راهنمای خرید سه پایه گوشی و دوربین عکاسی + قیمت در ایران

خرید سه پایه گوشی / خرید سه پایه دوربین
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

خرید سه پایه نگهدارنده گوشی و دوربین یکی از بهترین راهکارها برای ثبت تصاویری با کیفیت و زیبا از مناظر و سوژه‌های مختلف با موبایل یا دوربین دیجیتالی است. این تجهیزات که یکی از ابزارهای حیاتی هر عکاسی هستند در مدل‌های مختلف مثل پایه بلند موبایل و دوربین و همچنین پایه‌های کوچک رومیزی عرضه می‌شوند.

خرید سه پایه موبایل و دوربین با توجه به اینکه مدل‌های مختلفی از آن در بازار وجود دارد می‌تواند کار مشکلی باشد. از یک طرف سه پایه، یک وسیله واقعا ساده است که به ما کمک می‌کند تصاویر بدون لرزش و با وضوح بالا ثبت کنیم، از طرف دیگر حتی در میان سه پایه‌ها نیز آنقدر مدل‌های مختلف وجود دارد که اگر بخواهید برای خرید سه پایه دوربین عکاسی و گوشی اقدام کنید کار آسانی نخواهید داشت باید فاکتورهای زیادی را مدنظر قرار دهید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

خرید سه پایه موبایل و دوربین ؛ بهترین مدل‌ها

در این قسمت با قیمت سه پایه دوربین و موبایل در بازار ایران آشنا می‌شویم. بیشتر محصولاتی که در این بخش معرفی کرده‌ایم در فروشگاه پلازا موجود هستند و می‌توانید برای خرید آن‌ها و همچنین سایر لوازم جانبی دوربین و گوشی به این فروشگاه مراجعه کنید.

1. خرید سه پایه بلند موبایل DK 3888DK

سه پایه نگهدارنده مدل DK 3888

سه پایه نگهدارنده مدل DK 3888DK 3888 Tripod

حداقل طول پایه34.5 سانتی متر
حداکثر طول پایه102 سانتی متر
طول در هنگام بسته بودن35 سانتی متر

با خرید سه پایه نگهدارنده موبایل DK 3888 می‌توانید یک سه پایه از جنس آلومینیوم و پلاستیک در اختیار داشته باشید. حداقل طول این سه پایه 34 سانتی‌متر و حداکثر طول آن 102 سانتی‌متر است و حداکثر می‌تواند 400 گرم وزن را تحمل کند. از همین رو؛ این مدل بیشتر مناسب گوشی‌ها است و برای خرید سه پایه دوربین عکاسی به خصوص دوربین‌های سنگین انتخاب مناسبی نیست.

2. سه پایه دوربین عکاسی Manfrotto مدل MK055XPRO3-BHQ2

خرید سه پایه دوربین / خرید سه پایه بلند موبایل

 • قیمت حدودی: 14 میلیون تومان

اگر قصد خرید بهترین سه پایه دوربین عکاسی را دارید می‌توانید در این قسمت به طور خلاصه با ویژگی‌های این محصول آن آشنا شوید. وزن سه پایه دوربین عکاسی Manfrotto برابر با 3 کیلوگرم بوده و جنس آن از آلومینیوم است. نوع هد این سه پایه از نوع بال هد بوده و بیشینه تحمل وزن آن از 7 تا 12 کیلوگرم است. ارتفاع این محصول حداکثر به 181 سانتی متر رسیده و کمترین ارتفاع آن 9 سانتی متر است. طول این سه پایه در حالت بسته برابر با 72 سانتی متر بوده و تعداد قطعات پایه آن 3 عدد است. نوع قفل پایه به کار رفته در این محصول گیره‌ای است.

