چگونه واتر اسلایم درست کنیم؟

واتر اسلایم
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

واتر اسلایم چیست؟ یکی از اسباب‌بازی‌های مورد علاقه کودکان واتر اسلایم است. این محصول پرفروش نقش پررنگی در دنیای کودکان دارد. در این مقاله با خصوصیات و آموزش ساخت و طرز تهیه واتر اسلایم آشنا خواهید شد.

واتر اسلایم یک پلیمر است که به طور کلاسیک از چسب پایه آبی و بوراکس ساخته می‌شد. این محصول در بین کودکان بسیار پرطرفدار بوده و پایه بسیاری از اسباب‌بازی‌های موجود در بازار را تشکیل می‌دهد. اما آیا از خطرات ناشی از این محصول آگاهید؟ واتر اسلایم با وجود پرفروش بودن و محبوب بودن، یک ماده خطرناک برای سلامتی کودکان است و بسیاری از فعالان اجتماعی در کشورهای مختلف درباره خطرات مواد سازنده واتر اسلایم هشدارهای جدی داده‌اند. اما امروزه راه‌های کم خطرتری برای ساخت واتر اسلایم‌های خانگی ارائه شده است که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم. سوال اصلی این است که واتر اسلایم دقیقاً چیست؟

ساخت واتر اسلایم

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

همه چیز درباره اسلایم ها

در ادامه به سوال «واتر اسلایم چیست» پاسخ خواهیم داد. ولی قبل از آن این ویديوی جالب در مورد تهیه طرز تهیه واتر اسلایم را ببینید.

 

واتر اسلایم چیست؟

آموزش واتر اسلایم

واتر اسلایم چیست؟ واتر اسلایم شبیه به مایع جریان می‌یابد، اما شبیه به مایعات رایج (روغن، آب و…) نیست. توانایی واتر اسلایم در جاری شدن یا همان ویسکوزیته ثابت نیست. پس اسلایم یک سیال است، اما یک مایع معمولی نیست. دانشمندان به موادی که ویسکوزیته آن‌ها تغییر می‌کند، سیالات غیر نیوتونی می‌گویند. اگر بخواهیم آن را به صورت تکنیکی تعریف کنیم در واقع اسلایم یک سیال است که توانایی آن در مقاومت در برابر تغییر شکل بر اثر برش یا کشش تغییر می‌کند.

اما معنی این تعریف واتر اسلایم چیست؟ وقتی شما واتر اسلایم را سرازیر می‌کنید یا اجازه می‌دهید از بین انگشتانتان عبور کند، این ماده ویسکوزیته کمی دارد و شبیه به یک مایع غلیظ جاری می‌شود. زمانی که شما یک اسلایم غیر نیوتونی را فشار می‌دهید یا با مشت به آن می‌کوبید، اسلایم حسی مثل یک جسم سخت و یک جامد سفت به شما می‌دهد. این اتفاق به این دلیل است که وارد کردن فشار، ذرات دورن اسلایم را به یکدیگر می‌فشارد و شرایط را برای تکان خوردن آن‌ها در خلاف جهت یکدیگر سخت می‌کند.

بیشتر واتر اسلایم‌ها از پلیمر ساخته شده‌اند. پلیمرها درشت مولکول‌هایی هستند که از اتصال واحدهای ریز به یکدیگر ساخته شده‌اند.

 

اسلایم چگونه کار می کند؟

ساخت واتر اسلایم

واتر اسلایم چیست؟ چگونگی عملکرد اسلایم به ترکیب شیمیایی آن بستگی دارد؛ اما توضیح اصلی آن این است که مواد شیمیایی برای تشکیل پلیمر با هم مخلوط می‌شوند. پلیمرها مانند یک شبکه عمل می‌کنند که مولکول‌های آن حرکتی برخلاف جهت یکدیگر دارند.

برای یک مثال خاص، واکنش‌های مواد شیمیایی انجام شده جهت تولید اسلایم چسب و بوراکس را در نظر بگیرید.

