعداد در ورد را به شما می‌دهد.

تنظیمات نمایش اعداد به صورت فارسی در ورد

در مرحله بعد به منظور استفاده از کیبورد اضافه شده، آن را از نوار وظیفه ویندوز انتخاب کنید.

امیدواریم این مطلب که در آن شیوه صحیح فارسی کردن اعداد در ورد را به صورت مرحله به مرحله آموزش دادیم مورد توجه شما قرار گرفته باشد. اگر به دنبال ترفند‌ها و آموزش‌های مشابه دیگر هستید اما آن‌ها را در اینترنت پیدا نمی‌کنید موضوع مورد نظر خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا پلازا مقاله مربوط به آن را آماده و منتشر کند.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401