3. خرید سه پایه بلند موبایل 3120A

سه پایه نگهدارنده مدل 3120A

سه پایه نگهدارنده مدل 3120A3120A Tripod

حداقل طول پایه34.5 سانتی متر
حداکثر طول پایه102 سانتی متر
طول در هنگام بسته بودن35 سانتی متر

محصول بعدی که می‌توانید برای خرید سه پایه بلند موبایل درنظر داشته باشید سه پایه مدل 3120A است. قیمت سه پایه موبایل 3120A جزو دسته مقرون به صرفه است و به همین دلیل از نظر جنس و کیفیت ساخت انتظار زیادی نباید از آن داشته باشید. با این حال این مورد برای خرید سه پایه بلند موبایل انتخاب مناسبی است و می‌تواند برای مدتی کار شما را راه بیندازد. طول پایه‌های این سه پایه در حالت باز حداکثر 102 و در حالت بسته حداقل 34 سانتی‌متر است.

4. خرید سه پایه گوشی PL-TR59

سه پایه گوشی مدل PL-TR59

سه پایه گوشی مدل PL-TR59PL-TR59 Smartphone Tripod

حداقل طول پایه16.5 سانتی متر
نحوه اتصال گیره,پیچ

اگر به دنبال ارزان‌ترین سه پایه نگهدارنده موبایل و گوشی برای خرید هستید سه پایه PL-TR59 می‌تواند از لحاظ قیمت شما را راضی کند. این سه پایه دارای پایه‌های کوتاه 16 سانتی‌متری فلزی است که انعطاف پذیر بوده و در جهت‌های مختلف قابل قرار دادن هستند.

5. خرید سه پایه نگهدارنده موبایل Tripod Support

سه پایه نگهدارنده مدل Tripod Support

سه پایه نگهدارنده مدل Tripod SupportTripod Support Tripod

نحوه اتصال گیره,پیچ

گزینه بعدی برای خرید سه پایه نگهدارنده گوشی، سه پایه Tripod Support است. پایه‌های این مدل تا 5 مرحله قابلیت افزایش طول دارند تا شما به شکل بهتری بتوانید قاب تصاویر را تنظیم کنید. همچنین با استفاده از اهرم‌های سوار شده روی پایه‌ها می‌توانید زاویه و ارتفاع محل قرار گیری گوشی را نیز تنظیم کنید.

6. سه پایه نگهدارنده یانتنگ XH-228

سه پایه نگهدارنده یانتنگ مدل XH-228

سه پایه نگهدارنده یانتنگ مدل XH-228Yunteng XH-228 Tripod

حداقل طول پایه18.5 سانتی متر
حداکثر طول پایه21 سانتی متر
حداکثر تحمل وزن 500 گرم

یانتگ شرکت چینی است که تمرکز آن ساخت سه پایه دوربین و گوشی است. سه پایه XH-228 آن‌ها اما بیشتر برای خرید سه پایه نگهدارنده موبایل انتخاب بهتری است. این مدل دارای سری قابل چرخش به صورت 360 درجه است و طول پایه‌های آن نیز به 20 سانتی‌متر می‌رسد به همین دلیل برای خرید سه پایه بلند موبایل بهتر است به سراغ دیگر مدل‌ها بروید اما اگر نیازی به سه پایه بلند ندارید این مدل می‌تواند انتخاب قابل قبولی باشد.

7. سه پایه نگهدارنده یانتنگ YT-228

سه پایه نگهدارنده یانتنگ مدل YT-228

سه پایه نگهدارنده یانتنگ مدل YT-228Yunteng YT-228 Tripod

نحوه اتصال گیره,پیچ

سه پایه یانتنگ YT-228 به هیچ وجه بهترین سه پایه موبایل بازار نیست اما خرید سه پایه نگهدارنده موبایل YT-228 برای کسانی که قیمت برایشان اولویت دارد می‌تواند گزینه قابل قبولی باشد. این مدل مانند مدل بالا از جنس پلاستیک ساخته شده و سری آن قابلیت چرخش 360 درجه دارد همچنین علاوه بر گوشی و دوربین‌هایی مثل گو پرو می‌توانید مونوپاد را هم به آن متصل کنید.