 1. دو محلول برای تولید شکل کلاسیک اسلایم با هم مخلوط می‌شوند. یکی از آن‌ها چسب رقیق شده یا پلی وینیل الکل در آب و دیگری محلول بوراکس (Na2B4O7.10H2O) در آب است.
 2. بوراکس در آب به یون‌های سدیم، Na+و تترا بورات هیدرولیز تبدیل می‌شود.
 3. یون‌های تترابورات با آب واکنش می‌دهند تا یون OH و بوریک اسید تولید کنند.
 4. بوریک اسید با آب واکنش داده و یون‎‌های بورات را تولید می‌کند.
 5. پیوند هیدروژنی بین یون بورات و گروه‌های OH پلی وینیل الکل مولکول‌های چسب، باعث اتصال آن‌ها به یکدیگر شده و یک پلیمر جدید بوجود می‌آورد. این پلیمر جدید اسلایم است.

مقدار زیادی آب در بین اتصالات پلی وینیل الکل به دام می‌افتد به همین دلیل واتر اسلایم مرطوب است. شما می‌توانید غلظت اسلایم را با تغییر دادن نسبت بوراکس به چسب طبق میل خودتان تنظیم کنید. اگر دسترسی شما به چسب رقیق شده بیشتر از محلول بوراکس باشد، تعداد اتصالات پلیمری محدود بوده و درنتیجه اسلایم حالت روان و جاری زیادی نخواهد داشت. شما همچنین دستور ساخت را می‌توانید با مقدار آب مصرفی در آن تغییر دهید. برای مثال شما می‌توانید مستقیما محلول بوراکس را با چسب مخلوط کنید و یک اسلایم بسیار سفت تهیه سازید.

 

واتر اسلایم بازی چیست و از کجا آمد؟

واتر اسلایم برای اولین بار در سال 1976 به صحنه آمد. این محصول از صمغ گوآر بدست آمده بود و درواقع یک محصول پودر شده و استخراج شده از دانه‌های گوآر بود. پس از آن تعداد زیادی ار این محصول ساخته شد. بعضی از اسلایم‌ها دارای چند رنگ و بعضی بسیار درخشان هستند؛ به طوری که چشم‌ها را به خود خیره می‌کنند. ویدیوهای بسیاری از افرادی که به صورت اعتیادآوری با اسلایم بازی می‌کنند به صورت آنلاین پخش شده است.

 

آیا اسلایم خطرناک است؟

واتر اسلایم چیست

واتر اسلایم چیست و آیا خطرناک است؟ به والدین هشدار داده شده است که مراقب اسباب بازی‌های بسیاری که پایه آن‌ها واتر اسلایم است و ماده شیمیایی بور، 4 برابر حد مجاز در آن‌ها بکار رفته است باشند. پس از بررسی‌های انجام شده توسط گروه‌های مصرف‌کنندگان ویچ Which، مشخص شد که از هر 11 محصول رایج اسلایمی، 8 مورد از آن‌ها مقدار مجاز بور را در خود دارند.

در نتیجه گروه مصرف‌کنندگان به والدین توصیه کرد که با احتیاط از اسلایم استفاده کنند و ضروری است که آن‌ها درباره واتر اسلایم های خانگی هم محتاط باشند؛ چرا که بسیاری از این اسلایم‌ها از بوراکس ساخته شده‌اند. بوراکس یک ماده شیمیایی است که بور از مواد سازنده آن است. بوراکس معمولا به عنوان یک محصول تمیزکننده استفاده شده و گاهی باعث سوختگی‌های شدید در کودکان می‌شود.

طبق گزارش ویچ مقدار زیاد بور باعث تهوع، تنگی نفس و سوزش می‌شود و همچنین کمیسیون اروپا هشدار داده است که مقدار بسیار بالای این ماده شیمیایی می‌تواند بر باروری اثر بگذارد.

نیکی استاپ فورد (Nikki Stopford)، مسئول تحقیق منتشر شده در ویچ گفته است:

اگر شما کودکی در سن مدرسه رفتن دارید، احتمالا از علاقه آن‌ها به اسلایم باخبرید. بچه‌ها عاشق این محصول هستند. والدینی که این محصول را می‌خرند، باید خیالشان از ایمن بودن آن راحت باشد؛ بنابراین وقتی بفهمند که سلامتی فرزندانشان با اسلایم به خطر می‌افتد شوکه خواهند شد. باید تغییرات اساسی در سیستم ایمن کردن این محصول انجام شود. کارخانه‌ها باید تولید محصولات ناایمن را متوقف کنند، دولت و خرده‌فروشان نیز باید کار بهتری انجام داده و هر محصول ناایمنی را با یک بسته‌بندی پلاستیکی به خانه‌های مردم روانه نکنند.

واتر اسلایم چیست

 

چگونه واتر اسلایم درست کنیم؟

چگونه واتر اسلایم درست کنیم؟ در ادامه به اموزش درست كردن واتر اسلايم در خانه می‌پردازیم.

 

طرز تهیه واتر اسلایم در خانه با نشاسته و آب

برای ساخت واتر اسلایم با وسایل ساده، 1 فنجان (128 گرم) نشاسته ذرت خشک را در یک کاسه متوسط بریزید. برای اندازه گیری نشاسته ذرت از یک فنجان اندازه گیری استفاده کنید. نشاسته ذرت را داخل یک کاسه مخلوط کنید.

 • از یک قاشق برای هم‌ زدن نشاسته ذرت در کاسه استفاده کنید.

1⁄2 فنجان (120 میلی لیتر) آب گرم را در کاسه بریزید و مخلوط را هم بزنید. آب گرم را کم کم اضافه کنید تا غلظت مورد نظر شما ایجاد شود.  نشاسته ذرت و آب را با یک قاشق کاملا با هم مخلوط کنید.

 • هنگام هم زدن، متوجه غلیظ شدن مخلوط می‌شوید.
 • آب گرم از تجمع نشاسته ذرت جلوگیری می‌کند.

در صورت تمایل 1-2 قطره رنگ غذا اضافه کنید. اگر می‌خواهید اسلایم رنگی درست کنید، رنگ غذایی دلخواه خود را به مخلوط اضافه کنید. شما فقط به 1-2 قطره نیاز دارید، اما می‌توانید برای رسیدن به رنگ دقیق مورد نظر خود آزمایشاتی انجام دهید. به هم زدن با قاشق و افزودن آب ادامه دهید تا مخلوط غلیظ و شبیه اسلایم شود. غلظت دقیقا به شما بستگی دارد، فقط مطمئن شوید که اسلایم شما به اندازه کافی غلیظ است که بتوان آن را در کنار هم نگه داشت!

 • اگر اسلایم خیلی رقیق شد، کمی نشاسته ذرت به آن اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید.
 • اگر اسلایم بیش از حد غلیظ شد، کمی آب بیشتر به آن اضافه کنید.

پس از ساخت واتر اسلایم با آب، اسلایم را بردارید و با آن بازی کنید. بافت غلیظ این اسلایم بازی را بسیار سرگرم کننده می‌کند. پس از اتمام بازی با آن، اسلایم را در کیسه ای پلاستیکی با بالای زیپ دار نگه دارید تا مرطوب بماند.

 • هنگامی که اسلایم کثیف به نظر آمد، می‌توانید آن را دور بریزید.

واتر اسلایم چیست

 

طرز تهیه واتر اسلایم با چسب و آب نمک

چگونه با آب اسلایم درست کنیم؟ طرز تهیه ی واتر اسلایم با محلول سالین به صورت زیر است:

1⁄2 فنجان (120 میلی لیتر) چسب شفاف و 1⁄4 فنجان (59 میلی لیتر) آب را در یک کاسه مخلوط کنید. سپس آن را با یک قاشق به هم بزنید. به هم زدن ادامه دهید تا آب کاملاً مخلوط شود و بافت یکدست شود.

نکته: اگر می‌خواهید اسلایم به رنگ آبی داشته باشید، 1 تا 2 قطره رنگ خوراکی آبی به آن اضافه کنید!

1½ قاشق غذاخوری (22.5 میلی لیتر) محلول سالین را مخلوط کرده و اسلایم را کنار بگذارید. مطمئن شوید که محلول سالین حاوی اسید بوریک و بورات سدیم باشد. در غیر این صورت، به اسلایم تبدیل نمی‌شود.

طرز تهیه واتر اسلایم چیست؟ 1/2 قاشق چایخوری (6 گرم) جوش شیرین و 1 فنجان (240 میلی لیتر) آب گرم را در یک کاسه جداگانه مخلوط کنید. 1 فنجان (240 میلی لیتر) آب گرم را در یک لیوان بریزید، سپس 1/2 قاشق چایخوری (6 گرم) جوش شیرین را اضافه کنید. آن‌ها را با قاشق هم بزنید تا جوش شیرین حل شود، سپس لیوان را کنار بگذارید تا آب سرد شود.