راهنمای خرید سه پایه دوربین و موبایل 

با توجه به اینکه سه پایه های مختلفی با امکانات و طرح‌های متفاوت در بازار عرضه می‌شوند، انتخاب و خرید سه پایه گوشی و دوربین عکاسی می‌تواند مشکل باشد. از طرفی سه پایه دوربین وسیله‌ای ساده برای ثابت نگه داشتن دوربین در شرایط نوری حساس است و از طرفی دیگر فاکتورهایی که باید در خرید این وسیله در نظر بگیرید بسیار زیاد هستند. مثلا باید طول، وزن، استقامت، میزان تحمل وزن، قیمت و بسیاری از نکات دیگر را در نظر بگیرید و سپس، برای خرید این وسیله اقدام کنید. برای آشنایی بهتر و راحتی خود می‌توانید از راهنمای خرید سه پایه دوربین عکاسی پلازا کمک بگیرید.

در ویدیوی زیر «نکاتی برای استفاده از سه پایه دوربین و گوشی» را تماشا کنید: 

انواع سه پایه دوربین

برای بعضی کوچکترین و ساده‌ترین نوع سه پایه دوربین بهترین انتخاب است که برای این دسته از افراد سه پایه‌های رومیزی یا کوچک می‌تواند بسیار کارآمد باشد. این نوع سه پایه برای استفاده روزانه مناسب بوده و در انواع و سایزهای مختلف در دسترس است. سه پایه‌های رومیزی معمولا با هد و پایه‌های از قبل به هم متصل شده و غیر قابل جداسازی در بازار موجودند. طول این پایه‌ها حداکثر به حدود 30 سانتی متر می‌رسد.

این نوع سه پایه‌ها برای مسافرت، پیاده روی و مکان‌هایی به کار گرفته می‌شود که استفاده از سه پایه‌های بزرگتر ممکن نباشد. اگر به خرید این نوع از سه پایه‌های دوربین فکر می‌کنید، می‌توانید مدل‌های سبک، کوچک دارای قابلیت نصب بر روی اشیاء مختلف همچون شاخه درخت، لوله و دستگیره را نیز در نظر بگیرید تا دوربین خود را ثابت کرده و زاویه جدیدی برای عکاسی بیابید.

در مقابل این مدل، سه پایه‌های دیگری نیز در بازار موجودند که نسبت به مدل رومیزی طول بیشتری داشته و همانند آن مدل هد و پایه‌های ثابت و غیر قابل جداسازی دارند. هد این نوع سه پایه‌ها از نوع گردان بوده و می‌تواند پاسخگوی بسیاری از نیازهای عکاسان آماتور باشد. البته این مدل‌ها از نوع سوم سه پایه‌ها که قابل جداسازی هستند ارزان‌تر بوده و کیفیت و دوام پایین‌تری نیز دارند؛ پس برای عکاسان حرفه‌ای نوع سوم سه پایه‌ها مناسب‌تر است.

ارتفاع

همیشه در خرید سه پایه دوربین عکاسی توجه داشته باشید که محصولی را انتخاب کنید که با قد خودتان متناسب باشد تا مجبور نباشید برای نگاه کردن به دوربین خم شوید. وقتی که دوربین را روی سه پایه قرار می‌دهید، نمایاب باید جلوی چشمتان قرار گیرد. البته مهم نیست اگر نمایاب بالاتر از چشمانتان قرار گیرد؛ چراکه همیشه می‌توانید پایه‌ها را تنظیم کرده و آن را کوتاه‌تر کنید، اما اگر این میزان بسیار کوتاه‌تر از حد چشمانتان باشد، برای نگاه کردن به نمایاب همواره باید خم شوید که این امر موجب خستگی زیادتان نیز خواهد شد.

خرید سه پایه بلند موبایل / خرید سه پایه نگهدارنده موبایل

هد

هد سه پایه دوربین در چهار مدل مختلف وجود دارد.