 • حتما از جوش شیرین استفاده کنید و از بیکینگ پودر استفاده نکنید! آن‌ها با هم فرق دارند.

مخلوط چسب را با مخلوط جوش شیرین ترکیب کرده و به آرامی هم بزنید. محلول چسب و نمک را در محلول جوش شیرین بریزید. مخلوط را با قاشق به هم بزنید. آب و جوش شیرین اسلایم را فعال می‌کنند.

اسلایم را بیرون آورده و ورز دهید تا محکم شود. مقدار زیادی آب در کاسه باقی می‌ماند که طبیعی است. فقط اسلایم را از آب بیرون بیاورید و آن را بین انگشتان خود برای چند دقیقه ورز دهید تا غلیظ شود و به غلظت اسلایم مانند برسد.

 • پس از اتمام کار ، جوش شیرین باقی مانده را دور بریزید.

هنگامی که با اسلایم بازی نمی‌کنید، آن را در یک محفظه بدون هوا نگه دارید. پس از حدود یک هفته، شکل اسلایم ممکن است تغییر کند، اما می‌تواند بیش از آن نیز دوام بیاورد. هنگام بازی با اسلایم اطمینان حاصل کنید که دستان شما تمیز است وگرنه کثیف می‌شود.

 

طرز تهیه واتر اسلایم با شامپو و آب

چگونه واتر اسلایم درست کنیم

طرز تهیه واتر اسلایم با شامپو به صورت زیر است:

در آموزش ساخت واتر اسلایم، برای درست كردن واتر اسلايم با شامپو، 1⁄2 فنجان (120 میلی لیتر) شامپوی شفاف و غلیظ را در یک کاسه بریزید. رنگ شامپو به سلیقه‌ بستگی دارد. شامپویی با غلظت زیاد و شبیه ژل انتخاب کنید. از استفاده از شامپویی که غلظت آبکی دارد خودداری کنید.

اگر می‌خواهید اسلایم آبی درست کنید، 1-2 قطره رنگ غذا اضافه کنید. اگر شامپوی شما رنگی است می‌توانید از رنگ خوراکی صرف نظر کنید یا ترکیب رنگ‌ها را آزمایش کنید. برای مثال، می‌توانید رنگ خوراکی آبی را به شامپوی زرد اضافه کنید تا اسلایم سبز ایجاد شود. در نظر بگیرید که 1-2 قطره رنگ تنها چیزی است که شما نیاز دارید.

 • اگر رنگ خوراکی ندارید ، 2-3 قطره رنگ مایع آبرنگ استفاده کنید

برای ساخت واتر اسلایم با شامپو، 1⁄2 فنجان (120 میلی لیتر) آب را با قاشق در کاسه شامپو هم بزنید. هرچه مدت طولانی آن را هم بزنید، غلیظ تر می‌شود. به هم زدن مواد ادامه دهید تا شامپو غلظت اولیه خود را بدست آورد.

 • اگر می‌خواهید اسلایم غلیظ تری داشته باشید، از آب کمتری استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از ایجاد حباب، خیلی زیاد یا سریع هم نزنید.

اسلایم را به یک محفظه سربسته منتقل کرده و به مدت 2 روز در یخچال نگه دارید. در این مدت اسلایم را لمس یا با آن بازی نکنید. همانطور که مخلوط در یخچال سرد می‌شود، اسلایم سفت می‌شود. می‌توانید با قرار دادن اسلایم در فریزر به مدت 3-4 ساعت، این روند را تسریع کنید، اما نتایج ممکن است به همان خوبی نباشد.

وقتی از اسلایم استفاده نمی‌کنید، آن را در ظرف نگهداری کنید. از آنجا که این اسلایم حاوی مواد بسیار ساده است، احتمالاً بیش از 2-3 روز دوام نمی‌آورد. اگر بافت آن شروع به از دست دادن کرد، می‌توانید با هم زدن مجدد آن را دوباره احیا کنید و سپس آن را به مدت 2 روز در یخچال قرار دهید.

 

آموزش ساخت واتر اسلایم با بوراکس

واتر اسلایم چیست

آموزش ساخت واتر اسلایم به صورت زیر است:

چگونه قطره سفت کننده اسلایم درست کنیم؟ در آموزش ساخت واتر اسلایم، 1⁄2 فنجان (120 میلی لیتر) آب و 1⁄2 فنجان (120 میلی لیتر) چسب شفاف را در یک کاسه مخلوط کنید. از یک فنجان اندازه گیری برای اندازه گیری 1⁄2 فنجان (120 میلی لیتر) چسب شفاف استفاده کنید و آن را در یک کاسه متوسط   بریزید. سپس ، 1⁄2 فنجان (120 میلی لیتر) آب را اندازه بگیرید و روی چسب درون کاسه بریزید. 2 ماده را با یک قاشق هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند.

 • بیشتر قوطی‌های چسب حاوی 4 اونس (120 میلی لیتر) است که مقدار آن به 1⁄2 فنجان (120 میلی لیتر) می‌رسد. اگر چسب شما 4 اونس است، می‌توانید کل قوطی را داخل کاسه خالی کنید!
 • می‌توانید مواد‌ مورد نیاز را دو برابر کرده و از 1 فنجان (240 میلی لیتر) چسب شفاف و 1 فنجان (240 میلی لیتر) آب استفاده کنید.
 • از چسب سفید استفاده نکنید! استفاده از چسب PVA شفاف کلید شفافیت این اسلایم است.

اگر می‌خواهید واتر اسلایم آبی درست کنید، 1-3 قطره رنگ خوراکی آبی به طرز تهیه واتر اسلایم اضافه کنید. اگر می‌خواهید ظاهری چشمگیر داشته باشد می‌توانید اسلایم خود را به رنگ آبی رنگ کنید. اگر رنگ خوراکی اضافه کنید، اسلایم شما همچنان شفاف خواهد بود. پس 1-3 قطره رنگ خوراکی آبی را با یک قاشق به هم بزنید.

 • اگر رنگ خوراکی آبی در دست ندارید، به جای آن 1-3 قطره رنگ مایع آبرنگ را امتحان کنید. از رنگ اکریلیک استفاده نکنید، زیرا در نهایت با اسلایم غیر شفاف مواجه خواهید شد.

نکته: برای ایجاد رنگ‌های خاص برای اسلایم خود، ترکیبات را امتحان کنید! برای مثال، می‌توانید 1 قطره رنگ خوراکی سبز و 2 قطره رنگ خوراکی آبی به آن اضافه کنید تا یک رنگ زیبا ایجاد شود.

آموزش واتر اسلایم

در ادامه آموزش ساخت واتر اسلایم، 1/4 قاشق چایخوری (1.4 گرم) بوراکس را با 1⁄2 فنجان (120 میلی لیتر) آب گرم مخلوط کنید. برای تهیه محلول بوراکس از یک کاسه جدا استفاده کنید. سپس، 1⁄2 فنجان (120 میلی لیتر) آب گرم را در کاسه تمیز بریزید. با یک قاشق 1/4 قاشق چایخوری (1.4 گرم) پودر بوراکس را مخلوط کنید. آنها را با هم مخلوط کنید تا بوراکس کاملاً حل شود.

 • حتماً از آب گرم استفاده کنید! اگر از آب دمای اتاق استفاده کنید، بوراکس حل نمی‌شود.
 • اگر مواد را دو برابر کرده اید، از 1 فنجان (240 میلی لیتر) آب گرم و 1/2 قاشق چایخوری (2.8 گرم) پودر بوراکس استفاده کنید.
 • به خاطر داشته باشید که بوراکس می‌تواند باعث تحریک پوست، چشم و ریه شود. پودر غلیظ را با دقت دستکاری کرده و دور از دسترس کودکان خردسال قرار دهید.

محلول بوراکس، یکی از مواد تشکیل دهنده اسلایم را در کاسه محلول چسب بریزید و خوب هم بزنید. 2 محلول را با قاشق مخلوط کنید تا محلول سفت کننده اسلایم شروع به غلیظ شدن کند.

 • اسلایم را فقط با قاشق هم بزنید، در غیر این صورت حباب‌های هوا را وارد می‌کنید. حباب‌های هوا ظاهر شفافی را که به دنبال آن هستید، خراب می‌کند.