 • هد گردان: اولین مدل، هد گردان سه پایه دوربین است که با یک یا دو دسته مختلف کنترل می‌شود. بعضی از این سه پایه‌ها دارای تنها یک دسته برای حرکت عرضی یا دو دسته جداگانه برای حرکت طولی علاوه بر عرضی هستند. در کنار این دسته‌ها پن موجود در قسمت هد سه پایه برای حرکت 360 درجه طراحی شده است. این نوع هد در مدل‌های ارزان‌تر سه پایه دوربین بیشتر استفاده می‌شود.
 • بال هد: نوع دوم هد در سه پایه‌های دوربین به نام بال هد شهرت داشته و به خاطر اندازه کوچک، میزان بالای تحمل وزن و کنترل آسان، عنوان جدیدترین و پرطرفدارترین مدل هد را به خود اختصاص داده است. برخلاف مدل قبلی، بال هدها به جای استفاده از دسته‌های بلند برای تنظیم حرکت دوربین از یک پیچ یا دستگیره کوچک استفاده می‌کنند. بعضی از این نوع هدها دارای طراحی دو یا سه کنترلی هستند که با استفاده از پیچ‌های جداگانه امکان کنترل حرکات دوربین را برای عکاس فراهم می‌آورند.
 • هد گیمبال: هد گیمبال اختصاصا برای دوربین‌های دارای لنز 300 میلی متری طراحی شده است. در مقایسه با دو نوع هد دیگر، این هدها دوربین و لنز را کاملا محکم نگه داشته و برای عکاسی‌های اکشن و سریع مناسب هستند. استفاده از این هدها بسیار ساده بوده و برای هر حرکت دوربین نیازی به محکم کردن لنز یا دوربین نیست.
 • فلوئید: هدهای فلوئید به دوربین امکان حرکت‌های 360 درجه‌ای و کج را در دو محور داده و از لرزش‌های ناخواسته به هنگام استفاده از دوربین جلوگیری می‌کند. در استفاده از این هدها همیشه باید میزان حداکثر وزن قابل تحمل این سه پایه‌ها رعایت شود و در غیر این صورت حرکت روان و آرام ویدئو با مشکل مواجه خواهد شد.

پایه

در رابطه با پایه‌های سه پایه دوربین سه نکته وزن، میزان تحمل وزن و قیمت نکات اساسی هستند. هرچه پایه‌ها سنگین‌تر باشند، قیمت پایین‌تری نیز دارند. بهترین نوع پایه‌ها از جنس آلومینیوم هستند. با اینکه وزن این پایه‌ها ممکن است برای سفر مناسب نباشد، اما می‌تواند در برابر ضربات مقاوم عمل کند. هرچند استفاده از این پایه‌ها به دلیل تاثیر محیط بر دمای آنها و حتی زنگ زدگی پس از تماس با آب تازه یا آب نمک، خالی از مشکل نیست.

برای آن دسته از افرادی که در ازای قیمت بالاتر دوست دارند پایه‌هایی با وزن کمتر داشته باشند، پایه‌هایی از جنس فیبرکربن مناسب است. این جنس پایه‌ها سبک‌تر و نسبت به تغییرات دمایی مقاوم بوده و ضد زنگ هستند. البته پایه‌های فیبرکربن بدون عیب نبوده و نسبت به ضربه حساس هستند؛ بنابراین باید در حمل آن احتیاط بیشتری کرد.

به طور کلی سه پایه‌ها در دو نوع Tubular و Non-tubular عرضه می‌شوند. سه پایه‌های فیبروکربنی همگی از نوع Tubular و دارای قفل چرخشی بوده و پایه‌های آلومینیومی و استیل با اشکال مختلف و با قفل‌های برگردان عرضه می‌شوند. بسته به نوع سه پایه، ممکن است دارای 3 تا 5 قسمت مختلف باشد. هر چه تعداد قسمت‌ها در پایه بیشتر باشد، طول آن بیشتر شده و به طور کلی ثبات کمتری نیز دارد.