اسلایم را از کاسه بیرون آورده و با دست ورز دهید. ورز دادن اسلایم را تا زمانی که با هم ترکیب شوند ادامه دهید. هرچه بیشتر ورز دهید، محکم تر و چسبناک تر می‌شود. اسلایم را حدود 3 دقیقه ورز دهید.

 • اگر در اسلایم حباب وجود دارد، بگذارید چند ساعت در ظرف پلاستیکی بماند. آن‌ها باید با گذشت زمان ناپدید شوند.

هنگامی که از اسلایم استفاده نمی‌کنید، آن را در ظرفی محکم نگه دارید. یک ظرف پلاستیکی با یک درب محکم مناسب بهترین گزینه برای ذخیره سازی است، اما یک کیسه پلاستیکی فریزر نیز کار می‌کند. اسلایم را در دمای اتاق نگهداری کنید.

 • قبل از بازی با اسلایم از تمیز بودن دست‌های خود اطمینان حاصل کنید تا شفاف به نظر برسد.
 • اگر آن را به درستی در محفظه ای محکم نگه دارید، این نوع اسلایم باید حداقل 1 هفته دوام بیاورد.

 

سوالات متداول

واتر اسلایم چیست؟

واتر اسلایم یک پلیمر است که به طور کلاسیک از چسب پایه آبی و بوراکس ساخته می‌شد. این محصول در بین کودکان بسیار پرطرفدار بوده و پایه بسیاری از اسباب‌بازی‌های موجود در بازار را تشکیل می‌دهد.

چگونه اسلایم را به واتر اسلایم تبدیل کنیم؟

با مخلوط کردن آب، چسب و محلول بوراکس، می‌توانید واتر اسلایم بسازید.

چگونه با واتر اسلایم بازی کنیم؟

واتر اسلایم یک وسیله بازی برای کودکان است که با ورز دادن آن، می‌توان با واتر اسلایم بازی کرد.

چگونه واتر اسلایم را به اسلایم معمولی تبدیل کنیم؟

با استفاده از یکی از دستورالعمل‌های گفته شده، با شامپو، نشاسته، چسب یا بوراکس می‌توان اسلایم بازی درست کرد.

 

سخن پایانی

واتر اسلایم چیست؟ واتر اسلایم یک وسیله بازی برای کودکان و حتی گاهی بزرگسالان است که به صورت سنتی از بوراکس و چسب ساخته می‌شود. اما امروزه روش‌های بیشتری برای تهیه این محصول بدست آمده که خطر کمتری نسبت به بوراکس دارند. با یادگیری آموزش ساخت واتر اسلایم و ساختن اسلایم خانگی علاوه بر خوشحال کردن فرزندانتان، از پرداخت هزینه اضافی بپرهیزید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران9 دیدگاه
avatar
Nikadel
.
20 خرداد 1400، 19:03
پاسخ
0
0
Ugly poop
avatar
نیکادل
.
20 خرداد 1400، 19:01
پاسخ
0
0
خیلی عالی بود
avatar
محیا
.
16 بهمن 1399، 15:31
پاسخ
0
1
یک روش خیلی آسون هست که من انجام دادم و شده به مفداری که اسلایم میخواید داشته باشید مایع ظرف شویی رو داخل یک ظرف میریزید و بهش نمک اضافه میکنید و اینقدر هم میزنید تا رنگ مایع ظرف شویی تغییر کنه و نمک خیلی خوب با مایع حل بشه و بعد ۱۰ دقیقه داخل فریزر میذاریم تمام.
avatar
.
24 آذر 1399، 02:20
پاسخ
0
0
سلام کسی درست کردن اسلام اسان رابلده اگه بلدید بگید ممنون میشم
avatar
❤النا❤
.
25 مهر 1399، 12:36
پاسخ
2
4
اصلا امکان نداره نشاسته و اب رو که قاطی کنی بشه واتر اسلایم خواهشا اگه کسی از این روش درست کرده و شده بهم بگه و بگه چجوری درست کرده?
avatar
مهدیس حسینی
.
24 آذر 1399، 02:15
پاسخ
0
1
@❤النا❤
سلام منم فکر میکردم که درست نمی شه اسلایم نشد ولی یه چیزی مثل اسلایم شد
نمایش 4 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402