نوع قفل پایه

دو نوع قفل پایه پیچشی و برگردان از مدل‌های کلاسیک قفل‌های مورد استفاده در سه پایه‌های دوربین هستند. قفل پایه برگردان به خاطر استفاده آسان و تنظیم سریع معمولا برای مبتدیان مناسب است. کاربر می‌تواند تنها با یک حرکت قفل را باز کرده و پایه‌ها را باز کند و باز هم تنها با یک حرکت آن را دوباره قفل کرده و ببندد. اگرچه قفل‌های امروزی معمولاً قابل تنظیم و ماندگار هستند، قفل‌های برگردان هر چند وقت یکبار نیاز به تنظیم مجدد داشته و نسبت به رطوبت آسیب پذیر هستند.

خرید سه پایه گوشی / خرید سه پایه دوربین

نوع دیگر قفل‌های پایه قفل‌های پیچشی هستند که کار با آنها سخت‌تر است، اما با کمی تمرین می‌توان به کار با آنها نیز تسلط یافت. مهمترین نکته در کار با این نوع قفل‌ها قانون یک چهارم چرخش است. تقریبا تمام قفل‌های چرخشی برای باز یا بسته شدن تنها به یک چهارم چرخش نیاز دارند. این میزان حرکت محدود و ماهیت قفل چرخشی حداکثر استحکام را در تمام طول سه پایه حفظ کرده و کاربر را از تنظیم دوباره آن بی‌نیاز می‌کند. علاوه بر این، قفل چرخشی در برابر رطوبت نیز مقاوم است؛ پس از رسیدن رطوبت به اتصالات داخلی جلوگیری می‌کند. این قفل را می‌توان به راحتی پس از استفاده از آن در محیط‌های دارای شرایط نامطلوب جدا و تمیز کرد.

کفی سه پایه

برخی از سه پایه های پیشرفته به شما امکان تعویض کفی‌های سه پایه را نیز می‌دهد. کفی‌های مختلفی برای سطوح مختلف داخلی و فضای باز وجود دارد. اگر در شرایط خاصی همچون هوای بارانی و لیز نیاز به استفاده از سه پایه خود دارید، می‌توانید آن را تعویض کنید؛ در غیر این صورت همان کفی استاندارد سه پایه برایتان کافی خواهد بود.

ستون مرکزی سه پایه

بعضی از سه پایه‌ها با ستونی مرکزی همراه هستند. ستون مرکزی، پایه‌ای در وسط سه پایه است که می‌توان به سادگی و با حرکت دادن آن ارتفاع سه پایه را تنظیم کرد. گرچه برخی از عکاسان داشتن آن را نکته مثبتی تلقی می‌کنند، برخی نیز وجود آن را مسبب به وجود آمدن مشکلات دیگری می‌دانند. ممکن است ستون مرکزی در عکاسی با لنزهای واید مشکلی ایجاد نکند، اما در استفاده از لنزهای تله فوتو باعث ایجاد لرزش خواهد شد.

سخن پایانی

در این مقاله با نکات مهم در خرید سه پایه بلند موبایل و گوشی آشنا شدیم. شما کدام سه پایه را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟ از نظر شما بهترین سه پایه گوشی و دوربین عکاسی برای خرید کدام است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
زهرا
.
17 شهریور 1399، 00:02
پاسخ
0
0
سه پایه دوربین عکاسی چی بخرم؟ بنظرتون برای زیر یک میلیون تومان چه مارکی بهتر هستش؟ سه پایه دوربین تاکارا رو توصیه می کنید؟ برند خوبیه؟
avatar
خلیل
.
16 شهریور 1399، 22:32
پاسخ
0
0
یکی از سه پایه های خوبی که هست به نظرم سه پایه دوربین تاکارا هست که شما معرفی نکردین!!
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402